DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Mokrenje odraslih osoba u postelji... BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Mokrenje odraslih osoba u postelji... BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Mokrenje odraslih osoba u postelji...

Ići dole 
+3
AstrinaKomsinica
Astra
brunolino
7 posters
AutorPoruka
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Mokrenje odraslih osoba u postelji... Empty
PočaljiNaslov: Mokrenje odraslih osoba u postelji...   Mokrenje odraslih osoba u postelji... EmptySub Avg 11, 2012 11:32 pm

Mislim da je ovo jedan od tabua , ne mora sad sve da bude politika i show. Vjerojatno ste nekada culi da se nekome od obitelji , prijatelja ili susjeda to desilo. Naravno slucajno. Pa kad se to cuje ili bude smijeh ili ono cudjenje u stilu vidi ga/ju matori/ pa se upisao/la. Sada bas to nije tako ni jednostavno reci nekome. Sem obitelji ili bracnom partneru. Uzroci mogu da budu fizicke , mada su vise psihicke prirode. Sto Vi mislite o ovome da ga nazovem fenomenu...?! Nemojte zaboraviti jednu stvar, a to je da se moze to svakome od nas desiti. Bas me zanima sto Vi ostali clanovi mislite o ovoj pojavi.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Mokrenje odraslih osoba u postelji... Empty
PočaljiNaslov: Re: Mokrenje odraslih osoba u postelji...   Mokrenje odraslih osoba u postelji... EmptyNed Avg 12, 2012 12:09 am

Pa mogu da pretpostavim da je takvoj osobi,zivot horor,ne usudjuje se da trazi djevojku,da se zeni(udaje) i vjerujem da je psihicka osnova dovela do takvog poremecaja.
Ne poznajem nikoga odraslog sa takvom manom,ali sam znala djecu koja su imala i po 10-tak godina i nocu stavljali pampers.
Dusa me boljela za njima.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Mokrenje odraslih osoba u postelji... Empty
PočaljiNaslov: Re: Mokrenje odraslih osoba u postelji...   Mokrenje odraslih osoba u postelji... EmptyNed Avg 12, 2012 12:11 am

Ja sam imao susjeda koji je to imao do 25g. Isao je na lijecenje itd. Nije bas lako o tome pricati. Niti jednostavno , ali ta pojava postoji.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Mokrenje odraslih osoba u postelji... Empty
PočaljiNaslov: Re: Mokrenje odraslih osoba u postelji...   Mokrenje odraslih osoba u postelji... EmptyNed Avg 12, 2012 12:20 am

Ja i razumijem potpuno potrebu da sve ostane pod velom tajne...pa kad se desi,da se prehladis(odozdo),pa popustis,oce blam da te ukopa,a zamisli da ti je to redovno stanje.
Mislim,da bi tako nesto prvo izazvalo podsmjeh...i kako da se usudi takva osoba da zatrazi pomoc...daleko smo mi od prihvatanja ljudi bolesnih jednako kao zdrave...od svega bjezimo kao od kuge.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Mokrenje odraslih osoba u postelji... Empty
PočaljiNaslov: Re: Mokrenje odraslih osoba u postelji...   Mokrenje odraslih osoba u postelji... EmptyNed Avg 12, 2012 12:27 am

Astra ::
Ja i razumijem potpuno potrebu da sve ostane pod velom tajne...pa kad se desi,da se prehladis(odozdo),pa popustis,oce blam da te ukopa,a zamisli da ti je to redovno stanje.
Mislim,da bi tako nesto prvo izazvalo podsmjeh...i kako da se usudi takva osoba da zatrazi pomoc...daleko smo mi od prihvatanja ljudi bolesnih jednako kao zdrave...od svega bjezimo kao od kuge
.


ovo si lijepo napisala i to je tuzna istina...jer mi svi gledamo , vecina nas , ma to se meni ne moze desiti...ali u stvarnosti itekako se moze desiti i gore stvari od tih...mislim na zdravlje...pa bio bi podsmijeh , to sigurno , iako moze tu da se krije mnogo veci problem od samoga mokrenja...posteljina se opere itd. ali ostaju psihicki oziljci...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Mokrenje odraslih osoba u postelji... Empty
PočaljiNaslov: Re: Mokrenje odraslih osoba u postelji...   Mokrenje odraslih osoba u postelji... EmptyNed Avg 12, 2012 12:34 am

Eto,kazem znam djecu koja su sa 10 godina nosila pampers nocu....kako je jedna curica potistena uvijek bila,koju sam poznavala,drugi djecak je dobijao tolike batine od roditelja da bi prestao skroz da mokri da je mogao,sigurna sam,a oni su ga tukli svako bozje jutro....zalosno,jako zalosno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Mokrenje odraslih osoba u postelji... Empty
PočaljiNaslov: Re: Mokrenje odraslih osoba u postelji...   Mokrenje odraslih osoba u postelji... EmptyNed Avg 12, 2012 12:35 am

... hm... im'o sam curu... jebote, koje su to perverzije bile... u krevetu, pod tušem... aj' pod tušem i nije neka fora... ma... divlje... watersports rulZ...
rasta
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Mokrenje odraslih osoba u postelji... Empty
PočaljiNaslov: Re: Mokrenje odraslih osoba u postelji...   Mokrenje odraslih osoba u postelji... EmptyPon Avg 13, 2012 4:02 am

Moja tetka kad god se zasmije, pishne malo,,,,bome kako godine dolaze, sve cesce se uhvatim da se malo kanda brinem:))))
Ovo nije spam, uvijek se s njom sprdamo, ali nesto kontam, bude li genetika, ja sam nadrapala ko zuti,,,,:)))))
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Mokrenje odraslih osoba u postelji... Empty
PočaljiNaslov: Re: Mokrenje odraslih osoba u postelji...   Mokrenje odraslih osoba u postelji... EmptyPon Avg 13, 2012 9:24 am

brunolino ::
Uzroci mogu da budu fizicke , mada su vise psihicke prirode. Sto Vi mislite o ovome da ga nazovem fenomenu...?! Nemojte zaboraviti jednu stvar, a to je da se moze to svakome od nas desiti. Bas me zanima sto Vi ostali clanovi mislite o ovoj pojavi.
Kada se desi -to je najstrašnije onome kome se desi. Poslednjih dana života se desilo i mom ocu ,iako celog života nije imao nikakav ni sličan problem .Ne da nije nikako podneo ,nego puno teže nego svi mi . Nema tu šta da se priča ,prihvati se kao realnost ,okrene na smeh , da se lakše podnese ,i reši "pelenama za odrasle" .
Ne mora da bude nemogućnost kontrole usled starosti , može da bude privremeno ,usled nekog oboljenja -i može se desiti svakome od nas .
Obična pelena to olakša ,fiziologiju imamo svi ,i dobro je dok zapovedamo njom . Kada i ako ne možemo -šta je ,tu je ,sanira se i živi dalje -mnogi ljudi godinama .










Mokrenje odraslih osoba u postelji... 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Mokrenje odraslih osoba u postelji... Empty
PočaljiNaslov: Re: Mokrenje odraslih osoba u postelji...   Mokrenje odraslih osoba u postelji... EmptyPon Avg 13, 2012 10:57 am

AstrinaKomsinica ::
Moja tetka kad god se zasmije, pishne malo,,,,bome kako godine dolaze, sve cesce se uhvatim da se malo kanda brinem:))))
Ovo nije spam, uvijek se s njom sprdamo, ali nesto kontam, bude li genetika, ja sam nadrapala ko zuti,,,,:)))))

spam nije , daleko od toga...ali ko sto Ti rekla gore , moze i nama da se desi...nikada se ne zna... :329340:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Mokrenje odraslih osoba u postelji... Empty
PočaljiNaslov: Re: Mokrenje odraslih osoba u postelji...   Mokrenje odraslih osoba u postelji... EmptyPon Avg 13, 2012 12:36 pm

To je jako neugodno i za osobu kojoj se desi i bližnje koji to promatraju,naravno tu mislim na starije ili bolesne osobe koje su još svjesne što im se dogodilo ili počelo događati..
Ne mislim na muhahaha upiškila se od smjeha ili on..
"Upiškim" se i ja od smjeha kad pročitam neki smješan tekst,čujem dobar vic ... ali su "još" gaćice suhe .
U početku se svi pravimo desilo se..takva osoba odbija pelene za odrasle a stanje se nažalost pogoršava iz dana u dan..

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Mokrenje odraslih osoba u postelji... Empty
PočaljiNaslov: Re: Mokrenje odraslih osoba u postelji...   Mokrenje odraslih osoba u postelji... EmptyPon Avg 13, 2012 1:43 pm

Jeste strasno,,,imamo dobrog prijatelja koji je dobio neku vrstu alzehajmerove, ali neku bas galopirajucu,,,,Trenutno je u onoj fazi "ni tamo ni ovamo", pa jos nije smjesten u dom, ima svijetlih trenutaka,,,,dodje kod nas na vrata i ponekad ti vidis kako samo ide,,,,dusa me moja zaboli:( A sta ces, mi ga uzmemo, odvezemo kuci, zovemo sestru, ali oni koji treba da vode racuna, to ne rade, previse se brinu da prepisu kucu na sebe.
Nazad na vrh Ići dole
Sikret

Sikret


Location : dreamland :)))
Humor : :D
Datum upisa : 02.08.2012

Mokrenje odraslih osoba u postelji... Empty
PočaljiNaslov: Re: Mokrenje odraslih osoba u postelji...   Mokrenje odraslih osoba u postelji... EmptyPon Avg 13, 2012 4:26 pm

Inkontinencija (nekontrolisano isticanje mokraće) sem alchajmerove bolesti moze da se javi kod benigne hiperplazija prostate zatim kod bolesti bubrega i mokraćnog sistema,ostecenje urinarnog trakta.Treba obavezno posetiti lekara ako je to ucestalo.
Treba smanjiti unos tecnosti,gaziranih pica,alkohola, cofeina,kisela ,zacinjena hrana.

-Kegelove vezbe bi pomogle gore navedenoj tetki.

-A kod dece to je drugi resor to je tkz Enuresis nocturna
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Mokrenje odraslih osoba u postelji... Empty
PočaljiNaslov: Re: Mokrenje odraslih osoba u postelji...   Mokrenje odraslih osoba u postelji... EmptyPon Avg 13, 2012 4:29 pm

Postoje li neke metode,samokontrole,nesto cime roditelji mogu da pomognu....bas me zanima,jer nije mali broj djece koji imaju u godinama kad vec idu u skolu takve probleme...ne prica se javno obicno,ali znam ih i zao mi da tuku djecu,da prijete.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sikret

Sikret


Location : dreamland :)))
Humor : :D
Datum upisa : 02.08.2012

Mokrenje odraslih osoba u postelji... Empty
PočaljiNaslov: Re: Mokrenje odraslih osoba u postelji...   Mokrenje odraslih osoba u postelji... EmptyPon Avg 13, 2012 4:44 pm

Astra ::
Postoje li neke metode,samokontrole,nesto cime roditelji mogu da pomognu....bas me zanima,jer nije mali broj djece koji imaju u godinama kad vec idu u skolu takve probleme...ne prica se javno obicno,ali znam ih i zao mi da tuku djecu,da prijete.

Prvo i najbezbolnije je dete odvesti kod pshihologa(Uzroci :StresNeurološki odložen razvoj sposobnosti kontrole mokrenja.Hiperaktivni poremećaj pažnje.Mentalna zaostalost).Zatim proveriti secer isto nije strasno.Infekcije urinarnog trakta (odneti mokracu na analizu)
Ultrazvuk (mogucnost anomalije besike da kazem laicki smanjene besike.)Nedovoljna produkcija odnosno lucenje odredjenih hormona.
Da ne zalazim u detalje o hormonima.Znaci ovde je sve navedeno.Daa dete mozda ima jako dubok san pa nemoze da se probudi.
Nazad na vrh Ići dole
Marquise

Marquise


Godina : 60
Location : Srbija
Datum upisa : 12.08.2012

Mokrenje odraslih osoba u postelji... Empty
PočaljiNaslov: Re: Mokrenje odraslih osoba u postelji...   Mokrenje odraslih osoba u postelji... EmptyPon Avg 13, 2012 4:44 pm

Kod dece je to tzv. "nocno mokrenje" koje,gotovo uvek,ima psiholosku pozadinu,dok je kod odraslih pretezno organsko i moze imati brojne uzroke.
Nasuprot uobicajenom misljenju,odraslima se savetuje unosenje vece kolicine tecnosti jer smanjena tecnost daje koncentrovaniji urin koji vise doprinosi nevoljnom mokrenju.
Neprijatnost je,svakako prisutna,ali ovo moze biti i slozen zdravstveni problem za koji postoje razne metode lecenja.

lu6777 ;)
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Mokrenje odraslih osoba u postelji... Empty
PočaljiNaslov: Re: Mokrenje odraslih osoba u postelji...   Mokrenje odraslih osoba u postelji... EmptyČet Okt 10, 2013 4:39 pm

Znam da se odraslim osobama moze desiti od straha..a da se onima kojima se ddesava redovno sigurno desava zbog neke pretrpljene traume,i da sami najvise pate zbog toga. Pojava je normalna i za osobe u godinama ili bolesne,tako to ide,popustamo na svim poljima,pa i tu.Posto sam negovala roditelje,kako Dani kaze,njima je bilo najstrasnije.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mokrenje odraslih osoba u postelji... Empty
PočaljiNaslov: Re: Mokrenje odraslih osoba u postelji...   Mokrenje odraslih osoba u postelji... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mokrenje odraslih osoba u postelji...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Ja i druga osoba..
» Sta bi voleli da vam uradi osoba iznad?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: LEKARSKA ORDINACIJA-
Skoči na: