DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Iskrenost - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Iskrenost - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Iskrenost

Ići dole 
+30
Auror@
brdjanin
ZoxZoja
Okano
Uther Pendragon
emanuella
Zana
Nono 64
promaja
sanjalica.ns
bosankaa
Draganna
sabljar
tvrtko
Tattoo
Lily
Harite
Danubius
jutarnja izmaglica
Samhain
Galeb
rouzvel
brunolino
slatkicass
svilanaasvaltu
Samouka
determinanta
Nut
AstrinaKomsinica
Astra
34 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptyUto Maj 31, 2011 11:39 pm

First topic message reminder :

Iskrenost nije kada kažeš sve što misliš, nego kada misliš sve što kažeš.


Mnogo me nervira kad neko kaze ja iskreno kazem sta imam i onda ti ebe sve po spisku(figurativno)....da li je to iskrenost?

Sta vi smatrate iskrenim,kako pokazete da ste iskreni...jesu li vam emocije uvijek u skladu sa onim sta i kazete?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com

AutorPoruka
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptySre Sep 19, 2012 3:49 pm

sanjalica.ns ::
AstrinaKomsinica ::

Tacno. Ali dodje vrijeme kad smo stavljeni pred izbor: ostati takva osoba, ili popeti se stepenik vise. E to je vec stvar izbora:)
Jeste. I sama sam ti takva nekad bila, al' me je život naučio da ne važi baš uvek ona: ' i najgora istina bolja je od najslađe laži'. Tako da, ako već moram da biram..., zadržaću se u 'prizemlju'... :smeh4:

Viva la difference!
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams



Datum upisa : 06.01.2010

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptySre Sep 19, 2012 3:54 pm

AstrinaKomsinica ::

Viva la difference!
Između kuće i garaže....?! :joint: :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptySre Sep 19, 2012 4:00 pm

sanjalica.ns ::
AstrinaKomsinica ::

Viva la difference!
Između kuće i garaže....?! :joint: :rlol:

,,,stepeniste hahahahahahahahahahahahahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptySre Sep 19, 2012 4:05 pm

sanjalica.ns ::

Da, ali kuda bismo stigli kada bismo govorili istinu i samo istinu...???
Pa život je sam po sebi večita borba između istine i laži, između onoga što želimo i onoga što možemo da dobijemo. Prvi onaj ko kaže da nikada nije slagao, upravo je izrekao najveću laž u svom životu. Hteli to priznati ili ne, postoje situacije u kojima se mora nešto i prećutati, nešto slagati...
Tačno ,naravno .Nismo kompujterski programi pa da uvek odgovaramo sasvim tačno .
No samo je jedno važno -biti iskren prema onome ko vam je najvažniji u životu .Tu ne dolazi u obzir nikakva laž ,ma kako mala bila.
Čak i onda kada vam iskrenost/istina ne ide u prilog.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams



Datum upisa : 06.01.2010

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptySre Sep 19, 2012 4:22 pm

Danubius ::

No samo je jedno važno -biti iskren prema onome ko vam je najvažniji u životu .
Logično, ne obasipamo lažima ljude koji su nam bliski i važni, već one koji su samo usputni prolaznici u našim životima.
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav



Datum upisa : 02.08.2010

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptyČet Sep 20, 2012 10:29 pm

Pa ja mislim da nemam potrebe da bilo šta lažem ,zašto da se predstavljam za nekog ko nisam ,zašto da vam pričam laži ako sam ne želim od vas isto ,bolje mi nemoj ništa reći više ću ti verovati nego ako pričaš danas jedno ,sutra drugo ..
Nazad na vrh Ići dole
Galeb




Datum upisa : 17.12.2011

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptyPet Sep 21, 2012 11:33 am

čemu laganje .... biti iskren ne odnosi se kad govoriš ,pišeš drugima ,poznatim i nepoznatim ,već biti iskren sam prema sebi .... u potpunosti si u pravu Promaja , ako će neko štimovati svoju istinitost bolje je da ćuti ...graditi farse isto je iluzija u kojima se gubiš ....
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptyPet Sep 21, 2012 1:44 pm

panonski galeb ::
čemu laganje .... biti iskren ne odnosi se kad govoriš ,pišeš drugima ,poznatim i nepoznatim ,već biti iskren sam prema sebi .... u potpunosti si u pravu Promaja , ako će neko štimovati svoju istinitost bolje je da ćuti ...graditi farse isto je iluzija u kojima se gubiš ....

Ali je toliko sigurnije:) Ljudi izmisljaju, petljaju samo zarad nedostatka samopuzdanja. Kako se suociti sa svijetom, kad nemaju snage sami sa sobom?!

Respect Seagull:)
Nazad na vrh Ići dole
Nono 64




Datum upisa : 21.01.2011

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptyPet Sep 21, 2012 1:47 pm

Joj komsinice, jes ti iskrena
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptyPet Sep 21, 2012 1:49 pm

Nono 64 ::
Joj komsinice, jes ti iskrena

Nono, ko te dir'o?! Samo meni reci;))))))
Nazad na vrh Ići dole
Nono 64

Nono 64


Godina : 60
Location : U centru trećeg kamena od sunca
Humor : smej se smej
Datum upisa : 21.01.2011

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptyPet Sep 21, 2012 1:54 pm

Ma niko ne smije, dok imam iza ledja svoje komsinice
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptyPet Sep 21, 2012 2:39 pm

E Nono,imas bodygarde ko stijene----hahahha
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptyPet Sep 21, 2012 4:37 pm

..ponekad se placa prevelika cena za iskrenost ali i dalje se nje drzim
Nazad na vrh Ići dole
emanuella

emanuella


Godina : 51
Datum upisa : 08.04.2012

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptyPet Sep 21, 2012 4:44 pm

nekad sam bila iskrena,sad lazem sve u 16 :joint:
Nazad na vrh Ići dole
Uther Pendragon

Uther Pendragon


Godina : 50
Location : lokacija super
Humor : kakav crni humor
Datum upisa : 03.02.2012

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptyPet Sep 21, 2012 6:41 pm

kad sam iskren vele mi zivotinjo ..

ajd sad budi pametan
Nazad na vrh Ići dole
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptyPet Sep 21, 2012 10:27 pm

Ja sam budala eto sta sam ....previse iskrenosti te pokopa. Iskrena sam koliko god mogu da budem i koliko to situacija dozvoljava. Desilo se ne jednom da ako sam iskrena , kazu da lazem i ne veruju pa kad se uvere onda su vec kod mene precrtani. Jednostavno tim ljudima vise nista ne kazem .

Kontam ima ljudi koji ne mogu da se nose kad im saspes u lice istinu, a ja lagati necu .Jednostavno procamo posle samo o vremenu...ima li sunca , kise , oblaka?

A desava se i to da moju iskrenost iskoriste i kad se okrenem lepo me ubodu u ledja ....tako da kush zlata vredi :)))
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Galeb

Galeb


Datum upisa : 17.12.2011

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptySub Sep 22, 2012 12:00 am

AstrinaKomsinica ::
panonski galeb ::
čemu laganje .... biti iskren ne odnosi se kad govoriš ,pišeš drugima ,poznatim i nepoznatim ,već biti iskren sam prema sebi .... u potpunosti si u pravu Promaja , ako će neko štimovati svoju istinitost bolje je da ćuti ...graditi farse isto je iluzija u kojima se gubiš ....

Ali je toliko sigurnije:) Ljudi izmisljaju, petljaju samo zarad nedostatka samopuzdanja. Kako se suociti sa svijetom, kad nemaju snage sami sa sobom?!

Respect Seagull:)

ljudi petljaju ne radi samopouzdanja već iz zlobe jer u svemu vide konkurenciju ,to se obično kaže iz podmuklosti , želja za moć dominacije a nisu je vredni .... samopouzdanje nešto što svako ima samo kad je iskren prema sebi , kad posustaje to je priznanje da reaguje na svet koji ga okružuje , al sigurno ga neće ojačati neiskrenošću ,tako što će štimovati sve .....
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptySub Sep 22, 2012 12:03 am

Najtužnije što te osobe lažu sebe....
razlog znaju-VALDA...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptySub Sep 22, 2012 3:15 am

panonski galeb ::
AstrinaKomsinica ::
panonski galeb ::
čemu laganje .... biti iskren ne odnosi se kad govoriš ,pišeš drugima ,poznatim i nepoznatim ,već biti iskren sam prema sebi .... u potpunosti si u pravu Promaja , ako će neko štimovati svoju istinitost bolje je da ćuti ...graditi farse isto je iluzija u kojima se gubiš ....

Ali je toliko sigurnije:) Ljudi izmisljaju, petljaju samo zarad nedostatka samopuzdanja. Kako se suociti sa svijetom, kad nemaju snage sami sa sobom?!

Respect Seagull:)

ljudi petljaju ne radi samopouzdanja već iz zlobe jer u svemu vide konkurenciju ,to se obično kaže iz podmuklosti , želja za moć dominacije a nisu je vredni .... samopouzdanje nešto što svako ima samo kad je iskren prema sebi , kad posustaje to je priznanje da reaguje na svet koji ga okružuje , al sigurno ga neće ojačati neiskrenošću ,tako što će štimovati sve .....

Slazem se s ovim sto kazes, i mislim da ima tu dosta miksa:) Ljudi postaju zlobni bas zbog nekih dogadjaja u sopstvenom zivotu s kojima ne mogu izaci na kraj zbog nedostatka samopuzdanja. I to bas zbog razloga koje si navela, zbog neiskrenosti prema samom sebi.
Kad spoznamo ko smo, i sto je jos vaznije, kad sklopimo mir sami sa sobom, i prihvatimo se bas takvima kakvi jesmo, vidici se prosire, i ono unutarnje zadovoljstvo plijeni, kako nas, tako i okolinu:)
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptySub Sep 22, 2012 5:52 am

Naravno da smo svi iskreni i neiskreni istovremeno,zavisno s kim smo i kome se obracamo,a onaj dio PREMA SEBI,to je zaista individualno,pa uhvatim nekad cak sebe da sam ubjedjena da sma iskrena prema sebi i onda me nesto pukne po sred cela(to nesto ima ime,ali nije bitno za post) i onda shvatim da sam ja imala malo pogresnu sliku i nenamjerno sebi servirala takvu,valjda mi moja podsvjest tako sugerisala,ne znam....ali iskrenost prema samom sebi je teska radnja,jer nas ponekad uvede u tamni vilajet,po kojem se vrtimo cak i predugo dok ne ugledamo svjetlost na kraju tunela.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptySub Sep 22, 2012 10:43 am

panonski galeb ::

ljudi petljaju ne radi samopouzdanja već iz zlobe jer u svemu vide konkurenciju ,to se obično kaže iz podmuklosti , želja za moć dominacije a nisu je vredni .... samopouzdanje nešto što svako ima samo kad je iskren prema sebi , kad posustaje to je priznanje da reaguje na svet koji ga okružuje , al sigurno ga neće ojačati neiskrenošću ,tako što će štimovati sve .....
Racimo da je tako .A šta kada si iskren prema nekome ,pa te to "oslabi" i taj neko to upotrebi kao oružje koje okrene prema tebi?
Ako se želi biti iskren -onda se iznesu i sve slabosti i sav "prljav veš" .
Retki su ljudi koji će to ceniti ,a manje retki koji će u tome naći osnov za sumnju ,kakva ste u stvari,osoba ?
Iskrenost nosi sa sobom veliki rizik ,i samo ko ne želi da manipuliše je spreman da ga i snosi .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptySub Sep 22, 2012 10:50 am

Pa nije nam se jednom desilo da ispricas iskreno nesto iz svog zivota,a onda te ta osoba proganja,cak i ucjenjuje....osudjuje,i onda se pitas,vrijedi li biti iskren....jer sto oci ne vide,srce ne place.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptySub Sep 22, 2012 10:54 am

Šta imam ja ako sam iskren ,imam samo još više neprijatelja zato sto niko nikom ne veruje ništa ,ako napišeš nešto iskreno odma si ludak ,diletant i ko zna šta ...opet .lažeš a držiš predavanje o iskrenosti -ne ide mi to nikako .
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptySub Sep 22, 2012 10:58 am

Astra ::
Pa nije nam se jednom desilo da ispricas iskreno nesto iz svog zivota,a onda te ta osoba proganja,cak i ucjenjuje....osudjuje,i onda se pitas,vrijedi li biti iskren....jer sto oci ne vide,srce ne place.


definiivno bi se složila....možda još nešo dodala..

ali gluvi ne čuju...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Galeb

Galeb


Datum upisa : 17.12.2011

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptySub Sep 22, 2012 12:25 pm

iskustva su različita al jedan vid iskrenosti je i sama ova tema .... svako izlaže svoje viđenje kroz neko iskustvo koje je blago izrečeno kroz tišinu tj neotkrivanja celovitosti već samo segment bit problema .... iskrenost nije kad sve serviraš na tacnu ,već na pravi načim izreći ono što je u tebi bez prekrivanja , nekad možemo biti povređeni baš iz tih razloga što neiskrenost uživa u podrivanju obaranja ličnosti ,da manje vrediš ... al u suštini istina uvek isplovljava ma koliko bio maher da bilo šta sakriješ ... i neznam čega bi se stidela u svome životu , ako nisam manipulisala i koristila ljude kao parče papira koji uvek možeš da zgužvaš i baciš ,al s druge strane iskrenost obično povezuju s nekom dozom moralnosti koja ima neki upliv ... zbog svoje iskrenosti svaki dan se sauočavam s prezirom ,šikaniranjem , ogovaranjem al to nije moj problem već problem druge strane koja ima veoma složene komplese vrednosti poremećene u želju dominacije " niko kao ja " ,al obično neobraćam na takve stvari ,jer znam ko sam ,šta sam i kolko vredim , ponekad posustane to neko samopouzdanje jer to je osećaj tuge i bola života koji nas ojačava , i tada počinješ da u sebi osnažiš istinitost kao jedan vid iskrenosti da nije sve bajno lepo , da različitost postoji u svemu kao u ljudima da zlo hara što dobrota se uvek povlači ......
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptySub Sep 22, 2012 12:53 pm

Budi svoj ,nemoj žudeti za nekim drugim,nikad nije kopija bila bolja od originala,budi iskren prvo prema sebi da bi i drugima prišao isto .
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptySub Sep 22, 2012 1:43 pm

Danubius ::
A šta kada si iskren prema nekome ,pa te to "oslabi" i taj neko to upotrebi kao oružje koje okrene prema tebi?

Pa sta?! Da li to stvarno moze da te obori?! Da, osjetis bol, razocaranje (samo ako imas ocekivanja od drugih;), ali kad sumiras, taj bol nije zarad tebe samog, nego zarad tvog zala sto realizujes da je "taj neko" u biti tuzan, da mu treba pomoc:)

Seagull je tako lijepo definisala sve svojim postom, nema se sta dodati, ni oduzeti:)
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptySub Sep 22, 2012 1:50 pm

Baš mi se nešto svidja ovaj potpis aplauseee
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptyNed Sep 23, 2012 4:33 pm

panonski galeb ::
,al s druge strane iskrenost obično povezuju s nekom dozom moralnosti ......
Biće da je tako..., čitam prethodne postove i razmišljam....koliko moralnih na ovoj temi... :zubi3:
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptyČet Okt 04, 2012 3:17 pm

Astra ::
Pa nije nam se jednom desilo da ispricas iskreno nesto iz svog zivota,a onda te ta osoba proganja,cak i ucjenjuje....osudjuje,i onda se pitas,vrijedi li biti iskren....jer sto oci ne vide,srce ne place.

..da dodam na ovaj tvoj post..zaista ljudi rade ovo shto si napisala..chesto se upitam da li sam glupa pa sve ispricham..po prirodi nisam manipulator ali zivot nas nauchi da ne treba prema svima biti iskren....
..na jednom sam forumu napisala da mi je dragi ljubomoran na ljude sa net/a...tip je tu informaciju iskoristio,uzeo moje slike sa ovog foruma i poslao mu i to posle godinu dana uz prichu koja nema veze sa zivotom....na sretju,moj dragi jeste pre svega razuman chovek,koji ume da proceni situaciju...ljudi koji lazu i koji su neiskreni su pre svega nezadovoljni svojim zivotom,neispunjeni..zato to i rade..onaj sistem "ako meni nije dobro,neka ni tebi ne bude"
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptyNed Mar 16, 2014 7:14 pm

Ima jedan problem sa radikalnim ,ili surovim shvatanjem iskrenosti .
Iskren čovek kaže kako jeste ,bez uvijanja ili ulepšavanja ,zar ne ?
E pa ,ta vrsta iskrenosti se kosi sa civilizacijskim normama komunikacije ,a može se pretvoriti (ili tumačiti kao) u latentnu ciničnost pod formom apsolutne iskrenosti.
Ne može se nekome reći -"debela si kao krmača " ili "sa tom frizurom izgledaš kao strašilo" ,zar ne?
I onda kada je iskreno mišljenje -i odgovara istini .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptyNed Mar 16, 2014 11:43 pm

Danubius ::

Ne može se nekome reći -"debela si kao krmača " ili "sa tom frizurom izgledaš kao strašilo" ,zar ne?
I onda kada je iskreno mišljenje -i odgovara istini .

To ne spada pod iskrenost nego pokvarenu zlobnost  smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 

Iskreno je reci nekome da je debeo, ako je vec debeo. Da li me podsjeca na svinju, ili na lijepu lopticu je apsolutno nevazno u toj prici.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptyNed Mar 16, 2014 11:56 pm

AstrinaKomsinica ::


To ne spada pod iskrenost nego pokvarenu zlobnost  smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 

Iskreno je reci nekome da je debeo, ako je vec debeo. Da li me podsjeca na svinju, ili na lijepu lopticu je apsolutno nevazno u toj prici.
Nebitno je koliko je jak izraz .
Biti iskren ,znači govoriti surovu istinu .
Ljudi najčešće ne žele da čuju istinu ,i onda to prilično kvari komunikaciju i odnose .
Kaže se da ti je prijatelj onaj ko ti u lice kaže najčešće neprijatnu istinu ,a svi mi smo skloni da časkom više ne simpatišemo osobu koja to uradi -više volimo da čujemo i lepo umotanu laž,ili znatno ublaženu istinu ,nekako nam to više prija .
Želim reći da ljudi ,koji se odluče da budu surovo iskreni -stavljaju sebe u situaciju da ih više ljudi mrzi nego voli ,ili smatra umišljenim i naduvanima ,jer je u ljudskoj prirodi da je svako od nas manje kritičan prema sebi,pa iskrenost prema drugima ispada kao nametanje nadmoćnog stava bez stvarnog sagledavanja sebe ,i istovremeno -izazivanja negativnog stava prema sebi od onih koji se tom iskrenošću nađu "pogođeni".










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptyPon Mar 17, 2014 12:02 am

Danubius ::


Želim reći da ljudi ,koji se odluče da budu surovo iskreni -stavljaju sebe u situaciju da ih više ljudi mrzi nego voli ,ili smatra umišljenim i naduvanima ,jer je u ljudskoj prirodi da je svako od nas manje kritičan prema sebi,pa iskrenost prema drugima ispada kao nametanje nadmoćnog stava bez stvarnog sagledavanja sebe ,i istovremeno -izazivanja negativnog stava prema sebi od onih koji se tom iskrenošću nađu "pogođeni".

To je istina. Imam obicaj da kazem istinu, ali nisam zlobna po tom pitanju, i ako me pitas da ti nesto u vezi tebe kazem, reci cu ti tacno ono sto vidim, bez atributa. Mislim da su atributi ti koji poticu negativnost.
Nisam bas keen na tome da budem "dopadljiva", tako da me zaboli bas ko ce da me voli, a ko ne. A to je jos jedan od nacina da se razluci kukolj od zita, zar ne? ;)

Reci mi kako jeste, pa nek ide zivot. Da, mozda me povrijedi nesto neocekivano na momenat, ali bih radije da izadjem iz kutije, i pogledam iz druge perspektive, nego da se uljuljkujem u gluposti.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptyUto Apr 29, 2014 9:47 pm

Iskrenost je naravno pozitivna osobina ,možda i jedna od najvažnijih .
Istovremeno može biti i pakleno oružje kojim se neko lako može ubiti u pojam za sva vremena .
Zamislite situaciju za jednog muškarca koji jako voli neku ženu ,a sumnja da nije jedini u njenom životu -i dobije iskren odgovor ,da ....postoji još neko .
Šta radi gotovo svaki muškarac -odmah postavi ultimatum "Ili on ,ili ja " 

Šta se dešava kada dobije iskren odgovor -on ? 

Ne treba baš uvek biti isključiv sa iskrenošću ,zar ne ,i nije nužno da nekome iščupate srce ,ponizite ga ,i satrete ga u crnu zemlju ,samo zato što ste dosledno iskreni .Malo "umekšavanja" ne bi škodilo .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptyUto Apr 29, 2014 10:10 pm

Totalna iskrenost je osobina glupih ljudi. Zato mi i žao što sam totalno iskren. Jbg :rlol: 
Iskrenost je često usko vezana i sa elementarnm nevaspitanjem.
Nema razloga biti iskren za neke gluposti koje nisu od značaja, a pri tome neko zbog toga pati i biva pogođen.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptyUto Apr 29, 2014 10:20 pm

Surovost nije iskrenost! Ne moras biti surov da bi bio iskren!
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptySre Apr 30, 2014 2:09 am

Lily ::
Surovost nije iskrenost! Ne moras biti surov da bi bio iskren!

Amen:) Al se u procesu mozes maksimalno zabavljati  smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptySre Apr 30, 2014 2:53 am

AstrinaKomsinica ::
Lily ::
Surovost nije iskrenost! Ne moras biti surov da bi bio iskren!

Amen:) Al se u procesu mozes maksimalno zabavljati  smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 

Ebiga Kono ti u iskrenosti vidis podjeb pa se zabavljas...malo pretjerano,cini mi se.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptySre Apr 30, 2014 9:52 am

Da se foliramo nema potrebe,tako isto da se svi pravimo kako smo uvek iskreni nije tacno.Samo se zapitajte koliko ste puta precutali nesto da kazete ili ste slagali.Nema te osobe koja u svom zivotu nije bila neiskrena(pogotovo u danasnje vreme gde sve prsti od obmana,lazi ,licemerja,zlobe)i ne vredi uopste biti iskren jer prolaze ko bosi po trnju.
Iskren sam koliko procenim da mogu da ostanem i posle toga u kakvim takvim odnosima sa osobama kojima sam nesto rekao ,ukazao  ili skreno paznju na ponasanje.Za njih to mozda nije iskrenost al ja znam da li sam bio iskren ili ne,oni ionako to uzimaju kako im savest diktira.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptySre Apr 30, 2014 10:09 am

Promajo ovo je bilo iskreno do bola. Smišljam ovakav odgovor od noćas kad sam videla temu ali nikako da artikulišem svoje misli.

Dodala bih samo još jedan aspekt o ovoj temi. Ne mora svaka istina svakom da se kaže. Zašto bih ja iskreno rekla nešto nekom koga se to ne tiče. Znam da samo čeka da čuje moje mišljenje pa da ono završi tamo negde interpretirano ko zna na koji način.

Da, umem i da prećutim, da kažem samo deo ili čak i da slažem ako procenim da je to bolja solucija nego da tresnem istinu koja neće doneti ništa. U principu to nisu neke laži već više prećutkivanje svog stava. Uglavnom se tiču ukusa (odeća, obuća, frizura i slično). Tu se "izvlačim" na floskulu "ja ne volim takve stvari ali svako ima svoj ukus". Društveno prihvatljivije nego reći "koji moj si kupila tu glupost koja će ti stajati ko kokoški sise".










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptySre Apr 30, 2014 10:15 am

Da li svako ŽELI da čuje istinu koju imam da kažem?
Da li će naš odnos posle toga biti bolji...ili možda gori?
Da li imam uvek hrabrosti da je kažem?
Da li je DOBRO da je kažem?
Da li je PAMETNO da je kažem?
Da li je profesionalno da je kažem?
Da li će je razumeti?
Da li uopšte i imam pravo da je kažem?
Da li mu-joj je lepše da je ne zna?
Da li sam ja apsolutni gospodar iste?

Ovo su samo od nekih "da li"...koji važe i u obrnutom smeru, kada neko želi da je saopšti meni...
Racionalno je ponekad izbeći istinu...










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptySre Apr 30, 2014 10:18 am

Nekad treba i biti surov i nekima reći ono što mislite,jer ima ljudi koji to znaju i da shvate ko dobru nameru.Neko to shvati ko zajebanciju al je cinjenioca da samo oni koji se naljute ne zele nicije misljenje.Takvima obavezno govorim ono sto vidim i mislim .
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptySre Apr 30, 2014 10:26 am

Da li bi nekom ko je čitavog života govorio "Ja da dobijem rak uradio bi što i Zoran" rekli da mu je dijagnostikovan kancer i da nema leka? Ja nisam jer to bi bilo kao da sam mu lično isplela konopac da se obesi. I uzela sam pušku s njenog redovnog mesta i stavila je u svoj krevet umotanu u jorgan koji ne koristim.

LAŽ? Prećutkivanje istine? Nemam pojma ali moja savest mi je tako nalagala i ne kajem se ni najmanje zbog toga. Ako je greh na moju dušu ide.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptySre Apr 30, 2014 10:52 am

Sad je sasvim normalno kad lekar kaže pacijentu da mu je ostalo toliko i toliko od života.Da li je to moralno ili ne ,da li je to za nekog istina koju ne zeli da krije od coveka kome je ostalo malo od života ....to se u normalna vremena nije govorilo,da li je bilo iskreno -nije,al je delovalo nekako plemenitije i imalo je tu i pomalo zaljenja za tim osobama.Danas to nije to.
Da li treba svakoga staviti tamo gde i pripada -Treba
Da li smo godinama ziveli u zabludi -Jesmo ....a zasto????
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptySre Apr 30, 2014 10:54 am

Laz ima dva lica,kao tumor....dobrocudni i zlocudni i ako ju upotrijebimo kao dobrocudnu,onda ona nije teska,obmanjuje ali za dobrobit onoga kome je upucena.
Ponekad je i cutanje bolje od surove istine,na nama je da izvagamo,za ili protiv.
Rekoh vec nije iskrenost povrijediti nekoga iako znas da nece imati nista od toga i da zna....zar nije bolje onda stvarati privid necega dobroga.
Posebno u slucajevima kao sto Zox navodi....iskrenoscu ubijati i zadnju nadu...da li je to humano.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptySre Apr 30, 2014 11:06 am

Normalno da nije --a danas je to glavno ,da ti odma daju dijagnozu i to otvorno ,bez imalo ljudskosti ...da ,al onaj ko želi da se bori i da zivi ,gledaće da se bori za život a ne da stane sa tom konstatacijom.Mozda nekog potera i neki inat,mozda i nije uvek tacna i ta doktorska ,mozda sa tom iskrenošću neko shvati da je vrag odno salu ,da se proba iščupati....neko to shvati na početku a neko dočeka i produzetke da bi se prenuo i krenuo da se digne.
Ja opet mislim da iskrenost uvek pobedjuje i da nikad iskrenost nije kriva za fatalne posledice već cisto ljudska sujeta.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptySre Apr 30, 2014 11:29 am

Sad sam možda temu odvela na drugu stranu a znam da imamo i tu da li reći ili ne obolelom od raka ali moram da iskomentarišem ovo što je Promaja napisao.

Onkolog je onkolog a ne psiholog ili psihijatar. Možda je vremenom naučio da "prepoznaje" pacijente i u psihološkom pogledu ali nije stručan i obučen da se nosi s problemom koji "tras istina u lice pacijentu" nosi. Isto se odnosi i na rodbinu pacijenta. Nekad je istina isuviše kompleksna i zahteva učešće većeg broja ljudi da bi se njene posledice prevazišle.

Nema lakog odgovora na to biti iskren ili ne naročito kad su teške i sudbonosne istine u pitanju.Pa bio to kancer ili "ne volim te više" u braku. Svako mora da se sam nosi s tim bilo da je onaj koji kaže ili kome je istina kazana.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 64
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptySre Apr 30, 2014 11:38 am

Jedan film koji sam nedavno gledala, radjen po romanu Paola Coehla "Veronika je odlučila da umre" govori upravo o tome, kako jedna laž, kada je ispravno upotrebljena, može nekom spasti i promeniti život. (Devojka pokuša samoubistvo i lekar joj kaže da je posledica, trajno oštećenje srca i da joj se želja da umre ispunjava, ali će umreti za par meseci. Ne znajući da to nije istina, odlučuje da živi "punim plućima", grabeći svaki momenat života.) 
U principu, sve što je upotrebljeno da nekog na bilo koji način povredi - čisto je zlo u ljudima. Lagati, znači imati dobro pamćenje. da bi se upamtilo kome je koja laž izrečena. 
Nije ni ona stara izreka na odmet: možeš me lagati neko duže vreme, možeš lagati više ljudi neko vreme, ali ne možeš lagati sve ljude, sve vreme.
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptySre Apr 30, 2014 12:20 pm

Upravo to što napisa Aurora..to je sve rečeno u tim izrekama i nisu zadžabe prepričavane i dan danas se izvlače pouke iz njih.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptySre Apr 30, 2014 12:24 pm

Astra ::
AstrinaKomsinica ::
Lily ::
Surovost nije iskrenost! Ne moras biti surov da bi bio iskren!

Amen:) Al se u procesu mozes maksimalno zabavljati  smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 

Ebiga Kono ti u iskrenosti vidis podjeb pa se zabavljas...malo pretjerano,cini mi se.

Sad vidi ovo dalje, mozda bude jasnije.
Imam kazu ruzan obicaj da istinu serviram i za predjelo, i za glavno jelo i za desert. Ali samo kad mi neko dodje u moj "restoran"  :baba: 

Na ovo sam mislila:

brdjanin ::
Da li svako ŽELI da čuje istinu koju imam da kažem?
Da li će naš odnos posle toga biti bolji...ili možda gori?
Da li imam uvek hrabrosti da je kažem?
Da li je DOBRO da je kažem?
Da li je PAMETNO da je kažem?
Da li je profesionalno da je kažem?
Da li će je razumeti?
Da li uopšte i imam pravo da je kažem?
Da li mu-joj je lepše da je ne zna?
Da li sam ja apsolutni gospodar iste?

Racionalno jeste ponekad izbjeci istinu. Ali samo, i samo kad guras nos gdje ne treba;)

"Tvoja" istina ne mora, i uglavnom nije prava istina. (Ne mislim tu na tebe Brdski, nego uopceno. Jako je malo ljudi koji imaju takav obraz i objektivnost, da su sposobni uopce da prepoznaju istinu, i da je prihvate. Oni uglavnom ne diraju druge, ne pokusavaju da ih povrijede, sto Promaja kaze, nisu pacijenti koji pokusavaju da se lijece na drugome.

E sad sto se takav nadje u svemu, pa i kad pojma nema o njemu, to je jos jedan vid terapije  smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 64
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptySre Apr 30, 2014 12:40 pm

DODALA BIH I OVO...
ŠTO SE TIČE BLISKIH OSOBA, 
PRISTALICA SAM OVIH REČI
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptySre Apr 30, 2014 1:34 pm

aurora0405 ::
DODALA BIH I OVO...
ŠTO SE TIČE BLISKIH OSOBA, 
PRISTALICA SAM OVIH REČI
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ne bih se složila sa ovim. Sve zavisi kad i zbog čega je laž izrečena ili istina prećutana. Neke istine je bolje zadržati za sebe. Baš zato što nekog voliš. Inače si sebični gad koji misli samo na sebe.

I onako iskreno više mi se dopada otkucano nego "FB stil" na slici. Eto ja iskreno kažem da su meni neke misli koje vrede stavljene na tugaljivu sliku patetika a ne mudrost makar je i Konfučije izrekao.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 64
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptySre Apr 30, 2014 1:49 pm

ZoxZoja ::



Ne bih se složila sa ovim. Sve zavisi kad i zbog čega je laž izrečena ili istina prećutana. Neke istine je bolje zadržati za sebe. Baš zato što nekog voliš. Inače si sebični gad koji misli samo na sebe.

I onako iskreno više mi se dopada otkucano nego "FB stil" na slici. Eto ja iskreno kažem da su meni neke misli koje vrede stavljene na tugaljivu sliku patetika a ne mudrost makar je i Konfučije izrekao.
Iskustva su različita, pouke takodje. Trenutno mi je ova u glavi i aktuelna, pa je "izbacujem" iz sebe...

O ukusima ne treba raspravljati, 
jer, kako reče Marchelo - moj je najbolji...  
smehsmeh 
Nekad volim, nekad ne volim... Kao i muziku što slušam prema trenutku, tako napravih i ovu "facebook-ovsku", a ne volEm da svuda stavljam svoj nick, kada nešto ostavljam... Onda bi me ebavali i oni što primete slovnu grešku, pa loš prevod, pa... ihaaaa  trtrr 
 jakog
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptySre Apr 30, 2014 2:03 pm

Ako sam išta naučila to je da ne postoji "istina" kad je ukus u pitanju. Koliko bi nas spalilo neke svoje slike kad vidi šta je oblačio ili obuvao "onomad" jer sad deluje blago rečeno kao kreten.

Brdski je dao onaj spisak pitanja koji u suštini i odražava unutrašnji dijalog koji svako od nas vodi kad nekom treba da saopšti nešto neprijatno. A istina je skoro uvek neprijatna. Svesno ili nesvesno odmeravamo argumente za i protiv kad se suočimo sa tako nečim. Ovde mislim prvenstveno na krupne stvari kao što su bolest i slične. Onda moraš da proceniš sam da li si spreman da se suočiš s posledicama koje će tvoja iskrenost možda izazvati.

Lako je reći drugarici da joj je frizerka za džabe uzela onolike pare ali kako joj saopštiti da je muž vara?

Male bele laži o Deda Mrazu (i ostalim Dobrim Vilama) ne da praktikujem nego ih čak i volim. To je začin i magija u svakodnevnom sivilu.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptySre Apr 30, 2014 2:23 pm

Kona:
Racionalno jeste ponekad izbjeci istinu. Ali samo, i samo kad guras nos gdje ne treba;)

"Tvoja" istina ne mora, i uglavnom nije prava istina. (Ne mislim tu na tebe Brdski, nego uopceno. Jako je malo ljudi koji imaju takav obraz i objektivnost, da su sposobni uopce da prepoznaju istinu, i da je prihvate.


Vi ste svi iskrenost uzeli kao osnos prema drugome...turanje nosa u neciji zivot...a sta je sa iskrenoscu koju pokazujete o sebi drugima.
Banalan primjer....budem iskrena i kazem (sad se provaljujem ali bas hocu banalizovati) muzu....znas,prije tebe sam spavala sa 7 muskaraca,2 zene i imala trojku 2 x...i onda on zbog te iskrenosti pogleda mrko i kaze ti kurvo.
E tu se vec ne uklapa  smehsmeh smehsmeh smehsmeh ,vec  rabbit 
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 64
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptySre Apr 30, 2014 2:27 pm

Mali nesporazum, Zoxy, čini mi se. O ukusima sam napisala, što se tiče poruke na sličici, ne o samoj istini i upotrebi iste. 

BITI ISKREN, ZNAČI - MISLITI, GOVORITI I ČINITI - JEDNAKO
Ova rečenica je često "kamen spoticanja" na netu (moje iskustvo). Jedno misli, drugo piše - jer mu/joj "nadošlo", a od ČINJENJA, nema ni govora, jer je lako ugasiti komp, skinuti avatar - pobeći, kad mu/joj ne odgovara i - nema posledica, koju god igru igrao/la...

Upravo tako, Astra... Jedna je tema - kakvi smo mi prema drugima i naša otvorenost i iskrenost, a druga je tema "zabadanje nosa" u tudje živote.  top88
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptySre Apr 30, 2014 2:41 pm

Astra to i jeste suština kome, kad i šta kazati. Niti je svaka istina za svakog niti svako mora da zna svaku istinu. Ti si se osvrnula na drugu situaciju, vrlo lako moguću u žiotu, u odnosu na onu na koju sam ja mislila. Da li je u tom naizgled banalnom primeru opet suština u onom da nije istina uvek važna i presudna. Ne laž nego prećutkivanje nekih činjenica jer je procena da je tako bolje. Lični izbor sa kojim se svako suočava.

Aurora ništa lično za sliku nego samo moj iskren komentar da jake poruke gube na jačini kombinovane sa slikom. Opet moja subjektivna istina koja ne mora da bude primenjiva na svakog.

Na netu mnoge i istine mogu da zazvuče drugačije jer u realu vidiš oči. izraz lica, govor tela svog sagovornika. Da ne pominjem da sama intonacija, naglašavanje određene reči u govoru može da romeni suštinu izrečenog. Ovde "sagovornik" rečenicu čita onako kako misli da treba da je naglasi i eto nesporazuma dok si dlanom o dlan. Čista istina zar ne?










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 EmptySre Apr 30, 2014 2:49 pm

Astra ::
Kona:
Racionalno jeste ponekad izbjeci istinu. Ali samo, i samo kad guras nos gdje ne treba;)

"Tvoja" istina ne mora, i uglavnom nije prava istina. (Ne mislim tu na tebe Brdski, nego uopceno. Jako je malo ljudi koji imaju takav obraz i objektivnost, da su sposobni uopce da prepoznaju istinu, i da je prihvate.


Vi ste svi iskrenost uzeli kao osnos prema drugome...turanje nosa u neciji zivot...a sta je sa iskrenoscu koju pokazujete o sebi drugima.
Banalan primjer....budem iskrena i kazem (sad se provaljujem ali bas hocu banalizovati) muzu....znas,prije tebe sam spavala sa 7 muskaraca,2 zene i imala trojku 2 x...i onda on zbog te iskrenosti  pogleda mrko i kaze ti kurvo.
E tu se vec ne uklapa  smehsmeh smehsmeh smehsmeh ,vec  rabbit 

 like  za odgovor i  like  za zoxin odgovor...baš ništa ne bi dodala...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Sponsored content





Iskrenost - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Iskrenost - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Iskrenost
Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: