DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Mjenjam vjeru zbog nje/ga...

Ići dole 
+12
Noisette
Bokssha
Zana
Samouka
doctorr67
debilko
sonia
cojle
Astra
Danubius
AstrinaKomsinica
brunolino
16 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptySre Jun 06, 2012 2:30 pm

First topic message reminder :

Sigurno ste čuli i znate osobe bilo kog pola koje su zbog partnera promijenile svoju vjeru. Prelaz iz bilo koje u drugu. Moj osobni stav da to ja nikada ne bih uradio ili zahtijevao od druge strane. Nebitno jesam li ja "veliki" ili "nikakav" vjernik. Tražiti od budučeg ili sadašnjeg bračnog druga ili partnera da mijenja svoju vjeru zbog nekih Vaših ciljeva i načela smatram glupošću. I osobe koje to učine smatram da su glupost učinile. Jer ako nekoga cijeniš i voliš , onda ne igra ulogu u kojoj je vjeri. Ako tko tako od nas razmišlja bolje mu je joj , da se odmah raziđu. Oni koji naprave taj čin pa odu ili prime vjeru drugu samo zbog partnera su nestabilne osobe i same sebe ne cijene. Bez obzira koje vjere bili. Druga je priča kada mi , Vi ili oni to učine iz sasvim 10-ih razloga , nevezano za partnera. Koji je Vaš stav o ovome...?! Inaće u narodu se kaže , ako ne poštuješ svoje , nećeš ni tuđe.
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Zana




Datum upisa : 30.05.2012

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptySub Okt 27, 2012 11:44 am

AstrinaKomsinica ::
Kad prokontam, sto da ne?! Ako bi mi macak prebacio par milioncica na account, ma ljubavi, evo me u Jehove idem, a bome bih se i zabavila dobro hahahahahahah

ae lazesh ki pas:))
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptySub Okt 27, 2012 11:46 am

Ah znas mene hahahahahahahah Sve i da uradim tako nesto, jadan kih'o bi to do razvoda hahahahahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptySub Okt 27, 2012 11:46 am

Ma samo da je neka jeftina sekta!Oguli me dobro ova moja sadasnja.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptySub Okt 27, 2012 11:48 am

Nemoj u Jehove ni pod razno! Uzimaju procenat od plate hahahahahahah
Nazad na vrh Ići dole
Zana




Datum upisa : 30.05.2012

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptySub Okt 27, 2012 11:48 am

AstrinaKomsinica ::
Ah znas mene hahahahahahahah Sve i da uradim tako nesto, jadan kih'o bi to do razvoda hahahahahahahaha

ahahahha,ne bih mu bila u kozi :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptySub Okt 27, 2012 11:53 am

AstrinaKomsinica ::
Nemoj u Jehove ni pod razno! Uzimaju procenat od plate hahahahahahah


E pa ostacu onda kod ove, nedje moras bit, radi svijeta i komsiluka da ne ogovara.
Nazad na vrh Ići dole
Tattoo




Datum upisa : 24.10.2011

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptySub Okt 27, 2012 11:57 am

Kompleksna tema, bez obzira koliko pokusavali da se nasalimo, dosta suza se prolije dok sve u toj vezi ne dodje na svoje mesto.
Mora li vera da se menja, zar ne moze svako svoje da zadrzi.
E sad mozda gresim, u judaizmu vera se nasledjuje po majci.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptySub Okt 27, 2012 11:59 am

Ne grijesis Tattoo, i ortodoksni Zidovi su jako striktni po tom pitanju.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptyČet Nov 01, 2012 1:41 am

Ovo ne mogu da odolim hahahahahahahahaah

Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Vera...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptyPon Feb 11, 2013 1:06 am

Dakle..

Vera je tvrdo cekanje onoga cemu se nadamo i dokazivanje onoga sto ne vidimo..Svako od nas verovatno..veruje..trebalo bi..i golema je nevolja ,vec odavno,sto je covek izgubio veru koja moze ''i gore da premesta'',pa onom jadnom ,malom verom,koja mu je preostala ,jedva duhovno zivotari,ne uspevajuci njome da pomogne ni sebi ni drugima...
Znaci .svi..da kazem vecina nas, ima neku svoju veru u nekoga ..ili nesto..i u tom duhu..i prema takvoj prilici se i religiozno ponasa..Dakle,ovoga puta veru vezujemo za religijska osecanja....

Ali,ne zelim ovim postom ..sada da o njima pisemo nasiroko..ili o njenoj razlicitosti ..(za mene sve su iste..jer podrzavaju slicne vrednosti.. a,i sve imaju..svoga vladara na celu..Vrhovnog Boga.koji je jedan sa razlicitim imenima..)
Ima pitanje koje me interesuje..i zato pisem sve ovo..a...ono glasi..

Da li bi ste i pod kojim okolnostima promenili svoju veru..(recimo,presli iz pravoslavlja u katolike..ili islam..i obrnuto..)???Da li biste to ikako ucinili???










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptyPon Feb 11, 2013 1:14 am

Nut ::
(recimo,presli iz pravoslavlja u katolike..ili islam..i obrnuto..)???Da li biste to ikako ucinili???

Ne:)

Postoji samo par situacija kad to moze uopce da dodje u pitanje: partner ucijeni partnera: ili prelazi ili nismo zajedno; kad se covjek razocara u sopstvenu vjeru (uglavnom zarad nekog imbecila koji misli da je izmislio istu), ili kad osjeti da nije zadovoljan pruzenim.

Nisam vjernica, ali sto mi je dano, dano je. Pokusavam da to sto mi je dano napravim boljim, u granicama moje zadovoljstine, jer nisam plaHo zainteresovana.

Smatram da je prelazak na neku drugu vjeru pomalo i kukavichluk, nedostatak hrabrosti da se izadje na kraj sa onom sto nas je vjerojatno formiralo stoljecima.
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptyPon Feb 11, 2013 1:43 am

AstrinaKomsinica ::
Nut ::
(recimo,presli iz pravoslavlja u katolike..ili islam..i obrnuto..)???Da li biste to ikako ucinili???

Ne:)

Postoji samo par situacija kad to moze uopce da dodje u pitanje: partner ucijeni partnera: ili prelazi ili nismo zajedno; kad se covjek razocara u sopstvenu vjeru (uglavnom zarad nekog imbecila koji misli da je izmislio istu), ili kad osjeti da nije zadovoljan pruzenim.

Nisam vjernica, ali sto mi je dano, dano je. Pokusavam da to sto mi je dano napravim boljim, u granicama moje zadovoljstine, jer nisam plaHo zainteresovana.

Smatram da je prelazak na neku drugu vjeru pomalo i kukavichluk, nedostatak hrabrosti da se izadje na kraj sa onom sto nas je vjerojatno formiralo stoljecima.

Kono..ocekivala sam otprilike ovakav tvoj odgovor..mada ..ima situacija kada mozemo biti prinudjeni..recimo(razne ucene..oko dece..)..onda smo u stanju napraviti svasta ..ako nam to ''spasava zivote''..ili neko zavisi od naseg opredeljenja..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptyPon Feb 11, 2013 1:46 am

Naravno, ali mislim da su ta vremena prosla, manje vise.

Poznajem slucaj gdje su ljudi u drugom svj. ratu presli sa pravoslavlja na katolicizam da spase zivote. Po nagovoru svecenika koji ih je krio. Po zavrsetku rata, vratili su se na svoju vjeru.

Izuzetak dokazuje pravilo.
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptyPon Feb 11, 2013 1:52 am

AstrinaKomsinica ::
Naravno, ali mislim da su ta vremena prosla, manje vise.

Poznajem slucaj gdje su ljudi u drugom svj. ratu presli sa pravoslavlja na katolicizam da spase zivote. Po nagovoru svecenika koji ih je krio. Po zavrsetku rata, vratili su se na svoju vjeru.

Izuzetak dokazuje pravilo.
..
Da..ima takvih primera dosta..a i i u braku..gde ponekad zena ''mora''prihvatiti muzevljevu veru,ako je razlicita od njene..priznajem..jedino ako ona sama (bez pritisaka.)to ucini..u svakom drugom slucaju..ne...nikako..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptyPon Feb 11, 2013 1:54 am

Ne volim tu rijec "mora" nikaaaaako rasta
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptyPon Feb 11, 2013 2:02 am

AstrinaKomsinica ::
Ne volim tu rijec "mora" nikaaaaako rasta
..gde bi zena ''trebalo da prihvati''-(mesto reci mora...)gramaticki pravilnije receno..i smisao je skoro isti..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptyPon Feb 11, 2013 2:04 am

Nut ::
AstrinaKomsinica ::
Ne volim tu rijec "mora" nikaaaaako rasta
..gde bi zena ''trebalo da prihvati''-(mesto reci mora...)gramaticki pravilnije receno..i smisao je skoro isti..

Daj mi molim te jedan valjan razlog zasto bi "trebalo" da prihvati?!
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptyPon Feb 11, 2013 2:12 am

AstrinaKomsinica ::
Nut ::
AstrinaKomsinica ::
Ne volim tu rijec "mora" nikaaaaako rasta
..gde bi zena ''trebalo da prihvati''-(mesto reci mora...)gramaticki pravilnije receno..i smisao je skoro isti..

Daj mi molim te jedan valjan razlog zasto bi "trebalo" da prihvati?!
Slazem se ja sa tobom..ali..imas situacija gde se recimo dvoje vole..(razlicite vere..)i gde suprug buduci ne insistira..ali ga tradicija i postovanje prema sopstvenoj porodici.''teraju'' da vrsi pritisak,i ako njemu to nije vazno..To je nemoc da se ''svima'' suprostavi..gde,recimo njegov otac smatra da bi ta promena bila upravo dokaz ljubavi prema buducem muzu..a u stvarnosti je to zapravo obrnuto..jer ljubav je davanje i tolerancija ..i prihvatanje ...tebe kao takve..pa prema tome i tvoje vere...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptyPon Feb 11, 2013 2:26 am

Nut ::

Slazem se ja sa tobom..ali..imas situacija gde se recimo dvoje vole..(razlicite vere..)i gde suprug buduci ne insistira..ali ga tradicija i postovanje prema sopstvenoj porodici.''teraju'' da vrsi pritisak,i ako njemu to nije vazno..To je nemoc da se ''svima'' suprostavi....

Upravo tako.

A definitivno bi bio in for a treat sto se "postovanja" tice rasta
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 EmptyPon Feb 11, 2013 2:42 am

Zaista je jako tesko poverovati da mi nismo ni tako lepi,ni tako dobri i plemeniti, ni tako inteligentni.,niti empaticni i saosecajni...tacno je da imamo svest..ali ona je sve vise u sluzbi onog demonskog u nama...Covek je od svog postanka samo''zivotinja koja misli''...zato su nam ''poklonjeni'' oni daroviti,majstori svog zanata,fenomenalni umetnici na svim poljima..da bi nam olaksali...ili mozda ''da bi nas ''zaveli'' u verovanjima kako je covek divno i raskosno bice...

Ovo bih da povezem s a(onom..) verom..draga moja..samo da vidim kako cu..a ono tvoje jakog










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mjenjam vjeru zbog nje/ga...   Mjenjam vjeru zbog nje/ga... - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mjenjam vjeru zbog nje/ga...
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» BRAK ZBOG PAPIRA ?
» Izmjene programa zbog upozorenja RTL-u!
» EKSKLUZIVNO ,SKANDALOZNO
» Dobri ljudi stradaju zbog politike

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DUHOVNOST I EZOTERIJA :: RELIGIJA :: INTERKONFESIONALNE DILEME-
Skoči na: