DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?

Ići dole 
+39
Black Wizard
nepogoda
Mima65
Blebetalo
daljinski
podbarac
bosankaa
Danubius
ZoxZoja
Sibila_
Diplomirani Duduk
Astra
Kijara-brm
Kica/Praja
pesma
carpathia
lollypop
Auror@
Bokssha
Samhain
allure
brunolino
Harite
drdoktor
AstrinaKomsinica
Crna_ovca
EAGLE
Helena Trojanska
njushkalo_
Klosarka
sonia
cojle
zirafa
Ivana_258
Amisela
popovac
Lily
sanjalica.ns
determinanta
43 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptyNed Mar 14, 2010 5:13 pm

Sve je više društava za zaštitu životinja ,što u zemlji
koja ima narodne kuhinje za gladne i pola stanovništva ispod granice
siromaštva , ponegde izazove žučne polemike .
Šta mi mislimo o tome
-plemeniti gest , potreba ,ili moda kojom želimo dokazati da smo na
nivou "kulturnih zemalja "?



Nije u okviru teme direktno, ali sve je više "ljubitelja" pasa, mačaka i čega sve još ne , koji ulažu milione u azile i ostale stvari , a ne smeta im neko gladno dete na ulici . Slažem se da je i životinja biće , ali nikada neću shvatiti da je nekom neka džukela preča od nekog deteta .
Farmaceutska industrija neka proba "pomade "na dobrovoljcima , uostalom , ima dovoljno "mazalica" i bez novih , ali sprečavati razvoj nekog leka samo zato što će to koštati života dva majmuna i stotinjak pacova , je suludo .
Ko god šta kaže , ne verujem da je neko namerno okrutan prema životinjama . Po toj logici, hajde da ne jedemo ni meso -jer za to ubijamo životinje . Dok se ne nadje opet neki borac protiv okrutnosti prema ribama i kupusu i krompiru -jer su i biljke žive . Glupost. Da se tako razmišljalo , još uvek bi umirali od najbezazlenijih bolesti.










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  155klf10


Poslednji put izmenio Danubius dana Čet Jan 05, 2023 1:20 pm, izmenio ukupno 5 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptyNed Mar 14, 2010 5:20 pm

Lek se razvija isprobavajuci se na zamorcicima, ali kada dodje
u finalnu fazu, pre dobijanja dozvole od ministarstva za zdravlje,
mora da prodje i klinicke testove a oni se naravno rade sa ljudima.

Inace, necu se sloziti s tobom da ima sve vise tzv.ljubitelja
pasa i macaka kojima su one vaznije nego deca.

To su dve potpuno razlicite stvari. Zasto bih ja imala vishe (sa)milosti
sa detetom koje ima roditelje, a ako ih nema, onda postoji drzava,
da se stara o njima, pa i crkva, nego a tim jadnim zivotinjama
koje vlasnici bacaju na ulicu i koje su gladne,zedne ,bolesne?


Mozda da premestis ova dva posta na neki nov topik
"zastita zivotinja"..
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptyNed Mar 14, 2010 5:48 pm

Na ovakvim temama ljudi se gadno isposvadjaju i zakrve, ali
ja necu da se svadjam. LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  794395

Cudno je da se u Srbiji sve cesce postavlja ovo pitanje ,a
sve pominjuci i neku gladnu decu.

Zastita zivotinja je jako shirok pojam, ali mi verovatno
ovde mislimo na te azile za pse,udomljavanje ulicnih pasa,
probleme sa ulicnim psima i mackama.
Inace, nadam se da se slazes da ne treba da se ubiju
i poslednja 3 bengalska tigra ( ovo sada preterujem, ali ne mnogo).
Pre neki dan velika reportaza u Politici da je 120 lovaca islo u hajku
na dva vuka (negde na jugu Srbije)i da su spesno ubili ta dva vuka.
I svi su srecni i zadovoljni. Po meni bi i vukovi spadali u zivotinje
koje treba stititi od ovih sto mnogo vole da pucaju i da skupljaju trofeje.
To ne vazi naravno za divlje svinje i tzv.crvenu divljac jer njihova
populacija mora da se drzi pod kontrolom, a prirodnog neprijatelja
vise nemaju.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptyNed Mar 14, 2010 5:54 pm

Sophie ::
. Zasto bih ja imala vishe (sa)milosti
sa detetom koje ima roditelje, a ako ih nema, onda postoji drzava,
da se stara o njima, pa i crkva, nego a tim jadnim zivotinjama
koje vlasnici bacaju na ulicu i koje su gladne,zedne ,bolesne?

.

Zato što je dete ipak dete -a životinja -životinja .
To se lako reši, i odavno se već i radi , čipovanje . Lepo dragog vlasnika koji je izbacio životinju naći po čipu , i tako novčano kazniti ,da ako mu pseto i slučajno pobegne na ulicu , da ga infarkt pogodi od same pomisli na visinu kazne.
Ovako imamo situaciju da čopori lutalica napadaju našu decu Azila nema dovoljno , pa se samo sterilizuju i puste opet napolje .
Srbija je daleko od brige o ljudima , a kamoli o životinjama .
Evo primera iz mog grada -psi lutalice su bili misaone imenice , jer se Opština , u nedostatku kafilerije snalazila . Nadležna inspekcija je jednom mesečno angažovala lovce u toku noći, i grad se očistio -do ujutru su "žrtve" bile pokopane na stočnom groblju .
Sada, pošto imamo društvo za zaštitu , desilo se da je neki matori fosil tužio grad ravno kod Brižit Bardo fondacije, a oni dalje. Zato jer nemamo "odgovarajući" azil , sada čopori lutaju ulicama, kolju domaće životinje , napadaju decu i ljude . To nisu kućni kučići, nego monstruorzni bastardi od labradora i čega više sve ne , po 25-30 kg .
Nedavno su u svojoj "veseloj jurnjavi" oborili moju ex ženu sa bicikla (što mi baš nije žao) i njeno dvogodišnje dete (što mi je veoma žao ) Dete je završilo u bolnici sa potresom mozga i razbijenom glavom .
Isti taj pomenuti matorac ima običaj da hrani i okuplja te pse , a živi u glavnoj ulici grada , na šetalištu. To je divna slika, ljudi izvode decu da šetaju , a čopor od 10 -20 takvih zveri laje na njih i leže svuda okolo. Ne može se u banku, Dom zdravlja ući od njih, jer su "pod zaštitom"
Ako već postoje ta društva , neka izvole preuzeti o sve vezano za to , pa lepo , psa možeš kupiti samo na odredjenom mestu . Komisija-ako imas uslove može, ako nemaš-ne može . Ako ga pustiš na ulicu -bićeš kažnjen jer odgovaras za njega . Onda bi bilo reda , i opravdalo bi se postojanje takvog društva , naravno , uz subvenciju države . Ovako je gotovo grotsekno . Ispada da su džukci važniji od ljudi.
Da ne pričam o realnoj opasnosti od besnila -jer smo blizu lovišta i prirodnog rezervata .










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptyNed Mar 14, 2010 5:58 pm

Sophie ::

Pre neki dan velika reportaza u Politici da je 120 lovaca islo u hajku
na dva vuka (negde na jugu Srbije)i da su spesno ubili ta dva vuka.
I svi su srecni i zadovoljni. Po meni bi i vukovi spadali u zivotinje
koje treba stititi od ovih sto mnogo vole da pucaju i da skupljaju trofeje.
Ovo bi bila treća tema , no ipak . Vukovi su svugde pod zaštitom , pa i u Srbiji , no ima neka kvota koja se može izloviti . Nedavno je bio problem u Hrvatskoj, negde na moru , vukovi su pobili silne ovce , a vlasnik nije smeo nista da učini .Štetu snosi država , koja se pokušala u tom slučaju "oglušiti"
Da ne preterujemo -jedno su ugrožene vrste , a drugo ulični psi .










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptyNed Mar 14, 2010 6:11 pm

Ma ok , bila bi treca, al su lovci u pitanju, pa aj da
je ostavimo ovde. A lovci povremeno budu angazovani
za ubijanje ulicnih pasa, pa se tako krug i zatvara.

Za mene azili nisu nikakvo resenje, psi zive u azilima u
Srbiji stvarno stravicno i uzasno, u krajnjoj liniji bolje im
je na ulicama. Ja bih sve ulicne pse lepo i humano uspavala,
vlasnike pasa zakonom i visokim kaznama naterala da sterilisu
svoje pse i macke i tako bi bio ceo problem resen.

Mozda Astra cita ovde pa da nam malo preprica svajcarski
zakon o drzanju zivotinja..Genijalno.

A inace, mi smo nehumano drustvo u svim segmentima,
pocev od crkve preko zdravtsvenih ustanova,lekara,
ali celog skolskog ,obrazovnog sistema , a naravno zvezde
su na vrhu ( politicari).

Malo je meni populisticki pominjati zastitu zivotinja u istom
kontekstu sa gladnom decom.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptyNed Mar 14, 2010 6:44 pm

Ja bih sve ulicne pse lepo i humano uspavala,
vlasnike pasa zakonom i
visokim kaznama naterala da sterilisu
svoje pse i macke i tako bi
bio ceo problem resen.

Upravo tako . Jednom se mora raščistiti i krenuti po drugim pravilima .
A dok se to ne uradi , naši gradovi će ličiti na neke arapske kazbe , gde lunjaju razni olinjali psi u čoporima.

I ne samo da se odnosi na ulične -nego i na sve pse .

-pas bez povoca i korpe preko njuške -kazniti
-pas na javnom kupalištu ,javnoj površini bez navedenog -kazniti
-krvoločne vrste, ko drži , visoko oporezovati.
-zabranjene vrste, ko drži-u zatvor
-ko organizuje ili učestvuje u borbama pasa -u zatvor
Malo, malo , pa neka takva strvina unakazi neko dete . Onda ta famozna "društva" -ćute .

Da se razumemo , ja volim pse -ali više volim decu.










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptyNed Mar 14, 2010 7:02 pm

Danubius ::
Ja bih sve ulicne pse lepo i humano uspavala,
vlasnike pasa zakonom i
visokim kaznama naterala da sterilisu
svoje pse i macke i tako bi
bio ceo problem resen.

Upravo tako . Jednom se mora raščistiti i krenuti po drugim pravilima .
A dok se to ne uradi , naši gradovi će ličiti na neke arapske kazbe , gde lunjaju razni olinjali psi u čoporima.

I ne samo da se odnosi na ulične -nego i na sve pse .

-pas bez povoca i korpe preko njuške -kazniti
-pas na javnom kupalištu ,javnoj površini bez navedenog -kazniti
-krvoločne vrste, ko drži , visoko oporezovati.
-zabranjene vrste, ko drži-u zatvor
-ko organizuje ili učestvuje u borbama pasa -u zatvor
Malo, malo , pa neka takva strvina unakazi neko dete . Onda ta famozna "društva" -ćute .

Da se razumemo , ja volim pse -ali više volim decu.

A ja najvise volim sebe pa onda francusko vino LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  997370

Baci pogled na mog ovcara i objasni mi da li bi mu stavio
brnjicu na glavu? LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Lol

On ide bez povodca, jer je u gradu u kome zivim to dozvoljeno.
A sa ovim brnjicama, nemo da preterujesh,molim te.

Inace, u Nemackoj je razmnozavanje borbenih pasa zabranjeno,
porez je godisnji oko 500 evra ( za mog je 50) tako ih vise i nema.
Osiguranje za pse je ovde takodje obavezno, a nijedno osiguravajuce
drustvo nece da osigurava ove borbene pse tako da je jednostavno
skoro pa nemoguce sresti takvog psa na ulici.

U Svajcarskoj novi zakon predvidja da buduci vlasnik psa
mora da bude podvrgnut nekom etstu, ali se i dodje
kod njega kuci da se vidi da li ima uslove da drzi psa.

Zivotinje tipa hrcak i ptice u kavezu moraju da se drze
u parovima.Pa ko voli nek izvoli.
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptyNed Mar 14, 2010 7:02 pm

Danubius ::
-plemeniti gest , potreba ,ili moda kojom želimo dokazati da smo na nivou "kulturnih zemalja "?
Potreba. Prvo je čovek pripritomljavao životinje zarad svog interesa, kasnije im ugrozio prirodna staništa. Sada smo sve češće svedoci napada životinja na ljude. Došlo vreme da se "naplati dug". Hoćeš, nećeš, u prirodi mora postojati balans.
Što se tiče korišćenja životinja za medicinska istraživanja, da ne bi brkali lončiće, tu se, uglavnom, radi o pacovima i miševima koji nisu iz prirodnog staništa, ili nekih drugih vrsta koje se, takođe, "proizvode" ciljano, pa se u tim slučajevima ne može govoriti o ugrožavanju. Slično je i sa biljkama. Dakle, sve životinje, ili biljke, koje čovek iskorišćava, ne smeju biti direktno iz prirode, tj. ono što uzmeš moraš i nadoknaditi (podmladak). Zbog velike opasnosti da nam zbog našeg komoditeta i težnje ka savršenstvu priroda okrene leđa, obraćemo zelen bostan. I to brzo! Zato je neophodno da postoje zakoni koji regulišu ove oblasti, pa samim tim i razna društva.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptyNed Mar 14, 2010 7:58 pm

determinanta ::
Zato je neophodno da postoje zakoni koji regulišu ove oblasti, pa samim tim i razna društva.
No dok ij nema ,ili se ne poštuju , imamo "društva" sa visoko evropskim standardima , i čopore pasa na ulicama .
Evo ti primera baš iz tvoje Subotice .
Verovatno znaš one zgrade na Beogradskom putu , preko puta OMG pumpe ?
E tamo sam , recimo "svaraćao" više od godinu dana , svakog drugog vikenda , tako da su me već počeli zvati "komšija" E pa , iza zgrada se nalaze kontejneri ,a oko kontejera čopori pasa . Već je došlo do toga da stanari nisu smeli ni prići da bace smeće. (inače , tamo stanuje fin svet )
Jedan dan , zvoni , komšija preko puta , predsednik kućnog saveta ...i objasni zamisao . Svaki stanar 100 dinara , uključene sve okolne zgrade ...
Akcija je bila jednostavna i čista -za skupljeni novac je kupljeno meso i iznutrice , a izuzetno jak otrov (za pacove ) nabavljen iz 29 novembra , oni to koriste (prehrambena industurija) Uveče , par dobrovoljaca su "rasturili" -ujutru je već naručena ekipa Roma sa vozilom pokupila "žrtve" Sve higijenski, dobili su rukavice , maske , vreće -sve (i bili plaćeni , naravno)
Bezbolno i čisto , i od tada je bio mir sa tim .
Samoorganizovanje -nije bilo više druge.










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptyNed Mar 14, 2010 9:23 pm

Danubius ::
Evo ti primera baš iz tvoje Subotice...
Samoorganizovanje -nije bilo više druge.
Meni ne treba primer iz Subotice, jer sam bila žrtva lutalice, naprimala se kojekakvih seruma i injekcija, ali nisam tužila grad, jer ozleda nije bila strašna, tek površna.
Samoorganizovanje, pa makar i zbog ovoga, vodi u anarhiju i to, po mom mišljenju, nije dobro. Subotica ima svoju šintersku službu i ne znam zbog čega nisu pozvani. O čistoći ovde nema ni Č. Šta misliš gde su završile lešine?


Poslednji izmenio determinanta dana Uto Mar 16, 2010 6:23 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptyNed Mar 14, 2010 9:56 pm

Citat :
-plemeniti gest , potreba ,ili moda kojom želimo dokazati da smo na
nivou "kulturnih zemalja "?

Pre svega, mislim da bi trebao da bude plemenit gest, svakako i potreba, a da li je u pitanju moda, o tome ne želim ni da razmišljam....to pitaj ove "lopove"na vlasti koji po svaku cenu žele da nas ubede da smo deo te famozne Evrope, ignorišući nezavidan standard građana,korupciju, anarhiju, bedu većeg dela stanovništva u svakom pogledu.
Neprimereno je porediti decu sa životinjama.....u kapitalizmu gladnih će uvek biti,sa ili bez ovakvih društava, a i životinje su nedužna živa bića, u velikom broju slučajeva čak mnogo bolji prijatelji nego ljudi.....
Lično, obožavam životinje, posebno pse i mačke i da imam uslova imala bih sopstveni ZOO. :zlz:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptyUto Mar 16, 2010 10:43 am

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  21497_zabzorica00_kf




Skandalozna Zorica
Prilikom ulaska farmera sve je neprijatno iznenadila Zorica
Brunclik. Ona je sa sobom povela malog psića, maltešku pudlu Leona koga
je ofarbala u roze boju, kako bi se slagao uz njenu kosu po kojoj je
prepoznatljiva. Mnogi su se šokirali i zgrozili ovim potezom, kako
radnici u studiju gde se snimala emisija, tako i u publici, a nisu
izostali ni komentari da je Zorica ovim činom grubo narušila prava
nemoćne životinje.


A gde su sada društva za zaštitu , što se ne jave ??? LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  162427










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptyUto Mar 16, 2010 3:36 pm

Zasto bi bio zlocin sto je ofarbala psu dlake,zna se da dlaka ne boli kao ni nokat,nije uradila to uljanom bojom ili autolakom,vec farbom koja je predvidjena za to.zasto nekome smeta da vidi roza ili plavog psa.bitno je da ga hrani redovno,da ga njeguje da ga ne jedu buhe i krpelji....sta koga briga koje je boje....kao da ja sad kazem, da je kcer napravila nasilje jer mi ej ofarbala kosu....iako pas ne zna reci i sloziti se,ne vidim da je to zlodjelo da bi se zgrazali nad tim.

Pogledajte okice svakog psa,svake mace i znacete sta je pravedno,zastita i njega ne mogu biti moda,ili volis zivotinju ili ne,ali hiljadu sam puta ponovila doslovno da je stvar naseg folklora da cim vidimo macku ili psa,fatamo se kamencine,cak i kad mirno lezi...spremnoi smo da sutnemo...tu neku odvratnu macketinu,sta je tu nasla da se izlezava.......
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptyUto Mar 16, 2010 6:31 pm

Danubius ::
A gde su sada društva za zaštitu , što se ne jave ??? LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  162427
Zbog?
Čoveka i možeš prevariti, ali životinjski instinkt je perfektan. Taj pas bi, da se i jednog momenta oseća ugroženim od strane vlasnice, režao na nju, ne bi je slušao, itd. Ovaj samo što ne progovori kako bi joj izjavio zahvalnost i ljubav. Društva treba da reaguju kada vlasnici ne hrane životinje, kada ih tuku i maltretiraju, puštaju na ulicu. Ovom ružičastom se to ne događa, štaviše, mažen je i pažen.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptySre Mar 17, 2010 12:55 pm

.. iznenadila se jesam, mislim da bi kuca bila lepsa prirodno.. ali sto se tice zastite prava zivotinja nadam se da ima ko o tome brine.. pa ako treba Zorica da odgovara, neka bude tako..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptySre Mar 17, 2010 1:01 pm

determinanta ::
Ovom ružičastom se to ne događa, štaviše, mažen je i pažen.

Jedno farbanje je maltretiranje i za čoveka , a kamoli za životinju .Originalna boja tog psa je tamno-braon-koliko hidrogena od koliko procenata treba da se to izbledi , da bi se nanelo ono pink?
Sem toga , srećom pa životinja nema svest, pa ne zna da prave cirkus od nje -inače bi režalo i ujelo.
Meni je to mučenje i ponižavanje životinje.










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptySre Mar 17, 2010 1:05 pm

[quote="Danubius" se to izbledi , da bi se nanelo ono pink?
Sem toga , srećom pa životinja nema svest, pa ne zna da prave cirkus od nje -inače bi režalo i ujelo.
Meni je to mučenje i ponižavanje životinje.[/quote]

Od kud tebi ,da životinja nema svest?Pojedine imaju veću i bolju nego ljudi..
U svakom slučaju Zoka je napravila kino od životinje..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptyUto Jul 06, 2010 11:51 pm

Drama na kupalištu na Drini u Bajinoj Bašti

Pitbul ugrizao dečaka za obraz



S. Pajić | 06. 07. 2010. - 00:02h
| Komentara: 204




Loznica
- Četvorogodišnji Lazar Ž. iz Loznice zadobio je prekjuče oko 17 časova
teške povrede lica kada ga je za obraz ugrizao pitbul na kupalištu u
Bajinoj Bašti. Dečak je na plaži bio sa roditeljima.
LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  54985_1005decakaugrizaorasnipas002loradojesasinomlazaromfotoslobodanpajic_fDečak sa ocem posle izlaska iz bolnice



Mališanu su povrede na desnom obrazu najpre sanirane u lozničkoj
bolnici odakle je hitno prebačen na Dečju kliniku u Tiršovoj u
Beogradu, a zatim je juče otpušten na kućno lečenje.

Bili smo u nedelju na Žićinoj plaži u Banji Koviljači i
posmatrali završetak „Drinske regate“, a zatim ostali jer se Lazar lepo
igrao sa decom na obali Drine. U jednom trenutku naišao je mladić sa
dva pitbula i seo pod tendu nedaleko od nas. Deca su iz znatiželje
počela da prilaze psima i ja sam skočio da vratim Lazara koji je bio na
dva metra od mene, jer psi nisu imali zaštitne korpe na njušci. Vlasnik
je rekao da nemamo razloga za brigu jer su psi mirni i dresirani. Deca
su tada prišla psima i počela da ih maze. U jednom trenutku začuo sam
vrisak i video Lazara kako trči prema meni dok mu se sa lica slivala
krv. Pas ga je ugrizao za obraz i odmah smo dete prevezli do hitne
službe odakle su nas uputili na dečje odeljenje, a odatle na odeljenje
za uho, grlo i nos, priča još uzrujan dečakov otac Radoje Ž.


Odmah posle incidenta mladić je sa psima otišao sa plaže, a policija ga
je pronašla u Banji Koviljači, privela na informativni razgovor i
najavila podnošenje krivične prijave.

- Posle ukazane prve pomoći i davanja izjave policiji o
incidentu, upućeni smo hitno za Beograd s obrazloženjem da rana ne sme
biti zatvarana naredna dva dana zbog infekcije - priča dečakov otac.

Povređeni dečak sanitetom je prebačen u Tiršovu gde mu je
ukazana lekarska pomoć, a po oceni stručnjaka nije bilo potrebe za
zadržavanjem u bolnici, pa je dečak vraćen na kućno lečenje.

- Primio nas je dečji hirurg koji je ušio ranu dugu 12
centimetara. Rana je u obliku slov V, od uha do sredine obraza, gde je
i najdublja. Na sreću, obraz nije probijen jer bi u suprotnom rana
morala da se ušiva pod totalnom anestezijom. Uho je probijeno oko dva
centimetra u ušnoj školjki, a po rečima lekara - tu neće biti ni
ožiljka. Na obrazu će verovatno ostati trag, ali ćemo u petak na
kontroli saznati kakvo je stanje i da li će biti potrebna nekakva
intervencija plastičnog hirurga - objašnjava Radoje.

Policija je uzela izjave svedoka na plaži, izjavu oca dečaka, a saslušan je i vlasnik psa.


- Problem je što lekar u Beogradu nije klasifikovao vrstu
povrede - da li je reč o lakšoj ili težoj povredi, već je samo dao opis
povrede. Po opisu povrede i uzrastu deteta inspektori smatraju da je
naneta teška telesna povreda.


Krivična prijava biće podneta po službenom osnovu, a ja pošto
sam još pod stresom, nisam ni razmišljao o privatnoj tužbi. Samo da
dete bude dobro i da ovo sve prođe bez komplikacija - dodaje Radoje.










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptySre Jul 07, 2010 6:29 am

Danubius ::
Originalna boja tog psa je tamno-braon-koliko hidrogena od koliko procenata treba da se to izbledi , da bi se nanelo ono pink?
Originalna boja ovog psa je bela! O kakvom hidrogenu pričaš?! Ti nisi čuo za ekološke boje, hajd' da to prihvatim što ne znaš o životinjama, ali da li ti je poznato, recimo, da žene boje kose kanom, koja nema ni H od hidrogena? Često sam iznenađena tvojim "stomak" ocenama neke pojave.
LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Maltese1
"Maltezer je mali pas za pratnju sa bogatom,
svilenom belom dlakom koja pada do zemlje sa svih strana. Dlaka je
jednoslojna, bez poddlake, i ne bi trebalo da bude ni talasasta ni
kovrdžava. Trebalo bi da bude sjajna, gusta, teška dlaka od oko 22cm.
Boja joj je čisto bela,do boje slonove kosti.
"
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptySre Jul 07, 2010 6:37 am

Danubius ::
Drama na kupalištu na Drini u Bajinoj Bašti

Pitbul ugrizao dečaka za obraz
Za vlasnike pasa koji ne stavljaju zaštitnu korpu i povodac, uvela bih drakonske novčane kazne. Što se, pak, tiče procene težine nanetih povreda kod dečaka, lekar će u sudskom postupku tek kvalifikovati. Mi laici, često za nešto mislimo da je teška telesna povreda, a lekari, uz obrazloženje, je okvalifikuju kao laku. Roditelji dečaka obavezno moraju svoja prava potražiti u parnici da bi dobili odštetu i naplatiti debelo svu nanetu materijalnu i nematerijalnu štetu. Nadam se da će sudija posebno imati u vidu psihički strah koji, vrlo je lako moguće, pređe u fobiju i ostane do kraja života.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
popovac

popovac


Godina : 55
Location : Trebinje
Humor : znam i ozbiljan se nasmijati
Datum upisa : 26.04.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptySre Jul 07, 2010 7:02 am

U većini slučajeva to je moda ! Znam primjere iz mog društva gde pas uživa u svim počastima ovog svijeta koje većina ljudi ni je u mogućnosti sebi priuštiti .Za ljude ne nude zaštitu ,čak ni humanost ,ali za pudlicu spremna je sve dati .
Narod bi rekao : " Ima ,može joj se ! Da samo zbog toga što je to deo "stausa " društvene mode .Ne davno sećam se "ptičije gripe " kada su iz stanova letele "Krletke " zajedno sa stanarima u njima . Tad je prestala briga
i pokazalo se koliko je to "statusni " hir ,a ne ljubav prema životinjama .Dozvoliti da pas spava u istom krevetu sa čovjekom ,porazna je činjenica za društvo ,bez obzira šta o tome mislili . Ali stvar je ličnog izbora ,i pravo na sopstveno ponašanje .
Nazad na vrh Ići dole
Amisela
Komšinica preko plota
Amisela


Datum upisa : 04.08.2009

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptySre Jul 07, 2010 9:57 am

Potpuno se slazem sa postom iznad.Ali htela ili ne ovih dana sam se nasla u situaciji iz koje nisam mogla uteci. Vlasnici jednog lepog malog Maltezera su na odmoru.Posto je meni pripala ta cast da pazim na kucu i sve ostalo,a tu spada i mali Maltezer koji je navikao da spava sa njima u krevetu. Prvu noc sam pokusala naci drugo resenje,ali nije islo. Pas je jaukao i zahtevao svu paznju,tako da se iste noci uselio u moj krevet. moram priznati da te noci nisam skoro nista spavala, sam taj osecaj da mi je pas u krevetu delovao je negativno na mene.Sledece je bila malo bolja situacija,Mislila sam da je bolje trpiti psa u krevetu nego ne spavati slusajucu njegovo jaukanje. Sada je vec proslo nekoliko noci i ja se polako navikavam. Pocela sam se osecati nekako oputenije i smirenije a ta mala bela grudvica pocinje delovati opustajuce na mene. Uskoro se njeni vlasnici vracaju i mislim da ce mi pomalo nedstajati to malo belo stvorenje.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptySre Jul 07, 2010 10:25 am

popovac ::
. Ali stvar je ličnog izbora ,i pravo na sopstveno ponašanje .
Naravno ...ali mene lično ništa više ne nervira kada se neka gospodja prenemaže u mesnici , birajući za -džukca -pored toliko gladne dece u ovoj zemlji .

Amisela ::
Uskoro se njeni vlasnici vracaju i mislim da ce mi pomalo nedstajati to malo belo stvorenje.
Hahaha, komšinice ....ti kao Zorica Brunclik i Maja Odžaklijevska, one imaju takvog ? Možda meni nedostaje emotivna crta razumevanja za te dlakave kućne pacove koje treba stalno timariti ? Pseto u krevet ? Pa da Severina ide uz....nikada !
Pa makar me sva drustva sveta tuzila za surovost . Nije im dosta ona korpa i sve drugo ???










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Amisela
Komšinica preko plota
Amisela


Datum upisa : 04.08.2009

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptySre Jul 07, 2010 10:32 am

Danubius ::

Hahaha, komšinice ....ti kao Zorica Brunclik i Maja Odžaklijevska, one imaju takvog ? Možda meni nedostaje emotivna crta razumevanja za te dlakave kućne pacove koje treba stalno timariti ? Pseto u krevet ? Pa da Severina ide uz....nikada !
Pa makar me sva drustva sveta tuzila za surovost . Nije im dosta ona korpa i sve drugo ???

Predlazem da se ponudis da jednoj od njih cuvas pseto za nekoliko dana,mozda ces kao i ja promeniti misljenje,a ko zna mozda se nadje jos neka korist uz to. LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  944472

Humano je komšo,vrlo humano i lepo je biti human LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  99267
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptySre Jul 07, 2010 10:57 am

Amisela ::


Predlazem da se ponudis da jednoj od njih cuvas pseto za nekoliko dana,mozda ces kao i ja promeniti misljenje,a ko zna mozda se nadje jos neka korist uz to. LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  944472

Humano je komšo,vrlo humano i lepo je biti human LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  99267

Ni ne znaš koliko si blizu , hahaha.
Moja prošla "devojka" je imala upravo maltezera(ženku ) + pudlicu (mužjaka ) u stanu . Možeš misliti šta je tu onda bilo od urlanja, lajanja i drugih stvari.Urnisali su nov stan E pa nema tog "ljubimca" kome bih dopustio da mi uništava ono što sam sa mukom stekao.
Da ne kažem da silazis sa petog sprata svaki čas da oni "protrče " ili u sred sexa....vidiš četvoro očiju koji bulje u tebe. Fuj...dlake po celom stanu , kupaju se u istoj kadi, gde da ih kupaš u stanu?
Ta društva za zaštitu bi se trebala boriti za to da se zabrani držanje pasa u stanovima , nego lepo , psa mozes imati ako imas dvoriste za njega .A opet pitam....a što se ne bore za rigoroznu zabranu svih rasa koje su opasne , krvoslednici ? Tu ćute kao p....., kada napadne neko dete , a kada neko šutne psa na ulici , deru se kao da je ne znam sta u pitanju. Dokoni licemeri.










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
popovac

popovac


Godina : 55
Location : Trebinje
Humor : znam i ozbiljan se nasmijati
Datum upisa : 26.04.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptySre Jul 07, 2010 12:44 pm

Citat :
Posto je meni pripala ta cast da pazim na kucu i sve ostalo,a tu spada i mali Maltezer koji je navikao da spava sa njima u krevetu. Prvu noc sam pokusala naci drugo resenje,ali nije islo. Pas je jaukao i zahtevao svu paznju,tako da se iste noci uselio u moj krevet. moram priznati da te noci nisam skoro nista spavala, sam taj osecaj da mi je pas u krevetu delovao je negativno na mene.Sledece je bila malo bolja situacija,Mislila sam da je bolje trpiti psa u krevetu nego ne spavati slusajucu njegovo jaukanje.

Ja ću ispričat jedan slučaj koji će ilustrirat moje mišljenje o ovoj temi .Moj dobar prijatelj oženio se u Francuskoj ,ali oženio Hrvaticu iz okoline Slavonskog Broda .Nazove me i zamoli da odem kod njenih roditelja ,imaju problema sa strujom pa da im to riješim . Ja u auto 200 kilometara puta i kod njenih roditelja . Prestavim se i objasnim svrhu moga dolaska .A to moj zet vas angažirao . Ja potvrdim i pitam učemu je problem ? Mi nemamo struju a jedini smo tu pa nije nam baš prihvatljivo ,ali nema se .Kažem dobro doći ću ja sledeće nedelje pa će mo nešto rešit .Povedem ja dvojicu kolega ,materijal i uvedemo struju i platimo im troškove priključenja .Trošna kuća zemlja pod i .... ružna slika siromaštvo .Za tri mjeseca dolazi moj oženjeni kolega iz Francuske pa mu baš zgodno da uz put svrati kod mene . Staje auto Sitroen ID 21 .automatik i izlazi moj kolega i njgova nova supruga ,i ona vodi na povodcu pudlicu .Pozdravimo se ispred mog stana ,i ja ih pozovem u stan ali odmah naglasim da pudlica ne može u stan . Slavonka se naljuti pa reče ako ne može pudlica da neće ni ona .Gospođo vi možete da birate ... bio je moj komentar .Moj kolega onako potišteni
kaže izvini prijatdelju ona je takva . Pružio sam mu ruku i poželo sreću ...
Citat :
Humano je komšo,vrlo humano i lepo je biti human LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  99267

Možda i nije humano ovo što sam ja uradio ,ali neko mi mora to i dokazati
da nije humano !

moje izvinjenje zbog spama u djelu mog odgovora
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptySre Jul 07, 2010 12:52 pm

popovac ::
Slavonka se naljuti pa reče ako ne može pudlica da neće ni ona ...
Ma bravo bre ! Ako joj je važnija džukela od muževog prijatelja, ko je.....(kao što se lepo kaže kod nas )
Pa evo odmah i primera preseravanja (izvinjavam se na rečniku ) sa životinjama .
Ta pudlica košta više nego uvodjenje struje roditeljima,
garant . A sigurno doniraju i neki od fondova za zaštitu pasa lutalica , jer je to "red"kod vlasnika rasnih pasa za manje srećne ljubimce .
E ZATO ja smatram ta "društva" ...... LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  124336










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
popovac

popovac


Godina : 55
Location : Trebinje
Humor : znam i ozbiljan se nasmijati
Datum upisa : 26.04.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptySre Jul 07, 2010 1:45 pm

Danubius ::

Ma bravo bre ! Ako joj je važnija džukela od muževog prijatelja, ko je.....(kao što se lepo kaže kod nas )

Ma ja bi naglasio da je njoj ta pudlica važnija i od uslova u kojim su živjeli njeni roditelji ,i da njma nije pomogla da žive makar u ljuski pristojnim uslovima ,ali je i to cjena modnog trenda !
Nazad na vrh Ići dole
Ivana_258
Seven of nine
Ivana_258


Godina : 52
Location : Beograd
Humor : Uvek
Datum upisa : 27.06.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptySre Jul 07, 2010 2:31 pm

A naj zanimljivije je kada se susretnete sa izbezumljenom facom ovo, ono terijera ili sličnih rasa. Vi bi da prođete ali vas ono čudno gleda. Zastajete, a tip iste fizionomije koji ga šeta na labavom povodcu vam kaže: ''ma slobodno prođi, neće ti on ništa.'' Moš' mislit'!
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptySre Jul 07, 2010 5:41 pm

Ne ulazim u kuću kod onih gde je zabranjeno pušenje. U moj dom je svako dobrodošao sa svim navikama, jer ne pozivam nikoga sa ulice već svoje prijatelje ili poznanike kojima sam potrebna (ili su mi potrebni). "Progutala" bih šta god da je u pitanju, makar bio i pitbul (iako imam strah od pasa). Potpuno je druga stvar ako bi neko boravio kod mene danima, tada bih rekla koji je "kućni red" kod mene.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptySre Jul 07, 2010 9:24 pm

Ivana_258 ::
A naj zanimljivije je kada se susretnete sa izbezumljenom facom ovo, ono terijera ili sličnih rasa. Vi bi da prođete ali vas ono čudno gleda. Zastajete, a tip iste fizionomije koji ga šeta na labavom povodcu vam kaže: ''ma slobodno prođi, neće ti on ništa.'' Moš' mislit'!
Bar ima povodac...ovde šetaju pored gazde , doge, pit-bulovi, dobermani -bez povoca , i bez korpe. Kreteni imaju običaj da ih dovedu na gradsko šetalište , da svi vide kakvog oni džukca imaju. I ista je replika "ma neće on..." Čak i deca vodaju takve zveri.I da ima povodac, ne bi mogli zadrzati to tele od psa. A postoji opštinska odluka još iz 80 tih da je zabranjeno voditi psa bez povoca i korpe-samo što nema ko da je sprovodi.










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Ivana_258
Seven of nine
Ivana_258


Godina : 52
Location : Beograd
Humor : Uvek
Datum upisa : 27.06.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptySre Jul 07, 2010 11:48 pm

A da ne spominjem kako rano ujutru vlasnici pasa izvode svoje ljubimce u parkove i dečja igrališta, gde se oni ''olakšaju''. Koji sat kasnije na istim tim mestima se igraju deca.
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptyČet Jul 08, 2010 8:48 am

Jednom sam tako prišla idiotu koji je šetao psa, držao povodac u rukama (dok je pas trčkarao naokolo), i rekla mu da ću odmah pozvati policiju i čekati da dođu. Uhvatila sam mobilni, on je odmah dozvao psa, stavio mu povodac i otišao. Mi se svi nešto kao bunimo, a da li i učinimo konkretnu radnju?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Ivana_258
Seven of nine
Ivana_258


Godina : 52
Location : Beograd
Humor : Uvek
Datum upisa : 27.06.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptyČet Jul 08, 2010 11:23 am

U pravu si Determinanta. Ali postoje situacije kada nije zahvalno reagovati.
Jednom prilikom sam išla sa detetom trotoarom, u susret nam dolazi tip sa onim hibridnim psom, ovo, ono terijerom. Ja sam u svoj svojoj mirnoći, za svaki slučaj, krenula da pređem na drugu stranu ulice. Kad ti se tip naroguši: ''a zašto vi prelazite na drugu stranu? Plašite se da će pas ujesti dete? Što učite dete da ima fobiju od pasa........'' I još gomilu stvari on tu izgovori. Pa mislim, stvarno. Šta njega uopšte briga kuda ću ja da prođem. Nego oni već u napred stavljaju gard i zauzimaju taj veoma neprijatan stav.
Da ne govorim o tipu koji je istu vrstu psa uveo u gradski autobus, u kome je bila neviđena gužva. Kada je stariji gospodin to prokomentarisao, tip se neviđeno razbesneo a kuče je počelo nervozno da laje i reži......
Svakako da se zbog nas koji ne reagujemo, takvi vlasnici pasa, tako i mogu ponašati.
A opet je tačno da je ovde zaštićeno sve osim običnih ljudi.
Nazad na vrh Ići dole
zirafa
Vitez od reči
zirafa


Godina : 68
Datum upisa : 29.03.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptyČet Jul 08, 2010 11:23 pm

E sad ste me bocnuli...Jagodina je lep mali gradić ali je usran...Ma bre morao sam ovo da upotrebim.Zašto!?Zato što imamo ona za zaštitu životinja pa nam psi lutalice i ne lutalice zaseravaju grad gde god stignu..U park ne smeš da pustiš dete da se igra...O kojoj kulturi mi govorimo,da ne pričam o nekim drugim stvarima koje su mnogo ružnije jer štite nerad....Za to ćemo gajuti uštrojene pse po jagodini ,od kojih narod ne može da ostane trudan,ali može da buse izujedan.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptyČet Jul 29, 2010 2:19 pm

Određeni kriterijumi za usvajanje keruše Mile



Tanjug | 29. 07. 2010. - 12:53h
| Foto: Beta | Komentara: 28




Stručna komisija gradskog Sekretarijata za
komunalne poslove, koja brine o zdravstvenom stanju keruše Mile,
odredila je danas kriterijume koji će važiti za njeno usvajanje,
saopšteno je iz Veterinarske ustanove "Veterina Beograd".
LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  55832_kerusa-mila2-beta_f
Prednost kod usvajanja keruše, kojoj je pre više meseci nepoznati
počinitelj odsekao sve četiri šape, imaju lica sa stalnim prebivalištem
na teritoriji Beograda, zbog mogućnosti praćenja i nadzora nad
zdravstvenim stanjem psa i uslova držanja i nege.


S obzorom na invaliditet psa, budući usvojitelj moraće da ima 24-časovno
prisustvo uz psa i da poseduje kuću sa dvorištem ili stan koji ima
izlaz na zelenu površinu, precizira se u saopštenju dostavljenom
Tanjugu.
Takođe, prednost će imati ona lica koja nemaju više od jednog psa,
veličine keruše Mile, kao i stabilne finansijske prihode zbog neophodne
medincinske nege i pojačane ishrane.

Usvajanje Mile biće moguće samo uz saglasnost budućeg vlasnika da
stručna ekipa Veterinraske ustanove jednom mesečno ima pravo na pregled
keruše i uvid na koji se način pas neguje. Ukoliko dođe do neadekvatnog
tretmana nadležne službe imaju pravo da oduzmu psa.


Prijave za usvajanje keruše Mile mogu se dostavljati Sekretarijatu za
komunalne poslove - odsek Zoohigijena na adresu Golsortijeva 35.
Prijave će razmatrati komisija, koju će, pored ostalih članova, činiti i
reditelj Goran Paskaljević, ispred udruženja za zaštitu životinja,
devojka Sandra Spoja, koja je pronašla nesrećnu kerušu, i veterinar
Miloš Ranđelović, koji je psu u prvim danima pružao stručnu pomoć, kao i
direktor B 92 Veran Matić, medijske kuće koja je formirala Fond "Mila",
navedeno je u saopštenju.

Ma dajte,,,,,ovamo se igramo mnogo humanih pa dajemo hiljade evra za jednu kerušu , a onamo pune novine dece koja gube vid , ostaju vezana za invalidska kolica ili gube čak i život zbog iste sume koju nema ko da da . Licemerno .










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptySub Avg 07, 2010 9:35 am

Agresivni napadači u Kikindi i Čoki

Rasni pas zamalo ubio dečaka



N. Kolundžija - R. Šegrt | 06. 08. 2010. - 00:02h
| Komentara: 24




Kikinda,
Čoka - Da su psi lutalice prava napast u Kikindi pokazuje podatak da je
14 građana zbog ujeda i pretrpljenog straha od opštine naplatilo blizu
milion dinara. I u Čoki građani imaju problem sa agresivnim psima, ali
krivci za napade su i vlasnici, koji se ne pridržavaju pravila o
držanju kućnih ljubimaca. Tako je u Čoki Sašu Krajča napao američki
staford, u trenutku kada je mladi fudbaler prilazio česmi.
LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  63599_vosapsi3-sasa-krajco-posle-susreta-sa-stafordom_hfSaši Krajču zaceljuju rane



Rasni pas je svom snagom nasrnuo na Krajča i više puta ga ugrizao za
ruke, noge i telo i, sva je sreća, da je dečak uspeo da pobegne u
svlačionicu fudbalskog kluba. Staford je bez povodca i korpe na njušci
šetao po sportskom centru na kome su dečaci trenirali, a vlasnik Zoran
Gujić je sedeo ispod nadstrešnice na stadionu.

- Pas bi me preklao da nisam uspeo da, na jedvite jade, dođem do
svlačionice i zatvorim vrata. Sve se dogodilo kada sam otrčao do česme
ispred svlačionice da se osvežim. Kada sam se sagnuo da pijem, osetio
sam strašan udarac i bol u laktu. Ujeo me je za noge i telo i krv je
šikljala. Kada sam počeo da bežim, vlasnik staforda mi je vikao da ne
trčim. Ali, ne bih preživeo da nisam pobegao - priča mladi fudbaler.
Ištvan Viši, domar FK Čoka, i vlasnik psa Zoran Gujić odmah su ukazali
pomoć dečaku i sklonili psa u ograđeni deo terena. Nakon ukazane prve
pomoći dečak je prebačen na hirurško odeljenje Opšte bolnice u Senti.
Sašini drugari kažu da su Grujićevog staforda često viđali na stadionu
sa psima koje njihovi vlasnici dovode u Sportski centar. Saša Krajčo
svakog dana odlazi na previjanje kod doktorke Marije Vučković, koja
kaže da ugrizi nagnječenja od jakih čeljusti polako zarastaju. Dečakova
majka Zorica kaže da je njen sin osim fizičkih ozleda doživeo i tešku
traumu.
Vlasnik psa Zoran Gujić kaže da je o nemilom incidentu dao izjavu
policiji i da ne želi da se priseća događaja za koji ne zna povod. Pas
je do sada bio pitom i druželjubiv. Veterinarska služba u Čoki
konstatovala je da je pas uredno čipovan i vakcinisan i nalazi se pod
kontrolom.

U Kikindi građane napadaju psi lutalice, a predstavnici
opštine su odlučili da građane obešteti sa 853.000 dinara. Ni u jednom
slučaju nije vođen sudski proces, jer se opština dogovorila sa
oštećenim građanima i na osnovu vansudskog poravnanja isplatila svakom
od njih u proseku po 60.000 dinara.






Više napada ove godine
Napadi pasa lutalica u Kikindi su ove godine češći nego prošle, kada su
opštinu tužile četiri osobe, kojima je isplaćeno 235.000 dinara. Po
nekim mišljenjima pasa lutalica je više jer opština nema Zoohigijensku
službu, a nije završena ni izgradnja prihvatilišta za pse i mačke
lutalice.
Kladim se da vlasnik nije ama baš ništa preduzeo sa psom . Verovatno je član nekog "društva za zaštitu "










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Ivana_258
Seven of nine
Ivana_258


Godina : 52
Location : Beograd
Humor : Uvek
Datum upisa : 27.06.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptySub Avg 07, 2010 1:39 pm

Pa, naravno da vlasnik nije ništa preduzeo, kada je njegovog, do juče pitomog i miroljubivog ljubimca, izazvala žrtva. HOROR!!!

Nisam imala pojima da može da se naplati odšteta od opštine!
Nazad na vrh Ići dole
zirafa
Vitez od reči
zirafa


Godina : 68
Datum upisa : 29.03.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptySub Avg 07, 2010 1:40 pm

Što jel i tebe neko ujelo!
Nazad na vrh Ići dole
Ivana_258
Seven of nine
Ivana_258


Godina : 52
Location : Beograd
Humor : Uvek
Datum upisa : 27.06.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptySub Avg 07, 2010 1:43 pm

Još se taj nije rodio!
Nazad na vrh Ići dole
zirafa
Vitez od reči
zirafa


Godina : 68
Datum upisa : 29.03.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptySub Avg 07, 2010 1:45 pm

Misliš oštenio...Ako je av-av....A ako je na dve noge...E boga mi,ti sitno ujedaju..
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptySub Avg 07, 2010 1:47 pm

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Medium_full LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  84005_ginter_if

SODŽ - seoska kuca i gradska džukela - DODŽ

Brojna društva i ustanove su angažovane na pružanju usluga i pomoći gradskim džukelama. Mada su od rođenja ulične skitnice i uživaju brojne privilegije ... od neograničenog broja kontejnera za ishranu do slobodnog izbora najlepše guze koju će capnuti.
Naravno, za javno ispoljen stav ne bi trebali snositi sankcije jer su najčešće reagovali u samoodbrani ili su bili isprovocirani... ali i tada ih očekuje nagrada - azil kao sigurna kuća za stare dane.
A seoske kuce? LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  356467
Zla sudbina im je odredila mesto pod ambarom da laju sa pristojne udaljenosti i krug za šetnju u domašaju kolskog lanca.
Džologanju za poslasticu imaju kad i gazda, za slavu il preslavu a noćnu stravu razbijaju vukući golem panj po dvorištu.
U ime pravde tražim od humanih aktivista sa foruma pisma podrške, APEL najširoj javnosti i akciju - SOS za SODŽ!!! LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  900975











Seljak sam pa umem i reč da probiram!


Poslednji izmenio cojle dana Sub Avg 07, 2010 1:54 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Ivana_258
Seven of nine
Ivana_258


Godina : 52
Location : Beograd
Humor : Uvek
Datum upisa : 27.06.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptySub Avg 07, 2010 1:54 pm

Apel:

Nahranite SODŽ!

Sklonite s' ulica DODŽ!
Nazad na vrh Ići dole
zirafa
Vitez od reči
zirafa


Godina : 68
Datum upisa : 29.03.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptySub Avg 07, 2010 2:11 pm

Vi samo apelišite a oni nek ujedaju i nek se pare...Kad mogu bre indijanci u rezervat,što ne mogu kučići...Al ko će da zatvopri oni seljaci što i donose u grad i oni nesvesni vlasnici što ih puštaju jer su im dosadili...
Nazad na vrh Ići dole
Amisela
Komšinica preko plota
Amisela


Datum upisa : 04.08.2009

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptySub Avg 07, 2010 2:15 pm

Sto ste se urotili protiv jadnih bespomoćnih stvorenja,i oni imaju pravo na zivot.Nije kriv sto je rodjen kao pas ili macka,jer ima ljudi koji ujedaju gore od njih. LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  693924


Poslednji izmenio Amisela dana Sub Avg 07, 2010 2:26 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Ivana_258
Seven of nine
Ivana_258


Godina : 52
Location : Beograd
Humor : Uvek
Datum upisa : 27.06.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptySub Avg 07, 2010 2:17 pm

Dajte da uvedemo kontrolu rađanja!
Lepo im kažemo, ''može svaki par samo po jedno'', pa da vidimo!
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptySub Avg 07, 2010 2:19 pm

Ako neko narušava prirodni balans ove planete, to sigurni nisu psi! Ljudi to rade! Ua!
Mene je ugrizao jedan gradski, ali zbog toga ne mrzim te životinje. Naprotiv.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
zirafa
Vitez od reči
zirafa


Godina : 68
Datum upisa : 29.03.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptySub Avg 07, 2010 2:29 pm

El imo 32 zuba..
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  EmptySub Avg 07, 2010 2:37 pm

determinanta ::

Mene je ugrizao jedan gradski...

A seoski? LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  749514











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 7Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» ZMIJE vs OPASNOST
» RASE PASA
» DNEVNI LISTOVI (Srbija)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: PRIRODA I ŽIVI SVET :: MAJKA PRIRODA I NJENI ODGOVORI :: ŽIVOTINJSKI SVET-
Skoči na: