DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot...

Ići dole 
+9
Kijara-brm
Ladyintheblack
doctorr67
srculence
ZoxZoja
AstrinaKomsinica
Lakota
Tattoo
Danubius
13 posters
AutorPoruka
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... Empty
PočaljiNaslov: Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot...   Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... EmptyPet Jan 18, 2013 8:07 pm

...mogla ponovo zapoceti zivot

   Npisala Erma Bombeck koja je izgubila bitku s bolešću

   Otišla bih u krevet kad sam bila bolesna umjesto pretvaranja da će se svijet prestati okretati ako ne budem prisutna.

   Zapalila bih ružičastu svijeću napravljenu poput ruže prije nego što se otopi u skladištu.

   Manje bih pričala i više slušala.

   Pozvala bih prijatelje na večeru čak i ako je tepih umrljan ili je kauč izblijedio.

   Pojela bih kokice u 'dobroj' dnevnoj sobi i manje bih brinula o nečistoći ako moji požele zapaliti vatru u kaminu.

   Odvojila bih vrijeme za slušanje mog djeda i lutanju kroz njegovu mladost .

   Ne bih nikad inzistirala da prozori automobila budu zatvoreni usred ljetnog dana jer je moja kosa taman isfrizirana i uređena.

   Sjela bih na travnjak (bez obzira na mrlje od trave).

   Manje bih plakala i smijala se ispred televizora, a više promatrajući život.

   Ne bih nikad kupila nešto samo zato što je to praktično, što se neće vidjeti mrlje ili zato što ima doživotnu garanciju.

   Umjesto što sam željela da što prije prođe devet mjeseci trudnoće, cijenila bih svaki trenutak i shvatila da je čarolija koja raste u meni jedina prilika da pomognem Bogu u stvaranju čuda života.

   Kad bi me djeca naglo poljubila, ne bih nikad rekla: 'Kasnije. Sada operi ruke prije ručka.' Bilo bi puno više Volim te umjesto Žao mi je.

   Najviše bih, kad bih imala drugu priliku za život, cijenila svaku minutu, gledala je i zaista vidjela i nikad se ne bih osvrtala.

  U ljudskoj prirodi je da je nezadovoljan postignutim,uvek hocemo vise,ne cenimo trenutke koje zivimo sad i ovog momenta.
   Pa vas pitam sta bi ste menjali da imate trenutno iskustvo i pamet,a mnogo,mnogo manje godina ?

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot...   Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... EmptyPet Jan 18, 2013 8:13 pm

Sve bih drugačije -u formalnom smislu ,zanimanje i ostalo oko svakodnevnice.
Ali sigurno ne bih sebi oduzeo nijedan lep trenutak ,pa makar se sto puta kosio sa "moralom" "pravilima" i sličnim glupostima .
Nije glup onaj filozof koji nas savetuje "Živi svaki dan kao da ti je poslednji" .
Tog poslednjeg će se svako setiti svega što "nije" i malo će pomoći ono što "jeste" .U našoj je prirodi da mislimo da su nesreće ,bolest ,smrt ,ružne stvari koje se dešavaju drugima ,a da mi imamo puuunoooo vremena .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Tattoo

Tattoo


Datum upisa : 24.10.2011

Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot...   Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... EmptyPet Jan 18, 2013 9:15 pm

Bogami, ovaj prvi uvodni post me je zgranuo, mislim na ovu sto je napisala knjigu.
Ako je njoj zivot prosao a da nije radila nista, ili delimicno radila od navedenog, stvarno je treba zaliti.
Svi mi ocito imamo razlicite definicije srece i sta nas ispunjava.
Ali me iznenadi praznina kod nekih ljudi, iako su mrtvi.
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot...   Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... EmptyPet Jan 24, 2014 3:28 pm

..obrcala bih manje paznje na ono -nije pristojno,pazi videce neko-..tim sam bas bila opsednuta jedno vreme,duboko ubaceno u glavu vaspitanjem  lu6777 
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot...   Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... EmptySub Jan 25, 2014 12:12 am

dusicaa ::


   Pa vas pitam sta bi ste menjali da imate trenutno iskustvo i pamet,a mnogo,mnogo manje godina ?
[/color]
[/b]

Apsolutno nista:)
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot...   Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... EmptySre Mar 05, 2014 3:57 pm

..cesce bih nosila stikle..jedno vreme nisam izlazila iz patika i ravnih cipela..sad mi krivo..
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot...   Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... EmptyPet Sep 19, 2014 1:39 am

Mnogo manje godina.
Recimo da je neki moj turbo život stao u 28 godini.Vratila bi se u te godine i nastavila *život*.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot...   Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... EmptyPet Sep 19, 2014 5:02 am

Pravila bih iste ili slične greške kao i do sad što sam radila.

Objašnjenje: Ako bih vratila točak vremena ili upotrebila vremensku mašinu onda bih imala ovo znanje pa bi mi bilo dosadno u situacijama koje su "sudbinske" onoj Zoxy od 9 ili 17 godina. Pa bih napravila možda i gore greške od nje jer bih "znala" da je to što hoće "pogrešno". A ako bih bila lišena ovog iskustva onda sam u istoj situaciji kao one dve iz prethodne rečenice. One su rođene da prave geške, pogrešne izbore i da stiiču iskustvo i sećanja koje nose meni današnjoj.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
srculence

srculence


Godina : 44
Datum upisa : 25.06.2014

Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot...   Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... EmptyPet Sep 19, 2014 6:59 am

Nista ja tu ne bi dirala, srecna sam i ne kajem se ni zbog cega, mozda bi u toj vremenskoj kapsuli pronasla neku kombinaciju sedmice ne lotou i namestila da je dobijem, ali samo to nista vise
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot...   Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... EmptyPet Sep 19, 2014 9:27 am

Kijara-brm ::
Mnogo manje godina.
Recimo da je neki moj turbo život stao u 28 godini.Vratila bi se u te godine i nastavila *život*.

To nije velika vremenska razlika....sa dosta stecenog iskustva,mozes lako ponovo imati tih 28.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot...   Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... EmptyPet Sep 19, 2014 10:05 am

samo bi promenio mesto....geografske kordinate i naravno posao koji je realniji u okruženju, ostalo ne bi dirao..... :zubi3:
Nazad na vrh Ići dole
Ladyintheblack
Maskota Foruma
Ladyintheblack


Godina : 31
Location : Gdje ljubav putuje....
Humor : Uvek raspolozena :)
Datum upisa : 05.05.2014

Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot...   Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... EmptyPet Sep 19, 2014 11:48 am

Kad bih mogla nebih pristala tetki pomoc,nisam planirala ovdje 3 godine zaglavit al sta cu sad....
Ostalo bi sve uradila kao sto i jesam....
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot...   Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... EmptyPet Sep 19, 2014 11:59 am

Astra ::
Kijara-brm ::
Mnogo manje godina.
Recimo da je neki moj turbo život stao u 28 godini.Vratila bi se u te godine i nastavila *život*.

To nije velika vremenska razlika....sa dosta stecenog iskustva,mozes lako ponovo imati tih 28.

Ma da...Zvezda je rođena.. :zubi3: .
Iskustva je mnogo,a volje je malo.. 55555 .










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot...   Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... EmptyPet Sep 19, 2014 1:39 pm

Hm...ovo je divno, postavis temu a ne postujes u njoj ?!
Tesko da bih sta menjala u zivotu. Nisu mi uvek cvetale ruze. Smatram da me bas to ojacalo i dalo snage za mnoge poduhvate koje verujem ne bih sebi ni postavljala za cilj.
Jedino sta bih menjala sa ove distance je procenat zastupljenosti, srca i razuma. Dala bih srcu vise sansi.
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 64
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot...   Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... EmptyPet Sep 19, 2014 1:48 pm

Pokušala bih u nekim momentima biti hrabrija, u nekim momentima bih manje trpela, a više činila neke "rezove" u svom životu. Više bih pričala, iskazivala svoje misli i emocije, umesto da ćutim i krenem "linijom manjeg otpora". Sve što mi je donosilo osmeh, ne bih menjala, proživela bih mnogo momenata, upravo na isti način i pravila bih baš iste gluposti.  :zubi3:
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot...   Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... EmptyPet Sep 19, 2014 2:20 pm

Sve sto sam prosla,a bilo je mnogo trnja,ostavilo je i neko saznanje i iskustvo....ne bih ja danas bila JA da mozda nisam prosla sve to....samo bih imala cetvrto dijete...da mogu,a ne mogu.
Istina neke sitnice,poput navedenih u uvodnom postu nije nikad kasno da ucinimo...za to ne treba vremeplov,samo opusteno zivjeti svaku minutu....ja si iskreno priustim i sad da sjednem na ulici...da hodam bosa....da se smijem kao dijete...ako mi znaci nesto da napravim otisak ruke na mom licu vodenim bojama,ja to i ucinim.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot...   Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... EmptyPet Sep 19, 2014 2:25 pm

Možda kad bi promenila mesto prebivališta imala više volje da nastavim tamo gde sam stala sa 28.Ko zna.  55555










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot...   Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... EmptyPet Sep 19, 2014 7:45 pm

Kijara-brm ::
Možda kad bi promenila mesto prebivališta imala više volje da nastavim tamo gde sam stala sa 28.Ko zna.  55555


Imaš ti još fore da nastaviš i na drugim poljima.... like










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot...   Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kad bi mogli ponovo zapoceti zivot...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Tapete ponovo u modi...
» Zivot je lep,ali nije lak...
» Penzionerski zivot?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: