DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?

Ići dole 
+29
savo
ZoxZoja
Bokssha
podbarac
Auror@
Lakota
cojle
Djoka20
Blebetalo
Kijara-brm
tvrtko
Zana
sanjalica.ns
AstrinaKomsinica
determinanta
rouzvel
montoya
PJER
svilanaasvaltu
Draganna
Orhideja
Crna_ovca
Oci-ANDJELA
doctorr67
Sanjalica
SunStorm
Andjelika
Astra
Danubius
33 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 EmptyPon Avg 04, 2008 7:49 am

First topic message reminder :

Evo jedne sezonski aktuelne teme . Da li ste pobornik klima uredjaja u stanu , da li ih koristite i posedujete , sta mislite koliko je to zdravo?

Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 Bez_na10
:










Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 155klf10


Poslednji put izmenio Danubius dana Čet Apr 25, 2024 12:02 am, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži

AutorPoruka
savo




Datum upisa : 20.03.2014

Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 EmptyPet Apr 27, 2018 12:57 am

i kod nas krenula sezona. Potkrovje. Ceka nas pakleno leto
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 18.01.2008

Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 EmptySub Jun 22, 2019 9:23 pm

Sada ,naravno ,i "bolja kola" imaju klima uređaje ,no ja ne razumem "opšta pravila" koja se odnose na "klime" ?
Pravilo nr.1 je da "temperaturna razlika klime ne sme biti veća od 5 do 7 stepeni u odnosu na spoljnu" ?
Znači ,napolju je recimo 39 C ,a vi sedite u stanu ili se vozite kolima na "ugodnih 32 C" ?
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 18.01.2008

Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 EmptyPet Jul 05, 2019 9:25 am

Ima li neko iskustvo sa "prenosivim klima uređajem  "?
Po našim novinama se naveliko reklamira neki mali ,koji radi na vodu (i ima relativno  malu cenu) ,pod nazivom "Artic Air "

Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 Arctic_Air_Ultra_01

Zna neko nešto o ovom ? Navodno hladi 20 kvm ?
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
LepoJebiTiFin




Datum upisa : 03.09.2011

Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 EmptySub Jul 06, 2019 5:17 am

Interesantno bas jutros me sestra isto pita .

Ne verujem da ovako mala stvarcica moze da " ohladi " 20M kvadratnih .
( mada bi bilo pravilnije da pricamo o M3)

Preporucio bih svakome klasicnu klimu ( unutrasnja - spoljna jedinica ) koja danas vise

i ne kosta toliko mnogo . . .

Ae valjda ce se javiti i neko ko ima ovo malo cudo pa da nam iz prve ruke pojasni i

prenese utiske .


Poslednji put izmenio LepoJebiTiFin dana Sub Jul 06, 2019 7:21 am, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Blebetalo




Datum upisa : 07.01.2011

Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 EmptySub Jul 06, 2019 6:35 am

Juče krenula priča izmedju nas nekoliko kolega,i jedan spomene ovaj mini klima uredjaj....kaže ohladi tebe kada sediš ispred njega,ali za malo ozbiljnije hladjenje nije. Ne znam nisam video uživo,ali jesam pomalo skeptik.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 18.01.2008

Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 EmptyNed Jun 05, 2022 1:04 am

Veliki protvnik "klime" -povlačim reč.
Napolju je +35C ...pa ,nije loše sedeti unutra (samo u gaćama ) na +20 C
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Samouka
PrEkoBrojNa



Datum upisa : 24.05.2011

Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 EmptyNed Jun 05, 2022 7:00 am

Ukljucim je da obori temperaturu u stanu i to od 12 do 15 h... naravno ne radi tri sata , nego naizmenicno ukljucim pa iskljucim, ali nista bez otvorenih prozora. Klima je nuzno zlo, ne znam kako smo nekada mogli da zivimo i funkcionisemo bez nje.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 18.01.2008

Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 9:23 pm

Nosim se mišlju da kupim tkzv "Inverter klimu" Više njih mi obrazložilo da ispada da je to najbolji način "grejanja zimi" ? Kud mi ne rekoše pre ..nego što sam kupio silna drva (koje još otplaćujem 100 eu mesečno )
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Eugen Grafvajer




Datum upisa : 15.07.2023

Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 EmptyČet Apr 25, 2024 9:31 am

Mi se već par godina, isključivo grejemo i 'ladimo klima uređajem. Kada ti je 'ladno, klik na dugme i za par minuta zagreje i obratno. Ne vodim finansije ali mesečni utrošak ne prelazi 50€. Bojler se ne gasi, sve sijallice su led, kombinovani frižider.
Mobilne telefone punimo isključivo na jeftinu struju,
zubic zubic zubic
Nazad na vrh Ići dole
https://www.blogger.com/blog/posts/9030366281883919587
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 EmptyNed Apr 28, 2024 6:57 am

Apropo "klima"
"Uvođenje" kod nas košta više od 100 eu (bliže 150) -a radi se o bušenju rupe kroz zid ,i bušenje rupa za nekih 6 šrafova ? "Stalci" su jeftini-mogu se svuda kupiti (kod nekih klima dođu uz "aparat" )
Pa to svako od nas može ?
Isto i "čišćenje" ? Nisam obraćao pažnju ,kada je kod mene u firmu dolazio "servis" .
A cela stvar se sastoji u skidanju 2 filtera ,pranje pod vodom ,sušenje -i vratiš ?
Ako te volja -isprskaš još asepsolom ili alkoholom -i ok .










Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
justicija

justicija


Datum upisa : 23.12.2023

Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 EmptyNed Apr 28, 2024 7:05 am

Danubius ::
Apropo "klima"
"Uvođenje" kod nas košta više od 100 eu (bliže 150) -a radi se o bušenju rupe  kroz zid ,i bušenje rupa za nekih 6 šrafova ? "Stalci" su jeftini-mogu se svuda kupiti (kod nekih klima dođu uz "aparat" )
Pa to svako od nas može ?
Isto i "čišćenje" ? Nisam obraćao pažnju ,kada je kod mene u firmu dolazio "servis" .
A cela stvar se sastoji u skidanju 2 filtera ,pranje pod vodom ,sušenje -i vratiš ?
Ako te volja -isprskaš još asepsolom ili alkoholom -i ok .

Kod nas je u prosjeku 100 evra (koleginica ovih dana postavljala klimu, pa imam informacije iz prve ruke).
Nego Dani, kad je to tako jednostavno, jbte ne daji pare nikome, bušilicu u ruke i postavljaj sam sebi, što da daješ pare za gluposti?!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 EmptyNed Apr 28, 2024 10:22 pm

justicija ::


Kod nas je u prosjeku 100 evra (koleginica ovih dana postavljala klimu, pa imam informacije iz prve ruke).
Nego Dani, kad je to tako jednostavno, jbte ne daji pare nikome, bušilicu u ruke i postavljaj sam sebi, što da daješ pare za gluposti?!
Od kada mi je eksplodirala "glava" bušilice u rukama (Black&Decker..piše .Ali je original koliko sam ja Bred Pit) nešto ne volim ,ni bušilicu ni flex .Nisam nešto "majstor" .Ali imam plan da premestim moju kod majke ,kad kupim "inverter" To ćemo zet i ja (em ima super bušilice ,em "građevinac" -to će biti u mm tačno postavljeno )
Jbg,,nisam znao kako se to radi . Vidiš -pa naučiš. Sigurno ne zovem "majstora" da zamenim "patronu" slavine  ili za neke druge stvari .Ali ne volim da "radim sam" Ja ću "fizikalisati" -ali uvek volim da je neko "stručniji" prisutan .










Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Eugen Grafvajer

Eugen Grafvajer


Godina : 62
Humor : C
Datum upisa : 15.07.2023

Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 EmptyPon Apr 29, 2024 4:11 am

Danubius ::

Od kada mi je eksplodirala "glava" bušilice u rukama (Black&Decker..piše .Ali je original koliko sam ja Bred Pit) nešto ne volim ,ni bušilicu ni flex .Nisam nešto "majstor" .Ali imam plan da premestim moju kod majke ,kad kupim "inverter" To ćemo zet i ja (em ima super bušilice ,em "građevinac" -to će biti u mm tačno postavljeno )
Jbg,,nisam znao kako se to radi . Vidiš -pa naučiš. Sigurno ne zovem "majstora" da zamenim "patronu" slavine  ili za neke druge stvari .Ali ne volim da "radim sam" Ja ću "fizikalisati" -ali uvek volim da je neko "stručniji" prisutan .

Realno, nikakva mudrolija nije montirati klimu. Pravi alat je neophodan. Krunska burgija od 50Fi, alat za rezanje cevi, "pertlanje" cevi, 6 i 12mm, burgije 6, 8, 10, 12, inbus 6, vilasti i okasti13, 15 i 17, ravni i krstasti šrafcigeri, dobra bušilica, po mogućstvu udarna, malo znanja iz elektronike  (žuto-zelena, crvena, plava i dve crne). Zasučeš rukave i piči. Kasnije, kada uvežeš spoljnu jedinucu sa unutrašnjom, pustiš gas u klimu a na drugoj slavini ispustiš vazduh. OK, na 4m cevi, to traje oko 3 sekunde. Jednostavno, zar ne. Neka ti neko pravi društvo dok se drkaš oko montaže a onda zoveš ovlaštenog servisera da je pusti u pogon. Ako i dalje imaš frku oko montaže, iskeširaj (šta je to za tebe) majstora i uživaš. Pogodi takvog majstora, koji će spremiti sav nered koji budu napravili. zubic zubic zubic

ANEX
"eksplodirala glava bušilice"???????
LM, "Black&Deker" je izbušeni kurton od bušilicA i ostalih alata tog tipa.
HILTI rulZ
Nazad na vrh Ići dole
https://www.blogger.com/blog/posts/9030366281883919587
justicija

justicija


Datum upisa : 23.12.2023

Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 EmptyPon Apr 29, 2024 7:26 am

Danubius ::

Od kada mi je eksplodirala "glava" bušilice u rukama (Black&Decker..piše .Ali je original koliko sam ja Bred Pit) nešto ne volim ,ni bušilicu ni flex .Nisam nešto "majstor" .Ali imam plan da premestim moju kod majke ,kad kupim "inverter" To ćemo zet i ja (em ima super bušilice ,em "građevinac" -to će biti u mm tačno postavljeno )
Jbg,,nisam znao kako se to radi . Vidiš -pa naučiš. Sigurno ne zovem "majstora" da zamenim "patronu" slavine  ili za neke druge stvari .Ali ne volim da "radim sam" Ja ću "fizikalisati" -ali uvek volim da je neko "stručniji" prisutan .

Onda fino spremiš šuške za majstora i ne boli te glava. Jbga jarane, umijeće košta!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 EmptyPon Apr 29, 2024 12:00 pm

justicija ::



Onda fino spremiš šuške za majstora i ne boli te glava. Jbga jarane, umijeće košta!
To je priča od Henri Forda.Lik zameni šraf od 10 centi ,i naplati 10 $ ? Na pitanje odgovori baš tako "umeće košta" .
E pa ovi "klimatolozi" neće od mene dobiti dinara .Sami  ćemo (a realno ...i možemo )  brdski

ps Po prognozi će biti "dugo toplo leto" Tropske temperature 
"Klima "će itakako trebati (da ne pocrkamo )  blue2










Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
savo

savo


Datum upisa : 20.03.2014

Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 EmptyPon Apr 29, 2024 9:00 pm

Umesto klime, bolji je ventilator
Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 5227-9
Ne bije u glavu, ne boli glava. Nije učinkovit iznad 40 stepeni, onda vrti topli vazduh ali na sreću još uvek nemammo tih temepratura.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?   Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv? - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kućni KLIMA UREDJAJI -za i protiv?
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: KULTURA STANOVANJA-
Skoči na: