DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU

Ići dole 
+21
podbarac
Sibila_
brunolino
debilko
ZoxZoja
Lakota
dusicaa
Danubius
brdjanin
Hestija
Zana
Okano
Astra
Samhain
Lily
AstrinaKomsinica
bokki78
Kijara-brm
sonia
EAGLE
slatkicass
25 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyPon Nov 29, 2010 2:59 pm

First topic message reminder :

Republika Srbija je Republika, a ima monarha i ne obeležava Dan republike već Dan državnosti, čime se ne razlikuje od ostalih na prostoru SFRJ nastalih državica.

Danas je 29. Novembar nekadašni praznik „Dan Republike“ pa čestitam svima koji su emotivno i na bilo koji način vezani za taj dan.
29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 85px-Coat_of_Arms_of_SFR_Yugoslavia.svg 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 125px-Flag_of_SFR_Yugoslavia.svg


Oni koji misle da se brisanjem datuma može izbrisati istorija i praviti neka nova čine nasilje nad istorijom, svojom prošlosti i svojim precima. Očito su sada potomci jednih predaka jači i glasniji. Revizija istorije je na delu i to je opštepoznata stvar i opšteraširena pojava na prostorima bivše SFRJ.

Dakle, aa današnji dan pre 67 godina u Jajcu, održano je Drugo zasedanje Antifašitičkog veća narodnog oslobođenja Jugoslavije (AVNOJ), na kome je doneta odluka o federalnom ustrojstvu Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije (SFRJ), zemlje koje više nema.
Narodna skupština je 29. новембра 1945.godine proglasila Federativnu Narodnu Republiku Jugoslaviju kao zajednicu šest ravnopravnih republika.

Nema SFRJ ali su ostale republike kao samostalne države, koje ne obeležavaju dan kada su postale republike.Ima istine u onome što reče Svetozar Oro “još nijedan predsjednik nijedne republike od 1991, od osamostaljivanja, nije došao na Titov grob da položi cvijeće. A siguran sam da bi svaki od njih lakše otvarao državnička vrata širom svijeta s njegovim imenom nego bez njega. I svaki od njih bio bi veći i značajniji sa uvažavanjem Tita nego sa njegovim bojkotovanjem”.

U Srbiji je do 1997. godine, 29. novembar je slavljen kao dan sećanja na Drugo zasedanje AVNOJ-a, ali je od tada počeo da se praznuje kao dan kada je 1945. Jugoslavija i formalno prestala da bude monarhija i postala republika.
Zamena značenja nastala je kao izraz kritike zbog toga što je tadašnja Savezna Republika Jugoslavija nastavila da obeležava praznik nepostojeće države - federacije šest republika - koja se raspala 1991. godine.
U oktobru 2007. godine Skupština Srbije usvojila je izmene Zakona o državnim praznicima, čime je prestao da važi prethodni zakon SRJ. Najnovijim zakonskim izmenama praznici u Srbiji, posle prestanka državne zajednice Srbija i Crna Gora, postali su Nova godina, Praznik rada, Dan pobede.
Srbija je Zakonom o državim praznicima utvrdila da će se kao Dan državnosti praznovati Sretenje - 15. februar, kada je 1804. godine počelo stvaranje moderne srpske države.

Juče su predstavnici Društva za istinu o Narodnooslobodilačkoj borbi i Jugoslaviji položili je danas vanac na grob Josipa Broz Tita, posle čega je održana svečana akademija povodom proglašenja Federativne Narodne Republike Jugoslavije - 29. novembra 1945, nekadašnjeg praznika Dana Republike.

Akademiji, održanoj u Muzeju istorije Jugoslavije, prisustovalo su nekoliko desetina članova Društva, Joška i Zlatica Broz, gradski funkcioner Radmila Hrustanović i ambasador Crne Gore u Srbiji Igor Jovović.

Svetozar Oro je istakao na Akademiji, da tim uspomenama i srcima treba "otvarati nadu i viziju" da se što pre prevaziđu tragične posledice razbijanja Jugoslavije i da na istinama o NOB, Jugoslaviji i jugoslovenskim ratovima obnavljaju civilizacijske odnose između naših građana, naroda i nekadašnjih jugoslovenskih republika.

Potpredsednik Društva Goran Babić, govoreći o Danu Republike je rekao
da su “ tragične devedesete uništile su i tu zemlju i njen praznik, ali se istorija nije vratila natrag i "ni na jednom deliću nekadašnje zajedničke države po njenom raspadu nije proglašena, odnosno uspostavljana, monarhija".
Dinastije su otišle u prošlost bez realne nade da se obnove, a republike postoje iako je njihov zajednički dan rođenja u svakoj od njih službeno zaboravljen, rekao je Babić, na Akademiji tokom koje je izveden splet partizanskih pesama.

Organizatori su objašnjavali da su na skup pozvali i predsednika Srbije, premijera, kao i članove Vlade, ali se niko nije odazvao.
Kažu da se Ministar spoljnih poslova javio da ne može doći, ministar odbrane se zahvalio na pozivu...a iz kabineta predsednika Tadića i ostalih ministara nije stigao nikakav odgovor.

Ovaj tekst je prigodan i namenjen onima koji nisu ostrašćeni, a ne onima koji pate od viška istorije koju ne poznaju.












29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyČet Nov 29, 2012 12:07 pm

Sretan praznik svim Jugoslovenima i onima koji se tako osjecaju.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Zana




Datum upisa : 30.05.2012

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyČet Nov 29, 2012 3:37 pm

Sretan praznik narode!
..eh kako je nekad bilo...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyČet Nov 29, 2012 3:51 pm

Ako ništa drugo-nije se radilo ,a bogami su i svinje skičale po celoj Vojvodini .
Sada rintamo ,a meso kupujemo na pola kile po zverskim cenama .
Nikad lepše zemlje od Juge ,mi koji smo živeli u to vreme to znamo .

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Index.php?action=dlattach;topic=5709
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Zana




Datum upisa : 30.05.2012

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyČet Nov 29, 2012 3:59 pm

Danubius ::
Ako ništa drugo-nije se radilo ,a bogami su i svinje skičale po celoj Vojvodini .
Sada rintamo ,a meso kupujemo na pola kile po zverskim cenama .
Nikad lepše zemlje od Juge ,mi koji smo živeli u to vreme to znamo .

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Index.php?action=dlattach;topic=5709

..kazu da je bila veshtachka tvorevina,pa neka je..volela sam je,voleli smo se..onaj crveni pasosh me vodio gde god sam zelela...ljudi nisu bili ni zli ni prokleti..ja sam Jugoslovenka...zalim za onim vremenima..
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyČet Nov 29, 2012 6:15 pm





29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 915553
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: 29.11.-Dan Republike   29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyPet Nov 29, 2013 1:27 am



Sretan Dan Republike Yugo nostalgicari
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyPet Nov 29, 2013 1:36 am

Srećan vam praznik...
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Hestija




Datum upisa : 21.01.2012

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyPet Nov 29, 2013 7:29 am

Hvala wsmile wsmile wsmile Srećan! uzuz9 
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc



Datum upisa : 10.10.2007

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyPet Nov 29, 2013 8:00 am

Astra ::

Sretan Dan Republike Yugo nostalgicari
Hvala :ziveli1:
Eeeee...sad sam se setila!jbt (Izi hvala) raz 

Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyPet Nov 29, 2013 8:12 am

To je bre bio praznik!
Em trajao 2 dana...pa kad nalegne na vikend nema škole 4-5 dana.
Em prasići i jagnjići...
Em partizanski filmovi na TV-u...
Pa pionirske marame...
I onaj divni osećaj patriotizma (ma koliko "slepi kod očiju" bili...voleo sam ja to slepilo i voleo bih da sam OPET tako slep...)...da voliš svoju zemlju, a ne mrziš nikoga, da ti se čini da srce hoće da ti pukne...koliko ti je zemlja lepa.

Tih godina sam na putovanjima po svetu pokušavao da objasnim nekim tamo dalekim strancima kako nema lepše zemlje od Jugoslavije... Imaš i Alpe i Jadran i Šumadiju i Lovćen i Šar-planinu i Suboticu....I voleo sam je....baš sam je voleo. Srbin sam po ocu, Slovenac po majci sa mešavinom italijanske i francuske krvi...ali danas ne volim Srbiju kao nekad Jugu...
Valjda čovek ima samo jednu domovinu u obliku države u životu?

Jedna domovina mi je porodica. Druga mi je bila Juga....










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 W19PRTD
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyPet Nov 29, 2013 8:19 am

Kako si to lepo reko brđanine...

kako nema lepše zemlje od Jugoslavije... Imaš i Alpe i Jadran i Šumadiju i Lovćen i Šar-planinu i Suboticu....I voleo sam je....baš sam je voleo. ::
i ja sam je volela.
Nadovezala bih se na tvoje
-Em obavezno nova grderoba, bar dok smo bili mali...
Nazad na vrh Ići dole
Hestija

Hestija


Datum upisa : 21.01.2012

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyPet Nov 29, 2013 8:25 am

brdjanin ::
To je bre bio praznik!
Em trajao 2 dana...pa kad nalegne na vikend nema škole 4-5 dana.
Em prasići i jagnjići...
Em partizanski filmovi na TV-u...
Pa pionirske marame...
I onaj divni osećaj patriotizma (ma koliko "slepi kod očiju" bili...voleo sam ja to slepilo i voleo bih da sam OPET tako slep...)...da voliš svoju zemlju, a ne mrziš nikoga, da ti se čini da srce hoće da ti pukne...koliko ti je zemlja lepa.

Tih godina sam na putovanjima po svetu pokušavao da objasnim nekim  tamo dalekim strancima kako nema lepše zemlje od Jugoslavije... Imaš i Alpe i Jadran i Šumadiju i Lovćen i Šar-planinu i Suboticu....I voleo sam je....baš sam je voleo. Srbin sam po ocu, Slovenac po majci sa mešavinom italijanske i francuske krvi...ali danas ne volim Srbiju kao nekad Jugu...
Valjda čovek ima samo jednu domovinu u obliku države u životu?

Jedna domovina mi je porodica. Druga mi je bila Juga....
aplauseee aplauseee aplauseee aplauseee aplauseee aplauseee aplauseee aplauseee aplauseee aplauseee aplauseee aplauseee aplauseee aplauseee 
Nazad na vrh Ići dole
Hestija

Hestija


Datum upisa : 21.01.2012

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyPet Nov 29, 2013 8:42 am

Jugoslavija

Od Vardara pa do Triglava
od Djerdapa pa do Jadrana
kao niska sjajnog djerdana
svetli suncem obasjana
ponosito sred Balkana
Jugoslavijo, Jugoslavijo

Sirom sveta put me vodio
za sudbom sam svojom hodio
u srcu sam tebe nosio
uvek si mi bila draga
domovino moja mila
Jugoslavijo, Jugoslavijo

Volim tvoje reke i gore
tvoje sume polja i more
volim tvoje ljude ponosne
i ratara i pastira
u frulicu kad zasvira
Jugoslavijo, Jugoslavijo

Krv se mnoga za te prolila
borba te je nasa vodila
radnicka te ruka stvorila
zivi srecna u slobodi
ljubav nasa nek te vodi
Jugoslavijo, Jugoslavijo

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Imagesca9jla8e
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyPet Nov 29, 2013 8:55 am

brdjanin ::
.I voleo sam je....baš sam je voleo.

Jedna domovina mi je porodica. Druga mi je bila Juga....
top88  Amin!
Bas sam bila ponosna jugoslovenka!
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyPet Nov 29, 2013 10:24 am

E to je bio praznik!
Onaj, praznik nad praznicima!
Nek priča ko šta hoće i o gušenju verskih prava i o jednoumlju i o čemu god, ali 29. je predstavljao nešto posebno.
Pa zar nemaju i Ameri dan državnosti kao posebnu svetkovinu?!

Upravo nam taj osećaj ponosa na državu u kojoj živimo sad najviše nedostaje. I stalno nam se nameću neki datumi koji bi trebalo da budu svojevrstan pandan 29. novembru, ali dzaba!
Čuj, neradni dan dan uspostavljanja primirja? Pa neradni dan 15. februar, pa neradni dan...
Nije dovoljno samo reći: ovo je praznik od danas! Treba ga i osetiti.
A ja ne osećam ništa.
Ne sećam se ja ni Jajca ni Avnoja, ali se sećam jednog humanog društva, otvorenih granica i poštovanja!
Naravno da sam Yugonostalgičarka, jer mi nedostaje osećaj sigurnosti i izvesnosti!
I fali mi ona atmosfera kad se porodica okupi, komšije, prijatelji, kad se dvorištima širi miris svinjokolja ( aj sad možda zvuči ružno, ali jeste to bio neki simbol IMANJA ).
Fali mi to što više ne osećam duh praznika ni za jedan datum. Ne zato što neću da ih poštujem, već zato što je negde u meni ugašena ona dobra energija i što su mi srušeni svi snovi o dobroti i humanom društvu.










coni
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyPet Nov 29, 2013 10:56 am

Svi ste sve napisali,samo da vam se pridruzim top88 ererere 
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyPet Nov 29, 2013 11:28 am

ja se osjecam divno,jer ovaj Forum okuplja ljude koji postuju i sjecaju se.
Ja jos uvijek osjecam da su sve te drzave zajedno moje,koliko god da granica treba da predjem da bi dosla do jednog dijele moje Juge.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyPet Nov 29, 2013 11:48 am

Ja uzmem pa pogledam kartu,pa neke stare razglednice ,imam i knjige iz osnovne,ono poznavanje prirode i drustva ,kad smo ucili gde i sta u kojem kraju -nase- zemlje raste..pa pomislim,kakvu smo bre zemlju imali,a razbucali smo je..i pitam se sta to dobismo,svi ovako na gomili.Kao da je svako mogao da uzme svoje pa da ode negde drugde,kao da i dalje nismo tu gde jesmo..
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyPet Nov 29, 2013 12:03 pm

Ima ona Andrićeva: Nisu loša vremena, nego ljudi!
E pa ti loši ljudi su napravili ova loša vremena zbog čega nam sve prošlo deluje kao da smo sanjali.
I baš tako, Lakota, nigde se nismo pomerili, a opet kao da smo u paralelnom univerzumu.
Isplivalo đubre na povšinu širom one lepe Yuge. Sav onaj šljam i potomci, što se pacovski skrivao po kanalizacijama uređene države, sad vedri i oblači prirodnim lepotama od Triglava do Vardara. Bez razlike.
Ali, srećom, dok ima nas koji pamtimo lepe stvari, dobre ljude koje smo poznavali, radost sa kojom smo se sretali i oči pune ponosa na ono što smo bili, ima i Yuge.
Kada sam deci pričala kako smo mi živeli dok smo bili mali, gledali su me zadivljeno i samo rekli: Pa, vi ste bili bogati!
Jesmo, bili smo bogati u duši, u iskrenosti, moralu, poštovanju.
Sva materijalna udobnost i konfor koji pruža moderna tehnologija, savremeni način života, dala bih da i moja deca budu tako bogata!
Ali, ne ide se u regresiju, a ovaj progres i evolucija nekako me zatekoše nespremnu.










coni
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyPet Nov 29, 2013 12:10 pm

ja bih dodala samo...
Svicarci,na pricu kako se nekad zivjelo, samo pitaju:
"A zasto ste vi onda zaratili kad je bilo tako dobro?"

Sta da im kazem...da nisam ja zeljela rat,nisu milioni drugih a desio se,jer je nekome smetala bas ta nasa ljepota,to sto smo imali svi zajedno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyPet Nov 29, 2013 12:16 pm

Citam redom vase postove, zajednicko u svakom je jugonostalgija i pitanje ZASTO SMO...?
A MI nismo....uradio je to neko drugi, nas nisu pitali. Suvise smo bili slabi da ucinimo bilo sta da se sacuva ta zajednica, za koju kazu da je bila vestacka tvorevina.
Pa i neka je bila, meni je bila savrsena.
Osecam se kao da su mi amputirali delove tela i samo mi trup ostao.

Ni jedan praznik vise nema drazi, ne radujemo se...ne spremamo ga, ne docekujemo...sve je izgubilo smisao. :(
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyPet Nov 29, 2013 12:28 pm

Na mom radiju se svake godine proslavljao ovaj praznik,pa ce i ove i vjerujte ,sva se najezim slusajuci te pjesme i citajuci komentare.
To je moj mali doprinos da se ne zaboravi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyPet Nov 29, 2013 5:06 pm

Mojim ispisnicima i svima koji su živeli u Jugoslaviji ,a onda i sada je doživljavali kao svoju Domovinu -srećan Dan Republike .

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Dan-Republike-29.-novembar










29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptySub Nov 29, 2014 7:49 pm

7 stvari zbog kojih smo voleli SFRJ link

7 razloga zbog kojih smo voleli SFRJ (II) link

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Plavi-voz-sfrj-sedam-razloga-nostalgija-vozovi-foto-profimedia-1417211420-594313

Generacijo ,pročitaj i seti se .... cherry










29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptySub Nov 29, 2014 9:07 pm

Srecan vam danasnji praznik,Dan najbolje drzave na svijetu,koja zivi u srcima dobrih ljudi i danas.
Zivjela Jugoslavija!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptySub Nov 29, 2014 9:10 pm

Astra ::
Srecan vam danasnji praznik,Dan najbolje drzave na svijetu,koja zivi u srcima dobrih ljudi i danas.
Zivjela Jugoslavija!










29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptySub Nov 29, 2014 9:12 pm

Hvala Astra i tebi zlz
Prelepe uspomene me vezu za ovaj praznik.
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptySub Nov 29, 2014 9:17 pm

..ma obozavala sam ga,cetiri dana se nije islo u skolu,bilo je to pravo hvatanje zaleta za decembarske praznike..
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptySub Nov 29, 2014 11:22 pm

SMRT FAŠIZMU - SLOBODA NARODU










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyNed Nov 30, 2014 12:03 am

Dan Jugoslavije je 1 decembar 1918.
Ovo je samo okupacija Jugoslavije.
Ipak, klalo se za 29-i, pa sam se radovao.










29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 2iiv51g29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyNed Nov 30, 2014 12:11 am

Ali ipak, oni koji ovo tretiraju za svoj raznik, neka im je sa srećom.
Mene jedino lepo vezuje za vreme sa Antom Markovićem. E tada sam jedini put osetio, da iako nije moja zemlja, (nacionalna), ipak mi pruža nešto da me nije sramota da kažem da je volim.
A pre i posle toga, svaka država je ovde pila smo krv ljudima. Osim Kraljevine Jugoslavije naravno.










29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 2iiv51g29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyNed Nov 30, 2014 12:24 am

aj debilko budi iskren...jesmo li te dane svi klali...jesmo...netko krme, a netko ovna...vidiš da imamo zajedničko s tim datumom... smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyNed Nov 30, 2014 12:31 am

I niko nije obraćao pažnju što je veliki post.

Ajd evo vam i pesme










29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 2iiv51g29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyNed Nov 30, 2014 12:45 am

debilko ::
I niko nije obraćao pažnju što je veliki post.



pravi vjernici jesu, novokomponovani nisu...al se dobro tad jelo... :zubi3:
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyNed Nov 30, 2014 12:52 am

Ja sam uvek bio spreman da prodam veru za dobru večeru smehsmeh










29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 2iiv51g29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyNed Nov 30, 2014 12:56 am

debilko ::
Ja sam uvek bio spreman da prodam veru za dobru večeru smehsmeh

aj barem Ti si iskren... migg a, dobro taj dan se nije radilo, vamilija bila na okupu...buvare pune elemenata bile i svi imali doprinos... migg
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyNed Nov 30, 2014 4:35 pm

Sretan Praznik, i nostalgija :D
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptySub Nov 28, 2015 9:06 pm

Svim Jugoslovenima i Jugoslovenkama čestitam NAŠ sutrašnji praznik . 












29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptySub Nov 28, 2015 10:09 pm

Ja sam član KPJ postao na predlog nastavničkog veća Gimnazije "Bora Stanković" u Vranju 1986.godine, za Dan mladosti, 25. Maja. Na prvom Partijskom sastanku smo raspravljali o stambenim kreditima i proslavi 29. Novembra. U zapisnik je ušlo da se se kobasice sole sa 2% a vešalice sa 3% evaporisane jodirane soli. I da se kavurma ne dira pre popisa, zaključno sa 31.12. Za proslavu se iz Partijskog magacina ima zadužiti:
-Sekira velika(za drvo)=1 kom.
-Sekira mala,višenamenska=1 kom.
-Satara mesarska=1 kom.
-Nož iz Balkanski' ratova=1 kom
-Nož za rezanje=5 kom.
-Bičkija za kosti=1 kom.
-Macola=1 kom.
-Čekić=1 kom.
-Masat=1.kom
-Brener i plinska boca= 1 kom.
-Lanci,čekrk,čengele,žica,sajla,verige,kazan za topenje maz i prženicu=po 1.kom.
-i 2 žlice Vegete.
Iznad kazana istaknuti parolu:"SMRT FAŠIZMU I AMERIČKOM NEOKOLONIJALIZMU"!
I danas je ostalo isto. Jedino, kad se uradimo za 29. Novembar,kul smo k'o Koštunica.

Kalašnjikov
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyNed Nov 29, 2015 11:11 am

Manje više, svi imamo ista sećanja i osećanja...kada je 29. u pitanju.
I jeste, malo puca nostalgija, više za ljudima nego vremenima...
I za onim osećajem da je bilo nekako sigurno, mirno...
Ne bih da širim, ali jedan moj drugar, koji inače nema baš uvek lepo mišljenje o vremenu komunizma i socijalizma, ipak je uradio mix pesama te ex Yu i baš za Dan republike. Nije ono što očekujete, ali sama činjenica da je imao inspiraciju, možda govori više o prazniku? brdski

https://soundcloud.com/mixep/mixep-reyumix











coni
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyNed Nov 29, 2015 11:36 am

Sibi, ne mogu da otvorim taj mix. Sinoć sam probala, ali nije mi pošlo za rukom (a baš zato što je njegov i imam želju da ga čujem).

Jutros pročitam kod drugara status: "srećan bivši dan-bivše države-bivši sunarodnjaci". Dopao mi se. Onda zalutam na yt i pronađem neki klip sa pionirskom zakletvom. Gledam i slušam i....steglo mi se nešto u grlu, suze vise na kapcima...nisam mogla odgledati do kraja.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyNed Nov 29, 2015 11:47 am

Možda će nekom biti glupo ali meni naviru neka baš baš davna sećanja na ovaj praznik. Dan ili dva pred 29. Novembar obavezna je bila Svečana akademija. Na pozornici Bioskopa, našeg lokalnog. Prepuna sala, a mi onako malecki spremni da pred svima pokažemo šta smo naučili. Naša Smilja (Vaspitačica kojoj mnogo dugujemo) naizgled smirena još jednom proverava jesmo li se dobro postavili i znamo li ko posle koga recituje. I moj blam kad sam "pojela mikrofon" jer vežbali smo da recitujemo glasno i jasno "da nas u zadnjem redu čuju" i onda na Akademiji to čudo mikrofon u koji treba da govorim. Što ga onaj čika više odmiče ja se približavam i glasno i jasno govorim svoju recitaciju. A sala ječi od mog glasa ... A onda posle babe pošalju kući a mene mama, tata, tetica i teča vode u lokalnu kafanu na ćevape i sokić. Kao nagradu što sam bila dobra na pozornici.











Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyNed Nov 29, 2015 12:13 pm

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyUto Nov 29, 2016 12:32 am

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyUto Nov 29, 2016 7:29 am



29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 2qapbnk
Srećan rođendan, Jugosloveni
Nazad na vrh Ići dole
el_vibrador
בנו של ישראל
el_vibrador


Datum upisa : 07.02.2012

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyUto Nov 29, 2016 9:13 am

Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyUto Nov 29, 2016 3:06 pm

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 10xzhck











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyUto Nov 29, 2016 3:41 pm

bosankaa ::
29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 10xzhck


To važi samo za one sretnike koji imaju neki posao. Tu je kvaka, praznika ima dovoljno










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyUto Nov 29, 2016 7:34 pm

Za nas Jugoslovene

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyUto Nov 29, 2016 7:49 pm

Svim etničkim Jugoslovenima čestitam Dan (naše ) Republike . 

Dok mi živimo -živeće i Juga ,a ovi sa svojim nacionalizmima i banana feudima neka slobodno slave svoje "dane domovinske zahvalnosti" ,"sretenja" i ostale izmišljene gluposti .
Nama popovi nisu trebali ,a i lopova je bilo puno manje ,živeli smo slobodno ,išli slobodno po svetu i svuda bili lepo primljeni .
Bilo nas je 22 000 000 ,imali smo i more ,i planine ,i jezera i ravnicu ,a najvažnije -ponos.
Iskreno smo voleli svoju zemlju ,svoje narode i narodnosti i svoju Armiju .
Sad imamo ,svi redom (narodni izraz za muški polni organ ) ,prodali smo sve što se može prodati ,živimo kao proleteri u XIX veku ,kao robovi domaćim i stranim feudalcima i političkom ološu i prdnuti ne smemo da nismo pitali Ruse ,Amere ili Eu. 
Da smo imali pameti -obračunali bi se odmah sa onima kojima je Juga smetala ,umesto da dozvolimo ono što nas je zadesilo ,zbog domaćih nacista ,popova i lopova .
No ,istorija se ponavlja ,bilo je nekoliko Jugoslavija ,i neka nova generacija će je već stvoriti ponovo ,makar i ustankom i ratom ,kako je stvorena i ona naša . 

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Maxresdefault










29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyUto Nov 29, 2016 8:14 pm

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Dmryjb
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptySre Nov 29, 2017 6:00 pm

Braćo i sestre Jugosloveni ,srećan vam Dan Republike . 
Dok je nas -biće i Juge . 

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Odg-dan-republike_23238603378










29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptySre Nov 29, 2017 7:02 pm

Srećan praznik svim Yugonostalgičarima. 

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Jugoslavija










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyČet Nov 30, 2017 9:59 am

Jugoslavija je stvorena 1 decembra 1918-e i to je bio jedan logičan pokušaj da se narodi na ovim prostorima ujedine jer su vrlo slični, skoro isti. S obziom da je to bila višegodišnja želja intelektualaca iz Ljubljane, Beograda, Zagreba, Sarajeva i ostalih gradova Balkana. Ali intelektualci i studentska omladina nije računala na primitivce. Primitivci su ti koji su iskoristili ovo ujedinjenje za oslobađanja od Austro-Ugarske. Kasnije je Kraljevina Jugoslavija prerasla u SFRJ. I ta Jugoslavija je ok. Ali među pristalicama jugoslavije nema iskrenosti i tu je glavni problem.
Čestitam praznik zato samo onima, koji priznaje i slave i sutrašnji dan stvaranja Jugoslavije. Jer bez nje ne bi bilo ni onoga kasnije.
A upravo najveći zagovornici SFRJ iz dna duše mrze Kraljevinu Jugoslaviju i samo dokazuju da oni nisu Jugosloveni već komunjare, kojima su bliže i manje zlo ustaška NDH nego Kraljevina Jugoslavija.
Svi koji ovde kukaju za Jugoslavijom njeni rušitelji. Svi koji izjednačavaju ustaše i četnike (JVO Draže Mihailovića) su anti-jugosloveni.
Ja mogu da kažem da volim Jugoslaviju i sve njene delove. Ne zato što je komunistička, već zato što je pokazala Evropi pre 100 godina da je budućnost u spajanju a ne razdvajanju.










29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 2iiv51g29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyČet Nov 29, 2018 8:11 pm

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Viber_12










29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyNed Nov 29, 2020 2:25 pm

https://www.facebook.com/messenger_media?thread_id=100044216541437&attachment_id=722023575388523&message_id=mid.%24cAABa_REMX0l8RWpiDF2FCUPaTenq

zubic


Astra and Samouka like this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Đole

Đole


Datum upisa : 07.10.2011

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyNed Nov 29, 2020 2:52 pm

Pozz, od mali pionir Đole.

Astra likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyNed Nov 29, 2020 4:23 pm

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 EmptyPon Nov 29, 2021 9:12 pm

Braći i sestrama "Jugovićima" čestitam "naš" praznik (ma gde sada u ovim "feudima" ili "dijaspori" bili )
Ljubiteljima Bleiburga , Ravne Gore i Teherana ,poruka -biće opet .Mi nećemo doživeti -naši unuci hoće .

29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 260988911_121763016967157_3888518554712971722_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=1-5&_nc_sid=825194&_nc_ohc=GT3BVefKO8EAX8ZqKIi&_nc_ht=scontent.frix7-1

A da nas "još ima" ..."neovisna" Hrvatska " 2018 -Pula .
Mogu i "srpske trube ,i srpska "dvojka"(ili ti kako muzikanti kažu "es tam" ritam ) ,i Alija Islamović ...











29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU    29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU  - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Movember ( novembar i mustaci- Rak prostate )

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ĆASKAONICA /DEBATNI KLUB :: ČESTITKE I POZDRAVI *PRAZNICI*PROSLAVE *SVETKOVINE * :: VERSKI I DRUGI PRAZNICI-
Skoči na: