DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
ALKOHOLIZAM (u porodici ) BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
ALKOHOLIZAM (u porodici ) BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 ALKOHOLIZAM (u porodici )

Ići dole 
+3
Tarja
Astra
Danubius
7 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

ALKOHOLIZAM (u porodici ) Empty
PočaljiNaslov: ALKOHOLIZAM (u porodici )   ALKOHOLIZAM (u porodici ) EmptyPet Avg 29, 2008 9:42 am

Pijemo od tuge, ili od jutra
Neko pije i od sreće i tako stigne do tri litra rakije i sto cigareta na dan
Ništa više ne postoji osim nje. Spavala je sa mnom... ili ja sa njom. Nisam smeo da zanoćim ako ona nije tu... Bio sam jedan od klošara na poslednjoj tramvajskoj stanici, gladan, pocepan, umašćen. Pili smo svi iz jedne flaše. Okupljala nas je ta flaša.

Ne poznajemo se, ali svi imamo nešto važno da saopštimo, a centralni objekat je - boca, priča bivši pijanac Dragan, sada član kluba lečenih alkoholičara "Skela" pri institutu "Dr Laza Lazarević".

Jedna kafana na kraju Beograda zvala se "Čija l' nije bila, čija l' biti neće". Mnogi se razbole od kafane. Neko pije od sreće, neko od nesreće, a neko - od jutra!


Društvo nezainteresovano
Trenutno Klub antialkoholičara i apstinenata "Skela" okuplja 42 člana koji se sastaju svake srede od 15 do 17 časova pod stručnim nadzorom socijalnih radnika Danice Tošanović i Slađane Dragišić-Labaš. Slogan kluba je "ako smatrate da vam klub nije potreban, potrebni ste vi klubu". Osnovao ga je 1974. godine dr Konstantin Grčić. Klub nije radio oko godinu dana (do aprila ove godine) jer su prostorije uzeli za arhivu. Članovi su, ipak, nastavili da se viđaju i bez stručnog nadzora.
- Ovo nije ribolovački ili klub šahista, ovo je socioterapijska grupa s osmišljenim programom i stručnim timom. Nikada nijedna vlast nam nije izašla u suret, niti pomogla na bilo koji način. A ova zemlja mora nešto učiniti na prevenciji i zaštiti od alkoholizma, kaže Ante Ćurdo, predsednik kluba.




- Prvo počinjete naivno da pijete - za Božić ili u "Slaviji", a onda ni ne primetite da sve više i više šljokate. Pređete crvenu crtu koja je u magli, a i ne znate kad ste je prešli i postali ovisnik. Ne znate kud ćete, kome da se obratite, kaže Dragan.

- Moj komšija kad dođe kući pijan, oblizuje se s vrata. Snaja, troje unučadi, sin, žena - svi zaneme. To zna samo onaj koji je to doživeo. Oseća čovek da je potonuo, ali nagon za pićem je jači! Sve ostalo je nevažno. Sedim jednom u avionu, a pljoska pored mene.

Kolega me gurka: "Ćure, šta ćemo sad? Ne može Mostar da nas primi". "Baš nas briga ko će nas primiti", bezbrižan sam ja. Imam rakiju i to mi je najvažnije, govori Ante Ćurdo o opsesiji zvanoj flaša. On ne pije već 34 godine, a bio je stigao do tri litra rakije i sto cigara na dan.

Kažu da se ljudi opijaju da zaborave. "Zašto piješ", pitali nekog alkoholičara. "Pijem zato što se stidim... a stidim se zato što pijem". Čaša smanjuje svaki problem jer zamračuje svest. Ispunjava se nada, a kukavičluk nestaje. Pijanac raste kao kvasac, a problemi majušni - sve će se rešiti samo od sebe!

- Pijanac je otrovan flašom. On stalno žudi za novim i novim pićem. Nikad dosta. A gotov je... i nije toga svestan. Drhte mi ruke, ali istresem čašu čim oči otvorim. Teram dalje, jer mi ne umem da pijem. Ja zavisim od te flaše. Moram da joj vidim dno... Rak je brza boljka, odnese te začas... a ovo... to je razvlačenje, a ne život. Živiš po inerciji, bez smisla, iskren je Boško Petrović koji već 20 godina apstinira.

- Mnogo je stradalnika od alkohola. Čuvenog Bojana Stupicu Tito je poslao na lečenje u Švajcarsku. Prepodne - filmovi i predavanja o alkoholu, a uveče u podrumu - barovi, striptizete, viski. Pijanac je tako na kantaru - ujutro sluša o zlu alkohola, a uveče ga nutkaju... pa ko izdrži, otkriva Ante Ćurdo i kaže da Stupica nije odoleo!

Piju mnogi, ali nisu svi ovisnici. Alkohol se pije hiljadama godina. Stari Sloveni pili su medovinu, a Grci vino. Još su Spartanci nastojali da suzbiju pijanstvo. Da bi deci zauvek ogadili piće, robove su opijali do bezumlja i pijane ih pokazivali deci... I najveće umove viđali su dok ih konobar udara nogom u stražnjicu, a on - u jednoj papuči, a druga noga bosa.

- Mamurluk zovemo jutarnja toaleta pijanca. Oči krmeljive, podbule, zakrvavljene. Kad bi znali koliko je ujutro voda slatka, uveče bi svi rakiju večerali, kažu pijanci - žeđ je strašna, ali se odmah javi nagon za povraćanjem. Izbljuješ se do žuči. Zgroziš se sam sebe, a treba ići na posao. Izgled - da se uplaši prvi komšija! Izlaz je - malo pića.

Dešava se čudo, ruke prestaju da drhte i naš alkoholičar počinje da liči na ostale ljude. Na putu do posla stara priča - "unučići" se trpaju u džepove i nesesere, priča Dragan o začaranom krugu jednog alkoholičara.

A on postaje majstor da sakrije flašu - ispod kade, u vatrogasnom sandučetu ili visi sa prozora vezana o kanap. Na polju se izvadi klip kukuruza i na njegovo mesto sakrije flaša. Tako neki beru zreo vinjak umesto kukuruza!

- Odem ja na njivu, poorem pola, a pola ostavim, a ljudi platili. Lutajući po kafanama ostao sam bez porodice, a da budem iskren, nije baš na silu da uđem u kafanu. Sad sam dobio sve, stekao sam samopoštovanje, vratila se Peđi vera u život.

Fizička zavisnost od alkohola traje dve nedelje, a psihička celog života. Akoholizam je stoga neizlečiva bolest. Ne postoji izlečen, već samo zalečeni alkoholičar. On više nikada ne može piti umereno. Jedna kineska izreka kaže "najpre čovek uzima piće, zatim piće uzima piće i najzad piće uzima čoveka".
Kažu da je Francuzima najviše oštećena jetra jer piju vino, a Srbima mozak - od rakije.

O ovome se zna manje više sve-ali skoro nista ne čini.Najčesće negiranje dodje i od onih koji direktno trpe posledice .Da li vi, ili neko iz vase porodice ima problem sa alkoholom, da li prihvatate da je to bolest zavisnosti, kako mislite da bi se mogla lečiti, da li biste mogli živeti sa pijancem ? Molim za iskrenost-inače tema ne vredi nista.(Kasnije ću je malo stručnije obraditi )
[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

ALKOHOLIZAM (u porodici ) Empty
PočaljiNaslov: Re: ALKOHOLIZAM (u porodici )   ALKOHOLIZAM (u porodici ) EmptyPet Avg 29, 2008 3:15 pm

--------------------------------------------------------------------------------
O Alkoholizmu

Alkoholizam je jedna od tri najveće bolesti zavisnosti pored cigareta i droga.
Alkohol je verovatno najproširenija psihoaktivna supstanca.Uzrok tome je njegova laka proizvodnja, dostupnost i brzo delovanje. Psihoaktivno dejstvo alkohola ima dve faze i forme:

1. Izvesno vrieme posle uzimanja umerene količine alkohola javlja se subjektivno osećanje opuštenosti, lakoće, povećanje snage. Istovremeno, dolazi do manje samokontrole, do osećanja sigurnosti u sebe, govorljivosti, opšte raspoloženosti .

2. Posle dužeg korišćenja, dejstvo i uticaj alkohola se menja.Tada dolazi do izražaja da je alkohol supstanca sa depresivnim dejstvom koja smanjuje i pogoršava aktivnost svih funkcija. Javljaju se smetnje u govoru, pokretima, slabi sposobnost mišljenja i samokontole, nastupa opšti umor i spavanje, alkohol izaziva polnu nemoc ili impotenciju kod muskarca..Suviše velike količine mogu izazvati trovanje i smrt.

-----------------------------------

Trajnim uživanjem većih količina alkohola dolazi do tzv. alkoholičarke ličnosti. Ona se manifestuje gubljenjem interesovanja za sredinu, nestajanjem osećanja i odgovornosti za posao, porodicu,ne obaziranje na norme i standarde, skolnost ka depresiji (koja može da završi i samoubistvom) ili agresivnosti (koja dovodi do stalnog sukoba sa zakonom i policijom ).

Veliki broj telesnih povreda, seksualnih delikata, ubistava, izvršen je pod dejstvom alokohola ili samih alkoholičara. Najveći broj saobraćajnih nesreća izazvan je pod dejstvom alkohola. Alkohol izaziva i razna oštećenja organizma i oboljenja.Velika kolicina uzetog alkohola moze izazivati težak organski i psihički poremećaj poznat pod nazivom delirijum tremens. Manifestuje se drhtanjem, znojenjem, grčenjem, bolovima i zastrašujućim halucinacijama.

Trajnim uživanjem većih količina alkohola dolazi do tzv. alkoholičarke ličnosti. Ona se manifestuje gubljenjem interesovanja za sredinu, nestajanjem osećanja i odgovornosti za posao, porodicu,ne obaziranje na norme i standarde. Poznato ?


[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.]

Pročitajte šta piše na ovom sajtu !










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

ALKOHOLIZAM (u porodici ) Empty
PočaljiNaslov: Re: ALKOHOLIZAM (u porodici )   ALKOHOLIZAM (u porodici ) EmptyNed Dec 14, 2008 3:22 pm

U mojoj porodici niko nije bio veliki konzument alkohola,moj otac je znao samo i iskljucivo za moj rodjendan da popije jednu casicu i to bi povratio odmah,a govorio je kako ljudi uzimaju nesto tako neukusno i jos uzivaju u tome.Medjutim i pored neiskustva sa alkoholicarima,ja ne podnosim pijance,i mali nagovjestaj meni digne tlak na 180.
Kako je onda onoj djeci koja su odrasla u porodici gdje roditelji piju a i sve ostalo sto alkohol donosi sa sobom,samo mogu reci,sirocad sta sve gledaju i prezivljavaju.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Tarja

Tarja


Godina : 35
Datum upisa : 14.01.2013

ALKOHOLIZAM (u porodici ) Empty
PočaljiNaslov: Re: ALKOHOLIZAM (u porodici )   ALKOHOLIZAM (u porodici ) EmptyNed Feb 24, 2013 4:34 pm

Licno, na moju srecu, nemam iskustva sa alkoholizmom u porodici, no svakako , kao i vecina, znam primere u okruzenju.

Moj utisak sto se tice alkoholicara...Apropo ovom tekstu iznad da se pije zbog tuge, srece i sl...Ne mislim tako. Verujem da je slabost, kukavicluk najplodniji derivat alkoholizma. Ljudi koji nemaju snage da priznaju sopstveni poraz, da se suoce sa problemima, biraju da odu u jos dublji problem, kog uglavnom nisu svesni. Tesko breme za alkoholicara, ali rekla bih jos teze za njegovu porodicu. Kolika je slabost alkoholicara u njegovoj zavisnosti, paradoksalna je njegova cvrstina u poricanju iste.
U svakom slucaju nije lako nikome. Ipak sklona sam tome da najvise empatije osecam prema neduznima u toj prici: deci. Pa cak ne toliko empatije prema supruzi ( ili suprugu ako je zena alkoholicar ), jer smatram da oni kao odrasli, zreli ljudi moraju naci nacin ako vec ne da se izbore protiv alkoholizma, ono bar da postede najmladje trauma.
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

ALKOHOLIZAM (u porodici ) Empty
PočaljiNaslov: Re: ALKOHOLIZAM (u porodici )   ALKOHOLIZAM (u porodici ) EmptySre Maj 15, 2013 6:58 am

Danubius ::
O ovome se zna manje više sve-ali skoro nista ne čini.Najčesće negiranje dodje i od onih koji direktno trpe posledice .Da li vi, ili neko iz vase porodice ima problem sa alkoholom, da li prihvatate da je to bolest zavisnosti, kako mislite da bi se mogla lečiti, da li biste mogli živeti sa pijancem ? Molim za iskrenost-inače tema ne vredi nista.(Kasnije ću je malo stručnije obraditi ) [/size]
[You must be registered and logged in to see this image.]
Odmah da kazem da ne postoji cena po koju bih zivela sa pijancem!!!
Radije bih uzela decu i izasla na ulicu nego sebi dozvolila zivot sa nekim kome je casica sve i sva.
U siroj porodici smo imali taj slucaj.
Jedno predivno bice, meni posebno drago, neko ko je bio spreman dati zivot za drugog, odao se alkoholu negde u svojoj 25-god.
To se nekako poklopilo sa zenidbom.
Pre toga zakleti protivnik alkohola i ciogareta.
Niko ne zna sta se desilo, gde se slomilo, da se latio casice.
Svi smo pokusali pomoci.Dzaba.
Alkohol ga je ubio i ovaj svet je napustio u 45-oj god.
Pijan je neoprezno ( a kako bi drugacije ???) rukovao strujom, upalio lokal...i...tuga
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



ALKOHOLIZAM (u porodici ) Empty
PočaljiNaslov: Re: ALKOHOLIZAM (u porodici )   ALKOHOLIZAM (u porodici ) EmptySre Maj 15, 2013 7:42 am

-alo, da li sam dobio savetovalište za alkoholičare?-
-da, izvolite-
-šta mi preporučujete da pijem večeras?-


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

ALKOHOLIZAM (u porodici ) Empty
PočaljiNaslov: Re: ALKOHOLIZAM (u porodici )   ALKOHOLIZAM (u porodici ) EmptySre Maj 15, 2013 9:58 am

dusicaa ::

Jedno predivno bice, meni posebno drago, neko ko je bio spreman dati zivot za drugog, odao se alkoholu negde u svojoj 25-god.
To se nekako poklopilo sa zenidbom.
Pre toga zakleti protivnik alkohola i cigareta.
Niko ne zna sta se desilo, gde se slomilo, da se latio casice.
"Razlog" je više nego jasan [You must be registered and logged in to see this image.]Mnogima se tako "poklopi" ,kada shvate "koga" su oženili. [You must be registered and logged in to see this image.]No, kada shvatiš da si ispao budala ,onda tome ne treba dodati da budeš još i pijana budala ,jer se time još više poniziš -no ,to je ono što se ne shvata,ili ne želi shvatiti .
Pomoći alkoholičaru se može samo na jedan način -naterati ga da to i prizna ,jer je negiranje prva faza alkoholizma koju neki nikada ni drugima ni sebi ne priznaju . Dok se to ne desi -nema pomoći .
Alkohol vrlo brzo izaziva fizičku i psihičku zavisnost ,i onda je tu teško pomoći .Pije se kradom, traže se izgovori (svadba ,praznici ,bilo šta ) poredi se sa drugima (koji su obično gori i piju više i češće) pa se i agresivno nastupa sa onima koji ukazuju na nemilu istinu .
Ko vam "brani" da pijete -taj je "neprijatelj" .Ko vam doliva-taj vam je prijatelj, tako razmišlja alkoholičar . Muški je cirkati ,i cirkati puno ,naročito u muškom društvu -i to je jedna od zabluda .
Uglavnom -ne može se ništa silom ,dok sama osoba ne shvati šta je postao .No ,ja jesam pristalica medikamentozne terapije ,jer postoje lekovi koji na unošenje najmanje količine alkohola deluju tako da izazivaju samrtni strah, simptome srčanog udara ,bol ...to se lako ne zaboravlja .
Kada se tako nešto preživi -onda će se toga setiti svaki put kada mu ruka krene ka čašici ,i ja bih to uredio tako da onaj koji zaista želi da se reši tog zla -potpiše da pristaje na takvu terapiju pod kontrolisanim uslovima .
Inače nema spasa za porodicu ,sa alkoholičarem je osuđena na dugu agoniju ,čak se često i sama uništi ,dok je alkoholičaru manje više svejedno ,dok ima svoju drogu .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 20.12.2008

ALKOHOLIZAM (u porodici ) Empty
PočaljiNaslov: Re: ALKOHOLIZAM (u porodici )   ALKOHOLIZAM (u porodici ) EmptySub Mar 14, 2015 3:58 pm

Nemam nikoga u porodici ko *uživa* u alkoholu.
Popije se žestica kao npr .domaća rakija kad su neke proslave,po koje pivo i vino.

Što se tiče primera oko mene.Ima ih.
I muških i ženskih.
Bivša komšinica se šlogirala i sad je u kolicima,a komšija je umro jer organizam više nije podneo toliku količinu alkohola.
To je samo deo ljudi za koje znam da su pilia neki još piju.
Što se tiče mladih-svaki vikend je ubistvo od alkohola do jutra.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

ALKOHOLIZAM (u porodici ) Empty
PočaljiNaslov: Re: ALKOHOLIZAM (u porodici )   ALKOHOLIZAM (u porodici ) EmptyPet Apr 10, 2015 8:04 pm

A..a..po najnovijim istrazivanjima..americki psihijatri su ustanovili''uzasno opasnu stvar'' kada je o alkoholu rec,a ..koja se kod nas ne uci na medicini..i dalje na psihijatriji..ali dokazano,oni vele..dakle da se '''bolesti zavisnosti''prenose genetski..Znalo se  da se  ''nasledjuje''.ona atmosfera,''ajd'da se popije''..UVEK ZA NESTO..posebno balkanse zemlje su tu poznate....recimo,nasa  Srbija..pije se u svakoj prilici....znaci tradicija..nekakva alkoholna aroma i ja sam  tako ucila..ali u zadnje vreme..''fetus jos nosi alkoholnu klicu''..tako vele oni najpoznatiji..ali ne svaki..geni..geni(ovo je jezivo..i odbijam da verujem...)










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 20.12.2008

ALKOHOLIZAM (u porodici ) Empty
PočaljiNaslov: Re: ALKOHOLIZAM (u porodici )   ALKOHOLIZAM (u porodici ) EmptyPet Apr 10, 2015 8:15 pm

Ono što ja vidim oko sebe-žene piju više neo muškarci.
Buduće majke,domaćice..
Strašno.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

ALKOHOLIZAM (u porodici ) Empty
PočaljiNaslov: Re: ALKOHOLIZAM (u porodici )   ALKOHOLIZAM (u porodici ) EmptyPet Apr 10, 2015 8:34 pm

Kijara-brm ::
Ono što ja vidim oko sebe-žene piju više neo muškarci.
Buduće majke,domaćice..
Strašno.
..

Piju svi..jos malo ce i bebama davati..kao sto su to ponegde i obicaji da maleni okuse vino,pivo..cudna stvar...Imala sam prilike ..da duze posmatram''pivopije''..ovo je muskarac,ozenjen,troje dece..neverovatno koliko moze popiti piva..i onda koja je to  prica..pa ..''kao da gledas neku reinkarnaciju ''..on je inace,vitrez. on ''odlazi u to doba  i tako zivopisno opisuje-zapravo knjiga izlazi iz njega'..ok on je talentovan za pisanje..ali svejedno''...kada je ''u takvom stanju''..uvek vitez..iz nekog 17 veka..ne znam sta mu je to..ali  

Pije se i to je  klasican oblik ''bezanja od stvarnosti''..a jos ljudi mastaju..ponekad je masta lepsa od realnosti..pa onda su oni srecni..ali uvek ce se vracati u stvarnost..i onda je to pakao..Divim s e psihijatrima koji se iskljucivo bave lecenju alkoholicara i narkomana..to je ,ljudi moji strasno..ne postoji rec,,..kako se to stanje moze opisati..koliko traje..i sta se sve tu ne radi.i ne prezivi..uzas jedan..

U Srbiji je zaista narod u mentalnom haosu..makar velika vecina..svi redom..deca,mladi..zene ..one piju..sto su udate,druge sto nisu..trece,jer ne rade..cetvrte  jer su ih izbacili iz ''zvezda granda''..aaaaaaaa..milion razloga..
Ma.koje majke,udate zene..zapravo,koji brak..pa propao je patrijarhat..porodica je u velikoj krizi..uloge muskaraca i zena su mutne,sive,nejasne,bezperspektivne..ne znaju sta ce..dal'da traze svoje gay-lezbo.klice..ili  suprotan pol..na kraju sta je isplativije,modernije,lagodnije...sta je uzivanje???prica bez kraja..

A,ja ''mrzim''alkose''.koji god..ok ponekada  casa  neka..ali te pijanke..uh..kad bi mi dali samo 5 dana ..kako bi zemlja procvetalaa










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 20.12.2008

ALKOHOLIZAM (u porodici ) Empty
PočaljiNaslov: Re: ALKOHOLIZAM (u porodici )   ALKOHOLIZAM (u porodici ) EmptyPet Apr 10, 2015 8:44 pm

I ako se tome još doda da ima mnogo ljudi(muškarci i žene) koji su agresivni kad popiju-trpi cela porodica.
Pije se iz raznih razloga. 

Ne podnosim miris alkohola.tj onaj smrad kad se čovek ubije ,a on prosto isparava iz kože. nesvest










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

ALKOHOLIZAM (u porodici ) Empty
PočaljiNaslov: Re: ALKOHOLIZAM (u porodici )   ALKOHOLIZAM (u porodici ) EmptySub Apr 11, 2015 1:41 pm

Od alkohola u porodici je gora samo droga , ja sam čudan slučaj , na poslu sam koristio alkohol ( rad , sastanci , poslovni ručkovi sa investitorima ... ) ali kod kuće nisam konzumirao alkohol . Gosti kad dođu onda da ali onako sam ne . Čujem od drugih da vole ujutru uz kafu ili pre ručka . Meni to nikad nije padalo na pamet . A da sam mogao da cugnem bome sam mogao . Sad je na buretu udaren čep , prazno je , popijeno .










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 20.12.2008

ALKOHOLIZAM (u porodici ) Empty
PočaljiNaslov: Re: ALKOHOLIZAM (u porodici )   ALKOHOLIZAM (u porodici ) EmptySub Apr 11, 2015 3:22 pm

podbarac ::
Od alkohola u porodici je gora samo droga , ja sam čudan slučaj , na poslu sam koristio alkohol ( rad , sastanci , poslovni ručkovi sa investitorima ... ) ali kod kuće nisam  konzumirao alkohol . Gosti kad dođu onda da ali onako sam ne . Čujem od drugih da vole ujutru uz kafu ili pre ručka . Meni to nikad nije padalo na pamet . A da sam mogao da cugnem bome sam mogao . Sad je na buretu udaren čep , prazno je , popijeno .
Lega ovo je nešto što je normalno i za svaku pohvalu.Eh, da su mnogi kao ti.
Žestoki sam protivnik uživanja alkohola..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Sponsored content





ALKOHOLIZAM (u porodici ) Empty
PočaljiNaslov: Re: ALKOHOLIZAM (u porodici )   ALKOHOLIZAM (u porodici ) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
ALKOHOLIZAM (u porodici )
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Alkoholizam

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: DRUŠTVENE NAUKE :: SOCIOLOGIJA-
Skoči na: