DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
KAFA - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
KAFA - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 KAFA

Ići dole 
+4
bosankaa
Noisette
AstrinaKomsinica
Danubius
8 posters
AutorPoruka
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

KAFA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: KAFA   KAFA - Page 2 EmptyČet Nov 25, 2010 9:42 am

First topic message reminder :

KAFA - Page 2 Plodkafe2

Kafa je napitak koji se priprema kuvanjem prženih semenki biljke kafe, najčešće u vodi ili mleku. Kafa se obično služi topla. Ovo piće je veoma popularno u mnogim zemljama sveta. Kratko nakon konzumacije dolazi do blage nervne stimulacije što pojačava budnost, uzrokuje osećaj toplote, nesanicu, ubrzani rad srca itd. U većim količinama kafa uzrokuje uzbuđenost, psihički nemir, lupanje i preskakanje srca i nesanicu. Postoji više načina pripremanja kafe, a najpoznatije su turska kafa, filter kafa, espreso, nes-kafa, irska kafa i kapućino.

FIZICKE KARAKTERISTIKE

Kafa je višegodišnji zimzeleni žbun, a plod kafe je koštunjava bobica slična trešnji koja u sebi krije dva priljubljena zrna. Kafa cveta i rađa jednom godišnje, a svako drvo daje, u proseku, od jednog do tri kilograma kafe, što uzgajanje ove biljke čini veoma komplikovanim i zahtevnim.
Plod kafe sličan trešnji najpre je zelene, zatim žute boje, a kada bobica sazri, prelazi u mrko-crvenu boju. Mesnati deo ploda je žilav, sladak i sočan, sa dve semenke u unutrašnjosti ploda. Semenke su odvojene jedna od druge i okrenute su jedna prema drugoj pljosnatom stranom. Svaka je posebno umotana sa dve ljuske od kojih je spoljna žilava, ali nije čvrsto prirasla za semenku i lako se odstranjuje. Unutrašnja (tegument), tanka je i srebrnasta i tesno prirasla za semenku. Tegument se teško odstranjuje.
Zrna su obično duga 7-15 mm, široka 6-10 mm, debela 4-6 mm, a težina jednog zrna kreće se od 0,1-1,2 g. Pretežno su pljosnatog oblika, okrugla, duguljasta ili kriva. Zavisno od vrste, klimatskih uslova i postupaka primene boja kafe je različita. Kafa sa velikih visina je obično svetlije (plavičaste) boje, dok je ona sa nižih terena tamnije boje. Azijsko-afričke kafe su većinom žućkaste, a južnoameričke su zelene boje.
Iako u prirodi postoji mnoštvo različitih vrsta kafe, dve kultivisane vrste kafe ARABIKA I ROBUSTA zauzimaju najvažnije mesto u svetskoj proizvodnji i trgovačkom prometu.












Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

KAFA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KAFA   KAFA - Page 2 EmptySub Okt 13, 2012 11:22 pm

KAFA - Page 2 1763570027 KAFA - Page 2 914737 KAFA - Page 2 1763570027 KAFA - Page 2 72257 KAFA - Page 2 1763570027

Šoljica kafe od slonovskog izmeta košta 38 evra


KAFA - Page 2 Slon_937674408

Trud životinje mora dobro da se naplati


Prošle
godine kineski biolog An Jaši najavio je pokretanje proizvodnje posebne
vrste lekovitog i ukusnog čaja za koji će se sastojci prikupljati iz
izmeta pandi, ali izgleda da će ljubitelji dobrog ukusa biti bogatiji za
još jedan delikates.
Jedan tajlandski lanac hotela gostima uz
ostale ukuse nudi i kafu od zrna izvađenih iz slonovskog izmeta koji se
skuplja u kampu pored Čaing Raija. Slonove u ovom kampu hrane bobicama
trešnje koja raste na nadmorskoj visini od 1500 metara. Zaposleni u
kampu ručnu beru bobice a kasnije ih i skupljaju iz izmeta i suše na
suncu.
KAFA - Page 2 Kafa_700905803
- Istraživači
su ustanovili da u procesu varenja enzimi slonova "razbijaju" protein
kafe. S obzirom da je on odgovoran za gorčinu, kao krajnji rezultat
dobijaju se zrna od kojih se proizvodi kafa potpuno lišena gorčine
- tvrde u hotelu.
Ova
kafa nazvana je "crna slonovača" i može se kupiti po ceni od 834 evra
za jedan kilogram, dok je jedna šoljica kafe "samo" 38 evra.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Noisette
Diplomirana rospija



Datum upisa : 13.09.2012

KAFA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KAFA   KAFA - Page 2 EmptySub Okt 13, 2012 11:41 pm

a matere ti... nesvest
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

KAFA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KAFA   KAFA - Page 2 EmptySub Jan 09, 2016 9:59 pm

Rekoh li ja da me je Španija opčinila sasvim?!
Pa i kafa im je mmmmmm.... slatka taman onako kako volim.

Dakle... Café bombón je španska kafa. To je zapravo spoj zašećeronog kondeziranog(tako se kaže kod nas?) mlijeka i obične espresso kafe.
Priprema se tako što se u staklenu čašu sipa za dva prsta debljine gusto zašećereno kond. mlijeko (Imate Nestle proizvod), a zatim Espresso... Za ljubitelje čokolade sipa se bejlis i na kraju ukrasi šlagom i kakaom.

Fantastičan ukus!

KAFA - Page 2 Default-img-57491
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

KAFA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KAFA   KAFA - Page 2 EmptyČet Apr 14, 2016 7:38 pm

Skoro pa obavezno se nametne pitanje -kakvu kafu piješ ? 
Neko "gorču" ,neko "slađu" ,pa sa mlekom i koječime ....a skoro pa niko ne razmišlja da se u Srbiji u dosta slučajeva pije baš ovakva kafa .  kafa brdski

KAFA - Page 2 12963943_10209409307299769_5628378361365407332_n
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

KAFA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KAFA   KAFA - Page 2 EmptyPet Apr 15, 2016 10:39 am

Danubius ::
Skoro pa obavezno se nametne pitanje -kakvu kafu piješ ? 
Neko "gorču" ,neko "slađu" ,pa sa mlekom i koječime ....a skoro pa niko ne razmišlja da se u Srbiji u dosta slučajeva pije baš ovakva kafa .  kafa brdski

KAFA - Page 2 12963943_10209409307299769_5628378361365407332_n

Kad domaćica iznese klot kafu onda se pita - Jel udovica?
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

KAFA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KAFA   KAFA - Page 2 EmptyNed Jul 31, 2016 12:04 pm

U Somboru je 1640.godine rodjen izvesni Franjo Djuro Kocic.Tada je to bio turski Sombor i Franjo je kao mladic prebegao u Austriju.Godine1683. zatekao ga je treci neuspeli pohod Turaka na Bec. Bilo je pitanje dana kada ce Bec pasti.I u tom beznadju posto je 200.000 Osmajlija opsedalo Bec, a 16.000 ga branilo, on predlozi njima, posto je govorio perfektno turski jezik, da mu dozvole da obuce odelo turskog vojnika, da prodje kroz tursku orgiju da uspostavi vezu sa regimentom Saksonaca i trupama poljskog vojvode da dodju u pomoc Becu.Oni mu to dozvolise i za divno cudo on u svome naumu uspe. Na vreme dovede Saksonce i Poljake koji u silovitom jurisu spolja razbju Turke na sve strane.Ostavljajuci silne kolicine naoruzanja, ali i pregladnelim Beclijama narocito velike kolicine hrane. Citave magaze su bile pune najbolje vojnicke hrane, pasulja,... i oni tu na Beckom polju krenu da kuvaju taj pasulj. Kuvaju i kuvaju i nikako da ga skuvaju .Em razocarani, em ne znaju o cemu se radi. Somborac Franjo Djuro Kocic, koji je odrastao u turskom Somboru, znao je da nije bilo rec o pasulju nego o neprzenoj kafi.I on za taj njegov podvig zatrazi da mu poklone tu neprzenu kafu, sto oni jedva docekase. Poenta price je u tome sto Somborac Franjo Djuro Kocic sa tom kafom otvori prvu kafanu u Becu i nazove je Kod zrna zelenog pasulja.Ovo je istinita prica !!!

Pa ako se nađete u carstvujušćoj Vijeni i pije vam se kafa potražite orginalnu SOMBORSKU.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

KAFA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KAFA   KAFA - Page 2 EmptyNed Jul 31, 2016 12:43 pm

ZoxZoja ::

I on za taj njegov podvig zatrazi da mu poklone tu neprzenu kafu, sto oni jedva docekase. Poenta price je u tome sto Somborac Franjo Djuro Kocic sa tom kafom otvori prvu kafanu u Becu i nazove je Kod zrna zelenog pasulja.Ovo je istinita prica !!!"]
Pa ako se nađete u carstvujušćoj Vijeni i pije vam se kafa potražite orginalnu SOMBORSKU.
Ima nešto u tome ,jer postoji vrsta kvalitetne (nepržene ) kafe koja se zove "Zelena zrna" ,("Grune Bohne ") u Nemačkoj (ne znam za Austriju ) Nepržena kafa jeste zelene boje .
KAFA - Page 2 Da-li-pilule-zelene-kafe-pomazu-u-mrsavljenju
Bohne je u nemačkom inače izraz za pasulj (bar narodski ) tako je da je moguća neka osnova za ovu legendu . 
No ,taj Franjo sigurno nije bio Somborac ,nego Apatinac ,somborci su tupavi i za biznis i za kuhinju . brdski
Da od nas nisu naučili kuvati riblji paprikaš ,i danas bi pekli ribu na štapu i ne bi znali za drugo . 
A  kafa (i konjak) je odlika nemačkih varoških porodica ,oni su još sedeli pod Turcima kad je Apatin bio industrijski i lučki centar u K und K monarhiji . Apatinci su,dakle naveliko kafenisali dok su oni još pili onaj čaj od ljuski jabuka (alla turca )
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

KAFA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KAFA   KAFA - Page 2 EmptySre Mar 01, 2017 9:58 pm

  Iako je većina nas upoznata sa načinom ispijanja kafe tj. espresa u Italiji, koji se konzumira u sa nogu u jednom ili dva gutljaja, većina ne zna da se ovaj espreso služi sa kriškom limuna. Nakon ispijenog espresa, poslužite se i limunom, koji kako Italijani smatraju, poslije gorkog ulusa kafe, ostavlja slatkast ukus u ustima, a ovaj napitak zove se espreso romano.

KAFA - Page 2 Espres10
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne



Datum upisa : 30.11.2012

KAFA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KAFA   KAFA - Page 2 EmptyČet Mar 02, 2017 6:02 pm

Ja sam ipak stara škola .

KAFA - Page 2 8cd0d410

Šolju drugu koristim al džezva je ista , nema pranja deterdžentom , samo vrela voda. Takva jedna tura mi je baš po meri.
Nazad na vrh Ići dole
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

KAFA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KAFA   KAFA - Page 2 EmptySre Sep 27, 2017 8:29 pm

Pijete kafu bez šećera? Vi ste psihopata!

Ljudi koji uživaju u gorkim ukusima imaju karakteristike antisocijalnih ličnosti, pokazala je nedavno sprovedena studija sa Univerziteta u Inzbruku.

Oko 1.000 muškaraca i žena učestvovalo je u dvema studijama koje su sproveli psiholozi Kristina Sagioglu i Tobijas Grajtemejer.
Od ispitanika je traženo da napišu koliko su uživali u slatkim, kiselim, slanim i gorkim ukusima. Zatim su ih podvrgli testu ličnosti kako bi utvrdili simptome antisocijalnog ponašanja kao što su agresija, manipulacija, psihopatija i zastupljenost narcizma i svakodnevnog sadizma.

Istraživači su uočili jasnu vezu između antisocijalne tendencije i naklonjenosti gorkim ukusima.

„Rezultati obe studije potvrdili su hipotezu da je ovaj fenomen povezan sa zlom crtom ličnosti, pre svega sa sadizmom i psihopatijom“, navodi se u studiji nedavno objavljenoj u časopisu „Apetit“.

Učesnici koji su izabrali gorke ukuse, kao što su crna kafa, gazirana voda, rotkvice i celer, pokazali su više sklonosti ka antisocijalnim osobinama za razliku od onih koji su se odlučili za slatkiše.

Prethodne studije koje su sproveli mnogi sociološki istraživači pokazale su da postoji direktna veza između onoga što jedete i onoga kako vas drugi vide. Na primer, na osnovu jedne studije zaključeno je da će ljudi koji vole slatku hranu verovatno u očima drugih biti pristojni i lepi.
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

KAFA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KAFA   KAFA - Page 2 EmptySre Sep 27, 2017 8:42 pm

Pijem čemerušu, volim gorku čokoladu, rotkvice i gaziranu vodu. Dakle rođeni asocijalni neslatki psihopata sam. Žao mi je dragi moji "istraživači" ali biti sladak, mio i svima dopadljiv je odlika slabih, povodljivih i nezrelih ličnosti. Takvima su oni koji imaju kičmu i nemaju želju da se svima dopadnu psihopate.

Da citiram jednan status sa fb na ovu tematiku: NE MOŽEŠ SVIMA DA SE DOPADNEŠ. NISI TI PESMA TOME ZDRAVKOVIĆA.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



KAFA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KAFA   KAFA - Page 2 EmptySre Sep 27, 2017 8:51 pm

Zojo bespotrebno drčan stav kojim eto npr. mene potkačiš, a znam sigurno da ti to nije bilo ni na kraj pameti.
Ja sam jedna od onih koji piju srednje slatku kafu. Obožavam gaziranu vodu, ne volim celer, volim rotkvice i uopšte rotkvu, rekla bih da nisam beskičmenjak, da nisam antisocijalna, ali takođe i da me ni slučajno svi ne vole, a i da mi se živo fućka (da ne upotrijebim onaj drugi izraz) za to da li me svi vole i da li se svima dopadam.

Neka ispitivanja takođe govore i da su pušači veliki slabići i ovisnici, a ovisnost je bolest. Dakle, dijagnoza pa ga ebi!
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

KAFA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KAFA   KAFA - Page 2 EmptySre Sep 27, 2017 8:59 pm

Džasti naravno da je moj gornji post preterivanje. Samo sam malo iskarikirala ovo istraživanje. To me podseća na onu čuvenu tezu kako su vegeterijanci bolje ličnosti od svaštojeda (mesojeda) a jedan od najpoznatijih vegeterijanaca je Hitler.

Dakle jednu čenmerušu, jednu srednju, dve kisele ... i pustite nešto od Tome Zdravkovića za nas dve :brdski2:










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



KAFA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KAFA   KAFA - Page 2 EmptySre Sep 27, 2017 9:04 pm

Biću ličnovana vjerovatno, ali ja ne volim Tomu Zdravkovića. A znaš zašto? Zato jer me nervira da se tom mučenom Tomi nikad ništa lijepo u životu nije desilo. Pa čitav život je samo plak'o! Nikad ne reče da mu je lijepo, da uživa, a volio brate mili, volio čini mi se više od čitave estrade.
Ali!!! Tebi za ljubav može i Toma uz čemerušu, srednje slatku i dvije kisele! :brdski2:


Poslednji izmenio justicija dana Sre Sep 27, 2017 9:10 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

KAFA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KAFA   KAFA - Page 2 EmptySre Sep 27, 2017 9:08 pm

justicija ::
Biću ličnovana vjerovatno, ali ja ne volim Tomu Zdravkovića. A znaš zašto? Zato jer me nervira da se tom mučenom Tomi nikad ništa lijepo u životu nije desilo. Pa čitav život je samo plak'o! Nikad ne reče da mu je lijepo, da uživa, a volio brate mili, volio čini mi se više od čitave estrade.
Ali!!! Tebi za ljubav može i toma uz čemerušu, srednje slatku i dvije kisele! :brdski2:
hahaha ja volim Tomu,nes sa mlekom ,i kiselu.
Vidiš da niko nije savršen.   ludismeh










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

KAFA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KAFA   KAFA - Page 2 EmptySre Sep 27, 2017 9:11 pm

Pijem "šerbet" ... gazirana voda, rotkvica, celer ni slučajno!
Samo slatko!Mnogo slatko!

Jesam li pristojna i lepa? :zaljubljena:











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



KAFA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KAFA   KAFA - Page 2 EmptySre Sep 27, 2017 9:15 pm

bosankaa ::
Pijem "šerbet" ... gazirana voda, rotkvica, celer ni slučajno!
Samo slatko!Mnogo slatko!

Jesam li pristojna i lepa? :zaljubljena:

Jašta si bona, ista ja!
Jedino taj stres...
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

KAFA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KAFA   KAFA - Page 2 EmptyUto Maj 01, 2018 12:35 pm

Vreme je za drugu kafu danas ... jer sve je relativno moj Ajnštajne dok ne popijem svoju dnevnu dozu kofeina

KAFA - Page 2 31768610










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

KAFA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KAFA   KAFA - Page 2 EmptyUto Feb 22, 2022 9:46 pm

Imate li problem - Popila sam kafu pa ne mogu da spavam?

KAFA - Page 2 27439610










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



KAFA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KAFA   KAFA - Page 2 EmptySre Feb 23, 2022 9:32 pm

ZoxZoja ::
Imate li problem - Popila sam kafu pa ne mogu da spavam?

KAFA - Page 2 27439610

Mogu popiti jutarnju kafu pre spavanja. Dok sam radio kao zamenik direktora i vodao se po poslovnim sastancima, nekako se pri dolasku u neku firmu, obavezno nudio alkohol pri dolasku a kako sam upravljao voznim parkom, nisam smeo sa promilima da se upuštam u saobraćaj. Često se dešavalo da utresam u sJebe po 30-ak kafa u toku radnog vremena. posle ručka sam uvek volio da zapalim jaku cigaru ili cigaretu i da zalijem sa jakom kafom. Kasnije sam odlazio na popodnevni počinak što je par godina kasnije uticalo na zdravstvene probleme. Znači, sve se može; samo treba biti uporan.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KAFA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KAFA   KAFA - Page 2 EmptyČet Apr 28, 2022 5:27 pm

Kafa sa šlagom na Ada Ciganliji 470 dinara.

Ista ta kafa na Ibici 3 evra ili 360 dinara.

KAFA - Page 2 FRXKg4uWUAAGf3t?format=jpg&name=900x900

Bolesno ?
Stvarno smo idioti.










KAFA - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KAFA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KAFA   KAFA - Page 2 EmptyPon Maj 23, 2022 7:40 pm

Nije sve u "marci" kafe ,.ne ,ne .... zubic

KAFA - Page 2 280957914_177245118058467_7309295572898539988_n.jpg?_nc_cat=103&ccb=1-7&_nc_sid=5cd70e&_nc_ohc=92yL3qdWry8AX9PRlwx&_nc_ht=scontent-vie1-1











KAFA - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

KAFA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KAFA   KAFA - Page 2 EmptyČet Maj 26, 2022 2:57 pm

Udomi Ukrajinku .Biće i kafe i lalalalalala zubic .










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

KAFA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KAFA   KAFA - Page 2 EmptyPon Jun 06, 2022 9:51 am

Rekla bih da sam se vratila u klub kafedzija.
Godinama sam prolazila kroz faze "ne pijem kafu" do "po nekad" ...e sad je to ispijanje kafe postalo svakodnevno.
Kako sam se predhodnih mjeseci budila  jako rano kako bih ucila, a onda i problemi sa ledjima...ja bih danima kada sam ujutru kuci, prvu kafu pila iskljucivo u krevetu.
I bice da mi je to postala jedna vrsta "rituala" ...ma sta mi tesko kafa











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

KAFA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KAFA   KAFA - Page 2 EmptyNed Jun 19, 2022 9:48 am

#dobrojutarnja

KAFA - Page 2 Img_2072











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KAFA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KAFA   KAFA - Page 2 EmptyNed Jun 19, 2022 9:56 am

Obična ,crna ,bez šećera .
Sam sebi sam lenj da kuvam ,kući je i ne pijem - tako da pijem ujutru na poslu.
Više kao "ritual" .Bar od kafe nisam "zavistan" (i nikada je nisam doživeo kao nešto što "diže" )
Dok sam muzikantisao ,pili smo je na litre (kao vodu )
Kod mene-bez željenog efekta. kafa










KAFA - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

KAFA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KAFA   KAFA - Page 2 EmptyNed Jun 19, 2022 10:08 am

Danubius ::
Obična ,crna ,bez šećera .
Sam sebi sam lenj da kuvam ,kući je i ne pijem - tako da pijem ujutru na poslu.
Više kao "ritual" .Bar od kafe nisam "zavistan" (i  nikada je nisam doživeo kao nešto što "diže" )
Dok sam muzikantisao ,pili smo je na litre (kao vodu )
Kod mene-bez željenog efekta. kafa


!!!

KAFA - Page 2 Scree325
KAFA - Page 2 Scree326

smehsmeh izvini sefe, morala sam. ludismeh
Inače, ovo sam proslijedila svim mojim prijateljima koji piju iskljucivo crnu kafu, bez secera.

Sta cu...nisam ja kriva sto volim slatku...takva sam...ljubazna zena i susretljiva! ludismeh











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KAFA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KAFA   KAFA - Page 2 EmptyNed Jun 19, 2022 10:40 am

bosankaa ::


Sta cu...nisam ja kriva sto volim slatku...takva sam...ljubazna zena i susretljiva! ludismeh
Pa, ako nauka tako kaže.... brdski
Ispada da sam psihopata -koji radi sa psiho..."patkinjama" ? ludismeh

KAFA - Page 2 4413

Jer svi pijemo...bez šećera . zubic










KAFA - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



KAFA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KAFA   KAFA - Page 2 EmptyNed Jun 19, 2022 9:15 pm

Zevanje je zarazno!
Ovog momenta (21:08, 19.06.2022. nedelja) sam umutio ness sa šećerom (na vr' noža) , bacim pogled na mačora koji se skupio iza vrata, leži na nekoj papirnoj kesi. Kada je uhvatio moj pogled, protegnuo se sa sve 4 i zevnuo. Istog momenta se i meni prizevalo. Dokusuriću ovaj Ness-cream, zavući se u krpe i prepustiti Hipnosu.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

KAFA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KAFA   KAFA - Page 2 EmptyNed Jul 24, 2022 3:46 pm

Znam da po ovim toplotnim uslovima treba piti mlak čaj ali brate dok dočekam da stigne u stanje "mlak" verovatno ću se pretvoriti u dehidriranu mumiju koja sedi i gleda u šoljicu istog. Obaška ono "nisam bolesna da pijem čajeve" što sam izgradila još u detinjstvu kad nam je mama isti kuvala kad obalavimo i krenemo sa kašljem na kom bi nam pozavideli i srpski romantičari.

Dakle u ovim uslovima ajskafe i to brza varijanta. Kesica dotične kafe u termo šolju, kocka ili dve leda, voda iz frižidera ... zaklopi, dobro izmućkaj i prijatno. Šlag nemam snage da mutim.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





KAFA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KAFA   KAFA - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
KAFA
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kafa sa Fb prijateljima ?
» So, kafa i depresija neprijatelji kostiju

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KUVANJE I ZAKUVAVANJE :: KUHINJSKE TEME(uopšteno) :: PIĆA i NAPICI-
Skoči na: