DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?

Ići dole 
+27
doctorr67
Diplomirani Duduk
Lily
Srdjan92
lollypop
Astra
ZoxZoja
Danubius
brdjanin
MadamX
Gothic
debilko
Sibila_
pesma
zoran1970
daljinski
Kica/Praja
bosankaa
Kurajber
Šmizla
sanjalica.ns
srculence
podbarac
Ladyintheblack
Lakota
dusicaa
Kijara-brm
31 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyNed Maj 18, 2014 9:02 pm

First topic message reminder :

Poznata je uloga RTS ,iliti "javnog informacionog servisa u službi građana " u poslednjih 20 godina ,pa za vreme preminulog g Tirnanića ,i konačno sada .
Da li kvalitet informacija ,emisija ,i ta televizija uopšte ispunjava uslove da je  smatramo "nacionalnom" ?
Šta mislite ,da li je izgubila medijsku utakmicu sa privatnim televizijama ?
Plaćate li pretplatu ,gledate li RTS ?
Ne znam ima li to u ijednoj zemlji, ali nama , po "Šešeljevom zakonu" iz 90 tih račun za tv predpaltu RTS isporučuje zajedno sa računom za struju ?
Ilustracije radi ,jedan tekst (koji NE treba da bude "vodilja" ) a sa kojim se ,recimo ja slažem .

Ne dam više za pretplatu! link










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio Danubius dana Uto Sep 02, 2014 9:09 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
brdjanin
peskovit je put do zvezda



Datum upisa : 13.09.2013

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyČet Nov 19, 2015 7:21 pm

John Doe ::

'oćemo nastavak serija Radoš Bajića.


rasta

Dobićeš i reprizu i bonus! Celovečernji film da ga gledaš o svakom prazniku! smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyČet Nov 19, 2015 7:30 pm

brdjanin ::
John Doe ::

'oćemo nastavak serija Radoš Bajića.


rasta

Dobićeš i reprizu i bonus! Celovečernji film da ga gledaš o svakom prazniku! smehsmeh

"Porodično blago" i "Srećni ljudi" u udarnom terminu.

Dijaspora, dijaspora...


rasta
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyČet Nov 19, 2015 7:32 pm

Dijasporo imaš sve na jutjubetu ako ti je malo na "nostalgija teveji" grmi
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyPet Nov 20, 2015 9:20 pm

Da li Vi u Srbiju imate potpisani ugovor sa RTS-om u vezi pretplate? Ako nemate ugovor nemorate ni placati, mislim na kojoj osnovi onda je to? kafa
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyPet Nov 20, 2015 10:19 pm

80 % Srbije ne može da gleda sutra meč naših zlatnih košarkašica (Nemačka -Srbija ,prva utakmica kvalifikacija za EP) iako se igra u "Pioniru" ????? jer RTS neće da radi direktan prenos ? 
Tako da ,prvakinje Evrope ,niste dovoljno zanimljive da bi vas RTS prenosio ,ima druga posla . 
Neverovatno .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyPet Nov 20, 2015 10:24 pm

Šefe kasniš. Ja sam im zbog toga pokazala srednji prst još juče(vidi gore pre onog dijasporičnog spamovanja). JBG prenos vežbe Džandarmerije će da pokriva svih 386 reportažnih kola i 2698 kamera pa bi za ZLATNE ostala samo jedna kamera i reportažna. Prenos jenaAreni ako si zainteresovan.

Umesto pretplate od mene će dobiti srednji prst.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyPet Nov 20, 2015 10:35 pm

Danubius ::
80 % Srbije ne može da gleda sutra meč naših zlatnih košarkašica (Nemačka -Srbija ,prva utakmica kvalifikacija za EP) iako se igra u "Pioniru" ????? jer RTS neće da radi direktan prenos ? 
Tako da ,prvakinje Evrope ,niste dovoljno zanimljive da bi vas RTS prenosio ,ima druga posla . 
Neverovatno .

E da se igra u Njemackoj...pa da se ubije dobra dnevnica...ovako se nikome ne ide u "Pionire".
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptySub Dec 26, 2015 9:53 am

RTS -vaše pravo da ne znate ništa. 
Ne samo da bi "srpskonapredni" stavili šapu na Javni servis ,nego otvoreno žele da oteraju Oliveru Kovačević ,što svi vidimo i znamo . 
Ono što možda mnogi ne znaju ,da od 9 "kandidata" za glavnog urednika su čak 4 -članovi kabineta Tomislava Nikolića ? 
Nečuveni  bezobrazluk i otvorena politizacija "javnog servisa" ,i vrlo opasna ideja ,koja ,ako se ostvari ,Miloševićeva TV Bastilja će biti zabavni program ,ako "glas javnosti" bude kreirala Nikolićeva "savetnica za medije " Stanislava Pak (bivša perjanica radikalskog glasila "Velika Srbija" ) 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kica/Praja
El virtuoso



Datum upisa : 04.12.2009

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptySub Dec 26, 2015 3:08 pm

Moj stav je da je ovo sa jednom funtom pretplate čista zajebancija. RTS treba da se finansira iz budžeta. Treba prekinuti finansiranje većine ne vladinih organizacija, ukinuti na desetine parazitskih agencija, rasterati (ne) kulturne radnike koji ne rade ništa ... bilo bi para za najmanje 3 rts i ostalo bi za bolesnu decu, invalide, nemoćne...
Nazad na vrh Ići dole
lollypop

lollypop


Datum upisa : 02.12.2010

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptySub Dec 26, 2015 11:41 pm

ZoxZoja ::

Umesto pretplate od mene će dobiti srednji prst.

Volela bih to da vidim, al' mi se čini da taj film nećemo gledati...Naime, planira se ponovno obavezno plaćanje RTV-pretplate, naravno uz račun za struju, ali bi se ovog puta iznos za pretplatu podveo pod račun za struju, tako da nema šanse da izbegneš plaćanje.

Kakva represija!!! U suštini, *ebe mi se za RTS, ionako ga ne gledam kao ni većina normalnih ljudi u Srbiji, a šta plaćam-pojma nemam, valjda još jedan od premijerovih besmislenih nameta. Da ne spominjem da mi je u protekle dve godine onim svojim zajebancijama oko plata i penzija maznuo bar 3000 evra, crk'o dabogda!!! zlz
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

daljinski


Godina : 61
Location : Schweiz
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyNed Dec 27, 2015 12:14 am

Ja ne znam da li ste vi svesni da su vam to stavili u zakon i ne postavlja se pitanje hocete ili necete. Zna se kako se postupa sa onima koji krse zakon ( ne odnosi se na one koji su ga doneli). Vama preostaje da sutite kao i do sada i budete sretni sto imate struju
Nazad na vrh Ići dole
lollypop

lollypop


Datum upisa : 02.12.2010

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyNed Dec 27, 2015 12:23 am

daljinski ::
Vama preostaje da sutite kao i do sada  i budete sretni sto imate struju

...i RTS smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

daljinski


Godina : 61
Location : Schweiz
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyNed Dec 27, 2015 12:30 am

To vam je bonus uz struju
Nazad na vrh Ići dole
lollypop

lollypop


Datum upisa : 02.12.2010

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyNed Dec 27, 2015 12:50 am

Ma to nam je nagrada jer smo redovne platiše rasta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyPon Dec 28, 2015 3:00 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyPon Dec 28, 2015 5:35 pm

Ja bih razumela narodnu bunu protiv RTS pretplate, da se ona tek sada uvela, i da je cena 10-20 evra.

TV pretplata se plaćala i pod Titovim režimom, i svi su ćutali. Drugo, 150 dinara ili 500 dinara mesečno zaista NIJE velik izdatak u kućnom budžetu.

Mislim da sam već pisala, ali hajde da ponovim- RTS nije samo Prvi program RTS-a. RTS čine i tri radio kanala, Simfonijski orkestar, hor "Kolibri", PGP, a među svim ovim delatnostima je i izdavačka delatnost - istorijske knjige i sl.











[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyPon Dec 28, 2015 7:39 pm

MadamX ::
Ja bih razumela narodnu bunu protiv RTS pretplate, da se ona tek sada uvela, i da je cena 10-20 evra.

TV pretplata se plaćala i pod Titovim režimom, i svi su ćutali. Drugo, 150 dinara ili 500 dinara mesečno zaista NIJE velik izdatak u kućnom budžetu.

U Titovo vreme RTB (tako se tad zvalo ovo što sad traži pretplatu) je imao Školski program, dečiji, obrazovni, serijski, sportski ... reklame su išle između crtanog u 19:15 i Dnevnika u 19:30. Ovo sad ima 15 sati dnevno reklama koje prekinu svaki smisleni progaram, ako se takvo nešto pojavi povremeno. Da ne pričam da im je brzina medijskog reagovanja (požar u Hilandaru, ubistvo Premijera, zemljotres u Kraljevu, martovski pogrom na Kosovu, poplave ...Vidi moje ranije postove) jednaka brzini dobijanja i prosleđivanja vesti iz vremena kad su Tatari na konjima vesti nosili ako ne i sporija.

Da li je 150 ili 500 dinara malo ili mnogo možeš da govoriš za sebe a ne da određuješ koliko je to za tuđ novčanik. Nekom je tih 500 dinara mesečna užina za dete. Ili pola dana dirinčenja na njivi. I nije spreman da isto baca u bure bez dna zvano medijska kloaka.

MadamX ::
Mislim da sam već pisala, ali hajde da ponovim- RTS nije samo Prvi program RTS-a. RTS čine i tri radio kanala, Simfonijski orkestar, hor "Kolibri", PGP, a među svim ovim delatnostima je i izdavačka delatnost - istorijske knjige i sl.

Šta će RTS-u tri radijska kanala? PGP da dotiram??? Pa oni su KOMERCIJALNA delatnost i ako nisu u stanju da sami sebe izdržavaju nek ih ugase. Zaboli me za njih. Sinfonijski orkestar takođe može da se bavi i komercijalnim koncertiranjem a ne da sedi i čeka da im svakog meseca stigne keš na račun.


Izvini Madam ali plaćanje nerada stvarno nije argument kojim ćeš ikad ikog ubediti da je plaćanje pretplate/takse nešto što treba raditi.

Možda ću morati da plaćam TO ali neću odustati od toga da ih pljujem do god ne počnu da bar liče na ono što treba da budu.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
lollypop

lollypop


Datum upisa : 02.12.2010

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyUto Dec 29, 2015 11:59 pm

MadamX ::

TV pretplata se plaćala i pod Titovim režimom, i svi su ćutali. Drugo, 150 dinara ili 500 dinara mesečno zaista NIJE velik izdatak u kućnom budžetu.
Dobro Madam, a gde ti trenutno živiš, u Srbiji ili u Diznilendu...?! rasta
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptySre Dec 30, 2015 1:43 am

Živim u Srbiji, i nije mi problem da izdvojim 150 ili 500 dinara mesečno.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
lollypop

lollypop


Datum upisa : 02.12.2010

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptySre Dec 30, 2015 2:18 am

MadamX ::
Živim u Srbiji, i nije mi problem da izdvojim 150 ili 500 dinara mesečno.

Vidiš, i ja živim u Srbiji, ni meni nije problem da izdvojim ni 1000 din, aliii...ne volim kad pokušavaju da me naprave budalom, kad me primoravaju da plaćam ono što kao građanin ne bih trebala da plaćam i kad taj novac ne ide tamo gde bi navodno trebalo, već ko zna gde. Madam, ovde reč je o principu, a ne o imanju ili neimanju para ili čega već!
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptySre Dec 30, 2015 11:24 am

Kako je u slucaju pretplate 150 dinara malo,a kad se povecavaju penzije onda je tih 150 ogromno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptySre Dec 30, 2015 11:48 am

lollypop ::
MadamX ::
Živim u Srbiji, i nije mi problem da izdvojim 150 ili 500 dinara mesečno.

Vidiš, i ja živim u Srbiji, ni meni nije problem da izdvojim ni 1000 din, aliii...ne volim kad pokušavaju da me naprave budalom, kad me primoravaju da plaćam ono što kao građanin ne bih trebala da plaćam i kad taj novac ne ide tamo gde bi navodno trebalo, već ko zna gde. Madam, ovde reč je o principu, a ne o imanju ili neimanju para ili čega već!

TV pretplata ili tv taksa, uređena je zakonom. Plaćala se svih godina pre one velike inflacije 1993.godine. I svih tih godina niko se nije bunio.

Kako unapred znaš da će te pare završiti ko zna gde?

Pre neki dan su na RTS-u najavili nove projekte u 2016.godini.

TV taksa se plaća u regionu, ali i u celom svetu, i niko se tamo ne buni.

Zašto se mi bunimo? Da li nam vredi da se bunimo?

A što se tiče povećanja penzije za 150 dinara tiče, to je toliko minorna cifra da je bezveze što Gospodar i spominje neko povećanje.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptySre Dec 30, 2015 12:01 pm

Madam ti nećeš ili ne možeš da shvatiš razlog pobune koju ovde predvodimo Dani i ja. RTS ima ZAKONSKE obaveze u pogledu programa ako se finansira iz budžeta i pretplatom. Da ponovim po ko zna koji put:

1. Dečiji, obrazovni, naučni program - nema ili je zastupljen u procentu koji je višestruko manji od propisanog

2. Ograničeno vreme reklama u toku programa i u ukupnom programu - višestruko premašeno direktnim reklamiranjem. Plus ono "nevidljivo" kao recimo kad onaj tip u kuvarskoj emisiji stalno okreće ka kameri proizvode koje reklamira a ova ih zumira.

RTS krši zakon po kom traži da ih mi finansiramo. Izvini ali to je u najmanju ruku licemerno. Razmisli malo o tome.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptySre Dec 30, 2015 12:13 pm

Država je fina prema građanima pa harač nazivaju RTS pretplata. Narod bi provalio da treba plaćati vazdušarinu.
Lepo naglasiti: Svaka kuća sa brojilom, mesečno na račun za struju, doplatiti petsto dindži.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptySre Dec 30, 2015 3:47 pm

John Doe ::
Država je fina prema građanima pa harač nazivaju RTS pretplata. Narod bi provalio da treba plaćati vazdušarinu.
Lepo naglasiti: Svaka kuća sa brojilom, mesečno na račun za struju, doplatiti petsto dindži.


rasta
Mnogi zaboravili a ja se sećam kao danas ko je smislio i izglasao u Skupštini  tv pretplatu na "brojilo " -lično Vojislav Šešelj u vreme dok mu je Vučić bio Ministar informisanja kod Miloševića .
A ovo je neko vrlo elokventno zaključio : 

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptySre Dec 30, 2015 3:50 pm

Moja majka me ne sluša. Kaže nije tako loš program rts da se ne bi moglo izdvojiti 150 dinara.
Ja i dalje mislim da bi oni trebalo da se naplaćuju kod kablovskog operatera










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
lollypop

lollypop


Datum upisa : 02.12.2010

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyČet Dec 31, 2015 3:49 am

Kica/Praja ::
Moja majka me ne sluša. Kaže nije tako loš program rts da se ne bi moglo izdvojiti 150 dinara.

Mogu ti reći da ti je keva skroz u pravu. I ne vredi više od paklice najjeftinijih cigara(mislim program RTS-a, ne keva!) smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyČet Dec 31, 2015 3:32 pm

ZoxZoja ::
Madam ti nećeš ili ne možeš da shvatiš razlog pobune koju ovde predvodimo Dani i ja. RTS ima ZAKONSKE obaveze u pogledu programa ako se finansira iz budžeta i pretplatom. Da ponovim po ko zna koji put:

1. Dečiji, obrazovni, naučni program - nema ili je zastupljen u procentu koji je višestruko manji od propisanog

2. Ograničeno vreme reklama u toku programa i u ukupnom programu - višestruko premašeno direktnim reklamiranjem. Plus ono "nevidljivo" kao recimo kad onaj tip u kuvarskoj emisiji stalno okreće ka kameri proizvode koje reklamira a ova ih zumira.

RTS krši zakon po kom traži da ih mi finansiramo. Izvini ali to je u najmanju ruku licemerno. Razmisli malo o tome.

Biće i dečijeg i školskog programa i naučnog tokom sledeće nedelje.

Kreće i snimanje nekoliko domaćih serija.

Treći program RTS-a ima uglavnom dokumentarni, obrazovni program.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyČet Dec 31, 2015 3:46 pm

MadamX ::


Biće i dečijeg i školskog programa i naučnog tokom sledeće nedelje.

Korisnik pretplate i budžeta je u obavezi, ZAKONSKOJ obavezi da ih ima STALNO. Ne tokom jedne nedelje u godini.

MadamX ::
Kreće i snimanje nekoliko domaćih serija.

A zadnjih par godina, da ne kažem par decenija se vrte reprizinih repriza reprize. I šta snimaju i ko snima? Opet neka baba što se češlja i Radoš Bajić? Hvala nisam zainteresovana da finansiram.

MadamX ::
Treći program RTS-a ima uglavnom dokumentarni, obrazovni program.

U redu nek Treći program Radio Beograda ostane. Ostala dva nek budu komercijalni ili katanac. Pogon koji ne donosi zaradu mora da se ugasi da bi ostali preživeli. Tako je bar meni i onim desetinama hiljada nezaposlenih objašnjeno zašto ostajemo bez posla.


A sad jedno pitanje kad toliko insistiraš na zakonitosti. Pretplatu će naplaćivati EPS. Koji u šifrarniku svojih delatnosti NEMA upisano i vršenje usluga finansijske prirode. Tj registrovani su za proizvodnju i prodaju električne energije. Po kom zakonu će oni da rade posao naplate? Šta radi tržišna i finansijska inspekcija kad im tako na očigled jedna firma krši Zakone o finansijskom poslovanju? I treba li svi mi da budemo saučesnici u vršenju kriminalne radnje?










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyČet Dec 31, 2015 4:25 pm

Napravila sam lapsus- biće više dečijih i obrazovanih emisija sledeće GODINE.

Takođe, mislila sam na Treći program TV-a, koji je zaista kvalitetan od samog početka.

Što se tiče zakonitosti naplate TV takse, slažem se da nije zakonito, ali to je jedini način da građani plate taksu. Mogao je RTS da štampa priznanice što bi bilo ispravno i legalno.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

daljinski


Godina : 61
Location : Schweiz
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyČet Dec 31, 2015 4:39 pm

Pa kad vam drzava namece zakone EU sta mislite zasto vam ne nametnu zakon po kojem placate samo ono za sta ste sklopili ugovor?
Toliki idioti bas i nisu pa da se odreknu raznih nameta koji donose lovu za podelu.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyPet Jan 01, 2016 1:01 pm

daljinski ::
Pa kad vam drzava namece zakone EU sta mislite zasto vam ne nametnu zakon po kojem placate samo ono za sta ste sklopili ugovor?
Toliki idioti bas i nisu pa da se odreknu raznih nameta koji donose lovu za podelu.

Daljinski mislim da ni tebi a vala ni većini ovde u Srbiji nije jasna svrha pretplate ili takse. Baš po evropskim standardima plaćanje pretplate/takse za "državnu" televiziju jeste neka vrsta civilizacijskog napretka.

Državna televizija nije i ne sme da bude komercijalna. Mora da se bavi stvarima koji su od značaja za Državu i društvo. Znači da ima i određenu edukativnu i prosvetiteljsku ulogu. To je onaj dečiji, dokumentarni, obrazovni, naučni program koji ja stalno spominjem. To nisu komercijalne grane TV produkcije i moraju da budu finansirane od strane Države i društva kao takve. Zato je mnogo bolji termin taksa od pretplate. Jer taksa je neka vrsta poreza a porez mora da se plaća. Pretplata je kupovina dobara ili usluga jer ti iste trebaju.

Problem s RTS-om je što ne ispunjava uslove za finansiranje iz budžeta ili taksom (ili kombinovano). Istupila sam tastaturu dokazujući tu jednostavnu činjenicu.

Nekad je taj RTS koji se zvao RT Beograd imao vrhunske spikere. Koji nije bilo šanse da se u Dnevniku frljaju padežima i akcentima s rodnih čuka. Setimo se samo jednog Miće Orlovića recimo. Sinhronizaciju su radili prvo vrhunski prevodioci a onda ljudi koji su imali savršenu dikciju i pravilnu akcentaciju reči. Kao primer navodim emisije iz školskog programa Opstanak gde je tekst čitao Dejan Đurović. Pa si uz ono što se "učilo" o životinjama imao priliku da slušaš i lep i pravilan govor. I da ga nesvesno usvajaš.

Mogu do sutra tako da nabrajam ali to je suština. RTS samo formalno pravno ima pravo na javno finansiranje. Svojim programskim i ostalim delovanjem zaslužuje samo gašenje i počinjanje ispočetka.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

daljinski


Godina : 61
Location : Schweiz
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyPet Jan 01, 2016 1:16 pm

I dok svi evropski prvi programi drzavnih TV prenose becki novogodisnji koncert, sto je kulturni dogadjaj prve klase, RTB daje "Lajanje na zvezde"???!!!!
Jebes kulturu laj narode ako mozes i smes samo pazi da ne dobijes brnjicu.
Ako zelite deciji program pogledajte prenos skupstine.
Za edukativni program je zaduzen Kristijan.
Naucni program (fantastika) su premijerove izjave za stampu.
Za ostalo je slobodan izbor po afinitetu.
Treba to sve financirati dame i gospodo Srbi i nemojte da se bunite da je skupo i da nema aadekvatnih programa. Ima i te kako ali ne na RTB.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyPet Jan 01, 2016 1:24 pm

RTS2 prenosi Novogodišnji koncert iz Beča. Dok kuckam ovde slušam. To im je jedna od retkih tradicija koju nisu uspeli da unište.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyPet Jan 01, 2016 2:48 pm

Za ovaj mesec su zaradili pretplatu. Imali su odličan novogodišnji program










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

daljinski


Godina : 61
Location : Schweiz
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyPet Jan 01, 2016 5:00 pm

Sto bi ja voleo da za jedan dan-noc mogu da zaradim platu a onda u kafanu
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptySub Jan 02, 2016 7:26 pm

Nova poljska vlada ,u našem maniru (noćne sednice ,proturanje "zakona" komotnom većinom u Parlamentu , ubacivanjem "njihovih ljudi" u upravne odbore ,tj "preuzimanjem istih ,Ministar informisanja koji služi samo vladajućoj partiji ) praktično je uspostavila vlast nad  nacionalnom televizijom ,i svim elektronskim medijima , što je izazvalo talas ogorčenja u raznim građanskim i novinarskim organizacijama ,i na kraju -ostavku svih glavnih urednika . 
Time su dokazali da imaju i ličnu i profesionalnu čast . 
To se kod nas na RTS ne može desiti -nikada .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyNed Jan 03, 2016 3:09 pm

Kica/Praja ::
Za ovaj mesec su zaradili pretplatu. Imali su odličan novogodišnji program  
Slazem se. Dobice 150 din za januar a dalje videcemo koje reprize imaju na umu zlz
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptySre Jan 20, 2016 11:36 pm

Verovatno ce neko reci da nemam pojma o cemu pricam, ali onako laicki, kao obican (do duse retki) gledalac TVa, pitam se da kako to da: Slagalicu, kviz emisiju u trajanju od maksimum 20 minuta uredjuje 64 ljudi, a na NDR televiziji tri emisije u trajanju po 40 minuta o delti Mekonga (sa ekipom na terenu) realizuje 11 i slovima jedanaest ljudi?Nije me mrzelo da brojim......

Razmišljanje moje FB prijateljice Sandre










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptySub Feb 20, 2016 12:41 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Izjava da će se isključivati struja onima koji plate struju a ne plate taksu za javni servis je poseban biser predsednika Upravnog odbora RTS-a Zorana Popovića, kaže Jovanović predsednik Centra za zaštitu potrošača Forum.

Pošto je EPS registrovano samo za trgovinu električnom energijom, predlog Zakona o načinu naplate takse ide dalje u ometanju delatnosti EPS-a i postavlja rok za plaćanje takse do 15. u mesecu, bez obzira što je rok plaćanja utrošene električne energije do 25. u mesecu za prethodni mesec, iako se naplata vrši na jednom računu.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Srdjan92
Početnik
Početnik
Srdjan92


Datum upisa : 19.09.2013

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyUto Mar 01, 2016 11:46 am

Ne.
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyUto Mar 01, 2016 12:26 pm

Oni koji su za ulazak u eu ili bar stremljenje tom cilju treba da plaćaju, oni drugi neka razmisle sami.
Meni je taksa od 1,2 eura mesečno prihvatljiva, ako je program dobar. Da li je dobar to je drugo pitanje.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan92
Početnik
Početnik
Srdjan92


Datum upisa : 19.09.2013

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyUto Mar 01, 2016 12:43 pm

Kad RTS prestane da zaposljava stranacke kadrove i clanove mozda cu da platim taksu.
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyUto Mar 01, 2016 1:03 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyUto Mar 01, 2016 3:47 pm

Platila sam i tih 150 dinara u okviru računa za struju. RTS ima kvalitetan i dobar program na RTS 2 i RTS3 kanalu i dosta emisija na RTS1 koje su sjajne.

Plus i TV Vojvodina kojoj se plaća u okviru pretplate ima dobre serije i dobar program. Sasvim zadovoljavajući.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan92
Početnik
Početnik
Srdjan92


Datum upisa : 19.09.2013

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyUto Mar 01, 2016 5:16 pm

MadamX ::
Platila sam i tih 150 dinara u okviru računa za struju. RTS ima kvalitetan i dobar program na RTS 2 i RTS3 kanalu i dosta emisija na RTS1 koje su sjajne.

Plus i TV Vojvodina kojoj se plaća u okviru pretplate ima dobre serije i dobar program. Sasvim zadovoljavajući.

Ti radis na RTS-u ili RTV-u pa im radis marketing. :brdski2:
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyUto Mar 01, 2016 5:25 pm

Ne gledam nikako nase programe,ali Madam je jedina koja ih nahvalila toliko,u cemu je zvecka?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Srdjan92
Početnik
Početnik
Srdjan92


Datum upisa : 19.09.2013

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyUto Mar 01, 2016 5:31 pm

Astra ::
Ne gledam nikako nase programe,ali Madam je jedina koja ih nahvalila toliko,u cemu je zvecka?
Madam voli domace. brdski
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyUto Mar 01, 2016 7:39 pm

Neće mi biti teško da podnesem dokumentaciju ,pošto mi je majka 100 % invalid ,a strujomer je na njenom imenu ,da se oslobodi plaćanja RTS .
Ne zato što ima zakonsko pravo na to ,nego -iz principa .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Srdjan92
Početnik
Početnik
Srdjan92


Datum upisa : 19.09.2013

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyUto Mar 01, 2016 8:33 pm

Bruka je i ove vlasti sto tv taksu vezala za racun od struje.
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

daljinski


Godina : 61
Location : Schweiz
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptySre Mar 02, 2016 11:20 am

Ma ima da je placate hteli vi to ili ne kad niste u stanju da se ko ljudi organizujete pa delujete protiv takvih zakona.
A ja bi vam ostatak dadzbina koji treba platiti dodao uz racun za vodu pa kad ne platite nema ni struje ni vode.
Mozda bi se tad digli protiv idiota koje ste izabrali.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptySre Mar 02, 2016 12:55 pm

Sreća pa mi iz dijaspore, imamo pravo glasa.
Srećna i berićetna, RTV pretplata.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptySub Apr 02, 2016 8:47 pm

Retweeted Predrag Vostinic (@PredragVostinic):

Medicinska sestra radi 6 (šest) godina za onoliko para koliko košta 1 (jedno) emitovanje spota vladajuće stranke pred dnevnik. ‪#‎izbori2016‬

Ako je ovo tačno onda znači da RTS zarađuje astronomske cifre na predizbornim spotovima. I da im ne treba pretplata da bi se finansirali. Ako rade pro bono za vladajuće onda neko treba da zaglavi u apsu jer nisu Javni servis, vlasništvo svih građana Srbije (i ostale nebuloze kojim se nazivaju) već podguzne muve koje krše sva moguća predizborna a bogami i neka druga zakonska akta.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptySub Apr 02, 2016 9:04 pm

ZoxZoja ::
Retweeted Predrag Vostinic (@PredragVostinic):

Medicinska sestra radi 6 (šest) godina za onoliko para koliko košta 1 (jedno) emitovanje spota vladajuće stranke pred dnevnik. #izbori2016

Ako je ovo tačno onda znači da RTS zarađuje astronomske cifre na predizbornim spotovima. I da im ne treba pretplata da bi se finansirali. Ako rade pro bono za vladajuće onda neko treba da zaglavi u apsu jer nisu Javni servis, vlasništvo svih građana Srbije (i ostale nebuloze kojim se nazivaju) već podguzne muve koje krše sva moguća predizborna a bogami i neka druga zakonska akta.
Toliko košta "opozicione "stranke . RTS je bio i biće "servis" vladajuće stranke (a ova  za svaki slučaj ima "dil" sa još najmanje tri televizije sa "nacionalnom frekvencijom" Mi vama "specijalne emisije "i spotove za DŽ ,vi nama da ne plaćamo porez ,kršimo zakon o reklamiranju(pa mirno reklamiraju alkohol i cigarete )  ,i emitujemo šta god hoćemo ,nasilje ,prostituciju i sl ) 
A EPS i RTS već imaju dil ,da ko ne plati pretplatu ,gubi 5 % popusta ako na vreme izmiruje račune za struju .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Diplomirani Duduk

Diplomirani Duduk


Godina : 80
Location : Smederevo
Datum upisa : 26.11.2015

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyNed Apr 03, 2016 6:03 pm

Danubius ::
A EPS i RTS već imaju dil ,da ko ne plati pretplatu ,gubi 5 % popusta ako na vreme izmiruje račune za struju .
Ovo ne bi smeo biti dil RTS i EPS-a. Moralo bi biti regulisano zakonom.
Inače tv pretplata je EPS-u dobrodošla koliko i šaka za vrat. Rukovodstvo EPS-a čine ljudi zavisni od politike koji "hrabro" ćute o svim problemima koje EPS ima.
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
Gost
Gost
Anonymous



JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptySub Avg 27, 2016 11:35 am

HOCU DA PLACAM RTS PRETPLATU - ZAŠTO? - Zato što pršte rijalitiji na sve sttrane, a na RTS 1 predivna emisija o Ivi Andriću. Majstorski odrađena emisija sa obiljem stvari koje nema u zvaničnoj biografiji, vredan rad autora, koji je koristio i istorijsku građu vremena u kom je živeo, pijeteti iz privatnog života, memorijska građa savremenika itd. Ako može neko da plaća glas sms-om nekoj zbunjenoj duši zarobljeoj u najnižem obliku ljudskog dostojanstva, praktično zatvoru gde kao životinje ogoljavaju svoje živote i ako to treba plaćati. Strašno je čime se Srbiji hrani.
RTS ima izgrađen identitet i treba da bude isključivo kulturno obrazovnog karaktera sa malu sporta i umerene zabave. Bez informativnog dela jer je to zbog čega su ga građani kao instituciju omrzeli. Treba da ima preplatu u visini 100 dinara da ne budu trutovi, koji ne prihoduju. Sa kvalitetom emisija doćiće do sponzora, a kafe, šljive i zglobeksi nek se valjaju gde im je i mesto.
RTS ipak na neki način čuva kulturno nasleđe, nacionalni idntiet kroz izvornu muziku, lepe koncerte, edukativne i dokumentarne emisije. Evo, dešava se prića UNESCO, Kosovo pa jel dovoljan lajk da nešto nećemo da damo, a da kada vas neko pita što?, odgovor je "tamo su nam koreni" i tu se svako znanje o korenima i nasleđu u 90% slučajeva se završava. E pa gledajte RTS, možda nešto i saznate, naučite. Ako nastavite da tupite mozak i hranite se mukom potonulih bića u rijalitijima jednog dana će neko neku crkvu pretvoriti u kafanu , a da nećete primetiti, a deca će vam misliti da su kriminalci i kurve naši koreni. Kad imaš takve korene brzo i nestaneš, i eto tako može ceo jedan narod da nestane kroz rijalitije. Konačno, onaj čija je to namera sve nas već gleda kao rijaliti.Usput, setite se kakvi smo kao ljudi odrasli uz RTS i kad kažete da nećete, setite se srušene zgrade i nastradalih i zašto je između ostalog gađana arhiva. Pa vi kako hoćete, ali trebalo bi da podelite ovo na svojoj stranici. ili vidite šta je Ekrem provalio...negde.

Poslednji Zmaj
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyPet Dec 30, 2016 7:07 pm

E pa Srbijo ,raduj se za Novu Godinu .
RTS je "doneo odluku" da po 11 -ti (jedanaesti ,i slovima ) put reprizira seriju "Bolji život"(1987) .

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kolikim maloumnicima nas zaista smatraju ?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Za "to" ,popove (5 "verskih emisija " ) i Vučića treba da se plaća pretplata ?

Ma bojkot ,bre !











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyPet Dec 30, 2016 7:14 pm

Danubius ::
E pa Srbijo ,raduj se za Novu Godinu .
RTS je "doneo odluku" da po 11 -ti (jedanaesti ,i slovima ) put reprizira seriju "Bolji život"(1987)  .

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kolikim maloumnicima nas zaista smatraju ?



Pa sad ..kome nije smetalo 10x neće ni 11 put.....Hvala lepo.....nisam ovisnik od televizije ... smehsmeh :rlol: :brdski2: rasta :ritam: trtrr
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 EmptyPon Apr 17, 2017 2:16 pm

RTS nastavlja tradiciju repriziranja sto puta repriziranih domaćih serija ,čime verovatno ispunjava uslove za Ginisovu knjigu rekorda i svrstava se u red programske šeme tipa TV Severna Koreja . 
Međutim ....izgleda da se RTS ipak usudila preneti vest o studenstkim protestima u nekoj od emisija vesti ,a da nije minimalizirala ,satanizovala ili omalovažavala iste (kako to rade svi državni mediji) 
To je naravno izazvalo oštru reakciju ministra Vulina (koji je ministar ekspert i glasnogovornik za sve u ovoj zemlji ,od vojske do unutrašnje i spoljne politike ,medije i Kosovo itd )koji je danas zatražio "hitnu smenu rukovodstva RTS "(koje su sami i lično "postavili" ) 
Čim su doslednim poštovanjem bar neke novinarske etike (tačno i pravovremeno izveštavanje ) tako razbesneli Vulina ,još ćemo i "braniti" TV Bastilju ,i dobrovoljno plaćati pretplatu da se "održe" ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?
Nazad na vrh 
Strana 3 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?
» "TREBA " (.)(.) :))))

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: MULTIMEDIJA :: MEDIJI/ ŠTAMPA :: PRESS / RADIO /TV...-
Skoči na: