DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 CRKVA I MARKETING ?

Ići dole 
+28
sanjalica.ns
debilko
podbarac
Black Wizard
Kica/Praja
tamoneki
Diplomirani Duduk
el_vibrador
promaja
ZoxZoja
Nut
Lakota
pesma
lollypop
daljinski
Auror@
dusicaa
brdjanin
Ivana_258
Tattoo
AstrinaKomsinica
Zana
Astra
determinanta
Kijara-brm
Schveca
Lily
doctorr67
32 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyPon Maj 04, 2009 8:09 pm

First topic message reminder :

Svedoci smo svakoga dana da crkve (sve redom) koriste sva moderna tehnološka sredstva da bi se približila vernicima .
Tako imamo crkvene TV i radio stanice , diskografsku produkciju , moguće je pratiti direktan prenos mise na internetu itd .

Da li je ovakav makijavelistički pristup crkve u redu , ili je crkva zaista preterala u uplitanju u sve tokove života ?
Jellena snima duhovne pesme u modernom duhu

Za album dobila blagoslov od Amfilohija

Autor: M. M. | 04.05.2009. - 05:00

[You must be registered and logged in to see this image.]Pop pevačica Jellena snima, nakon duže diskografske pauze, album koji će u našoj muzici predstavljati nešto sasvim novo, budući da se radi o modernom albumu duhovne muzike.

- Otac Miljko iz moje crkve na Bežanijskoj kosi, u kojoj ja često pevam na crkvenim svečanostima, došao je na ideju da napravimo muziku koja će mlade ljude približiti crkvi. Dobili smo blagoslov i od mitropolita Amfilohija, jer mnoge druge vere imaju ovako nešto, a mi ne - kaže Jellena i ne krije veliko uzbuđenje zbog ovog projekta koji bi napravio spoj pop muzike i duhovnih tekstova.
- Planirano je da se ceo projekat realizuje pred kraj godine, a uskoro će izaći i prvi singl kako bi ljudi čuli o čemu se radi i kako bismo se uverili da se ljudima to sviđa - kaže Jellena i ističe da je u pitanju veoma osetljiva tema, te je stoga rešila da uz sebe ima vrhunske saradnike.




- Kontaktirala sam s nekima sa estrade zbog muzike i tekstova, kao što je Bora Čorba, jer tekstovi ne smeju biti previše duhovni kako bi se ta muzika slušala u diskotekama. Producent albuma je Zlaja Timotić, za koga je ovo takođe izazov - objašnjava Jellena i nada se da će ovaj novi zvuk naići na dobar prijem muzike.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyČet Jan 22, 2015 7:40 am

Dany,ova aukcija je nesto poput one sa prodajom muza ili sina neradnika...ja to vidim kao parodiju na osvestavanje cesmovace vode u NS,pitanja i odgovori su bas duhoviti i tako i treba da se gleda na ovu aukciju,osim sto Limundo gubi mnogo na svome rejtingu,preko ovako sarlatanskog sajta,tesko da bih ja nesto licitirala i kupovala.
A na kraju krajeva,ako ima mentola koji ce kupiti,zasto ne napraviti posao sa prodajom magle....ko se prvi dosjeti,,njegov profit.
Ovo i da je tacno,samo dokazuje kolka je pismenost u drzavi i nivo inteligencije,na zalost ali tako.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyČet Jan 22, 2015 7:29 pm

Astra ::
Dany,ova aukcija je nesto poput one sa prodajom muza ili sina neradnika...ja to vidim kao parodiju na osvestavanje cesmovace vode u NS,pitanja i odgovori su bas duhoviti i tako i treba da se gleda na ovu aukciju,osim sto Limundo gubi mnogo na svome rejtingu,preko ovako sarlatanskog sajta,tesko da bih ja nesto licitirala i kupovala.
A na kraju krajeva,ako ima mentola koji ce kupiti,zasto ne napraviti posao sa prodajom magle....ko se prvi dosjeti,,njegov profit.
Ovo i da je tacno,samo dokazuje kolka je pismenost u drzavi i nivo inteligencije,na zalost ali tako.
Anđelka  Ducić ,glavni admin sajta je dala objašnjenje na tv,u vezi ove aukcije . "Limundo" ima stroga pravila šta se može a šta ne može prodavati ,kako se oglašava ,kao što je i vrlo rigorozan na negativne poene ako neko prodaje neispravnu robu ,ili ne ispoštuje bilo koje od pravila .
To je ozbiljan sajt ,koji je samo jedan segmet od mreže sličnih sajtova koji rade pod njihovim patronatom (Kupindo ,Kupi Prodaj itd)
Naravno da su se našli oni kojima se ovaj oglas nimalo nije dopao ,i pokušali su da zabrane ovu aukciju (a ne treba pogađati puno ko je to ) ,međutim gospođa Ducić je rekla da su ispoštovani svi uslovi koje aukcija zahteva ,od načina oglašavanja registrovanog člana koji je ostvario skoro 200 transakcija sa prosečnom ocenom 98 ,34 "pozitivnih" bodova ,pa sve do "opisa proizvoda" .
Aukcija traje ,ponude idu ,postavljaju se pitanja prodavcu (koje zaista vredi pročitati OVDE link )


O tome ,kakvu reakciju će izazvati "osveštavanje "vode novosadskog vodovoda ,(a da im je mozak imalo radio ,setili bi se da se ta ,sada već "sveta" voda koristi i za pranje gaća ,tuširanje i ispiranje wc šolja ) trebali su da razmišljaju oni "funkcioneri" koji su sve to organizovali i onaj pop koji je "osveštanje" i obavio ,i oni koji su zvali "novine" da to i zabeleže i objave .


Ali je njima bila važan "marketing" -pa pravo im budi -niko drugi se ne treba optuživati za "izvrgavanje ruglu" -sami su to obavili .

Uostalom ...novosađani su već krstili svoj "vodovod " u "bogovod" ,a koliko su duhovitih naziva i slogana dali za svoju vodu (slušaoci radija 021 koji su se javljali uživo) pogledajte ovde

Novosadska Sveta Voda link
Svaka im čast na duhovitosti ,pročitajte :rlol: :rlol: :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
pesma
Sestra Vetra



Datum upisa : 26.09.2014

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyPet Jan 23, 2015 12:56 pm

smehsmeh  Sveta Korozana, prepodobna mučenica koja je lečila ljude od malarije, tifusa i dijareje dobijene pijenjem vode iz madžarskog vodovoda. Na kraju je i sama skončala mučeničkom smrću, od te iste vodurine. Za sve je kriva Marija Terezija, napravila vodovod sa tim olovnim cevčugama, nije mislila na buduće generacije koje dolaze dvesto godina posle.

Ali naš 3D je to sada konačno rešio. Šta bi mi bez njih?
Ovakve akcije su nam falile. Zašto menjati vodovodne cevi, raskopavati novosadske ulice, uništavati infrastrukturu i trošiti pare iz budžeta grada bespotrebno(trebaće nam kinta za sledeći doček srpske Nove Godine na trgu), kada se vodovod lepo može blagosiljati, vode posvetiti? Fe no me nalno rešenje.

Ovo nije marketing, svako ko se ovome bude narugao, može od crkve biti anatemisan i proglašen verski netolerantnim(ima obdusman da radi radnju) jer dira u njene običaje, pa ti sad vidi...
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyPon Jan 26, 2015 2:41 pm

Htela sam da ovde prospem svu gorčinu koju osećam zadnjih dana čitajući sve što čitam. Ali neću. Ono što me je moja Julka naučila ne dozvoljava mi da na pljuvanje uzvratim pljuvanjem. Zato ću POKUŠATI da objasnim neke stvari koje očigledno prolaze ispod radara znanja nekim članovima ovog Foruma.

Napominjem da pišem o SPC čiji sam član i čiji rad i pravila poznajem iz života ne iz novinskih članaka. Takođe i sa pozicije zdravog razuma koji sam ovde ne jednom dokazala.

1. Sveštenik SPC (mirjanski ili kaluđer) nema prava da odbije ni jednu sveštenoslužbenu radnju koju od njega zahtevaju vernici. Postoje izuzeci naravno pa tako recimo može da se uskrati pričešće nekom zbog težine grehova i da se istom odredi epitamija (period u kom će postom, molitvama i ispovestima okajavati svoje grehe). Da ne bude zabune u SPC NE POSTOJI kazna bičevanjem i slično što ste gledali po filmovima.

2. Nije tačno da nikad firme ili udruženja nisu imale svoju Slavu odnosno Svetitelja kojeg su slavili kao svog zaštitnika. Ovo postoji i kod Katolika koliko sam ja upućena. U način proslavljanja neću da ulazim jer svaka kuća bukvalno će neki događaj makar najmanje modifikovati po svojim mogućnostima ili sklonostima.

3. Nije tačno da se kod Srba Slava nije slavila uz muziku. Kikinda između dva rata. U danima kad je bila neka Slava kroz Varoš su išle bande tamburaša tiho svirajući. Domaćica ili ko od mlađih je izlazio na sokak i svraćao ih u kuću gde se slavi. Odsvirali bi nekoliko pesama, bili plaćeni od domaćina i gostiju. Posluženi jelom i pićem i nastavljali dalje.

4. Bogojavljenska vodica se stvarno ne kvari. Mi u Banatu imamo "slatku" sumporastu vodu koja posle par dana u flaši postaje žuta i smrdljiva. Bogojavljenskoj s eto nikad nije desilo a nalazila sam u špajzu flaše koje su stajale po više godina. I mada su stajale tamo gde se sirće u krastavcima nekim godinama ledilo ona nije nikad. Kako i zašto ne znam.

5. Nije tačno da "nevernici" ili nekršteni ne mogu da je koriste. Bogojavljenska vodica se po pravilu SPC koristi za pričešće još nekrštene dece ili odraslih koji se spremaju za krštenje. Po običaju sipa se i u vodu za kupanje tek rođenog deteta (znači nekrštenog). U selima su je sipali u bunar iz kog se stoka pojila. Danas znam od prijatelja stočara da sipaju malo u šavolje (kante) pa daju kravama da piju jer danas više bunara nema. To je ono što sam u nekom ranijem postu rekla da je prilagođavanje običaja.

==============

Sad da se pozabavim malo "Slučajem novosadski Vodovod".

Sveštenik koji je pozvan da osvešta vodu u JKP "Vodovod i kanalizacija" Novi Sad je to MORAO da uradi jer ne krši ni jedno pravilo Crkve. Isto kao što meni uđe u kuću da osveti vodu pre Slave (mi to kažemo svećenje vodice).

Nije ušao u dotičnu javnu ustanovu novosaCku s kalašnjikovim i opasan bombama i primorao ih na nešto. Došao je PO POZIVU. Sad što su oni koji su ga pozvali iz korpusa onih kojima je dan ranije komesar javio da Boga ponovo ima i da se ima na sva zvona sad ON slaviti nije ni moj ni problem tog čoveka kojeg ste na pravdi Boga skoro na krst razapeli. Ne videći od balvana šumu. Takođe vrlo sumnjam da je taj sveštenik doteglio sa sobom novinarske ekipe. Televizijske i novinske. Pre bih rekla da ih je tamo na izvršenje radnog zadatka poslao Urednik kojem je opet iz "Komiteta" javljeno da TO treba da bude adekvatno predstavljeno.

Što se tiče "mešanja" i "prisustvovanja" svemu i svačemu predstavnika verskih zajednica nisam baš oduševljena ni ja. Ali nećete mi valjda reći da je Patrijarh SAM došao i zauzeo mesto na centralnoj loži prilikom one "vojne parade". Bila bih vrlo, vrlo razočarana ako je to tako. Jer bi to značilo da bezbedonosne službe ove države ne rade ništa i da bilo ko može da priđe kompletnoj Vladi, Predsedniku. diplomatskom koru i Predsedniku jedne strane države koji je tog trenutka bio u poseti našoj.

O Danubiosovoj objektivnosti kad se tiče pljuvanja svega i svačeg u ovoj Državi neću da tupim dugo ali moram da primetim jednu zakonomernost. Ne valjaju Crkve ili kako on kaže mantijaši, ne valjaju političari, ne valjaju novinari, ne valja Policija, ne valja NIKO ... ali zato na svaki pokušaj kritike zdravstva skače kao osa. Siroti medecinari su poniženi malim platama, lošim uslovima rada ... i naravno da je u redu da sestra na prijemnom bude nadrkana, da te lekar ispsuje što si došao jer te treći dan nešto žiga, da se porodilji na stolu kaže "šta se dereš nisi se derala kad si se j****". Dvostruki standardi koji baš upadaju u oči.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyUto Jan 27, 2015 9:08 pm

ZoxZoja ::
Htela sam da ovde prospem svu gorčinu koju osećam zadnjih dana čitajući sve što čitam. Ali neću. Ono što me je moja Julka naučila ne dozvoljava mi da na pljuvanje uzvratim pljuvanjem. Zato ću POKUŠATI da objasnim neke stvari koje očigledno prolaze ispod radara znanja nekim članovima ovog Foruma.
Draga moja Zoxy ,ja nikako ne želim da izazovem gorčinu ,a još manje da "pljujem" ,i po stoti put -nemam ništa protiv vere i vernika ,isključivo se bavim sveštenim licima koja takav stav -zaslužuju ,da se izrazim religiozno ,zbog smrtnih grehova koje čine nama pred očima .
No to ne znači da neću odgovoriti (bez agresije ili pljuvanja ) na tvoje direktno prozivanje raba božijeg grešnog Danubiusa . :948208144: smehsmeh
Forum jeste zato da razmenimo stavove i argumente .
U daljem tekstu -Zoxy boldovano ,moji odgovori običnim fontom .
-----

    1. Sveštenik SPC (mirjanski ili kaluđer) nema prava da odbije ni jednu sveštenoslužbenu radnju koju od njega zahtevaju vernici. Postoje izuzeci naravno pa tako recimo može da se uskrati pričešće nekom zbog težine grehova i da se istom odredi epitamija (period u kom će postom, molitvama i ispovestima okajavati svoje grehe). Da ne bude zabune u SPC NE POSTOJI kazna bičevanjem i slično što ste gledali po filmovima.

-----
Sveštenik ima pravo i mora da ima pravo da odbije sveštenoslužbenu radnju ukoliko nanosi štetu ugledu crkve .
Normalnog sveštenika niko ,pa ni sam Bog ne može da nagovori da "osveštava " džip ili splav nekog krimosa ,kafane i teretane ,diskoteke i folkoteke ,itd (a rade to)
To je stvar lične procene sveštenika .Recimo ,hipotetički ...dođe grupa gejeva koji su pravoslavne vere ,dakle kršteni i vernici ,i zatraže "osvećenje" prostorija "Gej Centra" ? Ili dođe lik koji ima prodavnicu wc šolja ,sa željom da mu "osvešta" radni prostor.
Malo sutra će neki sveštenik da to uradi, zar ne ?
Ne postoji kazna bičevanjem ,ali smo videli kako sveštena lica "leče" tukući lopatom zavisnike u svojim prostorijama u manastiru Crnoj Reci ,zar ne ? tongue
   2. Nije tačno da nikad firme ili udruženja nisu imale svoju Slavu odnosno Svetitelja kojeg su slavili kao svog zaštitnika. Ovo postoji i kod Katolika koliko sam ja upućena. U način proslavljanja neću da ulazim jer svaka kuća bukvalno će neki događaj makar najmanje modifikovati po svojim mogućnostima ili sklonostima.
---
Tačno je su nekada neka udruženja ,nazovimo ih i firmama ,tačno bi bilo -esnafi, imale "sveca zaštitnika" ,dakle možda i "slavu" .
Ali je to bilo u XIX veku . Ovo što se danas radi je "kalemljenje silom" i iz čiste pomodnosti. Ne može politička partija ,koja postoji par godina ,da ima "tradiciju slave" ,zar ne ? Nego lepo "uzmu neku" . Još je gluplje da "slavu" imaju partije leve ,socijaldemokratske ili demokratske orijentacije ,kojima je u političkom programu ,najmanje -odvajanje crkve od državnog uređenja .
Da li je normalno ,da preduzeće koje se zove "Trudbenik " ili "Mladi radnik" "Pobeda" "Jedinstvo" ,"Sloboda " "Prvi Partizan" -imaju "slavu" ???
To je glupo....a da "Komunalac" ,"Vodovod i Kanalizacija" "Sirovina" ""Kafilerija" li "Odžačar" i slično imaju "sveca zaštitnika" je -smešno.
Znači, Hidrometeorološki zavod treba "uzme" za slavu "Svetog Iliju" ,ili neka putnička agencija (neki od "Travela" ) svetog Nikolu Putnika ,jer su to "njihovi" ?
A upravo to se radi -kao što su  zdravstvu nezvanični "sveci" Kozma i Damjan ,dakle "Sveti vrači" ,koji sa medicinom imaju isto toliko veze koliko i ja sa nuklearnom fizikom . "Čoveku ušla zmija kroz usta ,i čudotvorci ga isceliše " ,i slična čudesa Ma daj...... trtrr


    3. Nije tačno da se kod Srba Slava nije slavila uz muziku. Kikinda između dva rata. U danima kad je bila neka Slava kroz Varoš su išle bande tamburaša tiho svirajući. Domaćica ili ko od mlađih je izlazio na sokak i svraćao ih u kuću gde se slavi. Odsvirali bi nekoliko pesama, bili plaćeni od domaćina i gostiju. Posluženi jelom i pićem i nastavljali dalje.
---
Tako se jeste slavilo -a danas se prave vašari  ,šatre ,ubija se od alkohola i ždranja ,polugole pevaljke i igračice skaču po stolovima -i to uz prisustvo sveštenih lica (više fotografija postoji na forumu ,tako da ne stavljam još) Niko nema ništa protiv muzike -ali je ovo ,najmanje , neukusno,bila domaćinska ili "seoska" (u smislu ,naseljenog mesta ) slava .

 4. Bogojavljenska vodica se stvarno ne kvari. Mi u Banatu imamo "slatku" sumporastu vodu koja posle par dana u flaši postaje žuta i smrdljiva. Bogojavljenskoj s eto nikad nije desilo a nalazila sam u špajzu flaše koje su stajale po više godina. I mada su stajale tamo gde se sirće u krastavcima nekim godinama ledilo ona nije nikad. Kako i zašto ne znam.
----
Kod plivanja za "časni krst" ,on je od leda ,a "pravi" se od prošlogodišnje Bogojavljenske  vodice (jesam li kopirao  ovde upravo to "pravilo" iz ustiju sveštenog lica na ovoj ili drugoj temi? ) Kako se onda ne "ledi"?

E pa ,ako nešto želiš dokazati -onda probaš sam ,ne bio lenj . Donela mi  koleginica ovogodišnju "bogojavljensku vodicu" , stavili smo u fižider , na led ,i zaledila se kao bela lala za par sati . A fižider u firmi nije bog zna šta ,neko ga rashodovao pa doneo da imamo da hladimo piće .
I nisam je ja antihrist ni doneo ni stavio -nego koleginica koja je veliki vernik . crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 111827

5. Nije tačno da "nevernici" ili nekršteni ne mogu da je koriste. Bogojavljenska vodica se po pravilu SPC koristi za pričešće još nekrštene dece ili odraslih koji se spremaju za krštenje. Po običaju sipa se i u vodu za kupanje tek rođenog deteta (znači nekrštenog). U selima su je sipali u bunar iz kog se stoka pojila. Danas znam od prijatelja stočara da sipaju malo u šavolje (kante) pa daju kravama da piju jer danas više bunara nema. To je ono što sam u nekom ranijem postu rekla da je prilagođavanje običaja
.
---
Nekršteni NE SMEJU ni da sede za slavskim stolom (nisam ja izmislio ,kopirao sam sa sajta SPC i naveo i ime vladike koji je tekst potpisao ,imate link tamo) I to ne smeju čak ni ako su članovi porodice (iz istog teksta ) Ovo  gde se sipa i baš tačno kako ko ima pravo da je koristi ,ne znam tačno (zato sam i potražio na netu i sajtu SPC) ,ali mi ovo tumačenje što pročitah oko "slavskog stola" deluje prilično restriktivno ,u odnosu na "nevernike" i "hrišćanstvo" .Zar i putnik namernik nije "gost" i zar nije hrišćanski primiti za svoj sto i "nahraniti gladnog" ?
------
PO TEMI .....

    Sad da se pozabavim malo "Slučajem novosadski Vodovod".

    Sveštenik koji je pozvan da osvešta vodu u JKP "Vodovod i kanalizacija" Novi Sad je to MORAO da uradi jer ne krši ni jedno pravilo Crkve. Isto kao što meni uđe u kuću da osveti vodu pre Slave (mi to kažemo svećenje vodice).


Što se tiče slučaja "Novosadski vodovod i kanalizacija" ,činjenica da je dotični sveštenik to uradio ,i time izvrgao ruglu i crkvu ,i firmu i sam grad Novi Sad. Jer (nisam ciničan ,sami su to uradili ) ispada da se sad peru prljave gaće i ispiraju wc šolje "svetom bogojavljenskom vodicom" .
Ko je zvao medije ,i ko je sve to smislio ,nije ni bitno ,na svakom je da li će u nečemu učestvovati ili ne . I kod nas se poštuje želja pacijenta ,i stavićemo mu i porcelan tanjir bele zube ako želi ,ali me niko ne može naterati ,ni pacijent ,ni šef službe da mu spustim očnjake da izgleda kao Drakula ,ako mu je baš to želja . Postoji mera u svemu. Tako ni dotičnog sveštenika niko nije mogao naterati da "sveti" one plastične kanistre koje narod koristi za kiseli kupus ,i još pojašnjava da je time "simbolično" osveštao i vodovod .Dobro da nije ventile i slavine  kadio?

  Što se tiče "mešanja" i "prisustvovanja" svemu i svačemu predstavnika verskih zajednica nisam baš oduševljena ni ja. Ali nećete mi valjda reći da je Patrijarh SAM došao i zauzeo mesto na centralnoj loži prilikom one "vojne parade". Bila bih vrlo, vrlo razočarana ako je to tako.
I Patrijarh i sveštenstvo se vrlo rado "slika" sa određenim politčarima iz čistog marketinga .Tako se stvara privid da se "crkva pita" i "crkva odlučuje" ,eto ,sa "čelnicima države" o stvarima i odlukama od kojih zavisi "budućnost zemlje " .
"Vojna parada" je komunistički hepening i specijalnost totalitarnih režima , tako da po defaultu sveštena lica nemaju tamo šta da traže.
Da li ste videli nekog popa na paradi na Crvenom Trgu ili Tijenmenu ,ikada ,ranije ?
Nego je gosn.Putin uveo princip druženja države sa Ruskom pravoslavnom Crkvom (upravo je dao nalog da se obnove dve bogomolje u samom Kremlju) a shvatio je da su mu dragoceni glasovi i "verujućih Rusa" ,te se malo -malo slika sa Kirilom .
Ovi naši su to ukapirali još 90 tih ,tako da su i Sloba ,i Šešelj ,a kasnije i svi drugi rado pozirali sa mantijašima -a i ovi sa njima uzvratno.
To nije ništa drugo ,nego uzajamni marketing.
----

offf -ali i nužan "odogovor"

    O Danubiosovoj objektivnosti kad se tiče pljuvanja svega i svačeg u ovoj Državi neću da tupim dugo ali moram da primetim jednu zakonomernost. Ne valjaju Crkve ili kako on kaže mantijaši, ne valjaju političari, ne valjaju novinari, ne valja Policija, ne valja NIKO  ... ali zato na svaki pokušaj kritike zdravstva skače kao osa.


Neću ni ja da tupim dugo.....
Ne valjaju mantjaši ,obrazloženo koji i zašto ,i nisam ja jedini koji to kaže ,a ako Crkva štiti lopove ,pedofile ,srebroljupce -onda ne valja ni takva crkvena organizacija .
Ne valjaju političari ,opet obrazloženo i podacima potkrepljeno koji i  zašto .Nisam ja to izmislio -nego oni koji o tome pišu ,a država koja štiti lopove ,licemere ,tajkune i dere kožu sa naroda ,meni ne valja .
Ne valjaju novinari -opet piše tačno koji i zašto . JA sam pre par godina pokrenuo temu, i gotovo sam je održavam ,oko ubijenih ,prebijenih ,oteranih i zastrašenih poštenih novinara i glasila .
Ne valja policija -naravno da ne valja .U x tema ima koji su generali i pukovnici policije saradnici i na platnoj listi kriminalnih klanova ,kao što ima i tema "Kriminal u policiji" "Žandarmerija -imamo li novi JSO (sve ja postavio) " -slobodno neka me neko demantuje ,da tamo piše ijedna reč koja nije tačna ?
Pa sam sadašnji ministar policije  kaže isto, pobogu,da je trula i da je treba očistiti .
Što se zdravstva  tiče -ne pisah li ja lično o svim dosadašnjim ministrima ,zaključno sa ovim , o lekarima lopovčinama (tipa Bojić i kompanija ) o nameštenim tenderima i javnim nabavkama ,farmako mafiji ,o lekarima -političarima (zaključna sa mojim sadašnjim direktorom "iz senke " ) ,o bedi u bolnicama i psihijatrijskim ustanovama , o besmislenim "uredbama" koje je nemoguće sprovoditi ,o masvnoj seči kadrova ? I naravno ....i o bednim platama i nedostatku svega  i svačega ,pa i samih nužno potrebnih ljudi koji mogu da iznesu ono što pacijenti traže .
Mislim da sam i u tome objektivan ,sve to pacijente ne zanima ,oni traže ,neće da čekaju i neće da shvate neke stvari , da nije ona sestra ili lekar kriv što ne može da fizički primi 100 ljudi ,što nema potreban aparat ili lab.analizu i što apoteka nema lek, ili nema dovoljno sanitetskih vozila .
"Beli mantil" nema ništa sa Fondom za zdravstvo ,nije ga on opljačkao ,niti je kriv što pacijent mora da plati lek ili analizu ,ili konsultaciju sa specijalistom ,niti je iko od nas ovako "osmislio" privatne ordinacije .
Da , ne valja ni zdravstvo ,i neće valjati sve dok se država ovako odnosi prema njemu .
---
Zoxy ...ovo nije svađa -samo odgovor ,i ništa lično .Ja mislim da sam argumente na kojima baziram svoje mišljenje dao, no prihvatam da neko ima drugačije mišljenje ,što naravno nije razlog za "zlu krv" . rukuju se
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyPon Feb 02, 2015 12:48 pm

Crkvi je izgleda jako važno da se uvažene persone "crkveno venčaju",a mediji isprate  ?

Pa imamo taze venčanje Kristijana Golubovića (više puta osuđivani kriminalac ,diler droge ) 

[You must be registered and logged in to see this image.]
To što mlada ima "stomak do zuba" ,izgleda  da ne predstavlja problem (u pravilniku SPC u vezi venčanja u trudnoći ,prepreka je jedino ako je "mladoženja u zabludi oko trudnoće" ,tj, ako dete nije njegovo (što ne znam kako utvrđuju ?)

Pravilnik je ovde vrlo nejasan ,jer svaka trudnoća se valjda kosi sa osnovnim pravilima crkvenog braka ??? 

No, ima dva člana koja su očigledno prekršena (ili bar jedan ) 

4)     забрана лицима осуђеним на лишење слободе, да не могу ступити у брак пре издржане казне; Фуснота 7: Тачке 1-4 овога § не примењују се (Син. бр. 1006 из 1946. и АСБр. 12/Зап. 37 из 1961.).

G Golubović nije odslužio svoju poslednju zatvorsku kaznu, privremeno je pušten ,a on je lepo onda rekao pa-paaa i zdimio za Nemačku .Verovatno dok ne "sredi" sa policijom da je i ne odsluži .

Nadalje ...kada je razlika između supružnika veća od 15 godina ,i kada je jedan već imao brak iza sebe -za crkveni brak treba posebna dozvola nadležnog arhijereja .

E sad ....možda Kristijanu to odobrio ,recimo -Amfilohije ,što da ne,da ne grešim dušu  ? 

Kakogod....ova uvažena persona se sjedini pred bogom uz blagoslov Majke Crkve i nadležnih sveštenika (bez obzira na pomenute "sitnice" iz Pravilnika SPC o crkvenom venčanju ,ali ja sam zloban i ne volim popove ,pa zanemarite . ) zlz

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
pesma
Sestra Vetra



Datum upisa : 26.09.2014

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyPon Feb 02, 2015 2:01 pm

Mediji prenose svašta, a Kristijan, pile mamino je baš sJatkiš buzdovanski, ženi se, plačite sponzoruše, ulovljen je još jedan iz plejade ''mudonja''...

Ah ta crkva, kad bi se držala ovog:

Citat :
Pravilnik je ovde vrlo nejasan ,jer svaka trudnoća se valjda kosi sa osnovnim pravilima crkvenog braka ???
i tražila pre sklapanja braka da mlade ponesu test za utvrđivanje trudnoće i da je linija na testu nevino negativna, ta koga bi onda ženili i udavali po Srbiji? Razumem pope, od nečega treba živeti. Devojke prvo čekaju da zatrudne, pa se onda udaju. Ubrzo se razvode, ali to je drugo veselje u pitanju.

''Al' je ovo neka svadba čudna, prva mlada koja nije trudna.“ - ovaj hit pevaju cigani na svadbama sretnim mladama koje su se udale ''na prazan stomak'' ispred crkve. Svaka treća žena u Srbiji danas nije trudna kada stupa u brak. Nisu sveštenici za to krivi. A opet nas mori ''bela kuga''.

'Ajde Dani, boga ti kritičarskog tvoga(i moga), da poželimo sreću ovom Goluboviću, nemo' stalno da si tak' džangrizav. Eve mu želim svu sreću u životu, po kanonu SPC ionako mlada možeš postati sa 14 godina, a mladoženja sa 16 godina, a njih dvoje bar nisu maloletni, niti je Kristijan pedofil. Pravoslavna crkva priznaje i razvod i ponovno venčanje, ali ne više od četiri puta. Tako da, može naš Kristi još koji put da tera kera u crkvi...

“Gospode, Bože naš, slavom i čašću, venčaj ih!”

Čestitamo! ziveli1
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptySub Feb 07, 2015 11:28 am

Amfilohije okadio Jovanku i Tita!
Autor: Alo! | 06.02.2015 - 22:00:00h |


U sutrašnjem "Alo!" čitajte kako se mitropolit crnogorsko-primorski poklonio senima Josipa Broza i njegove žene Jovanke i održao im opelo.


[You must be registered and logged in to see this image.]
-----
I šta reći na ovako nešto -sem da obraza nema ,i da će sve učiniti zbog "marketinga" ?

Da drug Stari i drugarica Jovanka mogu da ustanu ,kao komunisti i ateisti ,batinom bi ga isterali iz Kuće Cveća . jbt
I da se ne lažemo...SPC se nijednom nije ogradila od skandaloznih izjava i postupaka ovog sotone u mantiji ,te se mirno može reći da ,kao mitropolit govori i dela  u ime SPC.
Isti taj je izgovorio ovo (prošle godine )


- Brozomora je opaka i otrovna bolest, rekao bih čak opakija i otrovnija od one prve (poturčenjaštvo). Prva je bar učila ljude nekoj dubljoj istini ljudskoga postojanja i življenja na zemlji. Ova druga pošast, brozomora, ona je otrovna, jer ubija Boga u ljudima. „Ne vjerujem u nebesa, no u Marksa i Engelsa“ i sami znate da smo pjevali na našu nesreću“ - besedio je prošle godine mitropolit.

Rđa bez obraza ,koja je anatemisala Zorana Đinđića ,direktno učestvovao u kreiranju mržnje prema njemu lično i DOS (i verovatno imao prste i u ubistvu) a pojavio se da se slika na sahrani ,tj "drži opelo" jer je tu bilo 500 000 ljudi i ko zna koliko svetskih televizija -dok ga Zoranova porodica i prijatelji nisu oterali .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyČet Feb 19, 2015 7:54 pm

Ovo sam mogao staviti i u "rajnski mentalitet" temu ,ili u "koliko se crkva meša u ..." ali može i ovde .
Dakle ,nečuveni slučaj udvorištva monaha sa Atosa uz blagoslov partijarha ruskog Kirila ,a još nečuvenije -izmišljanje nove "majke božije patriotske" -za ovu namenu ? 
Da ne upotrebim prejak izraz ,ali ovo što sveštenstvo radi sa Majkom Božijom ,dodajući joj poneki epitet po potrebi (imamo već x raznih Majki Božijih od ovoga i onoga ,važi za OBE HRIŠĆANSKE KONFESIJE )  ,je čista prostitucija i licemerje ,koja će biti sledeća ?
Gospa od MIG-a Leteća ,Pobednica nad NATO ?

IKONA ZA RUSKOG PREDSEDNIKA: Monasi sa Svete Gore za Putina naslikali Majku Božiju Patriotkinju!
link 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptySub Feb 28, 2015 9:16 am

Ovaj podatak nisam znao ,i iskreno me čudi da SPC nije pokušao staviti šapu na ovaj "resurs" ,koji se može debelo iskoristiti u dnevno -političke svrhe ?

POLA MILIONA ALBANACA SU PRAVOSLAVCI: Crkva u velikom uzletu ponosi se manastirima i crkvama
link 

Možda su i zakasnili ,pa je kajmak već pokupila Grčka pravoslavna crkva ,ili je animozitet bio jači ,jer je "prvi komšija" mitropolit crnogorski  Amfilohije Radović ,od koga se neki "ekumenski" potez i ne može očekivati .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptySub Feb 28, 2015 10:10 am

Nisi znao? 55555 ..postoji odredjena regija gde su uglavnom pravoslavci,odatle su i snajke koje se udaju kod nas..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptySub Feb 28, 2015 10:44 am

Lakota ::
Nisi znao? 55555 ..postoji odredjena regija gde su uglavnom pravoslavci,odatle su i snajke koje se udaju kod nas..
Nisam znao ,pa šta smo mi mogli da znamo o Albancima ? Enver Hodža je hermetički zatvorio Albaniju ,a kao ubeđeni komunista ,računalo se da je istrebio religiju .
No zaista me čudi da ovo nije nigde pomenuto kao "argument" ,jer je godinama bilo dokazivanja u našoj javnosti protiv "ilirskog porekla " Alabanca ,a godinama su bili prikazivani i kao "muslimanski fanatici" (malo preteran izraz ,ali razumete što hoću reći ) Jedna ovakva činjenica se mogla odlično iskoristiti kao argument protiv rušenja pravoslavnih svetinja na Kosovu ,a SPC je to propustila .
Pri tome ne propušta da vozdiže "braću pravoslavnu" svuda u svetu ,čak i kad nas ne zarezuju nizašta ,praktično .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptySub Feb 28, 2015 12:23 pm

To je oblast oko Skadra Dani,tu su bili Rimljani,pa bio deo Vizantije,Duklje,Zete itd..uglavnom dan danas su stanovnici hriscani,obe koncesije..oko 30 posto stanovnika.Bilo bi ih i vise ali je bas Hodza vrsio nasilnu Albanizaciju,skracivanje prezimena,promenu imena..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyNed Mar 01, 2015 9:56 am

Evo vam "poklona "uz dnevne novine . 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nemam ništa protiv molitvenika i molitve ,ko želi ,još manje protiv akcije da se uz dnevne novine dobije i knjiga (ne baš dobije ,plati se ,ali po povoljnoj ceni) no ,ovo izdanje je -besplatno .

Uz ovaj broj dobijate "korice" i prvu stranu -pa kupujte novine i sakupljajte "molitvenik" ?
Sumnjam da je SPC dala dinara za štampanje ,no marketing je obezbeđen .
Šta je sledeće ?
Ako kupite "Ariel" od 10 kg -dobijate na poklon" Stari zavet ",ili ako kupite dva šampona za kosu -"brojanica" u boji po izboru ? 
Ili će izaći album sa sličicama " Sveti Sinod" ,pa da  deca skupljaju , trampe i "tapkaju " se za njih? smehsmeh










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyNed Mar 15, 2015 9:49 pm

Koliko se crkva gura u svaki marketing ,toliko i krije svoj prljav veš ,da CIA ne bi saznala šta se tamo dešava ,a kamoli javnost.
Pre neki dan je procurila vest da je konačno smenjen (ili penzionisan ,ili ekskomuniciran  ? ) zloglasni vladika  Filaret (Mileševski) 

SVI FILARETOVI GRESI: Pismo oca Nikolaja koje je "zapalilo" Mileševsku eparhiju! link

Ali sem tog male neugledne vesti koju su novinari iskopali -nigde nećete pronaći ništa ,kamoli neko saopštenje SPC ,što bi bio ,valjda red ,ipak je u pitanju vladika ,valjda narod ima pravo da zna? 

Kad je "marketing" negativan -onda Crkva to tako zataška ,da ne bi bolje ni komunističke vlasti .
Kad od toga ima neke koristi -sve novine i televizije će ispratiti ,nema greške .
Licemernoooooo......










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyNed Mar 15, 2015 9:55 pm

Bilo je u Blicu o smenjenim Vladikama 4 eparhije pre neki dan. Čudi me da si omašio tu vest. Kažu da to nije konačan broj. O razlozima bi se dalo diskutovati. Slažem da su trebali da budu smenjeni i rasčinjeni (da im se oduzme čin i status monaha i sveštenoslužitelja -narodski rečeno raspopiti ih) odavno. Ali opet čim se pominje Amfilohije kao najveći zagovornik ove akcije meni to nešto odmah zasmrdi. Mislim da ćeš ti Šefe razumeti zašto.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyNed Mar 15, 2015 10:05 pm

ZoxZoja ::
Bilo je u Blicu o smenjenim Vladikama 4 eparhije pre neki dan. Čudi me da si omašio tu vest. Kažu da to nije konačan broj. O razlozima bi se dalo diskutovati. Slažem da su trebali da budu smenjeni i rasčinjeni (da im se oduzme čin i status monaha i sveštenoslužitelja -narodski rečeno raspopiti ih) odavno. Ali opet čim se pominje Amfilohije kao najveći zagovornik ove akcije meni to nešto odmah zasmrdi. Mislim da ćeš ti Šefe razumeti zašto.
Zaista mi promaklo ,koja četvorica ?
Samo za Filareta ima u današnjem "Alo" ,ali i tamo se ne precizira ,samo piše da je "razrešen dužnosti" ?
Ako ikoga treba oterati (sem silnih lopovčina i pedofila iz SPC) ,prvi je Amfilohije ,jer sve što smrdi odande ,kreće od njega i "bosanskog" lobija , a toliko je moćan da se gotovo i ne primećuje da postoji Sinod ili patrijarh .
Sve što je ikada izgvorio u medjima -bio je nečuven loš marketing za SPC .
Ali se i oni nikada ne "ogradiše" od njega?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyNed Mar 15, 2015 10:11 pm

Čistka gresnih vladika link

Sad vidim da ovde računaju i Kačavendu. Ali pročitaj tekst. Što se mene tiče svaki "činovnik" bilo koje struke podleže Zakonu i ako se o isti ogreši mora da odgovara. Prvo Državi (tj svima nama) a onda i svojoj "firmi" tj da u skladu sa težinom greha bude primereno kažnjen. Baš kao što bi ti ili ja dobili otkaz da napravimo "prekršaj radne discipline".










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyUto Mar 17, 2015 8:21 pm

Nazdravlje -osveživač vazduha sa mirisom tamjana .Koliko ja znam ,ovakvi osveživači se koriste u kolima  i wc- ima . Ne kažem da Crkva ovo proizvodi ,ali se ni ne buni ,jer i sama ima razne "proizvode" koji su daleko od ukusa .

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyUto Mar 17, 2015 8:51 pm

Danubius ::
Nazdravlje -osveživač vazduha sa mirisom tamjana .Koliko ja znam ,ovakvi osveživači se koriste u kolima  i wc- ima . Ne kažem da Crkva ovo proizvodi ,ali se ni ne buni ,jer i sama ima razne "proizvode" koji su daleko od ukusa .

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pazi ovo..:D
Kad ti dan miriše na Svetog Nikolu.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyNed Mar 29, 2015 1:25 pm

Radikalni islamisti žele da unište "truli zapad" i "đavolske tekovine " istog, te u svojim "zemljama "zabranjuju sport, ples ,muziku ,internet ....za narod ,naravno.
To ne važi za njihove mantijaše , koji ga svakodnevno koriste ,i to za svašta :

Kalif Islamske države svoju ženu upoznao na Fejsbuku (FOTO)

[You must be registered and logged in to see this image.]

Znači, kada treba regrutovati džihadiste ,ugovarati terorističke napade , prikazivati jeziva smaknuća ,dakle ,marketing, onda je Internet Allahu drag ,jer ga upravo ovi koriste ,a kada narod pokuša da proturi snimak neke strahote i oglasi se o tome u kakvom versko -političkom paklu žive ,da svet vidi -onda je internet "šejtansko oruđe Zapada " -i zabranjen je ,pod pretnjom batinanja i smrti.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptySub Apr 04, 2015 8:26 am

(UZNEMIRUJUĆI VIDEO I FOTO) KRVAVI VELIKI PETAK NA FILIPINIMA: Žele da ih boli kao Isusa link
Zaista je krvavo i možda ne treba da se gleda (zato bez ilustracije )
Ludaci se bičuju i prikivaju za krst ,krvi do kolena .
Ono što je bitno za ovu temu -rimokatolička crkva se,kao,  "protivi" ,ali nije zabranila ovakve manifestacije ,niti se zvanično "ogradila" (ova nije jedina )

Kao i obično ,marketing i biznis ,odnosi prevagu.
Kultovi "samokažnjavanja" postoje u katoličkoj crkvi ,slične "manifestacije" širom sveta takođe , a razna "hodoćašća" tipa "bosi po kamenjaru" (pa do krvi ) se i organizuju pod okriljem agencija koje rade za -crkvu ,tako da ne zvuči baš ubedljivo da se crkva "protivi" ,jer svaka reklama je dobra ,a svaki "događaj" koji okupi puno ljudi ,donosi još novca -crkvi.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyPet Maj 01, 2015 9:23 pm

Posle "osveštavanja " novosadskog vodovoda ,evo nove budalaštine ,ovoga puta u organizaciji SPC i SNS .

Vladika osveštava gajbice! link 

[You must be registered and logged in to see this image.]

I nemoj da mi neko spočitava kako "mrzim pravoslavlje" -ove budalaštine ne izmišljam ja, nego rade vladike SPC .
Neverovatno dokle više ide to sprdanje sa vlastitom verom ,ovakvim glupostima ? 

Kako iko da ih smatra "mudrima" i "dostojanstvenima " ,kad u Novom Sadu osveštavaju burad ,a ovde pakovanja kisele vode ????? krsti se










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyPet Maj 01, 2015 9:33 pm

Koja glupost.  
Sad se lepo pije *sveta vodica* :)
Samo još popovi da počnu da osveštavaju birtije .

Sprdnja... Sve za lovu. dm2










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptySub Maj 02, 2015 1:04 am

Danubius ::
Posle "osveštavanja " novosadskog vodovoda ,evo nove budalaštine ,ovoga puta u organizaciji SPC i SNS .

Vladika osveštava gajbice! link 

[You must be registered and logged in to see this image.]

I nemoj da mi neko spočitava kako "mrzim pravoslavlje" -ove budalaštine ne izmišljam ja, nego rade vladike SPC .
Neverovatno dokle više ide to sprdanje sa vlastitom verom ,ovakvim glupostima ? 

Kako iko da ih smatra "mudrima" i "dostojanstvenima " ,kad u Novom Sadu osveštavaju burad ,a ovde pakovanja kisele vode ????? krsti se

Nikada mi nece postati jasno..zasto se svadjaju katolici i pravoslavci kad su ista veroispovesti..a i ovi protestanti, su isto tako tu negde..???










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyNed Jun 07, 2015 12:21 pm

I kroz istoriju se crkva nametala kao "ovlašćeni opraštač greha" ,i rešavala to uglavnom otimačinom novca ili fizičkim kažnjavanjem .
No da i danas "oprost greha" može ovako da izgleda ?
Evo Ruske Pravoslavne Crkve (vidi video )

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ja sam prvo mislio da je šala -ali nije ???
Baš "Slava Bogu" što onaj mantijaš ponavlja . jbt

ps Ispravka -ne dešava se u Rusiji ,nego u Moldaviji i radi se o egzorcizmu ,ali se radi o pravoslavnoj crkvi .  

Gornji tekst -detaljno link










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyUto Jun 09, 2015 8:20 am

Poznato je da SPC pokušava da se dočepa Tesline urne ,iako čovek nije ni bio vernik . 
"Inicijativa" SPC da se urna premesti iz Teslinog muzeja u njihovo dvorište (hrama sv Save ) 
 naišla je na zgražanje pre svega naučnika ,akademika i velikog dela javnosti ,pa su jedno vreme zaćutali .
No ,ovo što rade ,sada veću sadejstvu sa SNS strukturama iz gradske uprave Beograda je naprosto debilno i sramotno,ali se ne treba čuditi -što veća budalaština i "zavera" ,to bolje prolazi u Srbiji .
Sekte i satanistički obredi u Muzeju -ima li iko normalan da u to može da poveruje ? 
To se može smisliti samo u mozgovima stupidnih proizvođača laži iz SNS ("atentati "na Nikolića , "avion koji pada  kao kamen" ,"prisluškivanje" ,i ostalo što je raskrinkano istog dana kada je plasirano ) a Crkva se ne libi ničega ,kada treba nešto da otme od čega ima koristi . 
Ako treba -i egzorcizam će da izvode nad Teslinim pepelom . 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptySre Jun 10, 2015 7:41 am

Neverovatno šta  je SPC u stanju da učini da bi se dočepala Tesline urne i pepela ,ali je isto neverovatno kakvi su slugeranjski mediji u Srbiji . 
Evo teksta novinara istog tog "Kurira" koji vodi harangu ,tj daje medijsku podršku otimačini 

Tesla, crkva i satanisti

Dakle ,urednik političke rubrike raskrinkava pravu  nameru Crkve i razloge zašto je izmišljena "inicijativa" ,a onda ,isti taj list donosi "krunski dokaz " ,ni manje ni više -"satanizma" ??? 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo ,"satanisti" vrše "obred" ? Jeste ,eno prinose krvave žrtve nad  pentagramom ,i to uopšte ne može da bude strana delegacija koja na svoj način odaje počast pepelu velikog naučnika ? 
 
Kao da se kopčamo na leđima ,i ne vidimo nameru SPC da organizuje "hodočašća" u svom dvorištu ,čim se pepela dočepa . 
Mantijaši bi i Tita i Đinđića iskopali -samo da  imaju kakve koristi od toga.

I naravno ...laž je odmah otkrivena . 
"Satanista "crnac je je umetnik i multiinstrumentalista Robert Aiki Obri Lov poznatiji kao Ličens, koji je bio gost festivala u Beogradu ,tačnije :
 
Fotografija prikazuje deo intervjua i performansa "passing trough Zero" u Muzeju Nikole Tesle u okviru nastupa na festivalu "Resonate" 14. aprila ove godine u Beogradu.

Na slici se mogu videti i voditeljka Una Senić i fotograf Branimir Milovanović, koji je okrenut leđima. 

 
U okviru "Resonate" festivala održavaju se muzički nastupi, predavanja, debate i radionice, a ove godine je održan četvrti put i to u trajanju od šest dana.

Nije prvi put da SPC pokuša da minira ili satanizuje sve što im smeta . 
Za vreme festivala uličnih pozorišta u Novom Sadu ,zvonili su besomučno kao da je požar ,ne bi li uspeli da pokvare ulične predstave koje su građani gledali . 










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyČet Jun 25, 2015 6:47 am

Evo kako jedan pop rasteruje Rome muzičare u svatovima (nije poznato zašto ,valjda što su pred crkvom ?) 



Ali zato visokomoralnim mantijašima ,na čelu sa vladikom Davidom ništa nije smetalo da sede u prvom redu na "humanitarnoj modnoj reviji" koja je organizovana za sakupljanje novca za izgradnju crkve u okviru vojne kasarne u Kruševcu . 
To već nije bilo "nemoralno" ,čak su učestvovali i u "tomboli" u istu svrhu . 
Dakle ,polugole žene i kocka nisu neprilični  ako pare idu crkvi ,Romi muzikanti jesu . 

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyČet Jun 25, 2015 1:31 pm

smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Ovo je smešno trtrr
Pazi ti nasilnog popa.
Ekipa dole sedi kao nacrtana. :)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyČet Jun 25, 2015 5:40 pm

U vestima na televiziji je upravo saopštena vest ,da Srpska Pravoslavna Crkva šalje sveštenike u Grčku (odluka Sinoda ) i to sada ,u toku letnje sezone ,da se "duhovnici" nađu našim građanima dok tamo letuju ???? 
Da neće možda da se "ispovedaju" na plaži ???? 
Dakle ,nagledali smo se glupih poteza ,od "osvećivanja" svega i svačega ,do učešća sveštenih lica u nepriličnim zgodama i na isto takvim mestima ali je ovaj potez ,naprosto ,opskuran .  :hothot: crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 599



[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyČet Jun 25, 2015 6:00 pm

Danubius ::
U vestima na televiziji je upravo saopštena vest ,da Srpska Pravoslavna Crkva šalje sveštenike u Grčku (odluka Sinoda ) i to sada ,u toku letnje sezone ,da se "duhovnici" nađu našim građanima dok tamo letuju ???? 
Da neće možda da se "ispovedaju" na plaži ???? 
Dakle ,nagledali smo se glupih poteza ,od "osvećivanja" svega i svačega ,do učešća sveštenih lica u nepriličnim zgodama i na isto takvim mestima ali je ovaj potez ,naprosto ,opskuran .  :hothot: crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 599



[You must be registered and logged in to see this image.]
.

Sad mi nesto pade na pamet kad procitah ovaj post..mesecima mi neko salje pozive za letovanje,zimovanja ,obilaske celog sveta.. a,to od SPC..i ne znam odakle moj broj...neka obilazenja,vise dana,sve preko dve nedelje. i za prilicno ''besna ''putovanja.. zlz ustvari da...salju poruke.. dm5










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyČet Jun 25, 2015 8:55 pm

Nut ::





.

Sad mi nesto pade na pamet kad procitah ovaj post..mesecima mi neko salje pozive za letovanje,zimovanja ,obilaske celog sveta.. a,to od SPC..i ne znam odakle moj broj...neka obilazenja,vise dana,sve preko dve nedelje. i  za  prilicno ''besna ''putovanja.. zlz ustvari da...salju poruke.. dm5
Stavljao sam već na onu temu "Crkva i bogatsvo -licemerje i bezobrazluk" sve one podatke koliko crkva "drži" hotela ,motela ,ugostiteljskih lokala itd . Pored toga ,SPC organizuje razne "ture" i "hodočašća" na "sveta mesta" ,sve sa full aranžmanima . 
A onda dolaze verski suveniri i drugi "sveti asesoar" . 
U tu svrhu ,reklame "ponude ",se koriste svi mediji ,tako da se mogu videti oglasi i reklame , verujem i sami hramovi i sveštenstvo "preporučuje" vernicima "aranžmane " . 

Uostalom ,evo...

[*]

Manastir Ostrog i Trebinje - Alexandria Travel - turistička ...



[*]

Manastir Ostrog





[*]

Pokloničko putovanje u manastir Ostrog - jeftine avio karte





[*]

IZLETI > MANASTIR OSTROG - LAVLI TRAVEL





[*]

BEOGRAD - MANASTIR OSTROG Kombi Prevoz Ture ...





[*]

Izlet Manastirska tura - Crna Gora - Globtour Montenegro





[*]

ОСТРОГ - Poklonicko putovanje pod Ostrog, Od Beograda ...





[*]

Putovanje Manastir Ostrog 2015 - Bg Lucky




[*]

GSP TRAVEL - Turisticka agencija - naslovna





[*]

Manastirske ture - Intertours











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyNed Jul 05, 2015 10:11 am

Elem ,u Rakovici se održala prva "Trka Patrijarha Pavla" . 
Uz sve poštovanje lika i dela Patrijarha ,i podržavanje sporta ,ne vidim nikakvu vezu sa atletikom i crkvom ?Naročito što je manastir Rakovica dao "blagoslov" a opština -novac za ovu manifestaciju .
 
[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyPet Jul 10, 2015 9:48 pm

Jaooo ,breeee ....pa ovi  mantijaši mere nemaju ??? 
Šta reći na ovo? Šta je sledeće -sveti Instagram ?  krsti se
----


STIGAO JE HRIŠČANSKI FEJSBUK: Nema lajkovanja, ima previše pravila, a glavna reč je amin!

LUDI SVET20:34, 10.07.2015.



Fejsbuku je odzvonilo. Odzvonilo velikim crkvenim zvonima. Zameniće ga Fejsgloria




[You must be registered and logged in to see this image.]
Fejsgloria je stranica koja je lansirana prošlog meseca i već su došli do brojke od 100 hiljada korisnika. Nije čudno s obzirom da je Brazil zemlja s najvećim brojem rimokatoličkog stanovništva.
"Na Fejsbuku vidite puno nasilja i pornografije. Zato smo smislili mrežu na kojoj ćemo moći slobodno da govorimo o Bogu i ljubavi” izjavio je veb dizajner Atila Baros za  medije.


“Želimo da budemo moralno i tehnički bolji od Fejsbuka".



Postoje ograničenja baš kao i na svakoj društvenoj mreži, ali ova su striktnija od drugih. Nasilje i pornografija su zabranjeni. Nikako ne smete da psujete. Više od šesto reči je zabranjeno pa morate da provedete čitavo popodne da naučite šta smete, a šta ne smete. Moramo da proverimo tu listu da vidimo nalazi li se na njoj i reč “evolucija”. Takođe – bilo kakvi znaci podrške LGBT zajednici će rezultirati brisanjem postova.


Lajkovi ne postoje, umesto na “like” klikćete na “amin”. Zanima nas da li se korisnici međusobno bockaju (poke).

Zasad je Fejsgloria dostupan samo na portugalskom jeziku, ali su tvorci kupili domene na svim jezicima i planiraju da preuzmu internet. 










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyUto Avg 04, 2015 8:03 pm

Pogledajte ovog g*sn popu ,kapelana koledža Bath .


Valjda ne traži da mu se ljubi ruka ,k*o ove naše bradonje ? 

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptySub Avg 22, 2015 8:31 pm

Izdvojeno iz udžbenika "Veronauka u kući"(Milutin Dušanić izdavač Srpska Pravoslavna Crkva ) ,odeljak "Ponašanje u crkvi " . 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Prvu stvar koju bi trebalo da znate kada krenete u crkvu je da treba da mislite kako ste se uputili u Dom Cara nebeskog. 


Važno pravilo kojeg bi trebalo da se pridržavate prilikom posete hramu je da se ne osvrćete ni na jednu stranu i da ne gledate kako se ko ponaša. Potrebno je samo da vam pažnja bude usmerena na oltar.


Sve što čujete u crkvi da se čita, peva ili pripoveda, trudite se da ispunite i Bog će vas nagraditi.
------
Dakle ,Bog stanuje u Crkvi ,samo treba da se pažljivo sluša i sprovodi šta popovi pričaju i eto blagostanja i nagrade ? 
Ni  vrhunski marketinški stručnjak se ne bi bolje izreklamirao . 
I svakako kupite sve "priručnike" koje vam gosn pope preporuče ,time bogougodno delo činite ,naročito u delovima koji vam kažu kako sveštenstvo svoje poštovati treba (i usput im puniti džepove )










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyPon Avg 24, 2015 6:54 am

Zaista ,nema šta Crkva neće da učini ,pa i ovakve cirkuse . 
Zvanično su "venčali" 38 godišnju Džesiku Hejs ,gimnazijsku profesorku  -za Isusa Hrista ? 



Ona je sada tkzv "posvećena devica" ,ne sme da se "svetovno" udaje niti da ima seksualne odnose do kraja života . 
Pošto je život dugačak ,ne znam šta Crkva predviđa u slučaju da ... trudna?
Proglasiće to bezgrešnim začećem ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyPon Avg 24, 2015 6:54 am

Zaista ,nema šta Crkva neće da učini ,pa i ovakve cirkuse . 
Zvanično su "venčali" 38 godišnju Džesiku Hejs ,gimnazijsku profesorku  -za Isusa Hrista ? 



Ona je sada tkzv "posvećena devica" ,ne sme da se "svetovno" udaje niti da ima seksualne odnose do kraja života . 
Pošto je život dugačak ,ne znam šta Crkva predviđa u slučaju da ... trudna?
Proglasiće to bezgrešnim začećem ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyNed Avg 30, 2015 2:59 pm

Da li ste znali da postoji "pravoslavni film" ? 

Ja nisam ,a čitam danas da Ministar Vojni otvori festival takvog filma u Kruševcu .
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

9 dokumentarnih i tri "igrana " filma u konkurenciji ,a revijalno -još tri "igrana" .
Organizatori (tj ,finanisjeri ) -grad Kruševac ,neka kompanija iz Moskve , kruševačka Eparhija i Ministarstvo odbrane .
Nije mi baš jasno šta ima Vojska sa filmom i pravoslavljem ,valjda je pre to posao Ministarstva kulture i Vera ,ali ok.....da ne kvarim .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyNed Avg 30, 2015 3:17 pm

Danubius ::
Zaista ,nema šta Crkva neće da učini ,pa i ovakve cirkuse . 
Zvanično su "venčali" 38 godišnju Džesiku Hejs ,gimnazijsku profesorku  -za Isusa Hrista ? 



Ona je sada tkzv "posvećena devica" ,ne sme da se "svetovno" udaje niti da ima seksualne odnose do kraja života . 
Pošto je život dugačak ,ne znam šta Crkva predviđa u slučaju da ... trudna?
Proglasiće to bezgrešnim začećem ?



Koliko se ja sećam iz istorije Hrišćanstva izraz "Hristova nevesta" se prvobitno koristio za devojke koje su odlučile da se ne udaju već da život posvete veri. Što se kosilo sa svim do tad važećim društvenim pravilima pa i zakonima. Mnoge od tih devojaka su završile u arenama kao hrana za lavove jer su odbile da se udaju što možemo da vidimo kad nasumično otvorimo neko od žitija posvećenih ženama.

Kasnije se ustanovljavaju manastiri u kom žene koje odluče da posvete svoj život Bogu i veri provode svoj život. Ali ne samo device već i udovice. Postoje slučajevi gde su i udate žene odlazile u manastir. Kao majka Svetog Save koja se isto zamonašila kad joj je muž, Veliki župan Nemanja, predao krunu sinu i povukao se u manastir. Tu negde se i gubi taj izraz Hristova nevesta.

Što se tiče apstinencije na koju se ova devojka zarekla ... pa Šefe ne sudi prema sebi. Možda ima jak karakter.

Ritual koji vidimo na ovom snimku mene delimično podseća na čin stupanja u monaštvo u Pravoslavlju. Leži krstoobrazno na podu. Prisustvo višeg crkvenog čina (u pravoslavlju bi to morao da bude nadležni Vladika) ... Ali definitivno nije "venčanje" u klasičnom smislu sem što devojka nosi venčanicu kao haljinu u kojoj je ritual obavljen. Nek joj je sa srećom da ispuni zavet koji je dala od mene.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyNed Sep 06, 2015 5:37 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

...i crnog đavola će "blagosiljati" ,samo ako je koristan za "marketing" i regrutovanje "vernih"










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyNed Sep 20, 2015 9:08 pm

Crkva uopšte nema problem da se reklamira i nudi proizvode na Facebooku -iako ima mišljenje da su društvene mreže "leglo razvrata" . 
I to sa sponzorisane stranice ? 
Iskreno ...zaista bi kupili "čudotvornu ikonu" on line ? 

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyPon Sep 21, 2015 9:21 am

... mis'iiim, Dančo, pod 'itno bi treb'o nešto pričvrljit', jer od mrsomudenja med' gejevima, SPC-u, azilantima, farmi, ne'š dobit' pičke, mis'iiim ako si uopšte zainteresovan za polni organ suprotnog pola. Ako nisi, onda si na pravom mestu al' su istomišljenici suprotnog pola, tako da opet prdiš u čabar..
A sad, bez zajebancije.
Ko veruje u talismane i ostale pizdarije, nek' veruje.
Placebo nekom pomogne.
Oni se reklamiraju gde mogu a Top Shop ti, između ostalog,  kuca na vrata.
Ko voli, nek' izvoli.
Jebote, kako ti samo vidiš to i kako to da samo tebi bode oči?
Kol'ko sam primetio, nikome drugom, osim tebi, ne smeta. Jedni su oni koje boli kurac za to i samo letimično prelete pogledom, nemajući nikakav stav o tome, drugi, možda i imaju stav ali ih to zabavlja u smislu: "Svašta" a treći možda kupuju i slepo veruju.
Pitam se, šta tebi smeta, šta drugi rade?
Jebeš ovaj forum k'o kauboj konja i postavljaš teme koje nisu za diskusiju i prcaš pučanstvo sa isečcima iz novina, sve đuture sa fotografijama.
Piši memoare, anegdote, pesme, samo, ljubim te u pupak(sko se ložiš na to), poštedi nas novinskih isečaka, jer skoro svi vidimo iste na FB, Kuriru, Insajderu, Blicu...


rasta
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptySre Sep 23, 2015 11:47 am

Danubius ::
Crkva uopšte nema problem da se reklamira i nudi proizvode na Facebooku -iako ima mišljenje da su društvene mreže "leglo razvrata" . 
I to sa sponzorisane stranice ? 
Iskreno ...zaista bi kupili "čudotvornu ikonu" on line ? 

Kako da ne bih kupila. Kupila bih tri, zbog simbolike tog broja. On line il' live, svejedno je. Bog o kojem ovde pišemo voli marketing. Sve je na prodaju, sve se može kupiti. Bilo gde.

Aj' sad i ja da nešto citiram, i iskreno te podržim u tvom (sigurno) bezuspešnom naumu da raskrinkaš lažove i sistemske lopove, tačku po tačku. Dakle:

''Kapitalizam je religija. Banke su crkve. Bankari su sveštenici. Bogatstvo je nebo. Siromaštvo je pakao. Bogataši su sveci. Siromasi su grešnici. Stvari su blaženstva. Novac je bog.''

Miguel D. Lewis

Miguel, Miguel, sve si nam objasnio na brzaka, ali, koga briga, važno je dobit pipi il po pipi, jebat' i nosit' krstić oko vrata...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptySre Sep 23, 2015 2:08 pm

U buđelaru imam fotku Čumak-a i mogu vam reći da radi. Nikad nije prazan.
Sveti Čumak


rasta
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyČet Sep 24, 2015 10:42 am

Čumak. moli ocene

Svuda se reklamira ovaj bog Novac. I na youtube:



...''Your mama may have, bless the child that’s got his own
Hey Hey
if god has plans for me i hope it aint – written in stone
Hey Hey!''

Novac, Bog, posao, teret, neizvesnost… Tu uskače religija i nudi instant rešenja, za neku malu kintu. Plati pa klati.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyPon Sep 28, 2015 10:48 am

Prvo sam mislio da je šala naslov "Papa objavljuje rock album" ? 
Ali onda pročitam ,i vidim da "projekat" radi Believe Digital ? 
Papini govori uklopljeni u rock matricu ? 
Onda malo i potražim .....i jeste istina ???? 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Poslušajte i kako to zvuči ? 

[You must be registered and logged in to see this link.] link

Nema toga što Crkva neće da učini za marketing ,i profit -jer bi ovo moglo da bude najprodavaniji "album" na svetu .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyPon Sep 28, 2015 10:55 am

Vid' Papu al' repuje.
Možda SPC izda neki pank album.
Jedva čekam.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyPon Sep 28, 2015 12:39 pm

Danubius ::
Prvo sam mislio da je šala naslov "Papa objavljuje rock album" ? 
Ali onda pročitam ,i vidim da "projekat" radi Believe Digital ? 
Papini govori uklopljeni u rock matricu ? 
Onda malo i potražim .....i jeste istina ???? 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Poslušajte i kako to zvuči ? 

[You must be registered and logged in to see this link.] link
Ovo je odlično. Bar ima šta pametno za reć', govori pametne stvari, često se i ponaša u skladu sa svojim rečima, šta mu je, kao da nije sveštenik ???

Hoće da popravi imdž svojoj crkvi koja je sa Rajzingerom i onolikim skandalima izgubila puno vernika, ali sa ovim može samo da pridobije nove.

''Širenje dobre vesti'' - evanđelja inače i jeste posao hrišćana, eto, papa se prihvatio posla ! Video od protestantskih crkava kako se to radi, nije učauren u srednjovekovnoj vremenskoj kapsuli, pa da sam sebi u bradu izgovara molitve na crkvenoslovenskom jeziku, tako da od toga i crkveni miševi traže spas: ''Hriste pomozi nam !''- čuje se iz mnogih mišijih rupa u hramovima, miševi poželeli da su gluvi topovi...

Vatikan je opasan igrač, savremena muzika preko ušiju otvara srce lepše i brže nego nerazumljiva litanija na staroslovenskom jeziku, to je fakat. Neka čuje ko ima uši da čuje.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyPet Okt 02, 2015 7:17 am

Zna li ko kakav je ovde performans ,pardon "obred" u pitanju ? 

[You must be registered and logged in to see this link.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyPet Okt 02, 2015 11:13 am

xaxaxa  smehsmeh to sam već bila negde postavila na forumu.

Šta ti nije jasno? Sveštenik prska svetom vodicom svoje stado. Nalio se pa zaliva.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptySub Okt 10, 2015 12:41 pm

Postade svetac!
Prvi igrač sveta Novak Đoković našao se u srpskom pravoslavnom crkvenom kalendaru lokalne eparhije u Australiji za 2012. godinu pored slika Bogorodice, Hrista, Svetog Save i patrijarha Irineja.

Trenutno najpopularniji Srbin na planeti nalazi se na kalendaru s pobedničkim peharom posle osvajanja grend slema u Melburnu. Đoković je tako postao prvi sportista koji se našao među ikonama svetaca


[You must be registered and logged in to see this image.]



----
Volimo mi Novaka ,ali ne treba preterivati . A bio bi i red da i njega neko pita -jer se baš nešto nije previše oglašavao po pitanju "religije " ? 
Nema šta mantijaši ne bi uradili ,ili koga ne bi "stavili "za vlastitu reklamu . 
[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptySre Nov 11, 2015 2:22 pm

Ovo moram da kopiram -jer je nemoguće u tri reči prepričati .  jbt
Autor je Njegosava Stanojević ,a (istinita ) priča je sa njenog bloga "Skitarnik" 


-------

KAKO SAM KUPILA ANĐELA ZA DESNO RAME (ILITI KOLIKO KOŠTA KRŠTENJE U SRBIJI)


Sutra je, zapravo, vrlo rastegljiv pojam. U zavisnosti od toga šta od njega očekujete rasteže od "uskoro" do „malo sutra“ tj. nikad.Ja sam jubilarnih 10 godina za sutra ostavljala svoje krštenje. Mislim, od trenutka kad sam rešila da se krstim, jelte! Pre tri godine i to sam sprovela u delo. Nema taj  čin mnogo veze sa nekim duhovnim nadahnućem, ni sa moje strane, ni sa strane  onih koji su me krstili. Čista ekonomija je u pitanju. Pre bi se, zapravo, moglo reći da sam kupila anđela za desno rame.


 Pop koji u našoj kući sveti vodicu je dugo i uporno insistirao da ga kupim - gotovo ga nametao! Kao ono kad odete na trafiku da kupite cigare, a oni vam ponude "Orbit" žvake na akciji. E tako i ovo, dodatni proizvod koji nude uz sečenje slavskog kolača. Samo što anđeli nikad nisu na akciji! Naprotiv, papreno su skupi za moj pojam. S obzirom da sa čula  da se anđeo za desno rame negde kupuje za onoliko koliko imaš ili možeš da daš , a ne po fiksnoj ceni , i s obzirom i na običaj darivanja kumova, nekako mi je uvek nešto drugo bilo preče.

 Popu sam htela da predožim da razmisli o uslovima plaćanja svojih usluga, te da nekako omogući svojim mušterijama plaćanje na više mesečnih rata  - čekovima građana ili putem administrativne zabrane, kao i neku vrstu količinskog popusta jer me muka hvatala od pomisli da anđele treba da kupim i deci. Pri tom nemam ni pravo na reklamaciju ni fiskalni račun. Šta ako moj anđeo zaspi kada ne treba? Drugim rečima ja sam krštena, kao i svi u Srbiji - na crno!

Osim što sam već u prvim trenucima  čina krštenja shvatila zašto se deca krste dok su mala i dok su im glave prazne (o čemu ću podrobnije kasnije), dobila sam i sjajnu poslovnu ideju koju sam htela da podelim sa Crkvenom zajednicom i sa vama - prodaja čarapa za krštenje. To bi bile specijalne unihop čarape sa rupama u predelu skočnog zgloba, namenjene onim odraslim ljudima koji insistiraju da na taj veliki dan nose hulahopke, unihop ili slično ispod uskih farmerica. Mogu da budu čak i osveštane! Malim devojčicama ovakve čarape su tokom ceremonije jednostavno skinuli. Ja baš nisam htela da se skidam u sred crkve (jebi ga,šta ne ide- ne ide) pa sam moje čarape pocepala, iako nisu bile dugačke već samo dokolenice. Zbog uskih pantalona dokolenice nisam mogla da ih spustim (podići uske pantalone je tek podvig za sebe).



[You must be registered and logged in to see this image.]



Ta neprijatnost sa čarapama uzrokovala je to da  tokom same ceremonije u više navrata rokćem pokušavajući da budem smrtno ozbiljna i  da ne puknem od smeha. Vrhunac je bio kad smo moja kuma  i ja, sa ostalom nekrštenom decom, krenuli oko olatara . Meni i većoj deci kumovi su držali ruke na ramenima pa je ceo taj prizor jako ličio ne scenu vozića uz „Moji su drugovi“ koji je nezaobilazan na svim srpskim veseljima. Blago mališanima kojima ovakve gluposti nisu prolazile kroz glavu!


 Mislim da je moj anđeo svakako hteo da ostavi sedanje na moje desno rame za „malo sutra“, ali pošto sam ga dobro platila u kešu nije imao izbora.A i pop koji me krstio svaki put kad mi je prilazio i kad je trebao da me pipne, molio je Boga za oproštaj. Sad dal' to tako treba kad se krste odrasle žene, pojma nemam. Crkva je odavno ispoljila svoju fobiju prema ženama, recimo zabranom njihovog prilaska Svetoj Gori i Hilandaru. Možda je ipak to u pitanju.


 Svake godine, kad se mojim klincima približe rođendani, ja razmišljam o tome kako konačno treba da im priuštim anđele na poklon. A onda, kad sve saberem i oduzmem-odustanem i kupim neki bezvredan poklon. Posebno zato što ne volim popa koji ih distribuira.I što za iste pare mogu da sednem u kola i povedem kumove i decu na Ostrog i krstim ih besplatno. Em mi dupe vidi put, em dobijem za džabe dva anđela za desno rame.
Vrhunac ucenjivanja, kada je krštenje u pitanju, je činjenica da ne mogu da biram crkvu koju ja hoću! U Kragujevcu konkretno morate dobiti odobrenje od vašeg  parohijskog sveštenika da možete da se krstite u drugoj crkvi. Ja htela da se krstim u manastiru ili nekoj crkvi lepšoj od ove male nove u kojoj sam krštena ( koja liči na crkvu koliko i moja dnevna soba kad u njoj upališ tamnjan. Bez ijedne slike na zidovima! Ja bar imam neke ptice koje sam  kupila preko Limunda). Za 5000 dinara kada su drugi proizvodi i usluge u pitanju,mogu da:




  •  biram gde ću da kupim željeni proizvod
  •  dobijem račun
  • imam pravo na reklamaciju.


A kuma bi mogla da ide samnom i da ne plati i ona ono što ja kupujem. 


Bilo kako bilo, od prodaje osveštanih čarapa sam odustala. Ima Crkva dovoljno para iz bez mojih genijalnih ideja!
Na levom ramenu, kažu, sedi đavo. On se ne kupuje - ide gratis, uz život! 
Anđela za levo rame Crkva još ne prodaje. Njega eventualno možete istetovirati za iste pare!










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptySre Nov 11, 2015 2:39 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptySre Dec 02, 2015 8:55 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

naručite još danas .....










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptySub Dec 05, 2015 9:11 am

Kad hoćeš da zaradiš po svaku cenu na "verskim predmetima" ,a ne uočiš "propuste"  :brdski2:

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyPon Dec 14, 2015 11:21 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Marija Magdalena ?  brdski










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 EmptyPon Dec 14, 2015 11:25 am

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   crkva - CRKVA I MARKETING ? - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
CRKVA I MARKETING ?
Nazad na vrh 
Strana 5 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» CRKVA I BOGATSTVO -LICEMERJE I BEZOBRAZLUK ?
» MARADONINA CRKVA ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DUHOVNOST I EZOTERIJA :: RELIGIJA :: INTERKONFESIONALNE DILEME-
Skoči na: