DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

  KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)

Ići dole 
+51
el_vibrador
Mima65
Gothic
bosankaa
Diplomirani Duduk
sunrise
MadamX
Astra
ZoxZoja
Kica/Praja
dusicaa
Kijara-brm
Danubius
Ladyintheblack
podbarac
Ivana_258
srculence
Lakota
brdjanin
Sikret
promaja
Zana
Sibila_
Samhain
lane
AstrinaKomsinica
sanjalica.ns
sonia
Orhideja
Andjelika
idemodalje
Sanjalica
Lily
Oci-ANDJELA
EPAL
Schveca
Kronos
anja007
RAKEL
komunikativn@
Luckasta
njushkalo_
montoya
babaaa
Storm_z
slatkicass
zvezdana
Crna_ovca
Silvy
doctorr67
Boban
55 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptySub Jan 26, 2008 2:23 pm

First topic message reminder :

Poznato je da su karijes i paradentoza najrasprostranjenije bolesti svet
ske populacije (oko 80% stanovnistva Zemlje pati od nekog oblika ovih bolesti)Kako je sa vama? Bojite li se zubara, trpite li radije bol, ili? Pisite slobodno, mozda mozemo pomoci ?  [You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji put izmenio Danubius dana Ned Avg 25, 2013 1:05 pm, izmenio ukupno 6 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
zvezdana




Datum upisa : 23.12.2007

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyČet Jan 31, 2008 3:31 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]


Koristite PRAKTICNE SAVETE......
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyČet Jan 31, 2008 3:36 pm

zvezdana ::
[You must be registered and logged in to see this image.]


Koristite PRAKTICNE SAVETE......
OVAJ bi legao..u najmanju ruku, dve klasicne akrilatne proteze....oko 300 eu...dve skeletirane ...oko 500....ako bi se islo na mostove, 60 eu po zubu....leglo bi...opsss, zaneo sam se,,,,nego, sigurno nisi iz "struke"???Imas oko za biznis, hehehe :joker:
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
zvezdana




Datum upisa : 23.12.2007

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyUto Feb 05, 2008 3:05 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma



Datum upisa : 20.12.2007

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyČet Feb 07, 2008 10:43 pm

ima ovde raznih vampira:)))

[You must be registered and logged in to see this image.]
lol! affraid lol!
Nazad na vrh Ići dole
zvezdana




Datum upisa : 23.12.2007

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyČet Feb 07, 2008 11:03 pm

A imali koji struchnjak za vampirushe?
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma



Datum upisa : 20.12.2007

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyČet Feb 07, 2008 11:05 pm

ima..potrazite dr "Mengele":))))lol!
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc



Datum upisa : 10.10.2007

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyČet Feb 07, 2008 11:09 pm

dr Danubius, ja se strasno bojim zubara, sve utrnem na stolici.
Nazad na vrh Ići dole
zvezdana




Datum upisa : 23.12.2007

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyPet Feb 08, 2008 10:06 am

[You must be registered and logged in to see this image.]


Kazi chiki AAAAAAAAAA!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyPet Feb 08, 2008 5:49 pm

Sve sam zaj....t, hehehe Namera je bila da se zaista pomogne oko problema sa zubima (koje svi imamo) dakle, savetom, upucivanjem na ordinacije ili kolege ..(ne bi bilo prvi put).Imamo proteticara, ortodonta , maksilofacijalnog hirurga , cak i stomatopatologa...pa izvolite.... (sto ne znaci da ove slicice do sada nisu bile dobre, hehehe) :joker:
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Storm_z

Storm_z


Godina : 54
Location : Olujna polja
Datum upisa : 07.02.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptySub Feb 09, 2008 11:06 pm

Na forumu,jedan od novijih clanova je proteticar,zato ne brinite :D Vestaci ce stici preko veze lol!
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptySub Feb 09, 2008 11:12 pm

Taj "noviji clan" je jedan od osnivacha foruma, osoba koju jako cenim i ko mi nedostaje:))


.
Nazad na vrh Ići dole
babaaa

babaaa


Datum upisa : 18.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptySub Feb 09, 2008 11:25 pm

Danubius, pošto sam trenutno bez posla, mogu li da sredim zube "preko veze", a da platim kad počnem da radim ili možda ima posla u vašem gradu? :oops: :( :lol:
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyNed Feb 10, 2008 12:15 am

prijavljujem se za bezbolno vadjenje zuba.sa jednim udarcem vadim po 3 komada:)))Cena povoljna, svaki dogovor ispostovacemo:))










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Storm_z

Storm_z


Godina : 54
Location : Olujna polja
Datum upisa : 07.02.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyNed Feb 10, 2008 1:26 am

slatkicass ::
Taj "noviji clan" je jedan od osnivacha foruma, osoba koju jako cenim i ko mi nedostaje:))


.
Mislila sam na RAKEL :D
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyNed Feb 10, 2008 11:02 am

U nekom postpubertetu, dakle 70 tih bila je mnogo popularna izvesna Rakel, prezimenom Welch....da se ne radi o toj dami, hehhehe? (Videh je neki dan u novinama, jos uvek je cherry ),hehe










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Storm_z

Storm_z


Godina : 54
Location : Olujna polja
Datum upisa : 07.02.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyNed Feb 10, 2008 12:57 pm

Radi se o mojoj prijateljici koju sam ja dovela.Nije ta Rakel al da je cherry
to jeste :D
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyNed Feb 10, 2008 1:30 pm

cherry ????[You must be registered and logged in to see this image.]...mi bili bombardovani , pa preziveli...Cekamo eksploziju -jos ti prijateljica nije pisala ovde? Neka se ugleda na tebe, hehehe :joker:(a nadamo se da i prijateljica ima prijateljicu koju ce dovesti.....znas da vlada bela kuga i ekonomske migracije...da prezivimo....)










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyNed Feb 10, 2008 4:46 pm

babaaa ::
Danubius, pošto sam trenutno bez posla, mogu li da sredim zube "preko veze", a da platim kad počnem da radim ili možda ima posla u vašem gradu? :oops: :( :lol:
Ostadoh duzan odgovor babaaa...Naravno da moze...samo mora malo preciznije , sta bi trebalo , keramika( "navlake"ili "krunice" , mostovi...ili protezica....?) Za posao ne znam, isto preciznije, koja struka?Nezaposlenost je opsta, ali se nikada ne zna ...(Pre par dana smo primili dva mlada lekara iz Nisha,,,,) :joker:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
njushkalo_
Glavni opservator
njushkalo_


Location : daleko od tebe
Datum upisa : 27.12.2007

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyNed Feb 10, 2008 10:07 pm

danubius izbaci prvo cenovnik, možda se i dogovorimo :)
Nazad na vrh Ići dole
Luckasta

Luckasta


Godina : 63
Location : Germany
Humor : :)
Datum upisa : 14.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyNed Feb 10, 2008 10:45 pm

Mene bi takodje cenovnik zanimao za krunice i blombe koje ne sadrze amalgan (bele).. Da li bi i ja mogla u zdravstvenom domu kao privatni pacijent da pravim zube, ili to samo vazi za osiguranike sa domacom zdravstvenom knjizicom?
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyNed Feb 10, 2008 11:28 pm

svakako se sve placa i mogla bi da opravljash i u drzavnoj ustanovi...










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyNed Feb 10, 2008 11:35 pm

Tacno, montoya...Sve moze , ali se placha, zavisno da li je "strani zavod " ili lokalni osiguranik..Tacne cene neznam ni ja , sutra cu kopirati cenovnik :joker:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyNed Feb 10, 2008 11:44 pm

bio sam pre mozda 2 meseca u dom zdravlja kod zubara, sve sam platio i mozda je nesto bilo povoljnije nego kod privatnika, nesecam se cena ali tu je negde....










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Luckasta

Luckasta


Godina : 63
Location : Germany
Humor : :)
Datum upisa : 14.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyNed Feb 10, 2008 11:53 pm

Hvala vam na informaciji!

Navela sam da bi kao privatni pacijent dosla u dom zdravlja, to onda i podrazumeva , da sama snosim i placam iz svoga dzepa sve te troskove.
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyNed Feb 10, 2008 11:56 pm

Svakako bi prosla bolje nego u Germany, sto se tiche cenovnika a i usluga nista nezaostaje za zapadnom....










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
njushkalo_
Glavni opservator
njushkalo_


Location : daleko od tebe
Datum upisa : 27.12.2007

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyPon Feb 11, 2008 1:02 am

mada u domu zdravlja rade "onako preko q**" a 90% stomatologa ti savetuju znate mogli bi ovo da uradimo u mojoj ili koleginoj ordinaciji gde bih vam ja posvetio mnogo više pažnje i saosećao bih sa vašim bolom . ali bih te evriće uzeo samo ja ...


užas
Nazad na vrh Ići dole
Luckasta

Luckasta


Godina : 63
Location : Germany
Humor : :)
Datum upisa : 14.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyPon Feb 11, 2008 5:22 am

njushkalo_, ja bas iz tih razloga i pitam, da li mogu kao privatni pacijent i u zdravstvenom domu na lecenje.
Koliko pamtim, bio je vec jedan post, gde je navedeno " da u zdravstvenom domu se jos uvek kupuje (zahvaljujuci sistemu) kvalitetniji materijal, nego kod privatnika".
A meni je ipak bitniji kvalitet , nego samo kratka lepota n.p. kruna.
Bez obzira na to, da cu i kod privatnika proci finasijski povoljnije nego na zapadu, ipak ne vidim razlog da mi isti taj naplacuje duplu tarifu.
Sam zato sto ne zivim u Srbiji. Navikla sam hvala Bogu ili na zalost, da za nas iz dijaspore, vaze uvek druge tarifne liste kuci u Srbiji. Mora da nam na celu stoji napisano velikim slovima MADE IN DIJASPORA? lol!
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyPon Feb 11, 2008 10:28 am

njushkalo_ ::
mada u domu zdravlja rade "onako preko q**" a 90% stomatologa ti savetuju znate mogli bi ovo da uradimo u mojoj ili koleginoj ordinaciji gde bih vam ja posvetio mnogo više pažnje i saosećao bih sa vašim bolom . ali bih te evriće uzeo samo ja ...


užas

Ima i toga ali postoje i razne preporuke, kao sto preporucujemo nekog privatnika i tako preporucimo i dr iz doma zdravlja.Sve zavisi sta mi zapravo hocemo.Da li resimo problem ili da nas neko zamlacuje.Od price nema nista-samo rad ima smisla.










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Storm_z

Storm_z


Godina : 54
Location : Olujna polja
Datum upisa : 07.02.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyPon Feb 11, 2008 3:29 pm

Kad vec pominjete "divne"usluge mnogo je bolje otici kod privatnika i platiti inace klasika je poznata u drustvenoj organizaciji odneses sestri pa ako je i ona namrgodjena na salteru i njoj nesto pa doktoru-stomatologu pa platis na pr.anestezija za dete ako nije obavezna 200 din :D i ostalo auuu.Skuplja tara nego mera a da ne pricam o vremenu tamo ako ne podelis pokloncice i kvalitetu usluga.Svi mi to znamo ali...mala nuzda jedan a velika dva.
Nazad na vrh Ići dole
Luckasta

Luckasta


Godina : 63
Location : Germany
Humor : :)
Datum upisa : 14.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyPon Feb 11, 2008 5:10 pm

Zasto da delim prvo poklone, ako kao privatni pacijent i tako sve troskove sam snosim i placam? Ne zanima me u tom slucaju,koliko je ko namrgodjen. Iz svoga dzepa placam uslugu kao kod privatnika, u toj ceni su i pokloni inkluzivni. Niko tu i meni onda ne cini preko veze uslugu. A ta sestra ili doktor sto ocekuju u tome primeru poklon, oni bolje neka prepuste svoje radno mesto nekome drugome sto ga nema. Za nekoga sto nema posao je i plata od 100 Eura puno, a nekome i 500 da ima, jos uvek malo. E sad se seti, takva tema je isto zanimljiva prica affraid
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyPon Feb 11, 2008 5:24 pm

da, mislim isto sto se tiche namestanja....










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Kao sto sam obecao...    KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyPon Feb 11, 2008 9:59 pm

Ovo je vazeci cenovnik, i trebalo bi da jedinstven za celu Srbiju.Navedene su pune cene, dakle, bez olaksica (neke kategorije placaju samo participaciju) , no to bi bilo to u odnosu na predhodni razgovor.Nije tesko preracunati u Eu-i mislim da ce rezultat biti....da su smesne za neke evropske standarde-a materijal i usluga jesu na tom nivou.Naravno da je tacno i ono drugo(ruznije) sto pise, ali ne znam da li ste upoznati, na snazi je od neki dan novi Kodeks ponasanja zdravstvenih radnika koji bi trebao da spreci sve navedene pojave. Uostalom, i do sada je to zavisilo od coveka do coveka...Dakle , nadam se da sada donekle imate sliku o eventualnim ulaganjima u vase zdravlje...[You must be registered and logged in to see this image.]:joker:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Luckasta

Luckasta


Godina : 63
Location : Germany
Humor : :)
Datum upisa : 14.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyUto Feb 12, 2008 7:24 am

danubius,
najlepsa ti hvala za dostavku cenovnika!!!

Zanima me tvoje misljenje o beloj plombi?
Da li ju preporucujes, koliki rok trajnosti ona ima itd.?

Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyUto Feb 12, 2008 10:39 pm

Tkzv "bela plomba" je kompozitni materijal koji je u stomatologiji usao u masovnu upotrebu po jedinstvenoj formuli za ceo svet...Dakle,i u Srbiji se koriste iste vrste materijala (za nas je to iz uvoza )kao i bilo gde, uglavnom vodecih svetskih proizvodjaca (Japan, Lihtenstajn) Dolazi u vidu paste, raznih boja i nijansi (dakle nije nimalo samo "bela") i nanosi se u vise slojeva, sve dok se manje vise ne dobije boja i transparentnost prirodnih zuba (za svaki konkretan slucaj ponaosob) Aktivacija se vrsi UV svetloscu , i dobijamo tvrdocu priblizno prirodnom dentinu...E , tu je vazno , posto se radi o ispunu , koliki je kavitet i na kom mestu se nalazi.Prirodni zubi trpe pritisak pri zvakanju od oko 50 kp/cm , sto je veoma mnogo.Dakle , ovakve vrste plombi se stavljaju uglavnom na prednje zube, kod bocnih kaviteta, kod mladjih osoba obavezno-pre svega iz estetskih razloga .Trajnost im je kao kod klasicnih amalgamskih plombi, sa tim da one po "nauci" u milimolima imaju vecu specificnu tvrdocu.Nisu primecena nikakva stetna dejstva po dentin ili sluzokozu usta-dakle , to se radi vec vise godina , i rutinski..Mirno prepustite procenu svom stomatologu.Amalgamske plombe se obicno stavljaju na bocne zube (zbog boje) , i zabluda je da su stetne zbog sadrzaja zive.Ta prica ide jos od onda kada su se mesale rucno(ziva +srebrni amlagam , negde do kraja 6o tih) Vec odavno dolaze u gotovim zatvorenim ampulama, i mesaju se aparatom, tako da je svako eventualno oslobadjanje zive nemoguce -a ionako se radi o zaista minimalnoj kolicini..Dakle , bez straha, kazite aaaaaa....i prepustite svom stomatologu da resi stvari... :joker:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Luckasta

Luckasta


Godina : 63
Location : Germany
Humor : :)
Datum upisa : 14.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptySre Feb 13, 2008 6:24 am

Eto sad sam bas informirana...HVALAAAAAAAAA

A sutra idem da zinem i da kazem aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...za amalgan plombe, posto je kutnjak u pitanju :lol: :face: :D
Nazad na vrh Ići dole
komunikativn@
Fatal Femme
komunikativn@


Godina : 51
Location : tu i tamo -:)
Datum upisa : 02.02.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptySre Feb 13, 2008 12:20 pm

ja ne volim stomatologa kao ni gineokologa
:geek:

prije 3 god,moj zubar bio duze vrijeme na bolovanju pa imao zamjenu.
dosla sam na kontrolu zuba i usput da mi ocisti zubni kamenac.
posjeo me na stolicu umoto me do grla :geek:
pa kad je poceo da "cisti"
cjelo vrijeme ispljuvavala sam krv,a on samo komentirao "malo osteceno zubno meso",nista strasno.
trajalo "ciscenje" 15-20 min,ja sam imala osjecaj da mi je povadio sve zube ( kod mog zubara takav osjecaj nisam nikada imala )
Vec slijedeci dan zavrsila sam na hitnoj ,dijagnoza " upala zubnog mesa"

dobila sam antibiotike i upute kako isporati usta,stim da sam jela 4 dana sve na slamcicu,naravno ono sto je moglo kroz slamcicu proci -:)

imala sam zubnu zajebanciju 2 woche,i od tada vise nisam otisla kod zubara jer jednostavno imam strah .

sad dr.danubius ima li lijeka protiv straha zubara tj.stomatologa ?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptySre Feb 13, 2008 2:44 pm

Ima naravno...vec preporuceno za zenski svet .Zamislite da vam je zubar Ricard Gir, Mel Gipson , Kluni , Dzoni Deep, Bred Pit (vec po zelji) Ono malo bola bi se lakse podnelo (Isto vazi i za muski svet,ne bi imali nista protiv Pamele Anderson u beloj uniformici, zar ne , heheh :twisted: )Ima i Balkanski...da se pacijentu neko zestoko alkoholno pice ...ako se i dalje boji, jos 2-3...Samo, onda se desi i ono da u jednom trenutku se do tada zaplaseni pacijent pretvori u zver i "silu"(kada alkohol ucini svoje) ,,,pa pita" Ma kome ces ti da vadis zub, aaa???"Salim se... Kod komunikativne se desilo sledece-verovatno su u pitanju paradontalni dzepovi oko zuba (to je ono sto je covek "cistio" ) Oni se stvaraju kada se postepeno unistava vezivno tkivo zuba (milioni sitnih fibrioznih koncica) , desni se povlace , sire,i ogoljevaju vrat zuba (odatle bol) Tu se pojavljuje bukvalno jedna prstenasta praznina oko zuba , gde se nabija hrana , a onda razne bakterije prave zurku...Dolazi do bolne , cesto i gnojne upale desni.Jedino sto se moze uraditi je pokusati usporiti proces , jer uzrok i lek nisu pronadjeni..Dakle , stomatolog pokusa ocistiti sulkuse, odstraniti kamenac , i da antibiotike za smirivanje upale ...Vi sami mozete obratiti paznju na tehniku pranja zuba, gornje zube samo nadole, donje samo nagore, upotrebljavati neki od preparata za jacanje desni(Hexoral, gingival C, ozosept) , pa cak i periodicno "tusiranje " 3% hidrogenom...Ponavljam, radi se samo o usporavanju procesa i smanjenju tegoba...Zubima koje je zahvatila paradentoza nema spasa-no proces traje nekada i do 20 godina .Dokle god ima za cega da se drzi, zub se drzi (moze biti i potpuno zdrav, pa da se rasklati i ispadne , cesce zbog samog ogoljavanja vrata zuba karijes ucini pre svoje , jer je dugo nevidljiv(nedostupan) Za utehu , velika vecina nas boluje od toga(i ja sam)...tako da se pouzdajte najvise u genetiku..Ostalo je samo sanacija i pracenje stanja...Ako imate dobru genetiku, ne morate ni prati zube...ako ne...mozete se i nastaniti u ordinaciji-rezultat je isti... :twisted: E sada sam u sukobu interesa, hehehe...jer sto vise vi zuba izgubite, ja i kolege moramo nadoknaditi .... :twisted: :twisted: :twisted:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptySre Feb 13, 2008 2:57 pm

adm: E sada sam u sukobu interesa, hehehe...jer sto vise vi zuba izgubite, ja i kolege moramo nadoknaditi ....


Nije tako.sve sto si rekao gore potpuno je tacno, i sta vise na taj nachin ces pre privuci nove pacijente nego sto bi izgubio.svakako se tako uvecava a nesmanjuje broj novo-zainteresovanih korisnika vashih usluga.
tacno je da genetika 70-90% kvalitet zuba.Ali i pored toga ipak odrzavanjem istih se produzava znatno vek i trajnost.Lepo pricam a prvi sam koji nevodi bas toliko rachuna , vec kad nastane neki problem tad se setim da ima sta da se popravlja.










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
komunikativn@
Fatal Femme
komunikativn@


Godina : 51
Location : tu i tamo -:)
Datum upisa : 02.02.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptySre Feb 13, 2008 9:55 pm

[quote="danubius"]Ima naravno...vec preporuceno za zenski svet .Zamislite da vam je zubar Ricard Gir, Mel Gipson , Kluni , Dzoni Deep, Bred Pit (vec po zelji) Ono malo bola bi se lakse podnelo....

aha ma nemoj,mislish da bi oni meni gledali zube ?

je,je malo morgen ,

stha bi oni tek morali sve da podnesu :scratch: wauuu lol!
Nazad na vrh Ići dole
RAKEL

RAKEL


Godina : 64
Datum upisa : 08.02.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptySub Feb 23, 2008 10:41 pm

Evo i mene,treba li sta kome da se turi lol!
Nazad na vrh Ići dole
Luckasta

Luckasta


Godina : 63
Location : Germany
Humor : :)
Datum upisa : 14.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptySub Feb 23, 2008 10:46 pm

RAKEL ::
Evo i mene,treba li sta kome da se turi lol!


A ti bi kao da "turis"??? :joker:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptySub Feb 23, 2008 11:05 pm

RAKEL je ocigledno koleginica...(odmah hoce da turi, hehehe)pa u tom smislu...DOBRODOSHLA:::: :joker:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
zvezdana

zvezdana


Datum upisa : 23.12.2007

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyUto Mar 04, 2008 3:01 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyČet Mar 20, 2008 6:49 pm

zvezdana ::
[You must be registered and logged in to see this image.]
Da znas da upravo imam taj osecaj(vrazja paradentoza) hehehe :joker:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyNed Maj 04, 2008 11:45 pm

Ja sutra odoh kod moga zubara da pravim tretman korena zuba:najebacu....
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyNed Maj 04, 2008 11:53 pm

anja007 ::
Ja sutra odoh kod moga zubara da pravim tretman korena zuba:najebacu....
Zavisi koji tretman...kakogod-ansteziju ćes dobiti , pa bar intervencija ne bi trebala biti bolna .Ako je koren u pitanju,znas i sama, to sto pravi problem je živac.Kada se devitalizira , sve je ostalo pesma, moze da se buši i struže koliko hoćes , ne boli. E sada, ako je apikotomija...to je malo gora stvar , to je vec hirurgija.Računaj sa jedno nedelju dana otoka i sličnih stvari-ali zub se spasi . Verovatno je čovek snimio, pa zna sta radi-dakle , ne boj se , mora malo boleti, ali vredi rezultata.I naravno-ispričaj nam kako je bilo affraid










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyUto Maj 06, 2008 2:04 pm

E pa anja nam se ne javlja.....Valjda se ovako zavrsilo:

[You must be registered and logged in to see this image.].....a ne ovako ........[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyUto Maj 13, 2008 8:08 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyPon Maj 19, 2008 10:05 pm

Evo javljam vam se pa da vam ispricam, sve je lepo proslo....

Zubar kao novi doktor vec mi je bio na pocetku antipatican.Ali mi je odmah zatvorio usta.Skrenuo mi paznju da ne pominjem bivsu zubarku koja mi je ostavila poprilicno dobar otok i napola nedovrseni zub;pa umrla jadnica.

A ja nisam imala stila , ni snage , ni volje da odem kod drugoga.
A onda sam osetila otok , koji nije splasnjavao pa moradoh.
Da bio je jako prijatan zubar, da zaboraviomo ono sto mi je ocitao na pocetku dolazka.I vise je nisam pominjala, a i bolje jer radio je dobro.Uz inekciju naravno, par rengena , odradio je to profesionalno al prilicno sporo.

Vrhunac radnje bio je da mi je na kraju tretnama otkrio zaboravljenu vatu u zubu , koju je bivsa dr-Of zaboravila prilikom terapije.

I eto sreca u nesreci, dve uspesne obrade korena, i jos par popravki zuba.
Sve je proslo, rekao je , sad nemam vise zube za popravku.Sve na mestu.

Sta ti je muski lekar (pomislila sam) spicio stvar za cas , al da ne brinete bila sam zbunjena pa zato nisam pisala.
pozzz

p.s. ostala su jos dva za vadjenje al otom potom, jos nije zagustilo da bih morala opet na stolicu....
Nazad na vrh Ići dole
Kronos

Kronos


Datum upisa : 16.05.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyUto Maj 20, 2008 10:40 am

Eh kakve li slucajnosti da nabasam na ovu temu bas danas ...... danas cu da se kerebechim na zubarskoj stolici 10 jubilarni put u poslednjih 30 dana. Aza to vreme izvadjena su mi tri zuba i dva su popravljena... HRABROST mi je srednje ime (osim kad se plasim) a plasim se kako udjem na vrata ordinacije, al sta sad.. to je negde u biti svih nas da se plasimo zubara...ili se to ja samo tesim?!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyUto Maj 20, 2008 11:12 am

Anja i Kronos :anja, dobro si prošla. Zaboravljena vata je mogla da izazove sepsu samo tako....No ima i ono drugo -zubari su nevidjeni Minhauzeni, a posto znamo KO je seo na stolicu-a zubar je muško....Mozda je malo i naduvao stvar , da bi ispao tvoj "heroj" :twisted:
Kronos:ne poznajem nikoga ko voli zubare , a tek što ih ja ne volemmmmm-----Ali, imas samo jedne zube, i mora se boriti do zadnje mogucnosti....ili padas meni u ruke , hehehe :twisted:
ps stavi avatar-cisto prepoznavanja radi , ako se ne snalazis , svako od nas ce ti rado pomoci :alien:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyUto Maj 20, 2008 8:27 pm

Ma ko zna mozda je i heroja igrao, ali znam jedno odradio je to za reprezentaciju.
Kronos, kad sednes na zubarsku stolicu ti samo pocni da zamisljas one krezube ljude koje poznajes i sve ce ti biti lako.
a za malo jacu intervenciju pomisli na neku sexi simpatiju.
pozzz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyUto Maj 20, 2008 8:44 pm

Evo, ja rešio problem....Kronos , pogledaj ovo, pa se zakazi kod gospodje :D [You must be registered and logged in to see this link.] :D [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
komunikativn@
Fatal Femme
komunikativn@


Godina : 51
Location : tu i tamo -:)
Datum upisa : 02.02.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyUto Maj 20, 2008 10:04 pm

[You must be registered and logged in to see this image.].. affraid affraid affraid affraid
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyPon Maj 26, 2008 8:50 pm

Vidim danas glupost na plakatu koji stoji kod nas u zubarskoj čekaonici."Uputstvo o pravilnom pranju zuba" ..Kaže, zube treba prati horizontalnim pokretima paralelelno sa usnom.Koja glupost! Efekat ovakvog pranja je skoro nista. Zube treba prati VERTIKALNIM pokretima , i to od sulkusa zuba , gornje nadole, donje nagore.Tako se izbegne nabijanje hrane pod desni. To je najosnovnije , i logicki, zato ne treba biti stomatolog.Posebno je vazno kod paradotopatičnih zuba, a skoro svi imamo takve promene. Ko je ovo napisao, svaka čast , procitajte sami [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyPet Maj 30, 2008 7:58 pm

Da li je dobro koristiti elektricnu cetkicu za zube svaki dan?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyPet Maj 30, 2008 8:22 pm

anja007 ::
Da li je dobro koristiti elektricnu cetkicu za zube svaki dan?

NE NE I NE ! Električna četkica za zube moze lako, zbog rotacije i osciliranja dovesti do oštećenja okolnih tkiva .Ni jedan stomatolog neće preporučiti električnu četkicu-to čine samo proizvodjači i "njihovi" stomatolozi. Električne četkice imaju nivoe podešavanja -kako znamo koji je pravi? One su korisne kod starijih i dece, jer jedni ne umeju pravilno da peru zube, a drugi više to ne mogu, pa po sistemu, hajde , koliko se vec očisti. Dovoljna je obična četkica, mekoće dlaka medium (prečvrsta dovodi do krvarenja desni, premekana ne skida naslage i plak) Menjati je svaka 2 meseca, i koristiti u kombinaciji sa interdentalnim koncem. Isto vazi i za sredstva za "izbeljivanje zuba" Jedna su na bazi mehaničkog skidanja, druga na bazi hemije-i jedno i drugo ošteti gledj.

Najvažnija je tehnika pranja-gornje -od gore ka dole, donje obrnuto, nikako pokretima levo-desno. No za sve , pa i ovo-konsultacija sa vasim stomatologom.On poznaje stanje , pa ce vec odrediti sta je najbolje . [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptySub Maj 31, 2008 9:38 pm

Pitam zato sto vec par meseci imam po drugi put , ali sada nesto jacu elektricku cetkicu za zube.
Kad ona pocne da vibrira mislim da se osecam kao da me struja prodrmala.Pre toga sam koristila samo jednom elektricnu cetkicu za zube ali nesto slabijeg inteziteta.Nije mi se dopala, jer nisam osecala da mi menja ovu normalnu cetkicu, bila je nekako slaba.
Ova koju sada koristim , kad stavim na onaj punjac ima tolike vibracije da imam osecaj kao da sam kod zubara.Verovao ili ne osecam da skida kamenac sa zuba.
Jeste da je cetkica jako kvalitetna, ali kad je koristim imam osecaj da se nalazim na zubarskoj stolici.
Danibus ti si strucnjak , zato sam i postavila pitanje.
Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyPet Jun 13, 2008 5:23 pm

Ako mislite da ovakve stvari ne vidjamo svaki dan.......vidjamooooo !!!!! [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 11Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sledeći
 Similar topics
-
» PASTE ZA ZUBE
» NAMIRNICE KOJE KVARE ZUBE !

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: STOMATOLOGIJA/ZUBNA PROTETIKA-
Skoči na: