DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba

Ići dole 
+7
Lakota
Samouka
tvrtko
AstrinaKomsinica
brunolino
Danubius
Astra
11 posters
AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba Empty
PočaljiNaslov: Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba   Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba EmptySub Avg 11, 2012 3:06 am

Sta je vase bogatstvo?
Predivan tekst ove pjesme me potaknuo na ovu temu



Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba Empty
PočaljiNaslov: Re: Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba   Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba EmptySub Avg 11, 2012 12:36 pm

Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba
Upravo tako .
Čak ima tu i jedan apsurd .Ako ne patiš za nečim što objektivno i ne možeš imati ,onda i male stvari puno znače.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba Empty
PočaljiNaslov: Re: Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba   Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba EmptySub Avg 11, 2012 12:47 pm

nije ni bilo tko puno ima i niti moze da bude...da nece slucajno Trump neboder u grob da ponese ili Fortnox...ne moze...ako Ti nemas ono u sebi sto Ti kaze ja sam ipak samo mali mrav u ovome mravinjcu , ma dzabe Ti Maybach ili sva cuda sto imas...lipsati ces gladan kraj punog stola...samo ne gledaju svi tako...ja sam bogat duhom , drugo nemam u izobilju...jbg. kad sam mali...
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba Empty
PočaljiNaslov: Re: Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba   Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba EmptySub Avg 11, 2012 1:35 pm

Astra ::
Sta je vase bogatstvo?
Predivan tekst ove pjesme me potaknuo na ovu temu



Moja porodica, moj duh i volja:)
A ponekad volem i da zaradim stagod, pa da svojski skrsim, kao sto cu danas npr:)))))))
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba Empty
PočaljiNaslov: Re: Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba   Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba EmptyNed Avg 12, 2012 2:12 am

Laze ko god kaze da ne voli i ne zeli lovu...s njom se kupuje i zdravlje....ali,ne lovu koja ce da cuci u banci,vec lovu koja bi imala svrhu,da usreci .
Receno je,djeca su najvece blago...ne bih polemisala o tome...to se podrazumijeva....najvece blago je skromnost i zadovoljstvo onim sto imas.
Mrzim kad komsije trce da se prestignu,mrzim kad vidim da zderu zlato preko kolaca,mrzim kad dzukelama kupuju zlatne ogrlice i placaju im posebne hotelske sobe,mrzim kad se bunde kupuju u Sent Moritzu a ne vrijede ni desetinu sume....mrzim sve one kojima je to moc...koji se dokazuju novcem

Ocekuj manje i vise ce te radovati ono sto dobijes viska u zivotu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
tvrtko
Učenik škole života
tvrtko


Godina : 66
Location : kikinda
Humor : da
Datum upisa : 12.12.2011

Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba Empty
PočaljiNaslov: Re: Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba   Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba EmptyNed Avg 12, 2012 4:16 am

ha pa lepo je kad imas ne pameti vec uma i novca,lepse je biti bez novca nego bez uma,,,pa sad razmislimo,
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba Empty
PočaljiNaslov: Re: Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba   Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba EmptyNed Avg 12, 2012 9:34 am

Sa tom pjesmom se sam identificirao vec davno. Medju najjacim pjesama koje imam u albumu, na prvom mjestu.


1. Andrija Cordas [You must be registered and logged in to see this link.]

2. Carica [You must be registered and logged in to see this link.]

3.Prava Ljubav [You must be registered and logged in to see this link.]


:ventilator :
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba Empty
PočaljiNaslov: Re: Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba   Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba EmptyNed Avg 12, 2012 9:38 am

... nije bogat onaj koji ima sve, nego onaj koji nema ono što mu ne treba...
(neka poslovica)

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba Empty
PočaljiNaslov: Re: Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba   Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba EmptyNed Avg 12, 2012 10:20 am

Obično bogatsvo delimo na duhovno i materijalno .Retko se zadesi da idu zajedno -obično su siromasi veliki pesnici ,slikari,muzičari , a bogati ,sve što im treba ,jednostavno kupe ,tako ispune sve "duhovne" potrebe ,ako treba ,i ljubav.
Običnom čoveku je dovoljno da je duhovno ispunjen i da ima i dovoljno novca da mu to ne pokvari .Jer ,nažalost su tačne one poslovice tipa -glad na vrata ,ljubav kroz prozor.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba Empty
PočaljiNaslov: Re: Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba   Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba EmptyNed Avg 12, 2012 10:25 am

Zdrav covjek ima puno zelja i prohtjeva,bolestan ,samo jednu.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba Empty
PočaljiNaslov: Re: Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba   Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba EmptyNed Avg 12, 2012 12:00 pm

Ima ljudi koji imaju malo, a daju sve što imaju.

Takvi ljudi vjeruju u život i životno blago i njihove škrinje nikada nisu prazne.

Kahlil Gibran,
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba Empty
PočaljiNaslov: Re: Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba   Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba EmptyNed Avg 12, 2012 1:19 pm

... aj' malo da kenjam... krajem 80-h, početkom 90-ih, bi sam privatnik... uvoz-izvoz... nisam se nešto skontavao sa krimosima... slanina iz Finske, Tako kore za torte, oblatne, nisu bile u interesu krimosa... s' druge strane, susedi Mađari su te artikle, kamionima vukli za Mađarsku... od 3 proizvođača kora za pite sam otkupio kompletnu proizvodnju... nećete mi verovati ali je to bilo prodato za satićak vremena... Subotica je bila meka za biznis... sređena kuća, auto, motor, jedrilica, džirlo kurci-palci su se vukli po kući, garaži, dvorištu... pomagao rodbini, ma... pogane 90-e su donele zlo svima osim kriminalcima... pored svega, imao sam i oko 1000.000 DM u kešu, no, nešto mi je nedostajalo ali nisam znao šta... daleko od toga da mi je bilo dosadno ali... riba sa kojom sam živeo je uživala u svemu a najviše u lovi... '91. 23. oktobar sam hteo preći u Mađarsku da ugovorim neki biznis... na grani, vojna murija... kada sam predao pasoš, murjak mi ga je uzeo i uneo u ofis... vratio se i rekao da se parkiram na parkingu... ostavio sam auto i vratio se do ofisa... dvojca iz vojne policije su me sproveli do "marice", ubacili unutra gde sam sam proveo oko 4 sata dok se kombi nije napunio sa još 7 ljudi... odvezli su nas do kasarne, gde smo zadužili uniforme a zatim nas odpratili do autobusa, koji nas je prevezao do preko Dunava... ugrabio sam 3 minuta nepažnje stražara i sa govornice u kasarni u 3 minuta ribi objasnio gde sam... jebiga, prošlo je kako je prošlo... vratio sam se polulud... bio mi je pun kurac i politike i rata i TV dnevnika i svega... imanje i stanje je bilo malko okrznuto ali me to više nije zanimalo... riba je počela da sere kako bih morao da se vratim u biznis i tu je pukla svađa koja je okončala time da sam je nahranio sa par hiljada DM-a u manjim apoenima... u džepu sam imao oko 200-tinjak DM-a, u jedan manji kofer sam ubacio par stvarčica garderobe i izašao iz kuće dok je "draga" u kupstilu pokušala da povrati deo budžeta... nikada se više nisam vratio u tu kuću... vozio sam se novim "Partizan" muškim bajsom, iznajmio sobu i krenuo u novi život...
... jebo lovu ako nemaš dušu...


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba Empty
PočaljiNaslov: Re: Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba   Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba EmptyČet Dec 05, 2013 4:27 pm

Jedno je biti siromasan,drugo biti u hronicnoj nemastini,i sasvim posebno stanje u kome svojim radom uspevas da solidno zivis.To nije bogatstvo,to je dostojan zivot i to je upravo ono o cemu mastaju ovi iz prve dve grupe.Tesko opstaju plemenita osecanja u coveku koji godinama pati.Postaje cinik,deprimiran,izopsten.I to je to malo sto svakom coveku treba..
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba Empty
PočaljiNaslov: Re: Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba   Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba EmptyČet Dec 05, 2013 10:33 pm

Lakota ::
Jedno je biti siromasan,drugo biti u hronicnoj nemastini,i sasvim posebno stanje u kome svojim radom uspevas da solidno zivis.To nije bogatstvo,to je dostojan zivot i to je upravo ono o cemu mastaju ovi iz prve dve grupe.Tesko opstaju plemenita osecanja u coveku koji godinama pati.Postaje cinik,deprimiran,izopsten.I to je to malo sto svakom coveku treba..
Aposlutno tacno draga. Poznajem par osoba koje ne mogu da se nose sa cinjenicom da se nema. Covjek je prav kad zna da nema, i da postaje cangrizav, i svjesno pokusava da se tome odupre.
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba Empty
PočaljiNaslov: Re: Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba   Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba EmptyPet Dec 06, 2013 12:52 pm

Bogat je onaj covek koji prihvata sebe takav kakv jeste, koji ima svoje zelje i htenja i koji trazi put da to postigne.Koji ne ratuje sam sa sobom ( i ostatkom sveta) i radi onako kako mu nalaze srce a ne oklolina. Onaj koji ume da podeli sa drugimam i radost i srecu i tugu a i materijalna dobra.
Bogat je covek koji ume da prasta, covek koji pamti proslost, zivi sadasnjost i raduje se buducnosti.
Bogat je onaj koji zna da voli i zna da prihvati ljubav.
Kad se sve to spoji, covek je ispunjen i zar mu treba nesto drugo ?
Jer takav ispunjen, ostvaren covek, obicno i ima zdravu i normalnu porodicu u kojoj lezi sve bogatsvo ovog sveta.
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba Empty
PočaljiNaslov: Re: Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba   Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba EmptyPet Dec 06, 2013 2:04 pm

Bogat si kad možeš da se obraduješ i tudjem uspehu, da pohvališ tudj trud i ceniš tudj rad. Bogat si kad i u svojoj nemaštini umeš da pružiš, da i pored svoje sopstvene tuge i nekog ličnog nezadovoljstva možeš drugom da pružiš podršku, nesebično, iskreno.
Bogat si kad te obraduje i sitnica, poput lepog posta, pametne reči, osmeha...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
kutijica

kutijica


Datum upisa : 10.12.2013

Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba Empty
PočaljiNaslov: Re: Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba   Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba EmptySre Dec 11, 2013 1:59 pm

tema je odlična !
Ma uopće nije važno koliko  se para ima, važno je da si čovjek i da imaš i srce i dušu neiskvarenu.
Doduše, iskvarenost se vidi iz daljine, jest da se vidi zamagljeno, ali ipak se vidi..
Nazad na vrh Ići dole
Ladyintheblack
Maskota Foruma
Ladyintheblack


Godina : 31
Location : Gdje ljubav putuje....
Humor : Uvek raspolozena :)
Datum upisa : 05.05.2014

Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba Empty
PočaljiNaslov: Re: Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba   Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba EmptySub Nov 29, 2014 11:47 am

Ja sam bogata osoba i to ne po novcu...
Vec po tom sto imam veliki porodicu i znam da me vole...
Po meni najvece bogastvo koje covek moze da ima je PORODICA I DOM...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba Empty
PočaljiNaslov: Re: Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba   Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Bogat nije ko puno ima vec ko malo treba
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Bogat Siromah Ili Siromasan Bogatas??..
» "Net prijateljstvo" puno ljubomore, potrebe za kritikom..

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: