DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 KREČENJE I FARBANJE

Ići dole 
+20
Black Wizard
Blebetalo
Sunce ljubavi
sonia
tvrtko
promaja
Auror@
Kijara-brm
Danubius
montoya
sanjalica.ns
EAGLE
Zana
ZezaM
Samhain
Lily
Ivana_258
Astra
AstrinaKomsinica
bosankaa
24 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: KREČENJE I FARBANJE    KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 EmptySub Apr 09, 2011 9:21 am

First topic message reminder :

Imamo o svemu -nemamo ništa o zidovima i plafonima , farbanju stolarije u stanu i sl....
Pa da malo razglabamo o tome :

Kakve boje i materijale imate na zidovima, radite li to sami ili vam rade majstori ?

Dakle...ovde malo o krečenju i farbanju .










KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 155klf10


Poslednji izmenio Danubius dana Ned Jul 01, 2012 8:41 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KREČENJE I FARBANJE    KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 EmptyUto Apr 03, 2018 6:31 pm

Lepaaaaaaa

Purpurna


Slično kao sa narandžastom bojom, previše jarka purpurna boja može da deluje napadno i drečavo. Potrebno je koristiti male doze i svetle nijanse, koje omogućavaju uspešno kombinovanje sa unutrašnjim bojama. Postoji lepa nijansa plavkasto-purpurne boje koja u kombinaciji sa pozadinom u neutralnim pastelnim  bojama, najčešće sivom, izgleda predivno. Purpurna može da se kombinuje još i sa sivomaslinastom, zelenkastom, ili metalnom pozadinom.


KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 Purpurna-vrata
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KREČENJE I FARBANJE    KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 EmptyUto Apr 03, 2018 10:09 pm

Okano ::
Uskoro krece sezona ....
razmisljam o dnevnoj nekako sam par godina unazad za kombinacije boja , tako ove godine mesto (narandzasto-zelene) odlucila na ove dve boje ;)

KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 2480x310KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 Letylt10
Samo jednom sam se dao nagovoriti na "boje" ,i bila je kombinacija "jako žuta" + "tamno plava" .Objašnjenje je bilo da "unesem malo boje u život " (stan) Lično mi nije prijalo očima ,ali hajde ....tadašnja moja "partnerka" (slobodno mogu reći i možda najozbiljnija veza )  je htela tako ,pa sam pustio . Objektivno -stan ,tj, dnevna soba je izgledao kao sedište Demokratske stranke .
KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 Demokratska_stranka_31052017

Par godina kasnije ,zet me nagovori da obojim u "breskva " boju ,jer je lepa ,pastelna,blaga....i ostalo mu 10 kila skupe i "kompjuterski mešane " boje ,pa da se ne baci .Tri puta sam premazivao sledeće godine dok je ta "blaga" boja prestala da probija . 
Od tada -zidovi isključivo u belo . 
Ne zato što sam star i dosadan (a jesam ) nego zbog toga što bilo kakva boja zahteva da se nameštaj "uklapa" sa njom . Pošto mi nismo u mogućnosti da često menjamo nameštaj ,tepihe,zavese  i sl ,kako god se okrene ,deluje "šareno" (bar za moj ukus ) 
Bela je neutralna ,deluje "čisto" ,dobro reflektuje svetlost i lako se "osveži ",posle zimskog loženja i pušenja ,tačno "sine" kada se sveže "okreči" . Kakav god da je nameštaj ,uz "belo " ,prolazi (a moj je uglavnom -crn ) 
Ali ,kao što rekoh -ja sam star i dosadan,pa možda nisam u pravu (iako ,biće da imam iskustvo ,a nekako mislim da i naši stari nisu bili blesavi i nisu imali nameru praviti bolnicu od kuće ,nego su imali druge razloge za "belo" )
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KREČENJE I FARBANJE    KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 EmptyUto Apr 03, 2018 11:06 pm

I sa bojama treba znati.Ja volim boje,ali zato pažljivo biram da ništa ne vrišti i ne dreči.
Sećam se mog pokušaja da ja krečim,ali najmanju prostoriju-rezede zeleno.To je ispala boja kao kad si online na forumu KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 Icon_online_en .Užas(srećom rešili su drugi)
Zoveš majstora koji se razume pogotovo kad su veće površine u pitanju-uz kosultaciju koje boje uz koji nameštaj -nema promašaja.

Znam da neki ne vole boje ,pa i mlađi jer ne mogu često da menjaju nameštaj odustaju od boja.
 Mamina prijateljica  kad je videla "radnu sobu" da je plava(tada bila) -pitala me jel ovo Tuđmanova rezidencija.  ludismeh
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KREČENJE I FARBANJE    KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 EmptySre Jun 20, 2018 10:44 pm

Ništa lakše nego ofarbati metalnu kapiju .Uzmeš boju ,valjak ....i teraj .
Da nije ....*ebena kapija napravljena tako da svaki segment drže aluminijumske lajsne . Ja bih naravno prefrabao -ali ne ! Aluminujum ne prima boju ,tj, možeš ofarbti ,ali će se boja oguliti i otpasti .I šta onda ?Prelepi onim "trakama" .
Kapija ima 24 takva "segmenta" .(ne znam kolika je ,ali verovatno 5 x5 )  Dok sam kako-tako to prelepio ,prođe pola dana (bukvalno) Da ne kažem da nijedna širina trake ne odgovara ,na svaku lajsnu-lepi dve ,jer fali nekih 3-4 mm .
*ajd sad da farbam .No malo sutra ! Kapija vrela ,boja dobija neke sitne "mehuriće" ,kako je mažeš .
Ok, sačekaćemo veče ,da se ohladi .
Dođe veče ,hajde sad da se farba ,bar prvi sloj . Ide to lepo ,prefarbam velike površine (za "između" će trebati bukvalno četkica za likovno) računam ,sad je ok . Još je dosta toplo da se lepo suši .
Izađem da pogledam posle jedno pola sata ,a ono ....kapija prekrivena nekim malim ,crnim mušicama ,koje su se ulepile ?
Tu popizd... i ostavim sve za sutra u "ranu zoru" ,jer jedino tada se ,verovatno ,može raditi bez svih ovih gluposti . "Navio" mobilni na 05 h ,pa će da se vidi .
Ali ni to nije sve (što bi rekli u TV Shopu )
Cela operacija mora biti završena sutra ,jer se predviđa "veliko zahlađenje ,sa pljuskovima i grmljavinom " već sutra uveče .
Pri tome je boja "uljana" -jer nema sive na "vodenoj bazi" ,a sam prodavac mi preporučio da ne uzimam "nitro" jer nije trajna .To znači duže sušenje (mada ,po ovoj vrućini ,to i nije neki faktor )
Ostaje mi samo da psujem zeta i njegovu ekipu koja je sve to osmislila ,napravila i ugradila (za čega zaista nemam šta da kažem ,jer su to obavili super profesionalno ,u milimetar ,cela "montaža" nije trajala pola sata ) Pa, javim vam sutra u ovo vreme kako sam prošao ,jer ništa više nije sigurno -kiša počne da pljušti i iz vedrog neba ,ovih dana .
I da ,nisam pomenuo ....lokalni vrapci koriste moj auto i kapiju kao svoj wc "u letu" .Zašto baš tamo ,pored toliko drugih "ciljeva" nemam pojma . suicid
ps .pomenuh li negde kako sam prošao sa zidom (jedno 10 x 4 m ) ? Nanesem ja "prajmer" (emulziju ) i hajde sad da se osuši ,pa da se "kreči" Uzeo sam "Weber" ovo ,najskuplje ,hajde da bude kako treba . Nisam ni kafu stigao skuvati -eto pljuska ,digao se i neki vetar ,i tačno "baca" na zid ? Sve je scurilo -i to sam sve radio ponovo . dm5
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KREČENJE I FARBANJE    KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 EmptySub Apr 13, 2019 7:30 pm

Kod mene -počelo .
Ovoga puta ću ispoštovati šta treba -sušenje prajmera 24 pre "bitempere" ,šmirgljanje drvenarije ,pa nekoliko slojeva "osnovne" ,pa tek onda završna boja .
Koliko će sve to trajati -teško je reći .Par nedelja sigurno. trtrr
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KREČENJE I FARBANJE    KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 EmptySre Jul 21, 2021 3:43 pm

Naprasno reših da okrečim moju "dnevnu" Samo 2 zida ,rekoh -časom ću.Tako i bi ....samo....
Meni se činilo da je "lepo belo" i eto da malo "osvežim"
A ovo je istina i stvarno stanje ?

KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 21913610

Razlika je više nego evidentna (a još nije ni suvo ) .Toliko sam "ćorav" ???
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KREČENJE I FARBANJE    KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 EmptySre Jul 21, 2021 5:19 pm

Ove godine će krečenje da otpadne. Nije da ne treba ali ne može i Zoxy dva meseca kući i majstor Robi da kreči. Ja sam inače odustala od svih molersko-farbarskih radova koje bih lično izvodila. Pomenuti majstor-Robi je moj stari drug iz njivskih dana pa imam protekciju da me uzme u rad i kad je u najvećoj gužvi. Imao je dobru obuku uz oca koji je bio jedan od traženijih majstora pre nego što je otišao "preko". Uz to voli to što radi, zna i raznorazne egzibicije po zidovima da izvede, ima alat i da postavi garnišnu i takve slične sitneži koje se rade kad već pokreneš sve u kući.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KREČENJE I FARBANJE    KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 EmptySre Jul 21, 2021 5:27 pm

ZoxZoja ::
. Ja sam inače odustala od svih molersko-farbarskih radova koje bih lično izvodila.

A šta misliš -da sam ja neki "majstor" ?
Ko izmisli "bitemperu" i "valjak" -svaka čast .
Meni ne pada teško ,a moja sirota majka presrećna. 
Jer je ona krečila decenijama . Krečom -a to je zaista zaj....
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KREČENJE I FARBANJE    KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 EmptyPon Jun 13, 2022 7:52 pm

Kude mi došla ideja da počupam lamperiju u kevinom predsoblju ?
Za sada sam prošao ovo: izlupati ceo zid ,pa emulzija , pa "prva ruka" i mrežica ,pa "druga ruka" ...tu već odlepm jer "majstor" ,umesto 2 dana "otegao" na 5-6 ?
I kao -ne treba mi ni glet...dosta je ravno (a jeste) ,i koliko mi mislio naplatiti (i tu "dve ruke" ) za te pare sam  kupio laminat za pod (i bar  2-3 dana "uštedeo )
Sam ću okrečiti  (prešao dva  puta -sutra valjda samo korekcije )
Još se ništa ne vidi,jer me čeka farbanje -ali se vidi razlika između "sveže okrečenog" i farbe od pre 2 godine .Drastično .A to je predsoblje -niti se loži ,niti ko tamo puši ???

KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 150

KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 232

KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 320

A da mi baš "kilavo" ide-ide .
Ovi "majstori" su mi baš "uzeli volju" .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KREČENJE I FARBANJE    KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 EmptyUto Jun 14, 2022 8:01 am

Prošle godine sam video majstore na delu. Glatke površine preći sa natopljenim "zogerom" ili je dovoljno je samo blago pokvasiti površine na kojim ne treba farba i odmah nakon farbanja, preći ponovo sa vlažnim. Uradio sam to u stanu i skratio vreme čišćenja na 3 četvrtine vremena.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KREČENJE I FARBANJE    KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 EmptySub Jun 18, 2022 11:28 am

KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 151

KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 233

Konačno..."lajsne" postavljene .
Još "farbanje" (petoro vrata )
Krečenje -ende .
Tri puta ...dosta je bilo . brdski










KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 155klf10

bosankaa likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KREČENJE I FARBANJE    KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 EmptySub Jun 18, 2022 12:03 pm

Gdje me nadje sa temom KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 900975  Mene to tek ceka.Prvo djecija soba krecenje sa predhodnim "krpljenjem" plafona...jer je majka Zvrku za rodjendan radila dekoraciju sa nikad jacim ljepilom. Bukvalno su ostale rupe na plafonu!
A kad se vec to radi, pa se mijenja krevet, a zašto  ne zamjeniti i parket? Ma jasta bolan.Samo neka se radi...i plaća!
Muka mi je i kad pomislim  na krečenje.Mada...najgore tek dolazi nakon istog. Pomjeri, peri sve sto se oprati moze...vracaj, premjestaj...ko pusto zensko girlvrc











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KREČENJE I FARBANJE    KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 EmptySub Jun 18, 2022 1:43 pm

bosankaa ::
Gdje me nadje sa temom KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 900975  Mene to tek ceka.Prvo djecija soba krecenje sa predhodnim "krpljenjem" plafona...jer je majka Zvrku za rodjendan radila dekoraciju sa nikad jacim ljepilom. Bukvalno su ostale rupe na plafonu!
A kad se vec to radi, pa se mijenja krevet, a zašto  ne zamjeniti i parket? Ma jasta bolan.Samo neka se radi...i plaća!
Muka mi je i kad pomislim  na krečenje.Mada...najgore tek dolazi nakon istog. Pomjeri, peri sve sto se oprati moze...vracaj, premjestaj...ko pusto zensko girlvrc

Ne bi verovala šta još mene "čeka" ?
Da i nešto "preskočim" ,i "odbijem" ovo predsoblje ..Kod mame -kuhinja /trpezarija (9x 4) visine 3 m .Pa njena dnevna ,spavaća ,kupatilo(jer pločica ima samo do visine 1,5 m ) Pa moja "dnevna " i kuhinja ,klinčeva (2 god nije krečena ) +farbanje ?
Dok ti budeš na nekoj Ibitzi -ja ću da budem u "kantama ,valjcima ,četkama " zubic










KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KREČENJE I FARBANJE    KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 EmptyPet Jun 24, 2022 5:42 pm

Pomalo mi "farbanje" polako ide "na stvar" .
Sam sam kriv -prvo ,što sam rešio da ovoga puta bude "kako treba" .
Znači ...šmirglanje ,prajemer (x 2 ) ,završna (bar x2 -3)
Još uvek sam u kevinom predsoblju "iznutra" ???
5 vrata -što ne bio problem -da "štokovi" nisu od 60-70 cm +ornamenti ?
Nikad kraja.... cherry










KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KREČENJE I FARBANJE    KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 EmptySre Sep 14, 2022 11:55 am

Terasa -krug 1 (a treba još 2 sloja )
Kud mi i smetao beton...."što ne bi u zeleno" ?(moja idiotska ideja )
Eto mi sada svake godine ...."u zeleno" Budala !

KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 Ter10










KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 155klf10

montoya likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KREČENJE I FARBANJE    KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 EmptyPon Mar 18, 2024 4:20 pm

Savet kod kućnog farbanja -ne ostavljaj kutiju sa bojom iza leđa (prevrnuo sam ,naravno-na laminat)
Srećna okolnost -boja na bazi vode -sunđer ,voda ,krpa....prošlo bez posledica .










KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KREČENJE I FARBANJE    KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 EmptyUto Apr 02, 2024 4:32 pm

Ima li neko ko već dve nedelje farba i čisti gajbu? Posle krečenja ?
Sem mene ...koji sam živeo momački (čitaj -kao svinja )
E pa došlo na naplatu....
Ali ide ...nekako ...










KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KREČENJE I FARBANJE    KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 EmptyUto Apr 02, 2024 10:58 pm

Danubius ::
Ima li neko ko već dve nedelje farba i čisti gajbu? Posle krečenja ?
Sem mene ...koji sam živeo momački (čitaj -kao svinja )
E pa došlo na naplatu....
Ali ide ...nekako ...
u svakoj prostoriji napravi saharu.samo na jedan zid.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KREČENJE I FARBANJE    KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 EmptyUto Apr 02, 2024 11:12 pm

Kijara-brm ::

u svakoj prostoriji napravi saharu.samo na jedan zid.

Ovo nisam razumeo ?
cherry










KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KREČENJE I FARBANJE    KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 EmptyUto Apr 02, 2024 11:23 pm


Danubius ::
Kijara-brm ::

u svakoj prostoriji napravi saharu.samo na jedan zid.

Ovo nisam razumeo ?
cherry










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KREČENJE I FARBANJE    KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 EmptyUto Apr 02, 2024 11:42 pm

Kijara-brm ::

Danubius ::
Kijara-brm ::

u svakoj prostoriji napravi saharu.samo na jedan zid.

Ovo nisam razumeo ?
cherry

Aha ,to ?
Ma jok ...većinom ostaje "španski zid" Mada je bilo i nešto "mrežice" pa prva /druga "ruka",glet,krečenje...ravno kao staklo .
Boja svuda -isključivo bela .










KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Đole

Đole


Datum upisa : 07.10.2011

KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KREČENJE I FARBANJE    KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 EmptyUto Apr 09, 2024 11:25 pm

Evo, došlo vrijeme da se farba ograda, deset godina izdržala sad napada hrđaa. Ova sprava, kompresor na principu el. mag. kotve, tada, super uradio posao. Slabo očistio dizne pa sad razređivačom jedva pokrenuo...
KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 20240408-085613
Nekad sa istim kompresorom.
KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 20597381-308956232910571-1647656299707765473-n
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KREČENJE I FARBANJE    KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 EmptySre Apr 10, 2024 7:45 pm

Đole ::
Evo, došlo vrijeme da se farba ograda, deset godina izdržala sad napada hrđaa. Ova sprava, kompresor na principu el. mag. kotve, tada, super uradio posao.
Eeee,lako tako ..ja sve "ručno ".
Ali sam našao "majstora" koji će da uradi kod majke ...ja "svoje " vučem mesec dana suicid a do sada sam sve i kod nje radio sam .
Sada nisam za penjanje i silaženje sto puta sa merdevina .










KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KREČENJE I FARBANJE    KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 EmptyUto Apr 16, 2024 9:57 pm

Ono kada ti "majstor" javi u nedelju uveče -da ne dolazi ,iako si ugovorio decentno 5 dana ranije -u ponedeljak ?
Obavio sam sve sam ,za dva dana .Tri prostorije -9x3,5 ,4,5 x4,5 ,i 5x5 +kupatilo )nekih 2x4 iznad pločica ("krečenje" ) Toliko  o"majstorima"










KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KREČENJE I FARBANJE    KREČENJE I FARBANJE  - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
KREČENJE I FARBANJE
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: KULTURA STANOVANJA-
Skoči na: