DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?

Ići dole 
+27
doctorr67
Diplomirani Duduk
Lily
Srdjan92
lollypop
Astra
ZoxZoja
Danubius
brdjanin
MadamX
Gothic
debilko
Sibila_
pesma
zoran1970
daljinski
Kica/Praja
bosankaa
Kurajber
Šmizla
sanjalica.ns
srculence
podbarac
Ladyintheblack
Lakota
dusicaa
Kijara-brm
31 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptyNed Maj 18, 2014 9:02 pm

First topic message reminder :

Poznata je uloga RTS ,iliti "javnog informacionog servisa u službi građana " u poslednjih 20 godina ,pa za vreme preminulog g Tirnanića ,i konačno sada .
Da li kvalitet informacija ,emisija ,i ta televizija uopšte ispunjava uslove da je  smatramo "nacionalnom" ?
Šta mislite ,da li je izgubila medijsku utakmicu sa privatnim televizijama ?
Plaćate li pretplatu ,gledate li RTS ?
Ne znam ima li to u ijednoj zemlji, ali nama , po "Šešeljevom zakonu" iz 90 tih račun za tv predpaltu RTS isporučuje zajedno sa računom za struju ?
Ilustracije radi ,jedan tekst (koji NE treba da bude "vodilja" ) a sa kojim se ,recimo ja slažem .

Ne dam više za pretplatu! link










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio Danubius dana Uto Sep 02, 2014 9:09 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySub Jun 27, 2015 9:18 pm

Upravni odbori Radio-televizije Srbije i Radio-televizije Vojvodine odlučili su da taksa za javne servise od 1. januara 2016. godine treba da bude 500 dinara.



Na upravnim odborima je, takođe, da reše i druga važna pitanja, pre svega oko sistema prinudne naplate takse za one koji je ne budu redovno plaćali, da odrede izgled obrazaca za uplatu takse.


Zakonom je, naime, predviđeno da RTS građanima krajem godine dostavi 12 uplatnica za narednu godinu, koju ovaj mora da uplati do 5. u mesecu za prethodni mesec. Protiv neplatiša RTS i RTV pokreću postupak naplate „u skladu sa zakonom”.


A to, prema rečima ekonomiste Gorana Nikolića, znači da bi RTS u slučaju neplaćanja takse prema dužnicima mogao da se ponaša kao komunalna preduzeća.


- RTS bi prvo mogao da šalje opomene pred utuženje. Ukoliko se građani ogluše i na ovakvu opomenu, predmete šalju privatnim izvršiteljima. Oni dug naplaćuju stavljanjem administrativne zabrane na platu ili penziju, a naplata je moguća i oduzimanjem imovine.

-----
Na ovaj način ,naplatom bi RTS dobijao 75 miliona evra -što je za čitavih 20 više od sume koju sada isisavaju iz budžeta . 
Elegantan potez vlade - finansiranje RTS prebaciti na građane -mi uštedeliiiii,jeeeee ,ala smo pametniiiii. 
A mi smo budale -ako platimo . 
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
MadamX
Grofica od Voždovca



Datum upisa : 13.12.2012

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySub Jun 27, 2015 9:39 pm

Možda ću biti budala, ali platiću račune za RTS. Ne želim da vidim izvršitelje na svojim vratima.

Inače, gledam ponekad i RTS i RTV. Volim da gledam "5kazanje", "Kvadraturu kruga" i slične emisije.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySre Jul 15, 2015 8:23 pm

Počela otimačina za direktorska i urednička mesta na RTS . 
Nije da nema i nekih pouzdanih novinarskih imena koja konkurišu (Olivera Kovačević ,Nebojša Bradić) ali da Lea Kiš konkuriše za urednika "zabavnog programa" ? 
Pobogu ....ko je ikada gledao "Nedeljno popodne sa Leom Kiš " ,na tv "Pink" ,onda mu je jasno kakvoj "zabavi" i" gostima" se možemo nadati . 
Kažem -ikada ....jer njeni "gosti" se okreću u krug -postava "Kursadžija" , drugorazredni folkeri ,"učesnici rijalitija ...." 
Izbrojao sam da je onaj "Đuro Palica" iz Kursadžija gostovao kod nje 17 puta ,a onaj pevač sa belom čarapom na glavi ,zaboravih kako se zove ,9 puta je bio ,i 9 puta pevao onaj svoj jedini "hit" od pre 20 godina . 
Samo nam to treba ,nije dosta repriza i nebuloza i bez Kišove ?  jbt

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kica/Praja
El virtuoso



Datum upisa : 04.12.2009

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySre Jul 15, 2015 8:27 pm

Ovaj put će nam uvaljivati sa računima za struju bez da možemo odvajati kao do skora, ono što smo potrošili struje od rts. Tako je u skoro svim zemljama EU. Plaća se pretplata za državnu tv. Nikada rado ne bih platio dok je vode takvi tipovi kao Bujke, od koga mi se zgadi ručak kad ga vidim onako ljigavog.

Eto to vam je dokaz da Vučić vodi zemlju samo na papiru. Bujketa su mu nametnuli kao i više od pola ministara, kao što su Zorana, Kori, Vujovič, Verbić, Sertić...
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySre Jul 15, 2015 8:37 pm

U AT je nemoguce neplatiti tv pretplatu.Iako nemam cak ni "obavezan" resiver da bih pratila drzavnu tv, pretplatu svejedno moram platiti. Dovoljno da imas tv, radio u kuci. ..duzan si placati 50€ svaka dva mjeseca.
I niko ne postavlja pitanje zasto placati, a ne gledam. .. Imas tv u kuci? E pa plati i cuti. .. to nam dodje nesto kao porez na "imanje" TeVeJa zubbb
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySre Jul 15, 2015 8:49 pm

Kica/Praja ::
Ovaj put će nam uvaljivati sa računima za struju bez da možemo odvajati kao do skora, ono što smo potrošili struje od rts. 
Ako se sećaš ,za to možemo da zahvalimo   Šešelju od 90 tih ,čak i sada se to naziva "Šešeljev zakon" (Zakon o javnom informisanju ) 
Njegova je bistra ideja da se tv Bastilja finansira preko računa za struju,koju svi ipak imaju i na kraju ,moraju i da plate . 

bosankaa ::
U AT je nemoguce neplatiti tv pretplatu.Iako nemam cak ni "obavezan" resiver da bih pratila drzavnu tv, pretplatu svejedno moram platiti. Dovoljno da imas tv, radio u kuci. ..duzan si placati 50€ svaka dva mjeseca.
I niko ne postavlja pitanje zasto placati, a ne gledam. .. Imas tv u kuci?  E pa plati i cuti. .. to nam dodje nesto kao porez na "imanje" TeVeJa  zubbb
Tokom ove "digitalizacije" država je smislila da daje besplatne risivere penzionerima i drugim kategorijama koji su sigurne platiše ,a ne zanima ih ništa što nije na srpskom ,jer i ne znaju drugi jezik . 
Nama ostalima je to neželjeni harač -ne gledamo RTS jer nema šta da gledamo ,pa većina plaća kablovske pakete .Rešenje bi bilo da kablovski operater plati neki procenat RTS ,ali oni to neće ,a mi ignorišemo pomenuti zakon -i ne plaćamo (zasad ,dok ne pronađu način da nametnu na silu )
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kica/Praja
El virtuoso



Datum upisa : 04.12.2009

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySre Jul 15, 2015 9:03 pm

Kablovski operateri su u stranom vlasništvu i ne smeju da im nametnu taj logični procenat. Nije Šešelj tako pametan, to postoji odavno u svetu
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySub Okt 10, 2015 1:09 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Isti taj i njegovi razrađuju trenutno sistem kako da PRINUDNO naplaćuju pretplatu za RTS . 
Nisu sigurni da li prema "Šešeljevom zakonu " preko električnog brojila , upadanjem u tekuće račune građana , ili  "administrativnom zabranom " na platu ,a već imaju i "izvršitelje " ,to su već dogovorili .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
MadamX
Grofica od Voždovca



Datum upisa : 13.12.2012

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySub Okt 10, 2015 2:02 pm

Mislim da će program RTS-a biti kvalitetniji ako budemo svi uredno plaćali.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySub Okt 10, 2015 6:40 pm

MadamX ::
Mislim da će program RTS-a biti kvalitetniji ako budemo svi uredno plaćali.

Pre bih poverovala u Deda Mraza nego u ovo što ti misliš da će se desiti MadamX.

Kad ukinu reklame ili ih svedu na ZAKONOM propisan procenat. Kad STVARNO postanu medijski servis SVIH građana Srbije. Kad se "sete" da su obavezni po ZAKONU da imaju određeni procenat dečijeg programa. Kad racionališu broj zaposlenih (imaju ih više nego BBC a uporedimo programe) onda MOŽDA i razmislim da bih trebala da svoj krvavo zarađeni novac dam i njima. Do tada od mene im MARŠ STOKO BEZOBRAZNA.

Godinama smo plaćali "pretplatu" i dobili smo OVO

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ko misli da će se pod Bujoševićem dešavati nešto drugo nego pod Tijanićem blago rečeno je naivan. Ja da plaćam nekoliko hiljada trutova koji uredno primaju platu a ne mešaju se u svoj posao NEĆU. Nek izađu na tržište kao komercijalna TV ili nek se drže ZAKONA i kad su njihove obaveze u pitanju a ne samo prohtevi.

STOP PRETPLATI
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySub Okt 10, 2015 6:54 pm

Au..ostadoh bez komentara.

ww.rts.rs/page/rts/sr/javniservis/story/285/Pravni+akti/1767728/Statut+i+unutrašnja+organizacija.html

Pogledajte sistematizaciju, niko tu ne sedi besposlen.

Zatim..da li znate koliko reditelji, scenaristi i ostali potražuju od RTS-a?

I da li znate šta sve čini RTS?


Evo odgovora na zadnje pitanje

[You must be registered and logged in to see this link.]

Znači, RTS nije samo Prvi program. Ne čine ga samo info redakcija i zabavni program..










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySub Okt 10, 2015 7:00 pm

Ako se gleda,treba i da se placa... rasta
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySub Okt 10, 2015 7:01 pm

MadamX samo neka logična pitanja:
- Kako BBC može sa mnogo manje ljudi da pravi nekoliko hiljada puta bolji program?
- Kako BBS sa toliko manje ljudi može da pravi toliko sati programa?
- Kako BBS može da isprati značajna dešavanja svuda u svetu a RTS ne može iz BG da ode u Obrenovac tri dana da snimi izveštaj o poplavama?
- Dopuniti jer ja nemam više živaca

RTS je lopovska, parazitska firma koja služi za udomljavanje partijskih i rođačkih "kadrova" i koja traži da iste svi mi finansiramo. Nek se nose u tri lepe ali ni mene niko ne finansira nego krvavo rintam za male pare i još bi i njih da tovim. Ako ću ikog ili išta da tovim onda ću da kupim prasiće. Em su korisniji, em gledanje istih može da bude zanimljivije nego "program" RTS-a.

Aca Informacija, Žika Šarenica ... TO da plaćam? NE PADA MI NA PAMET.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

daljinski


Godina : 61
Location : Schweiz
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySub Okt 10, 2015 7:14 pm

Ja ne znam da li i kod vas postoji plombiranje TV priklljucka. Kada ga zapecate vise se ne placa pretplata.
Osim ako nije donesen zakon da placaju svi koji imaju adekvatne uredjaje za prijem npr. Smartphone.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySub Okt 10, 2015 7:14 pm

ZoxZoja ::
?
- Dopuniti jer ja nemam više živaca

RTS je lopovska, parazitska firma koja služi za udomljavanje partijskih i rođačkih "kadrova" i koja traži da iste svi mi finansiramo. Nek se nose u tri lepe ali ni mene niko ne finansira nego krvavo rintam za male pare i još bi i njih da tovim. Ako ću ikog ili išta da tovim onda ću da kupim prasiće. Em su korisniji, em gledanje istih može da bude zanimljivije nego "program" RTS-a.
Meni je uvek žao što nije posle 5 oktobra urađena lustracija svih "kadrova" RTS . Zato i imamo ove likove koje si nabrojala ,koji rade isto što su i radili 90 tih . 
Zaprepastilo me je da ozbiljno razmišljaju o "haraču na brojila" (Šešeljev zakon) iako ....verovali ili ne ,sami su dali podatak da Srbija ima SAMO 1,5 miliona brojila ???????????? 
RTS služi za hvalospeve Vučiću i kompaniji ,i kao opitni teren za "nove ideje " ,tipa "nacionalni stadion" i sl ,jer ......najveći deo "naroda" ,tj "glasačkog tela" SNS /SPS /SRS su i dalje verni gledaoci i veruju "državnoj televiziji " i "Dnevniku"  (a za zabavu gledaju njene droljaste sestre Pink i Hepi )










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySub Okt 10, 2015 7:26 pm

Pa i ja placam tromjesecno 17,50 € TV preplatu. O tome se moze svadajti zasto ili zbog cega, ali ovdje je to zakon i moras da platis.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySub Okt 10, 2015 7:42 pm

Pitanje za Gotica i Dolinca - Da li Državna televizija mora da se pridržava Zakona tu kod vas? Pitanje je naravno retoričko jer znam odgovor - MORA. E pa ovde se Država i državna TV pozivaju na Zakon i EU ali eto malo zaborave da se drže tog istog Zakona i standarda EU kad su njihove obaveze u pitanju. Ako ste čitali ranije postove ponavljamo Dani i ja kao papagaji šta sve rade ili ne rade u skladu sa Zakonom.

Daljinski nekad je postojala mogućnost "plombiranja" TV-a. Tu mogućnost su uglavnom koristili oni koji su imali smrtni slučaj u porodici pa za vreme korote nisu želeli da gledaju TV program. Ili oni koji su se selili negde pa niko nije ostajao da gleda TV. Tim činom "plombiranja" automatski se prestajao dobijati račun za TV pretplatu.

Dok se TV pretplata plaćala kao deo računa za struju trebalo je roditi mačku u džaku da bi tu stavku izbrisali sa računa. Rođaka ima plac na kom nema nikakvog objekta ali je struja sprovedena i postoji merno brojilo takozvani sat za struju. MORALA je i za to da plaća tu taksu. Znam da je pokušavala da to skine ali stvarno se ne sećam da li je i uspela.

Koliko je takav način plaćanja TV pretplate bio sulud nek vam ilustruje i malo bizarna pričica iz mog sela. Lokalno groblje ima kapelu a ova, naravno, uvedenu struju sa sve brojilom. Mesna zajednica je uredno dobijala da plati "pretplatu" za taj objekat. Muke su bile da se to skine s računa. Inače ovo znam sigurno jer je tadašnji Sekretar MZ bio jedan moj drugar pa nam je povremeno pričao neke zanimljivosti a ovu teško da je moguće zaboraviti.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySub Okt 10, 2015 7:46 pm

Zox, BBC me ne zanima, jer ne gledam BBC, niti njima plaćam pretplatu.

Ne branim ja ovde ni Bujketa ni Tijanića ni Crkvenjakova, ni one pre njih...Ne branim ni političke stranke.

Branim pravo na rad jedne velike radio televizije. RTS postoji od pedeset i neke, čini mi se od 1958.

Na RTS-u rade i obični ljudi, ne samo "zvezde"...koliko samo ima kamermana, koliko vozača, koliko saradnika, koliko dopisništva. I to samo televizija, bez radija.

Šta treba, da i ti ljudi ostanu bez posla pa da se broj nezaposlenih poveća?











[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySub Okt 10, 2015 7:54 pm

ZoxZoja ::
Pitanje za Gotica i Dolinca - Da li Državna televizija mora da se pridržava Zakona tu kod vas?

Ja ovde imam RTS dobio sam ga u paketu sa ostalim programima ali su me pitali hoces ili neces RTS, ako hoces mora dodatno da se plati mesecno 3€ i ja sam pristao svakog meseca da placam 3€ vise taj program ali nisam morao ako nisam hteo.

Neznam kolika je mesecna pretplata kod nas ali bi trebalo da bude slicno "Hoces ili neces RTS", ako hoces onda da se plati.S tim sto bi kod nas trebalo da bude u odnosu na ovde bar 3 puta niza cena mozda 1€ mesecno to je valjda nekih 120 dinara mesecno pa ko zeli neka plati i gleda ko ne zeli ima i drugih programa.[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySub Okt 10, 2015 7:57 pm

ZoxZoja ::
 Ako ste čitali ranije postove ponavljamo Dani i ja kao papagaji šta sve rade ili ne rade u skladu sa Zakonom.

Da pojasnim ovako .
RTS ima 3 300 stalno zaposlenih ,plus preko 1000 "honoraraca" ,tj "saradnika" . 
Prihodi RTS su -Budžet ,pretplata i prihod od reklama i sponzora . 
Znate i sami koliko košta sekunda reklame na državnoj TV ,a poznata je i enormna cifra koja se odvaja iz Budžeta . 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Javna preduzeća su "upućena" da se oglašavaju na RTS ,to je javna tajna (odličan način za pranje novca ) 

RTS posluje tako da 42 % ukupnih prihoda ide u -plate zaposlenih ? 
Sadašnji direktor ima platu od 300 000 ,a masne plate imaju i "viđeniji" novinari. 
I šta se dobija za te silne pare ?  shit3 od programa ! 
Kultura ,dečiji program ,obrazovni program je ravan nuli . 
Ali zato stalno možemo da gledamo popove i reprize repriza . 
STOP PRETPLATI-GRAĐANSKI OTPOR !  pljuc










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio Danubius dana Sub Okt 10, 2015 8:07 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySub Okt 10, 2015 8:02 pm

Na javnim mjestima se placa WC 0,50 Cent. Uglavnom ovdje kod mene se sve mora platiti, nema nista dzabe. Kao i pay tv i drzavni kanali ZDF ili ARD itd. Ove privatni se nemoraju placati.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySub Okt 10, 2015 8:08 pm

MadamX ::
Zox, BBC me ne zanima, jer ne gledam BBC, niti njima plaćam pretplatu.

Pa isti taj RTS se poziva na to da se i BBC-iju plaća pretplata. Nisam ja uzela BBC kao reper već ga kao keca iz rukava (sa Evropskom Unijom) vade nadležni iz ERS-a i Države. Naravno poređenja samo u njihovu korist. Kad ja tražim poređenja šta jedan Englez dobije za pretplatu od BBC a šta ja od RTS-a onda dođu floskule "mi nismo BBC". Ili ova tvoja ja ne gledam BBC.

MadamX ::
Ne branim ja ovde ni Bujketa ni Tijanića ni Crkvenjakova, ni one pre njih...Ne branim ni političke stranke.

Njih je i nemoguće braninti jer ne rade (u slučaju Tijanića nisu radili) posao za koji traže da ih plaćam.


MadamX ::
Branim pravo na rad jedne velike radio televizije. RTS postoji od pedeset i neke, čini mi se od 1958.  

Bonova fabrika, kasnije LŽTK, pa CImos "Kikinda" postoji tj postojala je mnogo duže (vek i po) od RTS-a pa danas gotovo da ne postoji. I ne sećam se da je iko ronio krokodilske suze zbog toga. 8000 ljudi i njihove porodice su živele od te firme. Ali ko inas ebe kad smo beznačajni. Možemo i da pocrkamo od gladi jer nemamo "tradiciju" velike medijske kloake. A i nismo iz BG pa da je ikog briga za nas.

MadamX ::
Na RTS-u rade i obični ljudi, ne samo "zvezde"...koliko samo ima kamermana, koliko vozača, koliko saradnika, koliko dopisništva. I to samo televizija, bez radija.

Šta treba, da i ti ljudi ostanu bez posla pa da se broj nezaposlenih poveća?



Da treba da ostanu bez posla ako nisu u stanju da ga obavlljaju. A očigledno je da nisu. Pogledaj moje prethodne postove i videćeš taksativno nabrojano šta sve NE RADE ili NISU URADILI. Ili po kojim tačkama krše Zakon ove Države. Ja kriminalce i neradnike da plaćam neću.

Ja kao poreski obveznik nisam Centar za socijlno zbrinjavanje. Niko nije pitao kako je meni kad sam ostala bez posla bez ikakve šanse da nađem drugi. Po čemu su to njihove guzice važnije od moje. Ili nek rade ili katanac na bravu. Evo u Vojvodini koliko hoćeš parcela s paprikom za branje a radnika nema. Ako mogu ja zašto ne bi i oni? Ili je to možda gospodi "medijskim radnicima" i stanovnicima PestoLnice ponižavajuće?


Evo ti primera koliko ne rade i koliko su "organizovani". Za snimanje jednog priloga RTS šalje ekipu koja pre liči na ekskurziju. Isti posao su za lokalnu TV iz NS došli običnim Yugom i odradili posao. Profesionalno Njih petoro. Priča je iz mog sela pa znam sigurno koliko raznih "pomoćnika" i "asistenata" džaba leba jede.

NE DAM NI DINARA ZA PRTPLATU.
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySub Okt 10, 2015 8:23 pm

OK, nemojte da plaćate pretplatu. Ali, nemojte posle da kukate kad stignu izvršitelji...

Ja RTS gledam, i gledaću kao i ranije. I normalno, pretplata se podrazumeva da ću je plaćati.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
zoran1970
Mejac
Mejac
zoran1970


Godina : 53
Datum upisa : 03.09.2011

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySub Okt 10, 2015 9:30 pm

Мора се само умирати.
Ртс преплата је насилно рекетирање,насилно наплаћивање и наметање свог производа
Замислите да вам трговац увек наплати на пример цигарете када дођете у радњу да купите Хлеб,и ако му не тражите цигарете и ако сте непушач,и кад кажете трговцу да не желите он вам каже да МОРАТЕ иначе ће вам послати полицију и утериваче да вам насилно наплате,заплене имовину,блокирају рачун на коме примате плату-пензију,или заглавите у затвор..
Ова влада је мафијашка разбојничка,њих десетак криминалаца рекетирају седам-осам милијона становништва.зар то није разбојничка диктатура мањине над већином а живимо у демократској републици чије је начело владавина и одлучивање већине над мањином.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySub Okt 10, 2015 9:39 pm

Normalno je da se placa koristenje TV,radija i uostalom svih prijemnika,pa i auto radija....s tim,sto je RTS postala privatna televezija koju uredjuje Vucic i njegovi,na kojoj nema realnog izvjastavanja,na kojoj se vrti sve i svasta a samo ne ono sto bi ljudi gledali....treba se zaliti na program,vodjenje stanice,a pretplata je obavezna svuda s tim sto za tu pretplatu ljudi ocekuju da imaju bar neki dobar film,a ne reprize,da imaju realne vijesti i izvjestaje,ali posto i novinari moraju da izvjastavaju po direktivi...ko da ih gleda.
Nezakonito je i da se pretplata ubacuje uz racune struje ili bilo sta drugo,jer da je narod pametan kao sto nije,treba da bude slozan pa bas nista ne placa
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySub Okt 10, 2015 10:37 pm

Pink je Vučićeva TV, nije RTS. Mnogo je više prisutan AV na Pinku...daleko manje na RTS-u.

Negde sam čitala da će se tv pretplata plaćati na posebnim uplatnicama, kao što plaćamo telefon ili Infostan.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySub Okt 10, 2015 10:43 pm

Vucica ima svuda i previse,pod njegova Tv mislim da je cenzurisano pod njegovom komandom i stranke mu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptyNed Okt 11, 2015 3:35 am

Astra ::
Normalno je da se placa koristenje TV,radija i uostalom svih prijemnika,pa i auto radija....s tim,sto je RTS postala privatna televezija koju uredjuje Vucic i njegovi,na kojoj nema realnog izvjastavanja,na kojoj se vrti sve i svasta a samo ne ono sto bi ljudi gledali....treba se zaliti na program,vodjenje stanice,a pretplata je obavezna svuda s tim sto za tu pretplatu ljudi ocekuju da imaju bar  neki dobar film,a ne reprize,da imaju realne vijesti i izvjestaje,ali posto i novinari moraju da izvjastavaju po direktivi...ko da ih gleda.
Nezakonito je i da se pretplata ubacuje uz racune struje ili bilo sta drugo,jer da je narod pametan kao sto nije,treba da bude slozan pa bas nista ne placa

Normalno jeste da se placa usluga koju koristis. Normalno jeste i da ti odlucujes koju uslugu ces da koristis a ne da te neko prisiljava da placas nesto sto ti ne treba.
Nije tacno da je svuda placanje uskuge TV obavezno i ako je ne gledas. Konkretno, moja je odluka da li to zelim ili ne. Ne moze mi niko to nametnuti cak i da imam 10 TV prijemnika i isto toliko radio prijemnika. Ako nisam narucio tu uslugu, nisam u obavezi ni da je platim. Cak ni u slucaju da proggrame gledam/slusam preko vlastite antene. Na operateru je da svoj signal cuva od besplatnog koristenja a ne da naplacuje taxe na prinudan nacin. Po medjunarodnom kodu radio difuzije, sve ono sto je dostupno u eteru za prijem ne predstavlja nikakav prekrsaj da se prima.Za razliku od prijemnika, odasiljaci takvih signala su uredjeni vrlo rigoroznim pravilima na kolima se u svim zemljama insistira.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptyNed Okt 11, 2015 4:07 am

Jeste Ziko...i ja sam zapecatila njihove drzavne da nazovem usluge,uzela drugi paket i taj placam....znaci,ono sto zelim gledam,ali pretplata postoji i pravo na izbor....ne mozes imati a ne placati....to zelim reci,a u ovom slucaju,ako neko ne zeli,treba da mu se odobri odjavljivanje RTS-a i da ne placa,posto ne zivim tamo,ne znam ni kako je to regulisano,ali da ide uz racun struje,odvoza smeca i slicno je totalno nezakonito.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptyNed Okt 11, 2015 4:34 am

Astra ::
Jeste Ziko...i ja sam zapecatila njihove drzavne da nazovem usluge,uzela drugi paket i taj placam....znaci,ono sto zelim gledam,ali pretplata postoji i pravo na izbor....ne mozes imati a ne placati....to zelim reci,a u ovom slucaju,ako neko ne zeli,treba da mu se odobri odjavljivanje RTS-a i da ne placa,posto ne zivim tamo,ne znam ni kako je to regulisano,ali da ide uz racun struje,odvoza smeca i slicno je totalno nezakonito.

Po definiciji, pretplata je narucivanje usluge na duzi period. Posto se radi o usluzi i narucivanju onda je to izbor korisnika koji se ne moze nametati. Ako se to podvede pod obavezu bez obzira na volju korisnika, to nije pretplata nego taxa ili doprinos koji nije vezan sa narucivanjem usluge po vlastitom opredjeljenju.
Na srecu, kod mene je to ipak pretplata a ne taxa.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptyNed Okt 11, 2015 8:48 am

Kada ubace TV pretplatu, mada pojam pretplata, znači nešto sasvim drugo, pr'e bi' nazv'o harač, snimiće rimejk svih serija Radoš Bajića i filmova sa njim u glavnoj uloZi, Bolji život i Pozorište u kući sa novim, mladim i leeepim glumcima... možda čak dođu na epohalnu ideju da narodu puštaju filmove sa Čalsom Hestonom, Erol Flinom, Džin Kelijem... jer to narodu treba.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptyNed Okt 11, 2015 11:56 am

Mislim da je "pobuna" protiv pretplate za RTS koju zagovaramo Dani i ja pogrešno shvaćena. Nije stvar u pretplati. Većina evropskih država ima istu. Gotic, Doli, Bosanka i da ne proveravam unazad ko još su pisali o tome.

Po međunarodnim normama (Šefe de zguglaj koje i okači) televizija koja se finansira iz pretplate (obavezne, na nivou države) mora da ispunjava neke norme. To znači da NE SME da ima više od određenog procenta vremena koje zauzimaju reklame. Mora da ima dečiji, obrazovni, naučni program... Dakle nekomercijalni sadržaj koji je bitan za Državu. Dakle to je nekomercijalna televizija. RTS se ponaša kao bilo koja komercijalna televizija i po udelu reklama u programu i po programskom sadržaju. Ali zato traže da ih Država iz budžeta i građani iz sopstvenog džepa finansiraju. I Država (u liku i delu Vlade i Skupštine) ih podržava u tome. Po toj logici sutra ta ista Vlada može da podnese predlog Zakona a Skupština ga usvoji da se uvodi pretplata/taksa/porez za Pink ili bilo koju drugu, komercijalnu, televiziju i da ja (i ostali građani Srbije) moramo da je plaćamo jer je to "po Zakonu".

Što se tiče sudskih izvršitelja kojima prete i RTS, Država a pominje ih i MadamX pa radiće stari dobri paorski način - vile poLeđi ako mi se nacrtaju na avlinskim vratima. Od negde Revolucija mora da počne pa nek bar u Istoriji budem zapisana smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptyNed Okt 11, 2015 12:04 pm

Slobodan Milošević @sloba_milosevic
Ako je "RTS vlasništvo građana Srbije", zašto bi ljudi svakog meseca plaćali nešto što je već njihovo?
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptyNed Okt 11, 2015 12:16 pm

Treba da plaćamo - nismo za bolje. Uvek tako bude - puno se bunimo na rečima, ništa ne uradimo konkretno, u interesu svih - na širem planu.

Imamo zakon o radiodifuziji, imamo Ustavni sud, pretplata mora da se plaća. Harač kao harač, ni prvi ni zadnji.

Zato treba znati da takvi dugovi za tv-pretplatu zastarevaju po zakonu o obligacionim odnosima u roku godinu dana. Lepo čekaš da dug zastari, ako te u međuvremenu ne tuže više puta, i gotovoc.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptyUto Okt 13, 2015 6:38 pm

Na RTS-u za 12 godina 63 reprize: Znate li ko je rekorder?

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptyUto Okt 13, 2015 9:04 pm

Vruć vetar su izostavili, a smela bih da se kladim da je baš ova serija rekorder!
Ili je pobrkana sa "Rođakom"?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySre Okt 14, 2015 12:25 am

TV Dnevnik se reprizira svako veče.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptyČet Okt 15, 2015 9:06 pm

Kao i obično ,država razrađuje načine prinude -kako će da "uteruje" pretplatu za RTS (priča se o zapleni imovine za "neplatiše" ) ,i kao i obično ,nađe se neko ko duhovito odgovori . 











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptyČet Okt 15, 2015 9:14 pm

Sibila_ ::
Vruć vetar su izostavili, a smela bih da se kladim da je baš ova serija rekorder!
Ili je pobrkana sa "Rođakom"?

Ja sam bas ove nedelje odgledao Vruc Vetar na RTS-u preko ovog naseg Tele-Kabla... migg

Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptyČet Okt 15, 2015 9:59 pm

Sve nas u Srbiji pogadja predlog ( a to je verovatno i odluka) da placamo TV pretplatu. Ne kukamo mi zbog 500 din. mesecno, vec zbog cistog bezobrazluka. Ne pruzaju nista a traze da im za to placamo.
Procitah neki dan da i ako ne znaju kako ce nam otimati 500 din. znaju kako ce nam sa sigurnoscu novac uzeti. Kazu, angazovace izvrsitelje.
Pa gospodo, niste li se malko zaigrali ili *bijete mecku resetima*?
Godisnja pretplata iznosi 6000 din. Angazovanje izvrsitelja 10000 din. Da li ce vam se isplatiti ?
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptyČet Okt 15, 2015 10:01 pm

Pa sad Duso,nece po glavi stanovnika zaposliti i izvrsitelja....isplati se njima....ne beri brigu...nego svi spremne bar aparate za gasenje pozara kraj vrata....za svaki slucaj.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptyČet Okt 15, 2015 10:04 pm

Po glavi bas, po glavi celih 10 000!
Jedna naplata kosta 10 000 a koliko izvrsitelja ce biti, to je vec druga stvar.
E sad, ako drzava napravi neki dil, to je nesto drugo.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptyČet Okt 15, 2015 10:06 pm

Nisu još definisali ni KO treba da plaća pretplatu. Neki pominju #SVE GRAĐANE" što bi bilo svaki punoletni stanovnik Srbije. Pa bi recimo mi plaćale 2x500 dinara onda. Ili je nosilac "kućna numera" pa bi onda trebalo definisati ko je nosilac iste što dovodi do situacije da se zapitamo šta ako je nekretnina na dva imena (fifti-fifti muž i žena). Da li bi svako od njih palćao punu pretplatu ili svako po pola?Ili bi iz šešira izvlačili ko plaća a ko ne?

Ovo s pretplatom je "MI OĆEMO NOVCE A VI MORATE DA NAM IH DATE". Čista drumska otimačina.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptyČet Okt 15, 2015 10:09 pm

Zox, njima novci trebaju i naci ce nacina. Mi cemo se peckati i na kraju placati.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptyČet Okt 15, 2015 10:18 pm

Vjerujte mi, mnogo je jeftinije platiti. Imam prilike s tim da se srećem na poslu svaki dan. Zakoni su tako napisani da idu njima na ruku, tako da....
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySub Nov 07, 2015 11:41 am

E zbog ovakvih stvari -ako zbog ničeg drugog (primeti jedan gledalac RTS danas ) . 

Žiku Šarenicu za sveca! Samo je on doveo Zadušnice do potpunog besmisla. Dopičnjaci i krkanluk.


I zbog toga što smo gledali "Roki 2  " najmanje 50 puta na RTS . 
O serijama n treba ni trošiti reči. 










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySub Nov 07, 2015 3:21 pm

Rts program je manje loš od drugih, najviše imaju dobrih emisija, najmanje loših... ipak mi nije jasno žašto ne zagrabe svoj deo od kablovskih medija, koji uzimaju kajmak ?!
Verovatno zato što je vlasnik sbb, a sada i ostalih kablovskih operatera bivši direktor CIA ali to je već njihov problem, ja im pretplatu neću plaćati.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySub Nov 07, 2015 3:28 pm

dusicaa ::
Ne kukamo mi zbog 500 din. mesecno, vec zbog cistog bezobrazluka. Ne pruzaju nista a traze da im za to placamo.





Ovo je nova serija na RTS-u, a "Panta Draškić- cena časti" je TV drama emitovana nedavno na RTS-u.

Verujem da će biti još novih serija, kada se uvede TV pretplata i kada RTS izmiri sva dugovanja.

Usput, nevezano za pretplatu, a vezano za broj zaposlenih- da li znate koliko organizacionih jedinica ima RTS?











[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptyČet Nov 19, 2015 3:10 pm

One nisu bitne link

- Pa koliko to reportažnih kola treba za "proslavu dana Žardarmerije"??? Titova sahrana (ako me sećanje ne vara) je rađena sa osam.

- Koliko to kamera ima RTS kad im ostaje JEDNA da eventualno odrade prenos utakmice EVROPSKIH PRVAKINJA???

Hoćete pretplatu - EVO VAM :smajlikojipokazujesrednjiprst:










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptyČet Nov 19, 2015 6:20 pm

Dijaspora je za RTS pretplatu. Kol'ko sam primetio, svega dve, tri vesti iz rodne grude a prepisuju od CNN-a, RT-a, 'rvata, moje mi Bosne...
'oćemo nastavak serija Radoš Bajića.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptyČet Nov 19, 2015 7:21 pm

John Doe ::

'oćemo nastavak serija Radoš Bajića.


rasta

Dobićeš i reprizu i bonus! Celovečernji film da ga gledaš o svakom prazniku! smehsmeh










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptyČet Nov 19, 2015 7:30 pm

brdjanin ::
John Doe ::

'oćemo nastavak serija Radoš Bajića.


rasta

Dobićeš i reprizu i bonus! Celovečernji film da ga gledaš o svakom prazniku! smehsmeh

"Porodično blago" i "Srećni ljudi" u udarnom terminu.

Dijaspora, dijaspora...


rasta
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptyČet Nov 19, 2015 7:32 pm

Dijasporo imaš sve na jutjubetu ako ti je malo na "nostalgija teveji" grmi










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptyPet Nov 20, 2015 9:20 pm

Da li Vi u Srbiju imate potpisani ugovor sa RTS-om u vezi pretplate? Ako nemate ugovor nemorate ni placati, mislim na kojoj osnovi onda je to? kafa
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptyPet Nov 20, 2015 10:19 pm

80 % Srbije ne može da gleda sutra meč naših zlatnih košarkašica (Nemačka -Srbija ,prva utakmica kvalifikacija za EP) iako se igra u "Pioniru" ????? jer RTS neće da radi direktan prenos ? 
Tako da ,prvakinje Evrope ,niste dovoljno zanimljive da bi vas RTS prenosio ,ima druga posla . 
Neverovatno .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptyPet Nov 20, 2015 10:24 pm

Šefe kasniš. Ja sam im zbog toga pokazala srednji prst još juče(vidi gore pre onog dijasporičnog spamovanja). JBG prenos vežbe Džandarmerije će da pokriva svih 386 reportažnih kola i 2698 kamera pa bi za ZLATNE ostala samo jedna kamera i reportažna. Prenos jenaAreni ako si zainteresovan.

Umesto pretplate od mene će dobiti srednji prst.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptyPet Nov 20, 2015 10:35 pm

Danubius ::
80 % Srbije ne može da gleda sutra meč naših zlatnih košarkašica (Nemačka -Srbija ,prva utakmica kvalifikacija za EP) iako se igra u "Pioniru" ????? jer RTS neće da radi direktan prenos ? 
Tako da ,prvakinje Evrope ,niste dovoljno zanimljive da bi vas RTS prenosio ,ima druga posla . 
Neverovatno .

E da se igra u Njemackoj...pa da se ubije dobra dnevnica...ovako se nikome ne ide u "Pionire".
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySub Dec 26, 2015 9:53 am

RTS -vaše pravo da ne znate ništa. 
Ne samo da bi "srpskonapredni" stavili šapu na Javni servis ,nego otvoreno žele da oteraju Oliveru Kovačević ,što svi vidimo i znamo . 
Ono što možda mnogi ne znaju ,da od 9 "kandidata" za glavnog urednika su čak 4 -članovi kabineta Tomislava Nikolića ? 
Nečuveni  bezobrazluk i otvorena politizacija "javnog servisa" ,i vrlo opasna ideja ,koja ,ako se ostvari ,Miloševićeva TV Bastilja će biti zabavni program ,ako "glas javnosti" bude kreirala Nikolićeva "savetnica za medije " Stanislava Pak (bivša perjanica radikalskog glasila "Velika Srbija" ) 

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySub Dec 26, 2015 3:08 pm

Moj stav je da je ovo sa jednom funtom pretplate čista zajebancija. RTS treba da se finansira iz budžeta. Treba prekinuti finansiranje većine ne vladinih organizacija, ukinuti na desetine parazitskih agencija, rasterati (ne) kulturne radnike koji ne rade ništa ... bilo bi para za najmanje 3 rts i ostalo bi za bolesnu decu, invalide, nemoćne...










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?
» "TREBA " (.)(.) :))))

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: MULTIMEDIJA :: MEDIJI/ ŠTAMPA :: PRESS / RADIO /TV...-
Skoči na: