DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Da li je bolje cutati ili govoriti.. BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Da li je bolje cutati ili govoriti.. BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Da li je bolje cutati ili govoriti..

Ići dole 
+9
ZoxZoja
dusicaa
Kijara-brm
Auror@
Bokssha
brdjanin
Danubius
Lakota
AstrinaKomsinica
13 posters
AutorPoruka
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Da li je bolje cutati ili govoriti.. Empty
PočaljiNaslov: Da li je bolje cutati ili govoriti..   Da li je bolje cutati ili govoriti.. EmptyPet Mar 07, 2014 11:45 pm

.....................

[You must be registered and logged in to see this image.]

..Evo ,ga dakle pitanje,na koje se ne moze dati eksplicitan odgovor.:Da li je bolje cutati ili govoriti?

Ima brojnih primera,u kojima su ljudi spasili glavu cutanjem,ali i obrnutih,upravo zato sto su govorili,ostali su zivi!

..Znaci nekad je boplje govoriti,drugi put cutati,treba samo znati kad je cemu vreme!..

Tesko onom ko ne zna kad treba da govori,kao i onom ko ne zna,kad treba da cuti,a najvise onom ko ne zna ni sta treba da govori,ni sta treba da precuti..!

 lalal :blabla: kush ..

Sta vi kazete na ovu stvar?..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Da li je bolje cutati ili govoriti.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je bolje cutati ili govoriti..   Da li je bolje cutati ili govoriti.. EmptySub Mar 08, 2014 2:09 am

..Vidim..otcutaste..ni reci..niste rekli...aaaaa...

Blagosloven bio onaj koji nema sta da kaze,a ipak cuti',posebno zbog toga sto ocutano moze nekad vise da znaci od recenog..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Da li je bolje cutati ili govoriti.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je bolje cutati ili govoriti..   Da li je bolje cutati ili govoriti.. EmptySub Mar 08, 2014 2:14 am

Nut ::
..Vidim..otcutaste..ni reci..niste rekli...aaaaa...

Blagosloven bio onaj koji nema sta da kaze,a  ipak  cuti',posebno zbog toga sto ocutano moze nekad vise da znaci od recenog..

Oprosti al to je bullshit.

Kad suti moze da znaci dvije stvari: nemas nimalo kreativnosti u sebi da nesto kazes, ili nemas pojma o cem je rijec:)))))))))))))))

Precutati nesto, ona politika, jao ja sam soooooo cool pa cu precutati i taj shit, yeah right:) Precutim samo onda kad se uvjerim 100% da je osoba na drugoj strani stvarno izgubljen slucaj:))))))
Otherwise, uvijek volEm da pomognem nekome u nevolji  zlz 

Al nekad, samo nekad, kad imas s kim, kad znas s kim, zlatna je koja se cuti  zlz A ne precuti;)))))))
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Da li je bolje cutati ili govoriti.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je bolje cutati ili govoriti..   Da li je bolje cutati ili govoriti.. EmptySub Mar 08, 2014 2:22 am

..Kono,nije strasno kad ne umes da govoris,strasno je kad ne umes da cutis....No najgore je kada covek cuti kada je vreme da govori,a govori, kada je vreme da cuti..
No,ima cutljivih ljudi koji su zanimljiviji od najboljeg govornika ..Cutanje je veci dar od govorenja..jer nikada se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Da li je bolje cutati ili govoriti.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je bolje cutati ili govoriti..   Da li je bolje cutati ili govoriti.. EmptySub Mar 08, 2014 2:26 am

Nut ::
....Cutanje je  veci dar  od govorenja..jer nikada se  ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti..

Kao sto rekoh: kad ne znas sta bi, a ti udri po "narodnim poslovicama" hahahahahahaahahah

Bog nam je dao jezeik kao vozilo za nase misli. To sto je neko nesposoban da ih ima, oh well  smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Da li je bolje cutati ili govoriti.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je bolje cutati ili govoriti..   Da li je bolje cutati ili govoriti.. EmptySub Mar 08, 2014 2:32 am

AstrinaKomsinica ::
Nut ::
....Cutanje je  veci dar  od govorenja..jer nikada se  ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti..

Kao sto rekoh: kad ne znas sta bi, a ti udri po "narodnim poslovicama" hahahahahahaahahah

Bog nam je dao jezeik kao vozilo za nase misli. To sto je neko nesposoban da ih ima, oh well  smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
..

Jao.Kono..sto mila moja uvek moras ''nisko da udaras''..a kakve  ''bre'' narodne poslovice..ja ti pisem ono sto znam..a sto je to mozda poslovica ili ne znam sta vec..nija uopste vazno..Cutanje je umetnost specificne ,magicne  komunikacije ,koja ponekad zaista vise govori od bilo kojih reci..Utrpala si ..nekomunikativnost i ne znam ni ja sta..ne misli se na one, koji imaju socijalne fobije..pa ne umeju da govore..to je druga prica..ovde se misli na konstruktivno cutanje..koje naravno moze imati i losu poruku..










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio Nut dana Sub Mar 08, 2014 2:43 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Da li je bolje cutati ili govoriti.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je bolje cutati ili govoriti..   Da li je bolje cutati ili govoriti.. EmptySub Mar 08, 2014 2:36 am

Nut ::
AstrinaKomsinica ::
Nut ::
....Cutanje je  veci dar  od govorenja..jer nikada se  ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti..

Kao sto rekoh: kad ne znas sta bi, a ti udri po "narodnim poslovicama" hahahahahahaahahah

Bog nam je dao jezeik kao vozilo za nase misli. To sto je neko nesposoban da ih ima, oh well  smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
..

Jao.Kono..sto mila moja uvek moras ''nisko da udaras''..a kakve  ''bre'' narodne poslovice..ja ti pisem ono sto znam..a sto je to mozda poslovica ili ne znam sta vec..nija uopste vazno..Cutanje je umetnost specificne ,magicne  komunikacije ,koja ponekad zaista vise govori od bilo kojih reci..Utpala si ..nekomunikativnost i ne znam ni ja sta..ne misli se na one, koji imaju socijalne fobije..pa ne umeju da govore..to je druga prica..ovde se misli na konstruktivno cutanje..koje naravno moze imati i losu poruku..

Naravno da moze imati losu poruku, recimo kad zacutim, gotovo je hahahahahahaahahahahahah

Helenese, odo' se oduzit coJeku, napravio mi vecericu:)))))) Gledacemo da konstruktivno cutimo  smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: 

Kisko svima!  jakog jakog jakog jakog jakog jakog jakog 
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Da li je bolje cutati ili govoriti.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je bolje cutati ili govoriti..   Da li je bolje cutati ili govoriti.. EmptySub Mar 08, 2014 11:17 am

Idem i ja po poslovicama  smehsmeh ..dakle,ko stalno prica,nesto i kaze  smehsmeh ,meni se ta svidja..inace cutologe bas ne gotivim,mada je to dobar nacin da delujes pametno,ili da ostali ne primete koliko si tup,sto je po meni skoro jednako.Poznajem dosta njih koji delaju na tu foru,dosta onih koji su jednu divnu sliku o nekom cutljivom,povucenom,zamenili nekom drugom u kojoj dominira rec-prazan-..i uvek sam se bolje i lakse nalazila sa onim pricljivim,bar sam znala na cemu sam..
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Da li je bolje cutati ili govoriti.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je bolje cutati ili govoriti..   Da li je bolje cutati ili govoriti.. EmptySub Mar 08, 2014 12:28 pm

Poslovice i narodne umotvorine nisu dzaba i naprecas izrecene, vec posle nakupljenog iskustva. Zato ih ne treba omalovazavati!
Po prirodi sam  pricalica. Volim da sam u drustvu sebi slicnih.
Smatram da znam kad treba da zacutim i precutim. I hvaljen svako od nas ako je zato sposoban!
Zaista nije dzabe receno da je *Cutanje zlato* te bi neki postedeli okolinu, samo kad bi umeli cutati.
Nismo svi za sve bogom dani, ne moramo i ne mozemo se u sve razumeti i sve materije poznavati. Treba znati kad pricati i imati sta da kazes, a kad cutati jer znas da ne pilivas u tim vodama.  Pricati samo da bi pricao reci ce mnogo vise o tome ko smo nego cutanje.  Ako cutimo nase stavove i misljenje ( imali ga ili ne) zadrzacemo za sebe i necemo se izblamirati.
No obicno mnogo pricaju bas oni koji nemaju sta da kazu!
Naravno postoje i situacije kad cutis, a pogled ti govori sve.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li je bolje cutati ili govoriti.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je bolje cutati ili govoriti..   Da li je bolje cutati ili govoriti.. EmptySub Mar 08, 2014 12:37 pm

Nut ::


Sta vi kazete na ovu stvar?..
Kažemo da je umetnost znati kada i kome treba "prećutati" ,a osetiti trenutak kada i kome treba "reći" .
Loš balans i nepromišljenost može da napravi puno štete .Nije pametno uvek "držati slovo " jer "petao koji prerano kukuriče ,završi u loncu" .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Da li je bolje cutati ili govoriti.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je bolje cutati ili govoriti..   Da li je bolje cutati ili govoriti.. EmptySub Mar 08, 2014 1:04 pm

Pričalica jesam,ali znam kad treba stati.
Više puta prećutim na svoju štetu.Da li je to mana ili vrlina ,manje važno.(Ne opterećujem se šta će ko reći)
Umetnost je prećutati.
O mnogim ljudima ovisimo i nikad ne znamo kad će nam zatrebati.
Lako je biti dežurna zloća,pa skočiti na svaku.
Imam svoj krug prijatelja pred kojima mogu da pričam o svemu.
 Nema potrebe da se namećem,ali baš nigde.
Pametnom je dosta i kad ga pogledaš:D


Neke reči ostaju da se nikad ne kažu,više kaže ćutanje:)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Da li je bolje cutati ili govoriti.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je bolje cutati ili govoriti..   Da li je bolje cutati ili govoriti.. EmptySub Mar 08, 2014 1:09 pm

Kijara-brm ::
O mnogim ljudima ovisimo i nikad ne znamo kad će nam zatrebati.
I ???
Zato sto su neke face i sto ce mi mozda zatrebati, treba da precutim kad: lazu, klevecu,ogovaraju...daju nekom laznu nadu..lupaju gluposti....????
A ne! Tad cu ja reagovati, pa kostalo me to zivota!
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Da li je bolje cutati ili govoriti.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je bolje cutati ili govoriti..   Da li je bolje cutati ili govoriti.. EmptySub Mar 08, 2014 1:15 pm

dusicaa ::
Kijara-brm ::
O mnogim ljudima ovisimo i nikad ne znamo kad će nam zatrebati.
I ???
Zato sto su neke face i sto ce mi mozda zatrebati, treba da precutim kad: lazu, klevecu,ogovaraju...daju nekom laznu nadu....????
A ne! Tad cu ja reagovati, pa kostalo me to zivota!
..Odmerim dobro šta ću pred kim reći.Što bi me neko klevetao ,ako mu ne dam razloga..pa taman bio predsednikov sin..
Ako i dođe do toga,uvek kažem:*Ima Boga,ponekad je jako brz*..
Dođe mi kad-tad.Onda se sve vrati..
Mnogo rada na sebi i komunikacije sa ljudima  me je naučilo da ne treba skakati na svaku.Sve to dođe na svoje.A ja imam vremena ..  migg .










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



Da li je bolje cutati ili govoriti.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je bolje cutati ili govoriti..   Da li je bolje cutati ili govoriti.. EmptySub Mar 08, 2014 1:34 pm

... mmmmm...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Da li je bolje cutati ili govoriti.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je bolje cutati ili govoriti..   Da li je bolje cutati ili govoriti.. EmptySub Mar 08, 2014 1:50 pm

Ma da;))))))

Poslovice su izmislili luzeri koji se nisu mogli snaci u odredjenoj situaciji, pa da se kaze nesto;)))))))

Obicno oni koji bas nemaju kreativnosti ni ze'ru nadosiraju o "zlatu", i kao samopromovisani "zlatari" uvijek imaju neku fajn kritiku, to sve kroz cutanje da iskakakaju hahahahahahaha

Joj sto volem da lanem, vise neg pare  zlz  Posebno sto znam da imam rudnik platine  smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Da li je bolje cutati ili govoriti.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je bolje cutati ili govoriti..   Da li je bolje cutati ili govoriti.. EmptySub Mar 08, 2014 1:53 pm

..jel ti to cutis..ili je neki komentar u pitanju?  55555   booored 
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Da li je bolje cutati ili govoriti.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je bolje cutati ili govoriti..   Da li je bolje cutati ili govoriti.. EmptySub Mar 08, 2014 1:53 pm

John Doe ::
... mmmmm...
rasta

Bice da si i ti "proslavio" nocaske hahahahahahahahhahahahaha

Amen hahahahahahahahah
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Da li je bolje cutati ili govoriti.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je bolje cutati ili govoriti..   Da li je bolje cutati ili govoriti.. EmptySub Mar 08, 2014 11:15 pm

Povlacim sve sto sam rekla!

Suti S., ne progovaraj ni jedne  trtrr lalal smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Da li je bolje cutati ili govoriti.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je bolje cutati ili govoriti..   Da li je bolje cutati ili govoriti.. EmptyPon Mar 10, 2014 1:32 am

John Doe ::
... mmmmm...
rasta
..

E ovakvi su ''najgori''..he  he, hteli bi nesto reci,al'ne smeju..

Kazi bratac..kazi.. :ajdeeeea5: ..
.....Ili ti po onoj poznatoj ... Priroda , koja je svima   dala jedan jezik i dva uha,opominje,  da manje govorimo,a vise  slusamo(tj.citamo..)..











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Da li je bolje cutati ili govoriti.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je bolje cutati ili govoriti..   Da li je bolje cutati ili govoriti.. EmptyPon Mar 10, 2014 8:12 am

Nut ::
John Doe ::
... mmmmm...
rasta
..

E ovakvi su ''najgori''..he  he, hteli bi nesto reci,al'ne smeju..

Kazi bratac..kazi.. :ajdeeeea5: ..
.....Ili ti po onoj poznatoj ... Priroda , koja je svima   dala jedan jezik i dva uha,opominje,  da manje govorimo,a vise  slusamo(tj.citamo..)..


... ili!!!

rasta
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

Da li je bolje cutati ili govoriti.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je bolje cutati ili govoriti..   Da li je bolje cutati ili govoriti.. EmptyPon Mar 10, 2014 8:20 am

Niko ne voli ćutologe.
I niko be voli brbljive.
Tako da je i ovde istina "zlatna sredina".

Brbljivost se ženi može oprostiti.
Ali mislim da nema ništa gore od brbljivog muškarca...










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Bokssha
Princes of Darkness
Princes of Darkness
Bokssha


Godina : 36
Location : Beograd
Datum upisa : 22.04.2010

Da li je bolje cutati ili govoriti.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je bolje cutati ili govoriti..   Da li je bolje cutati ili govoriti.. EmptySre Jul 09, 2014 12:04 am


Za mene vecina ljudi kaze da sam cutolog...i da ne volim da pricam,i tako dalje...
Neki steknu utisak da mislim lose o njima,ili da mi nije zanimljivo sa njima ili da nemam nameru
da se druzim ,samo zato sto cutim malo vise nego drugi ljudi.

Istina je da sam u neku ruku cutolog...kazem u neku ruku zato sto cutim kad god nemam sta
pametno da kazem,ili kada me tema jednostavno ne interesuje,niti znam ista o njoj.
Ne volim da pricam bezveze,samo da bi pricala,da vodim neke isprazne razgovore koji ne vode nicemu,koji sluze samo za "ubijanje" tisine...ja protiv nje nemam nista.

Ako imas sta da kazes,i siguran si u valjanost toga-treba da govoris
Ako nemas sta konkretno da kazes ,ili bi rekao nesto cisto reda radi- nemoj pricati bezveze

Tako ja nesto mislilm.  :pušač: 
Nazad na vrh Ići dole
http://wheels.serbianforum.info/
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 64
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

Da li je bolje cutati ili govoriti.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je bolje cutati ili govoriti..   Da li je bolje cutati ili govoriti.. EmptyČet Jul 10, 2014 1:12 am

Volim da ćutim - u dvoje  tongue
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Da li je bolje cutati ili govoriti.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je bolje cutati ili govoriti..   Da li je bolje cutati ili govoriti.. EmptyČet Jul 10, 2014 1:25 am

Divim se svojoj samokontroli.
Svaka je zlatna što ostane u meni.
Mogla bi mnoge ljude da oplevem samo tako,ali šta ću još i ja.Dovoljno ih je život izribao..
Sad da svakome prećutim-NE.
Ima par osoba kojima ću uvek tresnuti sve u bebu(mislim reći sve u lice-bez pardona)


a bar dvije sa kojima ću se ćerati dok sam živa...  :D










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Da li je bolje cutati ili govoriti.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je bolje cutati ili govoriti..   Da li je bolje cutati ili govoriti.. EmptyČet Jul 10, 2014 11:17 am

Cutati ili pricati ???
Svoje misljenje napisah u predhodnom postu, ali ne rekoh da cu tesko nekom nesto odcutati.
Reagujem ( a posebno na nepravdu) pa makar me kostalo zivota!
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Da li je bolje cutati ili govoriti.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je bolje cutati ili govoriti..   Da li je bolje cutati ili govoriti.. EmptyČet Jul 10, 2014 7:37 pm

Nedefinisana tema.

1. Kome, kad i u kojoj situaciji da oćutim ili da kažem šta imam?

2. Ko normalan ide okolo i priča sve svoje tajne svakom koga sretne? Možda je to ono "zlato ćutološko"?

3. Treba li se možda do besvesti preganjati s nekom budalom ako je ućuti i odradi stvar drugačije bolja i isplativija varijanta (primer: zeza šalteruša a ti oćutiš i odeš kod šefa joj i završiš posao)?

4. Treba li oćutati šefu ili kolegi koji vam tovari svoj posao a platu zadržava sebi?

5. Ćutati kad muž/otac/sin dođe kući malo nakresan i sačekati da se otrezni pa onda sručiti oluju na njega ili to uraditi odmah?

6. Primeri, primeri, primeri

Zoxy the poznata da ovde ne oćuti tako lako a ako to i uradi znači da joj dotični sagovornik više nije vredan gubljenja vremena i trackanja tipki na tastaturi.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Ladyintheblack
Maskota Foruma
Ladyintheblack


Godina : 31
Location : Gdje ljubav putuje....
Humor : Uvek raspolozena :)
Datum upisa : 05.05.2014

Da li je bolje cutati ili govoriti.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je bolje cutati ili govoriti..   Da li je bolje cutati ili govoriti.. EmptyPet Jul 11, 2014 11:27 pm

Ja uvek cutim svima,i kada trebam i kad ne...Ali takva sam...
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Da li je bolje cutati ili govoriti.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je bolje cutati ili govoriti..   Da li je bolje cutati ili govoriti.. EmptySub Jul 12, 2014 1:28 am

...Meni..bi bilo bolje da cesce, ot'cutim... tongue :ajdeeeea5:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Da li je bolje cutati ili govoriti.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je bolje cutati ili govoriti..   Da li je bolje cutati ili govoriti.. EmptyPet Jun 04, 2021 8:44 pm

Volim da se druzim sa ljudima sa kojima mogu da çutim dok pijemo kafu, setamo itd. Ljude sa kojima cutimo zajedno a mnogo kazemo jedni drugima. Ponekad govore oci, pogled, misli se susretnu i nema foliranja niti mnogo reci koje nekada ne mogu da iskazu ono sto osecas ili sta mislis.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li je bolje cutati ili govoriti.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je bolje cutati ili govoriti..   Da li je bolje cutati ili govoriti.. EmptySub Jun 05, 2021 2:03 am

Znate me svi predobro, pa i to,da ne cutim......po prirodi sam vec brbljiva, a ako imam i sagovornika slicnog......pun pogodak.
E sad, postoje zaista situacije kad treba zacutati ili precutati.....kako nas narod kaze, sagni se da brze prodje.....to svako nauci vremenom u braku posebno....kad je beznadezno ista govoriti, ne postignes nista, eventualno raspiris svadju....pa se sagnes, nek protutnji.
Covjek i vremenom stekne neku mudrost, pa izbjegne dosta toga ako ne kaze sve sto mu je na umu, a i to uglavnom zbog vlastitog mira..
Opet, revolucije su se desavale jer neko nije mogao vise da cuti.....sve u svoje vrijeme i s razlogom.
Ono .....razumijemo se cutanjem....trebam nekoga da cuti.....pogledi govore......e to okaacim macku o rep.....mrzim da glumim baba Vangu i pogadjam sta ko misli, a taj neko cutanje i te kako debelo koristi.
Ima i ono.....kad jednom zacutim, ostajem mutava do kraaja....to treba zaasluziti, a ima ih koji su uspjeli.
U pravilu, svi vise vole one koji pricaju, jer cutanje uvijek mozes tumaciti kako hoces, a i odbrana cutanjem je supacki podvig......reci sta imas, sta treba.....ne sakrrivaj svoje nedoumice cutanjem.....ne zagrci svoje neznanje plastom sutnje.......ne iritiraj, ne dozvoli da tvoje cutanje otjera drage osobe od tebe.....jer nikome nije drago cutati ili izvlaciti misli klijestima.......recite sta vas muci.....sta vas raduje....sta zelite ili ne zelite.....koliko god vas neko poznaje, cutanje moze da se pogresno protumaaci.
Nije nam bez potrebe data moc govora......iskoristite tubpovlasticu.

Samouka likes this post

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sponsored content





Da li je bolje cutati ili govoriti.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je bolje cutati ili govoriti..   Da li je bolje cutati ili govoriti.. Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Da li je bolje cutati ili govoriti..
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Ko bolje nosi........"ovo "????
» Bolje je pitati nego pretpostavljati

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: