DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Igre iz vašeg detinjstva .... BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Igre iz vašeg detinjstva .... BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Igre iz vašeg detinjstva ....

Ići dole 
+33
Danubius
podbarac
Ladyintheblack
tvrtko
Sibila_
Uther Pendragon
Hestija
sonia
AstrinaKomsinica
determinanta
Helena Trojanska
Aurora Borealis
daca
dejan
bosankaa
Sanjalica
velizar
Amisela
PJER
Draganna
Orhideja
svilanaasvaltu
Oci-ANDJELA
Schveca
Astra
anja007
Crna_ovca
slatkicass
Storm_z
njushkalo_
montoya
zvezdana
komunikativn@
37 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
komunikativn@
Fatal Femme
komunikativn@


Godina : 51
Location : tu i tamo -:)
Datum upisa : 02.02.2008

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptyPet Feb 15, 2008 12:31 pm

koje su vam ostale u sjecanju pa i danas dan rado ih se sjetite ? :roll:

ja kad vidim moju djecu da se povjest ponavlja u igrama,rado im se pridruzim i osvjezim sjecanje na moje djetinstvo.

cesto se igram sa njima pantomime,sakrivacha a moja djevojcicha obozava "lastika" ,preskakanje gume.
haha tu se mutti dobro schwitzeni nije potreban fitness :joker:

znam sa sinom i juriti loptu ali kad promasi pa zakachi moju nogu :roll: weeee,odmah se sjetim :roll: kad sam bila dijete tako sam i ja igrala nistha nisam bila bolja..hahaha.
Nazad na vrh Ići dole
zvezdana

zvezdana


Datum upisa : 23.12.2007

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptyPet Feb 15, 2008 1:01 pm

Izlazili smo iz kuce ujutro i igrali se celi dan, sve dok se ne upale svetla na ulici,
žmurke, planova, klisa, klikera, Partizana i Nemaca, kauboja i Indijanaca, zaloga i svega ostalog sto je samo decija masta bila u stanju da smisli, </B>[size=25]

Često, niko nije mogao da nas nadje po celi dan.

I nikad nije bilo problema...

Mi nismo imali Playstation, Nintendo, X-box,
nikakve video igrice,
nismo imali 99 kanala na televiziji

(vec samo dva),
nismo imali video rekordere, surround sound, celularne telefone, kompjutere, Internet, chat rooms......


MI SMO IMALI PRIJATELJE

I MI SMO IŠLI NAPOLJE
DA SE DRUŽIMO
S NJIMA
</U></B>
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptyPet Feb 15, 2008 3:09 pm

Partizana i Nemaca...vecito...Partijsko ispiranje mozga se uvuklo i u decije igre(Mirko i Slavko-bilo je bitno biti Mirko, jer je taj imao "smajser"i bio glavna faca) Tek kasnije ,kada su stigli stripovi i filmovi-Tarzan, Zagor ,Teks Viler ...svasta smo bili Sve sa onom jadnom "kostimografijom" od curecih pera ,ratnih boja od vodenih bojica, baklji od komada zapaljenih spoljnih guma od bicikla...Danasnja deca ne umeju ni da se igraju...valjda zato sto imaju SVE... :joker:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
zvezdana

zvezdana


Datum upisa : 23.12.2007

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptyPet Feb 15, 2008 3:44 pm

danubius
...Danasnja deca ne umeju ni da se igraju...valjda zato sto imaju SVE... :joker:

Ha, ha... namerno si propustio da citiras svog duhovnog vodju Djola "...Imao je sve, nista imo nije....." ili bar nedostaje neka mala ali bitna sitnica....
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptyPet Feb 15, 2008 5:01 pm

Dobra tema:))) .....Igrali smo zapravo u odnosu na nasu decu koja su ukracena za to sto nasom krivicom, a i zbog vremena u kojem odrastaju.
Uglavnom smo po ceo dan bili napolju i igrali se raznim jednostavnim igrama: klikeri, automobilchici,zmurke...kasnije "istrazivacha",lopte svaki dan, preskakali sa devojchicama lastis,pravili svasta u pesku..i da nenabrajam-svima vec poznato.Danas, zivim u sredini gde objektivno deca i nemaju mogucnosti i da hoce da se igraju.Svodi se igra uglavnom u 90 % slucajeva u zatvorenom prostoru.Moja deca se aktivno bawe sportom i nisu zatochenici kucne varijante igara.Danas su im dostupne sve vrste igara kao i u vechini razvijenih zemalja, a smatram da je to katastrofalno za njihov fizichki a i zdravstveni razvoj.Danas na ulici im je sve dostupno i svasta se nudi, a smatram da je ulica rizichna za duzi boravak u ranoj mladosti.Jedini spas od moguchih zavisnosti jeste sport i tezim da ih u smerim u te vode dok imam zivaca.:joker:










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
njushkalo_
Glavni opservator
njushkalo_


Location : daleko od tebe
Datum upisa : 27.12.2007

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptyPet Feb 15, 2008 8:04 pm

sećam se trule-kobile, care care koliko ima sati, hm... masne fote ;) izmađu 2 vatre ,školice :))))
Nazad na vrh Ići dole
komunikativn@
Fatal Femme
komunikativn@


Godina : 51
Location : tu i tamo -:)
Datum upisa : 02.02.2008

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptyPet Feb 15, 2008 9:34 pm

njushkalo_ ::
sećam se trule-kobile, care care koliko ima sati, hm... masne fote ;) izmađu 2 vatre ,školice :))))

hejj njuskalo daj malo opisi kako se igraju te igre,ako se josh sjecas.
ovo trule kobile,, hahahhaha ,,, sigurno mrak od igre, smjesan mi sam "naziv"lol!
Nazad na vrh Ići dole
Storm_z

Storm_z


Godina : 54
Location : Olujna polja
Datum upisa : 07.02.2008

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptySub Feb 16, 2008 2:42 pm

hej zna li neko kako se igra klis i maska :D

Jednog leta sam otisla u selo kod ujaka,al sam se igrala sa bracom.Milina.A u srednjoj skoli je bilo nas dvanaest,nerazdvojnih,kakvo je to druzenje bilo,kako smo stitili jedno drugo i voleli se.Sad nemam pojma za par njih ni gde su :oops:
Nazad na vrh Ići dole
zvezdana

zvezdana


Datum upisa : 23.12.2007

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptySub Feb 16, 2008 2:46 pm

Mislis klis i pala? Da igralo se to. Srpski bejzbol.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptySub Feb 16, 2008 7:50 pm

Ako mislimo na isto:drska od metle se reze na 1 duzi i jedan kraci deo(oko 20cm), koji se zasilji sa obe strane.Iskopa se rupa u zemlji(vise kao kanalcic) Kraci deo se postavi poprecno , i duzim delom "lansira" iz rupe..Nadalje, tamo gde padne , tresne se po kracem delu-i kada odskoci, tresne se da odleti sto dalje.Tako 3 puta...kome ukupno odleti na vecu daljinu-pobednik je ..Tako se igralo bar kod "nas" (naravno, igralo se na cesti, koja je u to vreme bila jos zemljana) :joker:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Storm_z

Storm_z


Godina : 54
Location : Olujna polja
Datum upisa : 07.02.2008

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptyNed Feb 17, 2008 1:41 am

lol! bravoooo,samo nije bilo metle,braca su to pravila od nekog drveta :D
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptyNed Feb 17, 2008 10:46 pm

Da i ja se sećam toga........imala sam starijeg brata. A je li neko od vas vozio trokolice?
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptyNed Feb 17, 2008 10:47 pm

daaaaaaaaaaa, bile su i trokalice od kuglagera:)))










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptyNed Feb 17, 2008 10:51 pm

Jeste............vozili se ko ludi niz ulicu.. :bounce: :bounce: :bounce:
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptyNed Feb 17, 2008 10:55 pm

kasnije...skejt bord, a vec nakon skejta i disco rolsule sa patikom, a predhodio je film "rolerboll"










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptyPon Feb 18, 2008 12:34 pm

Kada se pojavila televizija , negde 60 tih , i nase igre su postale malo drugacije , vec prema seriji koja je bila popularna...(Mi smo jedini imali tv u celom komsiluku, i svako vece je ceo komsiluk dolazio da gleda ...Srecna vremena kada se nisu zakljucavale kapije sa prvim mrakom) Gledala se Bonanza, Mala kuca u preriji, Dugo toplo leto....no niko i nikada nije pomracio slavu Tarzana-u izvedbi Dzonija Vajsmilera u nasim decijim ocima.Dzunglu smo imali-svaka ulica u mom gradu je imala drvorede sa obe strane, veliko staro drvece-i svaka ulica zasadjena drugom vrstom.Naslo se i parce koze za "oko bedara" -obicno sasivene dve "jelenske " koze od onih za ciscenje stakla Svaki decak je imao kakav takav noz(ic) -glavni su bili "lovacki" , sa drskom od "jelenskog roga" (malo sutra rog-bio je to smesan nozic od 5-6 cm sa plasticnom drskom u toj imitaciji) Dzejn je uvek bila najlepsa devojcica - a Chita (simpanza) najmanje dete -jer je samo tako bilo primano u igru .Crnci isto nisu bili problem -prasine i plodova crnog duda je bilo u izobilju...Jedino sto nikada nismo uspeli da do kraja docaramo-je Tantor, slon...Najblize do cega smo dosli je bila komsijina Buba (Volskwagen) , njen krov je u nasoj masti bio zamena za slonovska ledja....No to se komsiji nije nimalo dopalo-a ni komsinicama onaj Tarzanov zov koji malo-malo odzvanja po ulici....Dugo smo se opirali, ipak-no na kraju su "veliki beli lovci" pobedili....Morali smo naci drugu igru....










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
zvezdana

zvezdana


Datum upisa : 23.12.2007

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptyPon Feb 18, 2008 12:37 pm

A da li se ko igrao mame i tate i cika doktora?
Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca
Princ od tora
Crna_ovca


Datum upisa : 21.12.2007

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptySre Feb 20, 2008 5:34 pm

A ko nije?

Eh lepi dani mog detinjstva.....
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptySre Feb 20, 2008 7:09 pm

I tako , radi evociranja uspomena ....cesce sebe uhvatis da se ponasas kao ginekolog? Pregled grudi, preventivno, pa sve drugo, sledeca molim, hehehhe?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Storm_z

Storm_z


Godina : 54
Location : Olujna polja
Datum upisa : 07.02.2008

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptySre Feb 20, 2008 7:42 pm

Hej,a jeste li se igrali sa svojim klincima :D Ja se secam vremena kad su bile aktuelne sege.Moj sin nije mogao da predje Maria,pa je bio bas nesrecan.A mama sedi celu noc,odigra igricu do kraja da bi sinu ujutru pokazala kako.Joj,kako je bio srecan.Sad smo se zamenili on pokazuje oko racunara.
Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca
Princ od tora
Crna_ovca


Datum upisa : 21.12.2007

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptySre Feb 20, 2008 11:14 pm

sreca moja pa se ne zovem Mario da i mene predjes za noc lol! lol!
Nazad na vrh Ići dole
komunikativn@
Fatal Femme
komunikativn@


Godina : 51
Location : tu i tamo -:)
Datum upisa : 02.02.2008

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptySub Feb 23, 2008 11:22 am

Crna_ovca_chata ::
sreca moja pa se ne zovem Mario da i mene predjes za noc lol! lol!


hmmm,,a da te prekrstimo :scratch: lol!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptySub Feb 23, 2008 11:26 am

Gledajuci avatar-mogla bi se zvati i Ninja-woman , hehehe...Samo jos treba da hoces da se igras :joker:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
komunikativn@
Fatal Femme
komunikativn@


Godina : 51
Location : tu i tamo -:)
Datum upisa : 02.02.2008

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptySub Feb 23, 2008 11:40 am

mogla bi da se igram posto mi je ovo 100-ti upis na ovom forumu lol!

dakle ja sam doktorica,a ti neophodno trebas detaljan pregled lol!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptySub Feb 23, 2008 11:48 am

Stanje u cekaonici ordinacije :danubius , montoya, crna_ovca_chata, njuskalo...ostali pristizu i staju u red ....Hoce li biti ono, kako to vec ide kod lekara "molim, skinite se do pojasa"? Dalje radnje po utvrdjivanju stanja pacijenata? :joker:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
komunikativn@
Fatal Femme
komunikativn@


Godina : 51
Location : tu i tamo -:)
Datum upisa : 02.02.2008

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptySub Feb 23, 2008 12:04 pm

ako vec i oni trebaju "detaljan"pregled,skidanje neophodno..:twisted:

dijagnoza bice postavljena u tren oka,kako ce podnijeti terapiju zavisi sto su ocekivali od "pregleda" ;)
dakle ...?
Nazad na vrh Ići dole
Storm_z

Storm_z


Godina : 54
Location : Olujna polja
Datum upisa : 07.02.2008

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptySub Feb 23, 2008 1:40 pm

El se to ono skidaju jedan drugom :scratch:
Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca
Princ od tora
Crna_ovca


Datum upisa : 21.12.2007

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptySub Feb 23, 2008 7:06 pm

Ja tju da delim terapiju zenskom delu.Svakoj obavezno injekcija u ....

e sad netjete me vutji za jezik,vucite za neshto drugo lol!
Nazad na vrh Ići dole
komunikativn@
Fatal Femme
komunikativn@


Godina : 51
Location : tu i tamo -:)
Datum upisa : 02.02.2008

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptySub Feb 23, 2008 7:08 pm

ovco gdje ti je "rep":scratch: :P
Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca
Princ od tora
Crna_ovca


Datum upisa : 21.12.2007

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptySub Feb 23, 2008 7:14 pm

Moratjes da povuchesh za neshto drugo lol! lol! lol!


Hihihiihihihihhihihihhii :bom:
Nazad na vrh Ići dole
komunikativn@
Fatal Femme
komunikativn@


Godina : 51
Location : tu i tamo -:)
Datum upisa : 02.02.2008

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptyNed Feb 24, 2008 10:28 pm

jeli da se upali :scratch: ..fitilj ? affraid

biche onda pljoc,pljoc..:geek: :joker:
Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca
Princ od tora
Crna_ovca


Datum upisa : 21.12.2007

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptyNed Feb 24, 2008 10:32 pm

To posle eksplozije bude pljuuuuuuuc!!!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptyUto Mar 25, 2008 4:14 pm

Crna_ovca_chata ::
To posle eksplozije bude pljuuuuuuuc!!!
E, ovo me podsetilo na dve igre iz detinjstva...Naravno da nismo imali petarde, ni nista slicno...Elem, uzme se prazna kutija od boje ,od 1 kg, i na poklopcu (koji se moze skidati) izbusi rupa.Onda se u tu konzervu stavi grumen karbid-a (to je neka siva, zrnasta materija, nemam pojma odakle nam, ili zasto je sluzila u stvari ) Na karbid se pljune, a onda zatvori poklopac, i stavi prst na onu rupu .(SADA znam da karbid +voda daju eksplozovni gas) Saceka se malo....i prinese sibica otvoru...Onda dolazi do eksplozije -i poklopac leti po pet metara u vis...(sto je sreca, inace bi nekoga unakazilo) Druga kombinacija je tkzv "topich" Uzme se supalj kljuch (od onih ormara iz "kombinovanih soba" iz 70-tih) parce zice i ta zica se veze na siri deo kluca-a drugi kraj na kraju ima ekser, koji tacno pasuje u otvor kljucha.Predhodno se ceo kljuc napuni oguljenim sibichama (crveni deo, tamo gde se pale) Ostaje samo da se , drzeci ovu napravu za polukruznu zicu u ruci, tresne od zid...i buuummmm...E, posle se pocelo preterivati, pa je kljuc menjalo parce vodovodne cevi, ekser-sraf debljine malog prsta, a sibice salitra i barut...Kako niko nije ostao bez ruke(ili glave) ni danas mi nije jasno....










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
komunikativn@
Fatal Femme
komunikativn@


Godina : 51
Location : tu i tamo -:)
Datum upisa : 02.02.2008

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptySre Mar 26, 2008 9:10 pm

danubius ::
Crna_ovca_chata ::
To posle eksplozije bude pljuuuuuuuc!!!
E, ovo me podsetilo na dve igre iz detinjstva...Naravno da nismo imali petarde, ni nista slicno...Elem, uzme se prazna kutija od boje ,od 1 kg, i na poklopcu (koji se moze skidati) izbusi rupa.Onda se u tu konzervu stavi grumen karbid-a (to je neka siva, zrnasta materija, nemam pojma odakle nam, ili zasto je sluzila u stvari ) Na karbid se pljune, a onda zatvori poklopac, i stavi prst na onu rupu .(SADA znam da karbid +voda daju eksplozovni gas) Saceka se malo....i prinese sibica otvoru...Onda dolazi do eksplozije -i poklopac leti po pet metara u vis...(sto je sreca, inace bi nekoga unakazilo) Druga kombinacija je tkzv "topich" Uzme se supalj kljuch (od onih ormara iz "kombinovanih soba" iz 70-tih) parce zice i ta zica se veze na siri deo kluca-a drugi kraj na kraju ima ekser, koji tacno pasuje u otvor kljucha.Predhodno se ceo kljuc napuni oguljenim sibichama (crveni deo, tamo gde se pale) Ostaje samo da se , drzeci ovu napravu za polukruznu zicu u ruci, tresne od zid...i buuummmm...E, posle se pocelo preterivati, pa je kljuc menjalo parce vodovodne cevi, ekser-sraf debljine malog prsta, a sibice salitra i barut...Kako niko nije ostao bez ruke(ili glave) ni danas mi nije jasno....


hahhahahaahah ...ups...ti si mogao biti Nikola Tesla Nr.2 lol!
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptySub Mar 29, 2008 10:39 am

A je li ko spomenuo PILJKE.....bacali pa hvatali kamenčiće i gulili prste.... Sećete li se klik-klaka?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptySub Mar 29, 2008 1:36 pm

slatkicass ::
A je li ko spomenuo PILJKE.....bacali pa hvatali kamenčiće i gulili prste.... Sećete li se klik-klaka?
Naravno....klik-klak , dve plasticne kugle na konopcu, sa prstenom , pa udri jednu o drugu , ceo dan,,,,kada dosadi , baci se skalamerija na elektricne zice, i sa malo srece, izazove kratki spoj (mislim da su zato i zabranjeni i nestali) Nego,,,,znate li sta je "tapkanje"?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptyNed Mar 30, 2008 6:10 pm

Ne mogu se setiti? Misliš li na tapkaroše ispred bioskopa ili....?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptyČet Apr 03, 2008 12:48 pm

slatkicass ::
Ne mogu se setiti? Misliš li na tapkaroše ispred bioskopa ili....?
Vraga....kada mo MI bili mali , u PROSLOM VEKU(slatkicass , Luckasta -generacijo, hehehe) negde krajem sezdestih, pojavile su se prve slicice, ZIVOTINJSKO CARSTVO.Obicne papirne , kakvi "samolepivi preslikaci" ?Za mladji svet, koji se toga ne seca -nalazile su se pakovane u nekim malim cokladicama, mozda 5x4 cm, debljine mozda 2 -4 mm .Dakle, cela se ubaci u usta-i za pet sekundi-nemaaaaaaa je...E te slicice su se lepile u album (secate se onog lepila Karbon Zagreb, belo, smrdljivo, sa onom plasticnom "cetkicom"?) i sve bi bilo ok da.....izvesni Beloglavi sup, slicica 91 , nije se mogla NIGDE naci(zato je crvenoglave agame , br 6, bilo na stotine) Kada se naposletku, pomocu trikova i ta ptichurina nasla (moljakanjem rodjaka po drugim gradovima ,nudjenjem 100 za jednu) poslalo se , i za uzvrat se dobio paket "slatkih proizvoda Kras Zagreb" -i album....u kome su SVE slicice bile uredno prekrizene hemijskom olovkom...od uvoda odoh van teme...Dakle , "tapkanje"...Svako ulozi po jednu slicicu, stavi se na beton, i svako ima pravo udariti dlanom jednom...koja slicica se okrene, pripada onome ko je "tapkao" Verovatno je vakum koji nastane pod dlanom digao slicice...uglavnom, tapkalo se do "zadnje" i ako ste nekome "odneli" sve slicice, to se zvalo "ofuljati nekoga" Poenta-igralo se posteno , satima , i iz 15 ulice su dolazili klinci sa svojim slicicama ...mi smo se znali druziti i igrati....(ps pre pojave prvih "pravih slicica" smo isto radili sa polomljenim gornjim delovima kutija od sibica, koje su isto imale sliku ...Najmanje se cenila "obicna" , gde je samo pisalo "Drava Zagreb-100 zigica" a najvise kada vas je zapala slikica jelena...Eh, ta stara , dobra vremena , kada smo imali mnogo manje, a bili mnogo srecniji )










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptyČet Apr 03, 2008 12:58 pm

Hvala što si me podsetio, kako se ne bih sećala :sunny: To su bile najslađe čokoladice. A sećaš li se igre *kompanija* i ređanja pločica od polomljenih crepova?
Nazad na vrh Ići dole
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptyPon Maj 19, 2008 9:54 pm

Jel neko igrao fote kad je bio mlad?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptyPon Jun 02, 2008 5:48 pm

anja007 ::
Jel neko igrao fote kad je bio mlad?


FOTE -vrhunac svakog jednocifrenog , a i ranih dvocifrenih rodjendana.Igralo se ovako-svako je odabrao neki predmet, ključ, privezak , neku sitnicu, i "voditelj" je znao kome "fota" pripada,,,,Onda se pitalo_"Šta da radi ova fota?" Igrači su se trudili da zadaju što "škakljiviji" zadatak. Naravno-po mogućnosti, dečak na devojčicu.
MASNE FOTE su bila već druga kategorija.Tu su zadaci bili uvek poljupci, od "u obraz" do "filmskih" Zbog "diskrecije" se zadatak obavljao uvek u drugoj, obavezno mračnoj sobi...i uvek je bio obavljen -a neke su morali i prekidati, heheheh :drunken: :cheers: :bball:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptyUto Jun 10, 2008 11:50 pm

Ahahah, zato sam i pitala.
Ja sam volela kao mala da igram lastiz.Pa onda one skolice, i bacanje krede.Kauboja i indijanaca igrali smo jos kao deca i pravili one suknje od vrbe i peruske stavljali na glave,volela sam da igram i fudbal sa decacima.
Odledjeni zaledjeni , bila je jedna od glavnih igara, gde su devojcice jurile decake da ih zalede i obrtno....
Joj kako sam ja volela kao mala onog okruglog kengura kao loptu da skacem na njemu a nisam ga imala.Kasnije sam skakala na decijim igrackama.Onaj trotinet (skuter ) volim da vozim i dan danas, nedavno mi ga je muz bacio kaze pokvario se .....
Ah volela sam da idem leti svaki dan na bazene a glavne igrice su bile guranje u vodu.Taj sport sam prenela i danas na svoju decu( al bez guranja , mada geni rade svoje).
Pa ne igram vise ja te igre , nisam dete, jedino nekada zmurke, bagminton sa decom, fudbal i kosarku....I tako nekada pravimo zurke pa pustimo nasu muziku popnemo se na sto i plesemo, ali nismo nesto odavno pravili neki zesci haos.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptyNed Jun 22, 2008 5:27 pm

Dok me jos sjecanje sluzi,evo da se prikljucim,bilo je mnogo raznih igara s loptom,kao Neka bije.....Izmedju dvije vatre......10,9,8.....udaranje o zid......sa plohom takodjer,iscrtane skolice i ne znam vise kako se i zvalo sve to....kad sam gledala svoju djecu,prosto mi bilo zao sto toga vise nema.Ja zivim u CH,moja kcerka je trener malenih do 4 razreda osnivne skole i sad joj ja dajem ideje sta da radi s tom djecicom a ona se cudi kako su sve to tako lijepe igre i ne moze vjerovati da su odumrle.
TV,raznorazne konzole su unistili djetinjstvo nasoj djeci,ali vrijeme je takvo,ako nema i ne zna nista o video igricama,nije cool,nije pravi....nije dovoljno dobar za drustvo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptyNed Jul 13, 2008 9:37 pm

Nedavno sam igrao klikere sa klincima iz kraja....Odrao sam ih,ali im nisam pokupio klikere! :yahoo:
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptyČet Sep 04, 2008 8:13 pm

Malena sam naucila siti da bi obukla svoju bebu,onu sa velikom glavom a bez kose(kosa je kasnije dosla) i sto su joj se sklapali kapci na ocima.Sila sam joj haljinice,i hlace,pa kupavce kostime.Onda bi od kutije od kosulje ili cipela,napravili stan za bebu,komplet namjestaj.Onda bi se tako igrali iza zgrade dok god ne bude vrijeme da jedemo,a uvijek smo tesko napustali igru uz vjecno:Samo jos malo,mama!

Jedva cekam svoje unuke da dobijem da se igram s njima i pricam im bajke,jer moje djetinjstvo je obiljezeno kraljevicima i princezama,zmajevima i patuljcima.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptyČet Sep 04, 2008 8:41 pm

Astra ::
Malena sam naucila siti da bi obukla svoju bebu,onu sa velikom glavom a bez kose(kosa je kasnije dosla) i sto su joj se sklapali kapci na ocima.Sila sam joj haljinice,i hlace,pa kupavce kostime.Onda bi od kutije od kosulje ili cipela,napravili stan za bebu,komplet namjestaj.Onda bi se tako igrali iza zgrade dok god ne bude vrijeme da jedemo,a uvijek smo tesko napustali igru uz vjecno:Samo jos malo,mama!

Jedva cekam svoje unuke da dobijem da se igram s njima i pricam im bajke,jer moje djetinjstvo je obiljezeno kraljevicima i princezama,zmajevima i patuljcima.


hehehe Sećam se i ja tih "golih i glavatih" beba (NE : NISAM SE IGRAO SA LUTKAMA :evil: :P ) Ko ih je samo osmislio, glava je bila nesrazmerna , kao da imaju hidrocephalus :lol: ..pa su mame od "restlova" šile kojekakve haljine.....A ne sada ove Barbike sa celim repertoarom dodataka....pa se deca ne igraju sa njima :ne










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptySub Sep 06, 2008 9:47 pm

Video-igrice proterale maštanje i Barbike


[You must be registered and logged in to see this image.]




Krpenjače, lutke od kukuruzovine, pravljenje baza i kuvanje ručka od blata smenile su Barbike, autići, lastiš i gumene lopte, a prelazak u 21. vek, kako tvrde odrasli Novosađani, iskorenio je maštu i pravu igru iz dečjeg sveta. Nove igračke današnjoj deci zanimljive su jedva nekoliko dana, a deca najviše vremena provode u kući, ispred televizora i računara. Psiholozi kažu da moderne igračke nisu štetne i da i današnja deca imaju maštu, ali da nemaju potrebu da je koriste.

- Mi smo se po ceo dan igrali. Sami smo pravili krpenjače, punili ih pocepanim čarapama. Kad se jedna podera, pravimo drugu i tako ukrug. Imali smo i klikere, a mame su nam šile i lutke. Sve je zavisilo od naše mašte. Sada gledam svoje unuke koji imaju punu sobu raznih irgačaka sa reklama, a ne umeju da se igraju. Zanimljive su im dan-dva, a onda se opet nameste i gledaju televiziju ili igraju neke igrice na kompjuteru i stalno im je dosadno - priča Marica Pavlov baka Milice (7) i Marka (9).
Desetogodišnja Tijana Ivanović kaže da i dalje voli da se igra svojim Barbikama i Bratz lutkama, ali joj je zanimljivije da sa drugaricom igra igrice na kompjuteru.
- Imam sedam Bratz lutki i 43 Barbike, a neke od njih su ostale još od moje sestre. Imam i kućicu, nameštaj, kola i sve ostalo za Barbike, ali one samo tako stoje. Lepše mi je kad igramo igrice, gledamo televiziju, ali nekad i izađemo i vozimo bicikle. Ostale igre sa loptom ili lastišem su mi glupave - kaže Tijana.
Kako tvrde vaspitači i animatori, malim Novosađanima treba pomoć i u igri.
- Ranije je bilo dovoljno samo da se okupe i odmah je započinjala prava igra. Sada deca ne znaju da komuniciraju kao nekada i treba ih bukvalno organizovati i pokazati im kako se igra. Generalno, igre koje mi igramo su brze i okretne i obavezno takmičarskog karaktera jer ne znaju da budu ravnopravni i prosto da se zabavljaju - kaže animator Željko Podobnik u dečjem svetu poznat kao Željko Veseljko.
Radmila Velbabović, koja je osnovala jedinstveni Muzej igračaka „Fantazi“ u Novom Sadu, kaže da se o autentičnim novosadskim igračkama i igrama ne zna mnogo.
- Nema mnogo podataka o našim starim igračkama jer su ih ljudi uglavnom pravili od trske, kukuruzovine, žice ili od krpa, a onda su došli italijanski vozovi i lutke od celuloida. Postoji naš vozić „Tjempo“, ali se ništa ne zna o njegovom proizvođaču - kaže Radmila Velbabović.



Kompjuteri nisu štetni
- Igračke su tradicionalno bile samo umanjeni elementi života, a njihov oblik zavisi samo od ključnih vrednosti društva. Informatička tehnika je dobra u smislu da deca treba da steknu i te sposobnosti i ne bih ih izbacila kao nekorisne, ali u igri sa nedovršenim igračkama poput gline, plastelina i papira dete uključi svoju maštu i višestruko razvija svoje sposobnosti. Danas deca nemaju potrebu da se organizuju jer im je sve ponuđeno, a dečja mašta i dalje postoji, ali prosto nemaju potrebe da je koriste - objašnjava dečji psiholog Ibolja Gera.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Schveca

Schveca


Godina : 39
Location : www.odmorise.com
Datum upisa : 04.09.2008

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptySub Sep 06, 2008 9:51 pm

ne bih ja bash rekla da ne treba mashte za kompjuterske igrice....

ja sam se igrala svachega, lastish, shkolice, ledenog chike :D arachkinje barackinje :) shugice, zmurke, klikere.... jooooj ne mogu sve ni da se setim
Nazad na vrh Ići dole
http://www.oaza.in.rs
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptySub Sep 06, 2008 10:23 pm

Schveca ::
ne bih ja bash rekla da ne treba mashte za kompjuterske igrice....

ja sam se igrala svachega, lastish, shkolice, ledenog chike :D arachkinje barackinje :) shugice, zmurke, klikere.... jooooj ne mogu sve ni da se setim



ne bih ja bash rekla da ne treba mashte za kompjuterske igrice.......Klinci neće da igraju igricu čak ni po "pravilima " , nego nalaze po netu tkzv "šifre" koje ima daju mogućnost da imaju neograničeno života, municije , šta već treba u igrici Na you tube postoje očigledni primeri kako se neki nivoi prelaze.Tako se deca uče da "varaju" i biraju lakši put . Umesto da igraju komplikovanu igricu danima, na taj način je predju za dan-i onda dodje ono-daj novu, ova je bez beze...Veruj, imam jednog takvog kući , 2 kutije diskova ima , samo sa igricama, koje su sad "bez veze " tongue










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... EmptySub Nov 22, 2008 6:19 pm

Jeste li nekada puštali zmajeve ? Mi jesmo.......Kostur zmaja se pravio od trske (onaj "krst") a telo od onog masnog papira iz mesara-to je vazilo kao najbolji materijal.Lepilo se naravno, karbofixom(lepilo za papir, pravio ga je "karbon" Zagreb, a bio je pakovan u kutijama od po 50 tak grama, sve sa plastičnom četkicomPosle jedno tri otvaranja kutije, to belo lepilo se pretvaralo u smrdljivu , tvrdu masu koja se vise nije dala ničim rastvoriti.) Za rep se koristio tkzv "krep" papir, u vise boja.Konopac-naravno, onaj tanki, za zatvaranje zimnice.(nekada se zimnica zatvarala celofanom, i vezivala konopcem , nije bilo gotovih poklopaca na navoj) Ukrašavanje, naravno , vodenim bojicama .Te zmajeve smo znali pustati satima na Dunavu u vreme vetrovitih dana, i nismo se previse uzbudjivali ako bi se pocepao...Pravili smo nove...Danas deca imaju ove gotove, Kineske , od plastične folije i vec oslikane , sa celim mehanizmom za otpustanje konopca...Mog klinju je to zanimalo nekih pola sata....nasao sam ga ispod kreveta, neki dan, zato ovo pisem .

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





Igre iz vašeg detinjstva .... Empty
PočaljiNaslov: Re: Igre iz vašeg detinjstva ....   Igre iz vašeg detinjstva .... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Igre iz vašeg detinjstva ....
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Igre sa Kockicama (Igre sa jednom kockicom)
» KNJIGE mog DETINJSTVA ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: SVAŠTA NEŠTO :: SVAŠTARA-
Skoči na: