DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Sindrom IBS - iritabilna, nervozna creva BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Sindrom IBS - iritabilna, nervozna creva BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Sindrom IBS - iritabilna, nervozna creva

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Sindrom IBS - iritabilna, nervozna creva Empty
PočaljiNaslov: Sindrom IBS - iritabilna, nervozna creva   Sindrom IBS - iritabilna, nervozna creva EmptyUto Avg 17, 2010 5:24 pm

Imam grceve u celom stomaku, osecam se naduto, pun sam gasova, krce mi creva, nebitno da li sam gladan ili sit, mucnina bez povracanja, nekad dijareja, nekad opstipacija, doktore da nemam rak?
Ne, imas nervozna creva. Bolest od koje boluje oko 15% stanovnistva Evrope, a u svetu iznosi oko 700miliona ljudi, a cak 90% i ne trazi pomoc lekara!
Desava vam se?
Kad ste nervozni, psihicki optereceni, pod stresom, imate neki od ovih simptoma? Kako izlazite na kraj sa njima, vi ili neko koga poznajete?

Sindrom IBS - iritabilna, nervozna creva 3206










Sindrom IBS - iritabilna, nervozna creva CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Sindrom IBS - iritabilna, nervozna creva Empty
PočaljiNaslov: Re: Sindrom IBS - iritabilna, nervozna creva   Sindrom IBS - iritabilna, nervozna creva EmptyČet Avg 19, 2010 4:25 pm

Bitno!
IBS
- nema komplikacija
- ne skracuje zivotni vek,
- nije potreban hirurski zahvat,
- ne povecava rizik od raka debelog creva,
- ne utice na telesnu tezinu,
- pacijent se moze baviti normalnom vizickom aktivnoscu.


Obicno se javlja kod mladjih osoba, a dva puta cesce kod zena.










Sindrom IBS - iritabilna, nervozna creva CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Sindrom IBS - iritabilna, nervozna creva Empty
PočaljiNaslov: Re: Sindrom IBS - iritabilna, nervozna creva   Sindrom IBS - iritabilna, nervozna creva EmptyČet Okt 16, 2014 11:28 am

Cudno, niko nije pisao na ovoj temi, a stalno se desava da cujem za ovaj problem...

Mada statistika kaze da zene cesce imaju taj problem, meni se cini da je bas suprotno, ali to je mozda subjektivno zapazanje samo zlz










Sindrom IBS - iritabilna, nervozna creva CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Sindrom IBS - iritabilna, nervozna creva Empty
PočaljiNaslov: Re: Sindrom IBS - iritabilna, nervozna creva   Sindrom IBS - iritabilna, nervozna creva EmptyČet Okt 16, 2014 5:09 pm

Nisam videla ovu temu do sada. Nemam sve simptome ali dešava mi se kad sam pod stresom da imam "nervozna creva". Najčešće u obliku dijareje mada ne u alarmantnom obliku. Sad bar znam kako se zove ono što me je noćas mučilo.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Sindrom IBS - iritabilna, nervozna creva Empty
PočaljiNaslov: Re: Sindrom IBS - iritabilna, nervozna creva   Sindrom IBS - iritabilna, nervozna creva EmptyČet Okt 16, 2014 6:39 pm

ja imam obicaj reci,neko tugu,brigu,nervozu,strepnju nosi u grudima,a ja eto u crijevima.Isla sam na razgovor sa psihologom ,cula da je to normalno....treba smanjiti nervozu i uzrocnike nervoze,tek tad moze da se ocekuje i poboljsanje stomacnih problema.Pogresna misao i vec grc u stomaku,bol,nadustost i drzi i po par dana.Na zalost nikad se ne zavrsi dijarejom,nego visednevnim zastojem
Mislim da sam vec navikla na ovo,boli i smeta...ali ja nervozu tako dozivljavam a brigu ne umem da samnjim.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Sindrom IBS - iritabilna, nervozna creva Empty
PočaljiNaslov: Re: Sindrom IBS - iritabilna, nervozna creva   Sindrom IBS - iritabilna, nervozna creva EmptyČet Avg 20, 2015 11:01 am

Setih se '99... Sirene, svi trce u ''sklonista'' a jedan u wc ! Stres, jbg  smehsmeh










Sindrom IBS - iritabilna, nervozna creva CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sindrom IBS - iritabilna, nervozna creva Empty
PočaljiNaslov: Re: Sindrom IBS - iritabilna, nervozna creva   Sindrom IBS - iritabilna, nervozna creva Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Sindrom IBS - iritabilna, nervozna creva
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» BURN OUT sindrom?
» "Mooo" sindrom...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: LEKARSKA ORDINACIJA-
Skoči na: