DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
INTUICIJA ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
INTUICIJA ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 INTUICIJA ?

Ići dole 
+19
ANDJEO82
Lakota
Lily
AstrinaKomsinica
komunikativn@
promaja
lollypop
determinanta
Kijara-brm
Xenia
cojle
Oci-ANDJELA
montoya
Muvator
Krupljanka
babajaro
Astra
SHRAFCIGGER
Danubius
23 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptySub Avg 23, 2008 9:55 am



Intuicija - šta je to?
- Nadahnuće
- Šesto čulo
- Osećaj spoznaje izvan logičkog obrazloženja
- Unutrasnja svest o tome šta je za nas dobro ili nije
- Snažna telesna reakcija na misao ili okolnosti bez jasnog/vidljivog nadrazaja

Sta mislite, da li je nada magla intuicije? Da li je vera bliza intuciciji, jer smo uzeli energiju nade, a drzimo i energiju vere? I tako koracamo stepenicama do intuicije! Da li intuicija ima pravilnost prirode, a vezu sa svemirom?
Da li intuicija moze biti stanje "duse"? Sto se dusa pravilnije "razvija", to je i intuicija ""tacnija""!

Da li vi imate intuiciju ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
SHRAFCIGGER

SHRAFCIGGER


Location : SWUDA ME IMA.....
Humor : VEOMA
Datum upisa : 23.08.2008

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptySub Avg 23, 2008 10:36 pm

.....da........i retko gresim..........mislim da je to sposobnost mozga da deluje brzo u svim situacijama........samo to i nista vise...............oni koji imaju prosek IQ iznad 120 znace o cemu pricam...........xexexexexexexe
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptyNed Avg 24, 2008 9:59 am

Ne mora da znaci...Životinje nemaju mogućnost racionalnog rasudjivanja, a jos manje iq, pa ipak intuitivno naslute mnogo toga , neko zlo narocito Ima mnogo primera-od "guske su spasile Rim" do....No, kod njih to nazivamo instikt...Bilo bi dobro kada bi nam IQ davao mogucnost da možemo "izostriti" intuiciju, postedeli bi se mnogih losih stvari, koje , ovako , mozemo samo maglovito naslutiti ..........










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptyNed Avg 24, 2008 3:21 pm

Intuicija kod zivotinja

ZECEVI
U ovom experimentu su koristeni zecevi koji su dosli na svijet u laboratoriju,kasnije su odneseni u jednu podmornicu.Majka zecica je ostala u laboratoriji.Kada su podmornicom zaronili na 150m dubine,poceli su ubijati jednog po jednog zecica u nejednakim vremenskim razmacima.Majka je reagirala ocitim nemirom tacno u sekundu kad su joj ubijali mlade.Time je dokazano da veza izmedju zivotinja ne moze nikako i nikada biti prekinuta.


(STO JE ZA MNOGE LJUDE KRISTALNO JASNO,NAUKA MORA, NA ZALOST, JOS UVIJEK DA DOKAZUJE VRLO BOLNIM TESTOVIMA-STETA)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
SHRAFCIGGER

SHRAFCIGGER


Location : SWUDA ME IMA.....
Humor : VEOMA
Datum upisa : 23.08.2008

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptyUto Avg 26, 2008 4:53 pm

danubius ::
Ne mora da znaci...Životinje nemaju mogućnost racionalnog rasudjivanja, a jos manje iq, pa ipak intuitivno naslute mnogo toga , neko zlo narocito Ima mnogo primera-od "guske su spasile Rim" do....No, kod njih to nazivamo instikt...Bilo bi dobro kada bi nam IQ davao mogucnost da možemo "izostriti" intuiciju, postedeli bi se mnogih losih stvari, koje , ovako , mozemo samo maglovito naslutiti ..........
u prawu si ali zivotinje imaju i razvijenija cula koja ljudi nemaju....to nemozes da swrstas pod instinkt.........zamisli coveka koji ima kombinaciju cula-culo mirisa-vuk....vid orla...sluh psa.....sonar delfina i radar slepog misa........koliku bi intuiciju onda imao covek...sta mislis?...aaaaa?????...jel da da bi bilo ludooooooo........mada swako ima svoje misljenje pa ne vredi rasprawljati dok se ne dokaze....... :geek:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptyPon Nov 16, 2009 10:44 am

Oci-ANDJELA^Z ::
Verujes li u svoju intuiciju? Poslusas li nekada glasic u sebi koji ti kaze "ne tamo, ne cini to..itd..?

Poto smo u "svinjcu" mogu pisati samo o onome kako ja doživljavam muškarce i njihovu intuiciju.

Do sada me intuicija solidno služi pa tako mogu reći da tek mali broj muškaraca koje sam "opservirala" ima dobro razvijenu intuiciju. Neki čak toliko dobru da me i bez mojih reči savršeno razumeju. Pametni neki muškarci.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
babajaro

babajaro


Godina : 55
Location : pdgorica
Humor : sve
Datum upisa : 30.07.2009

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptyPon Nov 16, 2009 10:52 am

Vjerujem u svoju intuiciju.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptyPon Nov 16, 2009 10:56 am

babajaro ::
Vjerujem u svoju intuiciju.. [You must be registered and logged in to see this image.]

I treba, imaš dovoljno dokaza. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
babajaro

babajaro


Godina : 55
Location : pdgorica
Humor : sve
Datum upisa : 30.07.2009

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptyPon Nov 16, 2009 11:18 am

Kornelija ::
babajaro ::
Vjerujem u svoju intuiciju.. [You must be registered and logged in to see this image.]

I treba, imaš dovoljno dokaza. [You must be registered and logged in to see this image.]

JES AJ DU...Što bi rekli staroCrnogorci.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptyPon Nov 16, 2009 11:31 am

babajaro ::

JES AJ DU...Što bi rekli staroCrnogorci.. [You must be registered and logged in to see this image.]

OL RAJT! [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptyPon Nov 16, 2009 12:40 pm

Vjerujem u svoju intuiciju....
Nazad na vrh Ići dole
Muvator

Muvator


Datum upisa : 29.03.2008

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptyUto Nov 17, 2009 7:29 pm

Za sada me dobro sluzi.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptyUto Nov 17, 2009 7:47 pm

Nekako, intuicija treba da nas poštedi nečega ružnog -bar takav je kod mene slučaj. Uvek kada sam nešto osećao , naišao sam na nešto što mi se nimalo nije svidelo , i nužno razočaranje . Izgleda da ili radi sa zadrškom, ili ne želimo da je slušamo ni kada name se dere u uvo -na vreme .
Nešto je nema kada je nešto dobro ili lepo u pitanju.
Nisam baš čuo dobitnike na lutriji da su rekli "osećao sam da ću dobiti....."










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptyUto Nov 17, 2009 7:59 pm

ne uvek ali..ponekad me bas posluzi










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Oci-ANDJELA
Anđelina
Oci-ANDJELA


Datum upisa : 08.06.2008

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptyUto Nov 17, 2009 8:04 pm

Mene nikada nije izneverila, pogotovu kada su u pitanju ljudi.. Kakav utisak steknem pri prvom pogledu, tako i ostane ma koliko vremena proslo od naseg poznanstva..Ima nesto u meni sto se pobuni kad sam u blizini nekih osoba, sam njihov stav, ma ne znam ni ja sta je to ali zaista osetim neku odbojnost...Vremenom vidim da me osecaj nije prevario i da sam odlicno procenila skim imam posla..
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptyUto Nov 17, 2009 8:12 pm

Predskazanje...najčešće osnovano!
Verujem da ti sitniji detalji...neuhvatljivi za čula...bivaju registrovani u podsvesti. Kad se akumulira kritična masa podsvest me alarmira.
Ne podležem psihozi strepnje ali me taj osećaj obavezno navede na preispitivanje ranijeg utiska.
Intuicija - dragocen saveznik! [You must be registered and logged in to see this image.]











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Xenia

Xenia


Godina : 46
Datum upisa : 25.09.2009

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptyUto Nov 17, 2009 9:11 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

JOS JEDNA TEMA UDUPLANA
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptySub Nov 28, 2009 1:05 am

Retko kad da me prevarila.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptySub Nov 28, 2009 1:11 am

To je ono pravo prirodno u nama, razum često zezne stvar.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptySre Jan 19, 2011 9:16 pm

Zanimljivo kako se intuicija javi gotovo uvek u lošem ,a vrlo retko u dobrom .
Retko ćete sa sigurnošću predosetiti neki dobitak, ili neki srećan dogadjaj.
Loš dogadjaj se uvek nekako nasluti -čak i ako u principu i ne bi trebalo da bude tako,ili ako ste učinili sve da ne bude tako.
Kod mene je to neki nejasan nemir koga osetim u stomaku .
Nažalost-gotovo nikada me ne prevari . Čak i kada nemam pojma konkretno zašto to osetim -samo nešto loše ispliva .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptyČet Jan 20, 2011 2:57 am

Danubius ::



Intuicija - šta je to?
- Nadahnuće
- Šesto čulo
- Osećaj spoznaje izvan logičkog obrazloženja
- Unutrasnja svest o tome šta je za nas dobro ili nije
- Snažna telesna reakcija na misao ili okolnosti bez jasnog/vidljivog nadrazaja

Sta mislite, da li je nada magla intuicije? Da li je vera bliza intuciciji, jer smo uzeli energiju nade, a drzimo i energiju vere? I tako koracamo stepenicama do intuicije! Da li intuicija ima pravilnost prirode, a vezu sa svemirom?
Da li intuicija moze biti stanje "duse"? Sto se dusa pravilnije "razvija", to je i intuicija ""tacnija""!

Da li vi imate intuiciju ?

Intuicija...trebalo bi nesto reci jos...

Od pocetka...

U osnovi pojma intuicije (od lat.intuitio-''instiktivno shvatanje''),stoje dve razlicite ,ali medjusobno tesno povezane ideje-logika i sposobnost da se prepozna istina i da se bori za nju....(Prvi je to jos shvatio Sokrat...)
U stanju smo da mnogo puta neposredno shvatimo istinu ,ponekada sasvim neociglednu i koja je suprotna zravom razumu i to putem direktnog zakljucivanja bez osnove i dokaza(nejasno je kako...).Povremeno smo sposobni da izadjemo iz okvira svog iskustva putem ''insajta''-misaonog ozarenja i na taj nacin steknemo znanja, koje nikada nismo imali(nejasno je otkud)

''Intuicija podrazumeva da mi znamo nesto,a da pri tom ne znamo kako smo to saznali''...-americki psihoterapeut E.Bern...
Psiholozi,psihijatri,o intuiciji imaju skromna misljenja,ne znaju bas kako funkcionise sve to sa njom ,niti kako da je izucavaju...No,ipak svi znamo da ona postoji...Da li je poseduje svaki covek,ja licno u to sumnjam...mozda neke delove intuit.misljenja,jer njen je dom nesvesno-a ono je jos uvek velika nepoznanica i obuhvata nesagledivo mnogo procesa i stanja kojih nema u svesti i do kojih je skoro nemoguce stici...
Svest je povrsinski spekt licnosti,podsvest u sebi sadrzi autenticne pokretacke snage ponasanja...

Tamo, gde razum pravi uzastopne logicke korake,intuicija deluje brzo i munjevito i nisu joj potrebni nikakvi dokazi,ona se ne oslanja na razum-ona u jednom momentu ima sliku kompletne stvarnosti.
Intiutivno misljenje je tipicno ''prirodno'' i nije tako opterecujuce kao logicno koje zahteva napor volje...(licno veoma sam intuitivna,i postoji mogucnost da objasnim velikim delom poreklo takvog misljenja... .)Povezano je sa mnostvom poznatih i nepoznatih ''svetova'' koji zive u nesvesnom,a ..sa kakvim bremenom mi hodamo kroz zivot, verovatno necemo skoro saznati...
Ako se uvek i samo oslanjamo na intuiciju,gubimo nit logickog razmisljanja ,a uranjamo u stihiju nejasnih osecanja,slika i simbola...
Opet ,ako funkcionisemo savrseno logicno,lisavamo se aktiviranju intuitivnog iskustva...
Izvor intuicije se znaci, nalazi u nesvesnom...koga Lajbnic naziva''nizim oblikom duhovne delatnosti''.On je inace prvi predlozio uopste koncepciju nesvesnog u knjizi ''Monadologija''..Prema njegovom misljenju''svesne predstave se, kao ostrva, uzdizu iz okeana mracnih osecanja''..

Medjutim nemacki filozof Imanuel Kant prvi je ukazao na vezu sfere nesvesnog sa osecajnom,intuitivnom spoznajom....Intuicija,zajedno sa mudroscu,prosvetljenjem,nadahnucem,predstavlja najvise nivoe nesvesnog.Kakvi god ti nivoi bili,do njih je skoro nemoguce stici,a i ne zna se sta sve ono sadrzi...Zna se samo za postojanje nekih''zakonitih stanovnika'',koji su nam neophodni i pojednostavljuju nam zivot(to su pre svega-nesvesni automatizmi-postupci koje covek radi automatski,bez ucesca svesti,mehanicki...)


....Da bismo razumeli intuiciju kako treba,zapravo onoliko koliko je to moguce(s obzirom da je ona velika nepoznanica...)potrebno je da jako dobro poznajemo ''oblasti nesvesnoga''-sto je opet veoma zahtevno i tako reci zelja bez izgleda da bude ispunjena...(izvor intuicije je negde u ''odnosu- nesvesnog sa svescu''.)
Intuitivna predvidjanja cesto se radjaju u snu,ili polusnu...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptyČet Jan 20, 2011 10:26 am

Nut ::



....Da bismo razumeli intuiciju kako treba,zapravo onoliko koliko je to moguce(s obzirom da je ona velika nepoznanica...)potrebno je da jako dobro poznajemo ''oblasti nesvesnoga''-sto je opet veoma zahtevno i tako reci zelja bez izgleda da bude ispunjena...(izvor intuicije je negde u ''odnosu- nesvesnog sa svescu''.)
Intuitivna predvidjanja cesto se radjaju u snu,ili polusnu...
Što izgleda da koliko god pričali o intuiciji prilazeći sa raznih (naučnih) strana , svodi se na ono što će reći svaka baba "Imam neki predosećaj". ili tačnije , što bi rekla neka lička baba u mom gradu "javlja mi se nešto " spite
Ne vladamo ni oblastima svesnog ljudske senzitivnosti, kamoli oblastima nesvesnog .... ererere










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptyČet Jan 20, 2011 11:52 am

Po svim diskusijama, zaključujem da intuiciju treba prepoznati i ponašati se u skladu sa "signalima". Mislim da je preduslov za bogatiji intelektulani život prevashodno verovati sebi, ma u kom obliku.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptySre Feb 09, 2011 7:21 pm

Mislim da intuicija i nije neki osobiti dar....dovoljno je sa malo kalkulacije na osnovu činjenica pokušati pogoditi konačni ishod nečega ...i obično ono što zovemo "intuicijom" nas ni "ne prevari " Mnogo puta bih voleo da nisam u pravu , a skoro po pravilu se uvek desi ono što smo osetili -a sami potiskivali ,jer nam takav ishod ne odgovara .
Retko se intuitivno oseti nešto dobro -zlo mnogo bolje "predvidjamo" Posle nam krivo što nismo slušali "unutrašnji glas "koji se na vreme javio.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
lollypop

lollypop


Datum upisa : 02.12.2010

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptyNed Feb 13, 2011 12:51 am

INTUICIJA-fenomen iz oblasti nesvesnog, još uvek nedovoljno istražen i objašnjen sa stanovišta psihologije i parapsihologije.

U običnom životu doživljavamo ga kao neku vrstu 'predosećanja' ili instikta u vezi pozitivnog ili negativnog ishoda događaja koji tek treba da se dese.

Često se dovodi u vezu sa sposobnošću spoznavanja tuđih emocija.

Ovo 'šesto čulo' ili kako ga još nazivaju 'unutrašnji glas' predstavlja u neku ruku naš odbrambeni mehanizam, instikt za preživljavanjem koji nas upozorava na nadolazeću opasnost.

Jedna sam od onih koji racionalno stavljaju ispred iracionalnog. Uglavnom se služim zdravom logikom, razmišljanjem i analizom već poznatih činjenica i na osnovu tih saznanja 'predviđam' moguć ishod događaja koji će se desiti kao logičan sled onog što se dešava u sadašnjosti.
Međutim, ne mogu da poreknem i prisustvo određenog stepena intuitivnosti. Upravo me je taj 'unutrašnji glas' ili osećaj da će se desiti 'nešto loše' u par navrata do sada spasio ne samo neprijatnosti, već i situacija opasnih po život. Po prvi put susrela sam se sa ovim fenomenom kao petogodišnja devojčica.

Sličnu situaciju doživljavam i kada je u pitanju kontakt sa nepoznatim osobama. Dok prema nekima osetim izrazitu simpatiju i naklonost bez nekog naročitog razloga, prema drugima imam osećaj netrpeljivosti i odbojnosti, iako ničim nije svesno izazvan od strane tih istih osoba. Ne umem ovo da objasnim, ali ako mi se neko na prvi 'pogled' učini nesimpatičnim tako uglavnom ostaje zauvek, jednostavno, nešto 'iznutra' mi poručuje 'ne'!
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptyNed Feb 13, 2011 7:43 am

Sve ovo što piše važi i kod mene ,baš tako kako je napisano .Nekom se otvorim odmah a sa nekim nemogu da sastavim ni jedne ,jednostavno jedno veliko NE...zašto ----------------Sličnu situaciju doživljavam i kada je u pitanju kontakt sa nepoznatim osobama. Dok prema nekima osetim izrazitu simpatiju i naklonost bez nekog naročitog razloga, prema drugima imam osećaj netrpeljivosti i odbojnosti, iako ničim nije svesno izazvan od strane tih istih osoba. Ne umem ovo da objasnim, ali ako mi se neko na prvi 'pogled' učini nesimpatičnim tako uglavnom ostaje zauvek, jednostavno, nešto 'iznutra' mi poručuje 'ne',pojma nemam ... cherry cherry cherry cherry
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptyNed Feb 13, 2011 9:25 am

lollypop ::


Sličnu situaciju doživljavam i kada je u pitanju kontakt sa nepoznatim osobama. Dok prema nekima osetim izrazitu simpatiju i naklonost bez nekog naročitog razloga, prema drugima imam osećaj netrpeljivosti i odbojnosti, iako ničim nije svesno izazvan od strane tih istih osoba. Ne umem ovo da objasnim, ali ako mi se neko na prvi 'pogled' učini nesimpatičnim tako uglavnom ostaje zauvek, jednostavno, nešto 'iznutra' mi poručuje 'ne'!

Da ,,,samo ja često ne poslušam .Nekako dam šansu , možda i pod uticajem nekog drugog .Bude strahovito neprijatno -osećate laž,zlo , sve vrišti u vama od upozorenja ,a eto iz nekog drugog razloga zadržavate neki korektno -ljubazni stav prema takvom ,umesto da ga smesta eliminišete iz svoje okoline . Kazna stigne brzo. Ja sam prvi koji se oslanja na logiku , i ne kažem da nemam predrasude kao i svi drugi , ali ako vam intuicija šalje signal , bar 55 % su šanse da je intuitivna slika preslikavanje stvarnog stanja stvari , ma kakav omot okolo bio.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
komunikativn@
Fatal Femme
komunikativn@


Godina : 51
Location : tu i tamo -:)
Datum upisa : 02.02.2008

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptyNed Feb 13, 2011 10:39 am

lollypop ::




Sličnu situaciju doživljavam i kada je u pitanju kontakt sa nepoznatim osobama. Dok prema nekima osetim izrazitu simpatiju i naklonost bez nekog naročitog razloga, prema drugima imam osećaj netrpeljivosti i odbojnosti, iako ničim nije svesno izazvan od strane tih istih osoba. Ne umem ovo da objasnim, ali ako mi se neko na prvi 'pogled' učini nesimpatičnim tako uglavnom ostaje zauvek, jednostavno, nešto 'iznutra' mi poručuje 'ne'!


..To nije intuicija.Ja bih rekla "instikt" kombinacija toga dvoje - instrinkt se javi kada vidimo osobu - cujemo je kako govori i kako se ponasa , a intuicaja kad je bolje upoznamo. Sretnes neku osobu ti primas njegove vibracije i njegovu energiju i odcitavas je na svoj nacin. Al samo sto se to preobrazilo u "intuiciji". Sad niko vise ne koristi izraz osjecaj vec intuicija. Intuicija je drukcije. To je predosjecaj za neki dogadaj koji ce se dogodit ili nesto slicno. Kod osjecaja je drukcije. Kod nekog je to isto vise razvijeno kod nekog manje. Ovisi ko zna bolje citat i primat energiju. Zato imas one ljude koji se suosjecaju cesto. Znaci da dobro znaju primat neciju energiju .
.Po meni je to kad covjek nesto osjeca u dubini sebe da ce mu se nesto iznenada dogodit. E to je kod nekih ljudi vise razvijeno a kod nekih manje. To je nesto sto svaki covjek nosi sa sobom i to ga upozorava na svakakve stvari.
Nazad na vrh Ići dole
lollypop

lollypop


Datum upisa : 02.12.2010

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptyPon Feb 14, 2011 6:51 pm

komunikativn@ ::
..To nije intuicija.Ja bih rekla "instikt" kombinacija toga dvoje - instrinkt se javi kada vidimo osobu - cujemo je kako govori i kako se ponasa , a intuicaja kad je bolje upoznamo.
Interesantno razmišljanje, ali dosta nejasno i konfuzno....i šta je to 'instrikt' ?! 55555

Koja je razlika između instikta i intuicije i možemo li jasno razgraničiti ta dva pojma ?!

Kada osobu bolješ upoznaš, već barataš određenim činjenicama, saznanjima o istoj i na osnovu tih saznanja vršiš analizu i procenu te osobe. Tu ključnu ulogu igra intelekt i iskustvo, intuicija može biti prisutna, a i ne mora.

Ali, šta je sa onim osećajem koji se u nama rađa nesvesno, u momentu, bez prethodnog upoznavanja ?!

Nazad na vrh Ići dole
komunikativn@
Fatal Femme
komunikativn@


Godina : 51
Location : tu i tamo -:)
Datum upisa : 02.02.2008

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptySre Feb 16, 2011 1:09 pm

[quote="lollypop"]
komunikativn@ ::
..To nije intuicija.Ja bih rekla "instikt" kombinacija toga dvoje - instrinkt se javi kada vidimo osobu - cujemo je kako govori i kako se ponasa , a intuicaja kad je bolje upoznamo.
Interesantno razmišljanje, ali dosta nejasno i konfuzno....i šta je to 'instrikt' ?! 55555


..greska u pisanju,to bi skuzio i onaj koji nezna abecedu
migg

Pozdrav Komunikativn@.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptySre Feb 16, 2011 4:38 pm

Mislim da je instinkt ono bazicno u nama, prve reakcije koje su nam "programirane" od majke prirode, neophodne za prezivljavanje.
Intuicija, e to je ono "nesto":) Mislim da je Superbaka podosta objasnila sa knjigom koju cita.
Osjecaj u stomaku, negdje "iza" pameti, ono sto nam "proleti" u trenutku, ma jedva primjetno, bar za mene je uvijek 100% tacno. Moja je greska sto ne obratim paznju, nekad propustim, ili popustim, ali Boze moj, zivot je i to:)
I kad "ucim", ma volim!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptyPet Feb 18, 2011 10:38 am

Juče pomenuh Krupljanku na "pohvale " i danas se pojavila ! Aha , šta je intuicija ? (ma lažem....nisam ni pomislio da će se baš danas pojaviti , jednostavno sam osetio potrebu da je pomenem )
No žena sa kojom radim , mlada doktorica....neverovatno ! Samo li pomene nekog pacijenta koga mesecima nije bilo ....eto ga na vrata još isti dan !
Čisto se naježim na to....










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptyPet Feb 18, 2011 11:50 am

Kombinacija logike i bazičnog (podsvesnog), eto nama intuicije. Da bih plastificirala, preuzeću deo tvog teksta Danubiuse: "Samo li pomene nekog pacijenta koga mesecima nije bilo ....eto ga na vrata još isti dan !
Čisto se naježim na to...."

Pretpostavljam da to nije pacijent koji je bio samo jednom, pre nego se pojavio drugi put. Logično je spomenuti ga, a njegov dolazak nakon toga je čista slučajnost. Verujem da ga je dotična Dr više puta spomenula, ali on nije došao, pa je to prošlo neopaženo. Ne treba davati značaj beznačajnom.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptyPet Feb 18, 2011 11:53 am

Dobro je tajo dok ne pocne da ih spominje u drugacijem kontekstu.. migg

krsti se
Nazad na vrh Ići dole
lollypop

lollypop


Datum upisa : 02.12.2010

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptyPet Feb 18, 2011 6:54 pm

komunikativn@ ::
..greska u pisanju,to bi skuzio i onaj koji nezna abecedu
migg
Zahvaljujući poznavanju abecede i izraženoj percepciji, čitajući tvoj prethodni post doživeh onaj poznati fenomen zvani 'DEJA VU' (već viđeno).:eee:
Nadam se da znaš o čemu govorim.:329340:


AstrinaKomsinica ::
Mislim da je instinkt ono bazicno u nama, prve reakcije koje su nam "programirane" od majke prirode, neophodne za prezivljavanje.
Intuicija, e to je ono "nesto":)

....'nešto više' dodala bih ovom prilikom.

Da, instikt je onaj prirodni, urođeni nagon ka određenim postupcima, tj. način na koji ćemo trenutno odreagovati u datoj situaciji. Imamo ga svi, to je ono animalno u čoveku, ono što je nasledio od životinja, kao što je napr. nagon za samoodržanjem, razmnožavanjem, preživljavanjem...

Intuiciju, takođe, posedujemo svi, ali kod nekog je ona jače izražena, kod nekog slabije.

I instikt i intuicija su osećaji koji spadaju u domen nesvesnog, znači, manifestuju se bez prisustva logike, razuma, s' tim što se instikt vremenom može razviti u intuiciju.

Dakle, instikt je na neki način osnova, a intuicija njena nadogradnja, odnosno razvijeniji oblik instikta.

Posredstvom intuicije dolazimo do izvesnih saznanja bez uplitanja logike ili iskustva, direktno putem instikta.

determinanta ::
Kombinacija logike i bazičnog (podsvesnog), eto nama intuicije.
Intuicija ne podrazumeva logiku, niti činjenice koje se baziraju na prethodnom iskustvu, ona je samo osećaj ili 'predosećaj' koji se javlja iznenada, nesvesno.
Nazad na vrh Ići dole
lollypop

lollypop


Datum upisa : 02.12.2010

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptyPet Feb 18, 2011 7:04 pm

Danubius ::

No žena sa kojom radim , mlada doktorica....neverovatno ! Samo li pomene nekog pacijenta koga mesecima nije bilo ....eto ga na vrata još isti dan !
Čisto se naježim na to....
Može biti da je žena intuitivna, mada mi se više čini da je u pitanju, kao što reče Determinanta, neka vrsta kombinacije logike i nesvesnog osećaja. Ne znam kako bih to nazvala, u svakom slučaju deluje interesantno. Razmišljajući o nedolasku pacijenta, žena koristi logiku, ali da se pojavi baš isti dan, to je već malo 'više' od očekivane situacije.
Nazad na vrh Ići dole
komunikativn@
Fatal Femme
komunikativn@


Godina : 51
Location : tu i tamo -:)
Datum upisa : 02.02.2008

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptyPet Feb 18, 2011 8:07 pm

[quote="lollypop"]
komunikativn@ ::
..greska u pisanju,to bi skuzio i onaj koji nezna abecedu
migg
Zahvaljujući poznavanju abecede i izraženoj percepciji, čitajući tvoj prethodni post doživeh onaj poznati fenomen zvani 'DEJA VU' (već viđeno).:eee:
Nadam se da znaš o čemu govorim.:329340:


...sorry,moram te razocarati,nemam pojma o cemu govoris 55555

al´svakako zelim ti zabavno vece migg
Nazad na vrh Ići dole
lollypop

lollypop


Datum upisa : 02.12.2010

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptyPet Feb 18, 2011 8:19 pm

komunikativn@ ::

...sorry,moram te razocarati,nemam pojma o cemu govoris 55555

al´svakako zelim ti zabavno vece migg

Hvala, takođe, i bez podmetanja tuđih postova prilikom repliciranja.

Net i nije tako veliki, o tome govorim. :329340:
Nazad na vrh Ići dole
komunikativn@
Fatal Femme
komunikativn@


Godina : 51
Location : tu i tamo -:)
Datum upisa : 02.02.2008

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptyPet Feb 18, 2011 8:25 pm

lollypop ::
komunikativn@ ::

...sorry,moram te razocarati,nemam pojma o cemu govoris 55555

al´svakako zelim ti zabavno vece migg

Hvala, takođe, i bez podmetanja tuđih postova prilikom repliciranja.

Net i nije tako veliki, o tome govorim. :329340:

...oooo...nadam se da nije bio tvoj :joint:


..toliko na ovu temu.

.. ruza migg
Nazad na vrh Ići dole
lollypop

lollypop


Datum upisa : 02.12.2010

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptyPet Feb 18, 2011 8:30 pm

komunikativn@ ::
...oooo...nadam se da nije bio tvoj :joint:
Nije, ja pišem ekavicom i mnogo jednostavnije i razumnije. :329340:


ruza ruza
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptyPet Feb 18, 2011 9:28 pm

komunikativn@ ::
lollypop ::
komunikativn@ ::

...sorry,moram te razocarati,nemam pojma o cemu govoris 55555

al´svakako zelim ti zabavno vece migg

Hvala, takođe, i bez podmetanja tuđih postova prilikom repliciranja.

Net i nije tako veliki, o tome govorim. :329340:

...oooo...nadam se da nije bio tvoj :joint:


..toliko na ovu temu.

.. ruza migg




[/quote]

Intuitivno sam osetio (ali zaista ) da treba da pogledam ovu temu

? Ne razumem baš ove varnice ...no svakako je u pitanju nesporazum , jer :
1 .kom@ ne kopira sigurno,znam je dosta godina , uvek koristi isključivo svoje misli.
2.Loly nije ostavila utisak konfliktne osobe -svadjalice , naprotiv

Tako da ....nešto se niste razumele , samo je to u pitanju, devojke .

Dermi....žena zaista nanjuši .Dakle , ne pominje lika , lik ne dolazi mesecima ,i potpuno bezrazložno pomene (nema lek , pa da treba da dodje posle 3 meseca recimo )

(Ne pomenuh ni da žena ima neverovatnu memoriju za pacijente (opsednuta stomatologijom ) , može na ulici napamet da kaže status od bilo koga .)


Biće da je objašnjenje jednostavno -žena je veštica ! (u svakom pogledu , odatle joj ta intuicija )
spite










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
lollypop

lollypop


Datum upisa : 02.12.2010

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptyPet Feb 18, 2011 9:58 pm

Danubius ::

Intuitivno sam osetio (ali zaista ) da treba da pogledam ovu temu
Intuicija se stiče vremenom, samo treba dovoljno vežbati. migg

Citat :
Tako da ....nešto se niste razumele , samo je to u pitanju, devojke .
Odlično smo se razumele, nema potrebe da intervenišeš. :eee:
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptyPet Feb 18, 2011 11:07 pm

Mi nazivamo intuicijom svašta, no smatram da ona ne može postati ni iz čega. Ona, ipak, nije nagon. Prethodne spoznaje su, iako to neki ne priznaju, itekako bitan faktor.
Dovoljno je da krenemo od izvornog značenja reči-intuitio gledanje, zrenje, pa da uvidimo da tu mora biti više "komponenata".
Ako mi se u toku nekog vremenskog perioda "nameštaju" događaji koji su već bili u životu (možda ne istim redosledom), logično je zaključiti da će biti isti, ili sličan epilog. Neko bi to nazvao fenomenom intuicije. E, do mojega!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptySub Feb 19, 2011 11:23 am

determinanta ::

Ako mi se u toku nekog vremenskog perioda "nameštaju" događaji koji su već bili u životu (možda ne istim redosledom), logično je zaključiti da će biti isti, ili sličan epilog. Neko bi to nazvao fenomenom intuicije. E, do mojega!

Da...kada bi intuicija bila bazirana na logici -ali nije .
A zašto narod kaže "Da sam znao da ću pasti , ja bi onda seo " ??? INTUICIJA ? 98966










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptySub Feb 19, 2011 11:28 am

Danubius ::


Da...kada bi intuicija bila bazirana na logici -ali nije .
A zašto narod kaže "Da sam znao da ću pasti , ja bi onda seo " ??? INTUICIJA ? 98966

Jbg ti ..đe bi sjeo,kad nema mjesta... lol!
tako mi kaže INTUICIJA...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptySub Feb 19, 2011 1:23 pm

Danubius ::
Da...kada bi intuicija bila bazirana na logici -ali nije .
A zašto narod kaže "Da sam znao da ću pasti , ja bi onda seo " ??? [You must be registered and logged in to see this image.]
Nisam tvrdila da je bazirana samo na logici, ali ima i nje, pa u kombinaciji sa iskustvom, umećem "čitanja" itd., imaš intuiciju. Izreka koju navodiš je prekomerno optimistična. Tu narodnu umotvorinu tretiram kao "Nadao sam se da neću pasti, al' sam se zajeb'o". Uostalom, logično zaključivanje uvek ima bar dva ishoda, a to je uspeh i neuspeh. I intuicija će biti potvrđena ili opovrgnuta. Sigurna sam da je svako od nas nemali broj puta imao "predosećanje da će se nešto desiti". To "nešto" nije umeo da definiše, ali je opisivao kao nemir, euforiju, šta god. Posle se smirio i nije se desilo ništa. Znači intuicija je "zakazala"? Ne, možda je samo imao nervozu stomaka, loš prethodni dan pa je u organizmu vladao odjek stresa...Ma...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
lollypop

lollypop


Datum upisa : 02.12.2010

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptySub Feb 19, 2011 7:31 pm

determinanta ::
Mi nazivamo intuicijom svašta, no smatram da ona ne može postati ni iz čega. Ona, ipak, nije nagon. Prethodne spoznaje su, iako to neki ne priznaju, itekako bitan faktor.
Dovoljno je da krenemo od izvornog značenja reči-intuitio gledanje, zrenje, pa da uvidimo da tu mora biti više "komponenata".
Intuicija ne nastaje ni iz čega. Ona se javlja na osnovu ranije prikupljenih informacija koje su pohranjene duboko u našoj podsvesti. Znači, u pitanju su neka ranija iskustva i spoznaje kojih trenutno nismo svesni.

Intuitivno shvatanje nije samo nagon, već mogućnost spoznaje istine putem nagona.

Citat :
Ako mi se u toku nekog vremenskog perioda "nameštaju" događaji koji su već bili u životu (možda ne istim redosledom), logično je zaključiti da će biti isti, ili sličan epilog. Neko bi to nazvao fenomenom intuicije. E, do mojega!
To definitivno nije intuicija. Intuicija isključuje logiku i prethodna iskustva akumulirana u svesti na osnovu kojih se, zatim, donose logički zaključci o ishodu nekog događaja koji je isti ili sličan prethodnom.

Citat :
I intuicija će biti potvrđena ili opovrgnuta. Sigurna sam da je svako od nas nemali broj puta imao "predosećanje da će se nešto desiti". To "nešto" nije umeo da definiše, ali je opisivao kao nemir, euforiju, šta god. Posle se smirio i nije se desilo ništa. Znači intuicija je "zakazala"? Ne, možda je samo imao nervozu stomaka, loš prethodni dan pa je u organizmu vladao odjek stresa...Ma...
Intuicija ne pretpostavlja, stoga ne može biti potvrđena ili opovrgnuta. Ona je uvek samo istina koja će neminovno uslediti. Mnogi ne shvataju njeno pravo značenje i pripusuju je nekim uobičajenim, svakodnevnim promenama svog fizičkog stanja poput uzmemirenosti ili nervoze.
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptySub Feb 19, 2011 10:48 pm

Prepričavaš ono što sam napisala? Zašto?
Ja kažem: "ona ne može postati ni iz čega", ti me citiraš i kažeš: "Intuicija ne nastaje ni iz čega". Pišeš isto drugačijim rečima. Onda sledi moje: "Ako mi se u toku nekog vremenskog perioda "nameštaju" događaji koji su već bili u životu", ti izmišljaš toplu vodu, pa kažeš: "prikupljenih informacija koje su pohranjene duboko u našoj podsvesti".
Ako imaš suprotno mišljenje, tada iznosi stavove koji su suprotni.
Šta si zapravo htela reći?
Tvrdiš da intuicija ne pretpostavlja, ja tvrdim suprotno. Ako bi bilo tako kako ti tvrdiš, ne bi bilo omaške, a debelo ih ima. Tek se manji broj intuitivnih spoznaja pokaže kao tačan (istinit).
Gospođa Intuicija nije vidljiva za druge, a subjektivne opise ne možemo prihvatiti kao činjenice.

Da se vežemo za primer Danubiusove koleginice i njene "intuicije" (a on se naježio?!), parafraziraću:

Spomenula je pacijenta koji dugo nije dolazio na pregled i baš kada ga je spomenula, on se pojavio kod njih.
Ovo vi prihvatate kao intuiciju? Tvrdim da se radi o slučajnosti, ili logičkoj povezanosti prethodnih "slika".
Kada je isti pacijent bio na prethodnom pregledu, pre toga ga je videla u ulici ispred knjžare (proizvoljno uzeta premisa). Tog dana ga je isto videla ispred knjižare, zbog toga ga je spomenula i gle "čuda", on je došao u ordinaciju. Dakle, oba puta ona nije svesno registrovala knjižaru, ali mozak je prepoznao sliku (iliti logički povezao zaboravljene informacije).

Ova priča je mogla da ima i ovakav tok: Koleginica je spomenula nekoga ko nije dugo dolazio na pregled, pa ni tog dana nije došao. U slučaju ovakvog ishoda, Danubius se ne bi naježio!
Slučajnosti kojima se pridaje značaj koji im ne pripada.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
lollypop

lollypop


Datum upisa : 02.12.2010

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptyNed Feb 20, 2011 11:43 pm

determinanta ::
Prepričavaš ono što sam napisala? Zašto?
Ja kažem: "ona ne može postati ni iz čega", ti me citiraš i kažeš: "Intuicija ne nastaje ni iz čega". Pišeš isto drugačijim rečima.
Možda se tako čini na prvi pogled, ali moje mišljenje je da nam se stavovi prilično razlikuju.
Forsiraš logiku i prethodna životna iskustva, ja tvrdim da im nije mesto u fenomenu intuicije.

Ili je u pitanju nesporazum ?!

Citat :
Onda sledi moje: "Ako mi se u toku nekog vremenskog perioda "nameštaju" događaji koji su već bili u životu", ti izmišljaš toplu vodu, pa kažeš: "prikupljenih informacija koje su pohranjene duboko u našoj podsvesti".
Ako imaš suprotno mišljenje, tada iznosi stavove koji su suprotni.
Šta si zapravo htela reći?
Zapravo sam htela reći da je moj stav suprotan tvome, ali ti to jednostavno nisi shvatila, ili nisi htela da shvatiš. Ključna reč je ovde upravo podsvest koju ti slučajno nisi naglasila ili si namerno izostavila. Sad meni nije jasno da li misliš na prethodne spoznaje iz podsvesti ili one informacije kojih smo svesni i na osnovu kojih možemo vršiti logička zaključivanja, kao napr, 'događaji koji su već bili u životu' ??? Malo više preciznosti ne bi bilo na odmet!

I još nešto, nakon ovog tvog citata nisam spominjala podsvest nego svest. Podsvest sam pomenula citirajući te prethodno. Sledeći put obrati malo više pažnje na ono što se piše i nemoj da podvaljuješ dok postuješ!

Citat :
Tvrdiš da intuicija ne pretpostavlja, ja tvrdim suprotno. Ako bi bilo tako kako ti tvrdiš, ne bi bilo omaške, a debelo ih ima. Tek se manji broj intuitivnih spoznaja pokaže kao tačan (istinit).
Pod uslovom da se svako subjektivno iskustvo može smatrati intuitivnim, ali ne može.

Citat :
Gospođa Intuicija nije vidljiva za druge, a subjektivne opise ne možemo prihvatiti kao činjenice.
Slažem se. Zato i kažem da svako subjektivno iskustvo nije intuicija.

Citat :
Da se vežemo za primer Danubiusove koleginice i njene "intuicije" (a on se naježio?!)
Ovo vi prihvatate kao intuiciju?
Ja ne prihvatam, loše si procenila.
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? EmptyPon Feb 21, 2011 7:38 am

Neću te citirati, jer očigledno dolazi do nesporazuma, samo bih te zamolila da još jednom proveriš moju prvu tvrdnju oko prvog citata iz mog prethodnog posta.
Reč podsvest nisam izostavila, jer se ona podrazumeva ako kažem "zaboravljene slike", jer: "podsvest je bukvalan deo uma koji snima apsolutna sva dešavanja u vama i oko
vas 24 sata dnevno, 7 dana u nedelji, svih 365 dana u godini. Kompletan
vaš život od trenutka rođenja je ovde zabeležen i vaša podsvest nikad
ništa ne zaboravlja
."

Zanimljivo je da imamo suprotne stavove, a da se u dva segmenta potpuno slažemo, što i nije tako loše, iako je oprečno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Sponsored content





INTUICIJA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: INTUICIJA ?   INTUICIJA ? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
INTUICIJA ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: