DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Sujeta - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Sujeta - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Sujeta

Ići dole 
+17
Svemimir
MadamX
Čiča
brdjanin
Sibila_
Astra
Lakota
Gothic
Samouka
dusicaa
Sikret
Kijara-brm
sanjalica.ns
EAGLE
Danubius
AstrinaKomsinica
Zana
21 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

Sujeta - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Sujeta   Sujeta - Page 2 EmptySub Jul 21, 2012 4:08 pm

First topic message reminder :

..na ovu temu me podstakao jedan ruzan postupak na ovom forumu a samo jer je sujeta bila povredjena..evo ja cu ovde dati opis sujete kako je vide struchnjaci a vi ubacite svoj post kada i kako vidite sujetu..


Ako decu pitamo kako bi definisali neke apstraktne pojmove, koji ipak označavaju realne pojave kao što su požrtvovanost, ideali ili licemerje, većina dece ne bi mogla da ih razume ili objasni, čak iako slute njihovo značenje. Prirodno je da deca ne umeju da objasne apstraktne odnose, ali mnogi odrasli imaju iste teškoće. Znači, postoje pojave koje neke osobe vide jasno, a druge ih ne vide nikako ili samo slute njihovo prisustvo. Tesla je, na primer, mogao da čuje grmljavinu na udaljenost većoj od sto kilometara, dok neki ljudi dok spavaju ne čuju grmljavinu ni iznad svoje glave. Nevidljivo, dakle može postojati iako se ne vidi, a zbiljsko može biti nezapaženo iako je prisutno. Najsuptilnije su apstraktne pojave. Većina ljudi smatra da apstraktne pojave ne postoje. Za njih kažu da su to "samo" reči ili "samo" misli. Drugim rečima, one su za mnoge beznačajne sa stanovišta realnosti. Mnogi će reći da je Branko Miljković tek tako rekao da ga ubi prejaka reč. Ali reč nije samo reč i misao nije samo misao. To su zbiljske pojave same po sebi, mada najčešće predstavljaju most do neke druge pojave. Možemo reći da misli predstavljaju prvi nivo materijalizacije, a reči drugi nivo materijalizacije. U svakom slučaju apstraktne pojave nisu "samo" apstraktni pojmovi nego zbiljske datosti. Odrasli ljudi, kao i deca ne vide mnoge suptilne vidove života, pogotovo kada su oni sastavni deo njihovog bića.
Jedna od najskrovitijih dimenzija ljudske duše je sujeta. Kada nam nešto nepoznato zagrebe u dubini duše, dok prolazimo kroz razna iskustva sa ljudima, a što ne liči na poznata osećanja, najverovatnije je na delu manifestacija sujete. Na njoj se može najviše primeniti ona narodna poslovica - oko samo sebe ne vidi. Kad za nekoga kažemo da je sujetan, obično pod tim mislimo nešto negativno.Tim izrazom osuđujemo ili odbacujemo. Sujeta je osobina koja se ne ceni. A u stvari nema čoveka bez sujete. Po tome ispada da svi svakog osuđuju ili odbacuju, jer je sujeta opšta pojava. Ona se uvek ne vidi, ali samo zato što je krajnja podloga ljudske prirode. Dok dođemo do nje, moramo proći sve one slojeve ličnosti kojim čovek gradi svoje odnose sa drugim ljudskim bićima. Sujetni ljudi ne vide dimenzije svoje sujete .Oni, najčešće i ne znaju da je imaju. Obično svoju nelagodu tumače kao zlonamerni atak svoje okoline. Doduše, većina pogrešno identifikuje i tuđu sujetu, tumačeći je kao lošu narav ili agresivnost. Sujeta je suptilna forma ispoljavanja egoizma. Kada neko prevari, ukrade ili ne daj Bože, ubije drugo ljudsko biće, on je najsirovija manifestacija sebičnosti ili nedostatka osećaja povezanosti čoveka sa čovekom.
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Svemimir




Datum upisa : 21.02.2015

Sujeta - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta - Page 2 EmptyPon Okt 12, 2015 6:33 pm

mi smo satkani od svega, crno-belog i dobrog - loseg........

sujeta svoju hranu pronalazi u nesigurnosti, usamljenosti, otudjenosti, odbacenosti i svemu onome sto mi sami sebi slozimo u glavi.

to vecno dokazvivanje i otkazivanje dovodi nas u mracna stanja uma, kada se gube sve granice i ulazimo u pandorinu kutijiu, u kojoj moramo povrediti da ne bi bili povredjeni...........gde moramo pijadestaliti sebe i svoje svojstvo.

lako je biti general posle bitke ali krotiti svoju napast, svoj prokuhali mozak, svoj ego i sve ono divlje i nestalno a stalno u nama, e to je bitka bez pobednika ali vecna........u svim svetovima

ima lepih ljudi i onih jos lepsih, ima pametnih ljudi i onih koji nisu sa ove planete, ima bogatih ljudi i onih koji imaju svoje kontinente, ima srecnih ljudi (barem nam se tako cine) i onih koji srece druge, ali zar moramo biti ti ekstremisti i patiti ako smo u drugom redu........

najlepsi biseri sakriveni su u skoljkama na dnu mora, najbolja plaza sakrivena je od mase i do nje se dolazi nekim privilegiranim navigacijama, restoran sa najboljom kuhinjom nalazi se u bezlicnoj i naizgled rusevnoj gradjevini..........sve kontra onome sto mislimo da je to to.......

tako i nasa sujeta pali se, iz samo nekih njoj znaih razloga ali zasto?????????

jer nije u skladu sa nasom savesti..........sa nasom istinom..........sa nasom pravdom

kad kazem nasom, onda ne mislim samo na pojedinca nego na daleko siri pojam....

ako smo iskreni-prevadni prema sebi i drugima, u skladu sa nasom savesti, onda sujeta nema hrane,nema energije da se pravi vazna i nadvija se nad nas i druge......

sve je u biti povezano sa onim , sto je nama ocito najgore i najteze, a to je istina------pravda.

nemojmo zaboraviti da nas od malena treniraju za lazne istine, opravdane istinite lazi i rastezljivu savest.......

sto god cinili sujeta nece postojati ako smo iskreni..........a to je najteze
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

Sujeta - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta - Page 2 EmptyPon Okt 12, 2015 8:12 pm

''Сујета увек компензује слабост, и код појединаца и код народа...''veli nas Dr V.J...
Prosto..zelja za vazenjem..zelja da budemo i ostanemo bitni u ocima drugih..ali..dogadja se duhovna ''magija''..pa kao ljudi nestajemo,postajemo nestvarni, jer nas iskljucivo zanima kakav utisak ostavljamo na druge i sta ti drugi misle o nama..
Covek identifikuje svoj smisao postojanja s a tudjom slikom o sebi i na tome gradi pre svega ljudske veze..

''Ako me vide na ovom mestu,mislice da sam deo elite..''...

Sujeta ''velika prica''.. :davljenje:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Sujeta - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta - Page 2 EmptyČet Nov 12, 2015 8:35 pm

Ne znam da li smo pričali o ovoj vrsti sujete ,kojoj smo svi svedoci (naravno ,iz raznih uglova ) 
To je sujeta između mlađih i starijih kolega . 
Stariji smatraju da je njihovo iskustvo u poslu mnogo iznad onoga "novijeg" i drugačijeg što dolazi sa mladima . 
Mlađi smatraju da su stariji uobraženi ,prevaziđeni i zastareli u svojim stavovima ,i  pristupu poslu. 
Ako si "stariji" ,i pronađeš način da te mlađi" priznaju" ,onda si uspeo,a  pri tome je jako važno da ih apriori ne nazivate "bezobraznim žutokljuncima koji ne znaju gde su šuplji" (taman to i mislili ) 
I još nešto ...žene su daleko sujetnije od muškaraca . 
Žena može da bude sujetna i na "izgled"  neke druge (što kod muškaraca nije previše zastupljeno ,mi smo manje sujetni ,ali zato više sarkastični ) 
Još ako neka druga ,koju dotična ne miriše ,ima uspeha kod nekog muškarca ,onda može da bude Mis sveta .Za nju će biti ,potpuno neobjektivno ,klošarka ,smrdulja i droca . 
Sve zbog sujete . 
Muškarci su daleko "časniji" ako su objektivno "lošiji" . 
Pokvareniji svakako ,i pokušaće da "sapletu" ,ali nisu u stanju da u napadu sujete idu toliko daleko, kao žene .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost




Sujeta - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta - Page 2 EmptyČet Nov 12, 2015 8:44 pm

Dani, možda to tebi samo tako djeluje jer se susrećeš više za "ženskom sujetom". Kod mene na poslu je otprilike isti broj muškaraca i žena i sujeta je i kod jednih i kod drugih prisutna u ogromnim količinama. Žene si već opisao, ali iznenadio bi se kad bi vidio kakva se sve podlost može vidjeti kod muškarca, a posebno kada isti pri tom ima i moć. U stanju su zbog sujete da smrve sve koji im taknu u istu.
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso



Datum upisa : 04.12.2009

Sujeta - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta - Page 2 EmptyČet Nov 12, 2015 9:13 pm

Justi potpuno se slažem da smo po sujeti najmanje ravni. Svi smo sujetni manje ili više. Slušao sam jednom nekima omraženog pokojnog patrijarha Pavla, koji je govorio da iz sujete počinju mnoga zla, možda i najveća. Na sujetu se kalemi ponos, inat, kurčenje, pohlepa, kompleksi, nesigurnost, neverovanje u dobro, koje održava ovaj svet...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Sujeta - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta - Page 2 EmptyČet Nov 12, 2015 9:24 pm

Upravo tako Kico. Sujeta je stvarno čudo, i vrlo kompleksna.Radila sam više od deset godina u firmi u kojoj je svega 7-8 % zaposlenih bilo muškaraca. Pakosti i podlosti koje su žene činile zbog sujete su mi nekako i bile "normalne" jer se sujeta uglavnom vezuje za žene. Međutim, vremenom sam sam na svom sadašnjem radnom mjestu se upoznavala sa sujteom kod muškaraca. Uglavnom su u pitanju bili kompleksi, nesigurnost, ponos, inat..ali sve to nekako poprimi druge dimenzije kada je sujetan neko ko nije "običan smrtnik" nego neko ko istovremeno ima i moć. U stanju su smrviti osobu ni jednog momenta ne pomišljajući da je sa druge strane čovjek koji ima i ponos i emocije.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Sujeta - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta - Page 2 EmptyČet Nov 12, 2015 9:59 pm

justicija ::
Dani, možda to tebi samo tako djeluje jer se susrećeš više za "ženskom sujetom". Kod mene na poslu je otprilike isti broj muškaraca i žena i sujeta je i kod jednih i kod drugih prisutna u ogromnim količinama. Žene si već opisao, ali iznenadio bi se kad bi vidio kakva se sve podlost može vidjeti kod muškarca, a posebno kada isti pri tom ima i moć. U stanju su zbog sujete da smrve sve koji im taknu u istu.
Pa ne kažem ,ima i toga ,i kod mene . 
Samo je tamo sujeta najmanji problem .Ima dva ortaka koji su toliko iskompleksirani ,da je to strašno . 
A možeš misliti kako se to ispoljava ,kada imaju i "moć" (a imaju ) 
Onda komplekse pokušavaju da leče na svima drugima ,naročito na ženama .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Dzo-banana




Datum upisa : 26.09.2014

Sujeta - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta - Page 2 EmptyČet Jan 31, 2019 12:51 am

ko vas je slagao da sujeta postoji????
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Sujeta - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta - Page 2 EmptyČet Jan 31, 2019 1:17 am

Dzo-banana ::
ko vas je slagao da sujeta postoji????

Okreni se oko sebe,samo ce ti se kasti.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Dzo-banana

Dzo-banana


Datum upisa : 26.09.2014

Sujeta - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta - Page 2 EmptyČet Jan 31, 2019 1:31 am

0krećem se i ništa mi se nije kazalo, a ja i dalje čekam odgovor...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Sujeta - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta - Page 2 EmptyČet Jan 31, 2019 9:23 am

Dzo-banana ::
0krećem se i ništa mi se nije kazalo, a ja i dalje čekam odgovor...

Svakoga od nas na neki način jebe sujeta. Neko neće da ispliva iz svojig laži, neko se drži k'o pijan plota i misli da se zajebava a drugi ga čitaju k'o veselu svesku, neko je glup k'o kurac a misli da prosipa znanje, citirajući, zaista, velike mislioce. Eto... Ne budi Bane!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Sujeta - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta - Page 2 EmptyČet Jan 31, 2019 5:21 pm

Slažem se sa Eugenovim gornjim razmišljanjem . Sujeta je kao "istočni greh" ,svi je imamo . Fora je u tome koliko je možemo držati pod kontrolom ,i koliko smo spremni ružnih stvari da uradimo zbog nje . 
Koliko smo imuni na taj otrov -toliko smo bolji ljudi ,prema drugima -svakako . 
A da "ždere" svakoga ,više ili manje ,tu nema greške .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Sujeta - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta - Page 2 EmptyČet Jan 31, 2019 7:34 pm

Dzo-banana ::
0krećem se i ništa mi se nije kazalo, a ja i dalje čekam odgovor...

Ma ne na temi....hhhahahaha,u okruzenju,na poslu,u komsiluku,pa cak i medju prijateljima.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Dzo-banana

Dzo-banana


Datum upisa : 26.09.2014

Sujeta - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta - Page 2 EmptyČet Jan 31, 2019 8:26 pm

Ovo je sve poluđelo..Ja se ne slažem sa ovim ga ne vadi iz usta...Stari čoek a ovakav vokabular...Mislim, onaj pravi sujetni...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Sujeta - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta - Page 2 EmptyČet Jan 31, 2019 9:06 pm

Elem, ko nije kriv neka baci prvi kamen!
Nazad na vrh Ići dole
Dzo-banana

Dzo-banana


Datum upisa : 26.09.2014

Sujeta - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta - Page 2 EmptyČet Jan 31, 2019 9:52 pm

justicija ::
Elem, ko nije kriv neka baci prvi kamen!
Bravo dotore profesore... suppp
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Sujeta - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta - Page 2 EmptyČet Jan 31, 2019 11:30 pm

Dzo-banana ::
justicija ::
Elem, ko nije kriv neka baci prvi kamen!
Bravo dotore profesore... suppp

Fala, fala! okkkk
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Sujeta - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta - Page 2 EmptyPet Feb 01, 2019 12:08 am

Danubius ::
Slažem se sa Eugenovim gornjim razmišljanjem . Sujeta je kao "istočni greh" ,svi je imamo . Fora je u tome koliko je možemo držati pod kontrolom ,i koliko smo spremni ružnih stvari da uradimo zbog nje . 
Koliko smo imuni na taj otrov -toliko smo bolji ljudi ,prema drugima -svakako . 
A da "ždere" svakoga ,više ili manje ,tu nema greške .

Nebitno šta je Eugen kojeg ja volim da zovem Evgenije rekao. Kad sam videla boldovano mal me srčko nije strefio. Njih dvojica se do sad nisu složila oko boje mleka.











Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sujeta - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Sujeta
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: