DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Razmislite o tome BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Razmislite o tome BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Razmislite o tome

Ići dole 
+9
slatkicass
brdjanin
Šmizla
dusicaa
bosankaa
Danubius
Aurora Borealis
sonia
determinanta
13 posters
AutorPoruka
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Razmislite o tome Empty
PočaljiNaslov: Razmislite o tome   Razmislite o tome EmptySre Maj 19, 2010 11:17 pm

Razmišljala sam gde da uturim ovu temu. Bilo je logično da je stavim na psihologiju, ali tamo nema mesta za ovako nešto. Evo jednog uvodnog teksta.

"Karakter osobe se može ustanoviti i samo jednim pogledom na sliku neke osobe, odnosno njenog fizičkog izlgeda, kažu stručnjaci sa nekoliko najuglednijih Univerziteta u Velikoj Britaniji i Sjedinjenim Državama."Kao što smo pretpostavili, fizički izgled služi kao kanal kroz koji se karakter pokazuje. Koristeći fotografije celog tela i proučavajući širok raspon raznih osobina, došli smo do zaključka da fizički izgled ima puno važniju ulogu u ocenjivanju karaktera i osobina ličnosti nego što se obično smatra", saopštili su naučnici."

Da li primećujete da ovakva tvrdnja ima osnova? Odavno sam shvatila da fizički izgled, itekako, ima veze sa karakterom. Nisam čitala neke naučne studije o tome, niti se posebno bavila time, ali zasigurno mogu potvrditi sledeće:

Veličina, boja i razmak očiju vam mnogo toga može reći da li osoba poseduje karakternu crtu iskrenosti. Ima toga još (ne samo o očima), a o detaljima ću, kada čujem vaše mišljenje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Razmislite o tome Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmislite o tome   Razmislite o tome EmptySre Maj 19, 2010 11:31 pm

Slazem se da u ovoj tvrdnji ima istine. Prvo sto primecujem jesu oci a onda ruke. To mi je dovoljno za pocetnu procenu.
Medjutim, moze se sire diskutovati o tome da li po izgledu treba procenjivati coveka, ali stoji ona podela po temperamentu i nacinu reagovanja na:
-flegmatike
- sangvinike,
-melanholike i
-kolerike
koju bi ovde mogli upotrebiti u suprotnom smeru...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Aurora Borealis

Aurora Borealis


Datum upisa : 17.12.2009

Razmislite o tome Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmislite o tome   Razmislite o tome EmptySre Maj 19, 2010 11:51 pm

ako mi neko ne sjedne na prvi pogled nikad i nece.....dovoljno mi je pet minuta da shvatim o kome se radi....oci covjeka kazu ono sto usne nekad i presute......one odaju tugu, radost, ceznju,nezadovoljstvo, laz i mnogo toga....zatim tu je i osmjeh....nacin hodanja....u svakom slucaju...slazem se sa tim.....da taj vanjski izgled govori mnogo o samoj osobi i njenom karakteru.....
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Razmislite o tome Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmislite o tome   Razmislite o tome EmptySre Maj 19, 2010 11:59 pm

Činjenica jeste da nas prvo privuče nečiji izgled. Posle se tek upoznaje osoba .
No zaista nisam od onih koji gledaju na "komade" -ono ruke, oči , bla bla....
Meni je važan-osmeh....nekako je to presudno da se oceni čovek . Ne mora biti lep ali ako ima topao osmeh ...a usput i oči koje "svetlucaju" ....nekako sam najsigurniji da nije loša osoba.
Ima nesto istine i u onome "tanke usne "...osobe koje meni pašu , imaju senzualne usne , to sam primetio .Eto, recimo da ja to izdvajam u nekoj "oceni" karaktera na osnovu fizičkih karakteristika .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Razmislite o tome Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmislite o tome   Razmislite o tome EmptyČet Maj 20, 2010 12:08 am

Ono sto prvo gledam kod covjeka jeste pogled.Volim kada neko prica sa mnom da mi gleda u oci,a ne da svrlja pogledom...Tim mi govori koliko je nesigurna osoba,a vjerovatno i sklona lazi...

Ne znam zasto,ali nekako uvijek imam lose iskustvo sa osobama koji imaju "ostar" nos...tanak,dugacak...

Punije usne mi odaju osobu sa dusom...iskrenu,dobronamjernu...Tanke usne su mi za osobe sklone svadji(britke na jeziku) i na neki nacin,osobi sa "otrovom" u sebi...
Uh,ima to jos sto sta da se opisuje,ali cu ostaviti nesto i za drugi put...











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Razmislite o tome Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmislite o tome   Razmislite o tome EmptyPet Maj 21, 2010 8:31 am

A zamislite da bi čak 9, od 10, osoba pre prišlo i zatražilo pomoć od punijih osoba.
To li im mi debeljuce delujemo dobrodušnije i pametnije? vrti
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Gost
Gost
Anonymous



Razmislite o tome Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmislite o tome   Razmislite o tome EmptyČet Jun 24, 2010 10:10 pm

determinanta ::
A zamislite da bi čak 9, od 10, osoba pre prišlo i zatražilo pomoć od punijih osoba.
To li im mi debeljuce delujemo dobrodušnije i pametnije? vrti

Da li su dobrodusnije i pametnije ..to po mom misljenju moze biti,ali ne mora...Pre bih rekla da cemo se u drustvu takvih osoba osecati lagodnije,opustenije.... ...ili preciznije receno,srdacnije sa svim nasim manama koje zasigurno posedujemo...(ponekad u osobenostima i ponasanju takvih osoba prepoznajemo svoje lose strane...-punija, ok..(ma debeljuce su super....) [You must be registered and logged in to see this image.]

Ali, , gojazna osoba, je,ponekad , otvorenija za nekakvu komunikaciju od neke zgodne ,i verov.narcisoidne persone...)

Ali,glavna stvar je ta, sto cemo se i mi, pored takve(preterano udeb.osobe..) lakse nositi sa nasim problemima,znajuci negde potajno da jedna ''takva persona,mora imati emocionalnu teskobu,(kao i mi...), jer je izabrala jelo kao nacin zatrpavanja svojih unutrasnjih konflikata... [You must be registered and logged in to see this image.] ...

Debeljuce mirne,jasno sam rekla da ne mislim na vas... [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Razmislite o tome Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmislite o tome   Razmislite o tome EmptyPet Jun 25, 2010 1:14 am

Nut ::


Ali, , gojazna osoba, je,ponekad , otvorenija za nekakvu komunikaciju od neke zgodne ,i verov.narcisoidne persone...)

Ali,glavna stvar je ta, sto cemo se i mi, pored takve(preterano udeb.osobe..) lakse nositi sa nasim problemima,znajuci negde potajno da jedna ''takva persona,mora imati emocionalnu teskobu,(kao i mi...), jer je izabrala jelo kao nacin zatrpavanja svojih unutrasnjih konflikata... [You must be registered and logged in to see this image.] ...

Debeljuce mirne,jasno sam rekla da ne mislim na vas... [You must be registered and logged in to see this image.]

Meni se više dopadaju izrazi poput bucka , debeljuca i sl -nego verovatna društvenoj etikeciji prihvatljiva "gojazna osoba"
Uostalom....časkom svi mi možemo biti "gojazne osobe " , i ne mora da bude uvek u pitanju emocionalna teskoba -narotiv .
Pa poznato je da se muškarci , srećni u braku , nagoje kao prasci za vrlo kratko vreme -zato što im jednostavno prija kako im žena kuva .
Sto se tiče naravi...čovek kada je gladan,onda je i nervozan , a kada je sit onda je zadovoljan i sa mnogo vise radosti gleda na svet oko sebe .Mozda zato zaista "bucmasti" imaju bolju narav i više ih ljudi vole .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Razmislite o tome Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmislite o tome   Razmislite o tome EmptyPet Jun 25, 2010 3:14 am

Danubius ::
Nut ::


Ali, , gojazna osoba, je,ponekad , otvorenija za nekakvu komunikaciju od neke zgodne ,i verov.narcisoidne persone...)

Ali,glavna stvar je ta, sto cemo se i mi, pored takve(preterano udeb.osobe..) lakse nositi sa nasim problemima,znajuci negde potajno da jedna ''takva persona,mora imati emocionalnu teskobu,(kao i mi...), jer je izabrala jelo kao nacin zatrpavanja svojih unutrasnjih konflikata... [You must be registered and logged in to see this image.] ...

Debeljuce mirne,jasno sam rekla da ne mislim na vas... [You must be registered and logged in to see this image.]

Meni se više dopadaju izrazi poput bucka , debeljuca i sl -nego verovatna društvenoj etikeciji prihvatljiva "gojazna osoba"
Uostalom....časkom svi mi možemo biti "gojazne osobe " , i ne mora da bude uvek u pitanju emocionalna teskoba -narotiv .
Pa poznato je da se muškarci , srećni u braku , nagoje kao prasci za vrlo kratko vreme -zato što im jednostavno prija kako im žena kuva .
Sto se tiče naravi...čovek kada je gladan,onda je i nervozan , a kada je sit onda je zadovoljan i sa mnogo vise radosti gleda na svet oko sebe .Mozda zato zaista "bucmasti" imaju bolju narav i više ih ljudi vole .

Dragi prijatelju,ja sam jasno odvojila punije osobe zvane debeljuce ,od ''gojaznih osoba''...zamolila bih da se ponovo procita moj post...
Ne treba mesati debeljuce i osobe preterane tezine koje su zaista u problemu.....a,obicno ih iz nekog pijeteta nazivamo gojazne...

''Ti si sada kriv,jer si slatke bucke izjednacio sa onim koje su ''predebele'' da se tako izrazim'' [You must be registered and logged in to see this image.] zato... [You must be registered and logged in to see this image.]ne dozvoljavam da ih ti branis vise od mene..kada sam ih ja dovoljno nahvalila... [You must be registered and logged in to see this image.] ..Inace sve to da se vi muski u braku nagojite ko prasci i zadovoljni ste celom tom pricom je tacno..hocu reci,slozila bih se sa tim, sa velikim zadovoljstvom...a i ovo mi se bas svidja, da bucmasti imaju bolju narav i da ih ljudi vise vole ....
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Razmislite o tome Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmislite o tome   Razmislite o tome EmptyPet Jun 25, 2010 7:51 am

Otvoren pogled, nebitna je veličina-već oblik očiju, ukazuje na osobu koja nije sklona lukavosti, niti je kalkulant. Rekla bih da su to osobe radoznale, "otvorenog uma", spremne na rizik i takve se osobe ne treba plašiti čak i ako vam nije prijatelj.
Sve ovo što pišem, su zaključci koje sam stekla među ljudima koje, manje ili više, poznajem.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Razmislite o tome Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmislite o tome   Razmislite o tome EmptyPet Jun 25, 2010 10:27 am

Nut ::
. [You must be registered and logged in to see this image.] ..Inace sve to da se vi muski u braku nagojite ko prasci i zadovoljni ste celom tom pricom je tacno..hocu reci,slozila bih se sa tim, sa velikim zadovoljstvom...a i ovo mi se bas svidja, da bucmasti imaju bolju narav i da ih ljudi vise vole ....
[You must be registered and logged in to see this image.]

E da ne ostane nedovršeno ...ima istine i u onome što si rekla za žene -da svoje nezadovoljstvo utapaju u hrani . Tačno je....muškarci se hvataju flaše , a žene frižidera .To je takav stereotip , da se moze videti nu svakom americkom filmu -uplakana zena sa porodicnim pakovanjem sladoleda koje tamani velikom kasikom , sistem "nek ide život " [You must be registered and logged in to see this image.]
Naravno da imaju debeli bolju narav .Uglavnom se grohotom smeju , dok neka anorekticna misica sikće na ceo svet -samo zato što je u stvari, gladna .
Da ne odem daleko od teme....slazem se da je pogoled najvazniji u oceni jedne osobe ...sve se tu oseti -na prvi pogled . [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Razmislite o tome Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmislite o tome   Razmislite o tome EmptyČet Nov 28, 2013 9:11 am

Pri upoznavanju osobe, baziram se na oci, osmeh i gestikulaciju.
Ako me osoba gleda kroz trepavice, ocenim je kao lukavu i proracunatu.
Ako se smeje tek da bi ostavila utisak, a posebno ako razvuce osmeh a usne ostanu zatvorene, ocenim je kao  zlobnu.
Ako ne zna sta ce sa rukama, pa "lomi" prste, premesta ruke, cas u dzep, cas iz dzepa, ocenim kao vrlo nervoznu.
Ako dok prica ima sirok,jasan pogled, prirodan osmeh, uz to rukama dodatno objasnjava to sto zeli reci....ocenim kao osobu koja itekako ima dobrog materijala u sebi.
Inace, smatram da brzo umem proceniti ljude. Posle prvog kontakta znam, da li cu ili necu nastaviti druzenje.
Nazad na vrh Ići dole
Šmizla

Šmizla


Datum upisa : 07.10.2013

Razmislite o tome Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmislite o tome   Razmislite o tome EmptyČet Nov 28, 2013 9:20 am


Oči koje se toplo osmehuju. Reči koje imaju "zvuk" i onaj dodatni ton-glumim ili sam iskren.... Dodir prilikom upoznavanja...sve to mi kazuje o toj osobi.
Da budem jasna, ne donosim baš prilikom prvog susreta sud o osobi koju sam upoznala.
Dam malo vremenu da učini svoje. Dešavalo mi se da upoznam ljude kada su lošeg rasploženja (iz bilo kojeg razloga). Tada i nisu za "procenu". Nakon nekoliko susreta pokaže se ono "pravo".
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

Razmislite o tome Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmislite o tome   Razmislite o tome EmptyČet Nov 28, 2013 9:21 am

Nisam neki majstor na procenu na "prvi" kontakt.
Više puta sam pogrešio...u oba pravca.
Tako da svakom dam šansu... i čekam da vidim.










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Razmislite o tome Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmislite o tome   Razmislite o tome EmptyČet Nov 28, 2013 10:12 am

U realu ne grijesim,ali mi se na netu deslio par gresaka....sto znaci da rijec ne znaci uvijek mnogo i da je bitan pogled na facu u oci.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Razmislite o tome Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmislite o tome   Razmislite o tome EmptyČet Nov 28, 2013 11:11 am

Jedan pogled, i reakcija stomaka, i elfatiha;)
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

Razmislite o tome Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmislite o tome   Razmislite o tome EmptyČet Nov 28, 2013 1:50 pm

brdjanin ::
Nisam neki majstor na procenu na "prvi" kontakt.
Više puta sam pogrešio...u oba pravca.
Tako da svakom dam šansu... i čekam da vidim.
Ista JA :ziveli1: 
Nazad na vrh Ići dole
Ladyintheblack
Maskota Foruma
Ladyintheblack


Godina : 31
Location : Gdje ljubav putuje....
Humor : Uvek raspolozena :)
Datum upisa : 05.05.2014

Razmislite o tome Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmislite o tome   Razmislite o tome EmptyUto Nov 04, 2014 3:31 pm

determinanta ::


"Karakter osobe se može ustanoviti i samo jednim pogledom na sliku neke osobe, odnosno njenog fizičkog izlgeda, kažu stručnjaci sa nekoliko najuglednijih Univerziteta u Velikoj Britaniji i Sjedinjenim Državama."Kao što smo pretpostavili, fizički izgled služi kao kanal kroz koji se karakter pokazuje. Koristeći fotografije celog tela i proučavajući širok raspon raznih osobina, došli smo do zaključka da fizički izgled ima puno važniju ulogu u ocenjivanju karaktera i osobina ličnosti nego što se obično smatra", saopštili su naučnici."


Apsolutno se ne slazem sa tim....
Sto se mene tice nemozes po fizickom izgledu ocenit nekog potrebno je vreme da se neko upozna sto bi se reklo u "dusu"...I da saznasko je kakva osoba po ocima ili usnama...
Mozda je to sto mi fizicki izgled i nije tako bitan...Ali ja nemogu da ga povezem sa tom "dusom"...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Razmislite o tome Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmislite o tome   Razmislite o tome EmptyUto Nov 04, 2014 5:03 pm

Cini ti se Lady,malo je teze kod foliranata,ali oblik ociju u usana se formiraju kroz karakter,uvjerih se cesto...nepogresivo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Razmislite o tome Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmislite o tome   Razmislite o tome EmptyUto Nov 04, 2014 5:39 pm

Nisam sigurna u iznesene teze ovde jer jedan drugog pobijate svojim argumentima. Evo vam moj primer po vašim argumentima. Ja sam bucka recimo a umem sita-presita da planem ko hepo-kockica. A onda bolje mi ne biti na dohvatu jer ne umem da se zaustavim. Nekad se smejem iz sveg glasa a nekad jedva razvučem usne a smeje se sve u meni. I retko baš retko se smejem otvorenih usta. Ne znam zašto ali nisam stekla takvu naviku. Što opet ne znači da je moj osmeh neiskren. Oči, pa ove moje malo buljave, šućmuraste (u naletu optimizma zvane zelene) oči sigurno ne svetluckaju i nemaju sjaj koji se traži ... kad malo bolje razmislim ovako nefotogenična kakvu me Bog dao bila bih proglašena za potencijalnog ratnog zločinca ili bar serijskog ubicu od polovine onih koji bi videli neku od mojih neuspelih fotki.

Procenjivanje čoveka obliku glave ili tela se beše zove eugenika i dotična "nauka" je bila osnov i jednoj vrlo pogubnoj ideologiji onomad. Procena čoveka kad ga lično upoznaš po nekim pokretima, pogledu, stavu to je ok ali karakterizacija unapred po jednoj osobini ne. Tu više naše iskustvo i podsvest igraju ulogu nego neka svesna procena oblika nosa kao takvog.

Steva je bio đubre prema meni.
Steva ima spojene obrve.
======================
Svi ljudi spojenih obrva su đubrad

Ovo je matematički tačno postavljeno (gde su bili ovakvi primeri kad sam radila maturski) ali životno ovo bi se zvale predrasude.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Razmislite o tome Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmislite o tome   Razmislite o tome EmptySre Nov 05, 2014 12:56 pm

Aman, coJek mi je nestabilnog karaktera, mijenja mu se boja ociju vazda o_O smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Razmislite o tome Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmislite o tome   Razmislite o tome Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Razmislite o tome
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Mislicu o tome sutra

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: