DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ?

Ići dole 
+4
Orhideja
Draganna
Sanjalica
Danubius
8 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? Empty
PočaljiNaslov: BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ?   BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? EmptyNed Avg 09, 2009 1:32 pm

...On navodi da nikada nije bilo potrebe za propisivanjem načina ponašanja u gradskim autobusima, ali se u poslednje vreme nekoliko puta dogodilo da vozači odlažu polazak autobusa, jer neki od putnika , naročito mladjih , nisu želeli da ustupe mesto trudnicama ili starijim osobama. To je izazvalo i burne reakcije ostalih putnika......


Ovo je deo jednog članka iz današnjih novina . I to nije jedini primer . Da li je možda nedovoljno koliko naučimo decu lepom ponašanju kod kuće , da li bi pomoglo kada bi od najmanjeg uzrasta bili stalno edukovani o pravilima bon-tona ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sanjalica
Maman Papillons Charmants Petits
Sanjalica


Godina : 48
Location : Tamo gde vecno sunce sja...
Datum upisa : 16.08.2008

BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? Empty
PočaljiNaslov: Re: BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ?   BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? EmptyNed Avg 09, 2009 1:44 pm

Slazem se da bon-ton treba da se uci. Ako su detetovi roditelji prosti, treba i ono da bude kao njih?
Mozda ne kao dio nastave, ali nekoliko nastavnih casova bi se trebalo uvesti.
Nazad na vrh Ići dole
Draganna

Draganna


Location : Istra
Datum upisa : 25.11.2009

BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? Empty
PočaljiNaslov: Re: BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ?   BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? EmptySub Jan 09, 2010 3:16 pm

Nema potrebe za uvođenjem Bontona kao pravila ponašanje u smislu posebnoga predmeta jer se ista nalaze integrirana u svim predmetima a naročito predmetima poznavanja prirode i društva te jezika ( i materinjeg i stranog ) . Pravila ponašanja su kao teme obvezatne kao obradne teme na satovima razredne zajednice .
Obitelj je primarni djetetov odgajatelj , te su za nekulturna ponašanja pojedinaca , ponajprije odgovorni roditelji . Temeljna pravila ponašanja dijete najprije stjeće u roditeljskom domu a tek onda u školi . Vjerujem da škola kao odgojno - obrazovna ustanova čini sve po pitanju kulture ponašanja , al ponekad se pokazuje potreba za odgojem roditelja ... a to nije u rukama škole .
Nazad na vrh Ići dole
Orhideja

Orhideja


Location : u tvom srcu
Datum upisa : 22.11.2009

BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? Empty
PočaljiNaslov: Re: BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ?   BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? EmptyPet Jan 29, 2010 9:59 pm

Trebalo bi prvo vaspitati nadobudne roditelje pa se onda usmjeriti na djecu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.kako-do.co.cc
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? Empty
PočaljiNaslov: Re: BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ?   BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? EmptyPet Jan 29, 2010 10:09 pm

Ne vidim razlog zašto se ne bi uvelo u škole -od toga bi imali svi koristi .
Bila je jedna akcija na tv "Nije teško biti fin"
Video sam kako se jedan tata raspsovao , a dete , petogodišnja devojčica mu kaže" "Tata-nije teško biti fin" I postidela ga je.
Ne kažem da treba se predaje francuska etikecija , ali ne škodi da deca nauče i malo više nego što ih mi naučimo kod kuće.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Draganna

Draganna


Location : Istra
Datum upisa : 25.11.2009

BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? Empty
PočaljiNaslov: Re: BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ?   BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? EmptyPet Jan 29, 2010 10:15 pm

Orhideja ::
Trebalo bi prvo vaspitati nadobudne roditelje pa se onda usmjeriti na djecu.

Da . U pravu si ...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? Empty
PočaljiNaslov: Re: BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ?   BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? EmptyPet Jan 29, 2010 10:15 pm

Ja vidim razlog, deca su u pravu, odnosno nisu oni krivi kada bi se obezbedio dovoljan broj autobusa svi bi mogli da sede.

A još jedan dodatan čas u ovoj našoj besmislenoj školi bio bi suvišan i naporan za decu.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? Empty
PočaljiNaslov: Re: BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ?   BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? EmptyPet Jan 29, 2010 10:24 pm

Pa posto cujem da je vjeronauka obavezna u skoli ili religija,kako vec nazivaju taj cas,unutar tog casa bi upravo odgovarao i Bon-ton,a sto velis Bole,da se uvede vise autobusa,vise linija,vise goriva,vise vozaca....znas koliko bi kostala tada ta karta za voznju busom,a nije tesko nauciti malo osnovne kulture,u ostalom i u najbogatijim zemljama se desi preopterecenost pa mladi stoje tih pola sata do kuce u busu,nije svaki dan tako.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? Empty
PočaljiNaslov: Re: BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ?   BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? EmptyPet Jan 29, 2010 11:01 pm

Posebni autobusi za djake su izvodljivi i ovako sve roditelji plaćaju, subvencije države za djake su takodje moguće, koliko je naše školstvo loše odražava se upravo na onim Kumrovačkim djacima koji nam vode zemlju " loše su školovani". Ako baš u Švajcarskoj deca tek u šestom razredu uče jednačinu sa jednom nepoznatom, dok kod nas se uči još u prvom razredu osnovne škole. Deca su nam bespotrebno opterećena, uzimaju se privatni časovi da bi se savladala matematika, strani jezik, fizika....zbog čega ??? Uvodjenjem još jednog nastavnog predmeta samo bi se još opteretila deca koja sve više lutaju u životu, nemaju vremena za osnovno, nemaju vremena da se kroz igru upoznaju sa svojim vršnjacima, žive pod stresom " zbog čega" ??? A da ne govorim o domaćim zadacima i beskonačnim učenjima. Bez dodatnih predmeta to ej moj stav, još bi i ukinuo neke predmete a većinu bi rasteretio i to za nekih 70%, uveo bi kasete u škole mislim da su kasete jeftinije od torbi koje kupujemo svojoj deci, domaći se radi u školi a ne kod kuće kada treba roditelji da uživaju u svojoj deci a ne da se izderavaju na njih zašto nisu naučili ili uradili domaće zadatke. Bez dodatnih predmeta molim.


Pitanje za lekare, ako svaki tumor i teže bolesti pravdaju stresom, zar ovo sve što sam naveo nije veliki vid stresa i za roditelje i za decu, u dobro razvijenim zemljama školski sistem je dosta rasterćeniji kao na primer u Švajcarskoj pa šta ima fali ???
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? Empty
PočaljiNaslov: Re: BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ?   BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? EmptyPet Jan 29, 2010 11:17 pm

Ja sam se jedva navikla na ovaj sistem,moja djeca su sa znanjem bila daleko ispred svoje generacije,tada sam mislil da mi zatupljuju djecu,jer idu sporije nego je predvidjen mentalni razvoj normalnog djeteta,ali kasnije se uspostavi da im je sistem perfektan.Imam dvije odrasle kceri,starija ekonomista,od srednje skole nije vise imala hemiju,fiziku,biologijku,a sve se svelo na matematiku,strane jezike,sto ce i trebati na kraju u toj profesiji,istina opet puni fond sati jer je predmet podjeljen u cjeline i svaki ima svoj nacin obrasde.Mladaja je u medicini,vec od srednje skole vise nije imala ZAMISLITE matematiku koja je kod nas od krucijalnog znacenja za opstanak vrste,bem mu mater i matematici(ja sam bila dobar matematicar ali vecini treba placati dodatne privat casove da bi dobili 2-ku)Znaci,mladaja je imala biologiju,anatomiju,sve predmete kojoi su vezani za medicinu,jer koji ce joj francuski jezik da bi ubila injekciju,zar ne.Zato ova zemlja ima strucnjake,ko zavrsi,a zavrsenaravno,oni znaju svoj posao i ne petljaju se u tudji,jer i za to je neko zavrsiuo skolu,a nasu djecu uce da bude i vodoinstalater i moler i elektricar i keramicar....a bice mozda referent u nekoj firmi po profesiji.

Zato sam i ja da se smanji obim gradiva abon-ton doda nekom predmetu kao sto rekoh religiiji koja je na zalost postala obavezna u skolama.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? Empty
PočaljiNaslov: Re: BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ?   BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? EmptySre Maj 07, 2014 9:03 pm

Orhideja ::
Trebalo bi prvo vaspitati nadobudne roditelje pa se onda usmjeriti na djecu.
Upravo to.I to one koji se pitaju /čude :"da li je moguće da je to moje dete reklo/uradilo"?

Mada, ima i namazane dece,ali pojedine roditelje treba malo češće pozvati na info...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? Empty
PočaljiNaslov: Re: BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ?   BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? EmptySre Maj 07, 2014 9:32 pm

Ako roditelj nema bontona,nece ga ni dijete imati,jer ponasanje se uci od prvog dana u kuci....do skole bi trebalo da su osnove vec utvrdjene.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? Empty
PočaljiNaslov: Re: BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ?   BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? EmptySre Maj 07, 2014 11:04 pm

Uvesti, pod obavezno! Umjesto religije  :zubi3: 
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? Empty
PočaljiNaslov: Re: BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ?   BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? EmptySre Maj 07, 2014 11:13 pm

AstrinaKomsinica ::
Uvesti, pod obavezno! Umjesto religije  :zubi3: 
dabome i građanskog prava.. :)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? Empty
PočaljiNaslov: Re: BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ?   BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? EmptySre Maj 07, 2014 11:15 pm

Kijara-brm ::
AstrinaKomsinica ::
Uvesti, pod obavezno! Umjesto religije  :zubi3: 
dabome i građanskog prava.. :)

Di su gradjani?!  lalal smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? Empty
PočaljiNaslov: Re: BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ?   BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? EmptySre Maj 07, 2014 11:16 pm

AstrinaKomsinica ::
Kijara-brm ::
AstrinaKomsinica ::
Uvesti, pod obavezno! Umjesto religije  :zubi3: 
dabome i građanskog prava.. :)

Di su gradjani?!  lalal smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
I ti ga odvališ.Ima ih još uvek...:)   (aj ne spamuj )










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? Empty
PočaljiNaslov: Re: BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ?   BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? EmptySre Maj 07, 2014 11:19 pm

Kijara-brm ::
AstrinaKomsinica ::
Kijara-brm ::
AstrinaKomsinica ::
Uvesti, pod obavezno! Umjesto religije  :zubi3: 
dabome i građanskog prava.. :)

Di su gradjani?!  lalal smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
I ti ga odvališ.Ima ih još uvek...:)   (aj ne spamuj )

Nije spam Tita mi  :zubi3: 

Ovako: U gradjanskom drustvu edukacija za BonTon je nepotrebna:)))))) A u plemenskim udrugama, oh well,,,,, zlz smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? Empty
PočaljiNaslov: Re: BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ?   BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? EmptyČet Maj 08, 2014 2:59 am

Malo li im je 15-16 predmeta još im treba i Bon-ton kao dodatni. Veronauka/građansko, priroda i društvo, časovi razrednog starešine, književnost (maternji jezik) likovno/muzičko u svim tim predmetima mogu da se nauče delovi bon-tona. Ali primarno je da se ima kućno vaspitanje a za to se treba potruditi. Ukinuti Pink (i sve pink televizije sličnog sadržaja) odnosno uvesti za njih debelo plaćanje za dekodiranje a forsirati edukativne emisije. Smanjiti "dečija prava" tj dodati uz njih i obaveze koje niko ne pominje. Komunalna policija da radi svoj posao tj da lepo rebne po džepu svakog ko pljune žvaku na ulici ili još bolje ekspres suđenje i kazna društveno-koristan rad na čišćenju javnih površina, rad u bolnicama i slično. Da vidiš brajko kako će se i deca i matori naučiti reda. Niko nije genetski kulturan nego samo sistem nagrada i kazni deluje. Dresura brajko moj.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? Empty
PočaljiNaslov: Re: BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ?   BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
BON TON-uvesti ga kao predmet u škole ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: TINEJDŽER /ADOLESCENT KLUB-
Skoči na: