DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
NIŠ - Page 5 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
NIŠ - Page 5 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 NIŠ

Ići dole 
+9
determinanta
slatkicass
brunolino
EAGLE
Danubius
mladenk
PJER
SunStorm
njushkalo_
13 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

NIŠ - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: NIŠ   NIŠ - Page 5 EmptyNed Nov 29, 2009 6:41 pm

First topic message reminder :

Niš se nalazi u niškoј kotlini uz ušće Nišave u Јužnu Moravu .
Naјviša tačka na teritoriјi grada јe Sokolov kamen, vrh na Suvoј planini (1.523m nadmorske visine), a naјniža nizvodno od ušća Nišave u Moravu kod mesta Trupale (173m nadmorske visine).
Područiјe grada zahvata površinu od 596,71km2, na kome se nalazi Niš, Niška Banja i 68 prigradskih i seoskih naselja.

afski, Niš se nalazi na raskrsnici naјvažniјih balkanskih i evropskih saobraћaјnih pravaca. U Nišu se magistralni pravac, koјi vodi sa severa, dolinom Morave iz pravca Beograda, račva na pravac ka јugu, dolinom Vardara prema Solunu i Atini, i pravac ka istoku, dolinom Nišave i Marice prema Sofiјi, Istambulu i dalje ka Bliskom Istoku.

U Nišu se odvaјaјu i putevi ka severozapadu (prema Zaјečaru, Kladovu i Temišvaru) i ka јugozapadu (prema Јadranskom moru).

Svi ovi putni pravci bili su poznati јoš od naјstariјih vremena kao pravci kretanja naroda, robe i voјski. "Via Militaris" u periodu Rima i Vizantiјe, "Carigradski drum" u srednjevekovnom periodu u doba Turaka. Danas, to su glavni magistralni evropski pravci na Balkanu, koјi Niš čine raskrsnicom Evrope sa Malom Aziјom i Crnomorskog područiјa sa Mediteranom.











NIŠ - Page 5 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

NIŠ - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIŠ   NIŠ - Page 5 EmptyNed Okt 06, 2013 10:55 am

Nišlije formirale ljudski svetleći krst u mraku

Građani Niša su večeras, tačno u 21 sat i pet minuta, na raskršću Bulevara Nemanjića i Sremske, upaljenim svećama formirali svetleći krst, čime su na simboličan način poslali poruku svetu - "I ja sam deo krsta", u okviru obeležavanja 1700. godina Milanskog edikta. 

NIŠ - Page 5 Jpeg

NIŠ - Page 5 Tan2013-10-5_22536299_1


NIŠ - Page 5 Tan2013-10-5_22547393_0


NIŠ - Page 5 Tan2013-10-5_22549127_2


NIŠ - Page 5 Tan2013-10-5_225410752_4


NIŠ - Page 5 Tan2013-10-5_225445143_0


NIŠ - Page 5 Tan2013-10-5_225546268_0


NIŠ - Page 5 Tan2013-10-5_225547956_1

Svetleći krst formiran je u potpunom mraku, u blizini novoizgrađenog hrama Svetog cara Konstantina i carice Jelene, gde će sutra biti služena liturgija, kao centralni događaj obeležavanja 17 vekova od donošenja Milanskog edikta. 

Građani su se okupili nakon obaveštenja u lokalnim medijima i putem plakata istaknutih na javnim mestima, a sveće su bile upaljene 15 minuta.

Čitav događaj nadgledala je policija, a helikopteri su nadletali ovaj deo grada i, kako je ranije najvljeno, snimali čitav događa iz vazduha. 

Prema procenama, u manifestaciji "I ja sam deo krsta" je učestvovalo oko 5.000 ljudi, bez i najmanjeg incidenata.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

NIŠ - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIŠ   NIŠ - Page 5 EmptyČet Nov 07, 2013 6:01 pm

http://www.peticije24.com/peticija_za_dolazak_lou_kost_avio-kompanija_u_nis


Mozda i ovde naidje neko ko je voljan da potpise...
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

NIŠ - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIŠ   NIŠ - Page 5 EmptySub Jan 11, 2014 6:52 pm

Niš je oslobođen 11. januara 1878. godine u srpsko-turskom ratu.


NIŠ - Page 5 Image
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

NIŠ - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIŠ   NIŠ - Page 5 EmptySub Okt 18, 2014 8:31 pm

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

NIŠ - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIŠ   NIŠ - Page 5 EmptyNed Feb 22, 2015 9:32 pm

NIŠ - Page 5 800x0_fotkice-1
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

NIŠ - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIŠ   NIŠ - Page 5 EmptyPet Mar 06, 2015 8:52 pm

Kazandžisko sokače
AUTOR
NIŠ - Page 5 180x100_Petko-Nisavac
Petko Nišavac
Košarkaški trener u penziji.
Sedimo si, onomad, ja i ovija moji kardaši u Kazandžisko sokače, čurimo si tutun, pijemo kafe i gledamo, onakoj merakliski, a uz sokak a niz sokak.
Vreme ubavo, a sokače puno k'ko oko, koj ti sve tuj ne proodi, k'ko da nema drugi sokaci po Niš.
Gledam  si ovej naše Nišlike k'ko se razmilele po čaršiju k'ko brobinjci. Ujdurisale se, razgolitile se, dignule glavu, bajgim s'lte po auzluci gledaju a ovam šaraju s's oči a tam a ovam, al onakoj kroz  trepke. Mlogo su ni ubave, tuj se pogleda niz nos da gi ne uročim, od merak čovek da gi pogleda, ima gi u snagu i gore i dole.
Tuj proodu onija bez rabotu, tuj su i onija što su izbegali od rabotu, tuj su i onija iz opštinu, bajgim iskočili da završu državnu rabotu al' tuj proode i onija što izgubiše na izbori pa su s'g opozicija. Tuj na kraj sokače gi je zbirište.
Gledam gi ništo, pa se ražali, nit onija ljudi nit daj bože. Usitnili s's odenje, obesili nosovi, snovednuli glave sve ništo u kaldrmu gledaju, k'ko selske mladeneveste. Ič se ne razvrtaju,nit pomoz bog, nit bog ti pomogaja, sve ništo brgo, krišom, k'ko da su kod švalerku da su pošli a ne u partiju.
Ja sam si mlogo  žalostivan čovek, gledam gi a suze mi udariše na oči, i toj su si bre naši ljudi. Ono istin je, mlogo se beoše odrodili od nas, brgo zabraiše da su i oni bili narod i da u onoj vreme, nemaše kuče za što da gi uape.
Dođe mi da gi viknem: "Braćo, ič se ne sekirajte,nemoj ripate u Nišavu, nemoj vrzujete sidžimku da se besite. Eve, pa će izbori, mož' bidne da se vrnete na vlas' k'ko socijalisti što se vrnuše".
Da je pre desetinu godine niki reknuja da će se socijalisti vrnu na vlas', odma bi ga oterali u Toponicu, zamandalili u gumenu sobu a ključ frljili u Nišavu.
U ovuj srpsku politiku ne biva onaj filosofija na stari Grci, k'ko se niki neje dvaput banjaja u istu vodu. Jok!
Srpska politika ti je k'ko ringišpil na Pantalejski vašar. Ukačiš se, pa se vrtiš. Č's te ima, č's te nema. I sve takoj dok ne dosadiš na Gospoda pa te jed'n d''n otkači od ringišpil.“


http://www.juznevesti.com/komentar/
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

NIŠ - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIŠ   NIŠ - Page 5 EmptySre Mar 11, 2015 8:09 pm

Na današnji dan 1887. izvođenjem predstave "Srpski ajduci" Jovana Sterije Popovića u gostionici "Knez Mihajlo", osnovano je pozorište "Sinđelić" , koje će posle Drugog svetskog rata dobiti novo ime - Narodno pozorište u Nišu.



Inicijatori osnivanja pozorišta „Sinđelić“ bili su: Stevan Sremac – niški profesor, Milorad Petrović – učitelj, Stevan Nikšić – Lala, Henrih Liler i Špira Kalik. Prvi upravnik bio je Mihajlo Dimić. Igrani su komadi: „Ukroćena goropad“, „Mizantrop“, „Dva cvancika“, „Podvala“.

http://www.radiocity.rs/
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

NIŠ - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIŠ   NIŠ - Page 5 EmptyPon Jul 06, 2015 10:47 am

Nišlija M.S. (92) izvršio je samoubistvo danas oko 14 časova skokom sa desetog sprata zgrade u ulici Dragiše Cvetkovića. On je skočio sa terase stana u kojem je živeo i pao na pločnik iza zgrade „Lutkarskog pozorišta“.


http://niskevesti.rs/index.php/hronika/item/4118-starac-skocio-u-smrt-sa-desetog-sprata-zgrade-u-nisu



Vidi pa ovog...sacuvao bog...
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

NIŠ - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIŠ   NIŠ - Page 5 EmptyPet Okt 16, 2015 10:43 pm

Na 41. NIMUS-u orguljaš, džez trio, harmonikaš iz Rusije…


http://www.juznevesti.com/Kultura/Na-41-NIMUS-u-orguljas-dzez-trio-harmonikas-iz-Rusije.sr.html


NIŠ - Page 5 490x370_490x370-490x370-Nimus-otvaranje



P.S. Podseti me ova slika...Nekad smo bili bas dobro ogranizovani, dobijali karte za sve manif.--Odvedemo pacijente, bese neki koncert, klasicna muzika...kolega na jednom kraju sedi, ja na drugom, njih desetak izmedju...Udubila se ja,ne gledam okolo neo vreme...kad bacim poglem...ima sta da vidim...oni svi zaspali, glave ko jedan, svi unazad, otvorili usta i spavaju :))) Masem koleZi- budi ih, idemo :)))
I LOVE NIS :))) Lepe uspomene :)))

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

NIŠ - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIŠ   NIŠ - Page 5 EmptySub Okt 24, 2015 10:02 pm

http://niskevesti.rs/index.php/drustvo/item/6056-nislijka-ce-predstavljati-srbiju-na-naucnoj-olimpijadi-u-juznoj-koreji


Učenica prvog razreda Specijalizovanog odeljenja Gimnazije „Svetozar Marković“ u Nišu, Bogdana Đorđević (15) deo je tima koji će predstavljati Srbiju na Internacionalnoj juniorskoj naučnoj olimpijadi početkom decembra u Južnoj Koreji.










NIŠ - Page 5 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

NIŠ - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIŠ   NIŠ - Page 5 EmptyPon Nov 09, 2015 7:17 pm

U Univerzitetskoj biblioteci “Nikola Tesla” u Nišu u ponedeljak 9. novembra u 18 sati biće otvorena izložba “Sa piscem kroz vreme: Bora Stanković ponovo u Nišu“.
Postavka izložbe obuhvata publikacije iz fonda Biblioteke vezane za lik i delo Bore Stankovića, dokumenta i fotografije, ali i zbirku piščevih ličnih predmeta, vlasništvo „Borine kuće“ – legata u sklopu Narodnog muzeja iz Vranja.
Izložbu organizuje Univerzitetska biblioteka u saradnji sa Narodnim muzejom iz Vranja.
Ulaz slobodan, a izložba će trajati do 22. novembra.


http://www.juznevesti.com/Kultura/Izlozba-o-Bori-Stankovicu-u-Nisu.sr.html



“Svako mora da ima upaljen fenjer u glavi. Da mu svetli danju i noću. Jer, ko ne svetli iznutra, taj ne živi; fenjer pomaže da bolje vidimo lica, predmete, šta se dogadja. On pomaže da odaberemo, nanižemo i svaku sitnicu povežemo u sliku, u pletivo; da u jednom životu otkrijemo sto drugih. Bez upaljenog fenjera nema ni reči; nema priče u kojoj život diše, jeca ili se razliva od miline”





Dobro vece, Nis ;)










NIŠ - Page 5 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

NIŠ - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIŠ   NIŠ - Page 5 EmptyPon Dec 28, 2015 10:31 pm

http://www.juznevesti.com/Zabava/Ceca-na-doceku-Srpske-u-Nisu.sr.html


NIŠ - Page 5 490x370_ceca


Sefe, kude je taj Nis?!  NIŠ - Page 5 550414 Ce idemo li?   smehsmeh :ajdeeeea5: fikkk zubbb Mozda opet dodje  Velja Ilic  i ekipa:rabbit:










NIŠ - Page 5 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

NIŠ - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIŠ   NIŠ - Page 5 EmptyPet Feb 05, 2016 8:38 pm

08. marta Galija svira za Nislije! 



NIŠ - Page 5 Taylor-swift-dancing-on-her-own-gif












NIŠ - Page 5 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

NIŠ - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIŠ   NIŠ - Page 5 EmptyČet Mar 03, 2016 9:34 am

NIŠ - Page 5 17e9ea1bbb4afb9cc8160d9171516192_L


Pop pevač Masimo Savić (Massimo) održaće koncert 23. marta u Domu Vojske u Nišu




http://niskevesti.rs/drustvo/item/8894-ekskluzivno-massimo-u-nisu




volim...












NIŠ - Page 5 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

NIŠ - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIŠ   NIŠ - Page 5 EmptyČet Mar 17, 2016 9:08 pm

Mene odmah u startu odusevi nas govor pa okrenem istog momenta i ja  :brdski2: Kaze mi dete- Sta ti je mama, sto tako govoris?  :brdski2:
 Nedostaje mi, najiskrenije. Tek kad odem, shvatim koliko. Obozavam taj duh Nisa, mora se doziveti da bi se razumela ta opustenost.


Ebem te u Nis ( u)  smehsmeh - za dobrodoslicu, 'nako  :brdski2:










NIŠ - Page 5 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





NIŠ - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIŠ   NIŠ - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
NIŠ
Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: GRADOVI I SELA :: GRADOVI-
Skoči na: