DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Mjenjam vjeru zbog nje/ga...

Ići dole 
+12
Noisette
Bokssha
Zana
Samouka
doctorr67
debilko
sonia
cojle
Astra
Danubius
AstrinaKomsinica
brunolino
16 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptySre Jun 06, 2012 2:30 pm

First topic message reminder :

Sigurno ste čuli i znate osobe bilo kog pola koje su zbog partnera promijenile svoju vjeru. Prelaz iz bilo koje u drugu. Moj osobni stav da to ja nikada ne bih uradio ili zahtijevao od druge strane. Nebitno jesam li ja "veliki" ili "nikakav" vjernik. Tražiti od budučeg ili sadašnjeg bračnog druga ili partnera da mijenja svoju vjeru zbog nekih Vaših ciljeva i načela smatram glupošću. I osobe koje to učine smatram da su glupost učinile. Jer ako nekoga cijeniš i voliš , onda ne igra ulogu u kojoj je vjeri. Ako tko tako od nas razmišlja bolje mu je joj , da se odmah raziđu. Oni koji naprave taj čin pa odu ili prime vjeru drugu samo zbog partnera su nestabilne osobe i same sebe ne cijene. Bez obzira koje vjere bili. Druga je priča kada mi , Vi ili oni to učine iz sasvim 10-ih razloga , nevezano za partnera. Koji je Vaš stav o ovome...?! Inaće u narodu se kaže , ako ne poštuješ svoje , nećeš ni tuđe.
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Samouka
PrEkoBrojNa



Datum upisa : 24.05.2011

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptySub Jun 09, 2012 6:38 am

cojle ::
brunolino ::
Koji je Vaš stav o ovome...?!

To je prosto jače od vas i ne vredi se suprotstavljati.
Od dana venčanja vam je suđeno da vas preobrate u nevernike. :329340:

Živa istina:)
Nazad na vrh Ići dole
Zana




Datum upisa : 30.05.2012

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptyNed Jun 10, 2012 8:57 am

Pa ja sam odrasla u porodici gde je otac bio pravoslavac a majka protestantkinja..sve smo duplo slavili,tj.praznike i jedne i druge strane..niti je otac promenio veru a josh manje majka...to je intimna stvar dushe i ne razumem zashto bi to neko menjao..nije vera stanica na tv-u pa ti se ne svidja i ajd'promeni..Svachiju veru poshtujem ali svoje se drzim
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptyNed Jun 10, 2012 10:34 am

Zana ::
to je intimna stvar dushe i ne razumem zashto bi to neko menjao..nije vera stanica na tv-u pa ti se ne svidja i ajd'promeni..Svachiju veru poshtujem ali svoje se drzim
Doduše , ne treba uvek i biti isključiv . Recimo ,dođe neka zgodna i kaže -ok, ali da prihvatiš mormonsku veru . Kad se setim da je Brigam Jang ,jedan od osnivača mormonske hrišćanske crkve imao 52 žene ,a poslednji put se oženio u 66 -toj godini ... [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
debilko
Pogrešila roda



Datum upisa : 22.06.2009

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptyNed Jun 10, 2012 11:52 am

Ej ljudi, ne shvatate da nije bitno da li se vera formalno promeni, vazno je sta ostaje u srcu i dusi.
Ali posto retko ko od nas veru dozivljava tako, da je ona ono sto se nalazi u dubini naseg bica, onda postaje bitno gde povremeno odlazis i gde palis svecu.
Problem je sto promena vere povlaci za sobom promenu nekih navika.
Nazad na vrh Ići dole
Bokssha
Princes of Darkness
Princes of Darkness



Datum upisa : 22.04.2010

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptyPet Okt 26, 2012 11:31 pm



Iako se ne svrstavam u nijednu religiju,ne bi nikad promenila svoju veru
zbog nekog.
Kapiram šta debilko kaže,ali opet,formalno ili ne,moja ubedjenja su moja
i to želim glasno da kažem i podržim uvek.
Nazad na vrh Ići dole
http://wheels.serbianforum.info/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptySub Okt 27, 2012 2:34 am

Unutar ove teme...brak je sklopljen,dosla su djeca...kojoj vjeri pripadaju,znate li takve slucajeve?
Bojim se da tada nastaju problemi,a ne da li ce supruznici da budu iste vjere.
U mom slucaju,.nismo imali nikakvih problema,ali takvi su vrlo rijetki.
Nemojte mi pricati,dijete nosi prezime oca,preuzima i vjeru oca....to nije dobar odgovor,koji bi me zadovoljio.
Kako se osjeca majka,koja drzi do svoje vjere,udata je recimo,sad,za muslimana,ona krscanka...,da li je jednostavno prihvatiti da su joj djeca muslimani(vjere su slucajno odabrane,moze i suprotno)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptySub Okt 27, 2012 2:36 am

Astra ::
Unutar ove teme...brak je sklopljen,dosla su djeca...kojoj vjeri pripadaju,znate li takve slucajeve?
Bojim se da tada nastaju problemi,a ne da li ce supruznici da budu iste vjere.
U mom slucaju,.nismo imali nikakvih problema,ali takvi su vrlo rijetki.
Nemojte mi pricati,dijete nosi prezime oca,preuzima i vjeru oca....to nije dobar odgovor,koji bi me zadovoljio.
Kako se osjeca majka,koja drzi do svoje vjere,udata je recimo,sad,za muslimana,ona krscanka...,da li je jednostavno prihvatiti da su joj djeca muslimani(vjere su slucajno odabrane,moze i suprotno)

Ah vela havle :rlol: smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptySub Okt 27, 2012 2:38 am

Astra ::
Unutar ove teme...brak je sklopljen,dosla su djeca...kojoj vjeri pripadaju,znate li takve slucajeve?
Bojim se da tada nastaju problemi,a ne da li ce supruznici da budu iste vjere.
U mom slucaju,.nismo imali nikakvih problema,ali takvi su vrlo rijetki.
Nemojte mi pricati,dijete nosi prezime oca,preuzima i vjeru oca....to nije dobar odgovor,koji bi me zadovoljio.
Kako se osjeca majka,koja drzi do svoje vjere,udata je recimo,sad,za muslimana,ona krscanka...,da li je jednostavno prihvatiti da su joj djeca muslimani(vjere su slucajno odabrane,moze i suprotno)


Jedini izlazak iz te problematike je, ako se dvije osobe vole a razlicite vjeru imaju. Najbolje je da obe se odricu svoje vjere, tu sanse dobro postoje da brak opstane. Sukobi su programirani ako se to ne u radi, ipak su vjere razliciti. Ili brak ili vjera, moj tip!
Nazad na vrh Ići dole
Noisette
Diplomirana rospija



Datum upisa : 13.09.2012

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptySub Okt 27, 2012 2:41 am

Evo primera moje kume...ona se udala za muslimana i prvo musko dete su dobili...on je hteo jedno ime a ona drugo,nikako nisu mogli da se usaglase i na kraju je ona popustila. Sad je opet trudna i opet ce roditi musko i opet je borba oko imena (a posebno muslimanskih obicaja oko muske dece). Ona je prihvatila muslimansku veru,al zive u Srbiji pa je da kazem malo olaksana od svih obicaja al drzi i svoje,ona je katolkinja. Njegovi roditelji malo su nezadovoljni sto ona kako oni kazu ima toliku slobodu,ne znam samo koju,na primer,ne da joj da radi,al ne u smislu da je stedi od posla i da on zaradjuje dovoljno nego je njoj mesto u kuci i jos gomila stvari vezanih za veru izmedju njihovih roditelja. Nekako mi je ona tu najgore prosla sto se tice roditelja i sudelovanja drugih strana,uvek nekako sve ide preko nje i u nekim situacijama mi je mnogo zao,al ja tu ne mogu nista...sem da joj budem moralna podrska.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptySub Okt 27, 2012 2:43 am

AstrinaKomsinica ::
Astra ::
Unutar ove teme...brak je sklopljen,dosla su djeca...kojoj vjeri pripadaju,znate li takve slucajeve?
Bojim se da tada nastaju problemi,a ne da li ce supruznici da budu iste vjere.
U mom slucaju,.nismo imali nikakvih problema,ali takvi su vrlo rijetki.
Nemojte mi pricati,dijete nosi prezime oca,preuzima i vjeru oca....to nije dobar odgovor,koji bi me zadovoljio.
Kako se osjeca majka,koja drzi do svoje vjere,udata je recimo,sad,za muslimana,ona krscanka...,da li je jednostavno prihvatiti da su joj djeca muslimani(vjere su slucajno odabrane,moze i suprotno)

Ah vela havle :rlol: smehsmeh smehsmeh smehsmeh

Nemoj ti meni vela havle,vela kuvertile...to je ozbiljan problem...jude su prilicno jake u tome...pa ti sad vidi hoce li ti sin od necakinje nosat onaj pramen od metra sa celave glave....ahahah
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptySub Okt 27, 2012 2:45 am

hahahahahahahaha Vec sam zamislila hahahahahaha Bi ga Mia kastrirala hahahahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptySub Okt 27, 2012 2:46 am

Noisette ::
Evo primera moje kume...ona se udala za muslimana i prvo musko dete su dobili...on je hteo jedno ime a ona drugo,nikako nisu mogli da se usaglase i na kraju je ona popustila. Sad je opet trudna i opet ce roditi musko i opet je borba oko imena (a posebno muslimanskih obicaja oko muske dece). Ona je prihvatila muslimansku veru,al zive u Srbiji pa je da kazem malo olaksana od svih obicaja al drzi i svoje,ona je katolkinja. Njegovi roditelji malo su nezadovoljni sto ona kako oni kazu ima toliku slobodu,ne znam samo koju,na primer,ne da joj da radi,al ne u smislu da je stedi od posla i da on zaradjuje dovoljno nego je njoj mesto u kuci i jos gomila stvari vezanih za veru izmedju njihovih roditelja. Nekako mi je ona tu najgore prosla sto se tice roditelja i sudelovanja drugih strana,uvek nekako sve ide preko nje i u nekim situacijama mi je mnogo zao,al ja tu ne mogu nista...sem da joj budem moralna podrska.

Visenacionalni brak moze uspjeti jedino ako se cvrsto stavi veto na prigovore obema stranama ,porodice,prijateljima i slicno....kod mene je tako,niko mi ne smije rijec reci,a ako bas ima potrebu,udaljen je,jer ne dozvolimo da nam se mijesa bilo ko,ne smao vjerski,u nicemu i vjeruj da ni jedan jedini dan za sve ove godine nije doslo u pitanje bilo sta vezano za vjeru i obicaje.

na zalost,njenu,ne moju i njegova majka je odstranjena kao karcinom...drasticno,ali uspjesno...ili ce prihvatiti i biti postovana ili nikako.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptySub Okt 27, 2012 2:49 am

Draga Noisy, jadna zena! Gdje tog imbecila nadje?!
Sad onako ozbiljno, nikad necu kontat ljude koji sebi dopuste da zavrse s nekim ko "ocekuje" od njih da promijene bilo sto u vezi sebe.
To ljubav?! Aha, cuces ti sta ce tu jos bit,,,,
Nazad na vrh Ići dole
Noisette
Diplomirana rospija
Noisette


Godina : 41
Datum upisa : 13.09.2012

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptySub Okt 27, 2012 2:52 am

Ma znam ja to sve,kod mene je tako....i sreca da je i mom muzu porodica najbitnija a ne sta ce reci mama i tata,plus ja sam jezicara ako cemo iskreno,ja sam sve njih postavila na mesto od prvog dana,mozete da savetujete al ne i da trazite da uradimo kako kazete,ne dam da mi se mesaju......al znas kad je osoba mekana,dobrodusna,ona nekako nema svoj stav,zauzme ga al je brzo pokolebaju...ma dusa jedna od zenice,poslusna,pitoma...mislim da ne poznajem jos jednu osobu takvu.
Nazad na vrh Ići dole
Noisette
Diplomirana rospija
Noisette


Godina : 41
Datum upisa : 13.09.2012

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptySub Okt 27, 2012 2:54 am

AstrinaKomsinica ::
Draga Noisy, jadna zena! Gdje tog imbecila nadje?!
Sad onako ozbiljno, nikad necu kontat ljude koji sebi dopuste da zavrse s nekim ko "ocekuje" od njih da promijene bilo sto u vezi sebe.
To ljubav?! Aha, cuces ti sta ce tu jos bit,,,,

eh,bilo je tu vec svasta... pa su se odselili..sad ovi dolaze i pametuju im ovo i ono,a on slusa a ona trpi i tako u krug....al ja nju znam,ona ce se pobuniti al cim on bude onim njegovim hrapavim glasom rekao,sta ti tu meni ona ce se povuci. Uh,koliko puta vec.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptySub Okt 27, 2012 2:56 am

Ako joj treba savjet kako da ga u suru utjera, ja cu rado da pomognem hahahaha
Salim se, i sve, ali ne kontam takve odnose ni pod razno.
Nismo svi isti:) Zivjele razlike:)
Nazad na vrh Ići dole
Noisette
Diplomirana rospija
Noisette


Godina : 41
Datum upisa : 13.09.2012

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptySub Okt 27, 2012 2:58 am

Ihaj da smo isti pa sta bi tu bilo interesantno i zanimljivo,ubila bi nas monotonija,a nema gore od nje.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptySub Okt 27, 2012 2:58 am

I ja sam dusa...ozbiljno,ali imam stav,a fala Bogu i muz ga ima...to nema veze sa dusom...neke stvari cu da se sagnem da lakse prodju kad je za djecu,ali za visuljak,da je zlatan,jok ja.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Noisette
Diplomirana rospija
Noisette


Godina : 41
Datum upisa : 13.09.2012

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptySub Okt 27, 2012 3:01 am

ma znam,sve ja tebe razumem
tako sam jednom ovom mom rekla
slusaj..na panj i cep,meni ne treba,ja parce mesa nadjem na ulici

bila tako neka prica musko-zenski odnosi,interna :zubi3:
Nazad na vrh Ići dole
Bokssha
Princes of Darkness
Princes of Darkness
Bokssha


Godina : 36
Location : Beograd
Datum upisa : 22.04.2010

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptySub Okt 27, 2012 10:52 am


A to posebno,pa tek deci neću nametati nikakvu veru,a ni dozvoliti
ikome da to radi.Sama će da vremenom da idu za onim što im odgovara.
Nazad na vrh Ići dole
http://wheels.serbianforum.info/
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptySub Okt 27, 2012 10:59 am

heheeh,svachiju veru poshtujem a svoje se drzim..to ne bih menjala ni radi koga
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptySub Okt 27, 2012 11:19 am

Svoje vere se nikad ne bi odrekao nit bi ikad i pomislio na tako nesto.
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptySub Okt 27, 2012 11:27 am

Poštujem svačiju vjeru i tako bih i da mi je partner druge vjere,ali svakako bih očekivala da se i moja poštuje od strane partnera.

Svoje vjere se nikad ne bih odrekla...a obzirom da smo iste vjere... :329340:











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptySub Okt 27, 2012 11:40 am

Ja predomisljam, skupa ova moja vjera. 55555
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptySub Okt 27, 2012 11:42 am

Kad prokontam, sto da ne?! Ako bi mi macak prebacio par milioncica na account, ma ljubavi, evo me u Jehove idem, a bome bih se i zabavila dobro hahahahahahah
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptySub Okt 27, 2012 11:44 am

AstrinaKomsinica ::
Kad prokontam, sto da ne?! Ako bi mi macak prebacio par milioncica na account, ma ljubavi, evo me u Jehove idem, a bome bih se i zabavila dobro hahahahahahah

ae lazesh ki pas:))
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptySub Okt 27, 2012 11:46 am

Ah znas mene hahahahahahahah Sve i da uradim tako nesto, jadan kih'o bi to do razvoda hahahahahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptySub Okt 27, 2012 11:46 am

Ma samo da je neka jeftina sekta!Oguli me dobro ova moja sadasnja.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptySub Okt 27, 2012 11:48 am

Nemoj u Jehove ni pod razno! Uzimaju procenat od plate hahahahahahah
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptySub Okt 27, 2012 11:48 am

AstrinaKomsinica ::
Ah znas mene hahahahahahahah Sve i da uradim tako nesto, jadan kih'o bi to do razvoda hahahahahahahaha

ahahahha,ne bih mu bila u kozi :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptySub Okt 27, 2012 11:53 am

AstrinaKomsinica ::
Nemoj u Jehove ni pod razno! Uzimaju procenat od plate hahahahahahah


E pa ostacu onda kod ove, nedje moras bit, radi svijeta i komsiluka da ne ogovara.
Nazad na vrh Ići dole
Tattoo

Tattoo


Datum upisa : 24.10.2011

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptySub Okt 27, 2012 11:57 am

Kompleksna tema, bez obzira koliko pokusavali da se nasalimo, dosta suza se prolije dok sve u toj vezi ne dodje na svoje mesto.
Mora li vera da se menja, zar ne moze svako svoje da zadrzi.
E sad mozda gresim, u judaizmu vera se nasledjuje po majci.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptySub Okt 27, 2012 11:59 am

Ne grijesis Tattoo, i ortodoksni Zidovi su jako striktni po tom pitanju.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptyČet Nov 01, 2012 1:41 am

Ovo ne mogu da odolim hahahahahahahahaah

Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Vera...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptyPon Feb 11, 2013 1:06 am

Dakle..

Vera je tvrdo cekanje onoga cemu se nadamo i dokazivanje onoga sto ne vidimo..Svako od nas verovatno..veruje..trebalo bi..i golema je nevolja ,vec odavno,sto je covek izgubio veru koja moze ''i gore da premesta'',pa onom jadnom ,malom verom,koja mu je preostala ,jedva duhovno zivotari,ne uspevajuci njome da pomogne ni sebi ni drugima...
Znaci .svi..da kazem vecina nas, ima neku svoju veru u nekoga ..ili nesto..i u tom duhu..i prema takvoj prilici se i religiozno ponasa..Dakle,ovoga puta veru vezujemo za religijska osecanja....

Ali,ne zelim ovim postom ..sada da o njima pisemo nasiroko..ili o njenoj razlicitosti ..(za mene sve su iste..jer podrzavaju slicne vrednosti.. a,i sve imaju..svoga vladara na celu..Vrhovnog Boga.koji je jedan sa razlicitim imenima..)
Ima pitanje koje me interesuje..i zato pisem sve ovo..a...ono glasi..

Da li bi ste i pod kojim okolnostima promenili svoju veru..(recimo,presli iz pravoslavlja u katolike..ili islam..i obrnuto..)???Da li biste to ikako ucinili???










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptyPon Feb 11, 2013 1:14 am

Nut ::
(recimo,presli iz pravoslavlja u katolike..ili islam..i obrnuto..)???Da li biste to ikako ucinili???

Ne:)

Postoji samo par situacija kad to moze uopce da dodje u pitanje: partner ucijeni partnera: ili prelazi ili nismo zajedno; kad se covjek razocara u sopstvenu vjeru (uglavnom zarad nekog imbecila koji misli da je izmislio istu), ili kad osjeti da nije zadovoljan pruzenim.

Nisam vjernica, ali sto mi je dano, dano je. Pokusavam da to sto mi je dano napravim boljim, u granicama moje zadovoljstine, jer nisam plaHo zainteresovana.

Smatram da je prelazak na neku drugu vjeru pomalo i kukavichluk, nedostatak hrabrosti da se izadje na kraj sa onom sto nas je vjerojatno formiralo stoljecima.
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptyPon Feb 11, 2013 1:43 am

AstrinaKomsinica ::
Nut ::
(recimo,presli iz pravoslavlja u katolike..ili islam..i obrnuto..)???Da li biste to ikako ucinili???

Ne:)

Postoji samo par situacija kad to moze uopce da dodje u pitanje: partner ucijeni partnera: ili prelazi ili nismo zajedno; kad se covjek razocara u sopstvenu vjeru (uglavnom zarad nekog imbecila koji misli da je izmislio istu), ili kad osjeti da nije zadovoljan pruzenim.

Nisam vjernica, ali sto mi je dano, dano je. Pokusavam da to sto mi je dano napravim boljim, u granicama moje zadovoljstine, jer nisam plaHo zainteresovana.

Smatram da je prelazak na neku drugu vjeru pomalo i kukavichluk, nedostatak hrabrosti da se izadje na kraj sa onom sto nas je vjerojatno formiralo stoljecima.

Kono..ocekivala sam otprilike ovakav tvoj odgovor..mada ..ima situacija kada mozemo biti prinudjeni..recimo(razne ucene..oko dece..)..onda smo u stanju napraviti svasta ..ako nam to ''spasava zivote''..ili neko zavisi od naseg opredeljenja..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptyPon Feb 11, 2013 1:46 am

Naravno, ali mislim da su ta vremena prosla, manje vise.

Poznajem slucaj gdje su ljudi u drugom svj. ratu presli sa pravoslavlja na katolicizam da spase zivote. Po nagovoru svecenika koji ih je krio. Po zavrsetku rata, vratili su se na svoju vjeru.

Izuzetak dokazuje pravilo.
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptyPon Feb 11, 2013 1:52 am

AstrinaKomsinica ::
Naravno, ali mislim da su ta vremena prosla, manje vise.

Poznajem slucaj gdje su ljudi u drugom svj. ratu presli sa pravoslavlja na katolicizam da spase zivote. Po nagovoru svecenika koji ih je krio. Po zavrsetku rata, vratili su se na svoju vjeru.

Izuzetak dokazuje pravilo.
..
Da..ima takvih primera dosta..a i i u braku..gde ponekad zena ''mora''prihvatiti muzevljevu veru,ako je razlicita od njene..priznajem..jedino ako ona sama (bez pritisaka.)to ucini..u svakom drugom slucaju..ne...nikako..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptyPon Feb 11, 2013 1:54 am

Ne volim tu rijec "mora" nikaaaaako rasta
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptyPon Feb 11, 2013 2:02 am

AstrinaKomsinica ::
Ne volim tu rijec "mora" nikaaaaako rasta
..gde bi zena ''trebalo da prihvati''-(mesto reci mora...)gramaticki pravilnije receno..i smisao je skoro isti..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptyPon Feb 11, 2013 2:04 am

Nut ::
AstrinaKomsinica ::
Ne volim tu rijec "mora" nikaaaaako rasta
..gde bi zena ''trebalo da prihvati''-(mesto reci mora...)gramaticki pravilnije receno..i smisao je skoro isti..

Daj mi molim te jedan valjan razlog zasto bi "trebalo" da prihvati?!
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptyPon Feb 11, 2013 2:12 am

AstrinaKomsinica ::
Nut ::
AstrinaKomsinica ::
Ne volim tu rijec "mora" nikaaaaako rasta
..gde bi zena ''trebalo da prihvati''-(mesto reci mora...)gramaticki pravilnije receno..i smisao je skoro isti..

Daj mi molim te jedan valjan razlog zasto bi "trebalo" da prihvati?!
Slazem se ja sa tobom..ali..imas situacija gde se recimo dvoje vole..(razlicite vere..)i gde suprug buduci ne insistira..ali ga tradicija i postovanje prema sopstvenoj porodici.''teraju'' da vrsi pritisak,i ako njemu to nije vazno..To je nemoc da se ''svima'' suprostavi..gde,recimo njegov otac smatra da bi ta promena bila upravo dokaz ljubavi prema buducem muzu..a u stvarnosti je to zapravo obrnuto..jer ljubav je davanje i tolerancija ..i prihvatanje ...tebe kao takve..pa prema tome i tvoje vere...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptyPon Feb 11, 2013 2:26 am

Nut ::

Slazem se ja sa tobom..ali..imas situacija gde se recimo dvoje vole..(razlicite vere..)i gde suprug buduci ne insistira..ali ga tradicija i postovanje prema sopstvenoj porodici.''teraju'' da vrsi pritisak,i ako njemu to nije vazno..To je nemoc da se ''svima'' suprostavi....

Upravo tako.

A definitivno bi bio in for a treat sto se "postovanja" tice rasta
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptyPon Feb 11, 2013 2:42 am

Zaista je jako tesko poverovati da mi nismo ni tako lepi,ni tako dobri i plemeniti, ni tako inteligentni.,niti empaticni i saosecajni...tacno je da imamo svest..ali ona je sve vise u sluzbi onog demonskog u nama...Covek je od svog postanka samo''zivotinja koja misli''...zato su nam ''poklonjeni'' oni daroviti,majstori svog zanata,fenomenalni umetnici na svim poljima..da bi nam olaksali...ili mozda ''da bi nas ''zaveli'' u verovanjima kako je covek divno i raskosno bice...

Ovo bih da povezem s a(onom..) verom..draga moja..samo da vidim kako cu..a ono tvoje jakog










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mjenjam vjeru zbog nje/ga...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» BRAK ZBOG PAPIRA ?
» Izmjene programa zbog upozorenja RTL-u!
» kada ja prestajem da budem ja zbog njega/nje..
» Ljubavna poezija.....

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DUHOVNOST I EZOTERIJA :: RELIGIJA :: INTERKONFESIONALNE DILEME-
Skoči na: