DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Preporuci FILM  ★ - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Preporuci FILM  ★ - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Preporuci FILM ★

Ići dole 
+53
Gothic
Astra
Kica/Praja
ZoxZoja
sunrise
sonia
Lujkaa
Sibila_
Kurajber
lollypop
Danubius
Auror@
Lakota
Šmizla
AstrinaKomsinica
sanjalica.ns
Zoki61
Tattoo
Sikret
neiskusan
maja petkovic
allure
Uther Pendragon
Blebetalo
smile^^
Samhain
Lada^ki
veseljak 79
svilanaasvaltu
brunolino
Ivana_258
Zvončić
Helena Trojanska
EAGLE
Trojanka
REVELIN
Angelino croft
bosankaa
Aurora Borealis
malena debeljuca
Bokssha
Komsinica
doctorr67
Orhideja
cojle
njushkalo_
Meeyo
Bole__Ser.
Draganna
Lily
Kijara-brm
Krupljanka
PJER
57 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
PJER
Pjer
PJER


Datum upisa : 13.10.2008

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyPon Nov 09, 2009 12:31 pm

First topic message reminder :

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Lily
First Bride



Datum upisa : 12.09.2008

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptySre Mar 16, 2011 11:12 am

Sad sam u fazonu Pirata.. he he.. tj. Gusara! :eee:
Pogledala sam bas dosta tih filmova i svi su mi lepi.. to su oni strai filmovi iz 50-tih godina, akcija+ romantika.. vrti
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE




Datum upisa : 04.08.2010

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptySre Mar 16, 2011 11:16 am

Lily ::
Sad sam u fazonu Pirata.. he he.. tj. Gusara! :eee:
Pogledala sam bas dosta tih filmova i svi su mi lepi.. to su oni strai filmovi iz 50-tih godina, akcija+ romantika.. vrti


Gledaćeš ti meni "Brodolom u Berkasovu" , 'em ti sanšajn sremački!!
gorepost
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride



Datum upisa : 12.09.2008

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptySre Mar 16, 2011 11:54 am

EAGLE ::
Lily ::
Sad sam u fazonu Pirata.. he he.. tj. Gusara! :eee:
Pogledala sam bas dosta tih filmova i svi su mi lepi.. to su oni strai filmovi iz 50-tih godina, akcija+ romantika.. vrti


Gledaćeš ti meni "Brodolom u Berkasovu" , 'em ti sanšajn sremački!!
gorepost

.. hahahahaaaaaaa.. smehsmeh smehsmeh smehsmeh
.. dje bas u Berkasovu, kad tamo ni potoka cestitoga a kamoli neke vece " bare". smehsmeh smehsmeh


.. khm.. ti meni sansajn SREMeCki.. je li.. e pa eve tebi jedan .. engleski.. pa ti vid' sta ces so njim'!!! u:zbbb:

Don't worry, don't hurry, take it easy..
Sunshine sunshine reggae
Let the good vibes get a lot stronger..

:69: :69: :69: :69: :69: :69: :69:

coni
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyNed Mar 20, 2011 1:27 pm

Lily ::
Sinoc gledala i odusevljena sam.. Obavezno pogledajte, film ce vas oduseviti i slatko nasmejati!



Odlican film!I ja vam kao i Lily preporucujem da pogledate.

Nazad na vrh Ići dole
lollypop




Datum upisa : 02.12.2010

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyPon Mar 21, 2011 12:18 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Trojanka
Magična



Datum upisa : 07.12.2010

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyPon Mar 21, 2011 3:05 pm

Nazad na vrh Ići dole
Zvončić




Datum upisa : 30.07.2009

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyPon Mar 21, 2011 3:23 pm

Nazad na vrh Ići dole
http://foto-art.serbianforum.info/forum.htm
Ivana_258
Seven of nine



Datum upisa : 27.06.2010

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyPon Mar 21, 2011 7:10 pm

Guliver, ovaj naj noviji.

I još jedan film sa istim glumcem ( ne znam kako se zove) liči na ''smešnu stranu istorije''.

Ukucate na Loombo- guliwer
Nazad na vrh Ići dole
lollypop




Datum upisa : 02.12.2010

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptySre Mar 23, 2011 8:33 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
lollypop

lollypop


Datum upisa : 02.12.2010

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptySre Mar 23, 2011 8:45 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyČet Mar 24, 2011 2:56 pm

Virdžina i Nebeska udica..:(










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptySub Mar 26, 2011 9:42 pm

NEKOĆ BRAĆA -dugometražni dokumentarni film, o životu i prijateljstvu Dražena Petrovića i Vlade Divca .
Premijerno na hrvatskoj RTL , sutra u 22 h.
Baš me zanima da li će i koliko umešati politiku .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyNed Mar 27, 2011 9:30 am

Danubius ::
NEKOĆ BRAĆA -dugometražni dokumentarni film, o životu i prijateljstvu Dražena Petrovića i Vlade Divca .
Premijerno na hrvatskoj RTL , sutra u 22 h.
Baš me zanima da li će i koliko umešati politiku .

Gledala, a imam ga i u kompu.. potrudili su se da zaobidju politiku..
Divcu se u Hrvatskoj prigovara zbog bacanja hrvatske zastave na Svetskom prvenstvu 1990. u Argentini. Taj trenutak je sporan u celoj prici sa Drzenom i Divcem.

Lep dokumentarac, koji je snimljen u saradnji NBA i američke ESPN televizije a govori o apsurdnosti rata u Jugi!
Nazad na vrh Ići dole
Angelino croft

Angelino croft


Godina : 47
Location : Split-solin-rim-los angeles...@
Humor : Lol...@
Datum upisa : 11.11.2010

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyČet Mar 31, 2011 12:31 am

Trilogija-gusari s kariba...:-D
Nazad na vrh Ići dole
Http://www.netlog.com/angelino_croft
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptySub Apr 02, 2011 12:44 am

Jedan od mojih omiljenih, American History X. Edward Norton - odlican!

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyNed Apr 03, 2011 3:12 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

"Wimbldon ", dirljiva priča o tenisu i ljubavi


VIŠE O FILMU -ovde link










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Trojanka
Magična
Trojanka


Godina : 52
Location : tu negde, blizu srca
Humor : uvek raspoložena
Datum upisa : 07.12.2010

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyPon Apr 04, 2011 9:34 am

Trilogija Gospodar prstenova. I knjiga i film. Obožavam...
Nazad na vrh Ići dole
Angelino croft

Angelino croft


Godina : 47
Location : Split-solin-rim-los angeles...@
Humor : Lol...@
Datum upisa : 11.11.2010

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyUto Apr 05, 2011 5:52 pm

Moja igračica...;-D...nadalje-petar i pavao...:-)
Nazad na vrh Ići dole
Http://www.netlog.com/angelino_croft
lollypop

lollypop


Datum upisa : 02.12.2010

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyUto Apr 05, 2011 6:24 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Angelino croft

Angelino croft


Godina : 47
Location : Split-solin-rim-los angeles...@
Humor : Lol...@
Datum upisa : 11.11.2010

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptySub Apr 16, 2011 3:41 am

Trilogija egzorcist s pripadajućim prequelima...@
Nazad na vrh Ići dole
Http://www.netlog.com/angelino_croft
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptySub Apr 16, 2011 10:42 pm




Novi Blockbuster!!!
Erotska priča o ljubavnom trokutu u oligarhijskim krugovima...
Strast, prijevara i izdaja u tipičnoj filmskoj zavrzlami sa potpuno netipičnim protagonistima...

Preporuci FILM  ★ - Page 3 900975











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyPon Apr 18, 2011 11:50 am

Nesto smo slabi s preporukama za filmove?! 55555
Nazad na vrh Ići dole
lollypop

lollypop


Datum upisa : 02.12.2010

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyPon Apr 18, 2011 1:42 pm



Legendarna priča o kriminalcu Johnu Dillingeru - karizmatičnom pljačkašu banaka čiji su ga postupci doveli na vrh J. Edgar Hooverove FBI liste najtraženijih. Agent Melvin Purvis ga pokušava zaustaviti. Federalci pokušavaju uhvatiti još dva kriminalca, Baby Face Nelsona i Pretty Boy Floyda, tokom širenja vala kriminala u tridesetim godinama prošlog stoljeća.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyPon Apr 18, 2011 1:47 pm

"HEREAFTER"

Sinoc sam pogledala, vrlo zanimljiv film. Clint Eastwood je stvarno dobar, i izabrao je dobru grupu glumaca.



Nazad na vrh Ići dole
lollypop

lollypop


Datum upisa : 02.12.2010

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyPon Apr 18, 2011 1:54 pm




Za veoma kratko vreme, tokom 70-tih godina, kokain je, od nelegalne i ne tako rasprostranjene droge, postao multinacionalni biznis, u kome su se okretale enormne sume novca. Mnogi ljudi nisu znali da su se kolumbijski narko-dileri povezali sa američkim, i da se posao širi.

Džordž Jung (Džoni Dep), običan američki mladić, bio je prvi koji je uneo ogromnu količinu kokaina u zemlju. Za kratko vreme njegovi snovi su se ostvarili, zarađivao je više para nego što je ikada mogao da zamisli. Samo jedno mu nije išlo od ruke: da pored svega toga ima i večnu ljubav.

"Blow" pokazuje kako su ljudi živeli sa kokainom 70-tih godina, i razjašnjava dilemu kako je čovečanstvo dospelo tu gde jeste.


Scenario za film je nastao po romanu Brusa Portera, i prema mišljenju reditelja Teda Demija, predstavlja mešavinu ljudskih osećanja, zločina, kulture, i uživanja tokom poslednjih trideset godina. "Ovo je izvanredna, uzbudljiva, ali i tragična priča. Smeštena je u period kada se sve menjalo: od lakih ka teškim drogama, od nevinosti do neobuzdane raskalašnosti. Takođe, pokazuje i borbu čoveka uvučenog u ovaj posao, koji želi da se vrati normalnom životu", objašnjava reditelj.

Džoni Dep je bio pravi rediteljski izbor, njegovi instinkti tokom filma bili su neprevaziđeni, a mogućnost da se poistoveti sa likom bila je fascinantna. Da bi odigrao ulogu što bolje, Dep se upoznao sa Džordžom koji služi zatvorsku kaznu do 2014. godine. Bio je fasciniran njegovim stavovima i idejama koje su ga vodile kroz život. "Težio je boljoj budućnosti, ali na pogrešan način", kaže Dep.

Za svoju partnerku, Penelopu Kruz, kaže da je unela lepotu u film. Ona glumi Mirtu, ženu kojoj je novac glavni pokretač u životu. U filmu je Džordžova žena, koja je potpala pod uticaj kokaina, pod čijim se dejstvom pretvara u pravu zloću. Kruzova za svog partnera u filmu izjavljuje da je jedan od najharizmatičnijih osoba koje je ikada upoznala.

Nazad na vrh Ići dole
lollypop

lollypop


Datum upisa : 02.12.2010

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyPon Apr 18, 2011 2:03 pm




U detinjstvu, Šon Divajn, Džimi Markus i Dejv Bojl bili su drugovi. A onda su se čudna kola zaustavila u njihovoj ulici. Jedan dečak ušao je u ta kola, dvojica nisu, i dogodilo se nešto strašno - nešto što je prekinulo njihovo drugarstvo i zauvek promenilo njihove živote.

Sada, mnogo godina kasnije, jedno ubistvo opet je povezalo njihove živote...
Nazad na vrh Ići dole
lollypop

lollypop


Datum upisa : 02.12.2010

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyPon Apr 18, 2011 2:14 pm






Matthew Poncelet u zatvoru je šest godina i čeka izvršenje smrtne kazne smrtonosnom injekcijom zbog ubojstva dvoje tinejdžera. Počinio je ubojstvo s čovjekom po imenu Vitello koji je dobio manju kaznu zato što je mogao platiti boljeg odvjetnika.
Poncelet se obraća sestri Helen Prejean dok se dan izvršenja kazne sve više bliži. Želi da mu ona pomogne sa završnom žalbom.
Ona ga odlučuje posjetiti, a on se doima kao arogantni seksistički nastrojeni rasist koji čak ne glumi da osjeća ikakvo pokajanje. Umjesto toga tvrdi kako je nevin. Ona pokušava dobiti kaznu doživotnog zatvora, a s vremenom uspostavlja posebnu vezu s njim.
U međuvremenu upoznaje Ponceletovu majku i obitelji žrtava koje ne shvaćaju njezine napore da pomogne Ponceletu, tvrdeći kako je "stala na njegovu stranu". Umjesto toga oni žele "apsolutnu pravdu", kako je nazivaju, odnosno njegov život za život njihove djece.
Žalba sestre Helen biva odbijena pa se dan izvršenja kazne sve više bliži. Prema njenom mišljenju, jedini spas za Ponceleta je - ispovijed.
On tek na kraju priznaje kako je ubio dječaka i silovao djevojku. Trenutak prije izvršenja kazne on zamoli dječakove roditelje za oprost i kaže djevojčinim roditeljima da se nada kako će im njegova smrt donijeti mir. Poncelet prima smrtonosnu dozu, a kasnije ga pokopaju. Otac ubijenog dječaka dolazi na sprovod i počne moliti sa sestrom Helen, čime završava film.
Nazad na vrh Ići dole
lollypop

lollypop


Datum upisa : 02.12.2010

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyPon Apr 18, 2011 2:35 pm




Vizionarski reditelj Christopher Nolan napisao je scenario i režirao ovu psihološku naučnofantastičnu akciju o lopovu koji ima sposobnost da uđe u snove drugih ljudi. Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) ne krade stvari, on krade ideje. Projektujući se duboko unutar podsvesti svojih meta, on može da dođe do informacija koje čak ni najbolji kompjuterski hakeri ne mogu. U svetu korporativne špijunaže, Cobb je ultimativno oružje. Ali, i oružja imaju svoje slabosti, a kada Cobb izgubi sve, on je primoran da krene u poslednju misiju u očajničkom pokušaju da se iskupi. Ovog puta, Cobb neće požnjeti ideju, već zasejati je. Ako on i njegov tim specijalista uspeju, otkriće novu granu u umetnosti psihološke špijunaže. Isplanirali su sve do najsitnijih detalja i imaju sav alat koji im je potreban. Međutim, njihovu misiju komplikuje iznenadna pojava zlokobnog neprijatelja koji izgleda da tačno zna šta oni nameravaju i kako da ih zaustavi.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyPon Apr 18, 2011 2:42 pm

Hahahahaha Lolly, vidim "degustacije" ubijaju!!! spite

Sva tri filma su predobra!
Nazad na vrh Ići dole
lollypop

lollypop


Datum upisa : 02.12.2010

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyPon Apr 18, 2011 2:45 pm

AstrinaKomsinica ::
Hahahahaha Lolly, vidim "degustacije" ubijaju!!! spite

Sva tri filma su predobra!

Šta da ti kažem, osim: 'Ko zna,-zna'! :zlz:
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyPon Apr 18, 2011 2:46 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyPon Apr 18, 2011 2:48 pm

lollypop ::
AstrinaKomsinica ::
Hahahahaha Lolly, vidim "degustacije" ubijaju!!! spite

Sva tri filma su predobra!

Šta da ti kažem, osim: 'Ko zna,-zna'! :zlz:

musketar
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyPon Apr 18, 2011 2:50 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyPon Apr 18, 2011 2:52 pm

brunolino ::
[You must be registered and logged in to see this image.]

Spremam se da citam knjigu, sad i hocu:)
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyPon Apr 18, 2011 2:57 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

ovo je bio 3-dio , knjige i film su odlicni , mada bih prije preporcio gledanje filma , jer nakon citanja bude ono...jer sam prvi gledao bez citanja ,druga dva sam prije procitao , ali u savkom slucaju super djelo i knjiga i film...sad Ameri hoce svoju verziju da snimaju ,bljak... knjige sam procitao za manje od 2 tjedna , svaka ima najmanje preko 500str.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyPon Apr 18, 2011 3:10 pm

brunolino ::
[You must be registered and logged in to see this image.]

ovo je bio 3-dio , knjige i film su odlicni , mada bih prije preporcio gledanje filma , jer nakon citanja bude ono...jer sam prvi gledao bez citanja ,druga dva sam prije procitao , ali u savkom slucaju super djelo i knjiga i film...sad Ameri hoce svoju verziju da snimaju ,bljak... knjige sam procitao za manje od 2 tjedna , svaka ima najmanje preko 500str.

Nema veze, kupila sam sve tri, i jedva cekam da pocnem!
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyPon Apr 18, 2011 3:17 pm

Nema veze, kupila sam sve tri, i jedva cekam da pocnem!


super,drago mi je bas ,ali pogledaj poslije filmove ,naravno ove sto sam ja stavio , ne onaj sto ameri izbace... migg
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyPon Apr 18, 2011 3:23 pm

brunolino ::
Nema veze, kupila sam sve tri, i jedva cekam da pocnem!


super,drago mi je bas ,ali pogledaj poslije filmove ,naravno ove sto sam ja stavio , ne onaj sto ameri izbace... migg

hahahaha ok:)
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyPon Apr 18, 2011 3:26 pm

filmovi isto traju duze... migg
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyPon Apr 18, 2011 3:28 pm

Nisam sigurna da cu moci nabaviti ovdje, oni vole domacu robu:))) Ima li na Amazon-u?
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyPon Apr 18, 2011 3:32 pm

AstrinaKomsinica ::
Nisam sigurna da cu moci nabaviti ovdje, oni vole domacu robu:))) Ima li na Amazon-u?

vjerojatno ima...ja sam ih gledao prije nego se pojavilo kod nas...i kad sam dole pitao , gledali me blijedo , nije iz Omerike,mozes da se slikas... migg
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyPon Apr 18, 2011 3:35 pm

brunolino ::
AstrinaKomsinica ::
Nisam sigurna da cu moci nabaviti ovdje, oni vole domacu robu:))) Ima li na Amazon-u?

vjerojatno ima...ja sam ih gledao prije nego se pojavilo kod nas...i kad sam dole pitao , gledali me blijedo , nije iz Omerike,mozes da se slikas... migg

ok potrazicu, hvala:)
Nazad na vrh Ići dole
lollypop

lollypop


Datum upisa : 02.12.2010

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyPon Apr 18, 2011 3:52 pm




Edi je siromašni pisac iz Njujorka koji na početku filma ima kreativnu blokadu sa započinjanjem svoje najnovije knjige. Devojka raskida sa njim i zivot mu se polako raspada.

Slučajno sreće druga iz prošlosti koji mu nudi NZT, revolucionarni lek tj. dizajniranu drogu koji mu omogućava da iskoristi potpuno kapacitet mozga. Edi se seća svega sto je ikada pogledao, pročitao ili čuo, može da nauči bilo koji strani jezik u toku jednoga dana. Edi uspeva da zaradi milione, napiše svoju knjigu za jedno veče. Njegov napredak primeti i milioner Carlo (De Niro) i poziva ga u svoju kompaniju da mu pomogne oko udruzivanja dve korporacije.
Ali Edijev napredak postaje sumnjiv i drugima koji žele da se pokopaju NZT-a i zivot mu postaje ugrožen. Kada zalihe „stimulansa“ počinju da nestaju shvata posledice uzimanja, počinje da beži od misterioznih pratilaca, policijske istrage i uličnog gangstera.
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyPon Apr 18, 2011 6:20 pm





Nećete se pokajati.
Nazad na vrh Ići dole
svilanaasvaltu

svilanaasvaltu


Datum upisa : 09.01.2008

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyPon Apr 18, 2011 8:07 pm

Volela bih da svako od vas [bez obzira na modernu kinematografiju] odgleda film"Rajanova kci"Komentar je suvisan.
Nazad na vrh Ići dole
Trojanka
Magična
Trojanka


Godina : 52
Location : tu negde, blizu srca
Humor : uvek raspoložena
Datum upisa : 07.12.2010

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyPet Apr 22, 2011 1:28 am

Slažem se sa Svilom...
Moja preporuka su Vatrene kočije (Chariots of fire)
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyPet Apr 22, 2011 10:54 pm











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Trojanka
Magična
Trojanka


Godina : 52
Location : tu negde, blizu srca
Humor : uvek raspoložena
Datum upisa : 07.12.2010

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyPet Apr 22, 2011 11:17 pm

Grad anđela (upravo se prikazuje na Prvoj)
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyPet Apr 22, 2011 11:27 pm

svilanaasvaltu ::
Volela bih da svako od vas [bez obzira na modernu kinematografiju] odgleda film"Rajanova kci"Komentar je suvisan.
Da , odličan film !

Ryanova kći djelo je jednoga od najvećih redatelja filmske umjetnosti, Davida Leana koji je bio jedan od rijetkih filmskih stvaraoca koji su u čitavom svom periodu djelovanja bili konstantno na vrhu, a čije filmove danas gledajući s odmakom doživljavamo kao istinska remek djela. Scenario je napisao Leanov bliski suradnik Robert Bolt s kojim je Lean u tandemu stvorio Lawrenca od Arabije i i Doktora Živaga. Upravo ovaj posljednji, skupa s Ryanovom kći, filmovi su kojima je Lean uspio na nevjerovatan način balansirati melodramsku priču sa snažnim političkim zaleđem unutar kojih se vrti priča. Pogrešno bi bilo reći da je Lean bio sklon ovoj vrsti filmske naracije, pogotovo ako sagledamo ostale njegove uspješnice kao što su In Which We Serve (1942), Lawrence of Arabia (1962), The Bridge on the River Kwai (1957), no neosporno je da mu je bez problema pošlo za rukom ukomponirati melodramske elemente sa setingom zabranjenih veza i povijesno-političku kulisu ispred koje nastaje priča, kako u Živagu, tako i u Ryanovoj kći.

Simpatična i samoživa Rosy koja živi u zabačenom Irskom seocetu na morskoj hridi, ne uspjeva zatomiti osjećaje prema naočitim Engleskom časniku koji sa svojom jedinicom dolazi u njihovo ribarsko mjesto. Upustivši se bezglavo u romansu, Rosy biva osuđena od okoline, gdje zahvaljujući političkom zaleđu tog vremena, njezin preljub biva obojan izdajom. No nausprot svim očekivanjima njezin suprug, seoski učitelj Charles, onda kad čitavo selo osudi Rosy kao preljubnicu i izdajnika, staje uz svoju mladu i nepromišljenu suprugu, dajući joj potporu i svoju ljubav.
[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptySub Apr 23, 2011 6:24 pm

"Država mrtvih " Živojina Pavlovića po drami "Janez" Siniše Kovačevića. (2002 )


Priča o raspadu Jugoslavije i o raspadu porodice oficira JNA . Slika svega onoga što se dešavalo 90 tih .

Malo možda "nedovršeno" u samom teničkom smislu (malo su preterani kostimi i još ponešto) -ali sa puno istine . Naježio sam se kada sam se setio pojedinih stvari kojima sam i sam bio svedok .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Angelino croft

Angelino croft


Godina : 47
Location : Split-solin-rim-los angeles...@
Humor : Lol...@
Datum upisa : 11.11.2010

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyNed Apr 24, 2011 3:11 am

Marija-majka isusova...:-)
Nazad na vrh Ići dole
Http://www.netlog.com/angelino_croft
Trojanka
Magična
Trojanka


Godina : 52
Location : tu negde, blizu srca
Humor : uvek raspoložena
Datum upisa : 07.12.2010

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyNed Apr 24, 2011 4:11 pm


Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptyUto Apr 26, 2011 6:25 pm



Nazad na vrh Ići dole
Trojanka
Magična
Trojanka


Godina : 52
Location : tu negde, blizu srca
Humor : uvek raspoložena
Datum upisa : 07.12.2010

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptySre Apr 27, 2011 12:31 am

Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptySre Apr 27, 2011 10:36 am



Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptySre Apr 27, 2011 10:41 am

Ovaj obozavam!!! Wall-e!!! Jdan od najlepsih Diznijevih prica!

Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptySre Apr 27, 2011 10:47 am

Ovaj film sam gledala sada preko praznika.. predivan je, kompletan film.. ima pricu, dobru akciju i zanimljiv je.. a igra i Jackie Chan! :eee:
Prvi put ga gledam u ozbiljnoj ulozi i veoma dobro je to odradio.. film za 10-ku!



Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptySre Apr 27, 2011 10:52 am

Ukoliko ste za zanimljivu komediju, pogledajte ovo.. :eee:

Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 EmptySre Apr 27, 2011 11:18 am

[You must be registered and logged in to see this image.]


odlican europski film o mafiji u Francuskoj , nema hollywoodske grmljavine... migg
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuci FILM ★   Preporuci FILM  ★ - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Preporuci FILM ★
Nazad na vrh 
Strana 3 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» NIXINA WIKIPEDIA ★ ★ ★
» PREPORUCI SERIJU
» Preporuci seriju....... za Lily :)
» NEDELJNI HOROSKOP ★

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KULTURA :: FOTOGRAFIJA/FILM/TEATAR :: FILM & VIDEO &FILMSKE NOVOSTI-
Skoči na: