DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

  KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)

Ići dole 
+51
el_vibrador
Mima65
Gothic
bosankaa
Diplomirani Duduk
sunrise
MadamX
Astra
ZoxZoja
Kica/Praja
dusicaa
Kijara-brm
Danubius
Ladyintheblack
podbarac
Ivana_258
srculence
Lakota
brdjanin
Sikret
promaja
Zana
Sibila_
Samhain
lane
AstrinaKomsinica
sanjalica.ns
sonia
Orhideja
Andjelika
idemodalje
Sanjalica
Lily
Oci-ANDJELA
EPAL
Schveca
Kronos
anja007
RAKEL
komunikativn@
Luckasta
njushkalo_
montoya
babaaa
Storm_z
slatkicass
zvezdana
Crna_ovca
Silvy
doctorr67
Boban
55 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptySub Jan 26, 2008 2:23 pm

First topic message reminder :

Poznato je da su karijes i paradentoza najrasprostranjenije bolesti svet
ske populacije (oko 80% stanovnistva Zemlje pati od nekog oblika ovih bolesti)Kako je sa vama? Bojite li se zubara, trpite li radije bol, ili? Pisite slobodno, mozda mozemo pomoci ?  [You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji put izmenio Danubius dana Ned Avg 25, 2013 1:05 pm, izmenio ukupno 6 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
njushkalo_
Glavni opservator



Datum upisa : 27.12.2007

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyPon Feb 11, 2008 1:02 am

mada u domu zdravlja rade "onako preko q**" a 90% stomatologa ti savetuju znate mogli bi ovo da uradimo u mojoj ili koleginoj ordinaciji gde bih vam ja posvetio mnogo više pažnje i saosećao bih sa vašim bolom . ali bih te evriće uzeo samo ja ...


užas
Nazad na vrh Ići dole
Luckasta




Datum upisa : 14.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyPon Feb 11, 2008 5:22 am

njushkalo_, ja bas iz tih razloga i pitam, da li mogu kao privatni pacijent i u zdravstvenom domu na lecenje.
Koliko pamtim, bio je vec jedan post, gde je navedeno " da u zdravstvenom domu se jos uvek kupuje (zahvaljujuci sistemu) kvalitetniji materijal, nego kod privatnika".
A meni je ipak bitniji kvalitet , nego samo kratka lepota n.p. kruna.
Bez obzira na to, da cu i kod privatnika proci finasijski povoljnije nego na zapadu, ipak ne vidim razlog da mi isti taj naplacuje duplu tarifu.
Sam zato sto ne zivim u Srbiji. Navikla sam hvala Bogu ili na zalost, da za nas iz dijaspore, vaze uvek druge tarifne liste kuci u Srbiji. Mora da nam na celu stoji napisano velikim slovima MADE IN DIJASPORA? lol!
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma



Datum upisa : 09.02.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyPon Feb 11, 2008 10:28 am

njushkalo_ ::
mada u domu zdravlja rade "onako preko q**" a 90% stomatologa ti savetuju znate mogli bi ovo da uradimo u mojoj ili koleginoj ordinaciji gde bih vam ja posvetio mnogo više pažnje i saosećao bih sa vašim bolom . ali bih te evriće uzeo samo ja ...


užas

Ima i toga ali postoje i razne preporuke, kao sto preporucujemo nekog privatnika i tako preporucimo i dr iz doma zdravlja.Sve zavisi sta mi zapravo hocemo.Da li resimo problem ili da nas neko zamlacuje.Od price nema nista-samo rad ima smisla.
Nazad na vrh Ići dole
Storm_z




Datum upisa : 07.02.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyPon Feb 11, 2008 3:29 pm

Kad vec pominjete "divne"usluge mnogo je bolje otici kod privatnika i platiti inace klasika je poznata u drustvenoj organizaciji odneses sestri pa ako je i ona namrgodjena na salteru i njoj nesto pa doktoru-stomatologu pa platis na pr.anestezija za dete ako nije obavezna 200 din :D i ostalo auuu.Skuplja tara nego mera a da ne pricam o vremenu tamo ako ne podelis pokloncice i kvalitetu usluga.Svi mi to znamo ali...mala nuzda jedan a velika dva.
Nazad na vrh Ići dole
Luckasta




Datum upisa : 14.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyPon Feb 11, 2008 5:10 pm

Zasto da delim prvo poklone, ako kao privatni pacijent i tako sve troskove sam snosim i placam? Ne zanima me u tom slucaju,koliko je ko namrgodjen. Iz svoga dzepa placam uslugu kao kod privatnika, u toj ceni su i pokloni inkluzivni. Niko tu i meni onda ne cini preko veze uslugu. A ta sestra ili doktor sto ocekuju u tome primeru poklon, oni bolje neka prepuste svoje radno mesto nekome drugome sto ga nema. Za nekoga sto nema posao je i plata od 100 Eura puno, a nekome i 500 da ima, jos uvek malo. E sad se seti, takva tema je isto zanimljiva prica affraid
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma



Datum upisa : 09.02.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyPon Feb 11, 2008 5:24 pm

da, mislim isto sto se tiche namestanja....
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Kao sto sam obecao...    KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyPon Feb 11, 2008 9:59 pm

Ovo je vazeci cenovnik, i trebalo bi da jedinstven za celu Srbiju.Navedene su pune cene, dakle, bez olaksica (neke kategorije placaju samo participaciju) , no to bi bilo to u odnosu na predhodni razgovor.Nije tesko preracunati u Eu-i mislim da ce rezultat biti....da su smesne za neke evropske standarde-a materijal i usluga jesu na tom nivou.Naravno da je tacno i ono drugo(ruznije) sto pise, ali ne znam da li ste upoznati, na snazi je od neki dan novi Kodeks ponasanja zdravstvenih radnika koji bi trebao da spreci sve navedene pojave. Uostalom, i do sada je to zavisilo od coveka do coveka...Dakle , nadam se da sada donekle imate sliku o eventualnim ulaganjima u vase zdravlje...[You must be registered and logged in to see this image.]:joker:
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Luckasta




Datum upisa : 14.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyUto Feb 12, 2008 7:24 am

danubius,
najlepsa ti hvala za dostavku cenovnika!!!

Zanima me tvoje misljenje o beloj plombi?
Da li ju preporucujes, koliki rok trajnosti ona ima itd.?

Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyUto Feb 12, 2008 10:39 pm

Tkzv "bela plomba" je kompozitni materijal koji je u stomatologiji usao u masovnu upotrebu po jedinstvenoj formuli za ceo svet...Dakle,i u Srbiji se koriste iste vrste materijala (za nas je to iz uvoza )kao i bilo gde, uglavnom vodecih svetskih proizvodjaca (Japan, Lihtenstajn) Dolazi u vidu paste, raznih boja i nijansi (dakle nije nimalo samo "bela") i nanosi se u vise slojeva, sve dok se manje vise ne dobije boja i transparentnost prirodnih zuba (za svaki konkretan slucaj ponaosob) Aktivacija se vrsi UV svetloscu , i dobijamo tvrdocu priblizno prirodnom dentinu...E , tu je vazno , posto se radi o ispunu , koliki je kavitet i na kom mestu se nalazi.Prirodni zubi trpe pritisak pri zvakanju od oko 50 kp/cm , sto je veoma mnogo.Dakle , ovakve vrste plombi se stavljaju uglavnom na prednje zube, kod bocnih kaviteta, kod mladjih osoba obavezno-pre svega iz estetskih razloga .Trajnost im je kao kod klasicnih amalgamskih plombi, sa tim da one po "nauci" u milimolima imaju vecu specificnu tvrdocu.Nisu primecena nikakva stetna dejstva po dentin ili sluzokozu usta-dakle , to se radi vec vise godina , i rutinski..Mirno prepustite procenu svom stomatologu.Amalgamske plombe se obicno stavljaju na bocne zube (zbog boje) , i zabluda je da su stetne zbog sadrzaja zive.Ta prica ide jos od onda kada su se mesale rucno(ziva +srebrni amlagam , negde do kraja 6o tih) Vec odavno dolaze u gotovim zatvorenim ampulama, i mesaju se aparatom, tako da je svako eventualno oslobadjanje zive nemoguce -a ionako se radi o zaista minimalnoj kolicini..Dakle , bez straha, kazite aaaaaa....i prepustite svom stomatologu da resi stvari... :joker:
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Luckasta

Luckasta


Godina : 63
Location : Germany
Humor : :)
Datum upisa : 14.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptySre Feb 13, 2008 6:24 am

Eto sad sam bas informirana...HVALAAAAAAAAA

A sutra idem da zinem i da kazem aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...za amalgan plombe, posto je kutnjak u pitanju :lol: :face: :D
Nazad na vrh Ići dole
komunikativn@
Fatal Femme
komunikativn@


Godina : 51
Location : tu i tamo -:)
Datum upisa : 02.02.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptySre Feb 13, 2008 12:20 pm

ja ne volim stomatologa kao ni gineokologa
:geek:

prije 3 god,moj zubar bio duze vrijeme na bolovanju pa imao zamjenu.
dosla sam na kontrolu zuba i usput da mi ocisti zubni kamenac.
posjeo me na stolicu umoto me do grla :geek:
pa kad je poceo da "cisti"
cjelo vrijeme ispljuvavala sam krv,a on samo komentirao "malo osteceno zubno meso",nista strasno.
trajalo "ciscenje" 15-20 min,ja sam imala osjecaj da mi je povadio sve zube ( kod mog zubara takav osjecaj nisam nikada imala )
Vec slijedeci dan zavrsila sam na hitnoj ,dijagnoza " upala zubnog mesa"

dobila sam antibiotike i upute kako isporati usta,stim da sam jela 4 dana sve na slamcicu,naravno ono sto je moglo kroz slamcicu proci -:)

imala sam zubnu zajebanciju 2 woche,i od tada vise nisam otisla kod zubara jer jednostavno imam strah .

sad dr.danubius ima li lijeka protiv straha zubara tj.stomatologa ?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptySre Feb 13, 2008 2:44 pm

Ima naravno...vec preporuceno za zenski svet .Zamislite da vam je zubar Ricard Gir, Mel Gipson , Kluni , Dzoni Deep, Bred Pit (vec po zelji) Ono malo bola bi se lakse podnelo (Isto vazi i za muski svet,ne bi imali nista protiv Pamele Anderson u beloj uniformici, zar ne , heheh :twisted: )Ima i Balkanski...da se pacijentu neko zestoko alkoholno pice ...ako se i dalje boji, jos 2-3...Samo, onda se desi i ono da u jednom trenutku se do tada zaplaseni pacijent pretvori u zver i "silu"(kada alkohol ucini svoje) ,,,pa pita" Ma kome ces ti da vadis zub, aaa???"Salim se... Kod komunikativne se desilo sledece-verovatno su u pitanju paradontalni dzepovi oko zuba (to je ono sto je covek "cistio" ) Oni se stvaraju kada se postepeno unistava vezivno tkivo zuba (milioni sitnih fibrioznih koncica) , desni se povlace , sire,i ogoljevaju vrat zuba (odatle bol) Tu se pojavljuje bukvalno jedna prstenasta praznina oko zuba , gde se nabija hrana , a onda razne bakterije prave zurku...Dolazi do bolne , cesto i gnojne upale desni.Jedino sto se moze uraditi je pokusati usporiti proces , jer uzrok i lek nisu pronadjeni..Dakle , stomatolog pokusa ocistiti sulkuse, odstraniti kamenac , i da antibiotike za smirivanje upale ...Vi sami mozete obratiti paznju na tehniku pranja zuba, gornje zube samo nadole, donje samo nagore, upotrebljavati neki od preparata za jacanje desni(Hexoral, gingival C, ozosept) , pa cak i periodicno "tusiranje " 3% hidrogenom...Ponavljam, radi se samo o usporavanju procesa i smanjenju tegoba...Zubima koje je zahvatila paradentoza nema spasa-no proces traje nekada i do 20 godina .Dokle god ima za cega da se drzi, zub se drzi (moze biti i potpuno zdrav, pa da se rasklati i ispadne , cesce zbog samog ogoljavanja vrata zuba karijes ucini pre svoje , jer je dugo nevidljiv(nedostupan) Za utehu , velika vecina nas boluje od toga(i ja sam)...tako da se pouzdajte najvise u genetiku..Ostalo je samo sanacija i pracenje stanja...Ako imate dobru genetiku, ne morate ni prati zube...ako ne...mozete se i nastaniti u ordinaciji-rezultat je isti... :twisted: E sada sam u sukobu interesa, hehehe...jer sto vise vi zuba izgubite, ja i kolege moramo nadoknaditi .... :twisted: :twisted: :twisted:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptySre Feb 13, 2008 2:57 pm

adm: E sada sam u sukobu interesa, hehehe...jer sto vise vi zuba izgubite, ja i kolege moramo nadoknaditi ....


Nije tako.sve sto si rekao gore potpuno je tacno, i sta vise na taj nachin ces pre privuci nove pacijente nego sto bi izgubio.svakako se tako uvecava a nesmanjuje broj novo-zainteresovanih korisnika vashih usluga.
tacno je da genetika 70-90% kvalitet zuba.Ali i pored toga ipak odrzavanjem istih se produzava znatno vek i trajnost.Lepo pricam a prvi sam koji nevodi bas toliko rachuna , vec kad nastane neki problem tad se setim da ima sta da se popravlja.










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
komunikativn@
Fatal Femme
komunikativn@


Godina : 51
Location : tu i tamo -:)
Datum upisa : 02.02.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptySre Feb 13, 2008 9:55 pm

[quote="danubius"]Ima naravno...vec preporuceno za zenski svet .Zamislite da vam je zubar Ricard Gir, Mel Gipson , Kluni , Dzoni Deep, Bred Pit (vec po zelji) Ono malo bola bi se lakse podnelo....

aha ma nemoj,mislish da bi oni meni gledali zube ?

je,je malo morgen ,

stha bi oni tek morali sve da podnesu :scratch: wauuu lol!
Nazad na vrh Ići dole
RAKEL

RAKEL


Godina : 64
Datum upisa : 08.02.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptySub Feb 23, 2008 10:41 pm

Evo i mene,treba li sta kome da se turi lol!
Nazad na vrh Ići dole
Luckasta

Luckasta


Godina : 63
Location : Germany
Humor : :)
Datum upisa : 14.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptySub Feb 23, 2008 10:46 pm

RAKEL ::
Evo i mene,treba li sta kome da se turi lol!


A ti bi kao da "turis"??? :joker:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptySub Feb 23, 2008 11:05 pm

RAKEL je ocigledno koleginica...(odmah hoce da turi, hehehe)pa u tom smislu...DOBRODOSHLA:::: :joker:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
zvezdana

zvezdana


Datum upisa : 23.12.2007

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyUto Mar 04, 2008 3:01 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyČet Mar 20, 2008 6:49 pm

zvezdana ::
[You must be registered and logged in to see this image.]
Da znas da upravo imam taj osecaj(vrazja paradentoza) hehehe :joker:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyNed Maj 04, 2008 11:45 pm

Ja sutra odoh kod moga zubara da pravim tretman korena zuba:najebacu....
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyNed Maj 04, 2008 11:53 pm

anja007 ::
Ja sutra odoh kod moga zubara da pravim tretman korena zuba:najebacu....
Zavisi koji tretman...kakogod-ansteziju ćes dobiti , pa bar intervencija ne bi trebala biti bolna .Ako je koren u pitanju,znas i sama, to sto pravi problem je živac.Kada se devitalizira , sve je ostalo pesma, moze da se buši i struže koliko hoćes , ne boli. E sada, ako je apikotomija...to je malo gora stvar , to je vec hirurgija.Računaj sa jedno nedelju dana otoka i sličnih stvari-ali zub se spasi . Verovatno je čovek snimio, pa zna sta radi-dakle , ne boj se , mora malo boleti, ali vredi rezultata.I naravno-ispričaj nam kako je bilo affraid










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyUto Maj 06, 2008 2:04 pm

E pa anja nam se ne javlja.....Valjda se ovako zavrsilo:

[You must be registered and logged in to see this image.].....a ne ovako ........[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyUto Maj 13, 2008 8:08 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyPon Maj 19, 2008 10:05 pm

Evo javljam vam se pa da vam ispricam, sve je lepo proslo....

Zubar kao novi doktor vec mi je bio na pocetku antipatican.Ali mi je odmah zatvorio usta.Skrenuo mi paznju da ne pominjem bivsu zubarku koja mi je ostavila poprilicno dobar otok i napola nedovrseni zub;pa umrla jadnica.

A ja nisam imala stila , ni snage , ni volje da odem kod drugoga.
A onda sam osetila otok , koji nije splasnjavao pa moradoh.
Da bio je jako prijatan zubar, da zaboraviomo ono sto mi je ocitao na pocetku dolazka.I vise je nisam pominjala, a i bolje jer radio je dobro.Uz inekciju naravno, par rengena , odradio je to profesionalno al prilicno sporo.

Vrhunac radnje bio je da mi je na kraju tretnama otkrio zaboravljenu vatu u zubu , koju je bivsa dr-Of zaboravila prilikom terapije.

I eto sreca u nesreci, dve uspesne obrade korena, i jos par popravki zuba.
Sve je proslo, rekao je , sad nemam vise zube za popravku.Sve na mestu.

Sta ti je muski lekar (pomislila sam) spicio stvar za cas , al da ne brinete bila sam zbunjena pa zato nisam pisala.
pozzz

p.s. ostala su jos dva za vadjenje al otom potom, jos nije zagustilo da bih morala opet na stolicu....
Nazad na vrh Ići dole
Kronos

Kronos


Datum upisa : 16.05.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyUto Maj 20, 2008 10:40 am

Eh kakve li slucajnosti da nabasam na ovu temu bas danas ...... danas cu da se kerebechim na zubarskoj stolici 10 jubilarni put u poslednjih 30 dana. Aza to vreme izvadjena su mi tri zuba i dva su popravljena... HRABROST mi je srednje ime (osim kad se plasim) a plasim se kako udjem na vrata ordinacije, al sta sad.. to je negde u biti svih nas da se plasimo zubara...ili se to ja samo tesim?!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyUto Maj 20, 2008 11:12 am

Anja i Kronos :anja, dobro si prošla. Zaboravljena vata je mogla da izazove sepsu samo tako....No ima i ono drugo -zubari su nevidjeni Minhauzeni, a posto znamo KO je seo na stolicu-a zubar je muško....Mozda je malo i naduvao stvar , da bi ispao tvoj "heroj" :twisted:
Kronos:ne poznajem nikoga ko voli zubare , a tek što ih ja ne volemmmmm-----Ali, imas samo jedne zube, i mora se boriti do zadnje mogucnosti....ili padas meni u ruke , hehehe :twisted:
ps stavi avatar-cisto prepoznavanja radi , ako se ne snalazis , svako od nas ce ti rado pomoci :alien:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyUto Maj 20, 2008 8:27 pm

Ma ko zna mozda je i heroja igrao, ali znam jedno odradio je to za reprezentaciju.
Kronos, kad sednes na zubarsku stolicu ti samo pocni da zamisljas one krezube ljude koje poznajes i sve ce ti biti lako.
a za malo jacu intervenciju pomisli na neku sexi simpatiju.
pozzz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyUto Maj 20, 2008 8:44 pm

Evo, ja rešio problem....Kronos , pogledaj ovo, pa se zakazi kod gospodje :D [You must be registered and logged in to see this link.] :D [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
komunikativn@
Fatal Femme
komunikativn@


Godina : 51
Location : tu i tamo -:)
Datum upisa : 02.02.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyUto Maj 20, 2008 10:04 pm

[You must be registered and logged in to see this image.].. affraid affraid affraid affraid
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyPon Maj 26, 2008 8:50 pm

Vidim danas glupost na plakatu koji stoji kod nas u zubarskoj čekaonici."Uputstvo o pravilnom pranju zuba" ..Kaže, zube treba prati horizontalnim pokretima paralelelno sa usnom.Koja glupost! Efekat ovakvog pranja je skoro nista. Zube treba prati VERTIKALNIM pokretima , i to od sulkusa zuba , gornje nadole, donje nagore.Tako se izbegne nabijanje hrane pod desni. To je najosnovnije , i logicki, zato ne treba biti stomatolog.Posebno je vazno kod paradotopatičnih zuba, a skoro svi imamo takve promene. Ko je ovo napisao, svaka čast , procitajte sami [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyPet Maj 30, 2008 7:58 pm

Da li je dobro koristiti elektricnu cetkicu za zube svaki dan?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyPet Maj 30, 2008 8:22 pm

anja007 ::
Da li je dobro koristiti elektricnu cetkicu za zube svaki dan?

NE NE I NE ! Električna četkica za zube moze lako, zbog rotacije i osciliranja dovesti do oštećenja okolnih tkiva .Ni jedan stomatolog neće preporučiti električnu četkicu-to čine samo proizvodjači i "njihovi" stomatolozi. Električne četkice imaju nivoe podešavanja -kako znamo koji je pravi? One su korisne kod starijih i dece, jer jedni ne umeju pravilno da peru zube, a drugi više to ne mogu, pa po sistemu, hajde , koliko se vec očisti. Dovoljna je obična četkica, mekoće dlaka medium (prečvrsta dovodi do krvarenja desni, premekana ne skida naslage i plak) Menjati je svaka 2 meseca, i koristiti u kombinaciji sa interdentalnim koncem. Isto vazi i za sredstva za "izbeljivanje zuba" Jedna su na bazi mehaničkog skidanja, druga na bazi hemije-i jedno i drugo ošteti gledj.

Najvažnija je tehnika pranja-gornje -od gore ka dole, donje obrnuto, nikako pokretima levo-desno. No za sve , pa i ovo-konsultacija sa vasim stomatologom.On poznaje stanje , pa ce vec odrediti sta je najbolje . [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptySub Maj 31, 2008 9:38 pm

Pitam zato sto vec par meseci imam po drugi put , ali sada nesto jacu elektricku cetkicu za zube.
Kad ona pocne da vibrira mislim da se osecam kao da me struja prodrmala.Pre toga sam koristila samo jednom elektricnu cetkicu za zube ali nesto slabijeg inteziteta.Nije mi se dopala, jer nisam osecala da mi menja ovu normalnu cetkicu, bila je nekako slaba.
Ova koju sada koristim , kad stavim na onaj punjac ima tolike vibracije da imam osecaj kao da sam kod zubara.Verovao ili ne osecam da skida kamenac sa zuba.
Jeste da je cetkica jako kvalitetna, ali kad je koristim imam osecaj da se nalazim na zubarskoj stolici.
Danibus ti si strucnjak , zato sam i postavila pitanje.
Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyPet Jun 13, 2008 5:23 pm

Ako mislite da ovakve stvari ne vidjamo svaki dan.......vidjamooooo !!!!! [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyPet Jun 20, 2008 7:30 pm

Rezultati istraživanja zdravlja stanovništva Srbije
Bez zuba svaki četvrti građanin


[You must be registered and logged in to see this image.]




Od ukupnog broja odraslih u Srbiji svega 8,5 odsto njih ima sve zube, četvrtini, tačnije 26,6 odsto, nedostaje više od 10 zuba, a 60 odsto njih ne pere zube svakog dana, pokazalo je istraživanje zdravlja naših stanovnika, koje je organizovalo Ministarstvo zdravlja sa Institutom za javno zdravlje „Batut“.

- Istraživanje je pokazalo da svega 40 odsto ispitanih stanovnika pere zube jednom ili više puta dnevno. Primer za najredovnije održavanje oralne higijene je žena od 35 godina iz Beograda i to iz kategorije najbogatijih. Takođe, pokazalo se da se iz godine u godinu smanjuje broj odraslih koji odlaze kod stomatologa sa 36,8 odsto na 30,7 odsto. Treba reći da od tog procenta svega 15,1 odsto njih ide na kontrolu zdravlja usta i zuba. Znači, ne samo da je malo onih koji odlaze kod zubara, već je i mali broj onih koji to čine zbog kontrole - kaže za „Blic“ dr sci. med. Milica Šćekić, koordinator Najbogatiji redovno peru zube
Od ukupnog broja Srba koji redovno peru zube (njih 40 odsto) oralnu higijensku naviku imaju najbogatiji, a najmanje najsiromašniji.
Najbogatiji: 67,9 odsto
Bogatiji: 52,7 odsto
Srednji sloj: 40,1 odsto
Siromašniji: 29,8 odsto
Najsiromašniji: 13,9 odsto

nacionalne kampanje „Nedelja zdravlja usta i zuba“ iz Instituta „Batut“.
Bezubim stanovnicima naše zemlje najčešće nije neprijatno da se zbog toga široko osmehuju. U svetu se kod stomatologa odlazi zbog parodontologije, karijesa, estetskih, a naročito funkcionalnih problema vezanih za gubitak zuba. U Srbiji se ide samo kad se mora! Stručnjaci napominju da učestalost posete stomatoloških ordinacija zavisi od razvijenosti zemlje, kulture, običaja, načina ishrane, ali i organizovanosti i dostupnosti zdravstvene zaštite.
Istraživanja u svetu i kod nas pokazuju da nijedan sistem zdravstvene zaštite ne može da obezbedi dobro opšte zdravlje i zdravlje usta i zuba bez aktivnog učešća pojedinca, porodice i društva u celini.
- U Srbiji 18 godina organizujemo kampanju „Nedelja usta i zuba“ i pokazalo se da mladi sve redovnije posećuju stomatologe. Smanjuje se i broj dece koja nisu nikada posetila stomatologa. Njih je sada 3,2 odsto. Bitno je podsetiti da su mladi u očuvanju zdravlja usta i zuba obuhvaćeni kroz primarnu zdravstvenu zaštitu. Stomatolozi vredno rade i obuhvataju svu decu - objašnjava dr Šćekić.
„Nedelja zdravlja usta i zuba“ organizuje se svake godine od 12. do 17. maja zbog značaja tog segmenta zdravlja u ukupnom, opštem zdravlju svakog čoveka.
- Nema opšteg zdravlja bez zdravlja usta i zuba! Zato je bitno da se oralna higijena redovno održava posle svakog obroka, a obavezno ujutru i uveče. Treba povećati kontrolu pojedinca, podstaći porodicu, roditelje i sve segmente društva. Posebno mlade, da bi stekli navike zdravstvenog ponašanja koje doprinosi očuvanju ukupnog zdravlja. Treba ih učiti da pravilno peru zube, da jedu raznovrsnu hranu bogatu kalcijumom i fosforom, da menjaju četkicu na dva do tri meseca i da redovono odlaze na kontrole - kaže dr Šćekić.
Svake godine u toku „Nedelje zdravlja usta i zuba“ organizuje se konkurs za najbolje literarne i likovne radove u predškolskim i školskim ustanovama. Kroz kreativnost deca se uče određenom ponašanju, a ono kasnije prerasta u naviku. Na ovogodišnjem konkursu najbolje su se pokazala deca iz Medveđe.

Kada početi sa stomatološkim pregledima?
Stomatološki pregled trebalo bi da otpočne majka sa bebom u stomaku, a posle rođenja deteta trebalo bi da to postane redovna zdravstvena obaveza. Nauka je dokazala da zubne bolesti uzrokuju mnoga teška oboljenja, a kod nas se zubi peru ujutro kada to u stvari predstavlja estetsku potrebu više nego zdravstvenu. Jutarnje pranje zuba nikada ne može da nadomesti štetu koja je nastala u toku noći ako se zubi ne operu pre spavanja. Najbolje je zube prati posle svakog obroka, ali to gotovo da ne postoji u srpskim porodicama.



Koliko košta odlazak kod zubara


Prosečna cene
Državne ambulante
Privatne

ambulante

Pregled
200
besplatan

Vađenje
500-800
1.600-2.400

Snimanje
120
240-800

Lečenje kanala
500-800
4.000

Plomba
500-1.000
1.600-2.400

Proteze
4.000-5.500
12.000-28.800

Implatanti
ne radi se
56.000-80.000

PS Kao što možete videti, ono što sve vreme tvrdim-još uvek u državnim ambulantama sve je duplo jeftinije-a materijal je isti i rade isti ljudi !










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyPet Jul 04, 2008 3:32 pm

Da vidite šta nosi u ustima jedna "gospodja",savršeno skockana i namirsana .Nju nisam uspeo snimiti, jer bi primetila .Ovo mi je 26-ta god staža i svašta sam video , ali ova je jedna od žešćih. Maska i rukavice , pa jedva uradio (gadljivima se ne preporučuje da pogledaju) Eeee, ko TO ljubi...svaka čast , hehehe

[You must be registered and logged in to see this image.] :pig: affraid :evil:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyPet Jul 04, 2008 5:46 pm

Ajde malo poblize o implantantima,zanima me,ide li po zubu cijena,gdje se radi,koliko traje,moze li se zavrsiti za par dana godisnjeg odmora.Ako moze u Eurima bar,ne znam dinare.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyPet Jul 04, 2008 7:11 pm

Astra ::
Ajde malo poblize o implantantima,zanima me,ide li po zubu cijena,gdje se radi,koliko traje,moze li se zavrsiti za par dana godisnjeg odmora.Ako moze u Eurima bar,ne znam dinare.


Ovako, na brzaka....implantati se rade od titanijuma , cena je 600 Eu po implantatu. Kod bezube vilice stavlja se najmanje 4 komada po vilici, dakle, to je operacija kojom se ugradjuje u kost -i niko ne daje nikakvu garanciju da li će organizam prihvatiti ili ne. Ako dodje do odbacivanja, šteta na kosti vilice je tolika, da gotovo nikakva protetska nadoknada ne dolazi u obzir. Pošto se radi o operaciji, treba računati na najmanje nedelju-dve otoka i plavo-zelene boje lica. Onda dolazi vadjenje konaca.

Nakon toga se radi sta će doći na implantate , da li proteze ili mostovi, no 4 keramičke krune se svakako moraju računati-svaka po 50-60 Eu. E sada, tu dolaze razne kombinacije , da li će se protetski rad skidati ili ne ,pa idu tkzv"atečmeni" (to su minijaturne "bravice") pa da li će proteza biti obična ili wizil (metalna) itd....
Evo, suma sumarum najprostije intervencije :

4 implantata po 600 Eu
4 teleskop krune po 50 -60 EU (na to se doda broj članova mosta x 50 Eu, dakle još 8, ako se odluči za most )
ako je proteza-wizil 250 Eu, obična 160 Eu
atečmeni , najmanje 4 x 50 Eu

Dakle , vidis i sama da se ne radi o maloj sumi ni za Švajcarske prilike , mada smo mi ovde jeftiniji bar za 50 % , a vremenski sve zavisi od brzine zarastanja kosti -preporučuje se ne pre od 2 meseca , znači ne možes to uraditi za vreme godišnjeg odmora.

Ono što možes, bez bolova, mučenja i za male pare je da odaberes neko od klasičnih rešenja , to se izvede i za 24-48 h bez problema. Materijal i kvalitet izrade , nista slabiji nego u Švajcarskoj , a cena smešna za vaše prilike. Ovo je nabrzaka, jer su mi sada došli gosti, već sutra ću ti postaviti podrobno. Ja lično, ne bih to nikada radio, jer se ne daje nikakva garancija za trajnost , a i ako organizam prihvati, dešava se često da se "rasklimaju" nakon 5 godina i onda se moraju vaditi.Šta posle ostane-pa mogu ti reći da rodimo mečku, dok uspemo napraviti da bar liče na zube.
[You must be registered and logged in to see this image.]


Evo par misljenja sa foruma ;

skadarnabojani



Privatna poruka

Meni su pre nekoliko godina ugradjeni implanti u donjoj vilici, zbog progresivne paradontopatije.
Koliko sam shvatila oralni hirurzi su skepticni prema njihovoj trajnosti: npr. jedan mi je rekao, ako tvoj organizam resorbuje sopstvenu kost, zasto ne bi i implant.
Inace operacija je strasno bolna i dugo traje, satima ... radi se od sekcije do sekcije, iseca oboleli deo kosti, cisti, ubacuje implantat i zasiva.
A koliko ce da potraje, to zna samo onaj gore.

Postavljeno: Petak, 23 March, 2007 02:07:10







vlado001



Privatna poruka

Onaj gore nema nista sa nasim zemaljskim obicnim stvarima !Ko misli na reakciju organizma da odbaci strano telo u ustima!Uopsteno mislimo trebalo bi da organizam rezorbuje, a sta ako odbaci i onda se nadjemo sa 5000€ u kanti za djubre!
Prije svake implantacije bilo kakvih osnova/vijaka, pozeljno je napraviti test reakcije usadjivanja jednog vijka u vremenu od 6 meseci koje se smatra dovoljno da bi se videla reakcija organizam na strano telo u kostima !Ako nema nikavih gnojenja sve je ok ako ne pisi propalo!Ili gutati svake nedelje Antibiotike !
Trebamo da shvatimo ovo: da jos nemozemo da zapovijedamo nasem Imunitarnom sistemom i nezeljenoj reakciji! sve ostalo je samo vruca Bozaaaaaaa!!

Postavljeno: Petak, 23 March, 2007 12:04:14






sulfnemtigaodozdol



Privatna poruka

Postoji gomila proizvodjaca implantanata a postoje i razne vrste implantanata Koji se koriste u stomatologiji. Zavisno od vrste istih moze se predviteti njihova trajnost. Iskren da budem ja sam licno operisao tj. vadio neke implante koji su postavljeni pre 20 godina a isti se danas i ne proizvode. medjutim vadio sam i implante koji se jednostavno nisu primili. Postoji niz faktora zasto se odbacivanje implanta desilo mnogi su vezani za nase navike. ostreoporoza je jedan proces koji je fizioloski i desava se ne vezano za imlante. trajanje impolantata vam niko ne moze garantovati jer se njegovo ne prihvatanje moze dijagnostikovati u par nedelja nakon njihovog usadjivanja. Implant se ili prihvatio ili nije , nema sredine. Cena je raznolika ali sam siguran da ce vam vas stomatolog dati opciju sta raditi ako ste implant platili a on se nije prihvatio. Samo imajte naumu da se taj implant ne moze vise koristiti. Sto se duzine opracije postavljanja implantata tice: Veliki broj implantata i indikacija , samim tim i raznolikost nacina usadjivanja (postoje i oni za cije se postavljanje ne treba seci nista , samo se usrafe u kost i to traje par minuta , verovali ili ne)










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
komunikativn@
Fatal Femme
komunikativn@


Godina : 51
Location : tu i tamo -:)
Datum upisa : 02.02.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyPet Jul 18, 2008 9:48 pm

Dani malo posla i za tebe :008yn9:
mama mia :348949:


[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyNed Avg 03, 2008 4:38 pm

Sve više stranaca dolazi kod naših zubara
[You must be registered and logged in to see this image.]

Da su stranci zainteresovani za naše zdavstvene usluge, naročito zbog nižih cena nego u njihovim zemljama, govore iskustva specijaliste stomatološke protetike, dr Milana Kuljače, koji već šesnaest godina radi ovaj posao u porodičnoj privatnoj ordinaciji u Kraljevačkoj 76, koja je osnovana još 1952 godine. Tu se mogu lečiti i naši sugrađani, ali i stranci. U radu sa strancima dosta mu pomaže znanje francuskog, engleskog i nemačkog jezika.
- Sve vrste stomatoloških usluga, na jedan temeljan način, u skladu sa školom najboljih stomatologa, a to su Nemci i Šveđani, mnogi stranci mogu da dobiju ovde. Od pre četiri pet godina, osim preporuka, njima je na raspolaganju i sajt [You must be registered and logged in to see this link.], gde mogu da se informišu o uslugama i cenama - kaže za Danas dr Kuljača.
Vađenje zuba za strance košta od 25 do 100 evra, čišćenje kamenca i poliranje zuba je 50 evra, operacija desni je od 120 do 250 evra, proteze od 190 do 400 evra, a najskuplja je ortodonsko ispravljanje zuba kod dece i odraslih koje košta čak 1.200 evra. Pregled je gratis, kao i prevoz od aerodroma do hotela i ordinacije. Garancija svakog urađenog posla je četiri godine. Cene za naše sugrađane su niže, te tako za vađenje zuba treba izdvojiti od 900 do 1400 dinara, a kada su teže intervencije od 15 do 20 evra.


:ironic: :ironic: :ironic: :ironic: :ironic: :ironic: :ironic: :ironic: :ironic: :ironic:


ps ove cene su u stvarnosti mnogo nize, to su "izvikane " ordinacije .Sem njih ima na stotine privatnih, a i svaki "drustveni" stomatolog ce vam bez problema napraviti sta treba na "narukvice" , tj na dogovor , bez papira , sistemom zubi u usta-keš na ruke . Samo treba pitati , nista drugo  KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 98966 :zubarv7: :400654:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyUto Sep 09, 2008 11:03 pm

Paradentoza


[You must be registered and logged in to see this image.]




Parodontopatija je, posle karijesa, najrasprostranjenija bolest savremenog sveta.To je oboljenje potpornog aparata zuba, hronicnog karaktera bez burnih klinickih simptoma, koje vremenom dovodi do klimanja i gubitka zuba .
Parodont je jedna funkcionalna celina pojedinih tkiva koja podupire zube, a sastoji se od gingive, dezmodonta, cementa zuba i alveolne kosti.
Gingiva (desni) je deo sluznice usne šupljine koja prekriva vrat zuba i cvrsto prianja uz zub.
Dezmodont (periodontni ligament) je vezivno tkivo bogato kolagenim vlaknima, koje okružuje koren zuba pokriven cementom i pricvršcuje zub za alveolu, održavajuci funkcijske odnose izmedu njih.
Cement je mineralizirano vezivno tkivo slicno kosti u kojem su ucvršcena dezmodontna vlakna. Prekriva koren zuba od caklinsko-cementne granice do apeksa, gdje delom ulazi u korenski kanal.
Alveolni nastavak je deo vilicne kosti u kojem je formiran zaštitni prostor zubnih korenova.

Uzroci paradentoze se mogu svrstati u 3 glavne grupe:
1. marginalnu infekciju parodonta,
2. funkcionalne smetnje,
3. endogene smetnje.

1. Marginalna infekcija je stvaranje bakterijskih naslaga-plak koji se smatra najvažnijim uzrokom gingivitisa i parodontitisa. Nakupljanja zubnog plaka i kamenca , u najblažem obliku dovodi do iritacije gingive i gingivitisa . Gingiva menja boju iz ružicaste u crvenu, bolna je, otecena i na svaki dodir krvari. Zubni kamenac se ne stvara ako se ne stvara zubni plak . Sastoji se pretežno od mrtvih mineraliziranih bakterija, koje više nisu sposobne da stvaraju enzime i tako izazivati zapaljenje, medutim mineralizacijom mikroorganizama plaka dolazi do stvaranja grube površine što pospešuje zadržavanje živih mikroorganizama, a time i zapaljenje gingive i parodonta. Supragingivni zubni kamenac odlaže se na površinu zuba uocavamo ga iznad ruba gingive u obliku beložutih umereno tvrdih naslaga. Subgingivni zubni kamenac se taloži na površini zuba ispod ruba gingive. Tamno smed je, vrlo tvrd i cvrsto prianja uz površinu korena zuba.
Neleceni i zanemareni gingivitis pre ili kasnije, u zavisnosti od imuniteta domacina, progresijom zahvata dublja tkiva parodonta i prelazi u paradentozu. Karakteriše je propadanje periodontalne veze na vratu zuba, resorpcija alveolne kosti koja obuhvata zube, stvaranje parodontnog depa. Ima hronican progresivan tok , koji uglavnom kod nelecenih slucajeva završava potpunim gubitkom potpornih struktura zuba, njegovim klimanjem i gubitkom.


2.Funkcionalne smetnje: ljudi koji stišcu i škripe zubima razvijaju jake žvacne sile koje oštecuju potporne strukture zuba i cine ih podložnijima razvoju paradentoze

3. Dobro je poznato da su neke opšte bolesti i smetnje u metabolizmu uvek propracene gingivitisom i progresivnom destrukcijom parodonta. Najveci rizik od parodontnih oboljenja imaju dijabeticari kod kojih je prisutna visoka koncentracija proteina koji oštecuju parodont, a ujedno u pljuvacki i veca koncentracija polisaharida koji služe kao idealno hranilište za bakterije. Isti tako, u jednu od najvecih rizicnih skupinu spadaju pušaci kod kojih je ucestalost parodontnih oboljenja cak cetiri puta veca nego kod nepušaca. Hemijski spojevi iz duhanskog dima štetno djeluju na parodontna tkiva na nacin da smanjuju njihovu prokrvljenost i obrambene mehanizme, te pogoduju smanjenu oksigenaciju. Posledica svega je i nakupljanje veceg broja bakterija i brzo uznapredovanje bolesti kod pušaca do klimanja i ispadanja.
Jednako je ugrožena i grupa ljudi s bolestima imunog sistema, osobe sa genetskom predispozicijom. Na tu sklonost se nadograduju uslovi okoline(plak, pušenje, menopauza…) i zajedno uzrokuju paradentozu. Istraživanjima je dokazano da 30% Evropljana ima genetski visoku predispoziciju za razvoj paradentoze (genotipom IL-1), kod njih se paradentoza javlja pet puta cešce.

Starenje : ispitivanja dokazuju da skoro polovina žena starijih od 55 godina boluje od paradentoze. U starijem dobu smanjeno lucenje estrogena izaziva osteoporozu svih kostiju a time i potporne kosti zuba. Smanjuje se lucenje pljuvacke koja štiti sluznicu usta.


Rana dijagnoza parodontnih bolesti od izuzetne je važnosti za uspeh njenog saniranja. Sprovodi se na temelju anamneze, klinickog pregleda, prilikom cega se odreduje stepen prisutnosti plaka, zubnog kamenca, stepen zapaljenja gingive, dubina džepova, pokretljivosti zuba, i nestanak kosti prema rentgenskom snimku. Parodontna bolest se smatra bolešcu plaka tako da je kontrola plaka u terapijskom smislu kljuc njenog uspjeha. Cilj joj je zaustaviti zapaljenje, ukloniti parodontne džepove, zaustaviti resorpciju kosti i osigurati takvo okruženje usne šupljine koje ce bolesniku omoguciti održavanje njene higijene bez prisutnosti plaka.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Schveca

Schveca


Godina : 39
Location : www.odmorise.com
Datum upisa : 04.09.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyUto Sep 09, 2008 11:05 pm

e a jel mogu ja neshto da te pitam?

meni se pre par godina zagnojila gornja dvojka, bila sam otekla kao zaba :) i oni su meni to neshto bushili i proshlo je lepo... sve u redu... medjutim, poslednjih 6 meseci je meni taj zub pocheo da tamni... da menja boju, tamniji je od ostalih... jel to znachi da su oni meni njega bash izbushili ili?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.oaza.in.rs
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptySre Sep 10, 2008 7:09 am

Schveca ::
e a jel mogu ja neshto da te pitam?

meni se pre par godina zagnojila gornja dvojka, bila sam otekla kao zaba :) i oni su meni to neshto bushili i proshlo je lepo... sve u redu... medjutim, poslednjih 6 meseci je meni taj zub pocheo da tamni... da menja boju, tamniji je od ostalih... jel to znachi da su oni meni njega bash izbushili ili?

Pošto je zub bio u upali, uradili su šta su mogli -devitalizirali zub, tj sredili živac i napunili kanal . Ostalo je u domenu sreće -stoji dokle stoji, tako promenjene boje , a posto je devitaliziran, onda je krt , i obično pukne kao staklo prilikom nekog nezgodnijeg ugrizanja. (iz iskustva -komada dva /me) No, i onda nije kraj-iskoristi se tako prepariran koren , u njega ide tkzv livena nadogradnja i na nju keramička kruna u boji tvojih zuba .Ženski svet,estetike radi, nekada to uradi odmah-ovakav kakav jeste, ostruže se , i stavi krunica-ali ti to ne bih preporučio .Dok traje nek laje , tvoj zub je tvoj zub , ma kakav bio , bolji je od bilo kakvog drugog rešenja, za to uvek ima vremena.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Schveca

Schveca


Godina : 39
Location : www.odmorise.com
Datum upisa : 04.09.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptySre Sep 10, 2008 11:32 am

ma nije nishta strashno, samo je za nijansu dve tamniji... kontam da ce josh vishe potamniti...
a morala sam to tebe da pitam, jer sam mislila da je zubar neshto pokvario :) a ne smem da mu kazem, jer je on nash kucni, porodnichni prijatelji poprilichno je uvredljiv :lol: naljuti se ako ne odem na kotrolu svakih 6 meseci :lol: misli da ga izbegavam :lol:

sad znam shta mi je chiniti... havala lepo :675231:
Nazad na vrh Ići dole
http://www.oaza.in.rs
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptySre Sep 10, 2008 12:34 pm

Izgleda da imam upalu vilice,.....sve me boli. Imam utisak da me i uši bole!
Nazad na vrh Ići dole
EPAL

EPAL


Godina : 42
Location : BOR
Datum upisa : 12.02.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptySre Sep 10, 2008 12:57 pm

...u sav se na jezim cim se spomene to ime...aaaaaaaaaaaaa.....a jednom cu morati da idem...samo neznam kada....mislim da ce jedna osoba morati da ide samnom kao sto sam ja sa njom...prepoznace se !!!!!!!!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptySre Sep 10, 2008 1:05 pm

davaćemo ti podršku. cat srce
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptySre Sep 10, 2008 2:12 pm

slatkicass ::
Izgleda da imam upalu vilice,.....sve me boli. Imam utisak da me i uši bole!


Onda seka Snežo isto kao i ja- antibiotici, udarna doza , DOVICIN , 500 mg, imaš u svakoj apoteci +nešto za bolove , ANALGIN 500 Ovo odmah, jer takve stvari proći neće same od sebe, nego se za dan- dva upali i sluzokoža,pa će ti bolno silaziti u "krpicama" Da nisam brat -sapatnik, pa te razumem i saučestvujem u tvom bolu, naravno da bi preporučio GOLOKURIN, MNOGOJEBIN i slične lekove :twisted: Ovako, nije za zezanje.... :vu_meter:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptySre Sep 10, 2008 9:43 pm

Citat :
GOLOKURIN, MNOGOJEBIN

To co ostaviti za rehabilitaciju :974438:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyUto Sep 23, 2008 10:13 pm

Danibus secas se onog zuba sto sam ti pricala, kada sam vadila zivac pa mi je stavljao plombu.Na tom mestu a 2 cm iznad zuba opet osecam da mi se nesto nadulo.A ne boli me, jedino kad stisnem.I ne vidi se tako puno , al kad bolje zagledas.I taj zubar mi se ne svidja, nije bio u stanju ni da napravi lepo taj koren ,a namestao ga je pre par meseci.
Dani sta to moze da bude?
Opet zivac koji nisu dobro uradili?
Ili mozda upala?
Ili mozda cista?
Ili rog? (anja 007)



Po mestu gde je, i po simptomima , verovatno je apikalna cista . Zna se to javiti kod lečenih korenova kao sekundarna upala. Imaš samo jedan izbor-stomatolog, i SNIMITI. Tamo će se odmah videti , da li se stvorila gnojna kesica na vrhu korena ili ne . Moguće je da je i samo fistula, potkožno zapaljenje sluzokože na tom mestu. U oba slučaja se daju antibiotici , koji to obično reše , a ako je fistula, malo se recne skalpelom , i iscedi sadržaj. Poslednje rešenje za spasavanje zuba je tkzv apikotomija , to radi oralni hirurg, otvori zub u predelu korena , iskiretira , odreže vrh ako treba i zatvori.Dobijes par šavova i budeš malo otečena par dana , ali spasiš zub . Nemoj se uplašiti , ne boli ništa, dobićeš lokalnu. Dakle , ovo ti je činiti-stomatolog-i SNIMITI . Svaki stomatolog će znati šta treba . Ako se nadulo, znači da se unutra nešto dešava , i treba to rešiti. Nemoj čekati, neće proći samo od sebe , i ne boj se, to je sasvim rutinska stvar.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyUto Sep 23, 2008 10:27 pm

Pa ne moz biti da je rutinska stvar, ako mi je on to snimao i ranije i pravio tretman korena.I tada je bilo vise naduveno a nije bilo te fistulke kako kazes.
Ja ne verujem da cu to otici od antibiotika, ali sutra cu otici kod dr.
Jedino se pitam dal da opet promenim doktora, jer ovaj mi vise nije simpatican?
Sta ti mislis?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyUto Sep 23, 2008 11:14 pm

Vidi Danyja gde otvorio tezgu..... :008yn9:
Nisam ni znao sa ovo mesto...? :008yn9: :011ag3:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptyUto Sep 23, 2008 11:29 pm

anja007 ::
Pa ne moz biti da je rutinska stvar, ako mi je on to snimao i ranije i pravio tretman korena.I tada je bilo vise naduveno a nije bilo te fistulke kako kazes.
Ja ne verujem da cu to otici od antibiotika, ali sutra cu otici kod dr.
Jedino se pitam dal da opet promenim doktora, jer ovaj mi vise nije simpatican?
Sta ti mislis?
Meni ni jedan nije simpatičan, pa ih gledam svaki dan...najbolji stomatolozi kod mene su ljudi koji su blago rečeno, odvratni...ako te čovek prati , zna šta je radio do sada, ako menjaš , sledeći će diskretno , kao , primetiti da bi on još ovo i ono, i drugačije....a to ti baš ne treba










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptySre Sep 24, 2008 9:13 am

Ka5an Storm ::
Vidi Danyja gde otvorio tezgu..... :008yn9:
Nisam ni znao sa ovo mesto...? :008yn9: :011ag3:
Da znas da je poceo da tezgari:hahahha
Salu na stranu Danibus, ti znas da je moja doktorica umrla prosle godine, pa sam morala igrom prilika da menjam zubara.Secas se kad sam mu pricala: te ovako je moja doktorica, te ovo je rekla moja doktorica, te moja doktorica je...dok on na kraju nije otvorio usta i reko da ne pominjem vise moju doktoricu kod njega u ordinaciji jer je i on zubar.
Ba me nekako jeo blam, posle toga, naravno da se covek uvredio, ali jos uvek nemam poverenje u njega kao u svoju pokojnu doktoricu (bog da joj dusu prosti).....
A jos da ti kazem, pa ne boli me vise zub , sad nesto nemam neki osecaj da se upalio.Mozda i prodje tako ha, ili je prividno?
Dani odgovori mi brzo na pitanje da ne sacekam noc opet?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptySre Sep 24, 2008 9:18 am

HEHEHEH Anjuška se boji zubara -i traži razlog da ne ide ? Snimanje traje 30 sekundi, razvijanje najviše pet minuta Sve je bezbolno. Dakle, prošetaj, obavi, i znaš na čemu si. Najverovatnije i nije nešto opasno , i rešiće to antibioticima .Onda mirno možeš da ideš na fitnes, i trbušni ples -ovako, vidiš da razmišljaš, opterećuje te ? Also, idi kod zubara....










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptySre Sep 24, 2008 10:26 am

Danibus , sad sam ih zvala, i ta p-od sestre mi je rekla da ako je nesto vece ima da mi seku koren.
I jos mi je zakazala za petak.A ja upala u frku i tako sam joj svasta rekla na telefon, da je morala da me ubaci sada u pola dvanaest.Zamisli oni bi da ja umrem do petka, a nisu bili u stanju ni zub da mi ociste kako treba.
I sad mi je jos gore jel sam je napizdila , a za pola sata treba usta da otvorim toj istoj medicinskoj sestri da mi snima.
Valjda ce bog da mi pomogne....
Drzite mi palceve
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptySre Sep 24, 2008 10:31 am

Samo hrabro,mada je lakse roditi dijete nego otvoriti usta kod zubara! :348949:
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptySre Sep 24, 2008 10:32 am

Dobro si me utesila.Kad pomsilim kako se radjaju deca, zubar je boza.
Odoh tamo pevajuci....
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 EmptySre Sep 24, 2008 11:40 pm

Citat :
Salu na stranu Danibus, ti znas da je moja doktorica umrla prosle godine, pa sam morala igrom prilika da menjam zubara.

Pa si sad došla kod Danyja..? :008yn9:
Odo' ja po popa,dok nije kasno... :008yn9: rabbit :008yn9:
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)
Nazad na vrh 
Strana 2 od 11Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Sledeći
 Similar topics
-
» PASTE ZA ZUBE
» NAMIRNICE KOJE KVARE ZUBE !

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: STOMATOLOGIJA/ZUBNA PROTETIKA-
Skoči na: