DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Bolje je pitati nego pretpostavljati BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Bolje je pitati nego pretpostavljati BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Bolje je pitati nego pretpostavljati

Ići dole 
+6
Lakota
dusicaa
Astra
Samouka
doctorr67
sanjalica.ns
10 posters
AutorPoruka
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Bolje je pitati nego pretpostavljati Empty
PočaljiNaslov: Bolje je pitati nego pretpostavljati   Bolje je pitati nego pretpostavljati EmptyNed Avg 18, 2013 9:22 am

Skloni smo tome da o svemu stvaramo pretpostavke. Pro­blem u stvaranja pretpostavki je taj što mi verujemo da su one istinite. Mogli bismo se zakleti da su istinite.

Mi stvorimo pretpostav­ku, pogrešno shvatajući stvari, shvatimo ih lično, i završimo ta­ko što ni iz čega napravimo strašnu dramu.

Sve nedaće i drame koje ste doživeli u svom životu proizašle su iz toga što ste donosili pretpostavke i lično shvatali stvari.

Zbog toga što se plašimo da postavimo pitanje i raz­jasnimo stvari, mi stvaramo pretpostavke; zatim branimo svoje pretpostavke i pokušavamo da dokažemo da neko drugi nije u pravu. Uvek je bolje postaviti pitanje nego stvoriti pretpostavku, zato što pretpostavke predstavljaju preduslov patnje.

Ako nam drugi nešto kažu, mi stvaramo pretpostavke, a ako nam nešto ne kažu, stvaramo pretpostavke da bismo zadovoljili svoju potrebu da znamo i da bismo nadoknadili potrebu za komunikacijom. Čak i kada nešto čujemo i ne razumemo, stva­ramo pretpostavke o tome šta to znači a zatim poverujemo u te pretpostavke. Stvaramo najrazličitije vrste pretpostavki jer ne­mamo hrabrosti da postavimo pitanja.

Mi stvaramo pretpostavku da svi vide život onako kako ga mi vidimo. Pretpostavljamo da drugi misle onako kako mi mis­limo, osećaju onako kako mi osećamo, sude onako kako mi sudimo, i zloupotrebljavaju onako kako mi zloupotrebljavamo. To je najsnažnija pretpostavka koju ljudi stvaraju. A to je i razlog zbog kojeg se plašimo da budemo onakvi kakvi jesmo pred dru­gima. Zbog toga što mislimo da će svi drugi suditi o nama, mal­tretirati nas, zlostavljati i kriviti nas onako kako mi krivimo se­be. Tako da čak i pre nego što drugi imaju priliku da nas odbace, mi već odbacujemo sebe. Takav je način funkcionisanja ljudskog uma.

Najbolji način da sebe sprečimo da stvaramo pretpostavke jeste da postavljamo pitanja. Obezbedite sebi jasnu komunikaci­ju. Ako nešto ne razumete, pitajte.

Nađite u sebi dovoljno hrab­rosti da postavljate pitanja sve dok ne obezbedite da je sve ono­liko jasno koliko može biti, pa čak i tada nemojte pretpostav­ljati da znate sve ono što se može znati o nekoj situaciji.

Kada jednom čujete odgovor, nećete morati da stvarate pretpostavke jer ćete znati istinu.

Nemojte stvarati pretpostavke - Don Miguel Ruiz


Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

Bolje je pitati nego pretpostavljati Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolje je pitati nego pretpostavljati   Bolje je pitati nego pretpostavljati EmptyNed Avg 18, 2013 4:35 pm

Samouka ::

Zbog toga što se plašimo da postavimo pitanje i raz­jasnimo stvari, mi stvaramo pretpostavke; zatim branimo svoje pretpostavke i pokušavamo da dokažemo da neko drugi nije u pravu. Uvek je bolje postaviti pitanje nego stvoriti pretpostavku, zato što pretpostavke predstavljaju preduslov patnje.
Da, zato ja uvek otvoreno pitam ono što me zanima; jasno je da smo svi individue i da ne razmišljamo, niti osećamo na isti način.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Bolje je pitati nego pretpostavljati Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolje je pitati nego pretpostavljati   Bolje je pitati nego pretpostavljati EmptyNed Avg 18, 2013 4:36 pm

A koliko njih ce odgovoriti iskreno?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Bolje je pitati nego pretpostavljati Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolje je pitati nego pretpostavljati   Bolje je pitati nego pretpostavljati EmptyNed Avg 18, 2013 4:46 pm

Astra ::
A koliko njih ce odgovoriti iskreno?
ko pita upadne joj kita pa da više za to nepita....:zubi3: 
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

Bolje je pitati nego pretpostavljati Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolje je pitati nego pretpostavljati   Bolje je pitati nego pretpostavljati EmptyNed Avg 18, 2013 4:47 pm

Astra ::
A koliko njih ce odgovoriti iskreno?
Pa to je sad relativno. Ko nema ili ne želi šta da krije taj će reći istinu, neko drugi će slagati. Ja direktno postavim pitanje, slušam odgovor, analiziram ga i posmatram reakciju. Ubrzo ili vremenom dolazim do zaključka da li je u pitanju bila laž ili istina, jer će neka od životnih situacija potvrditi ili opovrgnuti rečeno.
Istini za volju, koga ne poznajem dovoljno ili tek malo znam ili ne znam uopšte, uzimam sa rezervom, u smislu:' može biti, a i ne mora, videćemo'.
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Bolje je pitati nego pretpostavljati Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolje je pitati nego pretpostavljati   Bolje je pitati nego pretpostavljati EmptyNed Avg 18, 2013 5:11 pm

evo..odmah pitam Astru:
Da li misli isto što i ja..ili se samo pravi? 55555 krsti se 
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Bolje je pitati nego pretpostavljati Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolje je pitati nego pretpostavljati   Bolje je pitati nego pretpostavljati EmptyNed Avg 18, 2013 5:11 pm

Astra ::
A koliko njih ce odgovoriti iskreno?
Pravo pitanje i par podpitanja, eto odgovora.
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Bolje je pitati nego pretpostavljati Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolje je pitati nego pretpostavljati   Bolje je pitati nego pretpostavljati EmptyNed Avg 18, 2013 5:16 pm

Samouka ::

Pravo pitanje i par podpitanja, eto odgovora.
za tih ostalih par..treba imati dar...99i :wel66: 
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Bolje je pitati nego pretpostavljati Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolje je pitati nego pretpostavljati   Bolje je pitati nego pretpostavljati EmptyNed Avg 18, 2013 5:47 pm

Samouka ::
Astra ::
A koliko njih ce odgovoriti iskreno?
Pravo pitanje i par podpitanja, eto odgovora.
E ja imam jednoga koji direkt pita sve a sve ga zanima...e sto njemu volim smuljati.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Bolje je pitati nego pretpostavljati Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolje je pitati nego pretpostavljati   Bolje je pitati nego pretpostavljati EmptyNed Avg 18, 2013 6:21 pm

Pitati ili predpostavljati ?
Svakako pitati, zarad tacnije informacije. No zar necemo onda dobiti etiketu:radoznalko, mirodjija,znatizeljko, stenica i sl ?
Upravo iz tih razloga, odmereniji manje pitaju, vise istrazuju okolo kako bi dobili potvrdu svoje predpostavke.
Neki sam baksuz pa se vecina mojih predpostavki ispostave kao tacne. zlz
Mene zapravo vodi enormna kolicina skoro ne pogresive intuicije.
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Bolje je pitati nego pretpostavljati Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolje je pitati nego pretpostavljati   Bolje je pitati nego pretpostavljati EmptyNed Avg 18, 2013 6:24 pm

Upravo,sta ako je pitanje vise od onog sto osoba smatra pristojnim?Ili je se ne tice uopste?Zasto bih imala obavezu takvoj osobi reci istinu?ili jednostavno ta osoba ima predubedjenje,koje ni istina nece promeniti,ostavljam je onda s pretpostavkama..
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Bolje je pitati nego pretpostavljati Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolje je pitati nego pretpostavljati   Bolje je pitati nego pretpostavljati EmptyNed Avg 18, 2013 6:25 pm

ma i vezano za zivot drugih i nemam nekih interesovanja,niti pitam niti istrazujem...ali eto desi se da o onima sto najvise kriju,istina sama izadje na svjetlo dana.
Ja inace imam neki moto...ko zeli nesto da mi kaze taj ce mi reci i sam,znaci da ima povjerenja,a ko ne zeli,taj i nece reci nista,zato ne pitam.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Bolje je pitati nego pretpostavljati Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolje je pitati nego pretpostavljati   Bolje je pitati nego pretpostavljati EmptyNed Avg 25, 2013 3:18 pm

Astra ::

Ja inace imam neki moto...ko zeli nesto da mi kaze taj ce mi reci i sam,znaci da ima povjerenja,a ko ne zeli,taj i nece reci nista,zato ne pitam.
Aferim:)))))))) Mrzim guranje nosa u dupe; ako imam potrebu da nesto podijelim, podijelicu, ako ne, samo se hinjski smijem:)

Sto se drugih tice, nemam potrebe da ispitujem - samo pazljivo slusam zlz Malo je onih koji mogu nesto da sakriju;)
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Bolje je pitati nego pretpostavljati Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolje je pitati nego pretpostavljati   Bolje je pitati nego pretpostavljati EmptyNed Avg 25, 2013 3:20 pm

..kono,sta znaci ovaj izraz-hinjski- 55555 ..bar otprilike?
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Bolje je pitati nego pretpostavljati Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolje je pitati nego pretpostavljati   Bolje je pitati nego pretpostavljati EmptyNed Avg 25, 2013 3:22 pm

Lakota ::
..kono,sta znaci ovaj izraz-hinjski- 55555 ..bar otprilike?
hihihihihihihi Stani pred ogledalo, pa ko da odgovaras nekom na neko privatno pitanje u stilu: e bi'l volio znat?! Pa se nasmijes - e to je hinjski hahahahahahaha Moze bit, a i ne mora lu6777 :zubi3: 
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Bolje je pitati nego pretpostavljati Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolje je pitati nego pretpostavljati   Bolje je pitati nego pretpostavljati EmptyNed Avg 25, 2013 3:24 pm

top88  capissi
Nazad na vrh Ići dole
Hestija

Hestija


Datum upisa : 21.01.2012

Bolje je pitati nego pretpostavljati Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolje je pitati nego pretpostavljati   Bolje je pitati nego pretpostavljati EmptyUto Okt 15, 2013 5:22 pm

Pretpostavka je uvek 90 % zajeb zlz 
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

Bolje je pitati nego pretpostavljati Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolje je pitati nego pretpostavljati   Bolje je pitati nego pretpostavljati EmptyUto Okt 15, 2013 5:51 pm

Hestija ::
Pretpostavka je uvek 90 % zajeb zlz 
Ova predpostavka od 90% za Taze Udate...ne vazi zlz
Nazad na vrh Ići dole
Blebetalo

Blebetalo


Datum upisa : 08.01.2011

Bolje je pitati nego pretpostavljati Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolje je pitati nego pretpostavljati   Bolje je pitati nego pretpostavljati EmptyUto Okt 15, 2013 6:46 pm

Gothic ::

Ova predpostavka od 90% za Taze Udate...ne vazi zlz
A za sveze ozenjene? smehsmeh smehsmeh smehsmeh 
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

Bolje je pitati nego pretpostavljati Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolje je pitati nego pretpostavljati   Bolje je pitati nego pretpostavljati EmptyUto Okt 15, 2013 7:00 pm

Blebetalo ::
Gothic ::

Ova predpostavka od 90% za Taze Udate...ne vazi zlz
A za sveze ozenjene?  smehsmeh smehsmeh smehsmeh 
Za ozenjene nema sta da predpostavljaju oni mora da znaju kako i sta treba...:329340: 
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Bolje je pitati nego pretpostavljati Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolje je pitati nego pretpostavljati   Bolje je pitati nego pretpostavljati Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Bolje je pitati nego pretpostavljati
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Ko bolje nosi........"ovo "????

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: