DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Muci me reuma BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Muci me reuma BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Muci me reuma

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Muci me reuma Empty
PočaljiNaslov: Muci me reuma   Muci me reuma EmptyUto Avg 17, 2010 5:49 pm

Reumatske bolesti uzrokuju brojna ostecenja funkcionalne sposobnosti lokomotornog sistema, i uticu na radnu sposobnost. Cest su pratilac osoba starije zivotne dobi. Promene se javljaju na zglobovima, vanzglobnim tkivima, ili na svim sistemima. Uzroci su razliciti.
Mogu nastati akutnim tokom, sa naglom povisenom temp. jezom, i drhtavicom, otocima zglobova, dok je kod drugih pocetak podmukao, postepen, pracen malaksaloscu, gubitkom u tezini, i blagim promenama pokretljivosti.
Jutarnja ukocenost zglobova? Poznato? Sta kazete na ovu , ne tako retku muku, kako i sta ? Odmarati ili dodatna aktivacija?

Muci me reuma Reuma_365x243










Muci me reuma CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Muci me reuma Empty
PočaljiNaslov: Re: Muci me reuma   Muci me reuma EmptyČet Avg 19, 2010 4:55 pm

Kod upalnih promena na zglobovima obavezan je odmor, mirovanje smanjuje bol, deluje povoljno na zapaljenski proces, smanjuje napetost misica i smanjenjem opterecenja ligamenata i tetiva, smanjuje mogucnost nastanka kontraktura.
Ishrana ljudi sa ovim problemom: dosta proteina, minerala, vitamina, i svodjenje TT na priblizno idealnu.

Prevencija pojedinih bolesti je moguca, i odnosi se na zdravu populaciju- fizicka aktivnost i dovoljan unos hrane bogate Ca, poseban rezim kod zena posle menopauze.
Lose navike su- spavanje na mnogo jastuka i sto meksa postelja ( preporucuje se ravna podloga)










Muci me reuma CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Aurora Borealis

Aurora Borealis


Datum upisa : 17.12.2009

Muci me reuma Empty
PočaljiNaslov: Re: Muci me reuma   Muci me reuma EmptyČet Avg 19, 2010 6:40 pm

ja vjerujem u ljekovito bilje....pa evo par savjeta.....

GAVEZ-Symphytum officinale....u narodu poznat kao crni korijen, kilnjak, vela konsolida, opasica....caj, kasasti oblozi, tinkture, kupka....sve jako dobro u lijecenju reume.....

dvije kasike meda, jedna kasika cimeta i soljica tople vode.....izmjesati i piti ujutro i navece.....

Curukut ulje-tri cajne kasike ulja piti na dan.....zagrijati ulje i masirati bolna mjesta.....

Gospina trava ili kantarion-ulje....

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Muci me reuma Empty
PočaljiNaslov: Re: Muci me reuma   Muci me reuma EmptyČet Maj 26, 2011 9:50 pm

sonia ::
Lose navike su- spavanje na mnogo jastuka i sto meksa postelja ( preporucuje se ravna podloga)


A ja bas tako volim...dva jastuka i meka postelja....







( P.S. Cile travarka Muci me reuma 693924 )










Muci me reuma CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Muci me reuma Empty
PočaljiNaslov: Re: Muci me reuma   Muci me reuma EmptyNed Avg 28, 2011 11:24 pm

''Setajuci bol'' - pocetak..










Muci me reuma CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Muci me reuma Empty
PočaljiNaslov: Re: Muci me reuma   Muci me reuma EmptyNed Avg 28, 2011 11:27 pm

Racunaj da nas ima koji smo se davno pomakli od pocetka...kakav je kraj?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Muci me reuma Empty
PočaljiNaslov: Re: Muci me reuma   Muci me reuma EmptyUto Jan 24, 2012 8:16 pm

Astra ::
Racunaj da nas ima koji smo se davno pomakli od pocetka...kakav je kraj?



Ih, kraj...

Kada se reuma jednom pojavi, obicno se mora racunati sa dugogodisnjom terapijom.
Izbor lekova zavisi pre svega od uzroka i razvoja reumatske bolesti. Cilj terapije je sprecavanje unistenja zgloba i odrzavanje njegove funkcije.
Prioritet je naravo ublazavanje ili uklanjanje bolova.

Danas je moguce usporiti razvoj bolesti, u najboljem slucaju je i zaustaviti. Ukoliko se bolest ne leci nikako ili nedovoljno, dolazi do bolova i telesnih poteskoca.

Na primer, zdrav nacin zivota deluje pozitivno na terapiju i smanjenje jacine simptoma. Vazna je raznovrsna ishrana, puno kretanja i dobro drzanje tela.
Riba, voce, povrce, integralne zitarice i biljna ulja sa omega 3 kiselinama trebaju biti redovni u ishrani. Vitamin C i E deluju protiv upala, a Kalcijum i vitamin D su dobri za kosti.
Pazljivo i u malim kolicinama treba unositi meso i mesne proizvode, jer oni sadrze arahidonsku kiselinu koja izaziva bolove, upale i naticanja zglobova.


Smanjenje telesne tezine deluje jako pozitivno na zglobove. Debljina opterecuje zglobove.
Kretanje i sport kao plivanje i gimnastika u vodi se takodje preporucuju.

Pusenje moze pojacati genetske predispozicije za dobijanje reumatskih bolesti.
Pusac ima 12 puta veci rizik dobijanja hronicnog poliartritisa nego nepusac.

Muci me reuma 1545505134










Muci me reuma CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Muci me reuma Empty
PočaljiNaslov: Re: Muci me reuma   Muci me reuma EmptyUto Jan 24, 2012 9:52 pm

Ja sam posla redovno da uzimam omega 3, riblje ulje i suncam se kad god mogu. Osjecam se puno bolje. Uvijek sam imala "meke" kosti, i par puta sam iscasila zglob, sad me manje muci:)
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Muci me reuma Empty
PočaljiNaslov: Re: Muci me reuma   Muci me reuma EmptyPon Sep 24, 2012 10:34 pm

Riba, voce, povrce, integralne zitarice i biljna ulja sa omega 3 kiselinama trebaju biti redovni u ishrani. Vitamin C i E deluju protiv upala, a Kalcijum i vitamin D su dobri za kosti.
Pazljivo i u malim kolicinama treba unositi meso i mesne proizvode, jer oni sadrze arahidonsku kiselinu koja izaziva bolove, upale i naticanja zglobova.


Bem ti naviku... Gledam ih , svako jutro doruckuju ribu u sosu od paradajza namazanu na integralni hleb, i piju onaj grozni tran ( moja flasica ce se ubudja u frizideru) , ja ne mogu Muci me reuma 537239

Sunca meni fali Muci me reuma 915553










Muci me reuma CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Muci me reuma Empty
PočaljiNaslov: Re: Muci me reuma   Muci me reuma Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Muci me reuma
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: LEKARSKA ORDINACIJA-
Skoči na: