DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Rasprave sa roditeljima BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Rasprave sa roditeljima BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Rasprave sa roditeljima

Ići dole 
+6
Astra
Lakota
Kijara-brm
jutarnja izmaglica
Anamaria
Danubius
10 posters
AutorPoruka
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Rasprave sa roditeljima Empty
PočaljiNaslov: Rasprave sa roditeljima   Rasprave sa roditeljima EmptySre Okt 07, 2009 10:40 am

Da li ulazite u rasprave sa roditeljima kada urade ili kažu nešto što
vam ne odgovara(kada vas kazne zbog nečega ili slično)ili ih poslušate
bez gunđanja.?Ukoliko se raspravljate, šta je to što vas najviše
isprovocira?










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Rasprave sa roditeljima Empty
PočaljiNaslov: Re: Rasprave sa roditeljima   Rasprave sa roditeljima EmptySre Okt 07, 2009 1:42 pm

Pa kao dete imala sam odličan odnosa sa roditeljima.Verovatno što je
bilo ratno doba,pa smo postali mnogo bliski.Nisam bila zahtevna,a nisu
imali problema sa mnom jer sam bila dobro dete.Sad se retko viđamo,ali
imamo odličan odnos.Samo smo se jednom zakačili ,.Ja sam bila u pravu,i
nisam se htela prva javiti,dok me nisu nazvali.Možda da više vremena
provodimo zajedno da bi u ovoj situaciji sad,imali više takvih
epizoda.Ali poznavajući svoje roditelje,sumnjam.A ja sam
cendravica,znam i da se nešto desi povukla bi se u sobu i plakala..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Rasprave sa roditeljima Empty
PočaljiNaslov: Re: Rasprave sa roditeljima   Rasprave sa roditeljima EmptySre Okt 07, 2009 2:06 pm

Svakodnevno.....samo, kako su stariji , sad češće uradim, jer mi je to lakše nego da komentarišem zašto to ne treba tako ili tada .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Anamaria

Anamaria


Godina : 28
Location : Beograd
Humor : xD
Datum upisa : 30.10.2010

Rasprave sa roditeljima Empty
PočaljiNaslov: Re: Rasprave sa roditeljima   Rasprave sa roditeljima EmptyČet Nov 04, 2010 8:45 pm

Ja se nikad ne svadjam sa roditeljima jer prosto-nemam razloga za to.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Rasprave sa roditeljima Empty
PočaljiNaslov: Re: Rasprave sa roditeljima   Rasprave sa roditeljima EmptyČet Nov 04, 2010 9:07 pm

Anamaria ::
Ja se nikad ne svadjam sa roditeljima jer prosto-nemam razloga za to.
Misliš...zadovoljna si uslugama, džeparcem, vremenom dozvoljenog izlaska itd ?
Polako...doći će tokom odrastanja do razmimolaženja u pogledu na svet ,,,i onda počnu nesporazumi.

Ali je lepo čuti da ima dobre dece....meni moj sad polako pokušava da se usprotivi ,pubertetski bunt .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Anamaria

Anamaria


Godina : 28
Location : Beograd
Humor : xD
Datum upisa : 30.10.2010

Rasprave sa roditeljima Empty
PočaljiNaslov: Re: Rasprave sa roditeljima   Rasprave sa roditeljima EmptyPet Nov 05, 2010 9:48 am

Da,Danubius....... sasvim sam zadovoljna. Ali uveravam te da do rasprava sa mojim roditeljima nece doci,jer pre svega nisam tako vaspitana,drugo-nema boljih prijatelja od roditelja,i ja sa njima NISAM u odnosu: mama-cerka; tata-cerka,vec u prijateljskom.... a oni su jako dobro svesni kakav je svet,i da se to bukvalno iz dana u dan menja.... jesu strogi (po nekim pitanjima) ali znam da je to za moje dobro....ali,kako ja verujem njima,tako oni imaju potpuno poverenje u mene...... pored toga,ja im nista ne krijem (nemam tajne)... i proveravaju me...cesto... u skoli,sa kim se druzim (mada i ja jako pazljivo biram drustvo) itd.... tako da....-sumnjam da do bilo kakvih rasprava moze doci...
Nazad na vrh Ići dole
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

Rasprave sa roditeljima Empty
PočaljiNaslov: Re: Rasprave sa roditeljima   Rasprave sa roditeljima EmptyPet Nov 05, 2010 10:54 am

Bravo Anamaria..poverenje u porodici se gradi od malih nogu i stalno se nadogradjuje...odlican rezon !!!...Vrlo pohvalno...!!!

Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
Anamaria

Anamaria


Godina : 28
Location : Beograd
Humor : xD
Datum upisa : 30.10.2010

Rasprave sa roditeljima Empty
PočaljiNaslov: Re: Rasprave sa roditeljima   Rasprave sa roditeljima EmptyPet Nov 05, 2010 3:45 pm

hvala vam.... i vas dve ste divne... :)

no,opet ponavljam-smatram da je glupo svadjati se sa roditeljima.... oni su tu da ti pomognu,saslusaju te,posavetuju te...a ne da bi se svadjali....
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Rasprave sa roditeljima Empty
PočaljiNaslov: Re: Rasprave sa roditeljima   Rasprave sa roditeljima EmptyPon Feb 18, 2013 9:56 pm

Anamaria ::
hvala vam.... i vas dve ste divne... :)

no,opet ponavljam-smatram da je glupo svadjati se sa roditeljima.... oni su tu da ti pomognu,saslusaju te,posavetuju te...a ne da bi se svadjali....
Lepo devojčice:)
Kad bi većina deca tako razmišljala...ne bi bilo toliko mladih BUNTOVNIKA..(blago rečeno)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Rasprave sa roditeljima Empty
PočaljiNaslov: Re: Rasprave sa roditeljima   Rasprave sa roditeljima EmptyČet Okt 24, 2013 2:17 pm

Moji su se raspravljali,i to najcesce oko svakodnevnih obaveza.Uvek je bilo pitanje -zasto to moram bas sad,kad mogu i kasnije-?..i to kasnije ne dodje nikako,dojadi mi pa uradim sama..I onda sam prestala,cekala to famozno kasnije,koje nikako nije dolazilo..Pa smo onda dolazili u sitacije zasto omiljena majica nije oprana,gde su mi pa onda stvari koje bog zna gde su..
E onda sam jedan dan ih pozvala i trazila da se odmah to i to uradi,bez raspravljanja.Bilo je mrzovoljnog gundjanja,treskanja,ali su polako poceli da uvidjaju zasto je potrebno na vreme ubaciti ves u korpu,zasto naredjati knjige,zasto izvaditi opremu iz torbe..
Nazad na vrh Ići dole
Bokssha
Princes of Darkness
Princes of Darkness
Bokssha


Godina : 36
Location : Beograd
Datum upisa : 22.04.2010

Rasprave sa roditeljima Empty
PočaljiNaslov: Re: Rasprave sa roditeljima   Rasprave sa roditeljima EmptyČet Okt 24, 2013 2:35 pm


Ohhh... svakodnevno smehsmeh
Mislim da je sasvim normalno...Em sto je tu razlika u godinama pa i u vidjenju stvari,
em sto nismo svi ljudi isti... Ja nisam od onih koji cute.Ja se ucutim samo kada vidim da
nema nikakvog resenja i da bi rasprava mogla da traje u nedogled.
Ali volim da kazem sta mislim.
Najzanimljivija tema oko koje sam se uvek raspravljala sa roditeljima,uglavnom kad sam bila
mladja,mada i sad se desava,je oko toga zasto stalno izlazim negde,zasto ne sedim malo kuci.
Ja njima ne mogu da objasnim zasto izlazim svaki dan ili oni to ne mogu da shvate.
A ja ne mogu da shvatim zasto da sedim kuci,a oni ne mogu to da objasne. smehsmeh 

Nazad na vrh Ići dole
http://wheels.serbianforum.info/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Rasprave sa roditeljima Empty
PočaljiNaslov: Re: Rasprave sa roditeljima   Rasprave sa roditeljima EmptyČet Okt 24, 2013 2:50 pm

Hahha Boksic,upravo sinoc sin kaze da bi malo van,a ja kazem pa nemoj radije,sto da izlazis stalno...mogla bi se i knjiga uzet.On je seret pravi,nasmije se,pa veli,i da ostanem kod kuce,zatvoren u sobi,nema od toga nista,tebi izadje na isto...kako da ga ne pustim.Vikend ima neograniceno,naravno i poslije famoznih 18,pita svaki put i moze li i do kad,a radni dan,u 22 kuci.I funkcijonisemo dobro.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Bokssha
Princes of Darkness
Princes of Darkness
Bokssha


Godina : 36
Location : Beograd
Datum upisa : 22.04.2010

Rasprave sa roditeljima Empty
PočaljiNaslov: Re: Rasprave sa roditeljima   Rasprave sa roditeljima EmptyČet Okt 24, 2013 3:08 pm

Astra ::
Hahha Boksic,upravo sinoc sin kaze da bi malo van,a ja kazem pa nemoj radije,sto da izlazis stalno...
    smehsmeh smehsmeh   
 Neka dete nek izlazi... sta ce kuci?  
 Ako voli da cita,on ce da cita...knjiga nece da pobegne.

 Po meni je sto puta bolje biti napolju,s ljudima,ili sam nebitno...
 Moze se knjiga i napolju citati...Kolko puta ja odem negde sama
  u neki kafic,a knigu uvek nosim sa sobom...  i opustencija...Ili Kalish...
  Ili bilo koji park...
  Kuca sluzi za odmor...za skloniste... za tako te stvari...
  Previse smo vezani za kucu... ja to ne razumem.Al jbg...   :)
Nazad na vrh Ići dole
http://wheels.serbianforum.info/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Rasprave sa roditeljima Empty
PočaljiNaslov: Re: Rasprave sa roditeljima   Rasprave sa roditeljima EmptyPet Okt 25, 2013 12:48 pm

Mislim d aje moja mladja jedina osoba na svijetu koja moze da mi digne secer,,,,ali, posto ne volim bolezljiva stanja, nema vise nadgovaranja - zvecnem kljucevim, i sve se namah smiri :zubi3: :zubi3: :zubi3: :zubi3: 
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Rasprave sa roditeljima Empty
PočaljiNaslov: Re: Rasprave sa roditeljima   Rasprave sa roditeljima EmptyPet Okt 25, 2013 1:28 pm

Stariji sin izuzetno retko ulazi u raspravu sa nama.Kad pobesnim, kritikujem,zanovetam on me onako tuzno gleda i kaze : "Smiri se mama...pa nije propao sveta ako su mi stvari po sobi razbacane. To je moj kutak i moj kreativni haos" Tu stavlja tacku na svaku moju sledecu primedbu.
No zato valjda postoje mladja deca da nadoknade sve i dodaju pride. E on je spreman da tera "pravdu" do besvesti. I naravno uvek je u pravu ( po njemu). Retko prizna da nije.
Mladji je od 24h zauzet obavezama 2/3 dana. Sto sport, sto fakultet. No on uvek nadje vremena za drustvo. Ako ne izadje dovlaci punu kucu drugara. Meni to ne smeta. Tata se ljuti, jer smatra da se ne odmara dovoljno i kvalitetno.I njih dvica se uglavnom oko toga raspravljaju.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Rasprave sa roditeljima Empty
PočaljiNaslov: Re: Rasprave sa roditeljima   Rasprave sa roditeljima EmptyNed Dec 22, 2013 6:10 pm

Kako izbjeći svađu s vašim tinejdžerom?
Otvoreno porazgovarajte sa svojim djetetom i naučite ga da preuzme odgovornost za vlastita djela

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nitko od nas nije baš savršen kada ga počnu pucati pubertetski hormoni, no u tim trenucima ne možemo niti zamisliti ono drugu roditeljsku stranu. S druge strane svi roditelji bili su tinejdžeri, no to ne znači da se ne javlja mnogo problema u ovom osjetljivom periodu života.

Što kad vaše zlato odjednom postane svadljivo? Kako se ponašati u tim situacijama?

Ako možete pokušajte izbjeći izravne sukobe. Njima postižete samo ogorčenost obiju strana. Česte svađe završavaju vikanjem, bespotrebnim izvikivanjem pogrdnih imena i optužbama zbog kojih će obje strane kasnije požaliti. Zadržite hladnokrvnost, nemojte psovati, ne iznosite stare probleme, poštujete i slušajte što vam dijete ima za reći. Dok dijete govori, izdržite iskušenje da prekidate, optužujete ili osuđujete. Slušajte kako valja i odgovarajte. Imajte na umu da ste vi odrasli a oni djeca, premda bih vam preporučila da to njima ne naglašavate.

Svaki problem razriješite tako da sjednete sa svojim tinejdžerom i u četiri oka dogovorite kompromis koji će zadovoljiti obje strane. Primjerice, tinejdžer stiže kući kasno, bez da vas je obavijestio i umjesto da vičete: "Kako se usuđuješ dolaziti u ovo doba? Zbog takve neodgovornosti nema izlaska cijeli tjedan", pokušajte sjesti i objasniti im: "Silno sam se zabrinula što te nema tako kasno. Ti si odgovorna osoba pa me, molim te, ubudućenazoveš. Ostavi mobitel uključen da te mogu nazvati."

Kada s njim rješavate problem, svakako se držite jedne teme. Ako su trenutačan problem loše ocjene na nedavnim testovima u školi, raspravite o razlogu i načinima kako to riješiti, nemojte u to uvlačiti druge stvari kao: tvoja je soba uvijek neuredna, ne pomažeš dovoljno u kućanskim poslovima... Izbjegavajte biti previše osobni, jer to nije postupanje prema djeci s poštovanjem koje zaslužuju i teško da ih možete osuđivati ako uzvraćaju istom mjerom. Kao i s malom djecom, treba biti posve jasno da niste nezadovoljni djetetom nego se ne slažete s njegovim ponašanjem ili stajalištem.

Ako neprekidno uvjeravate tinejdžera da je grozan, vrlo je vjerojatno da će mu to postati samoispunjujuće proročanstvo. No ako im kažete da su odgovorni i da vjerujete u njih, manja je vjerojatnost da će vas iznevjeriti. Kad počnu izlaziti s prijateljima, stavite im do znanja što od njih očekujete i s kojim iznosom džeparca mogu računati. Dajte im do znanja da ako piju alkohol, moraju znati opasnosti i biti umjereni, te da ne sjedaju u automobil s pijanim vozačem.

Kako im reći "ne"?

Dečki nisu vični verbalnoj vještini u prepiranju, te obično pribjegavaju vrijeđanju ili agresivnosti kako bi naglasili svoje stajalište (doduše niti mnoge današnje djevojke ne zaostaju puno), dok su djevojke vrlo govorljive, a obično u raspravu uključuju i dozu emocija. Izbjegavajte uvlačenje u iscrpljujuće objašnjavanje. Rasprava se u pravilu svodi na nešto što tinejdžer želi učiniti, a roditelj kaže "ne". Prvo, roditelji bi trebao mirno saslušati razloge koje tinejdžer navodi u obranu svog stajališta glede određene situacije, ako je potrebno postavljati i pitanja. Ako je roditelj posve siguran da je odgovor "ne", treba im to reći uz sve razloge za takvu odluku. Nađete li se u takvoj situaciji, objasnite mirno, čak se ispričajte ako je potrebno, i recite kako je ovom prigodom predmet rasprave završen te da niste više otvoreni za pregovaranje. Otiđite. Slučaj je završen. Bez obzira na to što dijete odgovorilo, od povika: "Nepravedna si" do grubih uvreda, ne smijete se ponovo dati uvući u raspravu.

Jednako kao što roditelji na kraju popuste maloj djeci, tinejdžeri će također ubrzo shvatiti imaju li roditelje koji će (nakon dovoljno cmizdrenja i jadikovanja) promijeniti mišljenje. Posljedica je da će ubuduće roditelji na ovaj ili onaj način biti prisiljeni promijeniti mišljenje. Moguće je, dakako, da se promijene okolnosti (naprimjer, ipak će ih odvesti i dovesti prijateljičin roditelj), koje isključuju razlog odbijanju. U takvom slučaju objasnite zbog čega ste morali promijeniti mišljenje.

Pružite pravo odabira

Uspješan način za izbjegavanje opasnosti od sukoba jest da, kad god je to moguće, tinejdžeru pružite isključivo pravo odabira, odgovornost za vlastita djela i neposrednu sudbinu. Zatražite njihovo obećanje da će izaći s prijateljima tek nakon što završi zadaću iz povijesti ili očisti kuhinju. Ako zadatak nije urađen, nemaju koga kriviti osim sebe. Počnu li bjesnjeti ili vikati, naprosto kažite da su znali posljedice odgovornost je, dakle, isključivo na njima; na to su pristali. Kraj priče.

Dok jedan roditelj diskutira s tinejdžerom, imperativ je da se drugi ne miješa osobito ako je suprotnog mišljenja od drugog roditelja. Ne samo što bi to umanjilo roditeljski autoritet i omogućilo tinejdžeru da jednog od roditelja smatra razumnijim, nego će nedvojbeno prouzročiti sukob među roditeljima te će se "diskusija" između roditelja i djeteta ubrzo pretvoriti u svađu među roditeljima. Roditelji uvijek moraju svoje nesuglasice rješavati privatno, a pred djetetom nastupati kao jedinica.

Izvor: knjiga "Da, molim. Svejedno! - Vodič za učenje tinejdžera dobrom ponašanju"










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Šmizla

Šmizla


Datum upisa : 07.10.2013

Rasprave sa roditeljima Empty
PočaljiNaslov: Re: Rasprave sa roditeljima   Rasprave sa roditeljima EmptyPon Dec 23, 2013 11:02 pm

Nikada nisam raspravljala sa mojim roditeljima. Strpljivo sam saslušala svaku njihovu rečenicu.
Nisam uvek postupila onako kako su oni želeli ali se nikada nisam raspravljala.
Nisu više sa nama i drago mi je što sam tako postupala.
Uvek sam znala kako da postignem svoj cilj na lep način.

Ja kao roditelj?
Nema rasprave!
Možemo da pričamo, normalnim tonom, biranim (normalnim) rečnikom, da slušamo jedno drugo i to je sve.
Da prihvate ili ne neke naše reči ali da se raspravljaju i podižu ton-ne dozvoljavam.
Psovke takođe ne dozvoljavam ni kao poštapalice.
Rasprava sa nama, roditeljima je zabranjena i tačka.
Ne insistiram na prihvatanju mojih (naših) predloga ali zahtevam da ih saslušaju.
Rečenica "dok si pod mojim krovom" nikad nije izgovorena, ali je zato par puta rečeno "Nisam se ja rodila ovako matora! I ja sam bila mlada i luda, prema tome znam o čemu pričam. Nisam pala sa Marsa da ne znam šta je život"
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Rasprave sa roditeljima Empty
PočaljiNaslov: Re: Rasprave sa roditeljima   Rasprave sa roditeljima Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Rasprave sa roditeljima
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: TINEJDŽER /ADOLESCENT KLUB-
Skoči na: