DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Dajte krv umesto polivanja vodom BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Dajte krv umesto polivanja vodom BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Dajte krv umesto polivanja vodom

Ići dole 
+2
ZoxZoja
dusicaa
6 posters
AutorPoruka
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Dajte krv umesto polivanja vodom Empty
PočaljiNaslov: Dajte krv umesto polivanja vodom   Dajte krv umesto polivanja vodom EmptyUto Avg 26, 2014 5:04 pm

Moram malo da progooglam ko i kakvim tekstom je pokrenuo ovu akciju ali to možda nije ni bitno. Neko je inspirisan onim polivanjem ledenom vodom pozvao Srbiju da se uključi u akciju Ne morate se polivati ledenom vodom DAJTE KRV.

Svi znate koliko je dobrovoljno davanje krvi značajno pa hajde da oni koji mogu i hoće nek se pridruže. Ja nema transfuziju u selu ali kad prvi put dođu otići ću i likvidirati svoj strah od igle koji me decenijama sprečava da to uradim. I izazvaću troje svojih prijatelja da urade isto.

Ne morate se polivati ledenom vodom DAJTE KRV link

P.S. Prijatelji iz regiona slobodno kopirajte ovu akciju










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio ZoxZoja dana Uto Avg 26, 2014 6:28 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Dajte krv umesto polivanja vodom Empty
PočaljiNaslov: Re: Dajte krv umesto polivanja vodom   Dajte krv umesto polivanja vodom EmptyUto Avg 26, 2014 5:17 pm

ZoxZoja ::
Moram malo da progooglam ko i kakvim tekstom je pokrenuo ovu akciju ali to možda nije ni bitno.

Imas u temi tekst o tome i video.
Nisam dobrovoljni davaoc krvi, ne zato sto sam stipsa, niti se bojim, vec zato sto sam citavog zivota bila malokrvna. U par zadnjih godina, stabilizovala sam krvnu sliku.
No, lekari mi ne savetuju davanje krvi. Cak su hteli da me onemoguce, da dam krv, kad je trebalo mom bratu. Ineca *O* Rh+ sam krvna grupa i kao takva, mogu dati krv svim ljudima sa drugim krvnim grupama.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Dajte krv umesto polivanja vodom Empty
PočaljiNaslov: Re: Dajte krv umesto polivanja vodom   Dajte krv umesto polivanja vodom EmptyUto Avg 26, 2014 5:25 pm

Dušice hvala za info pogledaću u temi. Ovu grupu tj stranicu na FB šerovala moja prijateljica a svraka radoznala morala da vidi šta je.

Ja se bojim igle od kad sam napravila sebi problem kao devojčica još. Ne volim tog horora gde mi je koleno oteklo kao lubenica i posle seckanja na živo (sreća u onaj ladni sprej i doktora dobrog srca) da izađe gnoj.

Odavno se kunem da ću dati krv i da ću i u tome slediti svog tatu koji je imao nekih 75 upisanih davanja za života. Ali eto uvekje strah bio jači od mene pa sam"zaboravljala" datum kad dolaze kod nas.

Što se tiče malokrvnih imam jednu takvu koja kad hoće da kaže da neko nema "kapi krvi u sebi" to definiše: Taki si mi lep rumen ko da sam te ja rodila.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Dajte krv umesto polivanja vodom Empty
PočaljiNaslov: Re: Dajte krv umesto polivanja vodom   Dajte krv umesto polivanja vodom EmptyUto Avg 26, 2014 6:26 pm

Davala sam krv dok sam bila "zdrava",to jesam i sad,po pitanju krvi,ali moja prijasnja dijagnoza,sada vec 10 godina stara ne dozvoljava mi vise davanje krvi i to me svaki put rastuzi kad vidim da se organizuje akcija davanja krvi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Dajte krv umesto polivanja vodom Empty
PočaljiNaslov: BLOOD CHALANGE -i mi se dosetili nečega pametnog ?   Dajte krv umesto polivanja vodom EmptyČet Avg 28, 2014 10:26 pm

Dnevni list "Telegraf" je došao na odličnu ideju ,da po ugledu na "ledeni izazov" stimuliše dobrovoljno davanje krvi .
Prva je akciju podržala Jelena Karleuša -i "prozvala" urednike tri najveća dnevna lista .

[You must be registered and logged in to see this image.]
Po vestima ,akciji su se pridružili još neki "poznati" ,pa i Tomislav Nikolić?
Šta mislimo o ovome ,da li bi prihvatili "izazov" ?










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio Danubius dana Čet Avg 28, 2014 10:40 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Ladyintheblack
Maskota Foruma
Ladyintheblack


Godina : 31
Location : Gdje ljubav putuje....
Humor : Uvek raspolozena :)
Datum upisa : 05.05.2014

Dajte krv umesto polivanja vodom Empty
PočaljiNaslov: Re: Dajte krv umesto polivanja vodom   Dajte krv umesto polivanja vodom EmptyČet Avg 28, 2014 10:33 pm

Veoma pametna ideja vec sam to negdje rekla...
Rado bih se odazvala samo neznam jel to puno boli?
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Dajte krv umesto polivanja vodom Empty
PočaljiNaslov: Re: Dajte krv umesto polivanja vodom   Dajte krv umesto polivanja vodom EmptyČet Avg 28, 2014 10:36 pm

Ovo je već pametnije ideja..
Šta bre da prihvatim.Jeste da sam  0+.
Eritrociti su dobri ,ali gvožđe me zeza svremena na vreme..
Ne znam ko bi se usrećio...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Dajte krv umesto polivanja vodom Empty
PočaljiNaslov: Re: Dajte krv umesto polivanja vodom   Dajte krv umesto polivanja vodom EmptyČet Avg 28, 2014 10:37 pm

Lično mislim da će akcija imati veliki uspeh .
Ranije su dobrovoljni davaoci krvi imali razne beneficije u zdravstvenim uslugama ,sada se to znatno smanjilo ,pa se smanjio i broj davalaca .
Ovo bi moglo da prođe .
Da objave gde će i kada krv davati Ceca ili Vučić -obožavaoci bi masovno pohrlili tamo da i oni daju ,čekali bi satima u redovima .
Ulizice iz partija bi dali i levi testis da dobiju koji "poen"
Naši "poznati" će radije da daju krv nego pare ,i mislim da će se odazvati (i naravno, povesti svoje novinare da ovekoveče njihovu "humanost ") 
Mala cena za medijsku promociju .
Narod opet ,može da još daje samo krv -para nema ,a krvi svako ima ,i kao i do sada ,uvek se pokazalo da propagandne kampanje čine svoje .
Ako odigraju dobro -zavod za transfuziju će dobiti rezervi kao nikada .
Jedino što ne bih voleo da pročitam ,a znajući primere "humanosti" koje se pretvore u nešto drugo ,da je neko prodao par cisterni krvi koju su ljudi donirali .
Ne zaboravite ,ovo je Srbija -videli smo i gore stvari ,potpuno je moguće .
Dao sam krv dva puta ,i nije mi problem ni sada ,preživeo bi bez  250 jedinica  koje uzmu ,ionako nam piju krv svaki dan ,neka bar neko ima koristi.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Dajte krv umesto polivanja vodom Empty
PočaljiNaslov: Re: Dajte krv umesto polivanja vodom   Dajte krv umesto polivanja vodom EmptyČet Avg 28, 2014 10:43 pm

Danubius ::

Jedino što ne bih voleo da pročitam ,a znajući primere "humanosti" koje se pretvore u nešto drugo ,da je neko prodao par cisterni krvi koju su ljudi donirali .

To bi bilo dno. Pošto smo doživeli više puta zloupotrebu humanosti ništa nije isključeno:(










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Dajte krv umesto polivanja vodom Empty
PočaljiNaslov: Re: Dajte krv umesto polivanja vodom   Dajte krv umesto polivanja vodom EmptyČet Avg 28, 2014 11:21 pm

Dani oni međusobno prodaju krv oduvek. Sestra mi je radila na hirurgiji i to u operacionoj sali pa znam iz prve ruke da jedinica krvi iz podruma gde je transfuzija dok stigne u salu košta nešto ranga 50 evra (nisam sigurna sad za cene). Bilo je i prodaje napolju to sam opet čula ali nemam dokaza. Ipak sam rešila da dam krv prvi put u životu i da prevaziđem taj strah koji imam od detinjstva. Naravno ako utvrde da mogu.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Dajte krv umesto polivanja vodom Empty
PočaljiNaslov: Re: Dajte krv umesto polivanja vodom   Dajte krv umesto polivanja vodom EmptyČet Avg 28, 2014 11:26 pm

Lady ni malo ne boli...jedino ako imas fobiju od igle ili da vidis krv
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sponsored content





Dajte krv umesto polivanja vodom Empty
PočaljiNaslov: Re: Dajte krv umesto polivanja vodom   Dajte krv umesto polivanja vodom Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Dajte krv umesto polivanja vodom
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Dajte nadimak osobi iznad....

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: SVAŠTA NEŠTO :: SVAŠTARA-
Skoči na: