DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Naseljavanje Marsa BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Naseljavanje Marsa BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Naseljavanje Marsa

Ići dole 
+5
Astra
Danubius
Lakota
dusicaa
cojle
9 posters
AutorPoruka
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa EmptyPet Jan 03, 2014 2:09 pm

Holandska organizacija "Mars One" želi da 2023. godine naseli Mars, a na konkurs za one koji bi da ostatak života provedu tamo prijavilo se 78.000 ljudi iz 120 zemalja.
Specijalni tim kompanije "Mars One" biraće one koji zadovoljavaju sve uslove da putuju u svemir, dve godine će trajati selekcija, a oni koji su najsrećniji ućiće u proces ovog projekta, prenose strani mediji.
Najmanje osam godina treninga prethodit će putu na Mars, uključujući simulirane misije, vježbe u uvjetima ograničenog kretanja, poduke u elektronici, popravljanju opreme te osnovnoj i hitnoj medicinskoj pomoći. Mars One planira u 2016. godini slati zalihe namirnica na Mars, uključujući rezervne dijelove, dva rovera i moduli za stanovanje, koje bi po dolasku na Mars sklopili i osposobili sami timovi.
Za kraj samo jedna napomena, no iznimno bitna - radi se o jednosmjernoj karti u nepoznato. Povratka nema.
Da li medju vama postoji neko ko bi bio spreman da napusti sve, prijatelje, porodicu, ususkan zivot na zemlji, i ode na put bez povratka, ni manje ni vise nego na Mars i tamo zapocne novi zivot?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Re: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa EmptyPet Jan 03, 2014 2:45 pm

Hhaha, bojim se da ce Poljaci i Cigani prije ukrasti tu operemu.


Bi ja ali samo sa laptop mojim i ako ima konekcije u svemiru, da ostanem online. :zubi3: 
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Re: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa EmptyPet Jan 03, 2014 4:58 pm

Jedan deo mene bi bez dvoumljenja voleo da ucestvuje u tome,prosto mi na pamet pada ideja da je i Zemlja tako naseljena ..da sam mladja,da me nista posebno ne veze ovde,prijavila bih se..
Mislite li da imamo sanse da neke greske sa Zemlje tamo ispravimo?
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Re: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa EmptyPet Jan 03, 2014 6:46 pm

Kao klinac sam maštao o doživljajima Jan Bibijana na Mesecu.
Od mene dovoljno. muncat 











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Re: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa EmptyPet Jan 03, 2014 9:28 pm

Ja bih radije da ostanem *prizemljena* zlz
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Re: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa EmptySub Jan 04, 2014 12:21 pm

iihhhh,bre,gde vam je avanturisticki duh..zamislite ,pioniri Marsa,slike zacetnika novog sveta  :mraz: 
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Re: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa EmptySub Jan 04, 2014 3:14 pm

Lakota ::

Da li medju vama postoji neko ko bi bio spreman da napusti sve, prijatelje, porodicu, ususkan zivot na zemlji, i ode na put bez povratka, ni manje ni vise nego na Mars i tamo zapocne novi zivot?

Je li jedan od uslova lova?!

Mislim da bih mogla tako nesto uraditi. Ali sa Sarenim.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Re: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa EmptySub Jan 04, 2014 3:17 pm

Koja lova bre.Put bez povratka..
Nema više nazad.

Neka mene prizemljene.:)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Re: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa EmptySub Jan 04, 2014 3:28 pm

Cekaj,a sto bi se vracali,ako ovde nema sta da ih ceka,veze?i ovde ce umreti kao i tamo..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Re: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa EmptySub Jan 04, 2014 3:31 pm

Lakota ::
.
Specijalni tim kompanije "Mars One" biraće one koji zadovoljavaju sve uslove da putuju u svemir
...a to su -mladi, zdravi ,itd -sve ono što većina nas nije ,niti će biti te 2023 .
Nisam stručnjak za proračune ,čak i da je moguće pripremiti svemirski brod sa svim potrepštinama ,mislim da je ona udaljenost u "svetlosnim godinama" veoma nepovoljna za naše ljudske godine ,pa bi bilo logično da teoretski ,prvi doseljenici budu u stvari potomci onih koji su krenuli ,dakle prva ili druga generacija rođenih na tom brodu .
Nisam naravno siguran ,jer rekoh -matematika mi nije jača strana ,ali mislim da sam tako nešto nekada čitao ,sem što za sada znamo da nema tamo osnovnih uslova za život ljudi (vazduh, voda ) kao da se nešto sećam da je dužina "puta" tj, vreme najveći problem kada se radi o živim bićima (no ne tvrdim da sam u pravu)
A kako mnogi od nas žive danas na Zemlji -ne sumnjam da bi bilo na milione dobrovoljaca ,da nije (za sada ) nemoguće . spite










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Re: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa EmptySub Jan 04, 2014 3:32 pm

Lakota ::
Cekaj,a sto bi se vracali,ako ovde nema sta da ih ceka,veze?i ovde ce umreti kao i tamo..
Kona nije svatila (rekla bi) da je karta u jednom pravcu..  smehsmeh .
Zaboravila je na decu...  trtrr .Inače ne bi otišla... :zubi3:










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Re: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa EmptySub Jan 04, 2014 3:35 pm

Kijara-brm ::
Lakota ::
Cekaj,a sto bi se vracali,ako ovde nema sta da ih ceka,veze?i ovde ce umreti kao i tamo..
Kona nije svatila (rekla bi) da je karta u jednom pravcu..  smehsmeh .
Zaboravila je na decu...  trtrr .Inače ne bi otišla... :zubi3:

Shvatila sam, itekako. Bez djece. To bi bio moj mali doprinos njihovoj buducnosti. Zemlja je prenaseljena svakako.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Re: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa EmptySub Jan 04, 2014 3:43 pm

AstrinaKomsinica ::


Shvatila sam, itekako. Bez djece. To bi bio moj mali doprinos njihovoj buducnosti. Zemlja je prenaseljena svakako.

ahaaa.jasnije mnogo..
To je već humano.
Pa sad da li je Zemlja prenaseljena ne bi baš rekla,od silnih elementarnih nepogoda koliko je ljudi izgubilo život,i koliko ih svakodnevno nestaje.
Nešto ne vidim da je natalitet u porastu...  55555 
Ipak ja ne bi*.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Re: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa EmptySub Jan 04, 2014 4:09 pm

Kijara-brm ::
AstrinaKomsinica ::


Shvatila sam, itekako. Bez djece. To bi bio moj mali doprinos njihovoj buducnosti. Zemlja je prenaseljena svakako.

ahaaa.jasnije mnogo..
To je već humano.
Pa sad da li je Zemlja prenaseljena ne bi baš rekla,od silnih elementarnih nepogoda koliko je ljudi izgubilo život,i koliko ih svakodnevno nestaje.
Nešto ne vidim da je natalitet u porastu...  55555 
Ipak ja ne bi*.

hihihihihihi Smelly bi jedva docekala da mi kupi kartu u nepovrat  smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Re: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa EmptySub Jan 04, 2014 5:33 pm

Gledala sam njihov sajt,imamo i dva kandidata iz Srbije..po dostupnim podacima uma ugljen dioksida,ima i vode..po pilot projektu planiraju nesto kao osumljavanje kako bi se atmosfera prilagodila za disanje..
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Re: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa EmptySub Jan 04, 2014 5:51 pm

Ja sam Srpkinja koja će živeti na Marsu!

Društvo 13:23, 04.01.2014.


Od 200.000 prijavljenih, Ljubinka Nikolić (50) iz Beograda i Dajana Posavčić (20) iz Šida izabrane u drugi krug sa 1.056 kandidata za misiju „Mars One“
Ljubinka Nikolić

Neizmerno srećna... Ljubinka Nikolić

Ne propustite...
VELIKO INTERESOVANJE: Za život na Marsu prijavljeno 78.000 ljudi

BEOGRAD - Naše devojke prošle prvu selekciju!
„Ti i samo još 1.057 drugih prijavljenih astronauta širom sveta izabrani ste kao potencijalni kandidati za pokretanje nove ere - ljudskog života na Marsu! Čestitamo, prošli ste u sledeću rundu!“

Tako glasi poruka koju su putem mejla 30. decembra primile Ljubinka Nikolić (50) iz Beograda i Dajana Posavčić (20) iz Šida, koje su sa više od 200.000 osoba širom sveta preko holandske organizacije „Mars One“ aplicirale za kolonizaciju Crvene planete 2025. godine.

Neizmerna sreća

- Oduzeo mi se dah kad sam ugledala poruku. Bila sam neizmerno srećna i ponosna! Beskrajno verujem u tu ideju i do sada sam samo želela da dam svoj glas, svoj mali doprinos, a sada odjednom mogu da postanem veći deo te neverovatne priče - sa uzbuđenjem navodi Ljubinka, koja smatra da će kao magistar geografije i unutrašnje dekoracije biti od velike koristi u ovoj ozbiljnoj misiji za koju se karta izdaje samo u jednom pravcu.

Po njenim rečima, sve buduće stanovnike „četvrtog kamena od Sunca“ koji su prošli prvi krug neobičnog konkursa očekuju lekarski pregledi i intervjui, a kasnije različite simulacije i učešće u rijaliti programu.

Strepi od mlađih

- Sve to predstavlja veliki mentalni, emocionalni i fizički izazov za mene. Ne bojim se teškog rada, mogu sa svima da komuniciram, obožavam prevazilaženje granica izdržljivosti. Plašim se samo da će zbog godina neki mlađi ljudi imati prednost - objašnjava Ljubinka i naglašava da bi volela da bude prva žena koja je zakoračila na Mars, i to u „valentino“ haljini.

Kako dodaje, jedini cilj joj je da ovaj program, koji će imati nepojmljive posledice po čovečanstvo, uspe, a da bi idealno bilo da se i ona nađe u društvu Italijana i ljudi sa smislom za humor.

Dajana Posavčić, studentkinja astronomije u Novom Sadu, samo je kratko na svom Fejsbuk profilu napisala: „O moj bože! Upravo sam dobila ovu poruku“, koja dovoljno svedoči o stepenu njenog uzbuđenja.


znala sam da ce zene prednjaciti..
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Re: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa EmptySub Jan 04, 2014 5:57 pm

A da nije i ovo neka nova farma,veliki brat i slicno...pa ce svu tu obuku da nam prenose live satima na TV....skepticna sam malo po ovom pitanju.
Eto,nemaju dovoljno astronauta vec obucenih,nego treba ulagati u anonimuse....cudno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Re: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa EmptySub Jan 04, 2014 5:58 pm

..videcemo..svasta tu moze da ispadne  :zubi3: lu6777 
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Re: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa EmptySub Jan 04, 2014 5:59 pm

Prepustam kartu sto Smelly kupi Lakoti hahahahahahahahahahahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Re: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa EmptySub Jan 04, 2014 6:01 pm

..kono,zezaju me godine..inace kao ostvarljiva ideja mi se dopada.. top88 ..masta mi je uvek bila jaca strana..
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Re: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa EmptySub Jan 04, 2014 6:05 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Plan je sastaviti timove od po četiri osobe, svaki s drugog kontinenta, koji će potom sedam godina živjeti i trenirati zajedno, prije nego što prvi tim 2023. krene na sedmomjesečno putovanje prema Marsu gdje bi trebali uspostaviti i prvu ljudsku koloniju
Više od 200.000 ljudi spremno je živjeti i umrijeti na Marsu, barem ako je suditi prema broju ljudi koji su se prijavili za putovanje u jednom smjeru u sklopu projekta Mars One.
Projekt vodi nizozemski poduzetnik Bas Lansdorp.
- Ne tražimo pojedince, tražimo savršene momčadi. Želimo pojedince koji se uklapaju u određene timove ljudi koji će ići na Mars. Moraju biti zdravi, dovoljno pametni da nauče nove vještine i imati karakter i stanje uma koje će im omogućavati da funkcioniraju u maloj skupini – rekao je Landsdorp.



Prvu ljudsku ekspediciju na Crveni planet planiraju poslati 2023. godine, a na poziv za sudjelovanje do 31. kolovoza prijavilo se 202.586 ljudi iz više od 140 zemalja koji su poslali svoje video prijave. Većina prijavljenih, 47.654 za kartu u jednom smjeru je iz SAD-a, a slijede Indija sa 20.747 prijavljenih i Kina sa 13.176.
Projektni odbor u idućih će nekoliko mjeseci pregledati prijave i zasad nepoznat broj pozvati u drugi od četiri krugova natjecanja. Kandidati koji su uspješno prošli prvi krug trebali bi biti obaviješteni do kraja godine.
Timovi iz različitih regija mogli bi se natjecati jedni protiv drugih dok 2015. ne ostanu 24 kandidata. Plan je sastaviti timove od po četiri osobe, svaki s drugog kontinenta, koji će potom sedam godina živjeti i trenirati zajedno, prije nego što prvi tim 2023. krene na sedmomjesečno putovanje prema Marsu gdje bi trebali uspostaviti i prvu ljudsku koloniju.
Povratak nije planiran jer zasad ne postoje svemirski brodovi koji bi mogli uzletjeti s Marsa, a uz to bi to znatno povisilo cijenu projekta za koji organizatori već sada procjenjuju da će stajati šest milijardi dolara. Kako će se namaknuti i taj novac još nije poznato, ali organizatori se nadaju privatnim donatorima, a u planu je i reality show kojim bi se također skupljao novac.

----------------------------------------------------
Astra dobro ti reče..reality...
Welcome avantiristi...  :zubi3: 










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Re: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa EmptySub Jan 04, 2014 6:16 pm

Lakota ::
..kono,zezaju me godine..inace kao ostvarljiva ideja mi se dopada.. top88 ..masta mi je uvek bila jaca strana..

Ne bih ti ja dala kartu, da nije da kcerki pokvarim planove hahahahahahahahahahahahahhahahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Re: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa EmptySub Jan 04, 2014 6:18 pm

Ode kona u reality...  trtrr










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Re: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa EmptySub Jan 04, 2014 6:22 pm

Kijara-brm ::
Ode kona u reality...  trtrr

Jok, samo nastavak  smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Re: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa EmptySub Jan 04, 2014 6:27 pm

AstrinaKomsinica ::
Kijara-brm ::
Ode kona u reality...  trtrr

Jok, samo nastavak  smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
Timovi iz različitih regija mogli bi se natjecati jedni protiv drugih dok 2015. ne ostanu 24 kandidata. Plan je sastaviti timove od po četiri osobe, svaki s drugog kontinenta, koji će potom sedam godina živjeti i trenirati zajedno, prije nego što prvi tim 2023. krene na sedmomjesečno putovanje prema Marsu gdje bi trebali uspostaviti i prvu ljudsku koloniju.
Povratak nije planiran jer zasad ne postoje svemirski brodovi koji bi mogli uzletjeti s Marsa, a uz to bi to znatno povisilo cijenu projekta za koji organizatori već sada procjenjuju da će stajati šest milijardi dolara. Kako će se namaknuti i taj novac još nije poznato, ali organizatori se nadaju privatnim donatorima, a u planu je i reality show kojim bi se također skupljao novac.


hahaha Astra tačno osetila da je neki reality...  :zubi3: 










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Re: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa EmptySub Jan 04, 2014 6:41 pm

Kijara-brm ::
Povratak nije planiran jer zasad ne postoje svemirski brodovi koji bi mogli uzletjeti s Marsa

A bem mu mrvicu, kako poletise sa Mjeseca?!  trtrr uzuz9 uzuz9 uzuz9 uzuz9 
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Re: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa EmptySub Jan 04, 2014 6:44 pm

AstrinaKomsinica ::
Kijara-brm ::
Povratak nije planiran jer zasad ne postoje svemirski brodovi koji bi mogli uzletjeti s Marsa

A bem mu mrvicu, kako poletise sa Mjeseca?!  trtrr uzuz9 uzuz9 uzuz9 uzuz9 
ki tičice...  :zubi3: ...
idi izvidi,pa javi...šifrirano... uzuz9










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Re: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa EmptySub Jan 04, 2014 6:46 pm

E stvarno ne umete da mastate..a znate i sami kakvi su Ameri majstori mistifikacije i svega ostalog.Ne bi me cudilo da Nasa za koji dan demantuje sve ovo i kaze da oni nemaju nista sa tim...ali bar mozemo razmisliti na tu temu,verujem da u buducnosti i planiraju preseljavanje na neku planetu.Inace stalno salju i ispituju pojedine pratioce Zemlje ..
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Re: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa EmptySub Jan 04, 2014 9:07 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

Sta cemo s a onima koji ''su odavno na marsu''.??. :snego:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Re: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa EmptySub Jan 04, 2014 9:10 pm

Nut ::
[You must be registered and logged in to see this link.]

Sta cemo s a onima koji ''su odavno na marsu''.??. :snego:

Jest vala,nek ispitaju ove sto su s Marsa pali...saznace mnogo...a i olaksace ekspediciju...moze bit da ima sve tamo,samo cekaju goste.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Re: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa EmptySub Jan 04, 2014 10:39 pm

Astra ::
Nut ::
[You must be registered and logged in to see this link.]

Sta cemo s a onima koji ''su odavno na marsu''.??. :snego:

Jest vala,nek  ispitaju ove sto su s Marsa pali...saznace mnogo...a i olaksace ekspediciju...moze bit da ima sve tamo,samo cekaju goste.

 :zubi3: Idemo na Mars ,idemo na Mars....(Djogani)...

 smehsmeh smehsmeh Astra nasmeja me ali baš...
Ufurali se ljudi mnogo na ovo reality putovanje...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Re: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa EmptySub Mar 28, 2015 2:55 pm

Smejali smo se ovome i nagadjali..ali pre neki dan gledala sam na teveu jednu nasu koja je izabrana za put..koliko cuh iz njenih reci,oni se ozbiljno pripremaju za sve to..videcemo da li je rijaliti ili nije ne znam
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Re: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa EmptySub Mar 28, 2015 3:01 pm

Sad sam se vratila unazat.

Ljubinka Nikolić (50) iz Beograda i Dajana Posavčić (20) iz Šida izabrane u drugi krug sa 1.056 kandidata za misiju „Mars One“


Meni ovo deluje nestvarno,ali ajde videćemo. :)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Re: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa EmptySub Mar 28, 2015 3:13 pm

Znači, uzmite beležnice u ruke i pišite, vatajte beleške vi koji bi da putujete, sveže sam pala sas Mars, smehsmeh na glavu, vraćam se na Mars u turi sa Dajanom i Ljubinkom, mada, i ovako imam dobre konekcije sa kućom na Marsu, imamo dobre vibracije, konekcije i odličnu konverzaciju, a i prevozim putnike nelegalno al' galatno, uzmite kartu ''odeš-dođeš'' jeftina je. Tako da, sprem'te se, sprem'te zemljani, ko umije njemu dvije planete mogu biti kuća. Ceo svemir čeka na nas, bre.

Međunarodna virtuelna svemirska ekspedicija, „Mars-500“ link

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Re: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa EmptySub Mar 28, 2015 3:23 pm

Ja sam već bila tamo,i ne sećam se ničega.Tako da pesmo od mene nikakve koristi.

Ae bre što ste takvi.Pustite ljude nek idu.Ne sabotirajte im želju i nadu :)
Čuda su moguća.
Viđu samo Međugorja. :D










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Re: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa EmptySub Mar 28, 2015 3:25 pm

I na Marsu ima Međugorje. smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Re: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa EmptySub Mar 28, 2015 3:31 pm

pesma ::
I na Marsu ima Međugorje. smehsmeh
Vid ovu malu al je zločesta. smehsmeh
U sledećoj turi mi ostavi mesto.Oću i ja da vidim to čudo.
Nešto mi loša konekcija,Možda zbog silnih kiša.Sad da zajašim na satelitsku pre bi okinula sa njom nego se prištekala i dobila info iz prve ruke.
Loša mi vibra očito :D
Ne zračim pozitivno. haha.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Re: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa EmptySub Mar 28, 2015 3:37 pm

Zračiš(radiokativno?), osećam, trenutno si baš pozitivna, ostani na kursu tom, na Marsu ćeš takva napraviti lom. uzuz9

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Re: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa EmptySub Mar 28, 2015 3:46 pm

pesma ::
Zračiš(radiokativno?), osećam, trenutno si baš pozitivna, ostani na kursu tom, na Marsu ćeš takva napraviti lom.  uzuz9

[You must be registered and logged in to see this image.]
idemo na Mars..idemo na Mars uzuz9
You go girl.  :)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Sponsored content





Naseljavanje Marsa Empty
PočaljiNaslov: Re: Naseljavanje Marsa   Naseljavanje Marsa Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Naseljavanje Marsa
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: DRUŠTVENE NAUKE :: ASTRONOMIJA-
Skoči na: