DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???

Ići dole 
+36
dusicaa
Bokssha
Ladyintheblack
Lakota
ZoxZoja
Okano
montoya
Gothic
fantom®
Danubius
MadamX
podbarac
tvrtko
ZezaM
Zana
allure
AstrinaKomsinica
milkac
GZ
toni74
zirafa
rasim45
ANDJEO82
bosankaa
determinanta
Kijara-brm
PJER
sonia
Smiljan
demos
Hacker
Al_kapone_92
Admin
Angel_Guardian
doctorr67
slatkicass
40 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptyUto Jan 15, 2008 11:03 pm

First topic message reminder :

Na ovoj temi izložite problem koji imate sa radom vašeg kompjutera ili pitanje vezano za rad nekih programa i sve druge nedoumice vezane za računar i net -pa ćemo zajednički naći rešenje . Uvek ima neko ko -ZNA .
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Zana




Datum upisa : 30.05.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptyČet Avg 02, 2012 7:39 pm

[quote="ANDJEO82"]
Danubius ::
PITANJE U VEZI SKYPE :

,,Zeleni oblacic,, znaci da je privremeno odsutan i da nemoze da se javi jer nije u blizini kompa, ali ,,Sivi,, oblacic znaci da te je privremeno blokirao i da nezeli da ti se javlja( naj jednostavnije receno ostavio te je u kontaktima jer mu mozda nesto zatrebas ali za sada te je blokirao i nezeli da ti se javlja i pise sa tobom.
zar sivi ne znachi da je ta osoba off?
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptyČet Avg 02, 2012 8:13 pm

zeleno ispunjeno-online
zelen obris-off
sivo sa upitnikom-blok
zuto-odsutan
crveno-tu je ali zauzet
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZezaM
Prisutan Duhom



Datum upisa : 18.12.2011

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptyČet Avg 02, 2012 8:26 pm

Danubius ::
PITANJE U VEZI SKYPE :
Nisam ga koristio sto godina ,i imam kojekoga na listi (pola nemam pojma ko je ) pa bi da pobrišem nepotrebno -ali ne bih da pobrišem naloge koji NISU NEVAŽEĆI .
E sad ...ne mogu da odredim koji jesu a koji ne ? Jer ,ne mogu da se orijentišem .
Ima dve oznake -zeleni i sivi oblačić.
Kada se klikne na njih ,i zatraži "profil" -dobije se samo mail ,tj obaveštenje da "nisu u mogućnosti da daju više podataka jer se nalog dugo ne koristi" ??
Ok, za neke je moguće ,nisam otvarao skype sto godina ni pričao, dakle moguće .
No za neke znam 100 % da su aktivni ,pričao sam recimo pre par dana -i kaže isto ? Evo na šta mislim :
[You must be registered and logged in to see this image.]
Zna li neko da rastumači šta "zeleni" i "sivi " oblak u stvari predstavljaju ????

Koliko se ja razumem u MedEcinu, mislim da te Maja izbegava :zlz:
Nazad na vrh Ići dole
tvrtko
Učenik škole života



Datum upisa : 12.12.2011

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptyČet Avg 02, 2012 8:28 pm

ZezaM ::
Danubius ::
PITANJE U VEZI SKYPE :
Nisam ga koristio sto godina ,i imam kojekoga na listi (pola nemam pojma ko je ) pa bi da pobrišem nepotrebno -ali ne bih da pobrišem naloge koji NISU NEVAŽEĆI .
E sad ...ne mogu da odredim koji jesu a koji ne ? Jer ,ne mogu da se orijentišem .
Ima dve oznake -zeleni i sivi oblačić.
Kada se klikne na njih ,i zatraži "profil" -dobije se samo mail ,tj obaveštenje da "nisu u mogućnosti da daju više podataka jer se nalog dugo ne koristi" ??
Ok, za neke je moguće ,nisam otvarao skype sto godina ni pričao, dakle moguće .
No za neke znam 100 % da su aktivni ,pričao sam recimo pre par dana -i kaže isto ? Evo na šta mislim :
[You must be registered and logged in to see this image.]
Zna li neko da rastumači šta "zeleni" i "sivi " oblak u stvari predstavljaju ????

Koliko se ja razumem u MedEcinu, mislim da te Maja izbegava :zlz:
priko kompa zaboravio,,,,,hhaaaaaaaaaaaaaa
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca



Datum upisa : 13.12.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptySre Jan 02, 2013 7:33 pm

Pre par dana se desio sličan problem. Uključim komp i neće da se podigne sistem, ne radi. Gasila sam ceo računar iz struje, ponovo ga upalila i sistem se pokrenuo.

31.12. palim računar i ponovo ništa, čujem neko šuštanje i ne podiže se sistem. Dolazi drug i kaže, to je matična ploča, to je napajanje, to je..i ostavlja ga otvorenog..

Par dana i ne uključujem radijator u sobi jer gledam tv. Pišem ovo jer su mi ex kolege iz ERC-a rekle davno da je potrebno da je toplo zimi a leti hladno-u prostoriji gde je računar!

Danas mama uključuje, isključuje sve, ja palim radijator i čitam. Iznenada pogledam da svetli računar i mrdnem miša i vidim-radi!

Šta je moglo da bude- taster dugme, napajanje ili nešto treće?
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne



Datum upisa : 30.11.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptySre Jan 02, 2013 8:22 pm

Dzudi

Najbolje konsultuj servis , ovo toplo hladno prvi put čujem .
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca



Datum upisa : 13.12.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptySre Jan 02, 2013 9:23 pm

Drug koji je sistem admin u jednoj velikoj firmi vraća se tek 11.01. u Beograd i ako neko zna šta je moglo da se desi, neka mi javi.

Podbarac, neću da zovem servis, sačekaću tog drugara, treba i da mi ugradi još RAM memorije.

Ali mi je ovo zagonetka...a za to-toplo-hladno znam godinama, jer sam imala nekih problema u firmi, i tada su mi rekli da je u kancelariji potrebna klima! -bilo je toplo napolju i komp nije radio.

Zanimljivo je da je proradio sam od sebe..ili je stvarno u pitanju dobro grejanje?

I da li može da ostane uključen sve vreme? Ili da se gasi...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptySre Jan 02, 2013 10:13 pm

Vecinom prasina koja se nakupi vremenom otezava pogon tj. start pc-a

Mozda ima i negdje kontakt itd. PC je cudo, pogotovo pronadji pravu dijagnozu.

U vezi toplo i hladno mi je nepoznato, ljeti je potrebno hladjenje definitiv ali zimi da treba podgrejavanje ili slicno prvi puta cujem.
Nazad na vrh Ići dole
fantom®




Datum upisa : 16.12.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptyPet Jan 04, 2013 8:54 pm

...eh ...kad smo kod toga toplo hladno vidjeo sam i monitor zamotan u cebence a karolifer duva direkt u komp ....... zakon je biti IT-ivac / ne ET-ivac ..mada nema velike razlike/ ....naci izgovor je najlakse...posebno kad o necemu nemas blage veze

ukratko ...Džudi ...što Dolinac reče.....ili usisivacem usisaj prasinu iz kompa /lošija varijanta/ ili komp odnesi do nekog vulkanizera ili automehaničara i zamoli ga da ti kompresorom produva i ploču i ventilatore /posebno na procesoru i napajanju/...pa vidi kako će se ponašati nakon toga

komp..odnosno matična ploča blokiraju dalji rad u nekoliko slučajeva
- nije se zavrtio ventilator hlađenja procesora ...da bi ga zaštitlo, iskljucuje se napajanje
- temperatura procesora /ili ploče ili CPU/ je previsoka - neradi hladjenje, da nebi anstala veća šteta, iskljucuje se cjeli sistem


ono što je kod tebe može biti kombinacija gore navedenog, ali i još nešto što ti se neće svidjeti

na ploči imamo puno kondenzatora koji vremenom gube svoje osobine...osnovna funkcija im je uglavnom peglanje napona koji su potrebni da bi nesto radilo
....ako se "naduva" kodenyator u napojnom djelu, cjela naponska jedninica nezaoscilira i samim tim nepusti napone potrebne da bi ploca proradila
....slicno tome, u oscilatoru takta, ako je slicna situacija, slicno i radi...bolje reci neradi osovni davac takta rada procesora ...zanci opet "mrtav komp"

u nekom momentu koji nema veze sa grijanjem/hladjenjem, kondenzator propusti, sklop zaoscilira i komp se upali i radi kao da nista nije bilo ..naravno...do sledeceg bloka kondenzatora

inace...cisto radi informacije...kompovi su napravljeni za rad u uslovima od 0 /citaj -10/ do + 60° C bez ostecenja ...naravno, cilj nam je da sve bude sto hladnije jer ce elektronski elementi duze trajati


problem prasine u kompu je u tome sto se ona nagomilava tamo gdje je najveci protok vazduha ...logicno, najveci protok je tamo gdje zelimo najbolje hladjenje komponenti ...i tad dobijamo kontra-efekt ...prasina akumulira toplotu...kad ugasimo komp, ta prasina isijava visak toplote i time pregrijava komponente a iste vise nemaju hladjenje ...kod kondenzatora jos znaju da prave i kratak spoj sto ih dodatno blokira...

prvo pokusaj ovo sa usisivacem ili kompresorom ...ako to nepomogne, savjet je promjena kompa iz razloga sto ovdje kod mene serviseri prave cjenu popravke na osnovu cjene onog sto popravljaju a ne onog sto ugradjuju ....u tom slucaju ti komp posatje bure bez dna i nova ploca je bolje rijesenje /obicno i jeftinije...bar danas /

Nazad na vrh Ići dole
fantom®

fantom®


Godina : 59
Location : Banja Luka od 65-te
Datum upisa : 16.12.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptyPet Jan 04, 2013 9:00 pm

Danubius ::
Meni ne rade kako treba pojedni spotovi na you tube! Skinuo sam sve što su predlagali, novu Javu, flash player 9 ku, čak i neki video accelerator....i nista ! jednostavno, kod nekih spotova , učitava . vrti -i izbaci me sasvim sa sajta.Zna li ko zašto? (Brzina mi je 768 kb/s....moralo bi raditi kao sat ????)

pretpostavljam da je ovo gore zastarjelo pitanje

ali

...za You tube a i inace za povecanje brzine net-a

Klik na Start >> Run


dobices consolu....

[You must be registered and logged in to see this image.]

pa ukucaj u box gpedit.msc ..pa enter/OK


[You must be registered and logged in to see this image.]

zatim potraži .... i onda dvoklik na "limit reservable bandwith" pa odaberi enable ..kad to uradis Win ce sam postaviti na 20 default vrijednost...

[You must be registered and logged in to see this image.]

e tu upisi "0" NULA kao na slici ....i klik na Apply pa na OK i izadji iz konzole


Naravno...nadam se da nemas brdo nekih toolbarova i ostalog smeca ... to definitivno jede...ne...ždere :aha bandwidth ..tako da ako ih imas prvo ih sve disable-uj ...napravi restart browsera /kod nekih i celog kompa/ ..pa onda vidi neki od You-tube linkova kako rade


u svakom slucaju...ova gore fora...stara koliko i Windows 95/98 odnosno windows update i njegovo rezervisanje 20% bandwitha za svoje potrebe ...radi posao



Poslednji izmenio fantom® dana Pon Jan 14, 2013 7:38 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
fantom®

fantom®


Godina : 59
Location : Banja Luka od 65-te
Datum upisa : 16.12.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptyPet Jan 04, 2013 9:03 pm

Potpuno besplatni hint za ubrzanje YouTube filmica... :aha

kad ste na YouTube, klik na strelicu pored svog account name i avatara /ako ga imate/...sa liste odaberi Settings/Podesavanja

..kad se strana ucita...u levoj strani prozora klik na Playback

u djelu Video playback quality checkiraj kucicu pored I have a slow connection. Never play higher-quality video

...kraj price

uzivajte :aha

.. i dalje ce vam raditi full screen HD ...cak nece ispocetka ucitavati i/ili štekati kod prelaza [u]

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptyPet Jan 04, 2013 9:16 pm

Džudi ::
Pre par dana se desio sličan problem. Uključim komp i neće da se podigne sistem, ne radi. Gasila sam ceo računar iz struje, ponovo ga upalila i sistem se pokrenuo.

31.12. palim računar i ponovo ništa, čujem neko šuštanje i ne podiže se sistem. Dolazi drug i kaže, to je matična ploča, to je napajanje, to je..i ostavlja ga otvorenog..

Par dana i ne uključujem radijator u sobi jer gledam tv. Pišem ovo jer su mi ex kolege iz ERC-a rekle davno da je potrebno da je toplo zimi a leti hladno-u prostoriji gde je računar!

Danas mama uključuje, isključuje sve, ja palim radijator i čitam. Iznenada pogledam da svetli računar i mrdnem miša i vidim-radi!

Šta je moglo da bude- taster dugme, napajanje ili nešto treće?
Sve ti je objasnio phantom ,i najčešće je u pitanju -prašina .
90 % žena NIKADA ni ne otvori komp -a kamoli pogleda u njega .Dakle ,baš što on kaže . Usisati (oprezno,da ne zakačiš neki od kontakata ) a onda izneseš napolje ,i pošto nemamo kompresor kod kuće -namesti creva usisvača naopako -da duva .
Videćeš kakav će se oblak dići -iako misliš da je čist .
NAROČITO -očisti rebra za ventaliciju na kutiji napajanja kao i rebra hlađenja na procesoru . OPREZNO ,da ne slomiš krila ,očisti vatom sa alkoholom i ventilatore .
Ako pušiš pored kompa -videćeš kakvu gadnu svinajriju napravi prašina + duvanski dim .
E sad ....to fantom nije pomenuo ,ali uradi i ovo .Proveri da li grafička i RAM memorije leže dobro u svojim mestima . Ako to nije slučaj -namesti i stegni onim malim plastičnim "knipsovima" koji su tamo .
Proveri da li su svi kablovi čvrsto utaknuti -naročito onaj u hardu.
Dešava se često da su elementi samo "utaknuti" a ne i stegnuti,i najmanje pomicanje ,ili zagrevanje -prekine kontakt i gasi komp .
Može da bude i još banalnije -meni je prekidao kabel strujnog napajanja ,onaj spoljni ? Jednostavno nije bio do kraja utaknut ,osedeo sam dok sam pronašao .
Ako ovo ne reši....e onda dolaze gadnije stvari -matična ,hard, napajanje -a to je već stvar za servisera .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
fantom®

fantom®


Godina : 59
Location : Banja Luka od 65-te
Datum upisa : 16.12.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptyPet Jan 04, 2013 9:43 pm

...ups ...sorry for bump

nebih bas savjetovao cackanje oko graficke kartice i memorije ako nema bas nikakvog iskustva sa istim...

nekazem da je atomska fizika ali konektori su toliko osjetljivi i blizu da...ako se usudi...prvo obavezno iskljuci naponski kabl...sve to "prodrmaj" i kad cuje famozni "klak" kod vracanja ...tek onda ponovo spoji i isproba

...mada...posto ce joj frend doci za koji dan...bolje da ostavi to njemu da odradi ....naravno, nareze malo pod 45 ...koje ladno pivce ili domaca prepecenica ce ga obodriti za taj poduhvat...ha??? Danubius tongue


Poslednji izmenio fantom® dana Pet Jan 04, 2013 11:00 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptyPet Jan 04, 2013 10:16 pm

Hvala Fantom, hvala Dani!


Grafičku kartu nemam. Integrisana je na matičnoj. Komp je baš star. Nema ni delova u prodavnicama već samo preko oglasa.

Kuku, za novi komp nemam sada para..za matičnu da, ionako je drugar planirao da donese još memorije i da namesti..a već smo ranije pričali o napajanju, i to je trebao da donese iz firme.

Čistim povremeno komp sa usisisivačem, nisam probala sa alkoholom i vatom...samo sa štapićima za uši, onako pažljivo kuler i ostalo.

Neću ništa da diram dok se 11.01. ne vrati drugar i onda će biti gibanice, kolača, nes kafe..:)

Pitanje, možda glupo-da li mogu da ga ne gasim..jer ne znam da li će se ponovo upaliti sutradan?










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
fantom®

fantom®


Godina : 59
Location : Banja Luka od 65-te
Datum upisa : 16.12.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptyPet Jan 04, 2013 10:29 pm

....mozes...moja 2 kompa su upaljena doslovno 24/7/365

samo ga nezatvaraj u rupu ...mora imati protok vazduha i nece biti problema

nayalost...posto pretpostavljam da je XP u pitanju....nakon 7 dana /a kod tebe vjerovatno i prije jer nemas dovoljno memorije/ ce krenuti da stuca i trazice restart da bi se oporavio ...e sad ...sad je 04.01. 22h+ ..sto znaci da bi morao izdrzati do 11.01. i dolaska "spasioca" :)
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptyPet Jan 04, 2013 10:57 pm

fantom® ::
..prvo obavezno iskljuci naponski kabl..
DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
BILO ŠTA DA RADIŠ -ISKLJUČI !!!!!!!!!
UVEK !
Ja znam ....jer sam samo hteo prebaciti kabel na drugi cd ROM ....i kad je "zadimio" .......ne sećam se više šta je sve otišlo.......svašta . [You must be registered and logged in to see this image.]
Havaria totalis .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
fantom®

fantom®


Godina : 59
Location : Banja Luka od 65-te
Datum upisa : 16.12.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptyPet Jan 04, 2013 10:59 pm

..jel bio beo ili plavkast dim :jezzz:
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptyPet Jan 04, 2013 11:14 pm

Fantom-hvala, hvala i milion puta-hvala! Da, XP je u pitanju, skupo plaćen a u startu nije imao dobre perfomanse ( tako su mi rekli ) i nije radio kako treba.

Inače, uvek isključujem sve kada radim nešto-čišćenje npr.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptyPet Jan 04, 2013 11:14 pm

fantom® ::
..jel bio beo ili plavkast dim [You must be registered and logged in to see this image.]
Crnnnnnnn [You must be registered and logged in to see this image.]
A to bio moj omiljeni IBM P2 . Onda se tek pojavio DVD i gde da ga staviš ,kada nema mesta (ono"ležeće"kućište ) Rešeno.....izbušili kutiju ,izvukli kablove ,selotejpom zalepili ROM ,i radilo kao sat . Nema šta taj komp nije radio (a i ja sa njim ) GForce 4 nije mogla stati u njega, fleks i izreži sa kućišta gde smeta .I radilo ......kao sat .
Dodatni hard sam ubacio na komadu šper ploče (jer ima mesta samo za jedan hard ) Ma čudo od kompa ..dok nisam eto tako ,neoprezno ...Sređen je on ,i radio ,ali onda polako došli P4 ...
Imam ga i danas ,ali nemam hard za njega (onaj ATA mislim,nabavio sam jedan polovnjak,ali taj nije radio ni mesec dana )
Imam osećaj da je manje problema bilo sa njim ,nego sa svim ovim P4 koje sam imao kasnije ,kao da je radio nekako .....stabilnije .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
fantom®

fantom®


Godina : 59
Location : Banja Luka od 65-te
Datum upisa : 16.12.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptyPet Jan 04, 2013 11:26 pm

..heh..pre 2 godine sam bacio ...ispravan ...286 ...sa MFM diskom

dugo vremena je jadan hrljao u potkrovlju zgrade .... linux proxy sa firewallom ....jbt...taj nije znao praviti probleme ... znao sam otici resetovati wireless router a da ovog i nepogledam....kasnije napravio PoE napajanje pa ga mjesecima nisam ni vidjeo jer sam resetovao iz stana ....


al najbitnije...radio je ....sa svih 1 Mb RAM-a i grafickom od 512 K...


sad mi zao sto ga bacih....bas mu je bilo mjesto u muzeju...skoli ili tako nesto

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptySub Jan 12, 2013 5:33 pm

Od nekog vremena ne radi "back" strelica na pretraživaču -i to samo na Danubius forumu .
Problem je -ako želimo vratiti stranicu unazad -moramo ići na vrh ili dno strane ,pa kliknuti broj -umesto da kliknemo samo na strelicu browsera gore levo !

Ja koristim Mozzilu ,probao sam IE -ista stvar .

U panelu nema (ili ja ne znam ) nekog podesavanja u vezi ovoga .
Nisam našao nigde na netu objašnjenje niti da neko pita negde u vezi ovoga .
Zna li ko rešenje ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptySub Jan 12, 2013 5:53 pm

Ja ne mogu ući preko Mozzile..
Vaš Firefox profil nije moguće učitati.Možda nedostaje ili je nedostupan.Pre toga nisam mogla na radio..
U čemu je greška..
Deinst..sam sve.Ponovo skinula.Ništa.A na Mozzili mi je najlakše za snalaženje.Da nisam negde blokirala.Zna li netko?










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptySub Jan 12, 2013 6:12 pm

Biće da se nikome ne odgovara... booored










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptySub Jan 12, 2013 6:28 pm

Kijara-brm ::
Biće da se nikome ne odgovara... booored

... zaboravih ti reć', N'Tonge iz plemena Zulu, leči od net zavisnosti... mene leči komšinica An'ca, doduše bezuspešno al' je uporna...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptySub Jan 12, 2013 8:37 pm

Dva sata nije se nije javio za pomoć...:)
zaista MI NISMO KAO DRUGI... kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 363104










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
fantom®

fantom®


Godina : 59
Location : Banja Luka od 65-te
Datum upisa : 16.12.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptySub Jan 12, 2013 8:49 pm




Imas li TeamViewer na tom laptopu???


Ako nemaš. skini ga O V D J E

i onda procitaj PP :)
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptySub Jan 12, 2013 8:57 pm

fantom® ::



Imas li TeamViewer na tom laptopu???


Ako nemaš. skini ga O V D J E

i onda procitaj PP :)
na lapu mi radi Mozzila,ali na kompjutoru ne... booored
pročitala...da bacim komp u kontejner... :zubi3:










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
fantom®

fantom®


Godina : 59
Location : Banja Luka od 65-te
Datum upisa : 16.12.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptySub Jan 12, 2013 9:00 pm

ma nebacaj....samo procitaj PP i na komp koji ima problema instaliraj TwamViewer ...javicu se kasnije

ruza
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptySub Jan 12, 2013 9:14 pm

fantom® ::
ma nebacaj....samo procitaj PP i na komp koji ima problema instaliraj TwamViewer ...javicu se kasnije

ruza
ma ok.tnx...nije od glavu..imam lap.i drugi broswer.
No najlepše mi na kompu i Mozzili...Navika...
Samo ti obavi svoje...Hvala unapred.Baš si lega... tooo










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
fantom®

fantom®


Godina : 59
Location : Banja Luka od 65-te
Datum upisa : 16.12.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptySub Jan 12, 2013 10:00 pm


da..navika je čudo

ajd kad klopaš ...biću tu pa da

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptyNed Jan 13, 2013 9:32 pm

Samo da vas obavestim da komp nije radio nekoliko dana i danas je jedan stari drugar namestio novo napajanje..a ovaj drugar o kome sam već pisala, posle 15-tog će odraditi reinstalaciju particije C ( kad dođe konačno u Bg)

I ne gasim ga više. vrti










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
fantom®

fantom®


Godina : 59
Location : Banja Luka od 65-te
Datum upisa : 16.12.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptyNed Jan 13, 2013 9:34 pm

zbrlj ...

pa reče li šta bi s napajanjem? kako se komp sad ponaša?
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptyNed Jan 13, 2013 10:13 pm

Aj sad da i ja priupitam...
Već duže vremena ne mogu da Download-ujem ništa sem slika...
Dakle,programčići,muzika Jok i patim bre... Ne mogu na radiju da idem sa muzičkim željama,čestitkama i pozdravima...
Elem koristim Mozzilu,IE i Chrome i samo na IE mogu slike da skinem...ostalo ništa. :(

Pomislih sigurno C: pretrpana...prebacim sve na D: i Jopet ista stvar.

Odmah da raščistimo da sam dibidus laik za kompove musketar

Ima li mi pomoći ili sam beznadežan slučaj a?











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
fantom®

fantom®


Godina : 59
Location : Banja Luka od 65-te
Datum upisa : 16.12.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptyNed Jan 13, 2013 10:20 pm


brdo crvica seta netom i jedini zadatak im je da budu malware ..da te pate i zezaju

1.
sad...ili instalisi Mawarebytes ili nesto slicno pa pretresi komp...prije toga pogasi sve te divne toolbarove sto si vremenom nakupila jer oni zderu net brzinu
2.
provjeri da li su ti svi pluginovi updateovani ...i da li je sama mozzila up-to-date
3.
budi drska i bezobrazna..instalisi TeamViewer sa ove adrese >> O V D J E << i onda, nako instalacije mi iz levog prozora TeamViewera posalji Your ID i password na PP ..spojim se na tvoj komp, pogledam i pomognem

OK?

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptyNed Jan 13, 2013 10:23 pm

Al prvo skinite sve slike i slicno na externi disk....ahhaha
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptyNed Jan 13, 2013 10:28 pm

fantom® ::

brdo crvica seta netom i jedini zadatak im je da budu malware ..da te pate i zezaju - mLogo me muče :jezzz:

1.
sad...ili instalisi Mawarebytes ili nesto slicno pa pretresi komp...prije toga pogasi sve te divne toolbarove sto si vremenom nakupila jer oni zderu net brzinu - Pa kako da instaliram?Za toolbarove još mogu i da učinim šta :trava :
2.
provjeri da li su ti svi pluginovi updateovani ...i da li je sama mozzila up-to-date - E to bih mogla,ako se snađem smehsmeh
3.
budi drska i bezobrazna..instalisi TeamViewer sa ove adrese >> O V D J E << i onda, nako instalacije mi iz levog prozora TeamViewera posalji Your ID i password na PP ..spojim se na tvoj komp, pogledam i pomognem - Poznato mi kako fercera TeamViewer i nemam ga :(( A kako da ga skinem bre kad neTje...

OK?


Joj mukico moja biće da sam zbilja beznadeždan slučaj kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 900975











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptyNed Jan 13, 2013 10:30 pm

Astra ::
Al prvo skinite sve slike i slicno na externi disk....ahhaha

E vala trebalo bi mu tri dana da ih prelista smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
fantom®

fantom®


Godina : 59
Location : Banja Luka od 65-te
Datum upisa : 16.12.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptyNed Jan 13, 2013 10:49 pm



ma nemora sve...samo one s nudisticke plaze smehsmeh

i one 4 sto se slikala za fb pred ogledalom ...
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptyNed Jan 13, 2013 10:51 pm

E te prve su na sigurnom...
A ove druge...iz kupatila gdje pućim usne i u pozadini mi se vidi prljav veš...pa nisu tako strašne smehsmeh











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
fantom®

fantom®


Godina : 59
Location : Banja Luka od 65-te
Datum upisa : 16.12.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptyNed Jan 13, 2013 10:57 pm

bosankaa ::
E te prve su na sigurnom...
A ove druge...iz kupatila gdje pućim usne i u pozadini mi se vidi prljav veš...pa nisu tako strašne smehsmeh

ajd ajd..to su prve dve... a one 2 kad si prebacila plahtu/poplun preko vrata ...s onim suncanim cvikicama ....mislim te su skroz OK

o ostalim necu da pricam

posebno ne o ovoj sa nudisticke

[You must be registered and logged in to see this image.]



cc






ruza
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptyNed Jan 13, 2013 10:58 pm

Pa ne moraš baš sve da otkriješ...Mogli bi i do Cro pa da odgovaraš smehsmeh











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
fantom®

fantom®


Godina : 59
Location : Banja Luka od 65-te
Datum upisa : 16.12.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptyNed Jan 13, 2013 11:01 pm


mislim da je osmjeh moj... dalje me nebrine :trava :
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptyNed Jan 13, 2013 11:17 pm

fantom® ::
zbrlj ...

pa reče li šta bi s napajanjem? kako se komp sad ponaša?

Rekao mi je da je napajanje crklo, da i ono ima vek trajanja, ali da se obično pokvari zbog napona struje ( nestanak struje, nasilno gašenje kompa )..

Komp je ok, za nijansu sporiji, ali već duže vreme je takav -treba da se uradi reinstalacija particije C.

I jedno 5 puta mi je drug ponovio da ga ne gasim, jer nema potrebe.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptySre Maj 29, 2013 3:33 pm

Monitor Flatron LG 1918S

Već nekoliko dana mi se pojavljuje poruka da podesim rezoluciju na 1280x... a trenutno je podešena na standarno 1024x768.

Šta da radim, u čemu je problem?










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptySre Maj 29, 2013 9:01 pm

Džudi ::
Monitor Flatron LG 1918S

Već nekoliko dana mi se pojavljuje poruka da podesim rezoluciju na 1280x... a trenutno je podešena na standarno 1024x768.

Šta da radim, u čemu je problem?
To je model od 22 incha ,tačnije 21,5 dijagonale . [You must be registered and logged in to see this image.]
Standardna rezolucija 1024x 768 je standardna ,ali za dojučerašnje super monitore od 17 incha .
Za veći kao tvoj -treba veća rezolucija .
Ako ne umeš da podesiš ,napiši pa ću ti napisati korake (jednostavno je )
A usput ti vrlo zavidim na monitoru [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptyČet Maj 30, 2013 5:02 pm

Dani,

Ja mislim da ima 19 incha.

Znam da podesim, ali kad podesim na tu rezoluciju sve je malo..Kako da povećam ikonice na desktopu i sve na netu? cherry

Sve je na toj traženoj rezoluciji minimalno..minujaturno.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptyČet Maj 30, 2013 5:12 pm

Džudi ::
Dani,

Ja mislim da ima 19 incha.

Znam da podesim, ali kad podesim na tu rezoluciju sve je malo..Kako da povećam ikonice na desktopu i sve na netu? [You must be registered and logged in to see this image.]

Sve je na toj traženoj rezoluciji minimalno..minujaturno.
Jeste ,u pravu si
Naziv

Proizvođač : LG

Model : 1918S


Gabariti


Ekran

Tip : TFT

Dijagonala : 19 "

Rezolucija : 1280x1024 px

Osvetljenje : 300 cd/m2

Kontrast : 700 :1

Vreme odziva : 5 ms

Ugao vidljivosti : 160/160 °


Ostalo

Ulaz : Analogni, DVI,
Ikonice povećaš :
desni klik na desktop -pa postavke (properties)
Pa kad se otvori "tabla" ideš na "postavke"
To je tamo gde podešavaš rezoluciju i boje .
Tu dole ,desni ugao imas "vise opcija"
Kad na to kliknes ,otvori se prozor gde mozes podesiti "velicinu ekrana"
Mislim da kod tebe treba na "veliko" -120 TPI (jer je "normal" za 17 incha 96 TPI )










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptyČet Maj 30, 2013 5:17 pm

Džudi ::
Ja mislim da ima 19 incha.
Znam da podesim, ali kad podesim na tu rezoluciju sve je malo..Kako da povećam ikonice na desktopu i sve na netu? :cher

To je bar lako:

1.Desnim klikom misa na devetu funkciju odozgore...kod mene je to na Nemackom Bildschirmauflösung ili na Engleskom Screen resolution gde to pise.

2.Onda levi klik na tu funkciju i podesis koliko ti odgovara.
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptyČet Maj 30, 2013 5:20 pm

Danubius ::
Džudi ::
Dani,

Ja mislim da ima 19 incha.

Znam da podesim, ali kad podesim na tu rezoluciju sve je malo..Kako da povećam ikonice na desktopu i sve na netu? [You must be registered and logged in to see this image.]

Sve je na toj traženoj rezoluciji minimalno..minujaturno.
Jeste ,u pravu si
Naziv

Proizvođač : LG

Model : 1918S


Gabariti


Ekran

Tip : TFT

Dijagonala : 19 "

Rezolucija : 1280x1024 px

Osvetljenje : 300 cd/m2

Kontrast : 700 :1

Vreme odziva : 5 ms

Ugao vidljivosti : 160/160 °


Ostalo

Ulaz : Analogni, DVI,
Ikonice povećaš :
desni klik na desktop -pa postavke (properties)
Pa kad se otvori "tabla" ideš na "postavke"
To je tamo gde podešavaš rezoluciju i boje .
Tu dole ,desni ugao imas "vise opcija"
Kad na to kliknes ,otvori se prozor gde mozes podesiti "velicinu ekrana"
Mislim da kod tebe treba na "veliko" -120 TPI (jer je "normal" za 17 incha 96 TPI )

Kapiram. Hvala :)


UPDATE:

Namestila sam. Super je.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptySub Jun 15, 2013 1:01 pm

DUSICA:


Sa mozile i chroma ne mogu da kacim slike, niti mi daje mogucnost koriscenje smajlija.
Ako idem preko explorera imam sve opcije. Ko je dovoljno zainteresovan da mi objasni zasto ??? ;(
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptySub Jun 15, 2013 1:11 pm

Hvala Astra sto si prebacila post u odgovarajucu temu.
Dosla sam do zakljucka sta je u pitanju.
Naime, ipak je to do mog novog lap-topa koji je toliko nabudzen da mi dodje da ga ladno bacim.
U njemu je instaliran Windows 8 i pravi mi problem!
Evo sad kucam sa starog i sve opcije su tu.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptySub Jun 15, 2013 1:46 pm

Moj muz na lapu ima W8,a ja W7 i ocito je koliko je osmica losija,sve mu nesto zapinje i ne dozvoli.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptySub Jun 15, 2013 1:48 pm

dusicaaHvala Astra sto si prebacila post u odgovarajucu temu. ::
dusicaaHvala Astra sto si prebacila post u odgovarajucu temu.
Dosla sam do zakljucka sta je u pitanju.
Naime, ipak je to do mog novog lap-topa koji je toliko nabudzen da mi dodje da ga ladno bacim.
U njemu je instaliran Windows 8 i pravi mi problem!
Evo sad kucam sa starog i sve opcije su tu.


Nije mi jasno kako nov lap-top moze da bude nabudzen kada bi trebalo da bude perfektan...ja imam isto Windows 8 i vec duze vreme mi perfektno radi...mozda je kod tebe neki Virus u pitanju...a tvoj antivirus ga nije prepoznao i izbacio...ja svake godine ubacujem Kasperski koji traje 12 meseci kosta 60€...i redovno preko njega proveravam da li je sve u redu i za sada nikada nisam imao problema.




Nije W8 los...samo  treba covek da se navikne na njega...vise je modernizovan...meni je prvih 2 dana bio uzasan, prava katastrofa...hteo sam da ga izbacim i instaliram neki drugi ...sada sam se navikao i ukapirao njegove funkcije...mnogo je jednostavan.
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptySub Jun 15, 2013 7:37 pm

probao sam 8 al sam se vratio na 7 , mozda samo navika 
sad sam prekrstio 7 u mac os x da vidim kako je to , za sad nije lose

[You must be registered and logged in to see this image.]











[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptySub Jun 15, 2013 8:05 pm

dusicaa ::

Dosla sam do zakljucka sta je u pitanju.
Naime, ipak je to do mog novog lap-topa koji je toliko nabudzen da mi dodje da ga ladno bacim.
U njemu je instaliran Windows 8 i pravi mi problem!

Astra ::
Moj muz na lapu ima W8,a ja W7 i ocito je koliko je osmica losija,sve mu nesto zapinje i ne dozvoli.
Imamo temu "Windovs 8 " na forumu u delu "Računari " i to od kada se pojavio .Da se čita ....spite
Operativni sistem Win 8 je promašaj kao što je bio i "Vista" a ni "sedmica " se nije bog zna kako pokazala ,no Microsft jako voli da nameće nove sisteme -pa posle krpi greške .
Firewall -zaštita u samom op.sistemu je toliko "jaka" da reaguje na svaku glupost kao na "opasnost" .Gotovo sve stranice koje nisu nekog ozbiljnog profesionalnog hosta za Win 8 sadrži "malwere" ,sumnjivo, potencionalno opasno itd...i iskaču vam vrišteći prozori koji vas na to upozore -bez ikakve potrebe .
Ono što treba da uradite je "ignore" takvo obaveštenje i na ono pitanje da li IPAK želite da uđete na tu stranicu -odgovorite sa "da" .
Recimo....vrlo često se neko javi da mu na ovu ili onu sliku sa foruma komp pokazuje "malwer" -a znate da je forum čist i da se stalno kontroliše .
I kada pitam -svi kome "pokazuje" koriste Win 7 ili 8 ,najčešće i lap top .
Onda je zaključak jasan .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptySre Avg 21, 2013 1:13 am

Džudi ::
Monitor Flatron LG 1918S

Već nekoliko dana mi se pojavljuje poruka da podesim rezoluciju na 1280x... a trenutno je podešena na standarno 1024x768.

Šta da radim, u čemu je problem?
Citiram samu sebe da bih još jednom skontala kada je i kako počeo problem sa računarom.

Pišem sada sa jednog "pomoćnog " starog kompa koji mi je pozajmio prijatelj.

Komp su gledali jedan, drugi, treći prijatelj...probali sve i zaključak je

- crkla mi je matična ploča.

Od maja do skoro kraja avgusta "gurala" sam nekako sa jadnom integrisanom grafikom i pokvarenom matičnom pločom.

Ovo sada pišem kao savet svima - kada se javi problem na kompu rešavajte ga, makar ga rešavali 10 dana, ne čekajte da se sve pokvari i da se onda nervirate.

Btw, monitor mi sasvim dobro radi.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptySre Avg 21, 2013 7:37 am

Džudi ::


- crkla mi je matična ploča.
Onda znaš šta ti je činiti .Kupi-Prodaj ,Limundo ...tamo se može naći .Pola Evrope je preslo na lap topove ,a dosta ljudi i kod nas ,pa kompovi odu na transfer listu ,u komadu ili delovima .Ponude svakako ima ,samo, naravno, trebas znati koja ti je maticna .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptySre Avg 21, 2013 10:36 am

Nije tehnicki problem,ali cu da vas pitam ovdje,pa ako neko ima ideju sta da radim,nek se oglasi.
Juce sam ,da bih poslala slike a ima ih mnogo,instalirala rapidshare,tako sam i ranije vrlo brzo i lako slala linkove,ali ovaj put,uz instalaciju ,iako sma odbila,ubacen mi je pretrazivac softonic i naravno,pocetna strana njihova.Ne bi bio problem da mi sad ne iskacu neki catovi,reklame.Usla sam u programe,obrisala i rapid,toolbar,i navodno toga vise nema,ali meni i dalje iskacu ti catovi,a ne znam gdje da potrazim da to obrisem,jer taj softonic i dalje stoji.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 EmptySre Avg 21, 2013 10:40 am

Astra ::
Nije tehnicki Problem...
Nisam neki strucnjak u vezi toga ali mislim da ces taj Problem tesko resiti...Mozda jedino ako instaliras neki novi Windows...:329340:
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???
Nazad na vrh 
Strana 3 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» Da li ste se ikad zapitali kako radi strelica misa?
» Neko kao ja
» Ako Vam kompjuter radi sporo ili nestabilno...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: MULTIMEDIJA :: TEHNIKA/KOMUNIKACIJE :: INFORMATIKA /RAČUNARI/TEHNIČKO SAVETOVALIŠTE-
Skoči na: