DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???

Ići dole 
+36
dusicaa
Bokssha
Ladyintheblack
Lakota
ZoxZoja
Okano
montoya
Gothic
fantom®
Danubius
MadamX
podbarac
tvrtko
ZezaM
Zana
allure
AstrinaKomsinica
milkac
GZ
toni74
zirafa
rasim45
ANDJEO82
bosankaa
determinanta
Kijara-brm
PJER
sonia
Smiljan
demos
Hacker
Al_kapone_92
Admin
Angel_Guardian
doctorr67
slatkicass
40 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptyUto Jan 15, 2008 11:03 pm

First topic message reminder :

Na ovoj temi izložite problem koji imate sa radom vašeg kompjutera ili pitanje vezano za rad nekih programa i sve druge nedoumice vezane za računar i net -pa ćemo zajednički naći rešenje . Uvek ima neko ko -ZNA .
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
dusicaa
الحالم الأبدي



Datum upisa : 02.12.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptySub Jun 15, 2013 1:11 pm

Hvala Astra sto si prebacila post u odgovarajucu temu.
Dosla sam do zakljucka sta je u pitanju.
Naime, ipak je to do mog novog lap-topa koji je toliko nabudzen da mi dodje da ga ladno bacim.
U njemu je instaliran Windows 8 i pravi mi problem!
Evo sad kucam sa starog i sve opcije su tu.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptySub Jun 15, 2013 1:46 pm

Moj muz na lapu ima W8,a ja W7 i ocito je koliko je osmica losija,sve mu nesto zapinje i ne dozvoli.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gothic
Gothic
Gothic



Datum upisa : 21.04.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptySub Jun 15, 2013 1:48 pm

dusicaaHvala Astra sto si prebacila post u odgovarajucu temu. ::
dusicaaHvala Astra sto si prebacila post u odgovarajucu temu.
Dosla sam do zakljucka sta je u pitanju.
Naime, ipak je to do mog novog lap-topa koji je toliko nabudzen da mi dodje da ga ladno bacim.
U njemu je instaliran Windows 8 i pravi mi problem!
Evo sad kucam sa starog i sve opcije su tu.


Nije mi jasno kako nov lap-top moze da bude nabudzen kada bi trebalo da bude perfektan...ja imam isto Windows 8 i vec duze vreme mi perfektno radi...mozda je kod tebe neki Virus u pitanju...a tvoj antivirus ga nije prepoznao i izbacio...ja svake godine ubacujem Kasperski koji traje 12 meseci kosta 60€...i redovno preko njega proveravam da li je sve u redu i za sada nikada nisam imao problema.




Nije W8 los...samo  treba covek da se navikne na njega...vise je modernizovan...meni je prvih 2 dana bio uzasan, prava katastrofa...hteo sam da ga izbacim i instaliram neki drugi ...sada sam se navikao i ukapirao njegove funkcije...mnogo je jednostavan.
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne



Datum upisa : 30.11.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptySub Jun 15, 2013 7:37 pm

probao sam 8 al sam se vratio na 7 , mozda samo navika 
sad sam prekrstio 7 u mac os x da vidim kako je to , za sad nije lose

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptySub Jun 15, 2013 8:05 pm

dusicaa ::

Dosla sam do zakljucka sta je u pitanju.
Naime, ipak je to do mog novog lap-topa koji je toliko nabudzen da mi dodje da ga ladno bacim.
U njemu je instaliran Windows 8 i pravi mi problem!

Astra ::
Moj muz na lapu ima W8,a ja W7 i ocito je koliko je osmica losija,sve mu nesto zapinje i ne dozvoli.
Imamo temu "Windovs 8 " na forumu u delu "Računari " i to od kada se pojavio .Da se čita ....spite
Operativni sistem Win 8 je promašaj kao što je bio i "Vista" a ni "sedmica " se nije bog zna kako pokazala ,no Microsft jako voli da nameće nove sisteme -pa posle krpi greške .
Firewall -zaštita u samom op.sistemu je toliko "jaka" da reaguje na svaku glupost kao na "opasnost" .Gotovo sve stranice koje nisu nekog ozbiljnog profesionalnog hosta za Win 8 sadrži "malwere" ,sumnjivo, potencionalno opasno itd...i iskaču vam vrišteći prozori koji vas na to upozore -bez ikakve potrebe .
Ono što treba da uradite je "ignore" takvo obaveštenje i na ono pitanje da li IPAK želite da uđete na tu stranicu -odgovorite sa "da" .
Recimo....vrlo često se neko javi da mu na ovu ili onu sliku sa foruma komp pokazuje "malwer" -a znate da je forum čist i da se stalno kontroliše .
I kada pitam -svi kome "pokazuje" koriste Win 7 ili 8 ,najčešće i lap top .
Onda je zaključak jasan .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
MadamX
Grofica od Voždovca



Datum upisa : 13.12.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptySre Avg 21, 2013 1:13 am

Džudi ::
Monitor Flatron LG 1918S

Već nekoliko dana mi se pojavljuje poruka da podesim rezoluciju na 1280x... a trenutno je podešena na standarno 1024x768.

Šta da radim, u čemu je problem?
Citiram samu sebe da bih još jednom skontala kada je i kako počeo problem sa računarom.

Pišem sada sa jednog "pomoćnog " starog kompa koji mi je pozajmio prijatelj.

Komp su gledali jedan, drugi, treći prijatelj...probali sve i zaključak je

- crkla mi je matična ploča.

Od maja do skoro kraja avgusta "gurala" sam nekako sa jadnom integrisanom grafikom i pokvarenom matičnom pločom.

Ovo sada pišem kao savet svima - kada se javi problem na kompu rešavajte ga, makar ga rešavali 10 dana, ne čekajte da se sve pokvari i da se onda nervirate.

Btw, monitor mi sasvim dobro radi.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptySre Avg 21, 2013 7:37 am

Džudi ::


- crkla mi je matična ploča.
Onda znaš šta ti je činiti .Kupi-Prodaj ,Limundo ...tamo se može naći .Pola Evrope je preslo na lap topove ,a dosta ljudi i kod nas ,pa kompovi odu na transfer listu ,u komadu ili delovima .Ponude svakako ima ,samo, naravno, trebas znati koja ti je maticna .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptySre Avg 21, 2013 10:36 am

Nije tehnicki problem,ali cu da vas pitam ovdje,pa ako neko ima ideju sta da radim,nek se oglasi.
Juce sam ,da bih poslala slike a ima ih mnogo,instalirala rapidshare,tako sam i ranije vrlo brzo i lako slala linkove,ali ovaj put,uz instalaciju ,iako sma odbila,ubacen mi je pretrazivac softonic i naravno,pocetna strana njihova.Ne bi bio problem da mi sad ne iskacu neki catovi,reklame.Usla sam u programe,obrisala i rapid,toolbar,i navodno toga vise nema,ali meni i dalje iskacu ti catovi,a ne znam gdje da potrazim da to obrisem,jer taj softonic i dalje stoji.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gothic
Gothic
Gothic



Datum upisa : 21.04.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptySre Avg 21, 2013 10:40 am

Astra ::
Nije tehnicki Problem...
Nisam neki strucnjak u vezi toga ali mislim da ces taj Problem tesko resiti...Mozda jedino ako instaliras neki novi Windows...:329340:
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptySre Avg 21, 2013 10:49 am

Astra ::
Nije tehnicki problem,ali cu da vas pitam ovdje,pa ako neko ima ideju sta da radim,nek se oglasi.
Juce sam ,da bih poslala slike a ima ih mnogo,instalirala rapidshare,tako sam i ranije vrlo brzo i lako slala linkove,ali ovaj put,uz instalaciju ,iako sma odbila,ubacen mi je pretrazivac  softonic i naravno,pocetna strana njihova.Ne bi bio problem da mi sad ne iskacu neki catovi,reklame.Usla sam u programe,obrisala i rapid,toolbar,i navodno toga vise nema,ali meni i dalje iskacu ti catovi,a ne znam gdje da potrazim da to obrisem,jer taj softonic i dalje stoji.
Daj Gotik gde inst..odmah novi Windows


Pogledaj opcije-TOOLLBAR...da li je isključen..
ili u postavkama da ga moraš posebno brisati...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptySre Avg 21, 2013 10:58 am

I prije sam imala situacije da mi se ubaci neki toolbar,pa ga nadjem i obrisem,ali sad kao da je virus a AV ga ne pokazuje.Htjela sam da vratim sistem na datum prije,ne znam koliko bi to pomoglo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptySre Avg 21, 2013 11:07 am

Astra ::
I prije sam imala situacije da mi se ubaci neki toolbar,pa ga nadjem i obrisem,ali sad kao da je virus a AV ga ne pokazuje.Htjela sam da vratim sistem na datum prije,ne znam koliko bi to pomoglo.
pokušaj ..nećeš ništa izgubiti...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptyPet Sep 06, 2013 12:18 am

Evo mene ponovo. Novi komp, sve radi super, instaliran mi je Windows 7...Ali..mene izgleda tera neki maler.

Namestena su tri fonta, engleski, latinica, cirilica. Racunar danas ne prepoznaje latinicu i cirilicu na netu, van neta, kad kucam nesto, normalno idu slova i latinice i cirilice.

Sta to moze da bude?

EDIT:

Proradilo je. Ponovo sam instalirala jezike, prvo brisala, pa onda vratila sve.











[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptyUto Okt 01, 2013 3:42 pm

Izgleda da samo ja kukam na ovoj temi. Ali, ponovo mi se prikazuje ona poruka za monitor...proccesing auto image resize.. Pojavi se ta poruka možda jednom dnevno.

Računar je nov, ali monitor nisam menjala.











[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptySre Okt 02, 2013 2:53 pm

Džudi ::
Izgleda da samo ja kukam na ovoj temi. Ali, ponovo mi se prikazuje ona poruka za monitor...proccesing auto image resize.. Pojavi se ta poruka možda jednom dnevno.

Računar je nov, ali monitor nisam menjala.

Nazoveš servis -i preko fona ti kažu...u čemu je problem i kako da ga rešiš...
Kod mene to uglavnom bude donesi ga...(ali čisto radi reda kažem šta sve primetim.. :zubi3: ..-Ovaj je već spreman za servis...Samo lenjo mi ga bilo vući po kiši)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptySre Okt 02, 2013 6:59 pm

Džudi ::
Izgleda da samo ja kukam na ovoj temi. Ali, ponovo mi se prikazuje ona poruka za monitor...proccesing auto image resize.. Pojavi se ta poruka možda jednom dnevno.

Računar je nov, ali monitor nisam menjala.

To je greška do monitora....(imam isti takav problem)..što znači da budeš spremna kad rikne da kupiš nov....:329340: 










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptySre Okt 02, 2013 7:09 pm

Džudi ::
Proradilo je. Ponovo sam instalirala jezike, prvo brisala, pa onda vratila sve.
Zasto ne pokusas da stavis samo na jedan jezik...Latinica ti je univerzalna...Sada ako si bas neki veliki Patrota ti ga stavi samo na Cirilicu...Ja mislim da kompjuter ti ne prihvata vise jezika instaliranih pa sve to po nekad pomesa....:329340:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptySre Okt 02, 2013 7:38 pm

Periodično  mi "skače" slika -uopšte ne mogu da pišem na forumu .Uopšte ne sluša miša ,"mota" gore dole da je strašno .Crkava mi komp,grafička, matična  a ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptySre Okt 02, 2013 7:41 pm

Danubius ::
Periodično  mi "skače" slika -uopšte ne mogu da pišem na forumu .Uopšte ne sluša miša ,"mota" gore dole da je strašno .Crkava mi komp,grafička, matična  a ?
proveri prvo napajanje..a usput proveri napon struje u mreži detaljno










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptySre Okt 02, 2013 7:44 pm

Danubius ::
Periodično  mi "skače" slika -uopšte ne mogu da pišem na forumu .Uopšte ne sluša miša ,"mota" gore dole da je strašno .Crkava mi komp,grafička, matična  a ?
Apsolutno svasta moze da bude od Servera preko lose ustekanih kablova do nekog Virusa a nije iskljucena ni Graficka ili neki Deo na Kompu...:329340:
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptySre Okt 02, 2013 8:18 pm

Gothic ::
Danubius ::
Periodično  mi "skače" slika -uopšte ne mogu da pišem na forumu .Uopšte ne sluša miša ,"mota" gore dole da je strašno .Crkava mi komp,grafička, matična  a ?
Apsolutno svasta moze da bude od Servera preko lose ustekanih kablova do nekog Virusa a nije iskljucena ni Graficka ili neki Deo na Kompu...:329340:
Dobro da nisi rekao da mu je kom već crkao...:zubi3: 
Dobro monty reče napajanje..Kod vas često nestaje struje...Dobro još i radi.. cherry 

Moj je spreman za servis...Mozzila zablokirana.Zakoči je...i ni makac program,a da ne pričam o javi..i ostalom što ne mrda .Biće da mi farma totales uništila komp.. booored 
Još na Chrome radi..Blizu sam i to da dotučem..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptySre Okt 02, 2013 8:27 pm

Kijara-brm ::

Dobro monty reče napajanje..Kod vas često nestaje struje...Dobro još i radi.. cherry 

Moj je spreman za servis...Mozzila zablokirana.Zakoči je...i ni makac program,a da ne pričam o javi..i ostalom što ne mrda .Biće da mi farma totales uništila komp.. booored 
Još na Chrome radi..Blizu sam i to da dotučem..
Napajanja su lošeg kvaliteta , a utiče na brže crkavanje i manji napon što se često dešava...










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptyPet Okt 04, 2013 2:23 am

montoya ::

To je greška do monitora....(imam isti takav problem)..što znači da budeš spremna kad rikne da kupiš nov....:329340: 
Spremam se za to. Važno mi je što je da znam da je do monitora, jer bi bilo bezveze da je do novog kompa.
Hvala puno.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptyČet Okt 10, 2013 8:53 pm

Pre par meseci kupila sam lap-top.
Osim sto je instaliran windows 8 kojeg nikako ne volim imam jos jedan problem.
Naime, na svakih mesec do mesec ipo najavi mi gasenje racunara da bi sacuvao stavke  i tacno za 48 sati se ugasi.
Sanse nema da se pokrene dok ne prodje narednih 48 sati.
Totalni sam laik po tom pitanju, pa ako neko zna  zasto se to desava i moze li da se spreci, neka mi pomogne :jezzz: :jezzz: :jezzz: :jezzz:

PS
Juce je najavio gasenje i sutra oko 16h ce biti beskorisan.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptyČet Okt 10, 2013 8:59 pm

Cudno da mu treba 48 sati i moj uradi osiguranje,ali dok sam ovdje ,na fejsu,jedini problem je meni sto sve zipuje,pa se patim da otvorim poslije sve to,kad mi zatreba ,kao danas sto mi je zatrebalo...i plus dozvola administratora.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptySub Okt 12, 2013 4:43 pm

Imam štampač All One-štampa, skenira, kopira..
XP F2200 series

Sada mi je instaliran Windows 7 Ulimate i štampač ne mogu da instaliram jer nije kompatibilan sa tim OP.

Postoji li šansa da se nađe drajver i da nekako instaliram štampač?

Ne bih da kupujem nov štampač zbog operativnog sistema.

Ili da mi drug instalira Vistu, na Visti može da se instalira.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptyNed Dec 22, 2013 6:28 pm

Vidim da su ovdje opisani problemi starijeg datuma. Ako neko jos uvijek ima aktuelan problem, pokusacu da pomognem svojim ukljucivanjem u temu.
Nazad na vrh Ići dole
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Treba mi pomoc    kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptyNed Feb 02, 2014 10:54 pm

Pre nego sto dobijem nervni slom , molim da ako iko zna da mi pomogne.Naime ja sam na Firefoxu i na forumu mi se pojavljuju neke debilne reklame , kad primaknem strelicu otvara mi se prozor i prebacuje me na neke druge servere ili igrice ili ko zna gde .Tacno cu da poludim vise od toga.Do sada mi bilo super jer sam dodala u Mozillu neki Adblock i sve je to nestalo , no danas opet se pojavilo i kako god pokusavam da ih se resim ne mogu .... :mraz: :mraz: :mraz: :mraz: :mraz: 

Da dodam jos samo ovo , ocistila sam istoriju, kolacice, napravila cclener , znaci sve cisto i opet sere ...stvarno mi od ovakvih stvari ode volja za pisanje i cak i za boravljenje na netu .

[You must be registered and logged in to see this image.]

o ovome pricam , sve gde slova nisu crna nego zelena pojavljuju se ovakvi prozori  :dmmase: :dmmase: :dmmase: :dmmase: 
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptyPon Feb 03, 2014 12:17 am

I mene zeza...Vidiš da izlećem.Odem na forumation,pa neke reklame..
Pišem post,odjednom me izbaci sa stranice na drugu...temu...
Danas je ok..,kako zna biti...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptyPon Feb 03, 2014 12:19 am

e pa ja sam poludela ne mogu vise .....  dm5 dm5 dm5 dm5 presla sam na maxthon
ova ebena mozilla bas je pretarao sad vise s ovim sranjima
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptyPon Feb 03, 2014 12:25 am

Okano ::
e pa ja sam poludela ne mogu vise .....  dm5 dm5 dm5 dm5 presla sam na maxthon
ova ebena mozilla bas je pretarao sad vise s ovim sranjima
Mozzila je pukla davno..mada mi na lapu savršeno radi...
Ja sam na Chrome.
Sve je to  dm5 .Svakom nešto fali.Ali ajde...ne jedi se...
Samo menjaj broswere:))










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptyPon Feb 03, 2014 12:34 am

e pa ovo ide sad savrseno ehehehehheh  uzuz9 
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptyPon Feb 03, 2014 12:40 am

Okano ::
e pa ovo ide sad savrseno ehehehehheh  uzuz9 
ostavi ovde link za maxthon 
znam da su ga Sibil i Zeza hvalili..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptyPon Feb 03, 2014 1:42 am

Oki vidim da si prešla na drugi broswer ali ako se vratiš liji idi na dodatke i proveri da li ti je adblock uključen. Moguće je da si ga greškom isključil pa ti zato iskaču te reklame. Ja liju koristim godinama i nemam nekih većih problema.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptyPon Feb 03, 2014 5:39 am

Pokupila si neki malver skidajuci nesto , poslusaj Zoju i idi na dodatke i sve ih izbrisi pa ih vracaj jedan po jedan . Kako koji vratis proveri dal se to sranje pojavilo i kad ga ustanovis taj dodatak brisi skroz . Meni se to desilo pre par dana na Cromu . Obicno kad skidamo nesto besplatno ukacimo i taj malver . Nisam mogao ni jednu sliku na forumu da vidim . Isto sam imao prosle godine . Menjanje pretrazivaca ne resava stvar , kad se vratis na pretrazivac on te tu ceka i dalje a svaki pretrazivac je tome podlozan . Ne se jedis nista strasno . Ako to ne pomaze ondak  5mist   smehsmeh 










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptyPon Feb 03, 2014 10:26 am

kod mene Chrome radi zaista dobro....










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptyPon Feb 03, 2014 10:53 pm

Hvala svima na pomoci , pokusacu da sredim ako pre ne za vikend sve ima da pobrisem pa da ponovo stavim , bice to veliki posao . Adblock mi je uvek ukljucen ali ne vredi , znaci neki cirkus mi uelteo eheheheheheh

i evo za maxthon link pa ko voli nek izvoli zaista je super i jako slican lisici  jakog 

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptyPet Dec 26, 2014 1:54 am

Zadnje vrijeme desavaju se problemi sa ulaskom prvo na forum,pa i na druge sajtove...nekad trokira FB,nekad YT,ne znam koliko je ovo uvijek efikasno,ali meni je pomoglo,evo sad na sve strane ulazim u sekundi...niti mi pada strana kad pokusam da kliknem nesto.Jednostavno je i moze bas svako da odradi
Kliknite istovremeno Ctrl+Alt+Delete

Dobicete task menager
i onda na procese.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Tu sam obrisala proces i mozile i chroma.
kasnije otisla na oba browsera i rade ko CH satic.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptyPet Dec 26, 2014 2:13 am

Meni radi sve.Čak i forum danas.

Došlo je do nesrazmejra brzina..
E sad treba se prisetiti znanja iz inf škole. 
Moram virnuti i svesku-CPU i cache..:D










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptyPet Dec 26, 2014 11:16 am

Mala pomoć za ono što Astra predlaže. Ne mora kombinacija tri tastera da bi se dobio task menager. Dovoljno je na start liniju staviti kursor i desni klik. Otvatra prozorče gde je task menager.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Inače OPREZ sa brisanjem jer možete da ugasite i nešto što ne treba.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptyPet Dec 26, 2014 3:33 pm

..ova tema ne radi kako treba,sva se rasirila.. lalal
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptyPet Dec 26, 2014 3:56 pm

Lakota ::
..ova tema ne radi kako treba,sva se rasirila.. lalal
Trebaš veći ekran:D  smehsmeh   migg .Ok je tema:)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Ladyintheblack
Maskota Foruma
Ladyintheblack


Godina : 31
Location : Gdje ljubav putuje....
Humor : Uvek raspolozena :)
Datum upisa : 05.05.2014

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptyPet Dec 26, 2014 4:01 pm

Ja mislila neka sexsualna tema vidim pise ne radi mi kako treba kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 460727
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptyPet Dec 26, 2014 4:23 pm

Ladyintheblack ::
Ja mislila neka sexsualna tema vidim pise ne radi mi kako treba kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 460727

Bleso mala....podmazi....ili idi na Ctrl i delete....ahahahahhha
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptyPet Dec 26, 2014 4:56 pm

ZoxZoja ::





Inače OPREZ sa brisanjem jer možete da ugasite i nešto što ne treba.
Komp vam zašteka iz prostog razloga što je net postao veoma zahtevan ,pa svima onima koji nemaju besan procesor ,4 jezgra,64 Bita,veliki RAM   i vrlo solidnu grafiku -a imaju naviku da drže otvoreno 10 stvari -očekivano će zagušiti procesor .
Glavni "zagušivači" su Facebook i You Tube ,naročito onaj prvi.
Ja ne bih ništa brisao sa task menagera ,tj dirao u procese ,jer sam obrisao explorer .exe (koji ne koristim ,a pokazalo je da "vuče" ) pa je haos napravio ,pobenavio komp .
Dovoljno je da idete na "aplikacije" pa "dovršite zadatak" Posle toga -proverite "performanse" ,i videćete da zatvoren FB vrlo rastereti  CPU vreme .
Jednostavno gledate šta tera crtice CPU na maksimum -i to ne držite otvoreno .
(Ako vam CPU vreme odmah skače na 100% ,onda računajte da ste popili virus koji "radi nešto" u pozadini ,i vreme je za dizanje sistema .
Kada to uradite -videćete da možete otvoriti nekoliko prozora ,a CPU neće preći 35 % na maksimumu ,i stalno će varirati nadole . )
Ili evo ,slikom

Mozzila ,otvoren forum i G mail

[You must be registered and logged in to see this image.]

Mozzila ,otvoren forum ,Gmail i FACEBOOK kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 111827

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptyPet Dec 26, 2014 5:10 pm

Super to kod mene sve fercera.S obzirom da je nova matična,pa nije kompatibilna sa grafičkom,a fali RAM-a.
Sad dvojim :složiti novi komp..ili dodati RAM-a...pa dok ne vrisne..:D










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptyPet Dec 26, 2014 5:40 pm

Ti Šefe ne bi bio živ kad ne bi opljuvao FB. Evo ti dokaz da ne moraš da imaš zver od kompa da bi radilo sve i svašta istovremeno.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Bez 4 jezgra i ostalih čudesa. Matična i grafička bolje da ne pišem. Em praistorijske em ni kad su kupljene nisu bile neka "marka".

Trenutno otvoreno:

1. Mozila a u njoj sledeći tabovi
- gmail
- Forum
- FB
- jedan novinski portal
- jedan portal s blogovima

2. Skipe

3. Yahoo messinger

Sve to zajedno daje iskorišćenost resursa

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ono skakanje na 100% je bilo kad sam uključivala dodatno opterećenje tj otvarala dodatne tabove. Kasnije se sve to stabilizuje na 25-30% zavisno od mojih aktivnosti.

Napominjem da Arčibalda držim BEZ antivirusa. Skeniram ga kad se setim a to je svakog prestupnog meseca i fercera da ga ne ureknem. Apsolutno ne vidim razloga da rušim sistem samo zato što mi linija na tasku malo skakuće što je inače i normalno. Prvo se valjda odrade skeniranja i pregledi. Konsultuje neko ko zna više od nas a ne odma "Ruši sistem". To rešenje je ZADNJE i to tek kad se stvarno utvrdi da popravke nema.











Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptyPet Dec 26, 2014 11:31 pm

Danubius ::
Ja ne bih ništa brisao sa task menagera ,tj dirao u procese ,jer sam obrisao explorer .exe (koji ne koristim ,a pokazalo je da "vuče" ) pa je haos napravio ,pobenavio komp .................

............................(Ako vam CPU vreme odmah skače na 100% ,onda računajte da ste popili virus koji "radi nešto" u pozadini ,i vreme je za dizanje sistema .



1. Explorer.exe koristis i bez njega ti je OS neupotrebljiv. Problem je u tome sto to nisi znao.

2. Ovo ne mora da bude tacno jer nisu samo virusi uzroci opterecenja CPU. Svaka applikacija u startup-u zauzima dio vremena pa ako ih je previse Processor to ne moze "proguta . Kada se zavrsi boot tih automatski startovanih programa stanje se prilicno smiri i Processsor moze da obavlja sto mu je zadato.
Nazad na vrh Ići dole
Bokssha
Princes of Darkness
Princes of Darkness
Bokssha


Godina : 36
Location : Beograd
Datum upisa : 22.04.2010

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Pitanje za IT-evce,kompjuterase...   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptySub Jan 03, 2015 3:33 pm



Potrebna mi je pomoc kompjuterasa,imam neki problem sa internetom...

Daklem... imam SBB-ov internet,gold paket 40/2,5 Mb/s,koji je savrsen,
nikakve probleme do sad nisam imala,internet je radio ko navijen.

Nas dvoje ga koristimo,buraz i ja, s tim sto sam ja do skoro bila na kablu,
a buraz ga koristio putem wifi-ja,sa laptopom...
Sad smo se nekako rotirali,promenili prostorije i ja sam, posto mi je komplikacija
da razvlacim kablove u prostoriju gde sam sad,kupila neki Tendin USB Wifi adapter i to sad koristim na PC-ju da hvatam svoj wifi.Signal mi je uvek na 4 ili 5 crtica.

Ali internet mi nekad radi super,mogu da otvorim 15 stranica i da ne secne nijednom,a ponekad ni jednu stranicu nece da ocita.Ili burazeru gore koci internet, recimo kad ocitavam nesto na YT.

Nije mi jasno uopste sta se desava meni,zasto mi nekad koci nekad ne,(sad vise koci nego sto ne koci)
i zasto burazeru ponekad koci kada ja nesto radim.
U principu,internet koristimo kao i pre,s tim sto ja sada hvatam wifi sa tim adapterom.

Ako neko ima neku ideju, neka pise... Hvala.

Nazad na vrh Ići dole
http://wheels.serbianforum.info/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptySub Jan 03, 2015 4:19 pm

Bokssha ::


Potrebna mi je pomoc kompjuterasa,imam neki problem sa internetom...

Daklem... imam SBB-ov internet,gold paket 40/2,5 Mb/s,koji je savrsen,
nikakve probleme do sad nisam imala,internet je radio ko navijen.

 Nas dvoje ga koristimo,buraz i ja, s tim sto sam ja do skoro bila na kablu,
 a buraz ga koristio putem wifi-ja,sa laptopom...
 Sad smo se nekako rotirali,promenili prostorije i ja sam, posto mi je komplikacija
 da razvlacim kablove u prostoriju gde sam sad,kupila neki Tendin USB Wifi adapter i to sad koristim na PC-ju da hvatam svoj wifi.Signal mi je uvek na 4 ili 5 crtica.

 Ali internet mi nekad radi super,mogu da otvorim 15 stranica i da ne secne nijednom,a ponekad ni jednu stranicu nece da ocita.Ili burazeru gore koci internet, recimo kad ocitavam nesto na YT.

 Nije mi jasno uopste sta se desava meni,zasto mi nekad koci nekad ne,(sad vise koci nego sto ne koci)
 i zasto burazeru ponekad koci kada ja nesto radim.
U principu,internet koristimo kao i pre,s tim sto ja sada hvatam wifi sa tim adapterom.

 Ako neko ima neku ideju, neka pise...  Hvala.

Kod wi-fi su uvek moguće smetnje ,a i da ti se neko "nakači" (bez obzira na lozinku) . Recimo....kod mene klinac ima najbolji signal kod babe u kupatilu(samo zid deli antenu) a već par metara dalje ,u svojoj sobi -čabar .
Preko kabla je ok ,ali smo morali nabaviti onaj "ruter" . Kad smo bili samo na risiveru ,bez "razdvajanja" ,ista pesma -čim on bilo šta uključi -meni se zamrzne u sekundi. Sigurno je sigurno ,ruter i kabel ,i radiće kako treba.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptySub Jan 03, 2015 4:24 pm

Prvo što uradim je da resetujem wifi ako primetim da nešto zeza , obično to bude dovoljno.










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptySub Jan 03, 2015 7:15 pm

Bokssha ::


Potrebna mi je pomoc kompjuterasa,imam neki problem sa internetom...

Daklem... imam SBB-ov internet,gold paket 40/2,5 Mb/s,koji je savrsen,
nikakve probleme do sad nisam imala,internet je radio ko navijen.

 Nas dvoje ga koristimo,buraz i ja, s tim sto sam ja do skoro bila na kablu,
 a buraz ga koristio putem wifi-ja,sa laptopom...
 Sad smo se nekako rotirali,promenili prostorije i ja sam, posto mi je komplikacija
 da razvlacim kablove u prostoriju gde sam sad,kupila neki Tendin USB Wifi adapter i to sad koristim na PC-ju da hvatam svoj wifi.Signal mi je uvek na 4 ili 5 crtica.

 Ali internet mi nekad radi super,mogu da otvorim 15 stranica i da ne secne nijednom,a ponekad ni jednu stranicu nece da ocita.Ili burazeru gore koci internet, recimo kad ocitavam nesto na YT.

 Nije mi jasno uopste sta se desava meni,zasto mi nekad koci nekad ne,(sad vise koci nego sto ne koci)
 i zasto burazeru ponekad koci kada ja nesto radim.
U principu,internet koristimo kao i pre,s tim sto ja sada hvatam wifi sa tim adapterom.

 Ako neko ima neku ideju, neka pise...  Hvala.


Versuch mal den Adapter zu wechseln, ab besten vom deinen Anbieter und nicht irgend ein USB Wifi.

Router und Adapter müssen 100% kompatibel sein. :pušač:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptySub Jan 03, 2015 7:25 pm

Dolinac ::
Citat :



Versuch mal den Adapter zu wechseln, ab besten vom deinen Anbieter und nicht irgend ein USB Wifi.

Router und Adapter müssen 100% kompatibel sein. :pušač:
Pokušaj promeniti wi fi adapter ,najbolje od tvog provajdera ,a ne bilo koji USB   .
Ruter i adapter moraju biti 100% kompatibilni .
(ako prevod nije dobar ,neko neka ispravi)
99i










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptySub Jan 03, 2015 7:30 pm

Hvala Danubius na prevodu, Bokssha- bosankaa, ja njih dve zamjenio, sorry.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptySub Jan 03, 2015 7:42 pm

Danubius ::
Dolinac ::
Citat :



Versuch mal den Adapter zu wechseln, ab besten vom deinen Anbieter und nicht irgend ein USB Wifi.

Router und Adapter müssen 100% kompatibel sein. :pušač:
Pokušaj promeniti wi fi adapter ,najbolje od tvog provajdera ,a ne bilo koji USB   .
Ruter i adapter moraju biti 100% kompatibilni .
(ako prevod nije dobar ,neko neka ispravi)
99i

Ja sam dokaz da ni promjena kod istog provajdera ne donosi poboljsanje,ima vise od mjesec dana kako gubim signal,zakoci i slicne probleme i samo da prodje ova novogodisnja frka,mjenjam provajdera.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptySub Jan 03, 2015 8:02 pm

Astra ::
Danubius ::
Dolinac ::
Citat :



Versuch mal den Adapter zu wechseln, ab besten vom deinen Anbieter und nicht irgend ein USB Wifi.

Router und Adapter müssen 100% kompatibel sein. :pušač:
Pokušaj promeniti wi fi adapter ,najbolje od tvog provajdera ,a ne bilo koji USB   .
Ruter i adapter moraju biti 100% kompatibilni .
(ako prevod nije dobar ,neko neka ispravi)
99i

Ja sam dokaz da ni promjena kod istog provajdera ne donosi poboljsanje,ima vise od mjesec dana kako gubim signal,zakoci i slicne probleme i samo da prodje ova novogodisnja frka,mjenjam provajdera.



Mislim da tu grijesis, razliciti provajderi medju sebe su slicne, nema tu boljih ili losi.Svi oni rade istim sistemom,svi zele da ostanu musterije kod njih.Pa sad ako neki provajderi nesto drugo obecavaju to je samo zamka i zajebancija i da dobiju samo kunde novi itd.

U vecernjim satima pola svijeta recimo je online, naravno da ima problema sa Wifi onda. Najbolje i najfiktivnije je ostati na kabel ako je moguce, sigurnija i bolja je veza.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptySub Jan 03, 2015 8:08 pm

Ja sam na kabl,a muz wifi...cesto ja imam veci problem od njega...definitivno je provajder kriv....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptySub Jan 03, 2015 8:11 pm

Astra ::
Ja sam na kabl,a muz wifi...cesto ja imam veci problem od njega...definitivno je provajder kriv....

Nezelim nikoga kriviti ili osumljati, ali moguce je sve, sve je to tehnika. PC, Hardware,Software, Provider itd.
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 EmptyNed Jan 04, 2015 12:19 pm

Astra ::
Ja sam na kabl,a muz wifi...cesto ja imam veci problem od njega...definitivno je provajder kriv....
Provajder je kriv ako nema adekvatan kabel za vašu mašinu a wifi...je već druga priča... trtrr uzuz9










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   kako - TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje??? - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???
Nazad na vrh 
Strana 4 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» Da li ste se ikad zapitali kako radi strelica misa?
» Neko kao ja
» Ako Vam kompjuter radi sporo ili nestabilno...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: MULTIMEDIJA :: TEHNIKA/KOMUNIKACIJE :: INFORMATIKA /RAČUNARI/TEHNIČKO SAVETOVALIŠTE-
Skoči na: