DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....

Ići dole 
+12
dusicaa
Kica/Praja
Sibila_
sonia
Aurora Borealis
determinanta
AstrinaKomsinica
Helena Trojanska
Luckasta
Storm_z
Schveca
anja007
16 posters
AutorPoruka
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... Empty
PočaljiNaslov: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... EmptyNed Avg 31, 2008 12:27 am

Pitanje veoma jasno a malo zakomplicirano.
Da li sam ikada za rad coveka ili zene koja mi mnogo u zivotu znaci bacio sve adute, zelje i ljubavne vibracije u vodu zaborava.
Nije vazno kada gde i pre koliko godina da li ste se vi na bilo kojio nacin odrekli zelja , ljubavnog poriva i (jednostavno otisli), za rad te osobe da bi bila sretna????????????????
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... EmptyNed Avg 31, 2008 12:37 am

Jesam.....davno....ali ne pada u zaborav.....sad ne bih tako postupila!

Nije volio drugu,nisam voljela drugog,ali znala sam da ce biti sretniji ako nadje drugu,ako se maknem iz njegovog zivota....a to je tako bolno bilo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... EmptyNed Avg 31, 2008 11:04 am

Nije tako komplikovano kao što izgleda,,,,DA; JESAM......istine radi, ja sam to jedva preziveo (bukvalno) ali.....moralo je tako biti... :(










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... EmptyNed Avg 31, 2008 8:00 pm

Astra ::
Jesam.....davno....ali ne pada u zaborav.....sad ne bih tako postupila!

Nije volio drugu,nisam voljela drugog,ali znala sam da ce biti sretniji ako nadje drugu,ako se maknem iz njegovog zivota....a to je tako bolno bilo.
Astra a sto ste se razisli ako on nije voleo drugu a kod tebe nije postojao drugi?
Nazad na vrh Ići dole
Schveca

Schveca


Godina : 39
Location : www.odmorise.com
Datum upisa : 04.09.2008

Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... EmptySub Sep 06, 2008 3:02 pm

...oce neko biti ljubazan da mi pojasni malo :scratch:

... ne kapiram, odesh zabog nekog, a taj neko nije onaj od koga si otisha/la ili jeste? cherry
Nazad na vrh Ići dole
http://www.oaza.in.rs
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... EmptySub Sep 06, 2008 3:09 pm

Schveca ::
...oce neko biti ljubazan da mi pojasni malo :scratch:

... ne kapiram, odesh zabog nekog, a taj neko nije onaj od koga si otisha/la ili jeste? cherry


ovako, otprilike....neko ti se dopada , ali znas da nisi jedini u "igri" , pa se povučeš, da onom drugom "otvoris put" , jer procenis da bi dotična bila srećnija sa njim nego sa tobom. Dakle, voliš je , i želiš joj da bude srećna ,makar to značilo da nije sa tobom.Još prostije , ili više vezano za danasnji svet: sa nekim si , ali mu ne možeš pružiti život kakav bi ona želela, čisto materijalno...pa se povučeš, da bi ona imala sve sto poželi , kod nekog drugog...jel sad jasnije ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Schveca

Schveca


Godina : 39
Location : www.odmorise.com
Datum upisa : 04.09.2008

Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... EmptySub Sep 06, 2008 3:11 pm

ma nema shanse da bih se povukla.... osima ako on nije zaljubljen u tu drugu, tad ne da bi se povukla, nego bih i njega istukla :lol: eto rime :lol:
Nazad na vrh Ići dole
http://www.oaza.in.rs
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... EmptySub Sep 06, 2008 3:49 pm

Sad odma pisem Wutrinju da se cuva,da ne bi bio bijen!
Drag mi i on,pa bolje da se pricuva. :008yn9:
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Storm_z

Storm_z


Godina : 54
Location : Olujna polja
Datum upisa : 07.02.2008

Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... EmptyNed Nov 30, 2008 11:49 pm

Bas tako,pre par godina.Odgurnula sam nekog od sebe da bi on bio srecan.Mozda sam pogresila to nikad necu znati.Ko mi kaze da je sad bolje...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... EmptyPon Dec 01, 2008 12:12 am

anja007 ::
Astra ::
Jesam.....davno....ali ne pada u zaborav.....sad ne bih tako postupila!

Nije volio drugu,nisam voljela drugog,ali znala sam da ce biti sretniji ako nadje drugu,ako se maknem iz njegovog zivota....a to je tako bolno bilo.
Astra a sto ste se razisli ako on nije voleo drugu a kod tebe nije postojao drugi?

Anja,znala sam da mu ne mogu dati to sto on zeli,nisam bila zrela,a on je zasluzio djevojku koja ce mu ispuniti zelju.Da ne ulazim u tancine.....jos se kajem zbog toga,i boljelo je,mnogo,i odvratno,i plakali smo neutjesno,a rekla sam mu da ga ne volim dovoljno,samo da skupi hrabrosti da ode.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Luckasta

Luckasta


Godina : 63
Location : Germany
Humor : :)
Datum upisa : 14.01.2008

Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... EmptyPon Dec 08, 2008 11:11 am

Da...bilo davnoooooooooo.....Zabavljala sam se ( ako se tako moze nazvati, a mislim da moze) sa mladicom koji je ziveo u Jugi, vidjanje samo za vreme raspusta, beskrajna pisma koja su se setala nedeljno Juga-Nemacka-Nemacka-Juga.....
Shvatimo da je ozbiljno, da hocemo da smo zajedno blizu , zajedno da studiramo , zajedno da se pripremamo na zajednicki zivot, brak porodicu...Sve se dogovorimo, sve pripremimo (on mi pomogne da se upisem na Faks u NS, sredi se i to), ja dodjem leti opet na raspust kuci u Jugu...Da bi njegovi roditelji tada nam preprecili put i zabranili tu nasu vezu...Razlog za njih je bio ( on jedinac), razlika u nacionalnosti!
On i ja smo pokusali da se borimo protiv toga, ali besmisleno je bilo , jednostavno smo oboje bili u to vreme finansijski zavisni svako od svojih roditelja...
Znali smo da bez te pomoci nemozemo zavrsiti skolovanje i tako se odlucimo da se razidjemo...
Ironija zivota i sudbine....oboje smo se kasnije vencali za partnere drugih nacija..
Nikada se vise posle toga nismo videli ni culi...Iz istoga mesta smo, zenu mu redovno vidim kad sam kuci, uvek me pozove kod njih... Nisam otisla nikada...Samo on zna zasto
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... EmptyNed Feb 27, 2011 11:58 am

anja007 ::
Pitanje veoma jasno a malo zakomplicirano.
Da li sam ikada za rad coveka ili zene koja mi mnogo u zivotu znaci bacio sve adute, zelje i ljubavne vibracije u vodu zaborava.
Nije vazno kada gde i pre koliko godina da li ste se vi na bilo kojio nacin odrekli zelja , ljubavnog poriva i (jednostavno otisli), za rad te osobe da bi bila sretna????????????????
Uopšte nije komplikovano . Ako nekoga voliš -želiš mu sreću . Ako je ti sam ne možeš pružiti -a neko može , sasvim je normalno da se skloniš . Bolna -ali jedina prava i plemenita odluka .
No jeste to i stvar procene ....često je to i katastrofalna greška , što život kasnije pokaže .Ali, onda je prekasno....










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Helena Trojanska
Slatkiš iz Neoplante
avatar


Godina : 53
Location : Novi Sad
Humor : da,uvek!!!
Datum upisa : 05.02.2011

Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... EmptyNed Feb 27, 2011 3:42 pm

Da jesam,na žalost ! Sreli smo se i zavoleli na prvi pogled,obostrano i žestoko. Posle nekog vremena rekao da će ostaviti ženu u troje dece i pitao me da se udam za njega? Umalo nisam umrla,ali zaista! Dobro da nisam oči svoje isplakala,koliko sam plakala tad. Ali odbila sam ga. Rekla sam da ne priča gluposti,da ga ne volim dovoljno i slične laži. Bila sam svesna da mu je mesto kraj žene i dece. Kleo se da nije ženskaroš i da nam se jednostavno dogodila ljubav. Tad sam možda i imala sumnje u svoju odluku,ali sad znam da je odluka bila ispravna!Da sam drugačije postupila, ne bih sad bila sa svojim mužem,a to ne bih u životu propustila! srce
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... EmptyNed Feb 27, 2011 4:07 pm

Helena Trojanska ::
Da jesam,na žalost ! Sreli smo se i zavoleli na prvi pogled,obostrano i žestoko. Posle nekog vremena rekao da će ostaviti ženu u troje dece i pitao me da se udam za njega? Umalo nisam umrla,ali zaista! Dobro da nisam oči svoje isplakala,koliko sam plakala tad. Ali odbila sam ga. Rekla sam da ne priča gluposti,da ga ne volim dovoljno i slične laži. Bila sam svesna da mu je mesto kraj žene i dece. Kleo se da nije ženskaroš i da nam se jednostavno dogodila ljubav. Tad sam možda i imala sumnje u svoju odluku,ali sad znam da je odluka bila ispravna!Da sam drugačije postupila, ne bih sad bila sa svojim mužem,a to ne bih u životu propustila! srce

Hrabra si zena, iskrena, nadam se da ces imati svu srecu ovog svijeta:)

Naravno da sam se okrenula i otisla, ali iskreno rekavsi, ne samo zbog njegove srece, nego i zbog moje (znala sam da bih uvijek bila ja ta koja mora da daje, a previse sam sebicna za to:) Nije mi zao, imam divne uspomene, sad su mirne, ne prouzrokuju bol u stomaku, nego samo divni osjecaj da sam i tad voljela:)
Nazad na vrh Ići dole
Helena Trojanska
Slatkiš iz Neoplante
avatar


Godina : 53
Location : Novi Sad
Humor : da,uvek!!!
Datum upisa : 05.02.2011

Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... EmptyNed Feb 27, 2011 4:43 pm

Hvala ti AstrinaKomšinice,ali nisam samo ja hrabra,već i ti i svi ostalin koji su imali snage da donesu takvu odluku. Mislim da to čoveka ojača,a sem toga imamo lepe uspomene! :heart1:
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... EmptyNed Feb 27, 2011 6:19 pm

Jednom u životu i to je sasvim dovoljno za saznanje emocionalnog bola. Još uvek se pitam da li sam pravilno postupila i nemam odgovor. Nema osećaja kajanja, ali grč u stomaku i sada štrecne kada razmišljam o tome.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... EmptyNed Feb 27, 2011 7:03 pm

Zarad ljubavi odreci se ljubavi...Za ovo treba ''dobar kantar'' rekli bi stari [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Aurora Borealis

Aurora Borealis


Datum upisa : 17.12.2009

Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... EmptySre Mar 02, 2011 9:50 am

Jesam jednom, i vise nego dovoljno, kajacu se do kraja zivota.....
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... EmptyČet Nov 05, 2015 3:54 pm

E, jbg...svi jesu i svi se kaju...
Ne znam...

Da se odreknem ljubavi iz ljubavi... ( ?) Ne mogu...To je onda izdaja nase ljubavi.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... EmptyČet Nov 05, 2015 5:03 pm

Ne razumem pitanje.
Osim ako se odnosi da ona mene ne voli koliko ja nju.
I da se onda zarad moje ljubavi prema njoj, ustvari povučem i dam joj slobodu.
Meni jedino logično.










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... EmptyČet Nov 05, 2015 5:53 pm


Ne znam šta je pisac hteo...ali onako kako sam ja shvatila, odgovoriću jednom narodnom pričom...

– Пустио бих ја њега, али неће он мене

:D










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... EmptyČet Nov 05, 2015 6:03 pm

Koliko sam ja shvatio, autor se pita da li se vredi odreći nekog koga voliš da bi bio s onim koji tebe voli, a ti njega ne.

Nikad ne reci nikad, to jest treba se uvek ograditi jer su varijacije i kombinacije beskrajne. U princupu se to svodi na materijalizam kontra osećanja. Ajd i ako nije tako, moj bi odgovor u principu bio NE.

Treba težiti da budeš sa onim koga voliš i da ne budeš sa onim koga ne voliš. Ja tako mislim, to je nekako pošteno.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... EmptyČet Nov 05, 2015 6:12 pm

Naravno -sa tom dilemom se u jednom trenutku sreće svako ko se nalazi u "zabranjenoj vezi" . 
Dođe trenutak kada takva veza preti da nekome uništi brak ,ostavi decu bez roditelja ,nekoga bez egzistencije i svako normalan se onda povuče. 
Taj problem se javi baš kada se "tajni partneri" u stvari najviše vole ,i postoji pretnja da se "pređe granica" . Razumni onda sporazumno stave "tačku" i svoju ljubav prebace u bezvremenski folder lepih uspomena . 
Dakle ...voliš ,i zbog te ljubavi se povučeš da "odboluješ" i ne pokvariš osobi koju voliš( a koja možda i tebe voli ) život . 
Samo ....dešava se da to uradite ,a onda shvatite (čak i vidite )  da ta ista osoba ,recimo ,koju godinu kasnije ,"mulja" sa nekim drugim ,i isto tako "rizikuje" ,preteruje , radi stvari koje ste vi i u vreme najveće "ljubavi" smatrali preteranima ,i uzdržavali se . 
E, to nije dobar osećaj-a češće se dešava .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... EmptyČet Nov 05, 2015 6:18 pm

Dani, vidi se da iz tebe govori iskustvo. Ti se skloniš, a uleti drugi koga baš zabole za sve, pa se ti onda pitaš, pred kim si ti bacao bisere ?










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... EmptyČet Nov 05, 2015 6:35 pm

Brdski....da ne citiram.....to je ono,kad govori razum a ne srce....najjednostavnije receno.
Poslije razum malo zrelije posmatra pa shvati da mozda i nije trebao da vodi igru....al jbga...prodje voz.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... EmptyČet Nov 05, 2015 6:49 pm

Kica/Praja ::
Dani, vidi se da iz tebe govori iskustvo. Ti se skloniš, a uleti drugi koga baš zabole za sve, pa se ti onda pitaš, pred kim si ti bacao bisere ?  
Da ,pa što bi krio ,tako je . 
Pitam se češće šta se desi sa tim ženama ,jer i kada "ukapiram" šta se dešava ,ne svetim se ,ne budem svinja prema njima (iako ,možda i zaslužuju . Jer svaka će ti reći -eto ,bila sam sa tobom ,nikada ,nikada više tako nešto ...a onda ...pa, rekoh) 
I svaki put me "pogodi" ,i svaki put se debelo "razočaram" (iako ,praktično ,ne bi trebalo da me se tiče ,to ide na njihov "obraz" ) 
Što si veći džentlmen ,i čovek , pa i muškarac (jer verovatno nema teže odluke od te ) biće da je veća šansa da ,uslovno rečeno ,ispadneš budaletina . I u pravu si i za ovo drugo - obično je u pitanju kakva slatkorečiva skotina ,koju zanima samo da dotičnu (koju si dizao u zvezde ) samo -kresne . 
Paradoksalno ,ali je tako (nažalost )










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... EmptyPet Nov 06, 2015 12:55 pm

Ako nekog stvarno volim, ne odricem ga se nizasta na svetu. Ako smatram da "nisam dovoljno dobra" za njega, ucinicu sve da budem!
Jedini izuzetak bi bio da znam da ne mogu imati potomstvo. Tad bih se odrekla ljubavi ako znam da doticni ne bi hteo usvojiti dete.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... EmptyPet Nov 06, 2015 6:42 pm

Svako prica iz svog ugla,iskustva....ali ne mozete li zamisliti situaciju u kojoj bi ipak prevagnulo nesto drugo sem te ljubavi.

Ja sam muza upoznala kad su djeca bila relativno mala,a opet velika da razumiju.
Odnos nas cetvoro je bio idealan dok cure nisu "shvatile" da se njihov tata ne moze vratiti vise,misleci da je za to kriv Astrolog.Nisam djeci zeljela da stvaram losu sliku o ocu....to sam pustila da im vrijeme samo pokaze....pa su naravno,ocekivale da ce tata doci opet jednom.I pored moje price i pokusaja objasnjenja da je to nemoguce i da ne postoji Astrolog,posebno starija kcer,tada sa 9 godina je bila tuzna zbog te cinjenice.Majcino srce mi je govorilo da trebam da se zrtvujem ja,sebe i svoju ljubav zbog djecijeg osmjeha i zatrazila sam od Astrologa da ode i ne vraca se.Bilo mi je jako tesko....odreci se nekoga koja ja volim i ko bi bio dobar otac mojoj djeci kad bi ga prihvatile....patila sam...misleci tajno,ali to se vidjelo ipak na meni.Sreca pa Astrolog nije odustao tako lako od nas,a i kcerke,kad su vidjele da sam tuzna ja sada,shvatile su da vise vole sretnu mamu i tako je sve ponovo krenulo svojim tokom....ali za ljubav djece bila sam spremna da se odreknem svoje ljubavi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... EmptyPet Nov 06, 2015 7:48 pm

Astra ::
Svako prica iz svog ugla,iskustva....ali ne mozete li zamisliti situaciju u kojoj bi ipak prevagnulo nesto drugo sem te ljubavi.

Ja sam muza upoznala kad su djeca bila relativno mala,a opet velika da razumiju.
Odnos  nas cetvoro je bio idealan dok cure nisu "shvatile" da se njihov tata ne moze vratiti vise,misleci da je za to kriv Astrolog.Nisam djeci zeljela da stvaram losu sliku o ocu....to sam pustila da im vrijeme samo pokaze....pa su naravno,ocekivale da ce tata doci opet jednom.I pored moje price i pokusaja objasnjenja da je to nemoguce  i da ne postoji Astrolog,posebno starija kcer,tada sa 9 godina je bila tuzna zbog te cinjenice.Majcino srce mi je govorilo da  trebam da se zrtvujem ja,sebe i svoju ljubav zbog djecijeg osmjeha i zatrazila sam od Astrologa da ode i ne vraca se.Bilo mi je jako tesko....odreci se nekoga koja ja volim i ko bi bio dobar otac mojoj djeci kad bi ga prihvatile....patila sam...misleci tajno,ali to se vidjelo ipak na meni.Sreca pa Astrolog nije odustao tako lako od nas,a i kcerke,kad su vidjele da sam tuzna ja sada,shvatile su  da vise vole sretnu mamu i tako je sve ponovo krenulo svojim tokom....ali za ljubav djece bila sam spremna da se odreknem svoje ljubavi.
To je upravo ono o čemu ja pričam ,a i ovde je prisutan onaj  apsurd -onaj "dobri" ni kriv ni dužan trpi zbog onog "lošeg" . 
Mislim da mi Astra neće zameriti ,koliko se ja sećam ,otac dece je ispario ,i u stvari ,praktično nestao iz dečijih života zauvek (a naravno ,zbog uzrasta devojčica ,ostao u njihovim srcima kao "tata " ) 
Nije to uopšte redak slučaj ,i nikada mi nije bila jasna ta vrsta "vezanosti" bez osnove za neku osobu koja je formalno biološki roditelj (verovatno zato što sam imao oba roditelja u braku bez trzavica ) i jedino što mogu da kažem Astrologu -svaka čast . 
On je svoju vrednost u godinama koje su došle i dokazao ,a deca su odrastanjem i sazrevanjem -shvatila . 
Uvek ,ali gotovo uvek se žena "žrtvuje" zbog dece a u korist neke skotine koja to ne zaslužuje(sem što ju je u nekom trenutku "oplodio" ,neka mi dame oproste na izrazu)  ,i ne završi se uvek ovako realno kao u ovom slučaju . Često "dobri" budu gurnuti u stranu ,a pošto se "loši" obično ne menjaju ,život je dugačak ,nezadovoljstvo učini svoje ,i još poneki "loš" ,apsurdno ,dobije "šansu" ,a onaj ko je iskreno voleo i zbog "višeg cilja" se povukao -ispadne budala ,i bude "skrajnut" zauvek. 
No, lepo je ipak čuti i neku priču sa hepiendom ,koja nije zaprljana kasnijim "epizodama ".










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Svemimir

Svemimir


Datum upisa : 21.02.2015

Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... EmptySub Nov 07, 2015 9:16 am

ljubavi se ne moze nitko odreci jer ljubav ili postoji ili ne postoji.

to sto netko misli da oseca ljubav , to je nesto drugo............misliti i znati su dva razlicita pojma

ljubav se uvek ljubi ako postoji a tu je vreme nebitno..........

mozemo mi trcati za nekim i maltretirati ga ali to nije ljubav.........

kada covek spozna i sasvim je svestan te spoznaje onda ljubav uvek ostaje ljubav a ona nije zrtva...........ona je uvek samo najbolje od najboljeg...........ona je ono sto mi zovemo uzvisenim imenima i ne razumemo cemu se molimo..............

ako je istinska bice zivljena a ako je samo misaona onda je lazno seme........
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... EmptySub Nov 07, 2015 9:25 am

Ne odrices se ljubavi,vec objekta koji volis...ljubav ostaje i dalje da te razapinje svaki novi dan....ako nisi nikad shvatio sta znaci neuzvracena ili neostvarljiva ljubav....nisi ni osjetio stvarnu moc ljubavne patnje i boli.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Svemimir

Svemimir


Datum upisa : 21.02.2015

Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... EmptySub Nov 07, 2015 9:39 am

jako dobro znam sto je voleti .....................a isto tako i postovati

objekat nije lice ili telo.................objekat je ljubav koja postoji a iz nekog razloga netko od nas dvoje je ne moze iz nekog razloga deliti samnom........

ali ako je to ljubav tada vreme nije bitno, ta ljubav je ljubav sada i zauvek.........

objekat je ljubav koja je tu a oosoba treba samo neko vreme da bude uz mene..........

ne mozemo pobeci ili izbeci ono sto je ljubav.................ona je sve

sto mi znaci jedan dio vremena ako je nakon toga nasa cela vecnost..............ako je istinska lubav ona c uvek biti ljubljena i ostvarena
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... EmptySub Nov 07, 2015 9:42 am

Sta ti vrijedi ljubav ako nema kome da ju das,taj neko nije kod tebe....pripada drugoj osobi ili drugom svijetu....na kraju te ugusi....svojom jacinom....svaka ljubav tezi da bude podijeljena.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Svemimir

Svemimir


Datum upisa : 21.02.2015

Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... EmptySub Nov 07, 2015 9:48 am

greska, ljubav je jednina koja se satoji od dvije polovice koje se stapaju u jedno.......

ako te netko istinski voli taje ce razumeti tvoj bol, tvoju odluku i dace ti vremena da se uveris u istinu i ljubav.............

dace ti vremena da shvatis da volis i da si voljen i da je vreme nebitno..........

nece te muciti svojijm napadanjem niti uslovljavanjem nego ce te pustiti da sazrijes i shvatis da ste jedna celina........

ljubav je sloboda kojom zelis biti vezana................paradoks
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... EmptySub Nov 07, 2015 10:07 am

Astrin primer je DOBAR primer. Morala je birati i u jednom momentu odreći se ljubavi zarad važnijeg, po njoj, u tom momentu.
I naravno da se Astrolog u tom momentu povukao, jer ju je SAMO tako mogao dobiti nazad.
Po meni...prave ljubavi i prodju takve "testove". Ako nisu prave onda je zabluda.

I još nešto. Ako "bacam bisere" pred neku, onda ih bacam jer ja tako želim. Ne bih ih bacao da ona želi, a ja ne.
Kad god sam bio ostavljan i pored tih bisera, to mi je samo pomoglo da se pre oporavim.
Šefe...očigledno su sve te žene koje su odlazile zbog nekog "tupana" bile ustvari loš izbor od početka. Samo ti to nisi primećivao.










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... EmptySub Nov 07, 2015 10:14 am

Astra ::
Sta ti vrijedi ljubav ako nema kome da ju das,taj neko nije kod tebe....pripada drugoj osobi ili drugom svijetu....
Problem je u tome što kod emocija nema logike . 
Da ima ,onda bi podelili neki trenutak ,zadovoljlili se time ,i stavili tačku . Ne bi se emocionalno posvećivali takvoj ,praktično "nemogućoj" vezi. Išli bi dalje ,svako svojim putem ,a lepa uspomena bi ostala za ceo život. 
No, obično se baš onaj "slobodan" više emotivno "da" ,i nisu retka razočaranja ,kada shvati da je ,praktično i bez ulepšavanja -uzaludno trošio vreme i energiju da bar "prosvetli" osobu sa kojom je u takvom odnosu . 
Pre ili kasnije se shvati da takvim osobama treba samo "neko" ko će biti tu u određenim  trenucima ,kada im je "regularni" odsutan, ili nisu u dobrim odnosima ,ili imaju neki problem . Čim se stabilizuje -postanete suvišni, čak i "neželjeni svedok" ,i ma šta ta osoba pričala -svodi se na to. 
Nije retko ni da vas pokušava "izvaditi" kao zaboravljenu igračku kada opet ima takvu potrebu (a vezano je za gornje "izlaganje" ) 
Ko ima časti -ne želi da opet bude emotivno povređen ,i sklanja se (iako je ,kao što rekoh ,stepen emocija veoma visok ,ali ..."sklonio si se " ,i držiš se toga) 
Ono što dodatno može povrediti je saznanje da ste vrlo "zamenjivi" -takva osoba će vas zameniti prvim "zainteresovanim" koji ispunjava uslove ,i priča će se ponoviti potpuno istim tokom . 
No ,nisu svi glupavi da uđu u nešto čistim emocijama ,te se može desiti i drugačiji rasplet (što je rizik koji takva osoba svesno prihvaća ,i nije vaše da se i zbog toga nervirate.) 
Najčešće shvatite da vas takva osoba nije bila ni vredna ,i da ste samo izmanipulisani od kakve jeftine kokete -makar je vi u vašem "filmu" uzdizali do "svetice " .

ps Brdski ,u pravu si .Biće da si mudriji od mene ,i "iskusniji" ,apsolutno te podržavam .  top88










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi.... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Ljubavi poznatih ljudi
» Dali ste se ikada sami ozledili, namjerno?
» ZAVISNOST OD LJUBAVI
» Katanci na mostovima ljubavi

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: SVAŠTA NEŠTO :: SVAŠTARA-
Skoči na: