DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...

Ići dole 
+18
Blebetalo
Black Wizard
Ladyintheblack
Danubius
Kijara-brm
AstrinaKomsinica
Crna_ovca
sanjalica.ns
Orhideja
Silvy
Andjelika
Sanjalica
Lily
Smiljan
SunStorm
doctorr67
Oci-ANDJELA
PJER
22 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptyNed Feb 22, 2009 6:00 am

Naučnici s Univerziteta u Sheffieldu otkrili su da konzervans E211 - koji se nalazi u pićima kao što su Fanta, Pepsi Max, Sprite, Coca-Cola - ima mogućnost "isključivanja" ključnih dijelova DNA. Taj problem, obično povezan sa starenjem i alkoholizmom, može uzrokovati cirozu jetre i degenerativne bolesti kao što je Parkinsonova. Konzervans E211 prirodno postoji u bobičastom voću, ali se u gazirana pića dodaje u neprirodno velikim količinama kako bi se spriječilo njihovo zgušnjavanje.

Šta bi mislite o ovome , pijete li gazirana pića, koja ?










Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... 155klf10


Poslednji put izmenio Danubius dana Pon Jun 19, 2017 8:00 am, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptyNed Feb 22, 2009 7:45 am

Iako znam da je nezdravo-oduvek pijem gazirana pića Sva redom ...porodična crta .Mom ocu su konstatovali cirozu jetre , iako uopšte u životu nije pio alkohol.Ali sodu i sweps na litre-jeste (verovatno ja malo doprineo i dijabetes )
Pokušavam mog klinju usmeriti na prirodne sokove , ali džabe....reklama čini svoje , Coca Cola prednjači,sa onim "nagradama" , deca pobenave za tim, i skoro da se ništa tu ne može...










Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
PJER
Pjer
PJER


Datum upisa : 12.10.2008

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptyNed Feb 22, 2009 7:54 am

pio sam u nenormalnim kolicinama....zato je sad jetra masna ..bela..i uvecana..kad odem kod lekara pitaju me da li sam alkoholicar... :padapk8: :padapk8: :padapk8: :padapk8: :padapk8: :padapk8:

ne nego sam Kokokolicar.... :svadja:

sad manje ..drzi se dijeta ..zdrav zivot.... :vid kaki si:
Nazad na vrh Ići dole
Oci-ANDJELA
Anđelina
Oci-ANDJELA


Datum upisa : 08.06.2008

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptyNed Feb 22, 2009 8:11 am

Ja ne pijem gazirana pitja, cak ni gaziranu vodu..Pijem vocne sokice, cajeve i kafu, i obicnu flasiranu vodu... :mala ljulja:
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 19.12.2007

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptyNed Feb 22, 2009 8:20 am

po default-u kokakolichar..mada u zadnje vreme sam na votjnim sokitjima.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptyČet Maj 28, 2009 1:53 am

Nemačka zabranila Red Bul Kolu zbog tragova kokaina

Autor: Blic online | 27.05.2009. - 20:30

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Red-bul-kola-vrtVlasti šest nemačkih pokrajina zabranile su prodaju energetskog pića "Red Bul Kola", nakon što je otkriveno da sadrže tragove kokaina, piše BBC.

Do povlačenja proizvoda došlo je nakon što je ispitivanje uzoraka prikupljenih u Severnoj Rajni–Vestfaliji pokazalo da jedan litar "Red Bul Kole" sadrži 0,4 mikrograma kokaina. Zvaničnici su izjavili da je nivo droge u piću previše malen da bi predstavljao pretnju za zdravlje, ali da svakako nije dozvoljen u prehrambenim proizvodima.

Kompanija "Red Bul" je saopštila da je njihova kola "bezopasna i da ima prođu na tržištu" i u Sjedinjenim Američkim Državama i u Evropi. Uprava kompanije je istakla da se ekstrakt lišća koke koristi širom sveta kao prirodni aromat, kao i da testovi koje su oni sproveli nisu pokazali prisustvo kokaina u piću.
Vlasti Severne Rajne-Vestfalije navele su da prisustvo ekstrakta lišća koke u piću znači da njihova kola ne može da se klasifikuje kao prehrambeni proizvod, već kao narkotik, čija dalja proizvodnja bi tražila specijalnu dozvolu za kompaniju "Red Bul".
Kada je u 19. veku proizvedena prva "Koka-Kola", ona je sadržala tragove kokaina. Droga je izbačena iz proizvodnje najpoznatijeg bezalkoholnog pića na svetu 1903. godine, podsetio je BBC.










Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 20.12.2008

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptyČet Maj 28, 2009 4:00 am

Dijetalnu colu,ali najviše vodu..Beš to,samo me želudac boli od tih gaziranih sokova...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
SunStorm

SunStorm


Godina : 39
Datum upisa : 04.12.2008

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptyČet Maj 28, 2009 6:48 am

Zavisnik sam od gaziranih napitaka. Nije bas zdravo i pohvalno ali sta da se radi... :mafiav6:
Nazad na vrh Ići dole
Smiljan

Smiljan


Datum upisa : 23.10.2008

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptyČet Maj 28, 2009 11:55 am

...nekada popijem casu gaziranog pica, ali veoma rijetko...
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptyČet Maj 28, 2009 9:06 pm

.. trudim se da gazirano izbacim iz upotrebe, ali nekad je to prosto nemoguce iz razno-raznih razloga.. he he.. koji izraz.. :974438: .. a i tako mi nekad kisela voda bas prija... ::da
Nazad na vrh Ići dole
Sanjalica
Maman Papillons Charmants Petits
Sanjalica


Godina : 48
Location : Tamo gde vecno sunce sja...
Datum upisa : 15.08.2008

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptyČet Maj 28, 2009 9:28 pm

Ma drinkam Coca-colu i baš me briga ::da
Nazad na vrh Ići dole
Andjelika

Andjelika


Godina : 41
Location : Beograd
Humor : zdrav seljachki, rekla bih...
Datum upisa : 16.05.2009

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptyPet Maj 29, 2009 1:54 am

pijem, coca colu najvise, narocito kad sam u gradu, pa kupujem flashice za poneti...
inace vise volim vocne sokice, ali u poslednje vreme pokusavam i njih da eliminisem i predjem na vodu, valjda mi se smuchili, sta li...

a od neceg mora da se umre.... pa makar to bila i coca-cola
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 19.12.2007

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptyPet Maj 29, 2009 6:43 am

Coca cola sweps, 7 UP , Fanta....i sve ostalo slichno drinkam:)))
Nazad na vrh Ići dole
Silvy
Frumos si de foc
Silvy


Godina : 47
Location : Bor
Datum upisa : 10.10.2007

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptyPet Maj 29, 2009 6:53 am

Jesu stetna, narocito coca cola.Tri meseca je potrebno da se organizam ocisti stetnih materija sto smo uneli pijuci samo 2l coca cole. Mom detetu je doktrorka zabranila coca colu.

Ala ih reklamiramooooooo :bokesrica:
Nazad na vrh Ići dole
Silvy
Frumos si de foc
Silvy


Godina : 47
Location : Bor
Datum upisa : 10.10.2007

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptyPet Maj 29, 2009 6:55 am

moje omiljno je schweppes, a i coca cola uz crno vince :441684:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptyNed Mar 07, 2010 10:13 am

Iako sam veliki ljubitelj gaziranih pića, ostalo mi u sećanju , negde iz 70 tih , izvesna PI-PI NARANDŽA ...E to je bilo kao što ime kaže...baš ukus kao da je neko pi-pi (š) u bocu ............ Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... 268225

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... 64narancapipi2l










Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 20.12.2008

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptyNed Mar 07, 2010 10:25 am

Hvala što si tako slikovito opisao... Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... 73257 ...A reči...?Vrhunac..

Dijetalna cola još uvek.. Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... 99267










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Orhideja

Orhideja


Location : u tvom srcu
Datum upisa : 22.11.2009

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptySub Mar 13, 2010 5:27 am

Imate li pameti...nemate.

Evo vam jedan podatak: Od 5 l smjese za Coca-Colu napravi se 2 miliona boca od 2 litre.

Jeste svjesni šta pijete.
Na you tube nađite kako se u Indiji narod bori već tri godine protiv coca kole jer im je zatrovala vodu u 38 sela, šta sve ispuštaju iz te fabrike u zemlju a tamo se pravi smjesa za "čaroban napitak".
Nazad na vrh Ići dole
http://www.kako-do.co.cc
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptySub Mar 13, 2010 6:12 am

Orhideja ::
Imate li pameti...nemate.

Evo vam jedan podatak: Od 5 l smjese za Coca-Colu napravi se 2 miliona boca od 2 litre.

Jeste svjesni šta pijete.
Na you tube nađite kako se u Indiji narod bori već tri godine protiv coca kole jer im je zatrovala vodu u 38 sela, šta sve ispuštaju iz te fabrike u zemlju a tamo se pravi smjesa za "čaroban napitak".


Zanimljivo ....a Indija je poznata po "čistoj "industriji ??? Mislim , nacionalnoj, lokalnoj ? Došla Coca Cola pa zatrovala ?? Nešto se nisu bunili kada je Coca Cola otvorila par hiljada radnih mesta u tim fabrikama, da žive kao ljudi?
Sem toga -postoje standardi koje svetski koanglomearati moraju poštovati. Mislis da bi rizikovali milionske odštete za to? Pa Coca Cola ima hiljade fabrika širom sveta , i u Srbiji , kako kod nas ništa ne "ispušta" ?
Pa Indijci s.ru i u svetu reku Ganges ,bacaju leševe životinja , da umilostive "božanstva" krokodile , baš si našla zemlju sa visokom higijenom i razvijenim sistemom prečišćavanjem otpadnih voda , a baška ekološke svesti .
Uostalom.....dve litre kole koštaju 98 dinara , dakle 5 oko 250 .....5 litara "Vlasinske rose" košta oko 150 ....niko nikoga ne tera bičem da kupuje (skuplju) Colu. Stvar ličnog izbora .










Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 20.12.2008

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptySub Mar 13, 2010 6:15 am

Danas imaš more zamenskih Cola.To su one kaj ih u garaži delaju.. Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... 56516 .

Od sad prelazim samo na kupinovo vino i Aloja Veru.Jeste da je skupa,ali je lekovita..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Orhideja

Orhideja


Location : u tvom srcu
Datum upisa : 22.11.2009

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptySub Mar 13, 2010 9:25 am

Dani ne pričaj svašta, lijepo sam rekla da se "smjesa"za pravljenje cole pravi u Irskoj i Indiji.
Pismen si znači ono od čega se dalje pravi colacola.
Navela bih još par primjera ali ne smijem.
Ja sam je pila do pre rata, ali sad ne bih ni da me muče, jeli ti jasno.
Ima stvari o kojima ne želim pričati preko foruma ni pisati jer to ipak ostaje trajno, ali čisto drugarski savjet dajem "nemojte piti".

Da niko nikog ne tera ali reklama je čudo.
Mene moje dijete pita "Šta znači to mama redbul daje ti krila" i onda pola sata ko kreten objašnjaš zašto je to tako.
Citat :
Sem toga -postoje standardi koje svetski
koanglomearati moraju poštovati

Samo uživaj u ubjeđenju.
Toliko ću ti reći.(Jesi naivan)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.kako-do.co.cc
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptySub Mar 13, 2010 10:48 am

Ne konzumiram gazirane sokove, jer dovode do oštećenja želuca, gojaznosti i nastanka celulita. Najzdravije piće je, ipak, voda i pijem je u ogromnim količinama.... migg
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptySub Mar 13, 2010 11:16 am

Orhideja ::

Pismen si znači ono od čega se dalje pravi colacola.


)

Hm....pa koliko ja znam , recept je apsolutna tajna ?? Sem ono što piše na boci ...Co2 , šećer itd.....koliko se sećam , a samo ime kaže da se koristi u nekom procentu koka (in) verovatno lišće i kola -orašćić. Ono što se hemijski može odvojiti je sledeće :


1. FENILALANIN (Phenylalanine) - Utiche na luchenje SEROTONINA (hormon
zadovoljstva) koji izaziva zavisnost.

2. FOSFORNA KISELINA (Phosphoric acid) - E338 - Smanjuje gustinu
kostiju, jer vezuje kalcijum i magnezijum i stvara soli koje se ne
apsobuju. Takodje izaziva bolesti bubrega, kao i stvaranje kamena.

3. NATRIJUM CIKLAMAT (Sodium cyclamate) - E952 - Veshtachki zasladjivach
koji je 1969. ZABRANJEN, jer je otkriveno da formira kancerogenu
materiju u organizmu.

4. ACESULFAM K (Acesulfame potassium) - E950 - Veshtachki zasladjivach
za koji se tvrdi da nije dovoljno testiran pre pushtanja u upotrebu i za
koji se sumnja da je kancerogen.

5. ASPARTAM (Aspartame) - E951 - Sumnja se da je shtetan za mozak i da
izaziva tumor. Na stranama wikipedije mozete prochitati o ostalim
nezeljenim posledicama kao i o sumnjivim okolnostima pod kojim je ovaj
zasladjivach prihvacen kao "bezbedan".

6. KOFEIN (Caffeine) - Ok, ovo svi manje-vishe znaju, izaziva zavisnost
bla bla...

7. NATRIJUM CITRAT (Sodium citrate/Trisodium citrate) - Ovaj "regulator"
ukusa je ustvari anestetik (za jezik) i antikoagulanta.

(mogu misliti kakav je ukus kole bez njega)

8. NATRIJUM BENZOAT (Sodium benzoate) - E211 - Konzervans, koji moze da
reaguje sa Vitaminom C i formira Benzen, chija su kancerogena svojstva
poznata. Takodje utvrdjeno je da ova hemikalija izaziva celijsko
oshtecenje, jer utiche na DNK mitohondrija. 2007. je otkriveno da
natrijum benzoat (E211) izaziva hiperaktivnost i smanjenje inteligencije
kod dece. Prema ovim istrazivanjima IQ opada i do 5.5 poena. U
Koka-Koli su izjavili da ce obustaviti upotrebu E211 "chim se pronadje
adekvatna zamena".
Ne kažem ja da je zdrava , naprotiv, samo me nervira što se Koka Kola uvek povezuje sa "zlim zapadom koji truje našu decu" , pa sam onda sklon i da branim nešto što se ipak politizuje .
Znam i da velike svetske firme vole da uštede na svemu u procesu proizvodnje , ali neke stvari su ipak , što se tiče zaštite na radu i osiguranja , na sto puta većem nivou nego kod nas .










Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Crna_ovca
Princ od tora
Crna_ovca


Datum upisa : 21.12.2007

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptySub Mar 13, 2010 11:17 am

Smesno je, ali volim Koka-kolu,a pijem uglavnom Pepsi-kolu...Svestan sam da mi je bilo mnogo bolje dok sam ranijih godina uzivao samo u gustom soku od kajsije,ali to je zivot....Sve se menja i sve tece....
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 20.12.2008

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptySub Mar 13, 2010 11:19 am

Koliko ja znam,samo je jedan tajni satojak Coca Cole,koji se čuva iz generacije u generaciju...

Pepsi ima lepši ukus..:)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Orhideja

Orhideja


Location : u tvom srcu
Datum upisa : 22.11.2009

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptySub Mar 13, 2010 11:29 am

Ja uopšte nisam mislila na "zapad" kad sam rekla za colu, niti me zanima politika sa te strane .
Medicinar pa još pišeš sve sastojke i konzumiraš a znaš sve.
Postoji još nešto ali sam rekla da ne smijem pisati.

Koja Dani zaštita, koja higijena pusti to, više vode računa kod nas o zdravstvenoj ispravnosti nego bilo gdje drugdje, i sad ćeš reći da sam protiv a nisam.

Ko želi da pije neka pije, ja stojim iza svega napisanog ni pod mučenje pij ili život ja je neću piti, niti dam djetetu da pije.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.kako-do.co.cc
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptySub Mar 13, 2010 11:49 am

Orhideja ::

Postoji još nešto ali sam rekla da ne smijem pisati.

Koja Dani zaštita, koja higijena pusti to, više vode računa kod nas o zdravstvenoj ispravnosti nego bilo gdje drugdje, i sad ćeš reći da sam protiv a nisam.
Pa ne bi se čudio da je i neka bizonova mokraća taj tajni sastojak (seti se filma "Vizantijsko plavo") Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... 56516
Nemam ni iluzije o sterilnoszi proizvodnje i skladištenja , baš su testirali šta sve ima na limekama Kole , našli su i tragove pacovkog izmeta . Pa opet , baš većina voli direkt iz limenke .
Znaš kako kod nas lakonski kažu -od nečega moras umreti.
Detetu naravno branim , a ja sam ti čovek od Swepsa i 7 Up....nisam neki Kokakoličar ...mada je to isti...da ne kažem šta .










Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptyČet Okt 25, 2012 10:23 pm

Žene ne bi smele da piju ni čašu ovog napitka


Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Gaziranapica_559954553

Preti im moždani udar!


Žene koje popiju samo čašu gaziranog slatkog pića na dan, povećavaju rizik
od moždanog udara za čak 80%. Naime, svakodnevna konzumacija slatkih
napitaka povećava šanse za nastajanje krvnog ugruška.
Rezultate
istraživanja, koje je sproveo tim stručnjaka na Univerzitetu u Osaki,
delimično podržava američko istraživanje objavljeno ranije ove godine,
po kojem šećerom zaslađena pića i niskokalorične alternative povećavaju
šanse za moždani udar kod oba pola.
Brojne studije su povezale
veću potrošnju gaziranih napitaka sa povećanom stopom gojaznosti i
dijabetesom tipa dva, a oba stanja su faktori rizika za moždani udar.
Kod
otprilike 85 posto moždanih udara, osobe imaju ishemijski moždani udar,
pri kom ugrušak putuje do mozga i blokira njegovu prokrvljenost. U
ređim slučajevima se javlja hemoragijski moždani udar, kod kog dolazi do
pucanja krvnog suda u mozgu, što dovodi do potencijalno fatalnog
krvarenja.
Tim iz Osake pratio je gotovo 40.000 muškaraca i žena
starosti između 40 i 59 godina više od 18 godina, dokumentujući njihove
navike u ishrani, uključujući i unos bezalkoholnih pića. Tokom tog
razdoblja, gotovo 2.000 učesnika istraživanja je imalo moždani udar.
Naknadno su utvrdili da su žene koje su svakodnevno pile bezalkoholna
pića imale 83 posto veću verovatnoću da ih pogodi ishemijski moždani
udar – ugrušak blokira dotok krvi u mozak – nego žene koje su retko ili
uopšte nisu pile gazirane sokove.










Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 20.12.2008

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptyČet Okt 25, 2012 10:33 pm

zato meni loše ovih dana.... Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... 1763570027..
ma daj bre..nešo me lapiti mora...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 21.01.2011

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptyČet Okt 25, 2012 10:34 pm

E vala ako ista ne volim to su gazirana pica, bljak
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 20.12.2008

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptyPet Okt 26, 2012 8:45 pm

SEDAM GRIJEHA


Znate li koliko su štetna dijetalna gazirana pića?





Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... GetImage

Prije nego što idući put posegnete za dijetalnim
gaziranim sokom, jer želite unijeti što manje šećera u organizam,
pročitajte koliko štetnosti zapravo kriju takvi napici






Dijetalni sokovi sve se češće konzumiraju, a američki Journal of Clinical Nutrition piše kako su takvi napici popularni i među djecom u toj zemlji te stoje na visokih 25 posto.

Ipak, dijetalni gazirani sokovi možda imaju manje šećera, ali drugi sastojci i umjetna sladila mogu štetiti vašem tijelu. Today Health izdvojio je sedam najopasnijih stvari koje vam dijetalni gazirani sokovi mogu učiniti.

Problemi s bubrezima
Sveučilište Harvard 11 je godina provodilo studiju sa 3.000 žena u kojoj
se pokazalo da dijetalna kola vodi k povišenom riziku od otkazivanja
bubrega. Do toga može doći ako žena dnevno popije više od dvije limenke
kole. Budući da za takvo stanje nije odgovoran pravi šećer, znanstvenici
misle da su krivi umjetni zaslađivači.

Remećenje metabolizma
Sveučilište u Minnesoti u svoju je studiju uključilo 10.000 ljudi, a
rezultati su pokazali da samo jedan dijetalni sok dnevno može poremetiti
rad metabolizma za 34 posto što na kraju rezultira debljanjem oko
struka i povišenim kolesterolom.




Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... GetImage

Dijetalni sokovi mogu uzrokovati više zdravstvenih problema


Debljina

Medicinsko sveučilište u Texasu provelo je istraživanje u kojem stoji da
dijetalni sokovi mogu prouzročiti još više debljanja. Štoviše, ako
pijete dvije ili više limenki dijetalnog soka dnevno opseg struka može
se povećati za 500 posto! Umjetni zaslađivači mogu poremetiti prirodnu
sposobnost tijela da regulira unos kalorija na temelju okusa hrane što
znači da ljudi koji konzumiraju dijetalne sokove više jedu budući da je
tijelo na neki način prevareno i traži još.

Jači mamurluk
Kraljevska bolnica u Australiji došla je do otkrića da se čovjek brže i
jače napije ako pije pića s dijetalnim gaziranim sokovima. To je zato
što umjetni zaslađivači djeluju tako da alkohol brže ulazi u krvotok.

Oštećenje stanica
U dijetalnim sokovima nalazi se natrijum benzoat koji kao dodatak
prehrambenim namirnicama (konzervans) ima oznaku E211. Ipak neki od
dijetalnih sokova poput Coca Cole ili Pepsija ne sadrže zloglasni
konzervans. Profesor molekularne biologije i biotehnologije na
britanskom sveučilištu Sheffield te stručnjak za starenje, Peter Piper,
dugogodišnjim istraživanjem kemijskog spoja natrij-benzoata otkrio je da
može trajno oštetiti DNA. E211 napada mitohondrije, dijelove stanica
koji opskrbljuju organizam energijom. Takva se oštećenja smatraju
uzrokom niza neurodegenerativnih poremećaja kao što je Parkinsonova
bolest ili, općenitije, povezuju s procesom starenja.

Pokvareni zubi
S pH vrijednosti od 3.2 dijetalni sokovi imaju jaku kiselinu, a ona
uništava caklinu. Odrasle osobe koje piju tri ili više limenki na dan
imaju lošije zdravlje zuba, tvrdi studija sveučilišta Michigan.

Reprodukcijski problemi
Osim samog soka, opasne su i limenke jer sadrže bisfenol A (BPA). To je
kemikalija koja se koristi za očvrsnuće materijala. Ta je kemikalija
povezana s mnogim opasnostima po zdravlje pa i reprodukcijskim
problemima.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 20.12.2008

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptyČet Dec 20, 2012 9:50 am

VJEČNI MISTERIJ


U čemu se krije razlika između Coca-Cole i Pepsija?





Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... GetImage
Svatko može bez puno razmišljanja reći voli li više Coca-Colu ili Pepsi
iako ne može navesti točnu razliku između ova dva popularna pića
Razlika u okusu
'Pepsi je slađe piće od Coca-Cole, pa stoga ima prednost na testovima polaganog ispijanja. Pepsi, osim toga, karakterizira i citrusni okus,
za razlike od Cole čiji okus više vuče na kombinaciju vanilije i
grožđa. No, okus Cole tijekom pijenja nekako blijedi, pa stoga Pepsi i
dalje ima prednost u kategoriji polaganog pijuckanja', navodi Malcolm
Gladwel, a prenosi Businessinsider.com.

Sastav
Po pitanju sastojaka, Pepsi ima nešto više šećera, kalorija i kofeina, dok Cola ima više natrija, a postoje i tajanstvene razlike u prirodnim okusima ovih dvaju pića.

Unatoč tome, većina ljudi ne može navesti točno određenu razliku između
Cole i Pepsi, sudeći prema istraživanju Samuela McClurea i Read
Montaguea. 'Cola i Pepsi posebni su po tome da, unatoč vrlo sličnom
kemijskom sastavu, ljudi obično strogo preferiraju samo jedno od ta dva
pića. Tijekom istraživanja testirali smo preferencije istih tih
ispitanika davši im po času ovih napitaka ali bez oznaka. Nakon
otpijenog gutljaja, preferencije ispitanika ostale su iste unatoč tome
što nisu znali u kojoj čaši se nalazi Pepsi, a u kojoj Coca-Cola.

U usporedbi Cole i Pepsija veliku ulogu ima i sam brand, a brand Cole
znatno je vredniji od Pepsijevog. 2011. godine Coca-Cola držala je 17
posto američkog tržišta sokovima. Odmah iz Coca-Cole nalazila se dijetna
Cola sa 9,6 posto, a Pepsi na trećem mjestu sa 9,2 posto, navodi
istraživanje Beverage Digest. Za usporedbu, dijetni Pepsi zauzimao je
svega 4,9 posto tržišta.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptyUto Jul 23, 2013 5:33 pm

E vala ako ništa američko ne može na tržište Irana ,možda ova Cola *oće ? smehsmeh 

___________________

Kompanija testira tržište
STIŽE ZELENA KOKA KOLA: Čuvar životne sredine



Ludi svet, 19:26, 22.07.2013.

Autor: EPK
17 komentara




Boce sa novom bojom etikete za sada će se prodavati samo u Argentini
Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Koka-kola-1374513989-342783
"Kola kola" je prvi put od 1920. godine svoj logo postavila na drugu boju, u odnosu na tradicionalnu crvenu! Kompanija je lansirala "koka kolu grin" na tržište Argentine, verovatno kao probni balon.
Navodi se da je u boci sa zelenom oznakom ima prirodni zaslađivač bez kalorija, dok su boce napravljene od 30 postotnog biljnog materijala i potpuno su reciklirane. Iz zelene etikete ima 108 kalorija u jednoj boci od 600 mililitara, dok poređennja radi standardna ima 250 kalorija.
Ono što razlikuje ovu kolu od dosadašnjih, pored drugačije nalepnice, jeste i korišćenje nekalorijskih prirodnih zaslađivača kao i to da su boce napravljene od 30 odstobiljnog materijala i potpuno su reciklirane.

Iz koka kole kažu da izgleda funkcionalno i reciklira se kao i svaka druga PET plastika, ostavljajući svetliji otisak na planetu i njene oskudne resurse.

Nova kola ima 108 kalorija u 600-mililitarskoj flaši, za razliku od standardne koja poseduje 250 kalorija.

Iz kompanije još nisu objavili datume kada bi ovaj proizvod mogao biti uveden i na ostala svetska tržišta.










Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptySub Okt 05, 2013 8:17 pm

Jedna limenka dnevno = 5 kg godišnje affraid cola 

Odlučna da promeni loše navike u ishrani svojih građana, Australija je pokrenula "šok kampanju" protiv gaziranih sokova, prenosi "Tanjug".

Izbor spota za preventivnu kampanju australijskog Ministarstva zdravlja veoma je direktan i podseća na neke od najdrastičnijih reklama protiv pušenja.

Naime, video spot koji upozorava na opasnosti od šećera prikazuje mladića koji otvara limenku i sadržaj sipa u čašu. Ali umesto slatke gazirane tečnosti, iz limenke curi mast koju mladić halapljivo guta.

Na snimku se zatim pojavljuje tanjir pun masti sa porukom:

- Uz unos od jedne limenke gaziranog pića dnevno, ugojićete se pet kilograma godišnje. Nemojte da se gojite pijući, izbacite gazirane sokove i druga zašećerena pića. Zamenite ih vodom ili nemasnim mlekom -.

Dobro je poznato da su gazirani sokovi prave kalorijske bombe, ali malo je onih koji znaju da preteran unos šećera dovodi do taloženja sala u telu.

Autori ovog šokantnog spota se nadaju da će tako ljudi konačno shvatiti vezu između šećera i gojaznosti.











Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptyUto Avg 05, 2014 7:09 am

Konačno je otkrivena tajna multinacionalne kompanije Koka-kola. Njen predsednik za Severnu Ameriku, Sendi Daglas, priznao je da brani sam sebi da pije previše Koka-kole zbog zdravlja.

Čak šest kocki šećera sadrži jedna limenka ovog najpopularnijeg pića na svetu, prenose Novosti.  affraid 

Daglas, koji za kompaniju radi 26 godina, priznaje da Koka-kola može da naruši zdravlje. To ga izgleda ne sprečava da podstiče druge da je kupuju.
Pre godinu dana i čelnik kompanije za Evropu, Džejms Kuinsi, priznao da uzrokuje gojaznost. On je to priznao nakon što ga je novinar suočio s činjenicom da u samo jednoj limenci ima šest kocki šećera.
Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Koka-kola001
Foto-ilustracija: Npr.org
- I mi moramo dati svoj doprinos u rešavanju problema gojaznosti. Decenijama uzimamo više kalorija nego što potrošimo. Zato svojim potrošačima dajemo informacije o kalorijama na ambalaži i stavljamo te informacije u reklame – izjavio je Džejms.
Očigledno je da je Koka-kola odlučila da izmeni svoj imidž najprozivanijega krivca za debljinu kod Amerikanaca.










Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 20.12.2008

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptyUto Avg 05, 2014 7:35 am

Čak šest kocki šećera sadrži jedna limenka ovog najpopularnijeg pića na svetu, prenose Novosti. affraid

hvala lepo..  mahmah 
samo limunada..i voćni čajevi...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Ladyintheblack
Maskota Foruma
Ladyintheblack


Godina : 31
Location : Gdje ljubav putuje....
Humor : Uvek raspolozena :)
Datum upisa : 04.05.2014

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptyUto Avg 05, 2014 8:31 am

Sve volim al Cola je number 1.
 top88
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptySub Avg 16, 2014 7:56 am

Ne bacajte prazne flaše od Coca -Cole .
Coca -Cola Srbija se pobrinula da i od prazne flaše -imate koristi.  smehsmeh 


Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Prakticno










Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 20.12.2008

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptySub Avg 16, 2014 8:02 am

Danubius ::
Ne bacajte prazne flaše od Coca -Cole .
Coca -Cola Srbija se pobrinula da i od prazne flaše -imate koristi.  smehsmeh 


Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Prakticno
 :zubi3: ebote...zaebavaš..
nije tolika kriza da moraš nositi flašu ili čašu od kuće.. :zubi3:










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Ladyintheblack
Maskota Foruma
Ladyintheblack


Godina : 31
Location : Gdje ljubav putuje....
Humor : Uvek raspolozena :)
Datum upisa : 04.05.2014

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptySub Avg 16, 2014 10:00 am

Otvorila frižider, pa unutra zatekla prizor koji nikada neće zaboraviti!
Doni Mekgilvari zaprosio je svoju djevojku uz pomoć flašica Kokakole. On je u frižideru poredao šest flašica koje su na sebi nosile natpis:
``Prelijepa Eloiz, hoćeš li da se udaš za mene``.


Fotografiju iz frižidera Doni je objavio na Fesbuk stranici ove kompanije uz komentar:
 
``Zamolio sam svoju djevojku Eloiz da vrati mlijeko u frižider, a ona je ugledala ovo``.
 
On je takođe dodao još jedan komentar:
 
``Led je bio u čaši. Hvala Kokakoli za svu pomoć... Ona je rekla da!!!``.
 
Ovaj post na fejsbuku ima preko milion šerova, a iz ove kompanije Deni je vrlo brzo dobio i fotografiju sa čestitkom...
(Prva.rs)




Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... 56239_kokakola-prosidba


Jedva nadjoh ovaj tekst da vam pokazem....Nadam se da Ga vec niste citali....
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptySub Avg 16, 2014 10:09 am

Kijara-brm ::
:zubi3: ebote...zaebavaš..
nije tolika kriza da moraš nositi flašu ili čašu od kuće.. :zubi3:
Ne ,nego ti daju u laboratoriji ,i još pitaju koji oblik i boju želiš ?
Naravno da postoje sterilne posudice za to u svakoj apoteci .
Ali bi se zaprepastili u čemu sve ljudi ne daju "uzorak"
Laboranti se oduševe kad im neko donese teglu na kojoj je još i etiketa "ajvar" .
A što se Coca Cole tiče .....kad je topla ,nije preterano ono što kažu ,da ima ukus psećeg urina . :zubi3:










Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 20.12.2008

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptySub Avg 16, 2014 10:16 am

smehsmeh smehsmeh smehsmeh 
tegla(od ajvara) je bar sterilizirana..
ali etiketa je vrh...
jao bljak..hehehe.
ne pijem gazirane sokove..
retko ,ali zaista retko se desi da popijem colu.mada imam doma uvek...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptyPon Dec 08, 2014 8:19 am

Evo živog dokaza -izvesni Džorž Prajor .
Ortak je pio 10 limenki gaziranog pića dnevno u roku od mesec dana .
I evo rezultata


Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Pio_je_10_gaziranih_sokova_dnevno_mesec_dana_evo_rezultata_cl
Tih 1400 kalorija više mu je donelo i 10 kg više .
A kažu od piva se dobija trbušina ,eeeee....pa vi pijte i dalje . cola










Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 20.12.2008

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptyPon Dec 08, 2014 11:06 am

Jeste garant, je samo srkao sokiće.
Ma ždrao je ko blesav..  :lonac:










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptyPet Jun 26, 2015 9:01 pm

Navodno će ovo piće obeležiti ovo leto ? 
Poznato nekom?  cola

-----

Za sve ljubitelje osvežavajućih gaziranih pića, stižu senzacionalne vesti u pravi čas! U susret letu i vrelim danima, novi ukusi bezalkoholnog gaziranog pića “SENSATION“ nude potpuno osveženje u gaziranoj prirodnoj mineralnoj vodi sa ukusom voća smanjene energetske vrednosti.
Dva atraktivna naziva SENSATION napitaka su ASIA i INDIA, koji ukazuju na poreklo voća čije se prirodne arome nalaze upravo u ovim proizvodima. Ukus limete i kiwana i atraktivan zmaj na boci odmah će vas odvesti u daleku Aziju, dok će vam kombinacijagrejpfruta i pomorandže u osvežavajućim mehurićima mineralne vode dočarati šarene boje IndijeProizvodi Sensation sadrže samo 20 kalorija na 100 ml.
Osim ukusom i osveženjem ono po čemu će vas Sensation još osvojiti jeste senzacionalni dizajn etiketa koji će približiti svim vašim čulima mistiku dalekih egzotičnih zemalja.
Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Sensation-620x350










Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptySub Mar 19, 2016 8:56 am

Evo šta rade gazirana pića ,naročito Coca Cola vašim zubima . 
Prvo, sadrže razne šećere , i to u ogromnoj koncentraciji ,neka i red veličina 10 kašičica po limenci .
Ti šećeri fermentiraju ,a onda se pretvore u kiseline ,koje bukvalno razjedaju gleđ .
Coca Cola sadrži fosfornu kiselinu ,što je proizvođač priznao ,ali ne i kolika je koncentracija .
Fosforna kiselina se koristi u stomatologiji kada se želi gleđ učiniti mikroporoznom ,da bi se "vezala" faseta ,i to se radi vrlo oprezno ,bukvalno onom "tri dlake "četkicom. 
Kao veliki potrošač gaziranih pića ,lično mogu da potvrdim sledeće :
budete li pili 2 l Cole dnevno ,za 6 meseci će vam zubi dobiti ove "lezije" 
To je bukvalno razorena gleđ . 

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Tooth_decay
A popravka "pete klase" nije nimalo laka ,jer treba skinuti sve do "zdravog" ,i nekada je toliko duboko razjedeno i mekano ,  da je pulpa sasvim probijena do živca . 
I onda možete reći pa-paaa takvim zubima .










Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptySub Mar 19, 2016 9:38 am

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Gin_and_tonic_with_Bombay_Gin,_lime_and_Schweppes_tonic_water
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptyPon Jun 19, 2017 6:34 am

Neko ko nije Apatinska Pivara ponovo proizvodi "Alpinu" 

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... 19224872_1936239176612633_833681953540276246_n
Komenatri na društvenim mrežama nisu dobri -šećer i umetna aroma ,uglavnom .
Ne znam od kojih "alpskih trava" je APA pravila ,i možda je predrasuda ,ali je "ondašnja" bila pakovana u zelenim ,staklenim flašama .
Sve što je u "plastici " kao da nema "pravi ukus" .










Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptyPon Jun 19, 2017 6:42 am

Gledao sam kako kokakola skida tešku rđu sa šrafa koji postaje nov i upotrebljiv lalal Sad mogu samo da mislim i nagađam šta čini mojoj jetri affraid

S druge strane, čuo sam da takozvani "energetski" napici izazivaju svakakve boleštije, najčešča je kancer pa stoga nikad nisam popio čak ni Guaranu (sem 1 ja mislim ali tad sam vozio deset sati a jedva odspavao 2).

Ništa gazirano ja ne bih u organizam. Jedino pivo jer znam da je kuvano (Niško, kuća mi je dvadeset minuta odatle, kad se kuva miriše ceo kraj)
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 20.12.2008

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... EmptyPon Jun 19, 2017 6:58 am

Ne pijem gazirane sokove odavno.
Retko se desi da popijem šveps,ili kolu.
Ledeni čaj obožavam,a umesto običe pijem kiselu vodu-što isto nije dobro.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Sponsored content





Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty
PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KUVANJE I ZAKUVAVANJE :: KUHINJSKE TEME(uopšteno) :: PIĆA i NAPICI-
Skoči na: