DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA?

Ići dole 
+4
Smiljan
Mirjana
doctorr67
Astra
8 posters
AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA? Empty
PočaljiNaslov: ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA?   ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA? EmptySre Nov 05, 2008 12:42 am

Vrlo cesto je to prednost,napredak tehnologije ,vidimo i cujemo ljude,prijatelje preko oceana,planina.....ali zasto cesto koristimo ta sredstva i sa osobama koje su nam blizu,a saopstavamo im jako vazne vjesti koje bi normalno trebalo da se kazu u oci.
Zasto radije napisemo sms,a ne odemo do tih ljudi,pa onako uzdignute glave i pogleda popricamo s njima?
Nekad je to nuzno zlo,pa i voljeli bi mi da sve to kazemo u lice.
Ali eto,blagodeti telefona,pa sve to sad ide brze nego prije-izgovor ili nesto drugo?
A i kad lazes,lakse je kad ti ne vide oci,i kad kazes da volis,ne vidi ti u ocima koliko ozbiljno to mislis i da li to i osjecas,kad kazes da ti je zao,ne vidi se ima li suze u oku ili samo parafraziras.......mozes da kazes da si zauzet poslom pa te nema a ti uzivas recimo na MSN-u.Velike su mogucnosti da se sakriju oci.
Ja licno, zaista, ne lazem i ne treba mi telefon za to,ali lakse mi otkuckati broj nego odvozati 30 km da bi popricala sa poznanicom.Mada mislim da uopsteno sve te dobrobiti tehnologije pomalo ubijaju covjeka u nama.
Kako bi bilo lijepo dobiti pismo pisano nalivperom,zar ne?
Pomalo je tuzno...........
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA? Empty
PočaljiNaslov: Re: ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA?   ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA? EmptySre Nov 05, 2008 8:30 am

ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA?

Nemislim da je tako.Ipak radije to obavim telefonom..osim izuzev ukoliko su
razlozi drugachiji,ali ipak u 4 oka je najbolje-zar ne?:)
Nazad na vrh Ići dole
Mirjana

Mirjana


Godina : 49
Datum upisa : 08.09.2008

ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA? Empty
PočaljiNaslov: Re: ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA?   ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA? EmptySre Nov 05, 2008 4:40 pm

Jednostavno, kada ne postoji, lični kontakt, uzbuđenja, stid, nelagodnost, je manje izražena
Nazad na vrh Ići dole
Smiljan

Smiljan


Datum upisa : 23.10.2008

ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA? Empty
PočaljiNaslov: Re: ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA?   ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA? EmptySre Nov 05, 2008 5:34 pm

doctorr67 ::
ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA?

Nemislim da je tako.Ipak radije to obavim telefonom..osim izuzev ukoliko su
razlozi drugachiji,ali ipak u 4 oka je najbolje-zar ne?:)

Ako su u pitanju ozbiljni i vazni razgovori, onda volim da gledam sugovornika u oci....
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA? Empty
PočaljiNaslov: Re: ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA?   ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA? EmptySre Nov 05, 2008 5:37 pm

Lično , volim prednosti tehnologije .Alergican sam na PTT (u zivotu nisam video veći javasluk i gori odnos prema ljudima nego po nasim postama, a o posiljkama , da ne pricam) i zaista je mail tu neverovatna stvar-onaj kome pisemo, dobija ga gotovo trenutno. Znam ljude koji su zaista sentimentalni na staro, dobro pismo(koje ja nisam napisao, ne pamtim) Isto tako , za nas koji komuniciramo na daljinu , mogucnost mobilne telefonije , uz neki od povoljnih paketa je fantasticna stvar. Tuzno je ono sto radi omladina....zamislite , da vam neko saopsti sms-om da vise niste u vezi...Sta se moze reci , u takvom slucaju sms-om? E ,to je hladno, nehumano...svako zasluzuje bar objasnjenje, u oči...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA? Empty
PočaljiNaslov: Re: ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA?   ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA? EmptySre Nov 05, 2008 6:27 pm

Ja sam upravo i postavila ovu temu,jer vidim da se i veze sklapaju masovno elektronski,a i raskidi se obavljaju u par rijeci sms-om.U tom smislu,vrlo IM je olaksana situacija,ne moraju da gledaju necije tuzno lice ili ono molim te razmisli.........napisu sms i vec su slobodni.Gdje je tu dusa.....zalutala negdje u vremenu i tehnologiji.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA? Empty
PočaljiNaslov: Re: ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA?   ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA? EmptySub Avg 28, 2010 11:06 am

Astra ::
Ja sam upravo i postavila ovu temu,jer vidim da se i veze sklapaju masovno elektronski,a i raskidi se obavljaju u par rijeci sms-om.U tom smislu,vrlo IM je olaksana situacija,ne moraju da gledaju necije tuzno lice ili ono molim te razmisli.........napisu sms i vec su slobodni.Gdje je tu dusa.....zalutala negdje u vremenu i tehnologiji.

Kako stvari ovde napreduju ....nije daleko dan kada će se i saučešća zbog smrti drage osobe biti slana prigodnim mailom ili sms -om .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA? Empty
PočaljiNaslov: Re: ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA?   ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA? EmptyPon Avg 30, 2010 9:52 am

ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA?

Lakse je jer svi danas vise kontaktiraju putem interneta i putem telefona.Ne kazem da nema druzenja,ali ih je svakako daleko manje ...pocevsi od djece koja su sve manje napolju,a sve vise za kompom i "druze" se putem msn,Skype,Facebook ili sta vec koriste.A i nas odraslih koji cemo se odreci nekih "nevaznih" kafa i to vrijeme cemo provesti bilo gdje na netu...I gotovo nam je postalo normalno da svoj zivot provodimo na netu...Ispijamo kafe,druzimo se,zabavljamo...Pa valjda u korak sa tim ide i to da cemo nekad nesto saopstiti i putem maila ili nazvati telefonom.
Pisma su odavno izblijedila.Licno,volim pisma,ali ih ne pisem...Kad hocu da se javim prijateljima,rodjacima,to uradim mailom :(( ,jer...sto rece Danubius,to je mogucnost da se prije procita,a i uzvrati.Lakse mi je sjesti za komp,otkucati sto zelim i odmah poslati,nego napisati pismo(sto mi je drazi dio) ali ono ceka dok odem do poste i predam ga...pa dok ga taj neko dobije...traje to.Ovako u momentu,iznesem svoja osjecanja,zatrazim savjet...pruzim toplu rijec kad osjetim da je nekom potrebna i taj neko je dobije bas kad treba,a ne par dana kasnije.
Recimo,moja najbolja drugarica(kuma) zivi u Americi i najlakse nam i jeste kontaktirati putem interneta i telefona.I razmijenimo daleko vise Mailova nego sto bismo napisale pisama.Desavalo se da jedna drugoj saljemo i slike u pismo,pa ih nikad ne dobijemo...Ovako za cas razmijenimo sve slike i dijelimo i dobre i lose trenutke jedna sa drugom...Kad sam se porodila,ja sam je iz porodilista zvala da cuje kako joj kumce place i zamislite njen osjecaj...Kako rece ona:"Imam osjecaj da sam sad tu sa vama." A osjecaj ne bi bio isti da je dobila pismo 7 dana poslije...

Sto se tice nekih vaznih saopstenja,nikad to ne radim mailom,sms-om,pozivom,pismom...Tada sam uvijek za "oci u oci" ,naravno sa osobama koje su mi blizu...


I jos da napomenem da sva pisma koja sam dobila cuvam(Najvise ljubavna )
ruza Sijecaju me na lijepe trenutke...kada su se leptirici poigravali u stomaku...Kada su se razmjenjivale "sve njezne rijeci svijeta"...pa sve to pretoceno u pismo...Divne uspomene... ererere











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA? Empty
PočaljiNaslov: Re: ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA?   ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA? EmptySub Jan 28, 2012 10:06 pm

Kukavice rijesavaju tim putem problemi ili sukob.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA? Empty
PočaljiNaslov: Re: ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA?   ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA? EmptySub Jan 28, 2012 10:13 pm

Lakše je jer ne gledaš tu osobu u oči . Obično imamo i malo ljudskosti ,griže savesti pa nam nije svejedno da neko pati (bar bi trebalo ) U stvari -time ponižavamo tu osobu, i naravno, postupamo kukavički .
Najbolja su mi ona saopštenja na Facebooku ...
"U vezi" .....pa više nisu "u vezi"...i sredjena stvar . [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA? Empty
PočaljiNaslov: Re: ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA?   ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA? EmptyNed Jan 29, 2012 1:51 pm

Meni recimo nije; moji tel razgovori su cisto informativni, so par minuta, obozavam skype, i vrlo rijetko, skoro nikad ne dajem kritiku via mail or phone. VoLem u cufa:))
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA? Empty
PočaljiNaslov: Re: ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA?   ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA? EmptyPet Okt 04, 2013 6:20 pm

Slazem se s Danijem,ne vidimo reakciju,a ni sagovornik nas,zato je lakse..
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA? Empty
PočaljiNaslov: Re: ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA?   ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Do petice preko interneta
» ISTORIJA -PREKO FACEBOOKA :))))
» FACEBOOK i drugi "izlozi" ...
» Zasto odustajemo...?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: SVAŠTA NEŠTO :: SVAŠTARA-
Skoči na: