DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO?

Ići dole 
+2
Danubius
allure
6 posters
AutorPoruka
allure

allure


Datum upisa : 19.01.2012

KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO?   KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO? - Page 2 EmptySub Feb 11, 2012 2:41 pm

First topic message reminder :


Omiljeni modni dizanjeri svetskog top modela Tanya Dziahileva

Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO?   KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO? - Page 2 EmptyPet Feb 17, 2012 10:19 pm

allure ::
sonia ::
Prvi deo 1.pasusa govori o arapskom poimanju mode, širokim I udobnim draperijama, što je ili kulturno uslovljeno ili je u pitanju osoba koja "nije baš manekenskih razmera".

Nisam bas bila jasna, te sam te navela u pogresnom pravcu. Meksi materijali u tamnim bojama je bolji opis..Ne znam sta znaci arapsko poimanje mode, ali dzalabije me sputavaju ( probala)..Ono, tacno je da tradicija i kultura moga kraja sadrze momente blizeg nam istoka kao posledicu istorijskih prevrata, pa ima i toga, a i konstitucijski vise mi pasu mekane forme ( volim kad materijal ''pada'' na meni ).

... što opet upućuje na indiferentnost u odnosu na odeću (posledično često okrenutost drugim poljima života, recimo bitnijim), ili na nedostatak asortimana u ormanu, a u slučaju velikog asortimana u istom - na nedostatak mašte.
... jednom rečju, sonia je osoba sa izgradjenim stilom, koja preferira praktičnost u odnosu na eksperiment. Dakle, ne bi bila dobar target za reklamne modne kampanje .
Pozdravljam gore napisano, samo me nemoj optuziti za nedostatak maste, to ne. Prakticnost u odevanju ( udobnost sa malo elegancije) to sam ja. Mozda bi mogla da reklamiram naocare? [You must be registered and logged in to see this image.]


Mali savet: - prihvatam.
. [You must be registered and logged in to see this image.]
Ako želiš još nešto da dodaš, pitaš, welcome… Zahvaljujem. Rado citam tvoje postove, i bas me raduje sto me prvi utisak nije prevario. Dubina sa kojom prilazis materiji govori da si profesionalac. Pravo si osvezenje, uz svo postovanje dragim i inteligentnim ljudima koje ovde rado citam. Ako postoji mogucnost, volela bih da nam malo neformalno ( bar ponekad) priblizis svet koji poznajes..Savete, preporuke, usmerenja, novosti i sl. rado cu pratiti, ovako sazete i pregledne. Jos jednom sve pohvale za pokrenut podforum.
your fashion expert, allure - Uh, ovo je bas zazvucalo! Makar i virtuelni [You must be registered and logged in to see this image.]



Nazad na vrh Ići dole
allure




Datum upisa : 19.01.2012

KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO?   KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO? - Page 2 EmptyPet Feb 17, 2012 11:08 pm

sonia ::
allure ::
sonia ::
Prvi deo 1.pasusa govori o arapskom poimanju mode, širokim I udobnim draperijama, što je ili kulturno uslovljeno ili je u pitanju osoba koja "nije baš manekenskih razmera".
Nisam bas bila jasna, te sam te navela u pogresnom pravcu. Meksi materijali u tamnim bojama je bolji opis..Ne znam sta znaci arapsko poimanje mode, ali dzalabije me sputavaju ( probala)....

nisam mislila na dželabe I tome sl… arapsko poimanje odevanja je slojevito, meko, drapirano, više u tekstilu I efektu nego u kroju I formi …
... pa I sam YSL, budući da je rodjen I odrastao u Alžiru, kroz većinu svojih kasnijih zrelih kolekcija provlači taj stil odevanja…


... što opet upućuje na indiferentnost u odnosu na odeću (posledično često okrenutost drugim poljima života, recimo bitnijim), ili na nedostatak asortimana u ormanu, a u slučaju velikog asortimana u istom - na nedostatak mašte.
... jednom rečju, sonia je osoba sa izgradjenim stilom, koja preferira praktičnost u odnosu na eksperiment. Dakle, ne bi bila dobar target za reklamne modne kampanje .
Pozdravljam gore napisano, samo me nemoj optuziti za nedostatak maste, to ne. Prakticnost u odevanju ( udobnost sa malo elegancije) to sam ja. Mozda bi mogla da reklamiram naocare?

ne… nije nedostatak mašte već upravo to što si i rekla - praktičnost… nedostatak mašte je vidljiv tamo gde se pretenduje na maštu a ostaje "već vidjeno"… većina ljudi i posmatra odevanje kao "nužnu civilizacijsku potrebu sve sa dress kodovima"…
jednostavno, htela sam pomenuti samo "način posmatranja čega god", a to se stiče, uči … modu i odevanje uglavnom vidimo kao sredstvo, a ne kao objekat bez nužne utilitarne komponente, kao npr. umetničko delo… npr. jedan slikar će posmatrati recimo zanimljiv oblik pepeljare i imaće gomilu asocijacija, potpuno zaboravljajući njenu praktičnu upotrenu da je to prioritetno posuda za pepeo… ne znam da li sam baš jasna, na brzinu pišem jer žurim…
... to da nisi target za reklamne modne kampanje može biti samo kompliment…
migg

Mali savet: - prihvatam.
OK

Ako želiš još nešto da dodaš, pitaš, welcome… Zahvaljujem. Rado citam tvoje postove, i bas me raduje sto me prvi utisak nije prevario. Dubina sa kojom prilazis materiji govori da si profesionalac. Pravo si osvezenje, uz svo postovanje dragim i inteligentnim ljudima koje ovde rado citam. Ako postoji mogucnost, volela bih da nam malo neformalno ( bar ponekad) priblizis svet koji poznajes..Savete, preporuke, usmerenja, novosti i sl. rado cu pratiti, ovako sazete i pregledne. Jos jednom sve pohvale za pokrenut podforum.

Hvala ti puno na ovako lepim i probranim rečima i komplimentima… ruza

veoma mi je drago da ima ljudi koji čitaju moje topic-e sa takvim zanimanjem kao ti…
u suprotnom bih verovatno potražila drugo mesto …
nadam se da ću imati vremna da otvorim i topic koji pominješ o savetima, usmerenjima itd… to mi je i bila namera… prvo malo obrazovanja, pa primene obrazovanja…
glases

your fashion expert, allure - Uh, ovo je bas zazvucalo! Makar i virtuelni

… I treba da zvuči jer je tačno… a virtuelni… pa sticajem okolnosti se desilo I za sada vidim da je ok… odnosno, dok god postoje virtuelni ljudi kao ti… :maše1:

… piši, pitaj šta god želiš… slobodno...

ruza

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO?   KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO? - Page 2 EmptyPet Feb 17, 2012 11:37 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
allure




Datum upisa : 19.01.2012

KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO?   KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO? - Page 2 EmptySub Feb 18, 2012 12:06 am


My Favourite Dress

The world's top fashion designers and personalities choose their all time favourite dress
and explain the reasons why for a new book.


Nazad na vrh Ići dole
allure




Datum upisa : 19.01.2012

KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO?   KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO? - Page 2 EmptyUto Feb 21, 2012 9:00 am





KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO?

????????????????????????????????????????????????



I adore these designers for their hard work, loyalty, and compassion towards fashion.

And if you read their designer biographies, they all started with small steps and learned from their mistakes..

Do you have a list of influential people that motivates you too?



[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
allure




Datum upisa : 19.01.2012

KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO?   KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO? - Page 2 EmptySub Mar 03, 2012 9:40 pm




omiljeni fashion designer


Kate Moss and Her Favorite Designer Handbags






Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO?   KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO? - Page 2 EmptySub Mar 03, 2012 10:08 pm

Pa nemam bas omiljenog, tj. nisam bas za conformity,,,,Obozavam dobru "robu", kvalitetnu, otkacenog, ali ukusnog dizajna,,,,,Znam sta mi stoji, a sta ne stoji, i nemam nikakvih problema da "izaberem". Naravno, ponekad sam malo ignorant, neke dizajnere i ne pogledam, ali desi da me prijatno iznenade ponekim dizajnom:)

Takodjer ne mogu da si priustim vrhunske dizajnere, doduse ponekad se "zalomi", na kakvoj reviji, ili show sale, heeey valja imat raju svugdje:)
Ipak imam devizu: nisam dovoljno bogata da se oblacim na snizenju, i religiozno se pridrzavam.

Cest sam gost u malim buticima, po kojima "vlasnici" dizajniraju i prezentiraju krpice,,,,nadjem bas po svom cejfu:) A par "malih" je postalo i "velikih" cujem kasnije:)
Nazad na vrh Ići dole
allure




Datum upisa : 19.01.2012

KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO?   KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO? - Page 2 EmptySub Mar 03, 2012 10:21 pm

AstrinaKomsinica ::


Lepo je što smo dobili mišljenje još jedne modno samosvesne žene...

Pa nemam bas omiljenog, tj. nisam bas za conformity,,,,Obozavam dobru "robu", kvalitetnu, otkacenog, ali ukusnog dizajna,,,,,Znam sta mi stoji, a sta ne stoji, i nemam nikakvih problema da "izaberem". Naravno, ponekad sam malo ignorant, neke dizajnere i ne pogledam, ali desi da me prijatno iznenade ponekim dizajnom:)

Takodjer ne mogu da si priustim vrhunske dizajnere, doduse ponekad se "zalomi", na kakvoj reviji, ili show sale, heeey valja imat raju svugdje:)
Ipak imam devizu: nisam dovoljno bogata da se oblacim na snizenju, i religiozno se pridrzavam.

"nisam dovoljno bogata da se oblacim na snizenju" - podvlačim da se zapamti ...

Cest sam gost u malim buticima, po kojima "vlasnici" dizajniraju i prezentiraju krpice,,,,nadjem bas po svom cejfu:) A par "malih" je postalo i "velikih" cujem kasnije:)


Super !!! OK, to je za lično odevanje. A kakav odnos imaš prema dizajnerskim kreacijama tj. rešenjima koji su u domenu tzv. visoke mode ili "nenosive odeće" , po meni, u domenu čistog arta? Da li pratiš, voliš itd? Šta misliš o takvim komadima odeće ?


[You must be registered and logged in to see this image.]




Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO?   KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO? - Page 2 EmptySub Mar 03, 2012 10:38 pm

Naravno da volim, kao i svaki art, design:)
Imam rodicu koja je Buyer za Saks Fifth, i imala sam prilike da vidim "stosta":))) Zalomi se po koji ulaz na reviju, za sto sam bezgranicno zahvalna:)

Da kazem da pratim, ne pratim neke odredjene dizajnere, bar ne religijski kao sto pratim druge vrste dizajna, ali uzivam u kreacijama, naravno:)

Ako treba da biram vrhunski, mondeni dizajn, uvijek cu se odluciti za Coco, vintage, za Versace vintage again:) Etc., mislim da je jasno sta volim:)

A Mischka, eeeee to moze kad sam u mood, a Vera Wang, anytime:) Doduse, ponekad me malo sokira, al hajde,,vjerujem da se i ona komercijalizirala, pa ponekad dizajnira i ono sto mozda ne zeli;)

Gianfranco Ferre:) Njum:)
Nazad na vrh Ići dole
allure

allure


Datum upisa : 19.01.2012

KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO?   KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO? - Page 2 EmptySub Mar 03, 2012 10:49 pm


A frikovi poput A. McQueena, H. Chalyana, i naravno svi Japanci kao npr. Yamamoto, Myakie itd... ?

ja ih obožavam... tj. obožavam da posmatram njihove performanse kao piece of art...

kakva šteta za McQueena... baš me je pogodilo, onako lično, ko šiparicu...

parfem hula coni sminka parfem



Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO?   KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO? - Page 2 EmptyNed Mar 04, 2012 1:15 pm

Volim da pogledam, ali ne mogu reci da pratim,,,,Sta te pogodilo, smrt?! Ne znam bas puno o desavanjima u vezi njega,,,,

A moram priznati da se ponekad odusevim na japanske inovacije, osobnost u svakom dizajnu, mada se ocituje i prevelika zelja da budu "drugaciji" for its own sake,,,,,Nije moja cup of tea:)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO?   KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
KOJI JE VAŠ OMILJENI MODNI DIZAJNER I ZAŠTO?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» MODNI DIZAJNERI - Giorgio Armani

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽENSKA POSLA :: MODA :: MODNA PISTA/MANEKENSTVO-
Skoči na: