DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI /PILI ?

Ići dole 
+17
dusicaa
MonteGirl
emanuella
Samouka
brunolino
debilko
AstrinaKomsinica
zirafa
Kijara-brm
svilanaasvaltu
determinanta
PJER
Sanjalica
komunikativn@
montoya
Crna_ovca
Astra
21 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI /PILI ?   NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 EmptyUto Avg 19, 2008 9:47 pm

First topic message reminder :

Sve sto raste, leti , pliva, gmiže -sve je negde , u nekom delu sveta za jelo .Šta je najčudnija, neuobičajena stvar koju ste pojeli, kako vam se dopalo ? Ima li nešto takvo, što bi želeli probati ?

NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 797558 NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 797558 NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 797558 NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 797558 NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 797558 NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 797558










NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 155klf10


Poslednji izmenio Danubius dana Sre Okt 03, 2012 8:49 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI /PILI ?   NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 EmptySub Maj 07, 2011 1:13 am

AstrinaKomsinica ::
To sam cula, bljak:(
Njujorcani su inace "bijesni": u jednoj mondenoj slasticarnici su posluzivali sladoled sa 24karatnim zlatnim prahom. Ne mogu da se sjetim koliko je tacno kostalo, samo recimo da je "velika" manjina tu noc prisustvovala desertu:)
Potraži u postovima unazad , stavio sam to . Ma ok je da se jede što je za jelo , i razne kulture imaju razne običaje....Ali ovo sa majčinim mlekom ?
Šta je sledeće ? Porodjajna placenta u pikantnom sosu,škembići od "kožica "sa sunećenja ???
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI /PILI ?   NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 EmptySub Maj 07, 2011 1:20 am

Danubius ::
AstrinaKomsinica ::
To sam cula, bljak:(
Njujorcani su inace "bijesni": u jednoj mondenoj slasticarnici su posluzivali sladoled sa 24karatnim zlatnim prahom. Ne mogu da se sjetim koliko je tacno kostalo, samo recimo da je "velika" manjina tu noc prisustvovala desertu:)
Potraži u postovima unazad , stavio sam to . Ma ok je da se jede što je za jelo , i razne kulture imaju razne običaje....Ali ovo sa majčinim mlekom ?
Šta je sledeće ? Porodjajna placenta u pikantnom sosu,škembići od "kožica "sa sunećenja ???

Hvala ti, nasmija me:)
p.s. izvinjavam se sto nisam procital, oops!
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda



Datum upisa : 22.06.2009

NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI /PILI ?   NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 EmptySub Maj 07, 2011 1:39 am

Punjena crevca na žaru.
Kad sam dobio i počeo da jedem.izgleda da nisu bila ni pražnjena.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI /PILI ?   NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 EmptySub Maj 07, 2011 9:46 am

debilko ::
Punjena crevca na žaru.
Kad sam dobio i počeo da jedem.izgleda da nisu bila ni pražnjena.

Eee to je i mene jako zanimalo .I spremi to meni koleginica na poslu .Dakle....u životu mi neko jelo nije tako smrdelo -i ja sam upravo tako komentarisao . No stari Ličani u Apatinu jedu ih sušena .
Ja -nikad više , ni blizu .
Volim škembiće , ja sam zamislio da je to nešto slično, a ono.... NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 142429
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI /PILI ?   NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 EmptySub Jun 18, 2011 3:39 pm

Nadamo se da ovo nije rešenje za problem gladi u svetu.
Japanski
naučnik Mitsujuki Ikeda igrao se dr Frankenštajna i napravio
"hamburger" od proteina dobijenih iz ljudskog izmeta. Da, dobro ste
pročitali. On je kombinovao proteine iz izmeta sa sojom, dodao sos radi
ukusa i dobio nešto što liči na hamburger. Kako se objašnjava na
snimku, ovako dobijeno meso ima ukus govedine."Govno hamburger"
ima sledeću nitritivnu vrednost: 63 odsto belančevina, 25 odsto
ugljenih hidrata, tri odsto lipida i devet odsto minerala.











NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI /PILI ?   NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 EmptyČet Sep 12, 2013 6:47 pm

Bljak..Nije ovo za nas... pacov










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI /PILI ?   NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 EmptyČet Sep 12, 2013 6:53 pm

Skembice,samo probala i bljak trtrr 
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI /PILI ?   NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 EmptyČet Avg 21, 2014 10:48 pm

Videa sam vas poštedeo ......

Dakle ....sašimi od žive žabe .Prijatno . jede2 
-------

Ovo je najodvratnije jelo na svetu. Verujte nam na reč 


Dejli mejl / M.A. | 21. 08. 2014. - 22:23h  | 
Posetioci tokijskog restorana na čijem su jelovniku neobični specijaliteti poput mekooklopne kornjače, svinjskih testisa, živog žabljeg srca, zmijske rakije i guštera na žaru, mogu između ostalog da naruče i sašimi od žive žabe.


Živa žaba na tanjiru - prijatno!
Snimak objavljen na Jutjubu, na kome se vidi kako kuvar ubija žabu, odseca joj glavu da bi je zatim odrao, iseckao i servirao na tanjiru zajedno sa soja-sosom i kriškom limuna, izazvao je zgražavanje korisnika popularnog sajta.
 
Iako životinja umire onog trena kada je kuvar probode nožem, ona i dalje trepće i mrda nogama, pa se stiče utisak da pokušava da pobegne sa tanjira.


Mnogi zapravo uživaju u ovom specijalitetu
Dok neki korisnici interneta ocenjuju postupak kao “surov” i kao “torturu”, drugi ističu da i druge životinje čije se meso koristi za ishranu pate samo što većina ljudi to ne vidi.
 
Japanski kuvar Mamije Nišide, koji radi u jednom japanskom retoranu u Njujorku, izjavio je za “Foks njuz” da nije reč o tradicionalnom specijalitetu.
 
- Ne bih želeo da mislite da je to jelo u kome Japanci uživaju. Nije. To je zaista bizarno - rekao je o










NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 155klf10


Poslednji izmenio Danubius dana Sub Dec 26, 2015 6:34 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI /PILI ?   NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 EmptyČet Avg 21, 2014 11:16 pm

I mene radoznalost ubila..
Sam* što još nema grbavih štakora na temi... uplaseni mis .










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI /PILI ?   NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 EmptySub Dec 26, 2015 4:37 pm

NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 330356-11-1318577078897-n500

NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 320x

NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 2Q==

NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 Selbu-bla34










NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI /PILI ?   NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 EmptySub Dec 26, 2015 6:35 pm

sonia ::
NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 330356-11-1318577078897-n500

NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 320x



Ono poslednje su "buđavi sirevi"(valjda )  . A ovo gore ?










NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI /PILI ?   NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 EmptySub Dec 26, 2015 9:07 pm

Ako su knedle,nista neobicno,a ispod dimljeni losos,opet nije nesto nesvakidasnje....moguce da je ipak nesto sakriveno....same slike ne govore previse.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI /PILI ?   NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 EmptySub Dec 26, 2015 9:14 pm

E, ja sad tek videla da pitate.
Prvo je testo od krompira, punjeno iznutricama, i samo kuvano tako...Ljigavo.

Drugo, kamo srece da je dimljeni losos, to obozavam, ali ovo je sasvim zivo, samo tanko izrezano- zivo, majke mi...uff

Trece, zuto je neki sir, koji ne da smrdi, nego bazdi- zove sa uprevodi- stari sir, a smrad mu podesca pomalo na pokvareni kiseli kupus- bljak

I ovaj budjavi, kao nivo, ali mi ga dusa nece, tako budjavog- ja volim kad je cist i beo, jos ako je mlad a cvrst ( hahhaha, nesto mi sad pade na pamet jedna nasa forumasica  :brdski2: )  o siru govorimo  :brdski2:










NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI /PILI ?   NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 EmptySub Dec 26, 2015 10:56 pm

sonia ::
E, ja sad tek videla da pitate.
Prvo je testo od krompira, punjeno iznutricama, i samo kuvano tako...Ljigavo.

...

Gomboce se prave sa šljivama. TAČKA. Ovo je svetogrđe najgore.

Po temi priča jedne moje koleginice s faksa: Otišli oni porodično u Italiju. Mama koja jedina zna italijanski naruči jelo za sve. Lepo se naručkali ... a onda gospođi supruzi/mami palo na pamet da ih priupita da li se sećaju one dečije pesmice "Sedi žaba sama ...". Po priči moje koleginice svi troje (ona, brat i otac) su zaglavili vrata od toaleta. Tad se zaklela da sem bečke i pomfrita neće naručivati ništa na jezicima koje ne razume. Iz nekog razloga sam odlučila da je vrlo pametno pridržavati se ovog njenog pravila.


A što se kombinacija namirnica tiče dok si mlad i dok ti stomak bez problema vari sve od zelenih jabuka do dečijih cipela nije nikakav problem jesti kiselo mleko za večeru pa u kafiću "tući" crno vino.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI /PILI ?   NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 EmptyPet Avg 20, 2021 10:42 pm

Ekstra sam otisla u Trilj, pored Sinja na zabe, pohovane, na grilu u speku i plus neki gulas....ne zna se sta je bolje, ubila sam se jeduci, zalila domacim vinom ss Peljesca.....bogovski.

NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 20210810
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI /PILI ?   NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 EmptyPon Avg 23, 2021 3:03 pm

Sve je to ništa prema ćevapima iz Ritopeka.










NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 2iiv51gNAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI /PILI ?   NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 EmptyPon Avg 23, 2021 9:00 pm

Astra ::
Ekstra sam otisla u Trilj, pored Sinja na zabe, pohovane, na grilu u speku i plus neki gulas....ne zna se sta je bolje, ubila sam se jeduci, zalila domacim vinom ss Peljesca.....bogovski.

NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 20210810
Ne znam samo gde su našli žabe -na moru ? Biće da je to isporuka od naših domaćih Roma (inače je sakupljanje zabranjeno ,jer od kada kupe žabe na džakove -ubiše nas komarci )

debilko ::
Sve je to ništa prema ćevapima iz Ritopeka.
Srećom pa sem tebe i mene niko ne zna šta to znači (mislim )










NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI /PILI ?   NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 EmptyPon Avg 23, 2021 9:04 pm

A bogati, kad ima uzgajaliste pastrmke, sto ne bi bilo i zaba.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI /PILI ?   NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 EmptyPon Avg 23, 2021 10:24 pm

Astra ::
A bogati, kad ima uzgajaliste pastrmke, sto ne bi bilo i zaba.
Zato što klima ne odgovara .Zato što je skupo i prekomplikovano . 
Ne bi Italijani kupovali žabe iz vojvođanskih bara i ritova -da imaju svoje .
Kao što mi ovde ne možemo da uzgojimo banane -tako i sa žabama .
Ribe se mogu uzgojiti u veštačkim uslovima -žabe ,malo teže .
Iz prostog razloga što je osnovna hrana žaba -insekti .
I kako da onda "baciš" tonu komaraca ili muva -da nahraniš žabe na "farmi" ?
Tako da se sve bazira na "otkupu" (koji je manje -više ,zakonski neregulisan ,tehnički -nezakonit,ekološki -neprihvatljiv  ) ali se ipak plasiraju najviše u Italiju ,Španiju i Francusku .
Kao i obično ,od tamo gde je zakonska regulativa "labava " (Rusija ,Ukrajina ,pa i Srbija )

Što se tiče Hrvatske -evo :
Slavonce ne zanima posao sa žabama

Tako da si ove koje si pojela ,potiču od individualnog ulova od "negde" .
A budala kakva jesam -pretražio net . Ni u Srbiji ,ni u Hrvatskoj -ne postoji nijedna "farma žaba" . 
I nije svejedno koje su žabe . 
Mnogo se uvozi sa Tajlanda ,ali po ukusu nisu ni blizu "domaćim kreketušama " (zvanični naziv jestivih žaba) 
Ima tu još nešto ...da bi "žablji batak" bio bar u proporciji 3:1 sa pilećim ,dotična žaba mora da pojede podosta insekata i da ima i bar 10 godina života (što je pola žabljeg "veka" ) 
Slučajno znam -jer je Apatin nekada bio poznat po "žabljim batacima" -a ta priča se završila krajem 60 tih . 
Od tada -nijedan restoran "ne služi" -jer odgovarajućih nema .
A nema ih što domaći Romi ,svojim kanalima ,"plasiraju" sve što mogu da ulove (što ni blizu nije ,veličinom -onome što je bilo )










NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI /PILI ?   NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 EmptyPon Avg 23, 2021 10:46 pm

Au ,baš je sad bitno da li su žabe sa Tajlanda ili kreketuše .Nije pojela cijelu baru.
Neka su tebi u slast bile Astra .










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI /PILI ?   NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 EmptyPon Avg 23, 2021 10:50 pm

Kijara-brm ::
Au ,baš je sad bitno da li su žabe sa Tajlanda ili kreketuše .Nije pojela cijelu baru.
Neka su tebi u slast bile Astra .
Slažem se -Guten Apetit . zubic
Ali volim da sam "precizan"  zubic










NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI /PILI ?   NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 EmptyPon Avg 23, 2021 10:56 pm

Danubius ::
Kijara-brm ::
Au ,baš je sad bitno da li su žabe sa Tajlanda ili kreketuše .Nije pojela cijelu baru.
Neka su tebi u slast bile Astra .
Slažem se -Guten Apetit . zubic
Ali volim da sam "precizan"  zubic
Toliko precizan kao da je pojela mungosa. zubic










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI /PILI ?   NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 EmptyPon Avg 23, 2021 11:21 pm

Ma hoce da mi ogadi zabe onim Ciganima sto fataju kojekuda.....znam da u ovaj resttoran dolaze bas na zabe i da ih tip uzima na veliko, sigurno ne od nekih ulicnih skupljaca.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sponsored content





NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI /PILI ?   NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI  /PILI ? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
NAJČUDNIJE STVARI KOJE STE IKADA JELI /PILI ?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» STVARI KOJE NE SMETE DA ZNATE NITI DA VIDITE
» ROAD KILL GRILL -da li bi jeli meso "sa ceste " ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KUVANJE I ZAKUVAVANJE :: KUHINJSKE TEME(uopšteno)-
Skoči na: