DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
FETOR EX ORE -sprečimo "loš dah"  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
FETOR EX ORE -sprečimo "loš dah"  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 FETOR EX ORE -sprečimo "loš dah"

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

FETOR EX ORE -sprečimo "loš dah"  Empty
PočaljiNaslov: FETOR EX ORE -sprečimo "loš dah"    FETOR EX ORE -sprečimo "loš dah"  EmptyPon Okt 25, 2010 3:00 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Loš zadah najviše se veže uz oralnu higijenu i gastrointestinalno zdravlje. Ukoliko je zadah neugodan, uzrok ne mora uvek biti unutar usne šupljine, nego može doći i iz probavnog trakta. U oba slučaja, glavni krivci su bakterije. Donosimo nekoliko sitnih trikova kojima možete ukloniti neugodni zadah, piše "Health".

1. ZAČINI
Korijander, zelena metvica, eukaliptus, ruzmarin , sve su to začini i biljke koje su dobre u borbi protiv lošeg zadaha. Možete ih žvakati ili napraviti neku vrstu čaja umačući ih u toplu vodu. Ove biljke ujedno poboljšavaju probavu.

2. AKTIVNE KULTURE
Najbolji bi izbor bio jogurt. Jedna je studija potvrdila da jedan jogurt svakodnevno smanjuje nivo sulfidvodonika u ustima, koji je jedan od uzročnika neugodnih mirisa. Takođe, smanjuje bakterije u ustima, a samim tim umanjuje se i rizik od kvarenja zubi i upale desni. U jogurtu, mleku i siru nalazi se velika količina vitamina D, koji ne pogoduje bakterijama, tako da se one ne mogu razvijati u ustima. Prilikom odabira jogurta, budite sigurni da nije prošao velike obrade i da nije dodatno zaslađen.

3. HRSHAVE NAMIRNICE
Jabuka, šargarepa, celer, u osnovi sve voće i povrće bogato vlaknima, dobro je u borbi protiv neprijatnog zadaha. Zubne naslage uzrokuju neugodan miris. Mnogi ugljenihidrati i proteini koji se zadržavaju između zubi, pa čak i zdrava hrana poput integralnih žitarica, zato obavezno nakon jela operite ili očistite zube.


4. KAMUFLIRANJE
Žvakaće gume bez šećera ne bi trebale zameniti pranje zubi nakon jela, ali u slučaju nužde mogu poslužiti. Dakle, to je još jedan način da se potakne stvaranje veće količine pljuvačke za ispiranje plaka i bakterija. Pepermint može zakamuflirati, ali samo na kratko vreme. Uvek se treba odlučiti za žvakaće gume i bombone koji nemaju šećera jer on stvara zubne naslage.

5. VITAMIN C
Jedite bobice, agrume, dinju i drugu hranu bogatu vitaminom C koji ne pogoduje bakterijama. Vitamin C također je bitan za sprečavanje bolesti i upale desni, a oboje su uzročnici zadaha.

Izvor: Blic zena
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

FETOR EX ORE -sprečimo "loš dah"  Empty
PočaljiNaslov: Re: FETOR EX ORE -sprečimo "loš dah"    FETOR EX ORE -sprečimo "loš dah"  EmptyPon Okt 25, 2010 3:17 pm

.. od voca jabuka..
.. za put: pepermint bombone, bombone bela menta ili eukaliptus winterfresh.. i nema da se obrukas bre! :eee:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

FETOR EX ORE -sprečimo "loš dah"  Empty
PočaljiNaslov: Re: FETOR EX ORE -sprečimo "loš dah"    FETOR EX ORE -sprečimo "loš dah"  EmptySub Sep 10, 2011 8:19 am

6 super trikova protiv lošeg zadaha

Loš zadah iz usta nije ništa neuobičajeno. Gotovo da ne
postoji osoba koja se nije našla u nezgodnoj situaciji upravo zbog ovog
problema. Predlažemo kako da, osim redovnim pranjem zuba, uvek osećate
svežinu u ustima.



[You must be registered and logged in to see this image.]


MENTA
Žvačite lišće mente. Sveža menta neutralisaće neprijatne mirise
i osvežiće usnu šuplju. Isto tako, menta smiruje želudac i poboljšava
varenje.

KONAC
Zubni konac je odličan borac protiv lošeg zadaha. Čistite zube
koncem barem jednom dnevno. Time ćete se osloboditi viška hrane
nakupljene između zuba i bakterija koje izazivaju ružne mirise.



KONTROLA
Redovni pregledi kod zubara vrlo su važni za zdravlje vaših
zuba. Detaljni pregled kao i čišćenje nakupljenog kamenca kojeg ne
možete očistiti četkicom može itekako da reši ovaj problem.

OPET VODA
Pijte puno vode. Dehidracija može da uzrokuje loš zadaha zato
kada god možete popijte barem čašu vode. Isto tako, voda će isprati usnu
duplju i ukloniće bakterije.

JABUKA
Jabuka je odličan čistač zuba. Jedna jabuku dnevno učiniće čuda, a dah možete da osvežite i žvakom bez šećera.

NIKAKO KAFA

Izbegavajte hranu koja sadrži beli luk i luk, ali i kafu i cigarete.

No najbolji trik je -pranje ,pranje ,pranje .....i naravno ,zdravi (sredjeni )zubi .
[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

FETOR EX ORE -sprečimo "loš dah"  Empty
PočaljiNaslov: Re: FETOR EX ORE -sprečimo "loš dah"    FETOR EX ORE -sprečimo "loš dah"  EmptySub Sep 10, 2011 1:28 pm

Ma vala ima ljudi kojima nista ne pomaze. 11 godina sam radila sa tipom ciji me dah u komu bacao svaki dan! Stvarno sam ga voljela, i uvijek smo bili friends, ali nisam imala snage da mu kazem. Sva su mi se djeca izredala radeci u nasem uredu preko ljeta, i svaka mu je rekla, hahahahaha cak i ova moja, onakva stidljiva:)
Na zalost ispostavilo se da ima neki gastro poremecaj, koji nije mogao da otkloni.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

FETOR EX ORE -sprečimo "loš dah"  Empty
PočaljiNaslov: Re: FETOR EX ORE -sprečimo "loš dah"    FETOR EX ORE -sprečimo "loš dah"  EmptyČet Jan 03, 2013 2:03 pm

AstrinaKomsinica ::
Ma vala ima ljudi kojima nista ne pomaze. 11 godina sam radila sa tipom ciji me dah u komu bacao svaki dan! Stvarno sam ga voljela, i uvijek smo bili friends, ali nisam imala snage da mu kazem. Sva su mi se djeca izredala radeci u nasem uredu preko ljeta, i svaka mu je rekla, hahahahaha cak i ova moja, onakva stidljiva:)
Na zalost ispostavilo se da ima neki gastro poremecaj, koji nije mogao da otkloni.
Ima naravno i toga .Pored nabrojanih stvari u ovoj temi ,loš dah može da dolazi i usled "nezgodne" bakterijske flore u samim ustima .
I tu zanimljivo ,i pomalo apsurdno na red dolazi -hemija .
Verovali ili ne -pomažu namirnice koje u sebi sadrže vitamin A ?
A to bilo i riblje ulje -koje samo po sebi smrdi?
U ovoj kombinaciji ,omega 3 iz ribljeg ulja i vitamin A -neutralizuju "loš dah" ,verovali ili ne -naučno dokazano .
Isto kao što se manje zna ...zubne paste koje u sebi imaju cimet ,imaju puno više efekta nego one sa visokom koncentracijom mente .
Jednostavno, cimet nekako hemijski "izbalansira" odnos bakterija u ustima ,i svede na "neutralno" dok menta samo privremeno "pokrije" svojom arormom .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





FETOR EX ORE -sprečimo "loš dah"  Empty
PočaljiNaslov: Re: FETOR EX ORE -sprečimo "loš dah"    FETOR EX ORE -sprečimo "loš dah"  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
FETOR EX ORE -sprečimo "loš dah"
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: STOMATOLOGIJA/ZUBNA PROTETIKA-
Skoči na: