DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?

Ići dole 
+51
Samouka
Okano
podbarac
Black Wizard
tamoneki
Hestija
Gothic
Diplomirani Duduk
sanjalica.ns
promaja
bosankaa
Sibila_
Kica/Praja
MadamX
ZoxZoja
dusicaa
brunolino
pesma
Kijara-brm
Marea
doctorr67
Lakota
Auror@
Astra
srculence
Danubius
Nut
AstrinaKomsinica
Zana
emanuella
tvrtko
jutarnja izmaglica
Trajan
ZezaM
Zanina_kuma
allure
Uther Pendragon
debilko
Laura22
Samhain
Ripce
lunka
svilanaasvaltu
Harite
determinanta
Lily
montoya
Storm_z
Luckasta
Smiljan
komunikativn@
55 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptySre Jul 02, 2008 2:32 pm

Kič je niskovredno stvaralaštvo sa umetničkim pretenzijama i ciljem dostupnosti što širem krugu ljudi. Najčešće povlađuje nerazvijenom ukusu i izvesnim potrebama ljudi koje su na granici vrednosne i moralne neprihvatljivosti, ali sa jakim emocionalnim nabojem. Radi zaštite od negativnog uticaja kiča u svim sferama života pojedine zemlje pribegavaju većem oporezivanju ili zabrani distribucije takvih proizvoda.

Kič je prisutan svugde , na televiziji, u izlozima , u našim domovima .Šta vi smatrate kičom?  


Evo čega se ja mogu setiti :

-baštenski patuljici, labudovi, lavovi  
-štampani gobleni
_plastične gondole sa balerinom koje se okreću i sviraju
_reprodukcije slika tipa "devojka sa gitarom" "devojčica koja plače"
-porcelanske figure na "miljeima"
-sva novokomponovana muzika
-način oblačenja estradnih zvezda iz Pink-produkcije
-lavovi i tigrovi sto klimaju glavama u kolima
-jastučići sa narodnim sarama
-drvene figure -suveniri sa mora i iz banja
-sve na čemu piše "uspomena iz....."
-kutije obložene skoljkama
-tv reklame tipa" a od kuma" i "svetsko a nase"

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]

crvenkapica_011 likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptySre Jul 02, 2008 4:01 pm

:011ag3: :011ag3: :011ag3:


Zaboravio si jos i plasticno cvijece u vazi na stolu u dnevnoj sobi,a bogami i po WC-sam vidjala.
Pasce meni na pamet svasta,ali ovo mi je vrh.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptySre Jul 02, 2008 4:56 pm

A tek kad vidim tepih saren,prekrivaci ili dezen na kaucima saren,pobacani jastucici raznih boja i da se sve upotpuni jos jedno veliko srce koje pece za oci koliko je crveno.valjda da ucini sobu malo veselijom.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
komunikativn@
Fatal Femme
komunikativn@


Godina : 51
Location : tu i tamo -:)
Datum upisa : 02.02.2008

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptySub Nov 08, 2008 3:27 pm

...kicasthi ambijenti masivni su i po restoranima.
Kad se sjetim jednog restorana po imenu "Marko Poolo" u Veneciji,
nisam bila sigurna gdje se nalazim ,u crkvi ili restoranu.
Na gut restoran voll mit kic,al kad su se konobari/ce pojavili... :348949:

nakicheni kao bozicnje drvce... :geek: ( styl null)
Nazad na vrh Ići dole
Smiljan

Smiljan


Datum upisa : 23.10.2008

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptySub Nov 08, 2008 4:11 pm

Kič rade ljudi koji nemaju ukusa i koji hoce da nije kao u drugoga...
Nazad na vrh Ići dole
Luckasta

Luckasta


Godina : 63
Location : Germany
Humor : :)
Datum upisa : 14.01.2008

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptySub Nov 08, 2008 4:21 pm

mislim da je jako tesko odrediti sta je kic.....smatram da je to u svakome slucaju stvar licnoga ukusa... nekome je nesto lepo, dok ja to vidim kao kic, ali obrnuto ta druga osoba moze videti moj ukus kao kic...
sitiuacija je jako relevantna..
Nazad na vrh Ići dole
Storm_z

Storm_z


Godina : 54
Location : Olujna polja
Datum upisa : 07.02.2008

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptyPon Nov 10, 2008 1:18 am

Zlo bi bilo da svi imamo isti ukus-o tome ne treba raspravljati.Zamislite kad bi se svim zenama svidjao jedan tip muskarca i sve volele Danija,leleeeeeeeeeee tongue
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptyPon Nov 10, 2008 1:24 am

A ustanovi se da je bas on kic! :008yn9:

Ja znam da neke osobe,po meni sumnjivog ukusa,smatraju i neke stvari u mojoj kuci kicom......tako,nema definicije,stvar je individualna.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Storm_z

Storm_z


Godina : 54
Location : Olujna polja
Datum upisa : 07.02.2008

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptyPon Nov 10, 2008 1:28 am

ZlocoZENSKA :D :675231:Nije moj drug kic samo sam pokusala prakticno objasniti bom :309281: :400654:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptyPon Nov 10, 2008 1:34 am

Storm_z ::
Zlo bi bilo da svi imamo isti ukus-o tome ne treba raspravljati.Zamislite kad bi se svim zenama svidjao jedan tip muskarca i sve volele Danija,leleeeeeeeeeee tongue

To bi bilo super! :twisted: Pa zvali me Kič ili Mič , briga me...i ne moraju bas sve...recimo one zgodne , sexy ...dosta...Skroman sam ja....










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Storm_z

Storm_z


Godina : 54
Location : Olujna polja
Datum upisa : 07.02.2008

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptyPon Nov 10, 2008 1:35 am

Baci kosku :400654:
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptyPon Nov 10, 2008 1:54 am

ova J.K. je iskreno recheno odvratna...meni bar tako izgleda... :0bles:










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptyPon Nov 10, 2008 1:55 am

Ona je van svake kategorije,odvratnijeg stvorenja sa jos gorim glasom nisam ni vidjela ni cula.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptyPon Nov 10, 2008 1:57 am

"napucana fenserka" :ironic:










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptySre Nov 12, 2008 6:45 pm

Betonski lavovi preplavili Srbiju

Autor: Milena Marjanović | 12.11.2008



Mileta Prodanović, umetnik
[You must be registered and logged in to see this image.]

Šta je to što nekoga nagoni da sagradi ogradu koja izgleda raskošnije od kuće u dvorištu i na nju postavi betonske stražare u obličju lavova? Smemo li pomisliti da u nekim slučajevima to može biti pokušaj da se uspostavi sazvučje sa „zlatnim vremenima” našeg srednjovekovlja i klesanim lavovima na portalima kraljevskih zadužbina? Ova pitanja sebi postavlja i na njih odgovor daje Mileta Prodanović na izložbi „Godina lava”, upravo otvorenoj u Salonu Muzeja savremene umetnosti.

Izložba je sastavljena iz nekoliko segmenata. Kojih?
- Jedan je pokušaj rasprave o tome šta je visoka, a šta niska umetnost. U eri globalizacije najvažniji umetnici herojske avangarde su se pretvorili u brend. Neukusno je na koji se sve način potežu, npr. Maljevičevi i Dišanovi citati u često problematičnim delima aktuelne umetnosti. Vrhunac je pepeljara „Kazimir Maljevič” koja se može kupiti na moskovskom aerodromu. Tu pojavu sam predočio posredstvom dva lava od papira, na kojima su znaci koji asociraju na Maljeviča i Dišana. Drugi segment čine betonski lavovi za koje se uobičajeno smatra da ispoljavaju neukus. Problematizujem tu tezu, izlažući 80 printova fotografija snimanih tokom dve godine po Srbiji, Makedoniji, BiH, Crnoj Gori, Dalmaciji…

Iako je reč o srednjoevropskom fenomenu, kako objašnjavate to što su betonski lavovi kod nas sve prisutniji?
- Pre svega time što je tehnologija izrade betonskih odlivaka veoma jeftina. Drugo, živeli smo u dosta nasilnom okruženje koje je u prvi plan kao pozitivnu vrednost istaklo koncept moći, a lav je njen simbol. Zato kod nas ima više lavova nego labudova!

Kako ste pak predočili činjenicu da se sa lavom susrećemo i u drugim vidovima?
- Kroz slajd projekciju na šest ekrana. Jedan od temelja ove moje izložbe je vežbanje percepcije. Prosto prolazimo pored grbova i robnih marki i ne primećujući da je svuda oko nas lik lava. Mnogi automobili imaju kao svoj zaštitni znak lava. Nailazimo na lava i u pseudoheraldici na vinima, ili na čokoladi, pivu. Da ne govorim o igračkama.

Na centralnom mestu izložbe, međutim, izložena je lavlja koža. Zašto?

- Iako je fotografija dominantan medij moje izložbe, bilo mi je stalo da ideja lava bude opredmećena na nekoliko različitih načina. Pošto nije moguće da u izložbu uključim i živog lava, pretegla je ideja da to bude koža lava jer spada u tzv. trofeje. (Setimo se da su mnogi umetnici šezdesetih godina prošlog veka uvodili žive životinje u svoje performanse - na primer, Janis Kunelis - konja, Jozef Bojs - zečeve i kojote, Ilija Šoškić – pitona.) Budući da su socijalistički lideri, a među njima i naš nekadašnji predsednik Josip Broz Tito, bili vatreni lovci, u kolekciji Muzeja istorije Jugoslavije (ranije Muzeju „25. maj”) našao sam prepariranu lavlju kožu i to je taj eksponat koji se vidi u centru Salona.

Da li se ova izložba nadovezuje na vašu prethodnu „Brendopolis”, čiji je jedan segment bio tematski određen prisustvom Belog anđela na etiketama, olovkama i salvetama?
- Metodološki, svakako. Belim anđelom koji je zapravo samo detalj predstave „Mironosice na Hristovom grobu” iz Mileševe, bavio sam se u kontekstu njegovog nedoličnog prisustva. Lavovi su me pak zanimali pre svega u arhitektonskom kontekstu. Konteksta ima mnogo, raznolikih, iako je broj kalupa, bar na našem tržištu, ograničen.

Jesu li lavovi citirani na izložbi kič ili ne?

- I u likovnim umetnostima kojima se bavim, a i u književnosti, zanimaju me međufenomeni. Grubo bi bilo reći, a i loše prosvetiteljski, da su lavovi kič. Jednostavno bi bilo otpisati ih kao kič. Ja se osvrćem na arhetipsku potrebu: lavovi su čuvari kapije od davnina, još od Mikene ili Hatudže (prestonice hetitske države). Za mene je lav arhetip koji se pretvara u vizuelni stereotip, a istraživanje stereotipa je konstanta moga rada u vizuelnim umetnostima.
Planirate li da ovu izložbu pokažete i van Beograda?
- Kao celinu ne verujem. Za sledeću godinu imam zakazane dve, u Kijevu i Banjaluci. Na obema će svakako biti i nešto sa ove izložbe.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptyČet Dec 18, 2008 5:05 pm

Istina,napomenu me,za mene je i nacionalno ili vjersko obiljezje u vecim dimenzijama od ukusnog i kolicinama isto kic,nemam nista protiv kad se to nosi decentno,ali kad to strsi......uh!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptyČet Jan 01, 2009 4:19 pm

Ožderavanje do besvesti za novu godinu-pred svojom decom ,(tata je malo veseo) kupovina extremno skupih toaleta za istu priliku- pa skockani kao za neko VIP mesto cupkati celu noć uz narodnjake , pucnjava iz vatrenog oružja , bacanje petardi (dvojici su amputirani prsti/šaka , pet teže povredjenih samo u BGD ), pevati u ponoć "Jeremija pali topa"??? (Bregović, bgd) Jbt....kao da smo neko divlje arapsko ili afričko pleme , pa nam oružje i rat čini suštinu života ....










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptyPet Jan 16, 2009 10:57 pm

Badnjaci na braniku od autmobila (još se vozaju tako) KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  686218










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptySub Jan 24, 2009 6:46 pm

.. turbo folk.. koji se uvukao u svaku poru naseg drustva..
.. sa sve svojim preterivanjem..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptySub Jan 24, 2009 7:37 pm

Lily ::
.. turbo folk.. koji se uvukao u svaku poru naseg drustva..
.. sa sve svojim preterivanjem..

Jessss!! Ja bi to zakonom zabranio , ali demokratije radi, može se lepo i oporezovati..kao što je nekada bilo, pod "šund" , pa ko voli nek izvoli A Pinku ne bih dao nacionalnu frekvenciju ni pod razno










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptySub Jan 24, 2009 8:06 pm

.. da znas.. ionako uveliko krse zakon o radio difuziji.. sto se tice oglasavanja..

.. a ostalo oporezovati... hahahaha.. Dinkic br 2... sve sto oko vidi lupi im cenu.. pa nek se sepure.. tongue
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptySub Jan 24, 2009 8:08 pm

Ljudi moji,ono ste je nekima kic,drugima je umjetnost,a cini mi se veci dio populacije ipak vise voli pink muziku od bilo koje druge..........ne moze se klasifikovati po volji manjine....zalosno ali jeste tako.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptySub Jan 02, 2010 8:25 pm

Evo dopune tv kičerajke -verovali ili ne.

Filmovi Lepe Brene -grozno, grozno, grozno

"Žikina dinastija" -1023 -ći deo emitovan 255 -ti put -svako kometarisanje ovoga je gubljenje vremena

Serija filmova Džeri Luisa /Din Martina -bljakkkk

Nekada stvarno mislim da ovi sa naših televizija smatraju gledaoce imebcilima .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptySub Jan 02, 2010 8:28 pm

Danubius ::
Evo dopune tv kičerajke -verovali ili ne.

Filmovi Lepe Brene -grozno, grozno, grozno

"Žikina dinastija" -1023 -ći deo emitovan 255 -ti put -svako kometarisanje ovoga je gubljenje vremena

Serija filmova Džeri Luisa /Din Martina -bljakkkk

Nekada stvarno mislim da ovi sa naših televizija smatraju gledaoce imebcilima .

jbg...nesto novo mora da se plati a "sirotinja" nije kich:)))))
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptySub Jan 02, 2010 8:29 pm

Snima se 4 deo "Hajde da se volimo"..Znači još kiča..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptyUto Jan 12, 2010 6:41 pm

Danubius ::
Badnjaci na braniku od automobila (još se vozaju tako) KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  686218

....i ove godine ...i pošto je bilo jeftino , to su sada cele grančuge -taxisti prednjače.

Ima jos jedan "hit" Onaj piss-boy iz Brisela sada piški u svakom "boljestojećem" dvorištu . Uz to -obavezno pseto neke krvosledničke rase
I to nije sve-kao što kažu u Teleshopu.
Ulazi se u "etno-predsoblje" iz horor filma "Povratak korenima"
Gusle , lička kapa ili šajkača , ikona 1m x1m (hand made Subotica , hrastovina, brajko) i slični artefakti....
što bi bilo možda i u redu da se ne radi o ljudima gde je i pradeda-Gavra nosio šešir (ali ne paorski ) a prababa pijanolu svirala (od ruralnih instrumenata i glavopokrivala je 5 generacija unazad videlo mozda neke gajde na vašaru i gajdaša u šubari) ....i da ko zna koliko generacija unazad nisu rodom iz Velikog Bečkereka....ali, eto , nova generacija neće da zaostane od "Guča" trenda .(Ako si veliki "patriota" -ko sme da te pita odakle ti pare ? )I ko sme da tvrdi da je sve nabrojano kič ? To je da se vidi KO SMO I ŠTO SMO ... [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptyUto Jan 12, 2010 6:45 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptyPet Jan 15, 2010 6:27 pm

Sve što šljašti,blešti,šareni se.Ma cela estrada..
Pa mnogo gore nabrojanih stvari..
Pogotovo ovaj [You must be registered and logged in to see this image.] izbušeni..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptyPet Jan 15, 2010 7:12 pm

Kumo, taj izbušeni nije kič već folirant.
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptyPon Mar 08, 2010 11:13 pm

Sve u čemu se preteruje tretiram kao kič.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptyPet Apr 30, 2010 12:22 am

Ovo se damama neće svideti.........(a podsetilo me kada sam video na jednoj temi -svadbene torte )
Uvek mi je bilo bljak ona "dva goluba bijela " i one figurice "mlada i mladoženja"

Uopšte , na svadbama ima kičerajke koliko hoćete ........beli mercedes , cigani trubači, forsiranje idiotskih običaja..........










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptyPet Apr 30, 2010 12:34 am

Danubius ::
Ovo se damama neće svideti.........(a podsetilo me kada sam video na jednoj temi -svadbene torte )
Uvek mi je bilo bljak ona "dva goluba bijela " i one figurice "mlada i mladoženja"

Uopšte , na svadbama ima kičerajke koliko hoćete ........beli mercedes , cigani trubači, forsiranje idiotskih običaja..........

Sefe,zamolicu te da zaobilazis tebi "kicaste" teme.
Na tim svadbenim tortama ima veoma interesantnih ukrasa.
Ja sam na mojoj svadbenoj torti imala mladence,u cijem dnu su se nalazile dvije bebe,koje i danas cuvam kao uspomenu...
A od kume sam dobila jako neobicnu tortu,sa bijelim golubovima koji u kljunovima nose burme.I te golubove rado cuvam kao uspomenu.
A nijedna torta nije bila kicasta,bez obzira na detalje koje je imala!

P.S. Molim te javi kad se budes zenio.Za tebe ima da napravim svadbenu tortu,a na vrh cu da stavim sjekiru...Mozda ti ne bude kic [You must be registered and logged in to see this image.]











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptyPet Apr 30, 2010 12:43 am

bosankaa ::
[

A nijedna torta nije bila kicasta,bez obzira na detalje koje je imala!

P.S. Molim te javi kad se budes zenio.Za tebe ima da napravim svadbenu tortu,a na vrh cu da stavim sjekiru...Mozda ti ne bude kic [You must be registered and logged in to see this image.]
Nemam ja ništa protiv torti -nego protiv tih "ukrasa"
Sve što je prenaglašeno je po definiciji -kič . Čemu još potencirati, kada se zna zašto su ti ljudi tu ??? Burme , bebe, golubovi .....
Nije ovo bilo ništa lično -rekoh , MENI je kičasto ...a ko voli ....nema problema , naravno . O ukusima se ne raspravlja , ja ni ne tvrdim da je moj besprekoran .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptyPet Apr 30, 2010 12:50 am

Citat :

Kič je prisutan svugde , na televiziji, u izlozima , u našim domovima .Šta vi smatrate kičom?

Sve što ne prija mome oku i što smatram suvišnim za pristojan život !
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptyUto Maj 04, 2010 6:31 pm

smehsmeh smehsmeh smehsmeh

A baš neki dan komentarišem o ovoj čuvenoj haljini sa njenim imenom...hahahah...!!!!

A tek što su "čižmice"....ludilo !

Naša Zoka je neka vrsta srpskog izdanja Lady Gaga.....hahahahha

Al opasna je ona žemska, mislim po muški rod, četiri puta se udavala, ovog poslednjeg skroz zaludela, koleginicama muškarce ( muževe ) preotimala...možemo mi pričati šta god hoćemo, al jedna je "Zorica"...!!! KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  900975
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptyUto Maj 04, 2010 6:49 pm

sanjalica.ns ::
( muževe ) preotimala...možemo mi pričati šta god hoćemo, al jedna je "Zorica"...!!! KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  900975
E "preotimanje " je veliki uspeh , ako mislis na Kemiša od "Zmije "?
Zmiju je "zveknula" cela Tv Bgd, muzička redakcija -do zadnjeg tonca. Koje li Zorka veštine zna [You must be registered and logged in to see this image.] -kad joj je to uspelo ???

Ozbiljno....pa ona je hodajući kič-i ne radi ona to namerno -naprotiv...ona je čvrsto uverena da je "dama sa ukusom "?????
Možda....ko voli "pobegla iz cikusa "look.....










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptyUto Maj 04, 2010 7:00 pm

Danubius ::

Koje li Zorka veštine zna [You must be registered and logged in to see this image.] -kad joj je to uspelo ???

Nemam pojma, proveri ti ( slobodan si ), pa nam javi...!!!! spite :ironic:


Citat :
Ozbiljno....pa ona je hodajući kič-i ne radi ona to namerno -naprotiv...ona je čvrsto uverena da je "dama sa ukusom "?????

Sa ukusom ili bez, očigledno je da skreće pažnju, pa ti sad vidi... KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  111827

Žena voli da je poznata, bez obzira na koji način će to da izvede. rabbit
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptyUto Maj 04, 2010 7:26 pm

Joj, Šefe, pa nemoj da si na kraj srca.....vidi kako su "slatki", kako se samo vole..... ble ble

Što bi rekli : "Našla krpa zakrpu" ! :ironic:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptyUto Maj 04, 2010 8:20 pm

sanjalica.ns ::
Joj, Šefe, pa nemoj da si na kraj srca.....vidi kako su "slatki", kako se samo vole..... ble ble

Što bi rekli : "Našla krpa zakrpu" ! :ironic:
Još samo onaj dlakavi pacov pink boje što se izdaje za kuče fali (Leon , ljubi ga Zorka ) Pa da kaki u zlatnu wc šolju i piški u "sobnu fontanu" što bi mogla da stane na neki manji trg......iz "doma Brunclikovih"
Mogla bi "merna jedinica za kič" da se zove "Brunclik ", aaaaa ? [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptyUto Maj 04, 2010 8:48 pm

Danubius ::

Mogla bi "merna jedinica za kič" da se zove "Brunclik ", aaaaa ? [You must be registered and logged in to see this image.]

Možda, ali "Brunclikovi" me baš i ne iritiraju nešto posebno, žive ljudi svoj život onako kako im odgovara i ne razmišljaju šta će o njima misliti "obični smrtnici".

Kad malo bolje razmislim, možda bih i ja "kakila" u zlatnu WC šolju da imam mogućnosti ! :joint:

:rlol: :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptySub Okt 30, 2010 1:10 am

Koješta što ljudi stavljaju po zubima....



POGLEDAJ link


Šta bre reći na ovo ???


[You must be registered and logged in to see this image.]











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptySub Okt 30, 2010 1:13 am

Ja sam imala skyse...Pa nije kič.Neprimetan.Ne blešti kao na slici.
Možda ga opet stavim.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptyUto Nov 16, 2010 7:18 pm

Najveći kič na sajmu nameštaja

Foto
M.N./S.V. | 16. 11. 2010. - 16:01h | Foto: N.Marković |


Ultra srebrna garnitura proizvođača “Ćimo kompani” iz Novog sela kod Loznice privukla je najviše pogleda prisutnih posetilaca na ovogodišnjem Sajmu nameštaja, ali ne zbog niske cene već zbog svog sjaja. Iako deluje preraskošno košta samo 75.990 dinara.

Ista kompanija ponudila je nameštaj “Atos luks” koji šarama na naslonu imitira kravlju kožu u crno beloj varijanti. On je nešto jeftini i košta 25.000 dinara. Garnitura “Astra” kompanije “Tahirović” sa jastučićima i identičnim motivima zajedno sa tabureom košta 94.032 dinara.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Komentari ? Što srebro...što ne zlato ?? tongue










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptyUto Nov 16, 2010 7:22 pm

Pa sefe,neko uziva u kiceraju...Samo da se razlikuje od drugih...kupice nesto bas upadljivo...i drzati se one price to je sada "IN" ...
Meni je bas bez veze...volim i silber i gold,ali na nekim malim detaljima...ovo mi je zaista previse i bilo bi mi odbojno i sjesti tu povraćka











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptyUto Nov 16, 2010 8:46 pm

Jesu ga stopili sa laminatom.Bezveze..
Ne dopada mi se... cherry










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptyPet Nov 19, 2010 8:28 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Sad će ovo da preplavi Britaniju i svet...u milionima primeraka i vrsta ....Kraljevsko venčanje, PART TWO povraćka










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Harite
White Angel
Harite


Godina : 47
Datum upisa : 02.11.2010

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptyPet Nov 19, 2010 10:48 pm

Kič je proizvod koji podseća na umetnost jer je, poput nje, dostupan čulima. Razlika je u tome što je kič loše izvedena umetnička zamisao i najčešće je falsifikat originala koji se vrednuje kao umetničko delo. To ne znači da kič stvaraju ljudi koji su lišeni estetskog iskustva; naprotiv, često ga prave sami umetnici.[2]

Kič je dopadljiv, bez obzira o kojoj vrsti umetnosti je reč. Pri stvaranju kiča koriste se umilne boje ili melodije koje mogu izazvati uživanje i zadovoljstvo, ali ne i misaoni ili duhovni napor. Dakle, kič pobuđuje površna i trenutna osećanja, kao što su smeh ili plač prilikom gledanja neke televizijske melodrame.[2]

Kič postoji zahvaljujući ljudima koji ga kupuju, tzv. „kič-ljudima“ kojima on zadovoljava njihove potrebe.[2]
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptyPet Nov 19, 2010 11:15 pm

De gustibus non est disputandum-ili o ukusima se ne raspravlja.
Elem, za mene je kič sve što je preterano, od oblačenja do nameštaja i ponašanja.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Gost
Gost
Anonymous



KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptyPet Nov 19, 2010 11:36 pm

U studiji Fenomenologija kica,Ludvig Gic dokazuje da je kic postao obelezje ljudskog postojanja......U socioloskom smislu,kic proizilazi iz obezlicenog i osiromasenog zivota masa...Neposredno je povezan sa destruktivnim stranama ljudske prirode,sa zlim...

U kicu je u mnogome izgubljena mera u odnosu na stvarnost i u odnosu na stvaralastvo...Zato u njemu i preovladjuju laznost osecanja, konvencionalnost,epigonstvo i manirizam...neistinost kicerske emocije,sladunjavost ,plitkost i glupost...Kic je vezan za los ukus i prilagodjen je drazima najprimitivnije osecajnosti...

On je prekrio nasu mucnu svakodnevnu zivotnu scenu i obezlicenu stvarnost..Zavladao je kao bitno obelezje stila zivota i kao oblicje nase neostvarene subjektivnosti...Mutni talog nagonskog i uzasi nesvesnog plivaju povrsinom drustvenog haosa...
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  EmptySub Nov 20, 2010 2:18 am

determinanta ::
De gustibus non est disputandum-ili o ukusima se ne raspravlja.
Elem, za mene je kič sve što je preterano, od oblačenja do nameštaja i ponašanja.

Upravo tako..Svaka ti je na mestu..
Šta bi bilo kad bi se svima dopadala ista stvar,isti ukus?.. cherry










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Sponsored content





KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?    KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
KIČ JE PRISUTAN SVUGDE?Šta vi smatrate kičom?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 12Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: SVAŠTA NEŠTO :: SVAŠTARA-
Skoči na: