DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Dekupaž(DECOUPAGE)

Ići dole 
+9
ZoxZoja
Sibila_
Šmizla
brdjanin
Danubius
Auror@
Ladyintheblack
Nut
Lakota
13 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Gost
Gost
Anonymous



Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptySub Feb 04, 2012 10:15 am

First topic message reminder :

MALO ISTORIJE

Dekupaž ili DECOUPAGE je reč nastala u 20. veku i dolazi od francuske reči ‘decouper’ koja u prevodu znači ‘ iseći, isecati’. Sama tehnika radasastoji se u isecanju i aranžiranju delova papira i njegovom lepljenju na obojenu ili drugačije pripremljenu površinu, te lakiranju. Kada se tehnika izvodi na tradicionalan način, onda uključuje nanošenje čak 30-40 slojeva laka i papira koji su šmirglani svaki posebno da se dobije mek sjaj i trodimenzionalnost slike. Isto tako isečeni papir se može lepiti i na staklo sa poleđine i onda se dobija izgled posebne dubine slike.

Tehnika je na prostor Evrope dospela u 12. veku iz Kine (!) gde su kineski seljaci upotrebljavali papir živih boja za dekorisanje prozora, lampiona, kutija za poklone i dr, a još dublje korene vuče iz istočnog Sibira.

Svoj procvat u Evropi dekupaž doživljava u 17. veku kada venecijanski majstori, u pomami za nameštajem oslikavanim tehnikom kineskog laka, a preskupom izradom i nedostatkom istog, nude tržištu jeftiniju alternativu u vidu dekupaža na nameštaju, a tehniku nazivaju još i ‘l’arte der povero’ – umetnost siromašnih.

Ipak, ova vrsta dekoracije nameštaja je ubrzo imala svoje poklonike u najpoznatijim ljudima svog vremena: Madam de Pompadur, Mari Antoanetu, kasnije čak i Matis i Pikaso koriste ovu tehniku.

Do današnjeg vremena, originalna tehnika se razvijala i evoluirala u mnogo različitih stilova i novih tehnika. Jedna od najpoznatijih je i ‘salvetna tehnika’, ali je nikako ne treba mešati sa originalnim dekupažom, jer ima svoje posebnosti i načine izrade.

KAKO SE PRAVI DEKUPAŽ

Dekupažom možete dekorisati bilo koji čvrst objekad. To može biti drvo, staklo, metal, karton, keramika, pa čak i platno.

Potreban materijal i alat je:

predmet koji ćete dekorisati
slike koje ćete lepiti (to mogu biti vaše fotografije, isečci iz novina, pisani tekstovi, odštampani motivi, razglednice, salvete, pa čak i tekstil i čipka, ili posebna vrsta papira za dekupaž koji se može naći u hobi prodavnicama)
alat za sečenje – oštre makazice tankog sečiva, hobi nožić ili skalpel
lepak (postoji posebna vrsta lepka za dekupaž koji je ujedno i lak koji služi i kao gornja zaštita, ali možete koristiti i običan beli sintetički lepak (ja sam probala tutkalo za drvo-odličan je!) koji je potrebno razrediti sa par kapi vode (rad nakon korišćenja običnog lepka morate zaštititi lakom)
pljosnata četkica za nanošenje lepka ili bilo koji alat koji je vama zgodan: sunđerčići, štapići sa vatom…
lak za zaštitu može biti bilo koji, samo da nema uljanu osnovu, najjednostavnije je koristiti akrilni bezbojni lak u spreju, mat ili sjajni – po vašem ukusu
opciono – fina (tzv. vodena) šmirgla, 800-2000 za ravnanje i poliranje,a ko hoćete da slika ima trodimenzionalnost
opciono – akrilna boja za podlogu
opciono – četkica za bojenje podloge
Postupak izrade

Pripremite sav potreban materijal pre početka rada, kao i objekat koji ćete dekupažirati.
Obojte predmet ako je potrebno akrilnom bojom (eventualno stavite i krakle)
Isecite motive koje ćete lepiti na izabrani predmet. Možete ih i pažljivo iscepkati, to će dati mekši izgled i neprimetniju ivicu oko slike. Dok sečete, držite makazice nagnute u desnu stranu, tako da papir sečete pod uglom, da biste izbegli da se vidi belina poprečnog preseka papira na gotovom radu.
Složite isečene slike u željenu formu pre lepljenja
Ako koristite papir za dekupaž koji ste kupili u hobi prodavnici, prvo ga potopite u mlaku vodu par minuta, pa ga stavite na papirni ubrus da upije višak vlage
Nanesite lepak na površinu predmeta u tankom sloju i jednako ga razmažite
Motiv pažljivo zalepite na željeno mesto i obavezno istisnite sav vazduh ispod njega tako što ćete četkicom umočenom u lepak zrakasto od sredine jačim pritiskom mazati prema krajevima, pri tom vodeći računa da ne pokidate motiv (ako koristite deblji papir, kao onaj od fotografija ili razglednica, namažite tenko i njega lepkom)
Ako lepite papir jedan preko drugog, pustite da se svaki moti prvo osuši da se ne ošteti onaj koji ste već zalepili
Ako želite da vaša slika ima dubinu i trodimenzionalnost, svaki pojedini motiv nakon sušenja pređite sa nekoliko slojeva laka; kad se potpuno osuši grubljom šmirglom (800) omekšajte ivice motiva pa ga polirajte finijom (2000). Što više slojeva ima vaša slika, motivi će izgledati spektakularnije. Ovo je u stvari i najvažnija odlika dekpaža – što je komplikovaniji i ima više slojeva laka te više trodimenzionalnosti -to je ekskluzivniji i vredniji.
Kada je suv i poslednji sloj koji ste naneli, prelakirajte ga i uživajte u njemu!
Sama po sebi tehnika nije komplikovana za izvođenje, ali je potrebno vreme i strpljenje da se posao dovede do kraja. Ja sam do sada napravila svega nekoliko ovakvih radova, međutim, od kako sam postala majka, ovo je praktično neizvodljivo ako uzmemo u obzir nedostatak prave radionice i vremena koje iziskuje rad.
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyČet Okt 02, 2014 10:48 pm

Jos nesto iz bosankine "radionice" ...

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 23tgkt2

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 2ildoax
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyČet Okt 02, 2014 10:52 pm

Bosankina radionica super:)   top88  A bome i ono iz Bosankine kutije:)))
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Ladyintheblack
Maskota Foruma



Datum upisa : 05.05.2014

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyČet Okt 02, 2014 10:53 pm

Predivno je Bosankaa :maja 2:
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyČet Okt 02, 2014 10:56 pm

Hvala Kijara... Kutija je namijenjena za nesto drugo, ali sutra ce da posluzi i za Raffaello :))

Nju sam veceras zavrsila, a dvije su jos u fazama pripreme :))
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyČet Okt 02, 2014 10:57 pm

Lady hvala jakog
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyPet Okt 03, 2014 7:34 pm

I jos jedna fotkica "prazne" kutije.

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 2d0dog0
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE



Datum upisa : 12.04.2014

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyPet Okt 03, 2014 8:21 pm

Prelepo je sve. Savršen rad i nežni dezeni... Bravo Bosanka  top88 leptir :ptica 1 :
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyPet Okt 03, 2014 9:28 pm

bosankaa ::
I jos jedna fotkica "prazne" kutije.

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 2d0dog0
Kao i svaki tvoj rad top88 .
Svi komplimenti Boske:)
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyPet Okt 03, 2014 9:38 pm

bosankaa ::
I jos jedna fotkica "prazne" kutije.

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 2d0dog0
I kao što rekoh i za torte -tako kažem i za ovo . A da ti radiš malo to i profesionalno ,za galerije i prodavnice umetničkih "sitnica" (ne znam tačan naziv ) ?
Danas čitam u lokalnim novinama da je u okviru programa obuke za zapošljavanje Kancelarija za mlade Apatin organizovala besplatnu radionicu dekupaža u vidu višenedeljnog kursa ,sredstvima Opštine .
Ako oni vide izradu dekupaža kao održivi izvor prihoda -kako je tek onda u Beču ,gde ljudi imaju novca za lepe stvari ?
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyPet Okt 03, 2014 9:41 pm

Bosanka...prvi put zavirih ovde i ne pokajah se! top88 zlz

Što kaže Dani...moja koleginica koja radi ovu tehniku ima lep džeparac od toga.
Ne znam ...ali verujem da bi "išlo" lepo!










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 W19PRTD
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyPet Okt 03, 2014 9:52 pm

Hvala vam na lijepim rijecima...
Sto se "zarade" tice... meni nije problem uraditi, jer uzivam u ovakvim stvarima i radim to najvise za druge, ali bi mi svakako bio problem "naplatiti" .
Dok sam radila torte po narudzbi, svaki put kad je trebalo da naplatim, ja se izgubim koliko mi bude neprijatno.
I pored nagovora mnogih, ja sam na kraju presjekla i odustala od tog da to radim za novac.
Ostala sam pri tome da sta radim, radim od srca i na poklon naravno...

Sutra cu da se "igram" dalje sa ovom tehnikom. Dobih zadatke od mojih srecica... :))











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Šmizla

Šmizla


Datum upisa : 07.10.2013

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyPet Okt 03, 2014 9:55 pm

Predivno je bosanka, ma Božanstveno je!
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyNed Okt 05, 2014 3:36 pm

Hvala Smizla :))

I upravo zavrseno...

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Vo3d6c











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Šmizla

Šmizla


Datum upisa : 07.10.2013

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyNed Okt 05, 2014 3:38 pm

Da li da te još hvalim ili si svesna svojih kvaliteta i umeća?
Divnoooooo!!!
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyNed Okt 05, 2014 3:46 pm

Meni je prosto neugodno da ju hvalim....sto za muziku,sto za torte,sto za dekoracije....ma onaj Alejandro treba da ju cuva ko malo vode na dlanu....zaista svestrana i u svemu ima uspjeha....prvenstveno ima odlican osjecaj za lijepo...a ono poslije je trud.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyNed Okt 05, 2014 3:52 pm

Šmizla ::
Da li da te još hvalim ili si svesna svojih kvaliteta i umeća?
Divnoooooo!!!

Zahvaljujem jos jednom.
Raduje me kada se moje "igrarije" svide i drugim ljudima.

Trenutno cunjam po netu i trazim "neobicne" stare stolice da se poigram i sa tim i ujedno osvjezim sobu :))












Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyNed Okt 05, 2014 3:54 pm

Astra ::
Meni je prosto neugodno da ju hvalim....sto za muziku,sto za torte,sto za dekoracije....ma onaj Alejandro treba da ju cuva ko malo vode na dlanu....zaista svestrana i u svemu ima uspjeha....prvenstveno ima odlican osjecaj za lijepo...a ono poslije je trud.


E od ovih pohvala vec pocinjem da crvenim.
I obavezno moram da pokazem Alejandru :))











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyNed Okt 05, 2014 3:56 pm

Unutrašnje zadovoljstvo stvaranja je najdivniji osećaj.
Kada se još to i dopadne ljudima onda je to ravno najlepšem i najfinijem osećanju ushićenosti.

Bosanka...duboki naklon! jakog










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 W19PRTD
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyNed Okt 05, 2014 4:07 pm

bosankaa ::
Šmizla ::
Da li da te još hvalim ili si svesna svojih kvaliteta i umeća?
Divnoooooo!!!

Zahvaljujem jos jednom.
Raduje me kada se moje "igrarije" svide i drugim ljudima.

Trenutno cunjam po netu i trazim "neobicne" stare stolice da se poigram i sa tim i ujedno osvjezim sobu :))



Vec sam ti ponudila...daj mi adresu na pp imam divnih salveta...da ti posaljem.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyNed Okt 05, 2014 4:16 pm

Hvala Astra, salveta sam nadobijala bas, bas... a sestrine kcerke su iskopale i kutije sa salvetama koje sam skupljala kao klinka (iako sam bila ubijedjena da je to izgorilo sa svim ostalim stvarima u kuci). Izgleda da je tetka jos tada sve prebacila svojoj mezimici i jedva cekam da odem kuci i da sa uzitkom pregledam.

Ako mi zatreba, znam gdje cu se javiti jakog











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyNed Okt 05, 2014 4:17 pm

bosankaa ::
Hvala Smizla :))

I upravo zavrseno...

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Vo3d6c
Savršen asortiman za dame .
Proširiš asortiman i na gospodu .U Bosni ti za sitne novce naprave obične drvene kutije sa poklopcem ,raznih veličina .
Ovako nešto ,ali bez rezbarija

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcRmZNBMjujHYaK-endg9qPKgq-DaqowJ5yXrTJ2d8MKTGhbIxL1PQ
Na to dodaš svoju "čaroliju" sa dekupažom ,uzmeš neke scene iz lova ili štagod ,ali da bude nemački barok ,nije teško naći motiv,u ovom smislu
Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQWcgbMggGUFiGnoVOaltM6VNvkscy_2bjosJm_N8a2AeYknAijDekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Henry-rich-1st-earl-of-holland-1624
I eto kutije za cigare ,lule ,pisma ,šta god ,što bi bečka gospoda rado kupila ,umesto grozno skupih istovetnih stvari po antikvarnicama (a  na oko je isto tako dobro i kvalitetno)










Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 155klf10


Poslednji izmenio Danubius dana Ned Okt 05, 2014 5:12 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyNed Okt 05, 2014 4:27 pm

Sefe, dobra ideja, ali ja nekako vise naklonjena njeznijem polu po pitanju ovakvih stvarcica.
Ali vidjela sam prekrasne kutije za pica, case i sl. Moracu koju da kupim i da odradim neki detaljcic, i opet u svrhu poklona :)











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyNed Okt 05, 2014 5:05 pm

Svi komplimenti našim damama.Žao mi je što su slike od Sibil nestale.Nadam se da će staviti druge.Ona je isto perfektna.
Šmizla i bosanka.Dame,svi komplimenti..  ruza.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyNed Okt 05, 2014 5:25 pm

bosankaa ::
Sefe, dobra ideja, ali ja nekako vise naklonjena njeznijem polu po pitanju ovakvih stvarcica.
Ali vidjela sam prekrasne kutije za pica, case i sl. Moracu koju da kupim i da odradim neki detaljcic, i opet u svrhu poklona :)
Upravo na to sam i mislio ,eto poklona za muškarca .
Kutija ....
Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcRV0pj9rLQYMAKFqY9CNLCSfP2Vb2oBo6dN9IoMx-cvek1TPOvO
Ubaciš vino i "dekupažiraš" .
Možeš puno bolje od ovoga ,recimo ,a to se prodaje nimalo jeftino .
Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Vukoje2_1










Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyNed Okt 05, 2014 5:40 pm

E da! Tako nesto poput "Vukoje" sam vidjala i odlican poklon za muskarca...

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 10210000000521-2galerie

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcSyZ51hWGTXarAG887IknBBm99vlUnBQ30ToBhftgOdeq9s3tAL

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 11847576











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyPon Okt 13, 2014 10:42 pm

Pitanje za poznavaoce "materije" ...

Da li vam je poznat rad sa strukturnom pastom za postizanje antik efekta?

Kupih istu i odradih sve po uputstvu i nije mi uspjelo da postignem taj "antik" efekat... ererere











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyPon Okt 13, 2014 10:52 pm

Ocajno...ta tehnika isto postoji i za crtez...pokusala sma iz znatizelje...ili nisam znala,mada rijetko sta ja ne znam ili je stvarno tesko da ispadne sta zelis...nemam namjeru da probavam,mada sma vidjela gotove efekte i svidjeli mi se...mislim da treba imati poseban i pribor.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyPon Okt 13, 2014 11:11 pm

bosankaa ::
Pitanje za poznavaoce "materije" ...

Da li vam je poznat rad sa strukturnom pastom za postizanje antik efekta?

Kupih istu i odradih sve po uputstvu i nije mi uspjelo da postignem taj "antik" efekat... ererere
Ako ti je "antik efekt" ono "ispucalo" ,onda je štos u sledećem (gledao sam neki dan na tv )
Potrebno je naneti ni pretanak ni predebeo sloj (ma šta to značilo ) ,a da bi dobila baš taj "krakel" izgled ,zaboravi na brzo sušenje fenom.
Slojevi moraju da se osuše sami preko noći . Pominjali su i nešto da je to "dvokomponentno" i da treba posuti porporina (ili tako nekako se zove )prahom ,da bi se dobio "mermerni" izgled .Doduše .....to što sam gledao ,radili su na tanjirima .
Ali sam našao i video tutorijale na srpskom

OVDE link
Mislim da ćeš se snaći ,ako govorimo o istoj stvari .










Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyPon Okt 13, 2014 11:27 pm

E bas to hocu...taj ispucali efekt!
Hvala sefe na linku, pogledacu cim budem za kompom, preko moba mi ne otvara.
Na ovoj pasti sto sam kupila pise da se nanese u sloju debljine 3, 4mm i da se
ostavi desetak minuta da se osusi, a onda sa jakim fenom se dalje susi dok se ne
dobije taj ispucali izgled.
E sad...postoji mogucnost da ne moze na akrilnu farbu koju sam predhodno nanijela...
Sutra cu da potrazim rjesenje u specijalizovanoj prodavnici .. mozda budu ljubazni i objasne mi.













Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyPon Okt 13, 2014 11:36 pm

bosankaa ::
E bas to hocu...taj ispucali efekt!
Hvala sefe na linku, pogledacu cim budem za kompom, preko moba mi ne otvara.
Na ovoj pasti sto sam kupila pise da se nanese u sloju debljine 3, 4mm i da se
ostavi desetak minuta da se osusi, a onda sa jakim fenom se dalje susi dok se ne
dobije taj ispucali izgled.
E sad...postoji mogucnost da ne moze na akrilnu farbu koju sam predhodno nanijela...
Sutra cu da potrazim rjesenje u specijalizovanoj prodavnici .. mozda budu ljubazni i objasne mi.


Na linku imaš bar 20 video tutorijala na ovu temu ,jedan i pogledah ,i koliko ja kapiram ,podloga na koju nanosiš pastu mora biti savršeno suva ,kao i taj "prvi sloj" ,takođe .Tek onda se nanosi druga komponenta ,i bukvalno se "raspucava" pred očima .
Ne deluje preterano teško ,žena maže sve to -prstom i briše običnim papirnim ubrusom .










Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptySub Okt 18, 2014 7:03 pm


Evo da dodam neke moje nove pokušaje.
Imam mnogo praznih tegli, a zimnicu baš i ne stavljam, pa žao mi da ih bacim...Ovako su zgodne za čajeve, pirinač, štošta...
No, tu je i ona kutija od grand kafe, pa neka metalna kutija od kozmetike...sve može da se dekupažira, jedino mi je žao da trošim moje stare salvete, one što sam kao dete skupljala. A i ćera me zamolila da ih ne diram. Šteta, takvih više ni nema da se kupe, ali ko zna, možda jednog dana, kad budem usavršila tehniku.

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 R2p8yc












coni
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptySub Okt 18, 2014 7:06 pm

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Tegle-4

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Tegle-3










coni


Poslednji izmenio Sibila_ dana Sub Okt 18, 2014 7:14 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptySub Okt 18, 2014 7:09 pm

Super Sibil,uz ovo odmaras dusu a kreativnost dolazi maksimalno do izrazaja.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptySub Okt 18, 2014 7:12 pm


Sve je ovo eksperimentalno, istražujem još, učim na greškama, ali meni prija dok radim, da!
Nije skup hobi. Čak i kad pogrešiš možeš ostrugati ili prefarbati pa ponovo. U tome je draž dekupaža.
hvala Astra :)










coni
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptySub Okt 18, 2014 7:16 pm

Pa ja sam i par kila tijesta bacila dok sam naucila jufku da razvijem....to je samo dokaz da imas volju,zelju i strpljenje.Kad je jos i zadovoljstvo,ne moz da ispadne lose.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptySub Okt 18, 2014 7:29 pm


Hvala, još jednom :)

(E, jufku nisam nikad sama razvijala. To je sledeće što ću sigurno probati A kad odlučim mislim da ću tražiti savet ( za sad mi je rerna problem, gornji grejač nešto stalno crkava...) )










coni
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptySub Okt 18, 2014 8:07 pm

Divno drugarice! jakog

E i ja sam na isti nacin ukrasila tegle zajedno sa mojim curama i na svakoj pise "iz bakine kuhinje" i uredno smo ih predali baki da ih napuni :))











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyNed Okt 19, 2014 10:06 pm

Mama se danas opet malo igrala...

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 2rqybk6











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyČet Okt 23, 2014 8:17 pm

A tegle su nam posluzile u svrhu laterni.

(igrarije u vrticu) ide ide

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 10556856_10203555483701784_4640416778931773222_o











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyČet Okt 23, 2014 8:22 pm

bosankaa ::
A tegle su nam posluzile u svrhu laterni.

(igrarije u vrticu) ide ide

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 10556856_10203555483701784_4640416778931773222_o

e kao ovu plavu sa kamencicima sam napravila sebi za cuvanje mirisljive soli za kupke...u mojoj boji,narandjasto.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyČet Okt 23, 2014 8:27 pm

Ma bas moze da se iskoristi za svasta.

A za cuvanje soli ili perli, sa skoljkicama odraditi bilo bi super!

Inace, kamencice, perle, zvjezdice, sljokice...sva djeca su danas htjela bas to. Tako da ja svoju ceru nisam uspjela ubjediti za neku drugu varijantu.
Ali bar se odlucila za plavu boju, dok su sve djevojcice se otimale za roza :))











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyČet Okt 23, 2014 8:29 pm


Divne su Boske, hvala za ideje, tebi i devojčici :ptica 1 :










coni
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyČet Okt 23, 2014 8:34 pm

Ako neko treba da se zahvali, to sam ja drugarice moja. Bez tebe nista ne bih uspjela jakog

A drugarice, pogledaj fotku par postova vise gdje sam radila slova i ramove za slike. Prvi put sam kupila papir za dekupaz... Ne znam da li si nekad koristila, ali ja sam se ocarala. Tako je jednostavno za raditi. Mnogo lakse od salveta i izgleda savrseno pedantno.











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyČet Okt 23, 2014 8:40 pm


videla sam sve, samo ne stižem da te pohvalim. Divno je :)

Nisam još kupila, ali znam da je lakše, nedavno sam na ulici, u Zmaj Jovinoj, pričala sa ženom koja radi dekupaž i od toga živi, ima tezgu tu u centru grada. Ona mi je otkrila mnogo toga. Kad malo skupim parice investiraću u original materijal, isplati se. Ovako se malo i mučim improvizujući...
A ono što ova žena radi je i lakiranje po 5-6 puta. Koristi lak na vodenoj bazi, kaže da je bolji od onog za dekupaž.
E da, sledeća faza biće i krekl, onaj efekat ispucalog...
A kao što si rekla u jednom komentaru, mene ovo smiruje, odmara, predstavlja mi ogrmno zadovoljstvo. :)










coni
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyČet Okt 23, 2014 8:48 pm

Sibila_ ::


E da, sledeća faza biće i krekl, onaj efekat ispucalog...



Ja pokusavam vec danima i djelimicno mi uspije, ali jos uvijek nije to to. Pogledah i linkove sto je sef stavio... kupih i strukturnu pastu i Facetten lak i on mi je i najbolji, ali izgleda da se ne podudara sa podlogom koju sam radila. Ipak mora da bude i "Grund" na istoj bazi kao i lak.Ali ne odustajem...Za vikend cu kupiti i pokusati i to.

Javljam rezultate migg











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyČet Okt 23, 2014 8:55 pm


čekam, a tvoja iskustva će meni olakšati :*










coni
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyČet Okt 23, 2014 10:46 pm

bosankaa ::
A tegle su nam posluzile u svrhu laterni.

(igrarije u vrticu) ide ide

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 10556856_10203555483701784_4640416778931773222_o

ovo je predivno.
slova isto..zlatne ruke ,rekoh ja. :)))))










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyPet Okt 24, 2014 1:34 pm

nelakirano još...


Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Muhnp2


Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 28kohzs


Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Zlanis










coni
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyPet Okt 24, 2014 2:40 pm

Ali je predivno Sibil.:) top88










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyPet Okt 24, 2014 4:17 pm

Citam vas i gledam vasih ruku dela.Prekrasno je!
Resila sam da nastupajuce kisne i hladne dane, kad se iz kuce ne moze nikud, iskoristim i pocnem se zabavljati ovom tehnikom.
Blage veze o tome nemam, ali cu se edukovati i probacu u to sam sigurna.
U mom komsiluku ima radionica koja pored potrebnog materijala ima i skolu, a rado daju i savete.
Htedoh danas otici do njih, ali sam preumorna. Sutra je novi dan i krecem u pohode zlz
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptySub Okt 25, 2014 5:35 pm

Bosanka, hvala za ideju, nabavila i dekupaž papir, sad me tek uhvatila manija  zlz

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 212hgd0

A ovo je samo jedan primer kako obična kutija može postati ukrasna...

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 2cxdmag

( a što su mi slike ovako stisnute? jane )










coni
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptySub Okt 25, 2014 6:02 pm

@ dusice, ocekujem te u nasoj maloj radionici :))


Drugarice, divno!
Jesi vidjela kako od obicne tegle napravimo divne laterne.

Masta i malo truda svasta cine jakog











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyPon Nov 10, 2014 3:57 pm

Deo, poručeno... :)



Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 2lasal2










coni
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyPon Nov 10, 2014 6:22 pm

Uh, što volim doći na forum i vidjeti ovako nešto.
Kao što sam ti već pisala, ovo je savršeno!












Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyPon Nov 10, 2014 7:02 pm

Sibila_ ::
Deo, poručeno... :)



Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 2lasal2
Aha ! Mali biznis ,rekoh li ja ,da vi gospođe to radite "profy"?
"DF Dekupage Studio  "Beograd /Vienna co.ltd .

ps slike ti nisu "stisnute" ,klikneš na nju ,pokaže punu veličinu










Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyPon Nov 10, 2014 7:41 pm

Danubius ::

Aha ! Mali biznis ,rekoh li ja ,da vi gospođe to radite "profy"?
"DF Dekupage Studio  "Beograd /Vienna co.ltd .


Da mi otvorimo kakvu galeriju u Beogradu, Beču, Cirihu recimo? Pa kako nam se ko bude pridruživao, tako ćemo praviti lanac galerija . smehsmeh

E da, juče na samom ulazu u Schloss Laxenburg, pravi "Markt" ... Većinom su to neke stare stvarčice (koje bismo mi naravno bacili) , pa tako neki ručni radovi... nakit i sl. Štandova i ne znam koliko, i na svakom možeš vidjeti da neko nešto kupuje.
Ja sam se naravno odmah našalila da ću skupiti sve svoje "radove" i pravac, recimo prvi Bez. na šta me je dijete zbunjeno pogledalo i izustilo samo:"MAMA!!!" smehsmeh











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyPon Nov 10, 2014 8:21 pm


Ovde se dekupažom zaista mnoge žene bave. Čini mi se, svaka druga, kad krenemo priču o tome zlz
Ali, svaka roba nađe kupca, samo treba imati i malo sreće, ono:pravo mesto, pravo vreme, kad je ova rukotvorina u pitanju.
U Delta City-ju se stalno održavaju svojevrsni bazari unikatnih predmeta, rukotvorina, ili kako oni to kažu: Festivali i izlozbe. "Najkreativniji shopping u gradu. Mesto unikata, ideja i jedinstvenosti" pod zajedničkim nazivom KATAPULT. Sestrine ćere su jako kreativne, ono nakit, štrikanje... i često izlažu, pa ću im dati i moje radove. Nek prodaju, ako mogu, a sve što zarade, eto njima.

Inače, kad sam pomenula na nekoliko mesta čime se bavim, pa pokazala slike, odmah su mi tražili da im donesem i pokažem. I sama sam se iznenadila da je tako brzo krenulo. Ma, nema tu neke velike zarade, ali kao što sam već negde rekla, dovoljno da imam za repromaterijal... A zaista mi je zadovoljstvo jer sa svakim sledećim radom usavršavam tehniku.













coni
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyPon Nov 10, 2014 11:31 pm

Evo nešto tek urađeno... Na insistiranje moje ćere, stavih ovu sliku "Paris" , ali baš mi bode oči i vjerovatno će biti zamjenjena.A sove se spremaju za rođus. :)

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 14me240











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 EmptyPon Nov 10, 2014 11:49 pm

bosankaa ::
Evo nešto tek urađeno... Na insistiranje moje ćere, stavih ovu sliku "Paris" , ali baš mi bode oči i vjerovatno će biti zamjenjena.
Vid* nje ? Pa zna dete šta je "in " ,nije "Paris" nimalo retka tema za dekupaž.

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Dekupaz-futrola-za-mobilni_slika_XL_23121677

Bolje detetu napravi koji na futroli za mobilni ,ili na samom mobilnom -kad ukradu da se lakše nađe. Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 111827

Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Futrola-za-mobilni-telefon-dekupaz-tehnika_slika_XL_26553849Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Img_7955
Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 603674_360902674014939_171327077_nDekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 051905%20Hello-kitty%20Ostalo










Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Sponsored content





Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dekupaž(DECOUPAGE)   Dekupaž(DECOUPAGE) - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Dekupaž(DECOUPAGE)
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: HOBI-
Skoči na: