DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?

Ići dole 
+10
bosankaa
Gothic
el_vibrador
AstrinaKomsinica
Kijara-brm
Lakota
dusicaa
Danubius
Najda M.
Astra
14 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyPon Jul 13, 2009 1:54 pm

12.05.2009.

PRESS
PRVACI DOBILI ŠKOLSKE UNIFORME



Prvaci Osnovne škole "22. oktobar" u Surčinu juče su počeli da nose školske uniforme.


[You must be registered and logged in to see this image.]




Ovo je pilot projekat, kao korak ka uvođenju uniformi u sve osnovne škole, a finansirao ga je Sekretarijat za obrazovanje sa milion i po dinara.
Patike, jakne, džempere, suknjice i pantalone sa amblemom ove škole trenutno nosi 97 mališana. Sekretar za obrazovanje Vladimir Todić istakao je da je po detetu utrošeno oko 15.000 dinara i da je garderoba kupljena od konfekcijske kuće "Todor".
- Cilj projekta je eliminisanje socijalnih i etičkih razlika, a ovu školu smo izabrali upravo zato što nju pohađa 40 odsto Roma. Mi ćemo sprovesti anketu u svim školama i ako budemo imali podršku Saveta roditelja počećemo sa realizacijom - istakao je Todić.
Gradonačelnik Dragan Đilas posetio je juče ovu školu i istakao da će uvođenjem uniformi u osnovne škole bezbednost biti podignuta na viši nivo.



[You must be registered and logged in to see this image.]


- Kada se uvedu uniforme u školskom dvorištu će se tačno videti ko nije učenik te škole i moći će da se reaguje na vreme. Meni ovi klinci izgledaju sjajno u ovoj odeći i patikama, ali pustićemo roditelje da odluče - rekao je Đilas.
Prvaci OŠ "22. Oktobar" dobili su po jedan set prolećne i zimske uniforme i kako kažu odeća im se svidela.
- Lepo je kada smo svi obučeni isto. Biće mi žao kada kupim neku novu majicu, a neću moći da je obučem. Ali, dobro, tako je svima - priča sedmogodišnja Ferida Adire.
Gradonačelnik Đilas je najavio otvaranje novih škola na teritoriji prestonice.
- Prvog septembra biće otvorene dve nove škole, u naselju Altina i Nova Galenika. U toku je izgradnja škola na Kaluđerici i Mirijevu, kao i rekonstrukcija osam škola na teritoriji Beograda - istakao je Đilas.
[You must be registered and logged in to see this image.]





pošto smo počeli ovu temu na jednoj drugoj -predlažem da ovde nastavimo .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyPon Jul 13, 2009 2:15 pm

DOSADAŠNJI KOMENTARI-preneto sa druge teme :

Danas u 3:22 am
~HeLeNa~
--------------------------------------------------------------------------------

Uvela bih uniforme u skole, da se ne bi videla socijalna razlika medju decom...
_________________



danubius
Danas u 12:59 pm
--------------------------------------------------------------------------------

~HeLeNa~ :: (citat)
Uvela bih uniforme u skole, da se ne bi videla socijalna razlika medju decom...


danubius-odgovor

Potpuno se slažem-mi smo ih imali -mada su to bile neke ružne "kecelje "opet je mal bar stvorilo privid jednakosti .
Kreteni ništa ne uče od sveta - kreiraju se takve uniforme koje deca rado nose , a drugo , stvori se atmosfera ponosa pripadnosti toj školi.
Recept koji funkcioniše svugde u svetu , i u najelitnijim školama -kada dodješ u školu , uniforma- i mobilni u ormarić .Kad si van škole , oblačiš se kako hoćeš . Ja bih to zakonom sredio-i to da država dotira nabavku uniformi , jer ispada da je bi to bio još jedan namet na roditelje .
_________________




Sanjalica
Danas u 1:02 pm
--------------------------------------------------------------------------------

Ovo mi govori da ste svetlosnim godinama daleko od Makedonije...ne kilometrima.
Već godinu dana kako funkcioniše kod nas taj sistem u školstvu.
Ogledajte se na susede, šta tražite u najelitnijim školama?

_________________




danubus Danas u 1:22 pm
--------------------------------------------------------------------------------

Sanjalica :: (citat)
Ovo mi govori da ste svetlosnim godinama daleko od Makedonije...ne kilometrima.
Već godinu dana kako funkcioniše kod nas taj sistem u školstvu.
Ogledajte se na susede, šta tražite u najelitnijim školama?


hehehe.....da se vratim na temu....JAK i vaš predsednik, kao i naš....baš imamo na koga da se ugledamo
Da sam ja predsednik (ozbiljan sam sada ) prosveta , zdravstvo, policija, diplomatija , bi bili ženski resor , žene -ministri. I sigurno bi bilo bolje (žene -ne ulizujem vam se ! )



Kornelija
Danas u 1:47 pm
--------------------------------------------------------------------------------

~HeLeNa~ :: (citat)
Uvela bih uniforme u skole, da se ne bi videla socijalna razlika medju decom...

U kapitalističkom sistemu pod uslovom da je baš onakav kakv treba da bude, svakome je omogućeno da radi i zaradi.
Ko će i koliko uspeti, zavisi od njega samog. Samim tim, njegova deca će ići u škole ovog ili onog ranga, tačnije gde je socijalna razlika minimalna, te ne bi bilo potrebe za uniformom u cilju skrivanja iste.
Uniforme postoje na koledžima, ali to je već stvar tradicije.
I ja sam nosila uniformu u školi i opet, pored toga što se time htela postići prividna socijalna ravnopravnost, ona je bila očigledna jer su svi imali različite uniforme, od onih najboljih od materijala do kroja, i onih pokrpljenih.
I ne zaboravite torbe.
Uniformu bih uvela samo na praktičnoj nastavi što je inače već praksa.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyPon Jul 13, 2009 4:02 pm

Evo i par primera :

za starije razrede :


[You must be registered and logged in to see this image.]

malo konzervativnija uniforma ;

[You must be registered and logged in to see this image.]

jedan model za devojčice :

[You must be registered and logged in to see this image.]


Uz osnovnu uniformu , naravno da su previdjene majice, duksevi i ostale stvarčice u odnosu na godišnje doba,sa neupadljivim grbom škole .
Ne bih imao ništa protiv da se deca vide u ovakvom izdanju .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyPon Jul 13, 2009 7:02 pm

Ovdje u CH su vec uveli u neke skole,pojedini kantoni kao pilot projekat i djeca su odusevljena,i ja se licno nadam da ce to biti obaveza,pa neka skole odrede svaka neki amblem ili boju ali da su ipak skolarci,jer mislim i tamo u bivsoj Yu,a posebno ovdje toi je vec modna revija,a ne skolska garderoba.Mi stranci inace volimo pokazati da nasa djeca ne zaostaju za ovdasnjom,pa se trsimo i sto moze i sto ne moze da ih i preteknemo,e zbog toga sam za uniforme,naravno ne odvratne kecelje kao sto su bile u Titovoj Jugi,ali lijepih ideja uvijek ima i bitno da je za sve jednako i obavezno,i zbog socijalnih razlika i zato sto je meni to bas slatko,nekako da nam djeca sto duze budu djeca,a ne manekeni.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyPon Jul 13, 2009 7:17 pm

U Evropi ima lep (i normalan ) običaj da se dečija garderoba ne oporezuje .
Ako bi se to učinilo + jedan deo troškova da snosi ministarstvo prosvete , to bi moglo sasvim lepo da zaživi. Deci, naravno treba dati da učestvuju u kreiranju , i to bi onda izazvalo takmičenje medju školama , koja ima više cool uniformu . Mislim da bi i deca volela da nose "boje " neke elitnije škole , što je zdraviji "prestiž" nego ovo što imamo sada -da deca bogatijih roditelja odskaču od druge dece (često i skupim neukusom)
Da ne pominjem , da bi narudžbe od svake škole dobro došle posrnuloj tekstilnoj industriji , koja je na najnižim granama do sada i dala šansu i kreativnim privatnicima .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyNed Nov 03, 2013 1:53 pm

Novčani status pravi jaz među decom
Izvor: Večernje novosti

Beograd -- Društvena raslojavanja i nejednakosti među osnovcima i srednjoškolcima iz godine u godine sve su veće. Učenici se danas mere prema vrednosti telefona u džepu.

Kutija od cipela stoji na katedri učiteljice trećeg razreda jedne beogradske osnovne škole. U nju se pred početak prvog časa stavljaju mobilni telefoni učenika i pokoji tablet. Tek kada školsko zvono označi kraj nastave, đaci u redu, jedan po jedan, uzimaju svoje uređaje i odlaze kućama ili u produženi boravak.

Ovo je samo jedan od načina kako se nastavnici u školama dovijaju da zavedu red na časovima, ali i da onemoguće "poređenja" među decom prema ceni telefona, pišu Novosti.

Društvena raslojavanja i nejednakosti među osnovcima i srednjoškolcima iz godine u godine sve su veće. U pojedinim školama u prestonici, ali i u većim gradovima u Srbiji đaci biraju društvo prema dubini roditeljskog novčanika. Retko da se danas može videti drugarstvo u kome jedan nosi najnoviji model "najki" patika, a drugi je u kineskoj obući.

"Društvena nejednakost je najveća među srednjoškolcima" , objašnjava Milorad Antić, srednjoškolski profesor i predsednik Foruma srednjih stručnih škola.

"Veća su raslojavanja u gimnazijama, ekonomskim i pravnim školama, nego u recimo trogodišnjim obrazovnim profilima. Učenici se danas mere prema vrednosti telefona u džepu. Mnogi od njih nose najskuplje uređaje poput 'samsung četvorke' koji košta čitavih 700 evra! Tako nastaje zavisnost i potčinjenost među decom, a sve počinje i završava se rečenicom 'Ti imaš, a ja nemam".

Većinu iz tog gornjeg sloja, objašnjava Antić, roditelji dovoze u skupocenim automobilima ili čak šoferi, dok obična deca idu gradskim prevozom. U drugom polugodištu četvrtog razreda, kada napune 18 godina, mnogi počnu u školu i sami da dolaze kolima.

"Jaz između bogatih i siromašnih u obrazovnim ustanovama sve je veći, a najveći krivci za to su sami roditelji", ističe sagovornik Novosti.

"Svaka škola bi zbog toga trebalo da ima svoju garderobu, po kojoj bi se raspoznavali. A zbog slušanja muzike i slanja SMS poruka na časovima mobilne telefone bi trebalo potpuno zabraniti.

U maloj varošici na jugoistoku Srbije, Beloj Palanci, situacija među školskom decom je mnogo drugačija. Mali broj učenika jedine Srednje škole "Niketa Remezijanski" može sebi da priušti skupu garderobu i patike.

"U našoj školi mnogi nemaju ni za osnovne potrebe", kaže direktor "Nikete Remezijanski", Dragan Krstić. "Dešava se da mi se ujutro jave roditelji iz okolnih sela i kažu da nemaju para za autobus i da dete neće doći u školu. Oko 30 učenika romske nacionalnosti su u nezavidnom materijalnom položaju, a mnoge devojčice jedva završe prvi razred, napuštaju školu i spas pronalaze u udaji".

POD SREĆNOM ZVEZDOM

Na popularnom sajtu rečnika slenga "Vukajlija", društveno raslojavanje se objašnjava kao podela na principu "ja sam na većem nivou od tebe" zato što sam ja "popularan" i zato što sam "dete bogatih roditelja, a ti nisi" ("crkni, šta ću ti ja što nisi rođen pod srećnom zvezdom").

Raslojavanje je najizraženije, kako objašnjava direktor Krstić, između gimnazijalaca iz varoši i učenika iz okolnih sela. Bolji materijalni status podrazumeva i izlaske po kafićima, žurke, dok su seoska deca gotovo uvek van svih dešavanja.

Roditelji Ive L., koja je učenik jedne beogradske gimnazije, lekari su i ne mogu da joj priušte baš sve što poželi. To često dovodi do razmirica među njima i ona, iako ima 15 godina, ne može da shvati da neko može da ima uvek najnoviji model patika i da se oblači u najskupljim prestoničkim radnjama, a drugi ne.

"Gotovo polovina đaka u mom odeljenju nosi firmirano od cipela do kačketa", kaže Iva.

"Garderoba u kojoj dolaze u školu vredi od 500 evra, pa naviše. Loše se osećam kada vidim kolike su razlike među nama".

UDVOSTRUČENA SOCIJALA (NE MORA)

Iako se mladi ljudi u Srbiji "razbacuju" stotinama evra, broj korisnika novčane socijalne pomoći kod nas je udvostručen. U januaru 2003. pravo na MOP (materijalno obezbeđenje porodice) koristilo 43.912 porodica, odnosno 103.614 članova, u decembru 2004. bilo je 47.354 porodice koje su koristile pravo na MOP ili 116.326 osoba, dok je u junu 2013. pravo na novčanu socijalnu pomoć ostvarilo 103.874 porodice, odnosno 263.343 građana.

Školski psiholog Marina Bunčić iz beogradske OŠ "Milan Rakić" to objašnjava činjenicom da mnogi roditelji izdvajaju poslednji dinar da bi udovoljili deci, bez obzira na to što sutradan možda neće imati za najosnovnije potrebe.

"To je sindrom sirotinje koja se trudi da dostigne status i prestiž uz skupocenu garderobu", kaže Bunčić. "Osnovno je pitanje, međutim, da li ti nešto nosiš zato što ti to koristi ili da bi to samo pokazivao. Više je u današnjem društvu onih koji nemaju, od onih koji imaju previše".

Dunja P., srednjoškolka iz Niša, smatra da bez dobrih cipela i krpica ne bi mogla "u društvo". Ima sreće, kaže, da roditelji mogu da joj priušte sve što poželi i već sa 17 godina nosi štikle i uvek je "komplet" sređena.

"Profesori su već navikli na razlike među učenicima u odeljenju", kaže Dunja.

"To što sam ja uvek skockana ne znači da nisam dobar đak. Naprotiv, i na uspehu mogu mnogi da mi pozavide".

Sociolog Slobodan Cvejić, docent na Filozofskom fakutetu Univerziteta u Beogradu, objašnjava da su osnovcima i srednjoškolcima jako bitne nove tehnologije i važan su element identiteta mladih svuda u svetu.

"Više se ne postavlja pitanje da li neko ima ili ne mobilni telefon, nego ko ima bolji i skuplji uređaj ", kaže Cvejić. "Oni su sve pristupačniji većini, a zbog društvenih mreža poput 'Fejsbuka', na kojima oni svakodnevno komuniciraju, važno je da su im stalno pri ruci. Danas im je prioritet da mogu da imaju pristup internetu, a ne da komuniciraju licem u lice".
Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

Najda M.


Godina : 61
Location : odavde do beskraja
Humor : vrlo zastupljen
Datum upisa : 06.03.2011

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyNed Nov 03, 2013 2:18 pm

Za uniforme sam...i to pod hitno...










Ko svoju tamu spoznao nije, teško će put do svetlosti naći.

Najda M.
Nazad na vrh Ići dole
http://emina-utrenusna.blogspot.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyPet Nov 15, 2013 7:38 pm

Treba li vratiti đačke kecelje?
link

Apsolutno da -ali ne neke socrealizam "kecelje" nego modernu uniformu .
Elitne škole se ponose svojim uniformama -i deca ih nose .
Ali pre toga se mora vratiti red u škole ,da se zna ko je đak ,a ko profesor -i obavezno isterati popove odande (ako se ja pitam)
Bar negde da su deca "ista" i vizuelno,a ne da se siromašnoj deci nabijaju kompleksi od bogatih đaka .Simbolično bi to značilo -imamo iste šanse ,ko bolje uči -istaći će se .A ne kao danas -krpicama i gedžetima .
[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyPet Nov 15, 2013 7:49 pm

Vecina roditelja verujem da jeste za povratak uniformi. A ako pitate decu, sigurna sam da nisu.
Meni je to bas lepo.
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyPet Nov 15, 2013 8:00 pm

..i ja sam za Engleski sistem,ali i on vazi samo za privatne skole..
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyPet Nov 15, 2013 8:12 pm

Mnogo su slatki ovako jednako obučeni.
Ali ne verujem da bi mali premazanci prihvatili uniforme,ma koliko lepe i moderne bile..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyPet Nov 15, 2013 8:15 pm

...kako mislis? ako se krene od prvog razreda kao obaveza,u njoj dolazis i odlazis kuci..koji bi izbor imali?
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyPet Nov 15, 2013 8:20 pm

Lakota ::
...kako mislis? ako se krene od prvog razreda kao obaveza,u njoj dolazis i odlazis kuci..koji bi izbor imali?
da nose.. migg 
ali bi tu bilo otpora..u stilu uništavanja..iste uniforme-kao slučajno.
našli bi mnogi razlog da se ukine...
teška su ova deca danas...
negde  bi prihvatili bez pitanja.
ne svataju da štite svoju odeću...,a većina bi ih da istakne šta nosi,i koliko je modaran/moderna...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyPet Nov 15, 2013 8:22 pm

..kad uniste kupe novu..pa ne bi unistavali,kad je iz dzepa roditelja..pa nisu nasa deca nista razlicita od njihove,pa nose..samo sto kod nas ne postoji saglasnost oko toga..
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyPet Nov 15, 2013 8:25 pm

Lakota ::
..kad uniste kupe novu..pa ne bi unistavali,kad je iz dzepa roditelja..pa nisu nasa deca nista razlicita od njihove,pa nose..samo sto kod nas ne postoji saglasnost oko toga..
upravo to...
kod nas teško šta da zaživi...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyPet Nov 15, 2013 9:13 pm

Apsolutno sam za uniforme. Naravno ne model "Automehaničarski šegrt 1961/62" već nešto što je primereno današnjem vremenu. Znači suknja/pantalone i majičica/duks za devojčice i pantalone/bermude i majičica/duks za dečake. Boju tj kombinaciju boja i logo dati na "školski konkurs" đacima. Ili možda uključiti i učenike specijalizovanih škola (dizajneri, tekstilci i slični) u ovo.

Učenici O.Š Đura Jakšić iz Kikinde nose ovakve kecelje na raznim dešavanjima gde učetvuju. Ovo je "promoterka" njihove predstave za Dane ludaje 2011. koja je pristala da mi pozira. Inače videla sam da ovakve nose prvaci te škole kako bi bili vidno obeleženi i kako bi im stariji drugari pomogli da se snađu. Znači može i deca prihvataju da budu deo kolektiva.

[You must be registered and logged in to see this image.]

I da uvela bih pravilo prvi set uniformi dobijaš a ako je uništiš roditelji kupuju novu.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyPet Nov 15, 2013 11:52 pm

Vise sam voljela da vidim stariju kcer u uniformi, nego svu ovu djecurliju iz Smelardovog razreda u dopupnjacima.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyNed Nov 20, 2016 7:56 am

ZA ,naravno ,iz prostog razloga .Školska uniforma prikriva socijalne razlike ,zato se nosi i u elitnim ,preskupim privatnim školama i ne razlikuje se previše od onih u "public " . 
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ali ,kada bi ikada iko kod nas uradio nešto kako treba (a mogu da vide kakve su u inostranstvu ,gde ih deca nose decenijama ) Ovo su uniforme koje je "osmislilo" tim iz OŠ 17.oktobar u Jagodini .
Deca su ,naravno -užasnuta (sa pravom ,ova devojčica mirno može da menja "tetkicu" ,upravo je tako obučena ) 

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
el_vibrador
בנו של ישראל
el_vibrador


Datum upisa : 07.02.2012

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyNed Nov 20, 2016 8:44 am

u socijalizmu smo nosili kute, plave, ili crne boje, i imali smo besplatni mljecni obrok u 10 ujutro.Mozda bi mogli da uvedu taj obrok ponovo :)
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyNed Nov 20, 2016 9:55 am

To su smislili kako se ne bi videle socijalne razlike izmedju dece i na taj nacin bi svi izgledali isto i ne bi jedne druge ismevali a samim tim ne bi dolazilo da nasilja izmedju dece.

Ali nije tako.Svakako ce se videti koje dete nosi skuplji mobilni telefon,koje ima skuplje patike i.t.d.Sve ce biti isto i nece se nista promeniti sa nekim uniformama za skolu.

Ja sam normalno PROTIV. Neka Drzava obezbedi bolji Standard i da pruzi roditeljima pristojne plate,smanji nezaposlenost i poboljsa socijalni program pa ce na taj nacin da nestane i nasilje izmedju dece.
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyNed Nov 20, 2016 10:30 am

Definitivno ZA!
U Beču čim prije!
Manje zbog socijalnih razlika...koliko zbog nepristojnog...neprimjerenog oblačenja.
Nekad me bude sramota i pitam se. ..majku mu, pa kako smo mi znali za kodeks oblačenja? I znalo se kakav ćeš otići u školu ili bilo koju ustanovu.
Danas. ..demokratija. ..uništi nam djecu...nas. ..
Trenerke, majice na bretele, dekoltirano, dopupnjak, doguznjak, pocijepane farmerice. .. voliš?Može, ali zna se kad i gdje. U školu NIKAD!

Uniforme brate, a poslije škole. ..i kod roditelja goli, kad već ne znate ni za sramotu, ni za poštovanje. ..

Uvijek sam volila i nosila pocijepano. Nikad mi na pamet nije palo da takva odem u školu.
Ma  možda bi I palo.  ..u onim ludim godinama, ali gdje bih smjela? Mati bi za žitkicu  bolan. ..a tek nastavnici/profesori?  Ne bi mi dozvolili proviriti u školu, kamoli prisustvovati nastavi.

Danas. ..u Beču, mene bude sramota kad vidim pojedinu djecu kako idu u školu. ..A i profesore. ..

Uniforme, za sve!

Svi vi koji ste nosili plave kecelje, falilo vam nešto?
Kuća i škola vas je najvećim dijelom stvorila takvim kakvim jeste.

Danas. .. roditelji sve manje sa djecom. ..u školi. ..pustilo im. ..od prvog osnovne znaju za "prava djeteta" ... i zato su takvi. ..
Da se razumijemo. ..nisu sva djeca takva, ali ovdje dobar dio jeste. ..nažalost.

Uniforme! I heklane kragnice ako treba!

[You must be registered and logged in to see this image.]











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyNed Nov 20, 2016 10:40 am

Potpisujem Bosno svaku rijec,a zabranila bih ja i farbanje i sminku,sta ce ono sa 10 godina ko papagaj u skoli,znam da nije vrijeme kao moje nekad,ali i ovo je previse slobode,ne valja brate.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyPon Feb 20, 2017 3:36 pm

SRBIJA:Od septembra 2017.ce biti uvedene uniforme, jer je oko 63% roditelja glasalo "za". Bice formirana radna grupa sastavljena od predstavnika ucenika i roditelja kako bi se odlucilo o pojedinostima. Za sada se zna samo da ce biti gornji delovi, kao sakoi sa amblemom skole.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyUto Feb 21, 2017 12:49 pm

Za ,i ja sam je nosio i nit mi je bila teška ,nit sam se osećao drugačije od ostalih vršnjaka a brate ,pravo da vam kažem ,pa znalo se ko je imućniji i onda ,al je bio isto u uniformi kao i ja koji sam bio siromašniji ,nit je on mene podcenjivao nit sam ja njemu zavideo ,bili smo razred koji se čuvao ,pazio i borio za njega.
Ništa ja nisam izgubio što sam nosio uniformu u školi,na radnoj akciji ,u vojsci ...samo sam naučio da smo svi isti ako smo ljudi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyČet Jun 15, 2017 9:40 am

Moj predlog .. smehsmeh


[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyČet Jun 15, 2017 10:11 am

Tema je o SKOLSKIM uniformama a ne o fetisima.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyČet Jun 15, 2017 10:35 am

Danubius ::
Moj predlog .. smehsmeh


[You must be registered and logged in to see this image.]

Tefe sad već počinješ da me zabrinjavaš , vataj se Vučka i Cece pod hitno.










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyČet Jun 15, 2017 11:33 am

Ovako nešto postoji samo u filmovima za tinejdžere.U mnogim školama(kod nas) zabranjeno je nositi suknjice iznad kolena,majice iznad pupka i slične stvari,što je normalno zbog današanje omladine i njihovog ponašanja.
Školske uniforme su ok-pogotovo za malene u osnovnim školama.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyČet Jun 15, 2017 11:49 am

Astra ::
Tema je o SKOLSKIM uniformama a ne o fetisima.

podbarac ::



Tefe sad već počinješ da me zabrinjavaš , vataj se Vučka i Cece pod hitno.

Kijara-brm ::
Ovako nešto postoji samo u filmovima za tinejdžere.U mnogim školama(kod nas) zabranjeno je nositi suknjice iznad kolena,majice iznad pupka i slične stvari,što je normalno zbog današanje omladine i njihovog ponašanja.
Školske uniforme su ok-pogotovo za malene u osnovnim školama.

Konzervativci jedni ,ne smeš ni predložiti ništa ?  :rlol:
A garantujem da bi se šmizlama svidelo ,a da balavanderi ne bi bežali iz škole .  smehsmeh

Jesam za uniforme ,ali će deci da nataknu neke prnje koje neće hteti da nose ni pod razno.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyČet Jun 15, 2017 12:06 pm

Danubius ::


Kijara-brm ::
Ovako nešto postoji samo u filmovima za tinejdžere.U mnogim školama(kod nas) zabranjeno je nositi suknjice iznad kolena,majice iznad pupka i slične stvari,što je normalno zbog današanje omladine i njihovog ponašanja.
Školske uniforme su ok-pogotovo za malene u osnovnim školama.

Konzervativci jedni ,ne smeš ni predložiti ništa ?  :rlol:
A garantujem da bi se šmizlama svidelo ,a da balavanderi ne bi bežali iz škole .  smehsmeh

Jesam za uniforme ,ali će deci da nataknu neke prnje koje neće hteti da nose ni pod razno.
 
Sram nas bilo.S ove tačke gledišta je to tako.
Sad da je ova šmizla u školi,možda bi se baš tako volela obući  ludismeh .
Pogotovo ako je profa mlad ,pa još iz istorije(ne moraš štrebati) ,pa dobiješ petaka uz malo znanja na lepe male  oči (.) (.) 
Eto vidiš da nisam konzervativna  ludismeh .










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyČet Jun 15, 2017 1:01 pm

Posto kod nas kecelhe ili uniforme placaju sami roditelji bili bi zadovoljni da se to i svede na obicni radni mantil.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyČet Jun 15, 2017 1:18 pm

Astra ::
Posto kod nas kecelhe ili uniforme placaju sami roditelji bili bi zadovoljni da se to i svede na obicni radni mantil.
I to je ok za malene.
Pogotovo na likovnom gde smo i sami znali dolaziti sa uflekanim majicama .
A i kad jedu bar se ne umažu.Zato ih treba od prvog razreda učiti na uniformice/mantiliće.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyČet Jun 15, 2017 1:19 pm

Astra ::
Posto kod nas kecelhe ili uniforme placaju sami roditelji bili bi zadovoljni da se to i svede na obicni radni mantil.
Tako nešto se i desilo .U pojedinim školama su uvedene još pre 2 godine (Čačak ,Jagodina itd) 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovo je bio predlog ministarstva ,i bio je ispljuvan i od dece i od roditelja 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ni za konkurs koji su raspisali nije bilo većeg interesovanja ,stiglo je svega 3 predloga ,uglavnom je ideja da sva deca nose iste "polo" majice ,što bi možda i moglo da prođe .

[You must be registered and logged in to see this image.]

Naravno da se očekuje da će uniforme "privatnih škola" biti daleko raskošnije od "državnih" i bliže "svetskima" .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyČet Jun 15, 2017 1:33 pm

Podržavam uniformisanost đaka. Smanjile bi se socijalne razlike. Dress code bi trebalo uvesti u sve javne institucije. Da se zna ko je ko.

rasta

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyPon Sep 11, 2017 8:05 pm

Ovo su navodno "izabrane" uniforme za školsku decu u Srbiji .

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ja se u to ne razumem (i ne sviđa mi se ) ,no oni koji se razumeju u modu su dali ocenu između "degutantno" i "bolesno" .
Na netu se mogu videti primeri prelepih uniformi ,meni ovo izgleda kao da su sastavili sa Pančevačkog buvljaka .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyPon Sep 11, 2017 8:10 pm

Videla sam danas na dnevniku.Ne samo da  su demode i ružne ,nego nisu ni udobone.Pogotovo za dečake.
Bolje da ih ne prihvate ostale škole ,nego da ovo nose. (možda je nekome ovo  lepo  )










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyPon Sep 11, 2017 8:15 pm

E pa djecaka navuci u odijelo,samo fali kravata ili leptir masna....a tek koliko ce da kosta roditelje ovakva uniforma....ccccccc
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyPon Sep 11, 2017 8:17 pm

Astra ::
E pa djecaka navuci u odijelo,samo fali kravata ili leptir masna....a tek koliko ce da kosta roditelje ovakva uniforma....ccccccc
Imaju kravate i dečaci i devojčice. Užas.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Blebetalo

Blebetalo


Datum upisa : 08.01.2011

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyPon Sep 11, 2017 8:35 pm

Kijara-brm ::
Videla sam danas na dnevniku.

Mora da su lepe uniforme za djake kada i HRT izveštava u dnevniku :brdski2:
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyPon Sep 11, 2017 8:43 pm

Ovdje to izgleda otprilike ovako...

[You must be registered and logged in to see this image.]











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyPon Sep 11, 2017 10:10 pm

Danubius ::
Ovo su navodno "izabrane" uniforme za školsku decu u Srbiji .

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ja se u to ne razumem (i ne sviđa mi se ) ,no oni koji se razumeju u  modu su dali ocenu između "degutantno" i "bolesno" .
Na netu se mogu videti primeri prelepih uniformi ,meni ovo izgleda kao da su sastavili sa Pančevačkog buvljaka .

Dragica Ognjenović, vrhunski kreator. Nije baš najsrećnije izvedeno šivenje sakoa za dečake. Previše rširena ramena. Ali spram automehaničarski šegrt model 56/57 koje smo mi nosili i tetkica 74/75 koje su u nekim školama uvodili (videti ovu temu ako slike nisu "pojedene") ovo je vrhunski stil. Sviđa mi se upotreba narandžaste kao boje koja daje veselosti taman toliko da ne pomisliš da si zalutao na sastanak grobara.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyPon Sep 11, 2017 10:21 pm

Da, Dragana Ognjenović jeste odličan kreator, barem meni se jako dopada. Taj nedostatak sa sakoima je stvar konstrukcije, što već nije njen posao, nego modelara.
Meni se dopada generalno ideja sa uniformama, mogu i estetski da razumijem kravate, sakoe, ali to su djeca, po mom mišljenju bi trebalo biti krajnje funkcionalno i udobno, a nisam baš sigurna da je tako sa kravatama i sakoom.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyPon Sep 11, 2017 10:34 pm

Justi hvala na pojašnjenju tehničke strane ovog što vidimo na slici.

Što se tiče sakoa i kavata ja sam za. Prvo daju neku ozbiljnost jer došli smo dotle da škola više ne liči na ... ne liči na ništa. Direktor škole dolazi na posao kao da je krenuo da bere kukuruz. Učiteljice nafrakane i sa noktima kao da će u onu Zadrugu, Tetkice ufurane da su čuvarke u konc-logoru ... đaci ko đaci znaju samo za prava a ne i za obaveze.

Neće uniforma mnogo toga promenuti. Ali može da bude prvi korak ka unormaljivanju prvo škole. Ali kad se uniformišu đaci ja bih uvela i strogi dres kod za nastavno osoblje. Ne može đak u uniformi s kravatom a nastavnik u farmericama i pamučnoj majici s natpisom.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyPon Sep 11, 2017 10:38 pm

ZoxZoja ::
Ne može đak u uniformi s kravatom a nastavnik u farmericama i pamučnoj majici s natpisom.

Zojo, to se već zove kultura. U ovom slučaju kultura odijevanja. Ali pošto je tanko sa kulturom...
Ja da se pitam dres kod bi bio obavezan u svim - apsolutno svim javnim institucijama.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? EmptyPon Sep 11, 2017 10:51 pm

Mišljenja roditelja oko uniforma su podeljena.


[You must be registered and logged in to see this link.]

Zemljače ovezbedi da knjige budu besplatne a ne roditeljima da namećeš još jedan udar na kućni budžet...i nemoj da mi pričaš o redu kad prvo nema reda u sistemu koji političari već 30 godina ne žele da promene...razmisli malo ministre pametnjakoviću...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Sponsored content





ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?   ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
ŠKOLSKE UNIFORME -za ili protiv ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» EUTANAZIJA -za ili protiv?
» VIAGRA-za i protiv?
» SOLARIJUM -za i protiv?
» FENIRANJE -za i protiv?
» EKUMENA-interkonfesijalni dijalog -ZA ili PROTIV?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: TINEJDŽER /ADOLESCENT KLUB-
Skoči na: