DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
SVADBA ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
SVADBA ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 SVADBA ?

Ići dole 
+37
Black Wizard
Astra
Danubius
el_vibrador
Gothic
Ivana_258
Sibila_
brdjanin
rouzvel
doctorr67
bosankaa
ZoxZoja
MadamX
dusicaa
promaja
srculence
Lakota
Nut
milos87popovic
Kijara-brm
Tarja
slatkicass
MonteGirl
brunolino
Djoka20
smile^^
determinanta
Only women
AstrinaKomsinica
Lily
cojle
sonia
Silvy
komunikativn@
montoya
anja007
Schveca
41 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: SVADBA ?   SVADBA ? EmptyPet Sep 19, 2008 4:40 pm

Parada pijanstva i kiča -ili romantična simbolika koja ostaje za ceo život ? Šta mislite o ovom običaju, da li ste imali svadbu,kako ste je doživeli , kakvu bi svadbu želeli (ispričajte nam, postavite vaše svadbene fotografije )


[You must be registered and logged in to see this image.]



ps. na ovom linku imate više spotova iz raznih svadbi, pogledajte :63268: [You must be registered and logged in to see this link.] :63268:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? EmptyPet Sep 19, 2008 6:22 pm

Dvije dosta......sad cekam kako ce to kcerke da izvedu,mada sam sve vise protiv pompe.......ali razumijem da svaka zena zeli jednom da obuce vjencanicu tako da bih i svoje kcerke voljela jednom da vidim tako.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Schveca

Schveca


Godina : 39
Location : www.odmorise.com
Datum upisa : 04.09.2008

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? EmptySre Okt 01, 2008 11:54 pm

nisam imala svadbu :) i ako je ikada budem imala, mislim da nikako necu dozvoliti da se pretvor u vashar gde dodju sve teke(natrapezu) koje nisam videla od svoje sheste, ujaci strichevi, strine i ujen koji ne znaju ni koliko tachno godina imam.. i pobogu, pa bash je porala :D

i nikako necu dozvoliti da me babe i nane gadjaju shecerom, ja da gadjam ljude sitom, skidam jabuke sa krovova i vodim kolo ispred kuce, crkve, opshtine i restorana... uz naredjenje: ajde mlada, ti sad treba da igrash :roll:

ove godine mi se zenio brat, drugarica i koleginica sa posla... i kada sam videla kakve sve gluposti rade i prezivljavaju, zbog obichaja... ajme meni, pa to je uzas...

nadam se da ce moja svadba biti mala zurkica u vechernjim satima, sa vechericom i muzikom do jutra, samo sa mojim roditeljima i drugarima :) i njegovim, naravno :)

eto :)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.oaza.in.rs
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? EmptyČet Okt 02, 2008 1:09 pm

Totalni protivnik svadbi &cirkusa koji se ovde priredjuju sa mladom u ulozi glavnog klovna. Jesam pristalica malo ukusnije ikonografije ,(svaka žena sebe želi videti u belom ) venčanja na neuobičajenim mestima (ali ne bizarnim) i najviše -bračnog putovanja...Totalno su mi sulude ove dušegupke sa pevanjem i pucanjem, iz kojih nesrećni mladenci izadju sa 100 sevisa za kafu, 70 ćebadi , i 25 lustera...Zar nije pametnije dati im taj novac, da sami otputuju negde , što će pamtiti celog života ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? EmptyČet Okt 02, 2008 7:36 pm

danubius ::
Parada pijanstva i kiča -ili romantična simbolika koja ostaje za ceo život ? Šta mislite o ovom običaju, da li ste imali svadbu,kako ste je doživeli , kakvu bi svadbu želeli (ispričajte nam, postavite vaše svadbene fotografije )


[You must be registered and logged in to see this image.]



ps. na ovom linku imate više spotova iz raznih svadbi, pogledajte :63268: [You must be registered and logged in to see this link.] :63268:
Danubius kao da mi citas misli?

Mislila sam ovu temu da otvorim jos pre par dana sa oglasnom tablom, "sta vam se najlepse dogodilo na svojoj svadbi"?A ono ti me preduhitri.....

Moram priznati da sam bila malo izgubljena na svojoj svadbi i da nisam ni imala osecaj da sam ja ta slavljenica.Kako je bilo?
Sad kad pogledam kasetu, lepa moram priznati....
Prvo sam dan pre vencanja bila toliko bezobrazna (mladost ludost)= da pobegnem sa svojom jetrvom na zadnji ulaz od kuce i zavrsimo u jednom kaficu.Naravno htele smo da izbegnemo spremanje (moj muz nas prosvercovao u autu i mi smo bile oslobodnjene svega).....dok su se svi pitali gde odose snajke....

Sutradan sam na svojoj svadbi bila toliko vesela i poletna da nazdravljam sa gostima nekim crvenim vinom, koje me je dobro uhvatilo....
a onda sam onako zagrejana umesto da krijem pogled pod velom uzviknula "gde si mladozenja,".... kada me dever izveo.....
To sto sam u evangelistickoj crkvi rekla "amin" i izblamirala se nije nista prema osecaju koji sam taj dan imala......A pocelo je sa podvriskivanjem mlade.....penjanjem na stolicu( jer na sto je bilo unapred predoceno i zabranjeno)...bacanjem sita (koje nije smelo da se vrati) pa ga zafrljokah na komsijski krov....a onda uh....Pricanju malo kasnije moram po maloga na trening.....
Naravno ako budem imala smelosti da pisem dalje....
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? EmptyČet Okt 02, 2008 7:54 pm

Nekako sam izdrzao ceremonije i 150 zvanica i tu"kravatu" sto obicno nikad nenosim.
Protivnik sam svih ceremonija i "obaveznih"obicaja koje nasledjujemo generacijama.
Svi kazu da to tako treba a niko nema objasnjenje zbog chega-to me izludjuje.
Kad bi neko ubedio swe da skachu u bunar...mislim da bi se bar 30%udavilo.
Prihvatam svako umereno obelezavanje nechega bez kicha u veseloj atmosweri bez
prostakluka.










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? EmptyČet Okt 02, 2008 9:25 pm

Kad spomenu anja sta vam se desilo na svadbi,moram ispricati scenu koju je moj kum iscenirao.U jednom trenutku u sred svadbe,izadje na ulicu,otvori kontejner i na sav glas vikne drzeci u ruci baceni suhi buket cvijeca:I sutra cu imati sta da jedem!
Pali smo,a to cak imam i na kaseti snimljeno.
Kum mi je inace najveci moguci otkacenjak.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
komunikativn@
Fatal Femme
komunikativn@


Godina : 51
Location : tu i tamo -:)
Datum upisa : 02.02.2008

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? EmptyPet Okt 03, 2008 9:57 pm

mala romanticna svadbica.
Par prijatelja i kumovi.
Cjela ceremonija odrzala se na Wolfgangsee ( jezero).
Sami cin vjencanja u prisustvu svecenika odrzala se na turistickom brodu koji smo iznajmili za 1/2h.
Bila sam u obicnoj bjeloj haljinici s vjencicem na glavi ( ispod bio bikini ) :P
Kad je zavrsila ceremonija,svi smo poskakali u jezero,voda bila tako hladna da sam mislila da ce mi srce otkazati od shocka. ( mada je august bio )
Festa nije dugo trajala,par sati i baj,baj...
ja bila udata :geek: (ozbiljna zena )
:008yn9:

...roditelji nisu bili uz nas,smatrali su nas "divljacima",
oni su zeljeli nesto sto se nama uopce nije svidjalo.
Nazad na vrh Ići dole
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? EmptySub Okt 04, 2008 4:59 pm

Bravo Komunikativna, ovo mi se bas svidja.Sve neobavezno i ludo, da se ponovo vencavam mozda bih ti ukrala ideju.
A sto ostali misle da je to kic i obicaj, i neka bezveze parada ta svadba?
Meni se recimo bas slavilo, ali znajuci da za svadbu obicno ispadne neka guzva i svadja jer su svi recimo nervozni potrudila sam se da ucestvujem u njoj ali kao gost....

Sto je najludje bilo , bilo je to sto sam ja imala pre svadbe vencanje koje je bilo u uzem krugu, a kasnije kada sam presla kod njega u Nemacku da zivim zeleli smo svadbu.Pa sam kao mlada u stvari bila i udata zena.I sve se odigralo u Vojvodini, tako da je bilo po drugi put ali onako pravo i u crkvi jer smo u opstini vec obavili.

Naravno zamislite 200gostiju sa kojima treba da se izljubite,I to po tri puta, kad dodju, pa u crkvi pa kad krenu kuci......
A onda neko darovanje svakom muskarcu iz fam-kosulja a svakoj zeni materijal, pa ti oni kao stave pare u kecelju a ti njima poklon....pa se opet izljubite, a ja mloada i luda pa mi posle 25 dosadilo da se smeskam i darujem (jer je to bila svekrvina zelja) pa kako je ko nailazio ja im stavljala na glavu, a vetar dunuo neki pa ispalo kako sam im sve glave prekrivala....Sve se to videlo lepo na kameri, pa cak i onda kada sam igrala kao mlada na stolici(sto nije smeo da dodje u obzir jer je to bio otmeni restoram')....

Na kraju drugarice (naravno moje) ne zele kod kuma da spavaju po dogovoru vec se predomislile i ja da im pomognem zaboravim da sam na svome vencvanju (mladost ludost) pa odem sa cvetom u kosi da im trazim smestaj u hotelu.E kad je na kraju i to bilo gotovo ja se setih da neznam o onim vajvodjanskim ulicama da nadjem gde mledozenja zivi (jer
se u toj frci oko hotela svadba vec zavrsila), pa se jedva nekako pokupismo....Jos sam i na kraju imala frku sa muzem umalo se ne razvedosmo sto sam otisla sa svadbe da nadjem drugaricama smestaj....Jer ja onako mlada i luda
nisam ni znala za te njihove obicaje da mlada ne sme nigde sa vencanja...

Jebote ne mozes svima nikada da ugodis.....bese lepo i uzbudljivo kad se sada setim ali tada imadoh vise zivaca i bogami i srece posle svih gluposti sto su ispale.....
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? EmptySub Okt 04, 2008 5:26 pm

Anja, super ! Mogao sam misliti da si vrag, ali ovo.....Posto nemam sta da kazem (a pukao bi da prećutim) , dogadjaj iz jednih svatova (Memoris of the Sfirac) Sve ok, veliki svatovi, bogati, ludnica.....do čina venčanja .I kada matičar pita , uzimate li njegovo prezime, mlada hladno odgovori NE! Ubedjivanje, i majka i svekrva plaču, očevi kosu čupaju, sramota-ali ona ni makac-uzimam njega, njegovo prezime NE !To je bila smrtna uvreda. Zamislite svatove gde u sali sede "podeljeni" njegovi i njeni , niko ni sa kim ne govori, sevaju besni pogledi, a mladoženja pije li pije -i okrenuo ledja mladoj....Sirota muzika (me/ & company) probamo vaditi stvar -ali nista....jedva smo čekali da se završi....Ko zna jesu li uopšte ostali zajedno .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? EmptyNed Okt 05, 2008 7:49 pm

Ma jesu garant, jer ne valja da na svadbi ide sve glatko.Ja sam recimo cula da bider-majer ne sme da se vrati da se brak ne bi rasturio, pa sam u nisanu ukapiravsi da je krov visok , zafrljokala na kosmijin krov, i nije se vratio.
A najzesce je bilo kada sam sa tim istim drugaricama pronasla hotel, rezervisale sobu,i krenule u hotel koji je bio na bregu.Moja kuma nov vozac stane na uzbrdici i ne moze da krene ni pod rucnom....Pokusava a auto ide sve unazad...a nikako da stignemo nazad, svatovi se rasturaju...kolima prolaze pored nas a ne vide da je mlada u opasnosti na uzbrdici....Na kraju nas opaze,pomogne joj moj zet, da krene , mi tamo svadba vec gotova , pri kraju, one rese da me otprate...dalje znate, jedva pronadjosmo kucu.
Ja kao mlada ulazim uzimam kofere iz sobe i izlazim napolje, a moj svekar krenu za mnom i pita me:Jel to mora da bude?
A ja ga u cudu pogledam i kazem:hej pa to nisu moji koferi vec od mojih drugarica....Mladozenja bio isto ljut uffffff sutradan se sve smirilo , samo mi noge bile ranjene od silnih plesova......
Sve se dobro na kraju zavrsilo......
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? EmptyUto Okt 07, 2008 9:15 pm

Setio sam se venčanja jednog mog drugara,,,sad, možete misliti kakav je lik , kada mu je nadimak PRASAC , a on ne da se ne ljuti, nego se i ponosi time...Elem , prvo bilo gradjansko venčanje , i sve ok dok matičarka nije pitala , po protokolu "..da li vi...taj i taj zadrzavate svoje prezime , uzimate prezime vašeg bračnog druga , ili uz svoje dodajete prezime vašeg bračnog druga ?" Ovaj kao iz topa odgovara "Hvala, imam svoje! "

*ajd to...nego, sad se ide u crkvu ..Iz nekih razloga, mlada je tražila da budu prisutni samo kumovi Zbog svečanosti i dostojanstva prilike , valjda je želela da bude mirno i tiho. E sad , kumovi imali momke i devojke -dakle, u Hramu Božjem (koji prima bar 500 ljudi ) nas 6. I pop počinje, čitajući iz knjige ..." Evo skupili smo se u ovako velikom broju....." Ma gotovo......Prasac praska u smeh , i to kao da mu je neko ispričao neki super mastan vic I nije stao dugo, suze mu idu...Mlada k*o obak pred kišu, pop se zbunio i seva očima, a mi se naduvali, a kao, ne smejemo se-a u sebi pucamo........jedva nekako obavismo .I sad kad ga sretnemo, obratimo se ženi po prezimenu,(ćao, Bursaćka) a njemu se kaže "koji beše ti........aha, onaj sto ima , hvala ,svoje "

Ima i gore....moj već pominjani drug Mićo , u svojim vlastitim svatovima , izdržao do večere ...(inače je nastavnik muzike i kafanski muzičar) i posle toga "samo malo na binu, kod muzike " ....Nije silazio do 02 ujutru...još je i primao narudžbine i naplaćivao pesme!










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? EmptySre Okt 08, 2008 8:23 am

Ima i jos gore.Na svadbi moje sestre, koja se udala sa 19 godina, al ovog puta mladozenja lud malo stariji od nje koju godinu samo, napije se sa jednom drugom ciganinom i krene da ga jase po hali.
Auuuuuuuuuu moj otac mu i dan danas pominje kako je jahao ciganina na svadbi i bio nekulturan.A njemu valjda to bio neki stos sta li ga znam....
Nazad na vrh Ići dole
Silvy
Frumos si de foc
Silvy


Godina : 47
Location : Bor
Datum upisa : 11.10.2007

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? EmptySre Okt 08, 2008 7:59 pm

Posto se ja nisam vencala podelicu sa vama "hrabrost" moje majke...Svrsen cin, sve je spremno, ceka se da svane samo.Puna kuca gostiju-rodbine. Oko ponoci moja majka u spavacici, obuva cizme - sneg do kolena, naravno nista je nije sprecilo, preskace ogradu i odlazi sa ocem. Posle nekog vremena vika, "gde je"....izlazi moj tecai kaze "nemojte je traziti, otisla je majku joj *ebem" (opsovao je tastu koja je bila pored njega)...ahahah...Ujutru dosla muzika, covek koji se trebao vencati sa mojom majkom, place, a muzika svira...uzassssssssss.
Nije kome je namenjeno, vec kome je sudjeno
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? EmptySre Okt 08, 2008 8:04 pm

Silvy ::
Posto se ja nisam vencala podelicu sa vama "hrabrost" moje majke...Svrsen cin, sve je spremno, ceka se da svane samo.Puna kuca gostiju-rodbine. Oko ponoci moja majka u spavacici, obuva cizme - sneg do kolena, naravno nista je nije sprecilo, preskace ogradu i odlazi sa ocem. Posle nekog vremena vika, "gde je"....izlazi moj tecai kaze "nemojte je traziti, otisla je majku joj *ebem" (opsovao je tastu koja je bila pored njega)...ahahah...Ujutru dosla muzika, covek koji se trebao vencati sa mojom majkom, place, a muzika svira...uzassssssssss.
Nije kome je namenjeno, vec kome je sudjeno


ček breeee.....ako sam ja dobro ukapirao-ona je ostavila budućeg muža , otisla onom koga je volela , pored svega, kao u onom filmu"Odbegla nevesta" ??( ako si išta od radnje videla od Ričarda Gira , hehehe :twisted: ) Ako je tako-na majku da se ugledas, bweeeeee *beš forme i ostalo-sledi srce










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Silvy
Frumos si de foc
Silvy


Godina : 47
Location : Bor
Datum upisa : 11.10.2007

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? EmptySre Okt 08, 2008 8:19 pm

hahahha, dobro si ukapirao.....i ne kaje se zbog toga. Kada smo kod mojih, i moj brat je slicno.....bila neka manifestacija u selu, ja dosla iz Zajecara oko ponoci, nema nikoga kuci.....zvoni telefon "policija, gde vam je brat?".....objasnim da sam upravo dosla, nikoga nema kuci...Nije mi bilo bas prijatno, ali sam mislila neko se bas zeza. Ubrzo na vratima roditelji moje snaje i policajac(njihov rodjak)...kuknjava, psovanje "ukrao nam je cerku".....sve je na oca hahaah.
Eeeeeeee, ja bi sigurno bila najincidentnijaaaa, mada NIKAD SE NE ZNA [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? EmptySre Okt 08, 2008 8:37 pm

Pa i ovde jos uvek postoji obicaj "ukrasti mladu" , ali danas to ide vise na dogovor., formalan čin zbog običaja ..Mlada "predje " kod mladoženje i kao onda roditelji idu na "pomirenje" Ali , ovo gore je zaista neubicajeno, nije mi jasno ni kako je doslo do toga, jer sigurno da nije vise ono"roditelji obecali" , pa mlada zena mora , htela ne htela , recimo, kao na Kosovu, jos i danas ...kao muskarcu, žao mi je onog ćoveka, kao nekome ko podrzava ljubav iznad svega-razumem ti majku...Mozda je mogla reci pre, pa bez tog šoka...U stvari, samo nagadjam, verovatno prica nije tako jednostavna










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? EmptyČet Okt 09, 2008 9:15 am

Silvy ::
Posto se ja nisam vencala podelicu sa vama "hrabrost" moje majke...Svrsen cin, sve je spremno, ceka se da svane samo.Puna kuca gostiju-rodbine. Oko ponoci moja majka u spavacici, obuva cizme - sneg do kolena, naravno nista je nije sprecilo, preskace ogradu i odlazi sa ocem. Posle nekog vremena vika, "gde je"....izlazi moj tecai kaze "nemojte je traziti, otisla je majku joj *ebem" (opsovao je tastu koja je bila pored njega)...ahahah...Ujutru dosla muzika, covek koji se trebao vencati sa mojom majkom, place, a muzika svira...uzassssssssss.
Nije kome je namenjeno, vec kome je sudjeno
Ovo je ludost, pa ste me sada podsetili da vam ispricam vencanje mojih roditenja.Moja mama bila je komsinica mome tati koji je u Kg dosao i poceo da gradi kucu.Inace moj tata je iz Leskovca i iduci trbuhom za kruhom, radio je neko vreme kod rodbine u Bg pa dosao da zapocne nesto i u Kg.A mama komsinica, iz fine kuce, a on dosljak , koji gradi sebi tek svoje gnezdo, dolazio svaki dan da zahvata vodu u njen bunar iz dvorista.Tu se ljubav rodi, ali njeni nisu dali, deda i maceha koju je moja mama tada imala.Nasli su joj boljeg mladozenju, rodbina joj provodadzisala, sve je bilo sredjeno.....
I tako jedan dan dodjose da isprose moju mamu, drugi mladozenja iz situirane porodice, muzikica, rodjaci...a tata prvi komsija obuce svecano odelo i kravatu i izdje da posluje po dvristu svoje tek zapocete kucice.Tada posalje , moju tetku i poruci mojoj majci da ako zeli da bude sa njim dodje odmah na njihovo tajno mesto gde su se sastajali.Dvorista su toliko blizu da se vec videlo sve u njenom dvoristu.....
Moja mama, lepo pobegne u sred prosidbe i uda se za moga tatu.Tu zajebe i prosidbu i pogazi reci rodbine, i napravi takav haos da su se baba i deda nasli u nebranome grozdju......
I tako mic po mic...i dan danas zive skupa u velikoj prorodicnoj kuci koju su sami sazidali u dvoristu malo podalje od njenog porodicnog....Baba i deda su odavno umrli ostala je samo kuca i secanje na prosioce sto ostadose praznih saka, i odbegle mlade koja je pogazila reci i pobegla za onoga koga je volela i sa kojim zivi i dan danas.....
Pa sto neko ovde pomenu, nije kome je receno vec kome je sudjeno!
Ili ovako
"Nije blago ni srebro ni zlato, vec je blago sto je srcu drago"
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? EmptyČet Jul 15, 2010 9:29 pm

Zamoljavaju se gosti pod satorom da ne diraju PJEVALjKU masnim rukama! Fala


[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? EmptyČet Jul 15, 2010 9:39 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? EmptyČet Jul 15, 2010 9:45 pm



Nema svadbe bez Mrkulje! [You must be registered and logged in to see this image.]











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? EmptyPet Sep 03, 2010 11:44 am

E hajde da i ja napisem koju o mom kiceraju...
Rijesila djeca da se uzmu(muz i ja)...Elem,njemu sve ganz egal,ali ja imam zelju obuci vjencanicu i taj dan biti u njoj...jer "jednom" se udaje zar ne :geek: ...
E sada prosnja...pa dogovori oko svadbe...Njegovi k'o iz topa kazu bice 500 njihovih zvanica,a i ja imam veliku rodbinu...I ok...kaze moj otac...dogovaraju se oni dalje...Poceli njegovi sa nekakvim obicajima,mom ocu nije pravo,ali ovi ne odustaju...Kaze moj otac:"Dobro...kako zelite...pa imamo i mi obicaje." Tada vec vjerenik i ja(dosadilo nam slusati) odemo u grad...Elem,nasi se dogovorise po najgorim mogucim obicajima...Svadba se dijeli na moje i njegove goste...jel'te gosti mojih roditelja ostaju kod mojih,a ovi drugi zajedno sa "mladom",tj.sa mnom idu kod njegovih...
Da napomenem da ja uopste nisam znala za obicaje,niti sam pitala niti mi je ko sta govorio...Mi smo to zamislili kao vecu zurku i to je to.
A da...prosnja i dogovori bise u martu...svadba zakazana za maj..a aprilu ja saznam da sam trudna...ali necemo mi pomjerati svadbu...briga nas,a ja ionako mrsava,niko nece ni znati :))
Izabrah ja lijepu vjencanicu i sve na sta sam ja mislila,bilo je dekoracija...od cvjetova za svatove do vezenih peskira...sve se to radilo kod mene kuci...jer bavila sam se tim poslom i za moju svadbu to je moralo biti nesto posebno...svaki peskir za aute imao je vezene mladence,ispod nasa imena,pa datum vjencanja i neke burmice...I taj je peskir u obliku masne bio na svakom autu...pa silne masne za auta...ma sta da vam kazem kiceraj pravi...nad kojim smo moja mama i ja gubile vid :D
Elem...osvanu i taj 11.maj...suncano jutro...moja familija sva stigla...a meni mukaaa...Oni se svi namirisali,pa se ljubakaju sa mnom,a meni zlo...ne podnosim mirise.Treba da se nasminkam...ma nema sanse,smrdi mi sve...ne mogu podnijeti miris ni pudera...ma nicega.Kazem ja kumi...ma zaHebi sminkanje,daj samo malo kakvog sjaja i malo maskare i gotovo.Frizerka nekkao "udesi" frizuru...LOKNE :eee:

Cujem ja svirene...kazu:"Dolaze!"Uhuuu sad valja da se smjeste svi ti ljudi(500)...Smjestise se oni za cas...njih 100tinjak :eee: cat
A ja sam htjela da me izvedu iz kuce uz trubacki orkestar.E sada traze oni mladu i traze...Izisla bi mlada,ali trubaci kasne,a ja necu bez njih.Zovemo ih,oni na pola puta...treba im jos pola sata da stignu...Nista,kazem ja...cekamo ih.Njegovi nervozni...zakasnicemo na vjencanje...no briga mene...necu bez trubaca i gotovo.Stigose i oni...i zacu se zvuk trube...E kako to zacuh...meni se noge oduzese...a suza suzu stize.Placem ja,place kuma,placu moji...brat k'o malo dijete...Idem ja,ali u suzama(sreca ne bi sminke :D) ...Njegova sestra kad me je vidjela u placi i ona,a i vecina ostalih...Isplakasmo se mi tako...po obicajima mene moji predadose njima...Ispise se rakije nekako unakrst...sjedoh ja konacno...I aj veselo je,samo moja familija sva tuzna,jer je i to obicaj da se mladini ne vesele,a ni mlada dok je tu kod svojih.A ja u dusi veseljak...zaigrala bih...ali ne mogu...i sve mi to samo jos vise tjera suze na oci...bem ti i obicaje i sve.
I aj idemo na vjencanje...trubaci ce pored mog auta,posto je opstina i crkva blizu...i u autu kum,djever,kuma,muzev ujak i ja...E sad vec opusteno...Sad sam nasmijana...ipak mi kao lici na veselje...Ulazimo u opstinu kod maticara i nema mladozenje...Cekaj i cekaj...nema covjeka...kad trci on sav zadihan...ostao u zadnjem autu,pa dok je on krenuo od mojih,ja sam vec bila u opstini.A auta kako dolaze pred opstinu...nema da se sklanjaju na parkinge...vec jednostavno stoje tako u koloni...te je on bio na kraj kolone...I tu ti se probudi ono djecije u nama...smijemo se,gurkamo...cepamo...ma i ne cujemo maticara...Vjencasmo se mi u opstini...Sad u crkvu...muz zna da imam mucninu...svaki cas pita jesam li dobro.A meni za divno cudo,ne bi mucnina na vjencanju.Prica pop prica...kikocemo se mi i tu...nacepih ja muza dobro...Pogledam kad on uzutiooo.Kaze nije mu dobro smehsmeh
"Truduje" i on sa mnom smehsmeh Izdrzasmo i to vjencanje...izlazimo ispred crkve...injaooooo...Kisa!Nebo se otvorilo...I ne prestaje...drugi svatovi dolaze i mi po kisi do auta...Moja vjencanica vec natopljena...Stizemo kod njegovih kuci...kazu treba bacati jabuku...ma kakva jabuka po ovom nevremenu,a ne...obicaj je.Razbjezao se onaj narod...nas par ispred kuce,a kazem ja djeveru:"Uzmi te jabuke i frkni ih niko i ne gleda ko ih baca." Tako i bi...ovaj uze i prebaci preko kuce te jabuke...Ja vec vjencanicu ne mogu da drzim...Imamo kisobran,ali haljina od pola natopljena vodom...teskaaaa...I uslijedise i ostali obicaji,od prenosenja preko praga...pa med...neke marame za svekrvu...bla,bla...Idemo sad gdje je veselje...Muzika svira,QQ meni sve krajiske pjesme...i sve od tetke(muzeve) iz Mozbaha...da se zna da tetka dolazi iz Deutschlanda...A pjesme su tipa...sidji Raso sa planine :rlol:

Kazem ja muzu...pa jbt sta je ovo...neki zbor ili nasa svadba...Ode on do muzicara...naruci par mojih pjesama i mlada sa sve onako mokrom vjencanicom igra, ma na zemlju ne staje :geek:
Kace stikle onu vjencanicu...ona se samo cijepa...a od tezine,samo se vuce na dole...a dekolte sve veci i veci...
Smori mene vjencanica za cas...i odoh ja da se presvucem i pravac u hlace i majicu...I tako mlada nastavi sa veseljem...
A sto se tice organizacije svadbe kod njegovih...jao to ne smijem ni da vam pricam...Prvo smo imali uzasnu corbu...pa kafa je recimo bila zaboravljena :) ...pa sampanjac su pili neki tamo gosti,a za kuma nije bilo "case" ... pa umalo da konobari sruse svadbenu tortu...koju su zaboravili isjeci gostima...tako da se pojeo samo onaj jedan najmanji sprat,a ostala 4 ostala...Iznapijalo se i staro i mlado...Znaci sve u svemu svadba je za pamcenje,ali kao kiceraj i nesto sasvim lose...

No,muz i ja smo imali jos jedno vjencanje koje je bilo super :eee: al' da vas ne davim vise...











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? EmptyPet Sep 03, 2010 1:12 pm

e zemo legenda si :rlol: smehsmeh :rlol: baš sam se nasmejo :srrrr:
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? EmptyPet Sep 03, 2010 1:25 pm

promaja ::
e zemo legenda si :rlol: smehsmeh :rlol: baš sam se nasmejo :srrrr:

E moj zemo i ja se svaki put nasmijem kad se prisjetim svadbe...a jos kad pogledam snimak(na slikama smo jos i ok) to je valjanje od smijeha...A lijepo mi je otac predlagao:"Evo vam 'ceri pare,pa vi idite na putovanje...vratite se i potrosite te pare onako kako volite."
A jok...hoceM ja veselje i vjencanicu...i bi mi booored











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? EmptyPet Sep 03, 2010 1:28 pm

:rlol: smehsmeh :rlol: smehsmeh pa kad nećeš da slušaš starije smehsmeh smehsmeh eto ti ,sad si naučila nešto --trebaće ti gorepost
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? EmptySub Okt 30, 2010 8:54 am

Meni se svidja onaj američki običaj -sam čin venčanja se obavi , posle sledi zabava ...ali se mladenci ispozdravljaju sa svima , sednu u kola i nestanu na neko vreme -sami .
U našim uslovima se takve stvari prave za "narod " Ljudi se zaduže , da bi se "pokazali" , mladenci (naročito mlada ) izigrava bolesnog majmuna (onaj ponižavajući običaj, "ples sa mladom " ) desi se da se "prijatelji" posvadjaju već na samoj svadbi (jer tamo nikada ne ide kako je dogovoreno) ...nepotreban cirkus koji se baš pretvori u ono "parada pijanstva i kiča" u čemu na kraju niko ne uživa . Više puta sam već čuo ono "da sam znala,nikada ne bi pristala da se pravi "a skoro nikada "to mi je bio najlepši dan u životu "-što bi i trebalo da bude .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? EmptyPon Dec 13, 2010 12:55 pm

Sjajna tema, nasmejaste me slatko.. :okkk:

Elem, oduvek sam imala zelju da se udam u vencanici.. mada, nikada nisam zelela da to bude ogromna kicasta zabava, iako sam pretpostavljla da mi jedna takva ne gine. Rodbina velika, samo njih i sve prijatelje, komsiluk da pozovem bilo bi.. uhuhuuu.. brojka pozamasna. Jednom, sam iz zezanja pravila spisak.. i odustala na pola puta. Muka me uhvatila. Ali tako to ide kad ih ima, Fala Bogu.. a i kad ides svima na vencanja, pa cik nemoj nekog pozvati, odmah se uvredi.
I tako dodje vreme da se prave planovi, da se organizuje i bira.. kako cemo i sta cemo..

Poceli smo da pravimo spisak.. on i ja.. i resili samo najuza porodica, sa kumovima i najblizim prijateljima.. uhh.. brojka vise nego lepa. Moj dragi inace, ima dve sestre i dva brata - sve rodjeno- i svi imaju svoje porodice, a on najmladji. Pa kako god da zbrojis, bRez minimum 30-toro ne prolazi! Roditelji moji i njegov otac ( nema majku- preminula pre vise od 7godina) resili da novcano pomognu svaku nasu zelju. Nisu nas remetili sa svojim zeljama, ali bilo je navodjenja.. pa zasto ne bi u Velikoj Plani, ta sto ne bi bio Sid.. da svi vide.. pa su bile u planu i "cuvene pozdravi i zelje na najslusanijoj radio stanici".. uhhh bre ljudi.. sta da vam kazem. Elem, rekoh ja njima-SVIMA- bolje vi te pare koje nameraciste potrositi uludo, dajte nama.. mi cemo vec znati sta cemo s njima! Zahvalili smo se svima, i napomenuli da cemo po svome pa kako bude! Od tog momenta sve je krenulo kako treba.

Ali ne lezi vraze.. krenuli mi u ostvarivanje zamisli o vencanju i manjoj svadbi u nekom od NS restorana, zakazali vencanje, izabrali burme, zakazali fotografa, frizerku.. kad.. krenuo haos kod mojih.. porazboljevase mi se skoro svi.. mama, tata, sestra, sestric.. pa smrtni slucajevi.. u muci koja me je snasla, htela sam sve otkazati.. ali su svi jednoglasno rekli NE! Uradite po svom, to je vas zivot i vas dvoje ne treba da menjate svoje planove.. Nije mi bilo tada nimalo lako, jureci po bolnicama i doktorima, nisam imala ni zelje, ni volje, a kamoli vremena da planove oko vencanja ostvarujem kako sam nekad to zamisljala. Sve se obavljalo na brzinu i usput.. no, imali smo u svemu tome srece bar da sve sto smo otisli da vidimo izaberemo takoreci odmah. Odelo za njega, vencanicu za mene.. prva koja mi je zapala za oko bila je moja.. Torta, restoran.. kao i sve ostale detalje sve smo lako dogovorili. Premda se ceo program izmenio.
Bilo je planova i za kolektivno vencanje u BG, nisam imala vremena da se bakcem sa organizacijom, u jednom momentu mi je to izgledalo kao savrseno resenje.. I na kraju, resili smo, nasa organizacija, nikakvo javno eksponiranje.. samo kumovi i mi! Datum nismo menjali ostao je - 9.Maj!
Cak i tada, zelela sam da mi taj dan bude poseban.. iako sam bila svesna da ce biti emotivno "tezak"..

Naime, kumi dve nedelje pred vencanje umre mama.. sok! Posle sahrane, pitanje.. koga sad izabrati.. Na srecu u tu ulogu uleti druga "kuma" tj. moj najbolji drug! I zaista, premda mi je zao moje nesudjene kume, nova "kuma" se postarala da nam svima osmeh ne silazi sa usana ceo dan!
Cele te nedelje bilo je kisovito, to me je dodatno rastuzivalo.. Sestri sam nosila u bolnicu sve da vidi sem krupnih stvari, njih sam slikala.

Osvanuo suncan dan.. kod frizerke otisla da mi zavrsi frizuru.. i prvi sok.. ajoj licim na pudlicu onako ukovrdzana.. uzas! Sve sam to posle u kupatilu popravljala, kako sam znala i umela! Zakljucak je bio, ta dzaba sam bacila toliki novac.. al' hajd' mislis svi je hvale, a ono.. katastrofa!

Okupile se moje drugarice, da me isprate.. spremljena cekam da dragi sa kumovima dodje po mene.. pocele da pustaju sve te svadbarske pesme, tresti muzika.. a meni suze na vrh-vrh trepavica.. steglo grlo mislim udavicu se! Vrlo sam vezana za moje.. i znam koliko su se radovali svadbi.. i znam koliko svako od njih pati u tom trenutku ( tata u Slankamenu preplakao, jedva ga utesili, mama u Sidu isto.. a sestra u bolnici u NS). Ta srce da ti se cepa! Al ne dam se! Znam sebe ukoliko puknem bice to "provala oblaka".. ta ko zna sta ce biti, nece me moci smiriti satima.. Zamolim ih da pustaju samo vesele pesme bez tih "dirljivih"..

Veselje je zavladalo, kad smo se svi okupili.. "kuma" nije dala da osmeh sidje s lica! Prvo smo otisli na Trg mladenaca da se tako slikamo.. prisli nam tamburasi, kumovi "prosipaju" sale.. smeha na sve strane.. opustili smo se i vrteli na Trgu da nam je fotografkinja nekoliko puta cestitala na opustenosti i originalnosti. Na vencanje smo cekali malo.. dok se kumovi ne registruju.. ehh tek tu smo napravili tandrbal.. slike su vise nego recite.. bilo je tu svega, od plesanja, do isceniranog pokusaja bega.. sto mlade, sto mladozenje.. sve je islo spontano.. smeh se orio salom! Ali na vencanju moj dragi pobelio, uozbiljio se kao da ga vode na streljanje. Stisnem ja njemu ruku, posto smo se drzali za ruke, da ga opustim malo, ali jok! Pomislila sam, onesvestice se.. na svu srecu nije se to desilo! I tako prica maticarka sve po redu, a ja je i ne slusam.. gledam je, ali vidim sve sta radi fotografkinja, i u jednom momentu kad je htela da nas slika iz posebnog ugla, kako stojimo i slusamo, pre nego sto je "okinula" pogledam u nju i namignem, potom nonsalantno nastavim da gledam u maticarku.. Zena govori i dalje, al' oci razgoracila kao "krofne" ko zna sta je tada pomislila! Ko veli "ova mlada je udarena" sto posto!

Posle je ta ista mlada, bacala buket.. hvatali su kumovi.. ahhh te scene, njih dvojica se "pokidase" koji ce da uhvati.. te srece, te radosti.. ta pravi show program! Napolju nas docekase tamburasi i na zahtev mog sumadinca, docekase nas sa pesmom " Sremacko je selo malo".. tu se vrtelo, igralo.. i naravno bilo je i "kec, kec kume" al' nece da kupe deca, gvozdenjake.. aaaaa jok! Dajte vi nama papirne! :eee:

Potom smo stigli kod sestre na Interno odeljenje. Napolju kad smo izasli iz auta, opste odusevljenje, mnogi su nas slikali telefonima. Mladenci u bolnickom krugu.. nesvakidasnji dozivljaj! I moja sestra koja je posebno za tu priliku dobila dozvolu da izadje napolje! Place, ne moze da progovori! E tad sam bila gotova.. svuda sam gledala sem u nju jer se ne bih suzdrzala! Izljubila sam je, premda je i to bilo zabranjeno! I potom smo bukvalo pobegli.. nisam mogla duze izdrzati, dusa mi se cepala od siline emocija! Tako da mi je najzalije sto od tada nemam sliku s njom! Ali mozak je tada bio iskljucen! Kasnije mi pricaju da su na svim prozorima bili bolesnici, da se odjednom okupilo mnogo njih napolju i da su neki plakali, a neki tapsali.. Ne znam, gledala sam okolo, ali nista nisam zapazala.. emocije su me napravile i slepom i gluvom.. samo mi je bilo u glavi jedno " ne smes zaplakati, ne smes, bice njoj gore!"

U restoranu je vec bila druga prica, smirili smo se, posebno ja i krenulo je slavlje.. Sve je bilo tako romanticno, docekani smo na ulazu sa sve sampanjcem i cestitkama domacice restorana.. potom su nas iznenadili gosti.. nije ih bilo mnogo ali su nam svi nazdravili i cestitali.. bili smo malo i izdvojeni, u posebnom delu, pored kamina, sve je bilo vrhunski ukraseno, a takvu smo imali i uslugu! Savrseno! Lepse nisam mogla ni zamisliti! Samo su mi falili moji! Samo?!

Naravno "kuma" je bila u elementu.. a potom i ostali.. slike su extra.. a posto sam se raspisala.. o nekim dozivljajima cu kasnije.. kao recimo kad je "kuma" izrazila zelju da proba vencanicu, prenosenje preko praga, ko je koga ocepio itd.. :eee:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? EmptySub Jul 09, 2011 11:08 pm


Najskuplja venčanja poznatih ličnosti


[You must be registered and logged in to see this image.]

Otkrivamo za vas koja su najskuplja venčanja poznatih ličnosti iz
Srbije. Da li je sve to samo šminka ili su neka od ovih venčanja koštala
i više, zaključite sami.

[You must be registered and logged in to see this image.]



Sandra Nikolić i Andrej Melničenko – 20 miliona evra
Bivša članica grupe “Models” Sandra Nikolić i Andrej Melničenko, ruski
milijarder-vlasnik banke MDM su imali ubedljivo najluksuznije venčanje
koje je kostalo cak 20 miliona evra! Engleski tabloid “San” je objavio
da je venčanje Bekamovih izgledalo kao registracija u opštini naspram
ovog. Na svadbi su pevali Kristina Agilera, Vitni Hjuston i Hulio i
Enrike Iglesijas.



[You must be registered and logged in to see this image.]


Dara Bubamara i Milan Kesić – 120.000 evra
Venčanje pevačice Dare Bubamare i Milana Kesica, biznismena je
upriličeno u novosadskom hotelu “Park”, a limuzine, kočije, skupocena
venčanica, vatromet i torta od cak 80 kilograma su samo neke od stavki
koje su koje su ovo venčanje dovele na prvo mesto naše liste.



[You must be registered and logged in to see this image.]



Ceca Ražnatović i Arkan – 100.000 maraka
19. februara 1995 godine, Ceca Velicković i Zeljko Ražnatović su rekli
sudbonosno “da”. Mediji su ovu svadbu nazivali “svadbom veka”. Milioni
ljudi su uzivo pratili svaki detalj ovog venčanja, a ceo događa je
prenošen direktno na BBC-u i CNN-u. Svadbi u hotelu “Interkontinental”
je prisustvovalo 800 zvanica, a potrošeno je 100.000 nemačkih maraka.



[You must be registered and logged in to see this image.]



Lepa Brena i Boba – 50.000 maraka
U decembru 1991. godine u hotelu “Interkontinental” Slobodan “Boba”
Živojinovići Lepa rena su napravili svadbu za pamćenje. Svadbi je
prisustvovalo dosta ljudi iz sveta estrade, a bidermajer je uhvatila
Dragana Mirković koja se kasnije i udala. Napravljenja je ogromna torta
sa jestivim reketima i pločama, a Dnevik 2 je prekinut kako bi se
mladenci direktno uključili u program. Ova svadba je koštala 50.000
nemačkih maraka.
I za kraj smo ostavili dva misteriozna venčanja za koja se i dalje ne zna koliko su koštala.



[You must be registered and logged in to see this image.]


Jelena Jakovljević i Said bin Drai
Bogastvo Saida bin Draia se procenjuje na oko 2 milijarde dolara, a
njihovo venčanje je organizovano na jednom od njegovih poseda i bilo je
zatvoreno za javnost. Koliko raskošna svadba je bila mozemo samo da
nagađamo, a ovom veselju je prisustvovalo samo 200 odabranih zvanica.


[You must be registered and logged in to see this image.]

Emina Jahović i Mustafa Sandal
Venčanje ovog “estradnog para” je upriliceno u hotelu “Les Otomans”, a
Emina je nosila haljinu poznate kreatorke Vere Vang koja je kreirala
venčanicu i za Dzenifer Lopez. Svadbi su prisustvovalo samo stotinak
zvanica, najbliže rodbine, a Emina je od svog supruga dobila skupoceni
Tifani prsten koji je koštao preko 10.000 evra.

-----------

Preskočeni su Karleuša i Seka Aleksić....tek tu što je bilo skupog kičeraja
[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? EmptySre Jul 13, 2011 9:03 pm

Upravo sam gledao svadbu kod nekog Amazonskog plemena (zaboravih kako se zovu , nešto kao Masifuke ,mislim )
Elem....momak dolazi da prosi mladu i seda da pije sa ocem .
Piju neko alkoholno piće koje se zove masato -a pravi se tako što žene žvaću lišće juke , pa to pljuju u jednu posudu ,i poželjno je pljuvati što više (gušći masato)
Naravno , onda se doda malo vode , i ostavi da se izvrši alkoholna fermentacija .
Zaboravih reći-pre toga je mladoženja išao u lov na majmune .Te dve stvari se boduju -da li si ulovio i kako podnosiš piće , no konačnu odluku donosi otac ,
Elem ,sednu i piju......nekih 6-7 sati bez prestanka . Položio si u zavisnosti koju količinu si popio-što više to bolje , i ne smeš da povratiš.Ako povratiš-ništa od braka. A i količine nisu za zezanje -ogromne posude, ja mislim preko 20 litara tog "masata" ima -ponavljam, jako alkoholno piće (na oko izgleda kao ono što povrate bebe)
Ako sve protekne u redu -sutra svadba .
Cela ceremonija izgleda ovako -vežu se lijanom ruke mladencima .
Onda mladoženja dobije luk i strele ,a mlada šaku pamuka i preslicu .
Još treba da naprave krug po selu-i ok,pristupa se svadbenom piru .
Glavno jelo za zvanice -pečeni majmun .
Posebno jelo za mladence -pečeno morsko prase (zamorac)
I naravno -pije se masata u ogromnim količinama .

ps bila su dva lika koja su to snimala i učestvovala u svemu tome, Ameri -a inače se bave proučavanjem pića po svetu -dakle imaju dobar cug i navikli su.
Držali su se muški par sati-a onda su se napili kao [You must be registered and logged in to see this image.] i ispovraćali dušu .
Nije pomenuto šta se dešava i gde se odigrava prva bračna noć , ali svi spavaju u jednoj kolibi -koliko god ih ima u plemenu .
Eto-i to je svadba, a ne tu kao mi...izvodimo besne gliste. [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? EmptyČet Jul 14, 2011 3:24 pm

Ako ste čitali gornji post ...razumećete .
Elem , zašto je svadba kod amazonskih indijanaca mnogo bolja ?


Ništa venčanica i smoking - u onom su u čemu i inače ,znači parče krpe oko struka,tol*ko .

Nemaju problem sa dekoracijom stola -bace dva tri široka lista na zemlju, pečenje gore , i lepo posedaju okolo i poslužuju se rukama .

Znači -otpada problem i trošak koji se zove "zakup sale" (i koje sale, nije svejedno , čim nije neki elitni restoran......problem )
Nema muzike - kad se obavi što mora , jede i pije , pravac krevet na komzumaciju braka .
Nema plesa-dakle, ko ne ume da pleše , neće napraviti budalu od sebe .
Mlada ne gleda "šta voziš" kao ovdašnje-svuda se ide peške, a ako hoćeš prevozno sredstvo...zapališ deblo , malo izdubiš i eto kanua.....
Ovima ovde ni jahta nije dovoljna (pojedinim gospodjicama)
Ne moraš ženi da kupuješ cipele! Idu bosi....(nećete dobiti infarkt kada vidite ženu u novim "manolicama" )


I gde to još ima na svetu , da se CENI mladoženja koji puno pije ,a mladoj je dovoljno da joj doneseš mrtvog majmuna,a ona presretna ?

Lepi običaji, savršen svet......... [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? EmptyPet Jul 15, 2011 4:46 am

Uh ne smijem ni da pomislim...ovdje je obicaj da mladini roditelji plate vjencanje, a mi - dvije kcerke:))) Polako im provlacim kroz usi "elope, elope", hahahaha

Imali smo manje vjencanje, opstina, hotel Bosna...bilo je lijepo, mada nepotrebno, al eto radi familije...a mi, jedva smo docekali sutradan - pravac Dubrovnik:)
Nazad na vrh Ići dole
Only women

Only women


Location : Koje kude
Humor : Smeh do suza a i dalje...
Datum upisa : 14.07.2011

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? EmptyPet Jul 15, 2011 8:01 am

Ni pod razno. Umesto tog troška lepše je putovanje kojeg će se više sećati i na njemu uživati nego jednog dana lumperaja.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? EmptyPet Avg 12, 2011 3:43 pm



Deveri na ovoj svadbi i nisu bili na visini zadatka. Mlada i kum su
iskoristili nepažnju mladoženje i braće i pofatali se u dvorištu hale za
venčanje.

Pošto se mladoženja uželeo dragane, pošao je u potragu za njom, a dvoje
preljubnika je uspelo da se na vreme razdvoji i, ne sluteći dvostruku
prevaru, dilber je zagrlio svoju mladu.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? EmptyUto Sep 27, 2011 10:00 pm

ROMSKA SVADBA U TUZLI: MLADA STIGLA HELIKOPTEROM IZ BERLINA




Utorak, 27. Septembar, 2011.|

Autor: Novinske agencije






[You must be registered and logged in to see this image.]

TUZLA - U Živinicama i Tuzli za vikend je viđena nesvakidašnja
svadba. Mlada, Matilda iz Berlina, pred veče je dovezena helikopterom
na fudbalski stadion na Husinu, crvenim tepihom je prošetala do
limuzine, a zatim se nepregledna kolona luksuznih automobila zaputila do
Hotela Tuzla, gde je u Kristalnoj dvorani slavlje trajalo do zore.

Dan kada je Kasim Suljić, vlasnik motela “Tri brata” u Živinicama,
ženio najstarijeg, 18-godišnjeg sina Abida, pamtiće ne samo zvanice, već
i cela čaršija.

Luksuzni automobili činili su kilometarsku kolonu od Živinica do Ljubača.

-Nisam još sveo računicu. Ali, nije mi žao nijedne marke. Ovo je prvo
slavlje u porodici i red je da se proveselimo, da bude lepo-kaže Suljić
za bportal.ba.

Svadba je, kaže Kasim, organizovana u skladu sa romskom tradicijom.
Upravo u skladu s tom tradicijom za mladu je plaćeno njenoj porodici.

-Kod nas Roma je tako-kaže Kasim, ne želeći otkrivati koliki je tačan
iznos koji je plaćen za brak, dodajući, ipak, da nećemo pogrešiti ako
napišemo da je više od 100.000 KM (oko 50.000 evra)!

Na svadbu su stigli Kasimovi rođaci i prijatelji iz doslovno svih kajeva sveta.

-Pozvao sam više od 400 svatova. Ima ih iz Amerike, Austrijale, Nemačke, Italije, Francuske, Švedske…-nabraja Kasim.

Svadba Abida i tri godine mlađe Matilde nije mogla proći bez pesme, a
Kasim ni tu nije štedio. Goste u Kristalnoj dvorani zabavljali su
poznati pevači Koke, Jana i Fazlija. A za pesmu se, kažu, plaćalo i po
1.000 evra.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? EmptyUto Sep 27, 2011 10:32 pm

A lepo sam rekla mojoj baki, sa svojih 10 godina, da je najlepsi momak u selu Cigance, a ona da ce me ubiti deda, samo li me cuje! [You must be registered and logged in to see this image.]

Cigance, nije jos napunio ni 18, ode za Nemacku...

Ee, sto imala obicaj baka da kaze - Bog da te vidi ( iz helikoptera, si mu valjda blize, sta li?)[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? EmptyUto Sep 27, 2011 11:09 pm

Mani ciganska posla,al onom gore Said bin Drai-u ne bi oprostila....masalah!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? EmptyUto Sep 27, 2011 11:15 pm

QQ, astra proprica i arpaski iz momenta smehsmeh zeno bre, nemO si tol'ki materijalista, a ona Ciganin sam al' najlepsi :ironic:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? EmptyUto Sep 27, 2011 11:18 pm

Neka te,nemoj me nist nagovarat....meni plaho nesto fin ovaj u bijelom....moz mislit sta sve ispod ima,kad se malo razgrne!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? EmptyPon Okt 31, 2011 8:31 pm

POP JE VENČAVA, A ONA KUCA SMS




Ponedeljak, 31. Oktobar, 2011.|










Mlada ni na venčanje ne ide bez mobilnog. Na Jutjubu se pojavio snima
mlade u venčanici I pod velom gde jednom rukom drži oca pod ruku a
drugom kuca sms poruku.


Ali, to sve dešava tokom ceremonije venčanja. Dok sveštenik drži
propoved o ljubavi i svetosti braka, ona nervozno kuca sms poruku,
prenosi sajt tip.


Njen otac koji je stajao do nje izbezumljeno ju je gledao i pokušao je da je upozori, ali nije mu pošlo za rukom



-------
Da se ovo dešavalo u Srbiji ,mogući scenario :
-mladoženja prilazi ,otima mobilni i dere se "Kome kuckaš,kurv,,,,?"
-mladoženja prilazi ,psuje uopšteno ,otima telefon a baca ga .
-mladoženja prilazi , ne govori ništa ,ali nabije mobilni mladoj u usta (sa namerom da ga proguta )
Tako nekako....ili imate drugačije predvdjanje ?

ps mogući presedan ,ako je mladoženja teški šonja :
-mladoženja prilazi sa osmehom i kaže "Draga, samo ti završi poruku, imamo mi kada čekati " [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SVADBA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? EmptyČet Nov 03, 2011 8:27 pm

Pogledajte najbolji svadbeni ples

Umesto tradicionalnog, nežnog i sporog plesa sa mladoženjom, mlada je na svom venčanju prisutnima priredila pravo iznenađenje.

Ešli Ričmond je prilikom udaje za Nikolasa mladoženji i gostima
priredila iznenađenje kada je prvi ples odlučila da pokloni svom ocu.


Ona, i otac David, priredili su pravi šou ispunjen klasicima izdavačke
kuće Motown. Par je napravio kompletnu koreografiju za deset pesama koje
su usledile i potpuno iznenadio i oduševio sve goste na svadbi.