DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
SELO vs GRAD ? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
SELO vs GRAD ? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 SELO vs GRAD ?

Ići dole 
+22
Astra
Danubius
ZoxZoja
Lakota
dusicaa
Šmizla
Veronika*
Okano
Zana
Blebetalo
smile^^
AstrinaKomsinica
debilko
nada.nada
determinanta
Tea 1
hator
popovac
cojle
Aurora Borealis
promaja
sonia
26 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptyPon Okt 04, 2010 6:43 pm

First topic message reminder :

Prednosti i mane?
Gde je bolje ziveti?
Imate priliku da birate, kuda biste radije ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptySub Jan 07, 2012 12:12 pm

Blebetalo ::
Postoji jedna lepa narodna na temu selo&grad

Mi možemo otići iz sela u grad,ali selo iz nas nikad !



Citacu ovo kao pozitivnu konotaciju, sledeci onu Ko ne zna odakle dolazi, neće znati ni kuda da ide..[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptySub Jan 07, 2012 1:56 pm

Blebetalo ::
Postoji jedna lepa narodna na temu selo&grad

Mi možemo otići iz sela u grad,ali selo iz nas nikad !

Sorry, al sam se jucer uvjerila da je ovo tako tacno, i to ne u pozitivnom smislu.
Da ne bi bilo zabune, mislim da se podrazumijeva "malogradjanstina".
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptySub Jan 07, 2012 2:00 pm

AstrinaKomsinica ::
Blebetalo ::
Postoji jedna lepa narodna na temu selo&grad

Mi možemo otići iz sela u grad,ali selo iz nas nikad !

Sorry, al sam se jucer uvjerila da je ovo tako tacno, i to ne u pozitivnom smislu.
Da ne bi bilo zabune, mislim da se podrazumijeva "malogradjanstina".

Pozdravljam, sa tim se susrecemo svakodnevno, bas zato i treba umeti napraviti razliku izmedju sEljaka i seljAka. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava



Datum upisa : 09.08.2009

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptyUto Maj 01, 2012 10:16 pm



Paz' se! 55555
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptyPon Avg 06, 2012 9:26 am

Srbija na rasprodaji
Kupite kuću za 2.000 evra!


Društvo,
06:53, 06.08.2012.

U unutrašnjosti Srbije cene nekretnina su toliko pale da kuća sa okućnicom košta, recimo, koliko i jedna kožna garniture


[You must be registered and logged in to see this image.]


Za 100.000 evra u Srbiji možete da kupite celo selo!

BEOGRAD - Bagatela.
Seoske kuće s malo zemlje po Srbiji mogu se kupiti za nekoliko hiljada evra,
što je cena, na primer, jedne kožne garniture ili spavaće sobe.
Pristojna i jeftina seoska gazdinstva mogu se pazariti u Banatu, ali i u
svim delovima centralne Srbije.

Dragan Rabatić, direktor prodaje novosadske agencije za nekretnine „Solis“, kaže da je nedavno negde pročitao da celo selo može da se kupi za 100.000 evra. On kaže da za nekoliko hiljada evra može da se kupi kuća sa okućnicom, što znači i još jutro zemlje ili oko 3.000-5.000 kvadrata.

Najviše
ljudi se, kaže Rabatić, iseljava iz Banata, gde ostaju prazne kuće, a
cene padaju što se ide dalje od gradova. On ističe da je reč o
nasleđenim kućama, a naslednici nemaju nameru da se vrate, pa hoće da ih
prodaju po svaku cenu.

- Možda nije loš predlog da neko ko se
bavi domovima za stare kupi selo i tu smesti penzionerski dom. Oni bi
mogli da prodaju svoje kuće u gradu i odu na selo, gde je mirnije i
zdravije - savetuje Rabatić.

Slično je i u centralnoj Srbiji, na
jugu, istoku. Miroljub Pešić iz aleksinačke agencije „Pešić i sin“ kaže
da ima kuća za dve, tri hiljade evra.

- Čak i za nekoliko stotina
evra, recimo 400 evra, možete dobiti kuću sa okućnicom u selu Golešnica
podno Jastrepca. Neki su ih kupovali da bi sadili voće, a nedavno su se
za njih raspitivali neki Beograđani - priča Pešić.

Cene stalno padaju, dodaje. Pre neki dan vlasnik je snizio cenu sa osam na pet hiljada evra.

-
Srbija je na rasprodaji - okolina Sokobanje, Aleksinca... Plodna
moravska zemlja je 15 do 40 evra po aru. Hektar sa omanjom kućom je
6.000 evra. Čovek nudi dve kuće sa četiri hektara, šumom, pratećim
objektima za 18.000 evra, a samo šumu čovek da poseče dobiće sedam-osam
hiljada evra - kaže Pešić.


Cenovnik nameštaja i kuća

nameštena spavaća soba 2.500 evra
kuća u Banatu 2.000 evra
kožna garnitura 2.000 evra
ugaona garnitura 1.000 evra
kuća podno Jastrepca 400 evra
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptyPon Avg 06, 2012 1:08 pm

Ovo je strasno,,,,ide da pokaze kako se ekonomija, u citavom svijetu spusta vrtoglavom brzinom.
Nazad na vrh Ići dole
Zana




Datum upisa : 30.05.2012

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptyPon Avg 06, 2012 1:13 pm

..gradsko sam dete ali volim selo,posebno ono,neko malo,ribarsko,negde gde je umereno -kontinentalna klima..planiram da sebi jednog dana kupim tako neshto ali ne u Srbiji..dodushe ovde chak ni klima ne odgovara...kao dete sam odlazila kod ochevih u Slavoniju..volim miris sena,poj ptica ali ne i da kupim shljive:))
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptyPon Avg 06, 2012 1:20 pm

AstrinaKomsinica ::
Ovo je strasno,,,,ide da pokaze kako se ekonomija, u citavom svijetu spusta vrtoglavom brzinom.
Ovo je stvarnost u Srbiji . A mi se nešto kao q...čimo?
Svaka šuša ,fizikalac iz EU ,može da ima vikendicu u najlepšoj planinskoj prirodi u Srbiji ,ili salaš u Vojvodini ili kuću na sprat u nekom selu ,bilo gde ,za jednu mesečnu platu ?
Mi imamo "ponos" ? Evo ponosa . Svaki Hanzie i Sven što tamo ulicu čisti ,ili je sudopera , može da bude gospodin kućevlasnik u Srbiji .
Jeste kriza svuda -ali mi spadamo u najbednije .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptyPon Avg 06, 2012 1:22 pm

Danubius ::
AstrinaKomsinica ::
Ovo je strasno,,,,ide da pokaze kako se ekonomija, u citavom svijetu spusta vrtoglavom brzinom.
Ovo je stvarnost u Srbiji . A mi se nešto kao q...čimo?
Svaka šuša ,fizikalac iz EU ,može da ima vikendicu u najlepšoj planinskoj prirodi u Srbiji ,ili salaš u Vojvodini ili kuću na sprat u nekom selu ,bilo gde ,za jednu mesečnu platu ?
Mi imamo "ponos" ? Evo ponosa . Svaki Hanzie i Sven što tamo ulicu čisti ,ili je sudopera , može da bude gospodin kućevlasnik u Srbiji .
Jeste kriza svuda -ali mi spadamo u najbednije .

Pa, pricanjem se nista nece promijeniti,,,,Mada, sam i ja sve vise ubijedjena da ni glasanje, niti bilo sto (sem revolucije) moze ista da promijeni,,,,,
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptyPon Avg 06, 2012 1:28 pm

Ovo sam davno cula...kuce i zemlja po selima su djaba,ovdje ljudi takodjes u zadnej vrijeme mnogo kupuju,da bi poslije parcelisali i cekali bolje vrijeme da prodaju,sto znaci,nece ni oni da zive tamo,vec gledaju da usicare neki euro.
I meni su nudili cak na Fruskoj gori za 10 hiljada vikendicu,ali pored sve ljepote,ne privlaci me da jednog dana tamo zivim.
Problem sela u Srbi je sljedeci...nema dobrih puteva,cesto nema ni vode ili struje,i to su stvari koje uticu na cijenu,jer ko zeli dobar zrak,zeli da ima zivot kao u gradu...opremljenu kucu sa svim i svacim,bar ovi odavde.
Zalosno je da cijelo imanje ,kuca,vocnjak i ogromna okucnica idu za nekih desetak hiljada,opet ce da pokupuju ovi sto tu nece ulagati ili zivjeti,vec iskoristiti za svoje malverzacije.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptyPon Avg 06, 2012 1:48 pm

Pusto ostrvo ahahahah

Na selo ne bih išla ni pod ić.Mama mi se odselila na selo,strašno kako su nenormalni ,možda samo tamo ,ne znam ali preko njih mi se zgadilo sve.
Ako prolaziš ulicom ,odmeravaju te ,šapuću , ne daj bože da si se obukla u cisto jer onda vec sigurno imas nekog/neku.Ako uz to stanes usput da se pozdravis ,dok stigneš kući već ,ispalo da ste se valjali u šancu ,ili se *bali tačno na put.....Svi bolje znaju sve od svakog.Ako je neko prdnuo ,na drugom cosku vec je umro a na trecem vec su ga i sahranili .......pffffff

Grad? živim u gradu ,malom lepom u jednom i budjavom - mrtvom .
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptyPon Avg 06, 2012 1:54 pm

Selo ima svojih prednosti,ja sma i ovdje na selu,ali razlika je ogromna...imas sve na uvid,a nisi odsjecen kao kod nas.
E sad,pricala sam pricu ovu davno,ali cu da ponovim,kako se meni zgadilo selo toliko da nikad nisam zeljela ni da idem ni da ne daj boze imam momka sa sela,jer sta da postane ozbiljno,ja se zaljubim,a on hoce da zivimo na selu.
Imala sam nekih 8,mozda cak i 9 godina,kad me majka pustila sa jednom prijateljicom na selo....bice joj divno cijeli vikend...bla bla,truc.
Elem,spustila se noc,polijegasmo svi,nigdje nikakvog tacka svjetlosti,a ja moram na WC....budim tu zenu,ona kaze van ,pa preko avlije ima poljski WC....dok sam ja izbauljala,u silnom strahu od svega...mraka,zivotinja...ja sam se upisala u gace....ebo ih WC....i zato mrzim selo,bila sam relativno velika da sam se znala stidjeti jos dugo zbog toga,a dovoljno mala da ne mogu da nadjem gdje u pizdicima imaju WC.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptyPon Avg 06, 2012 2:05 pm

Ja bas voLem selo:))))))

Sad zivim na selu, tj. mali gradic,,,,jao srece mojeeeeeeeee! Neka me neko pogresno ne shvati, nemam nisat protiv, samo ja nisam sklopljena tako.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptyPon Avg 06, 2012 2:10 pm

Jedna zanimljiva stvar,koju sam primjetila ovdje i cak pomalo i pratila...ko je dosao iz gradova,ovdje obicno zivi u manjim gradicima ili selima,a oni sto su pobjegli od zemlje,ganjaju sto veci grad,po mogucnosti,sto vislje od zemlje...ovdje ima par nebodera i ne treba pogadjati,samo nasi ljudi zive u njima.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptyPon Avg 06, 2012 2:15 pm

hahahahaha A jeste, tako je i ovdje:) Pa raja iz grada je svjesnija problema po velikim gradovima, specijalno mi koji imamo djecu. Najveci razlog sto smo se odlucili za selo je njihova sigurnost.
Mada, evo sad gledaj moju bebu npr. ode u veliki grad, doduse bira striktno stan na drugom spratu hahahahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptyČet Mar 20, 2014 9:31 pm

Ovo su naše najpoznatije "seljanke "

[You must be registered and logged in to see this image.]

Onako ,sa muške strane (nebitno što sve pevaju ) barabar su sa "građankama " ?
Ponavljam ....sa "muške " strane  :pp11: 
Tako da ne treba ići u grad ako su  po volji "silikoni" -ima i na selu .  smehsmeh










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Grad ili selo?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptyUto Apr 01, 2014 6:40 pm

Koje su prednosti zivljenja u gradu a koje u selu ?
Nemojte reci da selo nema nekih prednosti zlz
Predpostavljam da  vecina forumasa zivi u gradu, pitam vas, da li bi ste i pod kojim uslovima ziveli na selu ?
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptyUto Apr 01, 2014 7:31 pm

dusicaa ::
Koje su prednosti zivljenja u gradu a koje u selu ?
Nemojte reci da selo nema nekih prednosti zlz
Predpostavljam da  vecina forumasa zivi u gradu, pitam vas, da li bi ste i pod kojim uslovima ziveli na selu ?

Živim u selu pa mogu da napišem prednosti i mane života u selu. Moje selo nije klasična selendra odsečena od civilizacije fizički i vremenski. Imam sve što ima bilo koji grad: struja, telefon (fiksni i sve mobilne mreže) internet, osnovnu školu, DZ, poštu ... Nemamo bioskop ali kakva je situacija u Srbiji nemaju ga ni neki gradovi. Za neke veće kupovine moram u Varoš ali nije ni to teško jer smo dobro povezani putnom mrežom. Jedna od većih mana je što nemamo ni jednu Banku ali to je već poslovna politika istih da im "tržište" od oko 7000 stanovnika nije interesantno. Dobar izbor srednjih škola imamo na 15-20 minuta autobusom i jedina razlika je što naša deca putuju "kroz atar" a ona u BG sokacima da stignu do škole ...

Prednost ili mana života u kući u odnosu na stan. Pa kad dođe proleće pa moraš da kosiš travu, da svako malo nešto popravljaš i ulažeš onda poželiš stan i manje briga. Opet kad pustiš dete da slobodno trči po dvorištu a ne da ga izvodiš 2 puta dnevno u šetnju ko da je Bože me oprosti kuče. Onda svoja kokoška, svinja, povrće ... velika prednost ali i mana jer to je obaveza koja ne trpi "sutra ću".

Komšiluk. Prednost ili mana. Oba i ni jedno. Dosadni, tračerski raspoloženi, vode tvoju brigu ... donesu ti rane trešnje koje ostave na stolu ne budeći te, pozovu te na kafu samo zato što su te videli da si izašao na ulicu, znaju kad si bolestan pa dođu da ti prave društvo i da čuju kako si ...

Volim što živim u selu ali nekad kad mi pukne film volela bih da sam u stanu, da ne znam ni komšiju koji je vrata do vrata ...


Nadam se da si zadovoljna mojom analizom prednosti & mane života u selu.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptyUto Apr 01, 2014 9:01 pm

ZoxZoja ::


Nadam se da si zadovoljna mojom analizom prednosti & mane života u selu.
Naravno da sam zadovoljna i samim tim sto si uzela ucesce u temi zlz
Sto se tice zivljenja u kuci, to mozes i u gradu.
No selo ima po meni najvecu prednost u mirnijem i sporijem zivljenju.
Koliko-toliko cistiji vazduh, lepsa priroda, zdrava ishrana.
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptyUto Apr 01, 2014 9:15 pm

ZoxZoja ::

Komšiluk. Prednost ili mana.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Prednost! :47: 











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptyUto Apr 01, 2014 9:16 pm

Sve se slazem sa Zoxy i mnogo volim kad odem kod mojih.Jer me svi poznaju,nasmese mi se,stanu da porazgovaramo.Ima i -dezurnih-,ali mislim da i u gradu u svakom naselju,eventualno zgradi ima po neko takav ko vodi brigu o drugima.Mada,ja zivim u starom delu grada,ljudi su tu godinama,porodice se poznaju,tako da taj osecaj imam i u gradu.Ja i ne pravim neku veliku razliku izmedju ta dva izbora,pogotovo sto su vojvodjanska sela uglavnom dobro povezana sa gradovima.
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptyUto Apr 01, 2014 9:47 pm

I grad ima svojih čari: Kalemegdan nedeljom!



Jedva čekam da nedelja dođe! jwwwwww 












Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Veronika*

Veronika*


Datum upisa : 01.04.2014

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptySre Apr 02, 2014 9:34 am

Зашто је у реду бити фармер, а тако понижавајуће, чак и простачки бити сељак? Има ли икога да му далеки преци нису били сељаци а не фармери???
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptySre Apr 02, 2014 11:14 am

Ima li ikog, da mu daleki preci nisu živeli u pećini? zlz 










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptySre Apr 02, 2014 2:46 pm

Seljak iliti farmer je sasvim nice zvanje:)

Seljacina iliti ruljak je druga prica  smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 

 :pp11: 
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptySre Apr 02, 2014 3:13 pm

AstrinaKomsinica ::
Seljak iliti farmer je sasvim nice zvanje:)

Seljacina iliti ruljak je druga prica  smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 

 :pp11: 

Meni ne ide u glavu to poseljačivanje sela koje gledam oko sebe. Kao da se svi trude da dostignu "nivo" Selo gori a baba se češlja seljaka. Podsticanje dece da ne uče jer "šta će ti škola kad ćeš se baviti poljoprivredom". Danas u eri interneta, on line kupovine i prodaje, trenutne vremenske prognoze za bilo koji deo sveta oni od dece traže da budu "Radašini" koji neće videti dalje od svog nosa. Moj deda koji je imao 4 razreda osnovne (tad toliko bilo obavezno) je svaku nedelju pre podne sedeo uz TV da odgleda emisiju za poljoprivrednike. Da čuje i nauči nešto.

Na delu je čisto poseljačenje uma marke Pink.













Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Veronika*

Veronika*


Datum upisa : 01.04.2014

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptySre Apr 02, 2014 4:59 pm

Интересантно је како је реч сељак постала синоним за примитивца а сељачина суперлатив за простаклук.
Откуда баш реч сељак а не рецимо варошанин; при томе и једна и друга реч означавају место становања а овде се користе као придев и то увредљивог садржаја?
Има ли дима где има ватре или је то нешто сасвим треће?
Не знам какав би одговор био великог броја поштовалаца и гледалаца Фарме, мислим да би био ипак сељачка а не фармерска буна.

Та територијална подругљивост постоји и у Београду. Ако хоћете некога да опишете у једној речи довољно је рећи-Дорћолац, Земунац, Жарковчанин, Калуђерчанин и тиме означите његов спецификум.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptySre Apr 02, 2014 8:36 pm

debilko ::
Ima li ikog, da mu daleki preci nisu živeli u pećini? zlz 

Nema nikog da nema medju amebama pretke...ako cemo tako.
Ja sam gradsko dijete,nisam imala nikad ni rodbine na selu,pa da odem...ali sad dobrovoljno zivim na selu i uzivam u svemu...a grad mi je 10-15km udaljen,tako da je sve na dohvat ruke.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Šmizla

Šmizla


Datum upisa : 07.10.2013

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptySre Apr 02, 2014 8:47 pm

Volim život na selu.
Sve je smireno, opušteno...ceo godišnji provodim tamo.
Svake godine mi treba po povratku u grad 2-3 nedelje da se vratim u normalu.

Maločas me dragi zove i kaže
"Evo sedim pored pećkice...znaš kako greje leđa!!" (zloćaaaaaaaaa jedna!!)
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptySre Apr 02, 2014 8:50 pm

Volela bi da živim u nekom manjem gradu...
Verovatno to dolazi s godinama,neki mir..manje gužve..,lepota prirode.


BTW..još uvek me podsete kad sam prvi put otišla na selo ..hahah..omg..
Gledam kroz prozor i sva srećna vičem :Eno šlona.Moj stric prilazi i vidi kravu,i smeje se..
Kaže :Jesi videla šlona,takvog nema u gradu... :zubi3: .










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptyČet Apr 03, 2014 11:44 am

Velika je razlika izmedju ravnicarskih (vojvodjanskih) i planinskih sela.
Sela u Vojvodini skoro da ne oskudevaju niucemu.
Kod planinskih je problem infrastruktura pre svega. Najveci problem su putevi. Da nije tako, ja bih bila za zivot u jednom lepom, malom planinskom selu.
Prednosti zaista ima.
Pre svega mirniji i jednostavniji zivot. Stres sveden na minimum. Vreme organizujete sami.
Da li ce zivotinja biti nahranjena 5 ili 15 min pre ili kasnije, nije toliko bitno. Pokusajte da dva ili vise dana zakasnite na posao 5 ili 15 min i cekajte sta vam sledi.
Onada zdrava ishrana. U tim sleima je netaknuta priroda. Sve sto se proizvede je organskog porekla.
U tim selima plod iz njive, mozete komotno jesti bez pranja. Dovoljno je obrisati ga i uzivati u ukusu i mirisu. Tamo paradajz, jabuka, sljiva,jagoda... imaju onaj ukus na koji smo navikli.
Sledece je predivna priroda, cist vazduh, cista izvorska voda.
Dace Bog da se po tom pitanju (infrastrukture) uradi nesto u narednih par godina...i ja uz ogromno zadovoljstvo odoh da budem seljanka.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptyČet Apr 03, 2014 12:08 pm

Da se ne lazemo,svi vole selo,seoske produkte,prirodu okuse i mirise,ali da hrani kokosi i svinje,da muze krave ili da kopa,malo ko to zeli.Lijepo je provesti u odmoru par dana na selu,ali zivot na selu je tezak i ja imam obicaj reci,zavisi od Boga...hoce li kisa sunce,a da nece led ili mraz...i sav trud uzalud.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptyČet Apr 03, 2014 12:21 pm

Ne mislim se baviti poljoprivredom.
Posto sam propustila predhodnih 25 godina ne iskorivsivsi diplomu u te svrhe, ne moram ( i necu) ostatak zivota.
Znam sta je i kakv je zivot na selu.
Moj plan je mala lepa kucica i okucnica koja bi mogla da da plodova za potrebe nas dvoje.
Jedna kravica i par kokica, ne bi bile na odmet. zlz
Naravno, za sve ovo mi je potrebna saglasnost jos jedne osobe, na koju cu izgleda ipak cekati sa velikim sansama da je ne docekam smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptyČet Apr 03, 2014 12:29 pm

Moj sin mnogo voli selo..u stvari voli poljoprivredu.To i zavrsava i vec sad je vise na selu,zbog posla koji je zapoceo,nego u gradu.Postoji i jedan,za njega neshvatljiv problem.Devojka mu je rekla da prestane s tim glupostima,da trazi neki drugi posao,jer ona nikad nece doci da zivi tu  ererere 
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptyČet Apr 03, 2014 12:33 pm

dusicaa ::
Ne mislim se baviti poljoprivredom.
Posto sam propustila predhodnih 25 godina ne iskorivsivsi diplomu u te svrhe, ne moram ( i necu) ostatak zivota.
Znam sta je i kakv je zivot na selu.
Moj plan je mala lepa kucica i okucnica koja bi mogla da da plodova za potrebe nas dvoje.
Jedna kravica i par kokica, ne bi bile na odmet. zlz
Naravno, za sve ovo mi je potrebna saglasnost jos jedne osobe, na koju cu izgleda ipak cekati sa velikim sansama da je ne docekam smehsmeh

... kasniš...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptyČet Apr 03, 2014 1:34 pm

Veronika* ::

Откуда баш реч сељак а не рецимо варошанин; при томе и једна и друга реч означавају место становања а овде се користе као придев и то увредљивог садржаја?

Otud cero sto se vuce stoljecima:) Nekad davno je bilo da je covjek sa sela neobrazovan, recimo primitivan. Znao je da obradjuje zemlju i prezivljava i to je to. E ondaK se naslo njihA par koji su dobili apetit za mahalom. Sto bih ja obradjivao zemlju, kad mogu prcnut koga u gradu. Sto je sasvim ok, odes u skolu, pa se edukujes, pa se penjes ljestvicom zivota. Ali tu je na vidjelo dosao taj mentalitet: seljak je oduvijek mrzio feudalca, jer to gradjani jesu bili. Damn, citava moja familija su bili feudalci, uvijek.
E sve bi bilo ok da je seljak mogao da "oprosti nepravdu sudbine" da on radi nekom zemlju, a taj neko dolazi na izlete, i da ubira plodove.
Jer onog momenta kad se seljak odlucio za seobu, u njegovom bicu nije bila zelja za boljitak, nego za osvetu. Pa kad se masala edukovao shodno je odlucio da s*ebe zivot svemu oko sebe. E sad, od tog novokomponovanog gradjanina su rezultirali svi malogradjani ovog svijeta:) Pokondirene tikve, gospodje ministarke i tako:)
Necu da kazem da medju gradskom rajom toga nema, covjek se rodi nesretno u kakvoj ogavnoj porodici ciji je jedini uspjeh u zivotu unistavanje tudjeg. Ali, vecinom vidimo novokomponovane gradjane kao one koji su seljacine iliti ruljci:)
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptyČet Apr 03, 2014 1:37 pm

..ajde kono leba ti,kako su to gradjani uvek bili feudalci?  smisao teksta mi je jasan, ali sustina nije uvek tacna..
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptyČet Apr 03, 2014 1:42 pm

Lakota ::
..ajde kono leba ti,kako su to gradjani uvek bili feudalci?  smisao teksta mi je jasan, ali sustina nije uvek tacna..

Ono sto istorija recimo moje porodice govori je da su bili feudalci unazad cirka 600-700 godina, otad se "pisu" u knjigama:) Nikad ne lupam bez smisla, govorim samo ono sto znam:)
I poklani su haman svi pred drugi rat, bas na jednom od imanja, i to bas od "kmetova" koji su se tako zvali tad.

Ako cemo se vracati u doba ameba, no problem, svi smo bili Zemljani hahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptyČet Apr 03, 2014 1:59 pm

Ne sumnjam u istoriju tvoje porodice,ali je ne mozemo smatrati reperom.Gradjani su,ako cemo se vracati unazad tolike godine,uglavnom bili sitne zanatlije,trgovci,posluga kod velikih trgovaca,segrti i razni drugi..deca onog najsirmosanijeg sloja seljaka koji nisu imali izbora ni da ostanu na nekoj svojoj zemlji,vec su zbog pukog prezivljavanja trazili bilo kakve poslove. Niti mi stoji tvrdnja da su oni postali svi pokondirene tikve,s mrznjom u sebi..
..ali,ako ti tako vidis,ok..
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptyČet Apr 03, 2014 2:06 pm

Lakota ::
Ne sumnjam u istoriju tvoje porodice,ali je ne mozemo smatrati reperom.Gradjani su,ako cemo se vracati unazad tolike godine,uglavnom bili sitne zanatlije,trgovci,posluga kod velikih trgovaca,segrti i razni drugi..deca onog najsirmosanijeg sloja seljaka koji nisu imali izbora ni da ostanu na nekoj svojoj zemlji,vec su zbog pukog prezivljavanja trazili bilo kakve poslove. Niti mi stoji tvrdnja da su oni  postali svi pokondirene tikve,s mrznjom u sebi..
..ali,ako ti tako vidis,ok..

A jok, ne stavljaj mi rijeci u usta:)))))) Nisam rekla niti "svi" niti da su samo ljudi sa sela obdareni takvom mrznjom:)
Sto ja nalazim vrlo zanimljivim na svim temama na forumu je tendencija za "interpretacijom". Malo ko cita bas onako kako pise; vecina naroda se zakaci na prvu rijec koja ga offend i dalje je istorija:) Ovo ne kazem sad za tebe Laki, uglavnom nisi taj tip, ali me asocira ovo:)

Citati da razumijemo, ne da reagujemo je veliko blago i dar:)
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptyČet Apr 03, 2014 2:12 pm

..jeste kono..i uglavnom bi me mrzelo i da reagujem i da repliciram...al nekako ti opisa naseg seljaka kao jedno bice,lenjo i puno mrznje..bogamiima u tekstu i svi- i -seljak to,seljak to- na povise mesta..ali,da batalim.. ererere 
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptyČet Apr 03, 2014 2:18 pm

Lakota ::
..jeste kono..i uglavnom bi me mrzelo i da reagujem i da repliciram...al nekako ti opisa naseg seljaka kao jedno bice,lenjo i puno mrznje..bogamiima u tekstu i svi- i  -seljak to,seljak to- na povise mesta..ali,da batalim.. ererere 

Eto sad si citala da ne razumijes:) Nisam ja opisala "naseg" seljaka. Sjecas se iz istorije recimo bas u feudalno doba sta i kako, svugdje po Evropi?! Sjecas se i seljacke bune?!
A da ne idemo tako daleko: pogledaj draga vlast trenutno u Srbiji, Bosni, Hrvatskoj. Pogledaj mentalitet koji se ko kuga siri sa turbo muzikom, sa padom svih mogucih kulturnih desavanja koja se svode na kumu na stolu koja sajca uz bubanj. Reci mi da je ta kultura dosla iz necije obrazovane, gradske kuce?! A nije Boga mi ni iz postene kuce seljana. Nego bas od onih koje sam opisala, ljubomornih, punih mrznje prema svemu sto nisu, sto zele biti, i sto naravno nikad nece biti:)
I rest my case:)
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptyČet Apr 03, 2014 2:24 pm

Kono i jesi i nisi u prvu. Ne možeš da daješ paušalne ocene samo na osnovu jedne geografske i istorijske odrednice.

Kad pričam o svom selu ja pričam o poljoprivrednoj proizvodnji kao delatnosti najvećeg dela stanovništva u nekim periodima. Sve ostalo nema nikakve razlike u odnosu na neku Varoš. Škola, zanatstvo, trgovine (moram do muzeja da slikam kakvu smo robnu kuću imali negde posle Prvog rata), zdravstvena zaštita koja je bila u nivou tadašnje vrhunske koja je postojala ... U Muzeju (imaš video kod mene na profilu) postoje plakati za pozorišne i bioskopske predstave, zastava Vatrogasnog društva s kraja XIX veka ...

Sad što neki smatraju da je bolje biti podstanar u 40 kvadrata nego vlasnik kuće od 120 je stvar mentaliteta. To jeste taj seljački mentalitet i nema veze sa poreklom. Već sam pričala gore i o poseljačenju sela kao takvog po modelu koji nam serviraju Pink i tome podobni. Kad čujem kako kažu da ne bi živeli u selu jer nema muzeja, galerija ili koncerta dobijem ospicarole. I to oni koji ni na Cecin ili Krleušin konceraT nisu otišli.

Poruka za Laki: Kaži toj svojoj "snajki u najavi" da se malo raspita kako može da se živi od poljoprivrede.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptyČet Apr 03, 2014 2:36 pm

ZoxZoja ::

Već sam pričala gore i o poseljačenju sela kao takvog po modelu koji nam serviraju Pink i tome podobni.

Nista vise, niti manje. I moja poenta je bila da ne vrijedi samo za pojedine sa sela, nego i za podosta njihA iz grada. Mentalitet malogradjanstine se siri ko kuga, specijalno na Balkanu.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptyČet Apr 03, 2014 6:03 pm

AstrinaKomsinica ::
Veronika* ::

Откуда баш реч сељак а не рецимо варошанин; при томе и једна и друга реч означавају место становања а овде се користе као придев и то увредљивог садржаја?

Otud cero sto se vuce stoljecima:) Nekad davno je bilo da je covjek sa sela neobrazovan, recimo primitivan. Znao je da obradjuje zemlju i prezivljava i to je to. E ondaK se naslo njihA par koji su dobili apetit za mahalom. Sto bih ja obradjivao zemlju, kad mogu prcnut koga u gradu. Sto je sasvim ok, odes u skolu, pa se edukujes, pa se penjes ljestvicom zivota. Ali tu je na vidjelo dosao taj mentalitet: seljak je oduvijek mrzio feudalca, jer to gradjani jesu bili. Damn, citava moja familija su bili feudalci, uvijek.
E sve bi bilo ok da je seljak mogao da "oprosti nepravdu sudbine" da on radi nekom zemlju, a taj neko dolazi na izlete, i da ubira plodove.
Jer onog momenta kad se seljak odlucio za seobu, u njegovom bicu nije bila zelja za boljitak, nego za osvetu. Pa kad se masala edukovao shodno je odlucio da s*ebe zivot svemu oko sebe. E sad, od tog novokomponovanog gradjanina su rezultirali svi malogradjani ovog svijeta:) Pokondirene tikve, gospodje ministarke i tako:)
Necu da kazem da medju gradskom rajom toga nema, covjek se rodi nesretno u kakvoj ogavnoj porodici ciji je jedini uspjeh u zivotu unistavanje tudjeg. Ali, vecinom vidimo novokomponovane gradjane kao one koji su seljacine iliti ruljci:)

Bem ti ticicu,debilko ti je hakovao profil,mjenjaj lozinku  :rlol: :rlol: :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptySre Apr 09, 2014 3:02 pm

Damn,šta kona ovde napisala.... :zubi3: .
Aj ti to malo translejtI..:D










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptySre Apr 09, 2014 3:19 pm

Kijara-brm ::
Damn,šta kona ovde napisala.... :zubi3: .
Aj ti to malo translejtI..:D

Nije za plavuse  smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptySre Apr 09, 2014 3:21 pm

AstrinaKomsinica ::
Kijara-brm ::
Damn,šta kona ovde napisala.... :zubi3: .
Aj ti to malo translejtI..:D

Nije za plavuse  smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
Mda ni za seljake...  dm2 










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptyPon Nov 17, 2014 10:07 pm

Konkurs za kupovinu seoskih kuća za mlade bračne parove iz Vojvodine
Beta | 13. 11. 2014. - 21:39h | Foto: Ilustracija | 
Konkurs za dodelu bespovratnih sredstava bračnim parovima iz Vojvodine za kupovinu 40 seoskih kuća za koje je izdvojeno 40 miliona dinara, raspisali su danas Pokrajinski sekretarijat za privredu, zapošljavanje i ravnopravnost polova i Pokrajinski zavod za ravnopravnost polova.
Resorni sekretar Miroslav Vasin, rekao je na konferenciji za novinare, da će Pokrajina za kupovinu jedne kuće sa okućnicom izdvojiti po miliona dinara.
Prema rečima Vasina, pod seoskim kućama, prema konkursu podrazumevaju se nekretnine izvan gradskih, opštinskih i prigradskih naselja.

"Na taj način mladim bračnim parovima želimo da omogućimo kupovinu 40 kuća. Ako neko kupi jeftiniju kuću, onda će to omogućiti da se kupi i nekoliko kuća više", rekao je Vasin na konferenciji za novinare.



Pravo učešća na konkursu će imati parovi koji su u braku najmanje godinu dana i vanbračni partneri u skladu sa zakonom, a oni ne smeju biti stariji od 40 godina, niti u vlasništvu već imati neki stambeni prostor.

Uslov konkursa je i da parovi nisu u srodstvu sa prodavcem kuće, kao i da je bar jedan od supružnika zaposlen.

Vasin je objasnio da će predstavnicima lokalnih samouprva u kojima kuće budu kupljene, biti upućen zahtev za sufinansiranjem eventualnih putnih troškova.

Jedan od uslova konkursa je i da kandidati imaju pet godina prijavljeno boravište na teritoriji Vojvodine i da građevinska vrednost kuće ne prelazi 1,5 miliona dinara.
Prijave na ovaj konkurs primaće se do 15. januara 2015. godine.

Bračni parovi koji ispunjavaju uslove moći će da pronađu kuću i prijave je stručnoj komisiji koja donosi konačnu odluku. Konkurs je na sajtu Pokrajinskog zavoda za ravnopravnost polova [You must be registered and logged in to see this link.]
---
Pazi sajta -RAVNOPRAVNOST.
Gde ravnopravnost ...kad ne možeš da konkurišeš ako imaš više od 40 godina ? SELO vs GRAD ? - Page 2 111827
No vi mladi ..... danscers










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptySub Jul 04, 2015 10:39 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Norveska je zemlja seljaka...Ovako izgleda tipicno seosko domacinstvo, stale, skoro uvek crvene boje su vece od kuce koje su bele, sve uredjeno.
Ovde je sve cesce poslednjih godina da se porodice sele iz vecih gradova u unutrasnjost.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptySub Mar 24, 2018 7:03 am

Ovo nije Srbija,nego Hrvatska ,tačnije -sama granica na Dunavu ,prelepa priroda .
Obzirom da su u Hrvatskoj plate znantno veće ,ovo je tek za njih "kikiriki" od cene .I verovali ili ne -na mestu gde je oglas ,još se i pregovara oko cene ? 

[You must be registered and logged in to see this image.]











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptySub Mar 24, 2018 11:10 am

Danubius ::
Ovo nije Srbija,nego Hrvatska ,tačnije -sama granica na Dunavu ,prelepa priroda .
Obzirom da su u Hrvatskoj plate znantno veće ,ovo je tek za njih "kikiriki" od cene .I verovali ili ne -na mestu gde je oglas ,još se i pregovara oko cene ? 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Cena jeste mala,ali baš.Ko da kupi? Ljudi masovno odlaze van.A kad se budu počeli vraćati ,a već se neki vraćaju neće imati ni za kikiriki.na stara radna mesta koja su ostavili neće ih više primiti pa neka trče svi van.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptySub Mar 24, 2018 12:20 pm

Prednost dajem selu. Grad je za seljačine. ludismeh
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptySub Mar 24, 2018 12:27 pm

Eugen Grafvajer ::
Prednost dajem selu. Grad je za seljačine. ludismeh
Pozdrav od seljačine.  ludismeh
I  ja dajem prednost selu,pun mi je kufer ovih što su sišli za zveke u grad.  ludismeh










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptySub Mar 24, 2018 12:46 pm

Rodjena sam u gradu,nisam voljela selo,jer bosanska sela su znacila,nema struje,vode,kupatila,wc.....a ima zivotinja.Medjutim,kad sam dobila svoju djecu,shvatila sm prednosti sela....ne bas selo na Pesteru,bilo gdje ,gdje je bog rekao laku noc,ali jedno lijepo selo,ne daleko od grada mi je idealna opcija.Ovdje su cak kuce na selima skuplje od onih u gradovima,ljudi cijene prirodu.Zivim na selu,sve mi je na dohvat ruke,a nema guzve,jakog saobracaja,nema ni opasnosti kao droga i alkohol kojih ima u gradovima,mnogo lakse,sigurnije i ljepse je odgajati djecu van velikih gradova.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptySub Mar 24, 2018 2:26 pm

Danubius ::
Ovo nije Srbija,nego Hrvatska ,tačnije -sama granica na Dunavu ,prelepa priroda .
Obzirom da su u Hrvatskoj plate znantno veće ,ovo je tek za njih "kikiriki" od cene .I verovali ili ne -na mestu gde je oglas ,još se i pregovara oko cene ? 

[You must be registered and logged in to see this image.]


Po slici kuća je građena najkasnije 1925-te po stilu koji vidim na slici. Materijal verovatno zemlja (naboj ili čerpić). Moguće da su tokom vremena neki zidovi zamenjeni onim od pečene cigle.

Plac od 150 kvadrata kaže da je deljeno bar tri puta i nije orginalni koji je bio u vreme gradnje kuće. Dakle kuća verovatno 50 kvadrata, pomoćni objekti još toliko. Nešto malo prostora do komšije. Dakle jedva da posadiš neku ružu za ukras.

Oni koji bi eventualno kupili ovu kuću su ili mladi par koji bi se bavio nekom poljoprivrednom proizvodnjom. Verovatno plastenici. Nemaju prostor gde bi tako nešto radili. Nema velike bašte, dvorišta ...

Drugi mogući kupac bi bili penzioneri iz nekog obližnjeg grada koji bi da se povuku na selo i da stan koji imaju daju deci. Njima opet trebaju uslovi na koje su navikli. Kanalizacija recimo. Teško ćeš nekog ko je šezdeset godina navikao na toalet u stanu naterati da trčka do prokota (za one koji ne poznaju ravničarske izraze toalet u dnu dvorišta ili poljski wc). Onda povezanost sa gradom, dostupnost lekara, snabdevanje ... sve to utiče da neko kupi ovakvu kuću.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptySub Mar 24, 2018 3:41 pm

Komentar je odličan komšinka al me navede u isti mah i na razmišljanje o novoj temi kako ubiti volju za kupovinom kuće










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptySub Mar 24, 2018 7:46 pm

Kijara-brm ::
Eugen Grafvajer ::
Prednost dajem selu. Grad je za seljačine. ludismeh
Pozdrav od seljačine.  ludismeh
I  ja dajem prednost selu,pun mi je kufer ovih što su sišli za zveke u grad.  ludismeh

Nismo se rszumeli ali nisam mislio na pridošlice ludismeh
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 EmptySub Mar 24, 2018 7:51 pm

Eugen Grafvajer ::
Kijara-brm ::
Eugen Grafvajer ::
Prednost dajem selu. Grad je za seljačine. ludismeh
Pozdrav od seljačine.  ludismeh
I  ja dajem prednost selu,pun mi je kufer ovih što su sišli za zveke u grad.  ludismeh

Nismo se rszumeli ali nisam mislio na pridošlice ludismeh
Razumela sam ja tebe ;)
A da su seljačine baš ovi koji su otišli u velegrad -jesu.Stav i ponašanje ih odaje.   ludismeh










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Sponsored content





SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
SELO vs GRAD ?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» ETNO-EKO SELA
» BOR-moj grad
» Grad Hamburg
» Sombor-grad zelenila

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: GRADOVI I SELA :: SELO MOJE-
Skoči na: