DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
C I T A T I  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
C I T A T I  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 C I T A T I

Ići dole 
+20
Sibila_
Samouka
Uther Pendragon
Djulieta
Samhain
Harite
determinanta
slatkicass
hator
adrenalin
Duca
-almost reached-
Kijara-brm
REVELIN
nada.nada
bosankaa
Amisela
popovac
sonia
EAGLE
24 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

C I T A T I  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: C I T A T I    C I T A T I  - Page 2 EmptySre Avg 04, 2010 9:37 am

First topic message reminder :

MOŽDA BISMO OVDE MOGLI SA DRUGIMA PODELITI ONO ŠTO JE NA NAS,IZ BILO KOG RAZLOGA,OSTAVILO UTISAK...PREPORUČITI...


Jedne godine krajem XVIII veka neki turski skeledžija na Drini, koji je upravo u konjskoj mokraći kuvao kokošija jaja kako bi mu se duže održala, začuđeno je i savesno prebrojao i javio svojim vlastima da je u Srbiju prešlo 800 srpskih zidara i dunđera iz Osata, svih 800 po imenu Jovan. Oni su potom u nekoj vrsti graditeljske pomame krenuli kao poplava na razbojište upravo prohujalog rata između Austrije i Turske. U besprimernom uzletu stekli su se s njima u Podunavlju osećajući velike poslove i zidari iz Karlovaca, Zemuna, Sremske Mitrovice, Novog Sada, Osijeka, Pančeva, Rume, iz belog sveta i s crne ravnice.Ti"indžiniri","dunđeri", "baukinstleri", "bauhauptmani", "graditelji i stolari","maormajstori", "mramornici" danju kupuju mazge pazeći da li one dok pasu i piju koriste svih pet čula, jer inače ne valjaju, a noću sanjaju da stoje na obali jednog iščezlog mora koje u njihovim snovima i dalje šumi i valja talase crnog oranja sa Severa na Jug Panonije udarajući o Beogradski greben.U neviđenom zamahu i u najkraćem vremenu podigoše oni i obnoviše manastir Mesić, konake manastira Vrdnika, nove crkve u Krnješevcima, u Staroj Pazovi, u Čortanovcima na Fruškoj Gori, u Bukovcu, doziđuju Karlovačku sabornu crkvu, zvonik u Beški, hram u Erdeviku, Nikolajevsku crkvu u Irigu. Sanjajući na pet jezika i krsteći se na dva načina, ti Srbi iz Ravnice i iz Bosne, a uz njih brojni Česi, Nemci i Cincari na sve strane počeše da sklapaju ugovore nad neveštim potpisima krstom, ćirilicom ili latinicom. Tih 800 Jovana od preko Drine, ti Stanarevići, Lauševići,Vlašići, Aksentijevići, Dmitrijevići, Lanerići, Georgijevići, Vagneri, Majzingeri, Hangsteri, Hintenmajeri, Baueri, Ebeni, Haski, Kindli, Blombergeri i Hakeri, teraju svoje brodove što nose drvo i kamen, svoje konje što vuku olovo, pesak i kreč, a sanjaju svoje daleke žene onakve kakve one tamo kod kuće više ne mogu biti. I muče se, jer ne umeju da plaču u snu. Zemljoposednicima iz ravnice i trgovcima iz Srbije koji drže karavanske puteve između Istoka i Zapada nude oni svoje graditeljske veštine i navode ponosno svoje titule i preporuke. Noseći brkove na carigradski, bečki ili peštanski način, preduzimaju oni u dve carevine, u Austriji i u Turskoj, neverovatne neimarske poduhvate i uzimaju za svoj trud cesarske dukate s likom Josifa Vtorog i njegove majke, stare cekine i nove "Napoleone", srebrne forinte i posrebrene perpere, a primaju i egipatske dinare, neobrezane i obrezane aspre, a ponekad i drevne kotorske folare. Spuštaju ih u vino "tamnjaniku" da vide jesu li pravi i zidaju. Neprekidno zidaju...


Poslednji put izmenio EAGLE dana Ned Avg 29, 2010 7:02 am, izmenio ukupno 8 puta
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

C I T A T I  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: C I T A T I    C I T A T I  - Page 2 EmptyČet Nov 11, 2010 10:41 pm

‎"Raznoliki su i mnogi bolovi koji zadese ljude na ovoj zemlji, gde se "lepsom dusom dublje jeca", ali koga je samo jedan od istinskih velikih bolova zadesio, brat je moj i prijatelj..."
Andric
Nazad na vrh Ići dole
Harite
White Angel



Datum upisa : 02.11.2010

C I T A T I  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: C I T A T I    C I T A T I  - Page 2 EmptyČet Nov 11, 2010 10:53 pm

Ima li smisla čekati san
kada znaš da ti neće doći
može li iko usporiti vrijeme,
kada zna da će brzo proći...

Angel Kalinovik
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE




Datum upisa : 04.08.2010

C I T A T I  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: C I T A T I    C I T A T I  - Page 2 EmptyČet Nov 11, 2010 11:10 pm

"Za početak,mali cilj je dovoljan;ako je pravi-pokrenuće lavinu"
David Balaban "Esej o ravnopravnosti"
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

C I T A T I  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: C I T A T I    C I T A T I  - Page 2 EmptyČet Nov 11, 2010 11:19 pm

"Samo žena koja voli čovjeka u čoveku,useli se cela u njegovu ličnost,kao vojska u neku tvrđavu."
Dučić
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE




Datum upisa : 04.08.2010

C I T A T I  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: C I T A T I    C I T A T I  - Page 2 EmptyPet Nov 12, 2010 12:11 am

Naučio Sam ... Mogućnosti nisu nikada izgubljene; netko će iskoristiti one koje si ti propustio.

Naučio Sam ... Svoje riječi treba sačuvati mekima I njeznima, jer
Ćes ih sutra mozda morati pojesti.

Naučio Sam ... Svatko zeli zivjeti na vrhu planine, Ali sva sreća I
Rast događa se penjući se na nju ...

Naučio Sam ... Da Sam mami barem jos jednom rekao DA je volim prije nego je umrla.


Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc



Datum upisa : 10.10.2007

C I T A T I  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: C I T A T I    C I T A T I  - Page 2 EmptyPet Nov 12, 2010 12:15 pm

"Bis vincit qui se vincit in victoria."
Dvaput pobedjuje onaj koji samoga sebe pobedi u pobedi.
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE




Datum upisa : 04.08.2010

C I T A T I  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: C I T A T I    C I T A T I  - Page 2 EmptyNed Dec 26, 2010 4:51 pm

"Sve promene,koje se čoveku događaju u životu,događaju se istom čoveku,ali čudno.Taj isti čivek ih posmatra,bira,pa ih i menja,kao da se događaju nekom drugom čoveku.A on korača dalje,onamo,kud ga želje vuku."

Crnjanski "Seobe"
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

C I T A T I  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: C I T A T I    C I T A T I  - Page 2 EmptyUto Dec 28, 2010 12:03 am

Prijateljstvo
Sad sam shvatio: to je prijateljstvo,ljubav prema drugome. Sve drugo može da prevari to ne može. Sve drugo može da izmakne i ostavi nas puste,to ne može,jer zavisi od nas Ne mogu da mu kažem : budi mi prijatelj. Ali mogu da kažem, bicu ti prijatelj.
Ali, bilo ovako ili onako,u njegovo prijateljstvo nisam mogao sumnjati. Zavolio sam ga, znam po tome što mi je postao potreban,što nisam zamjerio nicemu ma šta da je rekao ili ucinio, i što mi je sve njegovo postalo važno.
Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge.
Pa ipak to cinim, makar samo zato da još jednom pomenem covjeka koji je unio toliko radosti u moj život. Pitao sam ga jednom,kako to da je baš meni poklonio svoje prijateljstvo. Prijateljstvo se ne bira,ono biva ko zna zbog cega kao ljubav… A ništa ja nisam poklonio tebi vec sebi…

Mehmed Mesa Selimovic
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

C I T A T I  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: C I T A T I    C I T A T I  - Page 2 EmptyUto Dec 28, 2010 12:03 am

Izmedju mene i tebe tako je malo prostora. U taj procep stao bi tek treptaj svetlosti. U njega se smestila nasa ceznja, u njega se smestila nasa ljubav. Tako smo blizu ti i ja, a opet tako beskrajno daleko. Deli nas tek delic najmanjeg dela. A ipak, koliko god se trudio, koliko god tezio i hteo, nikada me neces dosegnuti. Izmedju mene i tebe tako je malo vremena. U taj procep stao bi tek treptaj oka. U njega se smestio nas zivot, u njega se smestila nasa sudbina. Tako smo slicni ti i ja, a opet tako beskrajno drukciji. Usprotivilo nam se cudnovato prostranstvo neodredjenih razdaljina, prostranstvo koje nije potrebno preci. Ne naprezi se uzalud, jedini moj, ne siri svoje ruke ne bi li me zagrlio. Izmedju nas je more beskraja - ne vece, ne dublje od njenog dodira. Ali zar ne znas? To je more ljubavi i ono ce nas zauvek spajati.

Kezele
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

C I T A T I  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: C I T A T I    C I T A T I  - Page 2 EmptyPon Jan 03, 2011 6:24 pm


"...... Dok smo se vozili kroz jugozapadni Burundi,osećao sam kao da nas planina po imenu Ganza prati na način na koji dete misli da ga prati mesec.Put se uspinjao kroz duboko izbrazdani krajolik.Zavili bismo za krivinu,i još jedno Ganzino lice bi se pojavilo.
Onda bi moj saputnik Deogratias naložio vozaču da se zaustavi.Deo bi izašao iz terenskog vozila i stojeći na ivici puta usmerio kameru prema planini.Deo je nosio crni australijski šešir kome se uzica za podbradak slobodno klatila.Pretpostavljao sam da bi ljudima koji su prolazili u krcatim mini-busevima i na biciklima on morao da liči na turistu,negovanog mladog bogataša crne kože odnekud iz daleka. ... "

"Strength in what remains" John Tracy Kidder
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

C I T A T I  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: C I T A T I    C I T A T I  - Page 2 EmptyPet Jan 14, 2011 5:25 pm

E P I T A F

Živjeh, al vodom ne zgasih žeđ,
ni plodovima zemlje ne utolih glad,
jer se glad i žeđ
vraćahu svaki dan u utrobu moju,
kao što se vraćah ja iz polja kući svojoj isti,
al za taj dan drukčiji.


I stalno mišljah na tebe gospode,
i sa molitvom tebi sklapah obnoć oči svoje,
i sa molitvom tebi s jutrom ih otvarah,
kao što se s jutrom otvaraju prozori dveri
doma tvojega i mojega.
I stalno te čekah i nadah ti se stalno,
al ti se ne pojavi, niti mi se obznani.
Samo muk.


I rodi se sumnja u duši mojoj sumnji nesklonoj,
da i ti negde ko ja ovdi,
uzalud ne čekaš spasenje od mene.
I sa tom teškom mišlju legoh pod ovaj biljeg,
i tu misao urezah u tvrdi kamen,
da onaj koji pročita vidi ko će od nas dvojice
prvi dočekat spasenje.

(Natpis na bogumilskom stećku)
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

C I T A T I  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: C I T A T I    C I T A T I  - Page 2 EmptyNed Jan 16, 2011 12:03 pm

" ... Ništa ne može tako sugestivno da govori kao umetnost,ali,eto,malo ljudi zna da gleda slike,da čita knjige,da sluša muziku,da doživi umetnost,to seme koje niče samo u ljudima koji znaju koristiti svoja čula.Kakvi smo samo ti i ja sretnici i kakvi smo nesretnici!Sretnici,jer možemo osetiti snagu umetničkog dela,a nesetnici jer ih stvaramo za one koji to ne mogu.Koliko se samo njih krije iza umetničkih dela tvrdeći da ih razumeju,umesto da uđu u njih i napiju se na njihovim sočnim izvorima."

Boško Vujanović "Prst Saterov"
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

C I T A T I  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: C I T A T I    C I T A T I  - Page 2 EmptyNed Jan 30, 2011 7:56 pm

"Смерть решает все проблемы -. нет человека, нет проблемы "










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

C I T A T I  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: C I T A T I    C I T A T I  - Page 2 EmptyUto Mar 01, 2011 6:12 pm

"Kralj Ričard III je 22.avgusta 1485. izgubio presto i život u bici kod Bosvorta.Pobednik je bio Henri Tjudor,veliki grof od Ričmonda,koji je seo na presto kao kralj Henri VII. Morao je da utvrdi svoju poziciju ne samo kod kuće kao novi kralj,nego i među vladarima evrope kao osnivač nove dinastije.
Njegov prvi konkretan potez kod kuće bio je da oženi Elizabetu od Jorka,naslednicu svog najvećeg rivala.Tražeći na kontinentu saveznike,bio je zainteresovan da sklopi savez sa novom španskom silom stvorenom venčanjem kralja Ferdinanda od Aragona s kraljicom Izabelom od Kastilje,koji su zajedno širili svoju teritoriju potiskujući Arape iz Španije.
Bio je oduševljen ugovaranjem veridbe svog najstarijeg sina Artura s princezom katarinom od Aragona,ćerkom Ferdinanda i Izabele.
Njegov mlađi sin Henri se pripremao za sveštenika,što je bilo od ogromnog značaja za savez sa Rimom.
Njegova ćerka Margareta je bila udata za Džejmsa IV Škotskog,a njegova ćerka Meri je bila verena za mnogo starijeg kralja Francuske,koji je umro samo nekoliko meseci nakon venčanja.Ona se tada preudala za vojvodu od Sofoka,a plod toga braka je bila tragična figura lejdi Džejn Grej."

"IZA KULISA-DOKUMENTI VATIKANSKE BIBLIOTEKE"
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



C I T A T I  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: C I T A T I    C I T A T I  - Page 2 EmptyČet Mar 17, 2011 3:00 pm

Izbjegavajte one glupe - oni su opasni.
Dinamit eksplodira jednom, glupi
svaki dan.
Alexander Roda Roda

.......................................ooooooo................................................


Niko nije zaslužio da zbog njega plačes.
Onaj ko to zaslužuje bi sve učinio da ti ne moraš plakati.

C I T A T I  - Page 2 460727 [img][/img]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

C I T A T I  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: C I T A T I    C I T A T I  - Page 2 EmptyUto Mar 22, 2011 9:57 pm

,,Misli se bez sumnje, prenose u istoj razmjeri u kojoj se stvaraju i idu tamo kuda ih mozak salje, po matematickom zakonu koji upravlja topovskim zrnom , kad izadje iz cijevi. Dejstva su razlicita.
Ima slabih priroda u koje se misli zariju i upropaste ih, dok ima i jakih priroda , lobanja sa bronzanim oklopom o koje se tudje volje spljeskaju i padaju kao tane kad udari od zid, a ima i mekusaca u kojima tudje misli izumiru, kao shto djule eksplodira u mekoj zemlji sanca.
Rastinjak je bio zapaljive prirode. Bio je isuvise mlad, te je zato primao tudje misli, tudja osjecanja, koja i nesvjesno djeluju na nas svojim neobicnim pojavama. Bio je ostrouman posmatrac duse. Njegova dvojna cula bila su tajanstvena , daleko su dopirala, imala su onu gipkost i hitrinu kojoj se divimo kod vishih ljudi i megdandzija , koji umeju da uoce nedostatak na svakom oklopu. Uostalom za poslednjih mjesec dana, kod Ezena se razvilo isto toliko dobrih osobina , koliko i mana. Drustveni zivot i zudnja da ostvari sve vece zelje, stvorili su u njemu te mane.
Medju njegovim dobrim osobinama bila je i ona juznjacka bujnost , koja nasrce na teskocu da je savlada, i koja ljude s one strane Loare nikad ne ostavlja ni u kakvoj neizvjesnosti. To je odlika koju severnjaci nazivaju manom. Ona je po njihovom misljenju , bila izvor Miraove srece , ali i uzrok njegove smrti
.
Iz toga bi trebalo zakljuchiti , da juznjak postaje savrshen i postize najvece uspjehe kad spoji sjevernjacku podlost, sa juznjackom smjeloscu
.

Balzak- Cica Gorio










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

C I T A T I  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: C I T A T I    C I T A T I  - Page 2 EmptyPon Maj 23, 2011 8:47 pm

''Ja ne odlucujem da li cu ici u bitku po tome kolika me sila prati, nego po tome koliku svetinju branim'' Car Lazar










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

C I T A T I  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: C I T A T I    C I T A T I  - Page 2 EmptyNed Mar 18, 2012 6:43 pm


"Privlačna je samo ženidba iz ljubavi; oženiti se devojkom samo zato što je ona simpatična isto je što i kupiti na pijaci nepotrebnu stvar samo zato što je lepa. U bračnom životu najvažnija spona je ljubav, polna privlačnost, jedno telo…sve drugo nesigurno je i dosadno ma kako smo pametno proračunali. Dakle, nije reč o simpatičnoj devojci, nego o voljenoj." - Anton Pavlovič Čehov
Nazad na vrh Ići dole
Samhain

Samhain


Datum upisa : 22.11.2011

C I T A T I  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: C I T A T I    C I T A T I  - Page 2 EmptyNed Mar 18, 2012 6:59 pm

"Kad bi svi ljudi znali što jedni o drugima govore, na svijetu ne bi bilo ni četvorice prijatelja."

Blaise Pascal
Nazad na vrh Ići dole
http://soulmate.forumieren.com/
Djulieta
Nights of Cabiria
Djulieta


Datum upisa : 13.07.2011

C I T A T I  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: C I T A T I    C I T A T I  - Page 2 EmptyNed Mar 18, 2012 7:25 pm

Nije se teško zaljubiti, nego je to teško reći.


Alfredde Musset
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

C I T A T I  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: C I T A T I    C I T A T I  - Page 2 EmptyNed Maj 20, 2012 9:19 pm

Они који воде народ, не воде га него га заводе!!

Завађају народ, ради своје користи и кад се народ збуни и узбуни, они се измичу са власти и у миру једу излагану добит!

~ Свети владика Николај Велимировић ~










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Uther Pendragon

Uther Pendragon


Godina : 50
Location : lokacija super
Humor : kakav crni humor
Datum upisa : 03.02.2012

C I T A T I  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: C I T A T I    C I T A T I  - Page 2 EmptyNed Maj 20, 2012 9:36 pm

Muškarac je najslabiji kad mu lepa žena šapuće da je snažan !

Bajron rece...
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

C I T A T I  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: C I T A T I    C I T A T I  - Page 2 EmptyUto Maj 22, 2012 8:56 am

Osjetio sam mučninu. Otrčao sam u vece, kleknuo ispred školjke i gurnuo dva prsta u grlo... Uzalud. Ne možete to povratiti. Ljudski organizam napravljen je tako da povraća samo sitnice. Hranu, cugu i takve stvari. Pokvarene starce, pokvareno djetinjstvo, i uopće pokvarenu prošlost ne možete povratiti
Edo Popović
"Oči"
Nazad na vrh Ići dole
Uther Pendragon

Uther Pendragon


Godina : 50
Location : lokacija super
Humor : kakav crni humor
Datum upisa : 03.02.2012

C I T A T I  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: C I T A T I    C I T A T I  - Page 2 EmptySre Maj 23, 2012 12:40 pm

Ne shvataj ništa ozbiljno jer život stavlja odviše teške terete na one koji ga ozbiljno shvataju.

Muhamed Sems-ed-Din Hazif
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

C I T A T I  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: C I T A T I    C I T A T I  - Page 2 EmptySre Maj 23, 2012 5:49 pm

"Ne plači za onim što je završeno. Smej se zato što se dogodilo."

Gabriel Garciá Márquez










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

C I T A T I  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: C I T A T I    C I T A T I  - Page 2 EmptySub Jul 14, 2012 10:20 am

„Detinjstvo je poslednja prilika da budeš srećan. Posle toga znaš suviše.“

Tom Stopard
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

C I T A T I  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: C I T A T I    C I T A T I  - Page 2 EmptySub Jul 14, 2012 10:39 am

Pas kog uzmete sa ulice i nahranite ga, neće vas ugristi. To je osnovna razlika između ljudi i pasa.
Mark Twain
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

C I T A T I  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: C I T A T I    C I T A T I  - Page 2 EmptyNed Jul 15, 2012 12:38 am

"Kao i uvijek kada bi mi se dogodilo nešto ugodno, pitao sam svoje
unutarnje ja, svoj ego, superego, id, ili kako se to već zvalo, da li
sam najzad sretan. Ali svi su oni diplomatski šutili. Činilo mi se da
imam izvanredan talenat za patnju, jer me nijedno pozitivno dostignuće
nikada nije moglo zadovoljiti. Šta je u svemu tome trebalo da me veseli?
Skeptik u meni, nihilista i nezadovoljnik citirao je riječi
propovjednikove:
'O smijehu rekoh: -Ludost je-;
O užitku: -Čemu valja?-' "

I.B.Singer
"Izgubljen u Americi"










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

C I T A T I  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: C I T A T I    C I T A T I  - Page 2 EmptyNed Jul 15, 2012 12:39 am

"Gdje počinje nezadovoljstvo? Čovjeku je toplo, ali dršće. Nahranio se, a
ipak ga muči glad. Vole ga, ali njegove čežnje odlaze na nova područja.
I da još više podbode nezadovoljstvo, tu je vrijeme, prokleto Vrijeme.
Konac života nije sada tako strašno daleko - čovjek ga može vidjeti, kao
što vidi more kad se popne na brijeg - i njegov duh kaže: 'Da li sam
dosta radio? Da li sam dosta jeo? Da li sam dosta volio?' Sve ovo je,
naravno, osnova čovjekova najvećeg prokletstva i možda njegove najveće
slave. 'Što je značio moj život do sada i što može značiti u vremenu
koje mi je ostalo?' I tako dolazimo do opake otrovne strijele. 'Kakav je
bio moj udio u velikoj utrci? Koliko ja vrijedim?' I to nije taština
ili ambicija. Izgleda da se ljudi rode s dugom koji ne mogu platiti, ma
koliko nastojali. On se nagomilava pred njima. Čovjek nešto duguje
čovjeku. Ako ne obraća pažnju na taj dug, on ga truje, a ako pokušava da
ga otplaćuje, dug samo raste i ono što čovjek daje, njegovo je
mjerilo."

J.Steinbeck
"Slatki četvrtak"










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Ladyintheblack
Maskota Foruma
Ladyintheblack


Godina : 31
Location : Gdje ljubav putuje....
Humor : Uvek raspolozena :)
Datum upisa : 05.05.2014

C I T A T I  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: C I T A T I    C I T A T I  - Page 2 EmptySub Jul 26, 2014 9:50 pm

"Najljepši je užitak i najveća radost života osjećati da si ljudima potreban i drag."

Maksim Gorki
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

C I T A T I  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: C I T A T I    C I T A T I  - Page 2 EmptyPon Dec 15, 2014 8:06 pm

Orlovi ne moraju da budu vrane.
Tatanka Iyotake - Bik Koji Sedi
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

C I T A T I  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: C I T A T I    C I T A T I  - Page 2 EmptySre Jul 08, 2015 11:25 pm

S jeseni, kada počnu vetrovi, lišće divljeg kestena pada strmoglavce, s peteljkom naniže. Onda se čuje zvuk: kao da je ptica udarila kljunom o zemlju. A divlji kesten pada bez i najmanjeg vetra, sam od sebe, kao što padaju zvezde – vrtoglavo. Onda udari o tle s tupim krikom. Ne rađa se kao ptica iz jajeta, postepeno, nego se odjednom rasprsne dlakava ljuštura, iznutra beličastoplava, a iz nje iskaču vragolasti, tamni melezi, zacakljenih obraza, kao jagodice nasmejanog crnca. U nekoj se mahuni nalaze blizanci; ipak bi ih ljudi mogli razlikovati: jedan ima na čelu belegu, kao konj. Majka će, dakle, uvek moći da ga prepozna – po zvezdi na čelu. Dečak kupi divlje kestenove koji su se sakrili u rupe na travnjaku i stavlja ih pod obraze. Usta su mu puna neke lepljive gorčine. Dečak se smeška. Trebalo bi se popeti na granu, izabrati jedan grozd i čekati. Ne dati anđelu sna da te prevari. Trebalo bi bar tri dana i tri noći, bez jela i pića, bez sna i počinka, gledati plod. Kao kada se gleda mala kazaljka na satu. Bodlje su se stvrdle i pri vrhu malo potamnele. Ako ih dirneš nevešto, na prstu će ti napraviti rupicu, pa će da poteče tvoja lepa, crvena krv. Moraćeš onda da sišeš svoj prljavi prst kojim si malopre pravio grudve od blata i fuškije. A može da nastupi i trovanje krvi. Kada se to dogodi, onda deca umiru. Stave ih u male pozlaćene sanduke i nose ih na groblje, među ruže. Na čelu povorke nose krst, a za sandukom idu dečakova mama i tata i, naravno, njegova sestra, ako je imao sestru. Majka je sva u crnini, ne vidi joj se lice. Samo tamo gde su oči, crna je svila vlažna od suza.
Jedna beloputna gospođica u crnoj kecelji gimnazijalke sedi u nekoj kristalnoj svetlosti što dolazi kroz poluspuštene žaluzine. Sunce crta na ljubičastim bocama s kolonjskom vodom zvezdice od zlata.
E, pa, evo tajne mirisa ljubičica: gospođica koja prodaje sličice leptirova i divljih zveri, kao i parfeme, od svih mirisa najviše voli miris ljubičica, i stavlja ga svuda štedro: na dlanove, na bujnu riñu kosu (mada bi riđoj kosi, po, svoj prilici, bolje pristajao neki drugi miris).
Trebalo bi komponovati fugu za orkestar i jorgovan. Iznositi na podijum u mračnoj sali ljubičaste bočice oplemenjenih mirisa.
One koji bi tiho, bez krika, izgubili svest, iznosili bi u drugu salu, gde bi lebdeo detinjasti, lekoviti miris lipe i kamilice.Kis.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Majčina dušica

Majčina dušica


Datum upisa : 24.06.2017

C I T A T I  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: C I T A T I    C I T A T I  - Page 2 EmptyNed Jan 28, 2018 8:12 pm

"O tuzi se ne govori kao ni o sreći.
To je nešto što drugi ne mogu "nositi."
Ako je sreća boli ih.
Ako je tuga ne razumiju je.."

M. Lavrić
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





C I T A T I  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: C I T A T I    C I T A T I  - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
C I T A T I
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KNJIŽEVNOST I JEZIK :: KNJIŽEVNOST :: NARODNE IZREKE ,GRAFITI i ostalo-
Skoči na: