DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?

Ići dole 
+8
Gothic
Sibila_
tok tuk tok
cojle
AstrinaKomsinica
sonia
Tattoo
bosankaa
12 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptySre Mar 13, 2013 7:22 pm

First topic message reminder :

Vije se beli dim iz Sikstinske kapele .
Novi papa je izabran -u ovom trenutku se ne zna još ko je .
Da li će ovaj papa nešto promeniti -ili ostati potpuno bezličan kao papa Benzinger ?
Hoće li dunuti novi vetrovi u Vatikanu -ili će ostati sve isto ,po večnoj dogmi?
[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava



Datum upisa : 09.08.2009

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptySre Mar 13, 2013 11:31 pm

Danubius ::
Dačić čestitao papi Franji na izboru

Nisam sumnjao,
samo sam se pitao kada će Franjo postati svetac. smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
tok tuk tok
Putnik zvezdane prašine



Datum upisa : 17.01.2013

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyČet Mar 14, 2013 12:05 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyČet Mar 14, 2013 12:35 am

cojle ::
Danubius ::
Dačić čestitao papi Franji na izboru

Nisam sumnjao,
samo sam se pitao kada će Franjo postati svetac. smehsmeh

Ne pretjeruj,tek je imenovan...ima vremena a i dobro drzeci je
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
tok tuk tok
Putnik zvezdane prašine



Datum upisa : 17.01.2013

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyČet Mar 14, 2013 12:57 am

Ja o jezuitima pojma nemam.
Ali pošto taj red poštuje nauku očekujem da crkva napokon prizna da je zemlja okrugla.
Nazad na vrh Ići dole
Tattoo




Datum upisa : 24.10.2011

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyČet Mar 14, 2013 9:40 am

Ako je jezuita, onda me uopste ne cudi sto je protiv gay orijentacije i protiv gay brakova, a i protiv abortusa.
Jedna od prvobitnih ideja jezuita je bila misionarska,preobracenje , odbrana i vracanje u okrilje katolicanstva izgubljenje zemlje, da bi kasnije postala militantna i cak su Malteski vitezovi nastali od njih. Tako da me uopste ne cudi kad sad procitam u novinama Papine kritike na racun vlasti i mesanje u vlast, mislim na Argentinu.
Izuzetno su mocni i disciplinovani, i ne sumnjam da ce kao jezuita umeti da odbrani stavove Vatikana i svog reda. Ovo je borba za katolicanstvo i to otvorena. Sa Franjom nece biti sale.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyČet Mar 14, 2013 1:47 pm

Tattoo ::
Ako je jezuita, onda me uopste ne cudi sto je protiv gay orijentacije i protiv gay brakova, a i protiv abortusa.
Jedna od prvobitnih ideja jezuita je bila misionarska,preobracenje , odbrana i vracanje u okrilje katolicanstva izgubljenje zemlje, da bi kasnije postala militantna i cak su Malteski vitezovi nastali od njih. Tako da me uopste ne cudi kad sad procitam u novinama Papine kritike na racun vlasti i mesanje u vlast, mislim na Argentinu.
Izuzetno su mocni i disciplinovani, i ne sumnjam da ce kao jezuita umeti da odbrani stavove Vatikana i svog reda. Ovo je borba za katolicanstvo i to otvorena. Sa Franjom nece biti sale.


Pa moraju se boriti kao i ostale vjere, zadnjih par godina nije imala katolicka vjera lako. No pokusavali su i Rimljani ( u ono doba)Kriscanstvo unistiti pa nisu uspjeli,tako nece ni sada i u buduce.Haleluja! NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 599
Nazad na vrh Ići dole
tok tuk tok
Putnik zvezdane prašine



Datum upisa : 17.01.2013

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyČet Mar 14, 2013 9:32 pm

Hm...kad Tatoo kaže nekome da je dobro prošao, to je sumnjivo..

Čitam ovaj članak
[You must be registered and logged in to see this link.]

Bez namere da vredjam nečija verska osećanja, zanimju me komentari na ovo pisanje. Ne ulazim u to da li je zlonamerno ili ne, zanima me da li je istinito ili ne.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyČet Mar 14, 2013 9:41 pm

Repovi iz vremena hunte

Mračni detalji iz prošlosti novog pape

[You must be registered and logged in to see this image.]

Odvjetnici koji se bave zaštitom ljudskih prava
pokušali su tužiti Jorgea Maria Bergogliu, novoizabanog papu, zbog
navodne umiješanosti u zločine protiv čovječnosti počinjene za vrijeme
strahovlade vojne hunte u Argentini sedamdesetih godina prošlog
stoljeća. Njegovi navodni zločini opisani su i u knjizi. On je sve
navode demantirao.


U vrijeme velikih prevrata u Južnoj Americi kler je u nekolicini zemalja
pogođenih vojnim pučevima stajao u zaštitu demokratski izabranih
vlasti. Međutim, Argentina je bila iznimka - ondje je kapelan policije
Buenos Airesa Christian Von Wernich osobno sudjelovao u likvidacijama i mučenjima za vrijeme strahovlade Ramóna Campsa te Jorgea Rafaela Videla između 1976. i 1983. godine.

Trenutno taj svećenik služi doživotnu kaznu zatvora zbog sudjelovanja u tom "Prljavom ratu", u kojemu je nestalo oko 30.000 građana Argentine. Udruga Plaza del Mayo i danas traži pravdu za njih, a čak su u jednom momentu pozvale i Bergoglia da
svjedoči u mučnom procesu koji se ticao otmica beba i trudnica
socijalista zbog sumnje da je o tome znao pa i da je u njima sudjelovao.



Odluku crkve da javno podrži vojni režim današnji je papa objasnio 'političkim pragmatizmom'.








Od 1973. do 1979. Bergoglio nije vodio Crkvu u Argentini, već je
bio provincijal jezuitskog reda, što se vremenski dijelom poklopilo s
diktaturom. Njegovu navodnu upletenost u otmicu dvojice svećenika 1976.
godine, koji su djelovali u siromašnim četvrtima, o čemu je pisao i
Reuters opisao je novinar Horacio Verbitsky u knjizi "Tišina".


On je razgovarao i s Orlandom Yoriom, jednim od otetih jezuita. Obojica su, naime, preživjeli.


'Povijest ga osuđuje'

"Povijest ga osuđuje. Prokazuje ga kao osobu koja je bila vrlo bliska s vojskom", izjavio je Fortunato Mallimacci, bivši dekan Sveučilišta u Buenos Airesu.


Kada se 2005. godine profilirao kao kandidat za nasljednika Ivana Pavla II.
aktualizirane su priče o sumnjama na njegovu upletenost u zločine
počinjene od strane vojne diktature. Protiv njega podnesena je i tužba
zbog sudjelovanja u otmici dvojice svećenika 1976. godine.


Tada je Bergogliov glasnogovornik poručio Associated Pressu da se
radi o "starim klevetama". Oni koji ga brane često su navodili da je on
skrivao brojne pojedince koji su bježali od vojske.


Današnji je papa kasnije, kada je došao na mjesto nadbiskupa Buenos
Airesa i postao kardinal, aktivno radio na pomirenju među Argentincima
te se ispričao za držanje Crkve u vrijeme diktature.

-------------------------------------------------------
Čini mi se da novinarima nije dugo trebalo da ocrne novoga Papu..Članak kojem je cilj senzacionalizam, bez ikakvog normalnog argumenta.Šta bi bilo da je izabrani Papa crnac?
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyČet Mar 14, 2013 10:02 pm

Tattoo ::

Jedna od prvobitnih ideja jezuita je bila misionarska,preobracenje , odbrana i vracanje u okrilje katolicanstva izgubljenje zemlje, da bi kasnije postala militantna i cak su Malteski vitezovi nastali od njih.
Jeste ,za jezuite se smatra da su pokrstili više ljudi nego sveti Petar .
Problem je što su to radili "ognjem i mačem" .Inače se smatraju najvećim "smutljivcima" u katoličkoj crkvi ,u smislu mračnih tajni i zakulisanih radnji .

tok tuk tok ::
.

Čitam ovaj članak
[You must be registered and logged in to see this link.]

Bez namere da vredjam nečija verska osećanja, zanimju me komentari na ovo pisanje. Ne ulazim u to da li je zlonamerno ili ne, zanima me da li je istinito ili ne.
Taj Horhe je bio kandidat i prošli put ,i navodno mu je baš to zamereno-"mek" odnos prema hunti. Posle su se pojavili "novi podaci" pa je rehabilitovan .
Nesto kao slučaj Alojzija Stepinca .Jedni tvrde da je podržavao NDH ,drugi iznose podatke kako je spasao mnoge(rođenog brata su mu ubile ustaše ,recimo)
Pa ti znaj ...Ja sam sklon misliti da mantijaši uvek šuruju sa "vlastima" i učestvuju -ili ćute o raznim prljavštinama .Baška kad su vojske u pitanju -dokazalo se x puta kroz istoriju .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyČet Mar 14, 2013 10:08 pm

tok tuk tok ::
Hm...kad Tatoo kaže nekome da je dobro prošao, to je sumnjivo..

Čitam ovaj članak
[You must be registered and logged in to see this link.]

Bez namere da vredjam nečija verska osećanja, zanimju me komentari na ovo pisanje. Ne ulazim u to da li je zlonamerno ili ne, zanima me da li je istinito ili ne.

Ovoje delimicno prevod onog teksta na spanskom koji sam postavila juce, stim da je u onom tekstu bilo i svedocenje pet svedoka navedenog.
Novi papa je protiv abortusa i homofilije, ali je poljubio noge cak desetorici pacijenata obolelih od AIDSa?!...
[You must be registered and logged in to see this image.]
Pave Frans avbildet idet han vasker og kysser foten til en troende under en messe i Buenos Aires.

Novi papa potice iz italijanske doseljenicke porodice. Poznat kao dusebriznik i humanitarac, dao je nadu siromasnima, a opet analiticari se ne nadaju nekim promenama u okviru katolicke crkve...
Njegova uloga u Prljavom ratu ( Guerra Sucia),je bila na strani na strani desnice ( predvojene diktatorom Videlom) ,koji su obelezili zlocini ( otmice dece, progoni politickih protivnika i sl..u kome je zivote izgubilo oko 30 hiljada ljudi), a najvece tragedija su bile otmice i odvajanje oko 500 beba od porodica disidenata, koji su proganjani, hapseni i najsurovije muceni... Opet se vracam na onaj clanak, u kome svedoci govore detaljno o tome ( konkretno o otmicama, mucenjima i ubistvima svestenika)..
Sve u svemu, cestitam izbor svim katolicima , istim recima kojima je novi papa pozdravio kardinale- Neka vam prosti Bog.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyČet Mar 14, 2013 10:11 pm

Danubius ::

Pa ti znaj ...Ja sam sklon misliti da mantijaši uvek šuruju sa "vlastima" i učestvuju -ili ćute o raznim prljavštinama .Baška kad su vojske u pitanju -dokazalo se x puta kroz istoriju .
Pa dobro..vreme je tu,pokazaće se.Za sad je još rano da se sudi ili daje bilo kakav cooment.
Ali nije isključeno da će već posle biti kasno... [You must be registered and logged in to see this image.].
Bez crnih misli:)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Tattoo

Tattoo


Datum upisa : 24.10.2011

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyČet Mar 14, 2013 10:43 pm

Jezuiti su uvek " militantni".

I da se kopiram
Citat :
Sa Franjom nece biti sale.
Nazad na vrh Ići dole
tok tuk tok
Putnik zvezdane prašine
tok tuk tok


Datum upisa : 17.01.2013

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyČet Mar 14, 2013 10:53 pm

Našla si koga ćeš kopirati..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyČet Mar 14, 2013 11:24 pm

Tattoo ::
Sa Franjom nece biti sale.
Ako poživi dovoljno ....76 godina ,jedno plućno krilo ,sad će biti izložen naporima ,stresu ........ [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Tattoo

Tattoo


Datum upisa : 24.10.2011

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyČet Mar 14, 2013 11:30 pm

Moze jedno pitanje a da se niko ne uvredi:
Je li se ono kod katolika mogu otkupiti grehovi? Jer to bi u mnogome sto-sta pojasnilo i razjasnilo, ako ima grehove i ako je jezuita (onda ima i novac), i nacin da ih otkupi.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyČet Mar 14, 2013 11:33 pm

ne otkupljuje se novcem smehsmeh ,pokora sestro,pokora.

Sad za obicne smrtnike ide 5 ocenasa,10 zdravomarija,a on valjda mora vise jer mu je ovo narmalna marsuta.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Tattoo

Tattoo


Datum upisa : 24.10.2011

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyČet Mar 14, 2013 11:34 pm

Razresismo ga svih grehova, ko nov ce u Vatikan.
Nazad na vrh Ići dole
tok tuk tok
Putnik zvezdane prašine
tok tuk tok


Datum upisa : 17.01.2013

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyČet Mar 14, 2013 11:53 pm

Mogu li se kod pravoslavaca otkupiti grehovi?
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyČet Mar 14, 2013 11:57 pm

Ma dodji ti kod mene ja cu te pomilovati.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
tok tuk tok
Putnik zvezdane prašine
tok tuk tok


Datum upisa : 17.01.2013

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyPet Mar 15, 2013 12:08 am

jel tamo gde sam najgrešniji....hahaha
auuu...zar na ovoj temi...u paklu ćemo goreti.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyPet Mar 15, 2013 12:10 am

Znas kako i u crkvu kad odes upadne ti obavezno nesto smijesno...tako da otkravimo i papu malo....neg ti se splahni za svaki slucaj i kreni prema meni smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Tattoo

Tattoo


Datum upisa : 24.10.2011

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyPet Mar 15, 2013 8:34 am

tok tuk tok ::
Mogu li se kod pravoslavaca otkupiti grehovi?

Pokusala ja, ne moze :auuu:
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyPet Mar 15, 2013 8:41 am

Danubius ::
Vije se beli dim iz Sikstinske kapele .
Novi papa je izabran -u ovom trenutku se ne zna još ko je .
Da li će ovaj papa nešto promeniti -ili ostati potpuno bezličan kao papa Benzinger ?
Hoće li dunuti novi vetrovi u Vatikanu -ili će ostati sve isto ,po večnoj dogmi?
[You must be registered and logged in to see this image.]

Zanimljiva su uvek ta očekivanja da se sa promenom na vrhu svi nadaju i suštinskim promenama u samoj organizaciji ili sistemu.
Nažalost, smetne se s uma činjenica da je on samo reprezent a ne kreator.
I pored tako skromne i humane biografije novog pape, sumnjam da on može bitno promeniti nešto u viševekovnoj dogmatskoj politicii Vatikana. No, videćemo!


Poslednji izmenio Sibila_ dana Pet Mar 15, 2013 5:23 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Tattoo

Tattoo


Datum upisa : 24.10.2011

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyPet Mar 15, 2013 1:34 pm

Covek se i dalje voza autobusom, odbio limuzinu. Obraca se na italijanskom, molio se sa prostitutkama, obisao obelele od side.
Zna Franjo sta radi. Shvatio je, da je prvi utisak vrlo vazan, i da mu se svaki korak prati.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Bogami, ovaj ce ako ovako nastavi biti predlozen za Nobelovu nagradu za mir.
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyPet Mar 15, 2013 5:25 pm

Neće Tattoo, postaraće se kler da ne uzleti i ne odudara previše :)










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Tattoo

Tattoo


Datum upisa : 24.10.2011

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyPet Mar 15, 2013 8:20 pm

Auuu, bice belaja, ovo bas novost u vezi Pape.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyPet Mar 15, 2013 8:36 pm

Tattoo ::
Auuu, bice belaja, ovo bas novost u vezi Pape.
Baš me zanima hoće li (a to je i napomenuto u procenama šta će biti zadatak novog pape ) da se pozabavi silnim slučajevima silovanja ,pedofilije i homoseksualnosti u crkvi ,jer izgleda da tih skandala ima toliko ,da svaki dan po neki ispliva ,dakle ,hoće li preduzeti nešto ,ili će se i on "umoriti" kao Benedikt (da ne grešim dušu ,Benedikt stvarno izgleda bolestan i "porušen" ,kao da ga sveti Petar već upisao u tefter za tranzit na nebo ovih nedelja )










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyPet Mar 15, 2013 8:47 pm

Mislim da hoce...mladji je i pokusace nesto da uradi...onaj prethodni je vec bio prestar da nesto uradi.

Ne verujem da neko moze da ga sputava...Vatikan je jaka institucija.
Nazad na vrh Ići dole
Tattoo

Tattoo


Datum upisa : 24.10.2011

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptySub Mar 16, 2013 1:22 pm

Danubius ::

Malo morgen .....samo preko Amfilohija Radovića mrtvog bi se to desilo .Taj ne bi pozvao ni svetog Franju Asiškog lično ,kamoli ovog Franju I .

Amfilohije ide na ustolicenje Pape .

[You must be registered and logged in to see this link.]


I sledeci gosti se ocekuju:

Carigradski i vaseljenski patrijarh Vartolomej prisustvovaće 19. marta ustoličenju novog pape Franje u bazilici Svetog Petra u Vatikanu. To će biti prvi put od podele crkve 1054. godine da će jedan vaseljenski patrijarh prisustvovati toj ceremoniji, prenosi Verska informativna agencija (VIA). U pratnji patrijarha Vartolomeja biće mitropolit pergamski Jovan Ziziulas, jedan od najvećih pravoslavnih teologa koji je predsedavajući pravoslavne strane u teološkom dijalogu dveju crkava.

U ime Moskovske patrijaršije, u Rim će otići "drugi čovek" mitropolit volokolamski Ilarion Alfejev, zadužen za spoljne poslove. U Vatikanu je saopšteno da ce ustoličenju prisustvovati predstavnici 180 država.

U ime američke vlade na ceremoniju će doći potpredsednik Džo Bajden, a dolazak je najavila i predsednica Argentine Kristina Kirhner. Ustoličenju će prisustvovati i predsednice Brazila i Meksika Dilma Rusef i Enrika Pena Nieto. Iz Evrope, na ceremoniju će doći nemačka kancelarka Angela Merkel, britanski prestolonaslednik princ Čarls, španska kraljica Sofija i prestolonaslednik Felipe, belgijski kralj Albert Drugi i kraljica Paola i francuski predsednik Fransoa Oland.

Intronizacija pape je samo formalan i ceremonijalan čin, koji nema crkvenopravno značenje. Bivši papa Benedikt Šesnaesti neće prisustvovati ustoličenju svog naslednika.


Kurir
Nazad na vrh Ići dole
tok tuk tok
Putnik zvezdane prašine
tok tuk tok


Datum upisa : 17.01.2013

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptySub Mar 16, 2013 2:00 pm

Na osnovu biografija, jednako su mi omiljeni...taj Franjo i taj Amfilohije.
Neka se izljube pa u pakao.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptySub Mar 16, 2013 2:15 pm

tok tuk tok ::
Na osnovu biografija, jednako su mi omiljeni...taj Franjo i taj Amfilohije.
Neka se izljube pa u pakao.
Uzeo si mi misao . [You must be registered and logged in to see this image.]
Ja bih dodao i još kojeg "ajatolaha" ,ima tamo dosta mesta . [You must be registered and logged in to see this image.]
A evo i jedne zanimljive pričice :

Argentina
FATALNA AMELIJA: Zbog nje se papa zamonašio!


Planeta,
21:03, 14.03.2013.

Autor: EPK

Udaj se za mene, ili ću se zamonašiti, rekao je Bergoljo kada je imao samo 13 godina

[You must be registered and logged in to see this image.]

Svetski mediji, dan posle proglašenja novog pape Franje,
istražuju svaki delić njegovog života. Sem toga što je poznato da je
izuzetno skroman kao i da je sveštenik siromašnih, otkrivena je Amelija!
Reč je o ženi, fatalnoj za tadašnjeg Horhe Marija Bergolja...

Argentinski mediji pronašli su Ameliju. Nju je, naime, Horhe
zaprosio, ali ona je odbila. Posle velikog razočaranja on je postao
sveštenik.
"Udaj se za mene, ili ću se zamonašiti", rekao je
Bergoljo. Tada je, navodno, imao samo 13 godina. On je, međutim, otišao u
crkvu sa 33 godine.

Amelija negira da je odbila Horhea.
-
Našu ljubav prekinuo je moj otac. Jednom prilikom otac je pročitao pismo
koje mi je Horhe poslao. Istukao me je tada jer mi nije dozvoljavao da
se družim sa dečacima - rekla je Amelija. U pomenutom pismo sadašnji
papa nacrtao je "njihovu" zajedničku kuću koju će kupiti Ameliji "kada
se venčaju"...

Ipak, ona kaže da je duhom i dalje sa Horheom.
- I danas smo
srodne duše jer oboje volimo siromašne. Nažalost, roditelji su uspeli da
nas rastave i od tada ga nisam videla - priznaje Amelija.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptySub Mar 16, 2013 5:25 pm

Sibila_ ::
Neće Tattoo, postaraće se kler da ne uzleti i ne odudara previše :)
Nego šta će .Ovo je izjava novog Pape :

Novi papa se, naime, već izjasnio da želi “siromašnu crkvu koja će
brinuti o siromašnima” i biti usredsređena na “istinu, dobrotu i
lepotu”
, ali tek mu predstoji ozbiljno hvatanje u koštac sa problemom
pedofilije u crkvenim redovima, koji je proteklih godina dosta uzdrmao
katoličku crkvu.

E sad ,zamislite prebogate biskupe i kardinale ,pa i obične sveštenike ,koji su svi dobrostojeći ,kako im se dopada najava da bi se trebali odreći dobrog dela "svoga " u korist siromaha ???
Kad recimo ,kardinal Napije ,javno izjavi da pedofilija nije zločin -nego bolest ,i da su većina popova -pedofila u stvari zlostavljani u detinjstvu ,te nisu krivi za to što su postali ???
Nema teorije da ovo prođe ,taman da je sveti Franja Asiški lično ,a ne Franjo I . Ili će "popustiti" ,ili će Bogu na istinu ranije ,ume kler da se reši tih koji "talasaju" . Ne bi bio prvi papa koji je otrovan ,"istragu" inače vrše vatikanske "službe ",ko će nešto reći ,ako sveti otac doživi "infarkt" u svojim godinama ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptySub Mar 16, 2013 10:28 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]


SENZACIONALNO: Novi papa je Pantelija Topalović, junak kultnog filma “Maratonci trče počasni krug”. Ukoliko je suditi po otkriću Indeksovca Uroša Bogdanovića
čukunčukundedi Panteliji nije uspeo da doaka ni Đenka, a ni godine, pa
se posle dugo vremena ponovo pojavio, ovog puta za govornicom
Sikstinske kapele. [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyPon Mar 18, 2013 11:38 am

Niko nema što Srbin imade .....i Papa "naš čovek" , ako treba ! [You must be registered and logged in to see this image.]
_________________
Otkrivamo papinu vezu sa Srbijom

Srbin uveo papu Franju u biskupe!






Planeta,
06:02, 18.03.2013.

Novoizabranog poglavara Rimokatoličke
crkve svojevremeno je u Argentini u red biskupa primio niko drugi do
Srbin Milan Ognjenović, koji je u Argentini živeo kao Emilio Ognjenović


[You must be registered and logged in to see this image.]


Milan Ognjenović rođen na Cetinju 1923. godine


BEOGRAD - Ništa bez Srbina.
Naš čovek i po rođenju pripadnik Srpske pravoslavne crkve Milan Ognjenović, u Argentini poznat kao biskup Emilio, pre 20 godina je u katedrali u Buenos Ajresu prisustvovao rukopolaganju sadašnjeg vatikanskog poglavara, tek izabranog pape Franje.

Zahvaljujući ugledu koji je tada uživao Srbin Milan Emilio Ognjenović, pripala
mu je čast, kao tadašnjem biskupu argentinske Mercedeske biskupije, da
27. juna 1992. godine u biskupski red primi Horhea Marija Bergolju,
odnosno novog papu Franju.


Rođen na Cetinju

Milan Ognjenović je
rođen 25. januara 1923. na Cetinju i smatra se da je po ocu poreklom iz
sela Mratinja, od bratstva Ognjenovića, a Milanova majka je bila
Hrvatica iz Dalmacije.

Ugledni biskup je svoje roditelje zapamtio po izuzetnoj slozi i miru, a za života je govorio o njima sa čežnjom i nostalgijom.
-
Brak mog oca i majke bio je izuzetan. Obasjan božanskom ljubavlju,
međusobnim poštovanjem i pažnjom - govorio je u nekom od poslednjih
intervjua Ognjenović.

Papina veza sa srpskim biskupom još jedan
je signal koji ukazuje na mogućnost da se napravi spona između Katoličke
i Pravoslavne crkve, a što mnogi vernici priželjkuju.
__________
A pošto Toma ide na ustoličenje ....može se reći da smo sada superiška sa Vatikanom . [You must be registered and logged in to see this image.]
____________
Nikolić ide na ustoličenje pape [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyPon Mar 18, 2013 3:04 pm

Najbolji Papa je bio Ivan Pavao II,za sviju bio je on tata-mata.Ovaj Franjo?, neznam, vidjece se ko je i sta je. Ali dosad ima moju podrsku kao vjernik. :329340:
Nazad na vrh Ići dole
Tattoo

Tattoo


Datum upisa : 24.10.2011

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyPon Mar 18, 2013 10:32 pm

Stizu i prve reakcije i otrovne strelice.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyPet Apr 05, 2013 8:05 pm

Tattoo ::
Stizu i prve reakcije i otrovne strelice.
Tek će da stižu .
Poznavajući Vatikan ,srpski bi se reklo ,ako istraje u ovome ,"neće se nanositi glave " .
____________
Papa progovorio o seksualnom zlostavljanju u Crkvi


Traži odlučne mere u zaštiti maloletnika, pomoći žrtvama, i gonjenju počinitelja




[You must be registered and logged in to see this image.]

Papa Franjo zatražio je sprovođenje odlučne akcije protiv seksualnog zlostavljanja u Katoličkoj crkvi.


U saopštenju iz Vatikana, koje prenosi AP, piše da je papa pozvao Kongregaciju za veronauku da "deluje odlučno u svim slučajevima seksualnog zlostavljanja"
istovremeno navodeći mere za zaštitu maloletnika, pružanje pomoći
žrtvama seksualnog nasilja u Katoličkoj crkvi i preduzimanje akcija
protiv počinitelja.


Ovo je prva službena izjava pape Franje o zlostavljanju u Katoličkoj crkvi, nakon što su ga žrtve pozvale da hitno nešto učini.


Njegov prethodnik, papa Benedikt XVI, obećao je da će vratiti ugled
crkvi nakon silnih afera, ali su ga kritičari optuživali da je prikrivao
zločine u prošlosti i nije pomogao deci koju su zlostavljali
sveštenici.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyUto Apr 30, 2013 8:00 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
A da Vatikan napravi i rijaliti ??? [You must be registered and logged in to see this image.]
__________
SAJBER VATIKAN: Papa ima 6 miliona pratioca na Tviteru!



Tech,
18:07, 29.04.2013.

Autor: Tanjug

Nalog društvene mreže Tviter poglavara Rimokatoličke crkve, pape Franje premašio je danas broj od šest miliona

[You must be registered and logged in to see this image.]


VATIKAN - Nalog društvene mreže Tviter poglavara Rimokatoličke crkve, pape Franje premašio je danas broj od šest miliona sledbenika, jer se 2,7 miliona priključilo u poslednjih 48 dana od kada je Franja postao papa, saopštio je danas italijanski verski portal Sismografo.

Portal je naveo da se u proseku dnevno prijavljuje 60.000 sledbenika. Prag od pet miliona sledbenika probijen je 4. aprila, manje od mesec dana od kada je Franja papa. Prethodni papa Benedikt šesnaesti poslao je prvi tvit na engleskom 12. decembra prošle godine i tada je imao 3,3 miliona sledbenika.

Posle se papa obraćao na devet jezika - engleskom, španskom, italijanskom, francuskom, nemačkom, portugalskom, arapskom, poljskom i latinskom. Papa Franja je poslao svoj prvi tvit 17. marta, a napisao je ukupno 27 tvitova.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyUto Jun 11, 2013 4:14 pm

*ajd uz božiju pomoć....Samo da ne stane kao Vučić pre nego što je i počeo "borbu" .
________________

Papa priznao postojanje gej lobija u Vatikanu

Planeta,
15:08, 11.06.2013.

Autor: Agencija TANJUG

Papa je napravio reformu Kurije, oštro
kritikovane i intrigama ispunjene administracije Katoličke crkve, ali je
naveo da će to biti "teško"


[You must be registered and logged in to see this image.]

VATIKAN - Papa Franja priznao je postojanje "gej lobija" u vatikanskoj tajnoj administraciji, Kuriji.

"Postoje priče o "gej lobiju" i to je istina, on postoji", rekao je papa.

"U Kuriji, postoje zaista sveci ali postoji, takođe, struja korupcije",
rekao je papa prilikom susreta sa predstavnicima Konfederacije
religioznih muškaraca i žena Latinske Amerike i Kariba prošle sedmice.
Papa je napravio reformu Kurije, oštro kritikovane i intrigama ispunjene administracije Katoličke crkve, ali je naveo da će to biti "teško".

"Ne mogu da sprovedem reforme sam", rekao je papa.

Zbog toga je formirana komisija
sastavljena od osam kardinala iz celog sveta koje je papa postavio u
aprilu i koji će se po prvi put sastati u oktobru.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyUto Jun 11, 2013 5:52 pm

Blud i nemoral

Papa Franjo: Istina je, u Rimskoj kuriji postoji korupcija i 'gay lobby'




[You must be registered and logged in to see this image.]




Papa Franjo po prvi je put priznao postojanje
korupcije i 'gay lobbyja' u Rimskoj kuriji, a vijest je promptno obišla
svijet! Papa je to priznao tijekom nedavnog sastanka s latinoameričkim
časnim sestrama i svećenicima, kao i to da razmatra da pokrene neku
akciju u tom smjeru.


"U Kuriji ima svetih ljudi, doista svetih ljudi, ali postoji i
korumpirana struja i, istina je, 'gay lobby'. Morat ćemo vidjeti što
možemo napraviti", kazao je to papa 6. lipnja na audijenciji s časnim
sestrama i svećenicima, javlja Huffington Post.


Istaknuo je i kako su reforme Rimske kurije tražili skoro svi
kardinali, ali je ona težak korak. Za taj će posao, kazao je, biti
zaduženo povjerenstvo od osam kardinala koji će se prvi put sastati u
Rimu tijekom listopada.



'Sv. Petar nije posjedovao bankovni račun'


Tijekom mise u četvrtak u Kući sv. Marte, papa je ponovno istaknuo
kako je Crkva stvorena da daje i da bude siromašna, jer "sv. Petar nije
posjedovao bankovni račun". "Crkva mora raditi srcem siromaha, a ne
investitora ili biznismena", kazao je između ostalih.


Moć "gay lobbyja" navodno je i jedan od razloga zbog kojeg se povukao papa Benedict XVI.

2 coment

------------------------------------------------

naravno, javna tajna je postojanje sotonistickih sekti unutar vatikana,
prostitutke koje im tamo odlaze.. mislim, sotona djeluje na svim
razinama, ali sveti duh vodi crkvu
.


Hvala dragom Bogu da smo dobili nekoga tko će ipak na neki način
razotkriti a prvenstveno se izboriti za mnog toga što je bilo skrivano.
Kako je gosp. Dva Tri rekao da svakakve sekte tu djeluju, zasigurno je
da Lucifer nije mirovao. Ali još nešto je sigurno-orepoznat je i biti će
ignoriran, biti će ponovno na dnu koji je odabrao. Samo naprijed sa
svojim milim osmjehom naš papa Franjo! Dobroti ne može nikako nauditi,
mada će sve taj zlikovac isprobati, ali biti će sve manje njegovih
pobornika ( zlog tog dečka Lucifera) , a nadam se da će se i on jednom
obratiti i koliko je dragi Bog milosrdan- oprostiti će i njemu










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyUto Jun 11, 2013 7:53 pm

Ako mu je verovati...trebalo je da bude manje Pedofilije medju redovima njegovih sluzbenika... booored
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyČet Jul 18, 2013 8:30 pm

Papa oprašta grehe i putem Interneta
link

_____________
Pošalješ mu spisak svojih greha ,a on ti da [You must be registered and logged in to see this image.],tj "oprost" ? :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyPet Jul 19, 2013 1:52 am

Boga mi sam pomislila da je opet novi hahahahahahaahah
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyPet Sep 20, 2013 7:31 pm

Mantijaš ostaje mantijaš ,pa čak i kada izgleda da i neće biti tako zadrt .
Tek što se malo progovorilo o gej lobijima ,nasilju nad decom i sličnim stvarima -papa Franjo nam danas poručuje da je "Katolička crkva opsednuta ,tj suviše se priča o gej brakovima ,kontracepciji ,abortusu i sl" To mu dođe na našem jeziku -ne treba puno talasati oko toga .
A onda isti dan pozove lekare katolike ,da odbijaju da vrše abortuse ?
Pa kada mogu mimo struke, a zbog "vere" da odbijaju da rade svoj posao ,šta će biti sledeća "preporuka" ? Za sada samo abortus ,a šta ako im  sutra padne na pamet da prošire listu "odobrenih" i "neodobrenih " lekarskih usluga ? Jer na kraju -život i smrt,pa i bolest su "božija volja" ,i ne treba se mešati u to zašto je nekome dodelio da mu stanu bubrezi ili nešto slično .
Da leče samo one koji imaju pismeno uverenje da su katolici ,ili da pre lekarske intervencije bude obavezna ispovest kod svog duhovnika ,ili šta ? 
Mantijaši su uvek licemerni i trpaju se u sve i svašta -ali je ovo zaista preko svake mere (bar zamoj ukus) Danas lekari, sutra mogu da budu i pekari ,pa neka ih pozove da ne prodaju hleb po verskim merilima "nemoralnima" ,ili neka policajci katolici ne štite druge vere i rase u nekoj zemlji ,jer imaju pravo da se pozovu na "prigovor savesti" iz religijskih razloga ? 
Dogma iznad svega ,ništa novo kod mantijaša .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyPet Sep 20, 2013 8:10 pm

'Crkva je postala opsjednuta pobačajima i gay brakovima'
Papa Franjo dao je prvi intervju otkada je postao poglavarom Katoličke crkve. Crkvu vidi kao bolnicu za vojnike nakon bitke. Pacijentima kaže, treba izliječiti rane
Crkvu vidim kao bolnicu za vojnike nakon bitke. Besmisleno je pitati ljude koji su teško ozlijeđeni da li imaju kolesterol ili šećer. Treba im izliječiti rane, a nakon toga razgovarati o ostalom. Izliječiti rane, izliječiti rane, treba krenuti od dna - rekao je Papa, a prenosi Corriere della Sera. 
Na pitanje novinara o kršćanima koji žive na način koji nije "regularan" od strane Crkve, odnosno o rastavljenima, ponovo oženjenima te homoseksualcima, Papa je rekao:
'Tko sam ja da sudim homoseksualcima'
- Evanđelje moramo propovijedati svima. U Buenos Airesu sam dobio pismo homoseksualca koji mi je napisao kako se osjeća da ga je Crkva uvijek osuđivala. Ali Crkva ne želi to raditi. 
Papa je ponovio kako je već ranije rekao "tko je on da sudi homoseksualcima". 
- Recite mi: kada Bog gleda homoseksualca, podržava li njegovo postojanje s ljubavlju ili ga odbacuje i osuđuje tu osobu? Uvijek moramo misliti na osobu - rekao je Papa. 
'Ispovijed nije mučenje'
- Religija ima pravo izraziti svoje mišljenje u službi ljudi no jedino nas Bog može osloboditi. Duhovna ingerencija u privatnom životu osobe nije moguća - rekao je Papa. 
Papa je govorio o ispovijedi i rekao kako ona ne smije biti mučenje. 
- U ispovijedi treba razmotriti slučaj po slučaj, a tek onda vidjeti što je najbolje učiniti za osobu koja od Boga traži milost - kaže Papa. 
Također je pozvao da se nikoga ne osuđuje pa ni žene koje su imale pobačaj. 
- Npr. nekoj ženi je brak propao i imala je pobačaj. Onda se ta žena opet udala i  dobila petero djece. I dalje jako žali što je napravila pobačaj. I što bi ispovjednik trebao napraviti u takvoj situaciji - pita Papa. 
'Crkva treba biti dom svima'
Papa Franjo je u intervjuu rekao i kako je Katolička crkva postala opsjednuta propovijedima o pobačaju, gay brakovima i kontracepciji te da su to pitanja o kojima on nije puno govorio. 
- Crkva bi trebala biti dom svima, a ne samo mala kapela fokusirana na doktrine, ortodoksnost i ograničenu agendu moralnih učenja. Nije nužno cijelo vrijeme govoriti o tim stvarima - rekao je Papa. 
'Žene su potrebne Crkvi, i to tamo gdje se donose važne odluke'
Napomenuo je kako treba raditi na dubljoj teologiji za žene. 
- Ženski rod je potreban na mjestima na kojima se donose važne odluke. To je danas veliki izazov. Treba razmisliti o konkretnim mjestima za žene na kojima one mogu pokazati svoj autoritet u različitim područjima Crkve.
----------------------------------------------
Znači ništa se ne menja...Ništa ni od ovog Pape...Da pokuša nešto menjati ili bi ga smenuli ili bi mu naglo pozlilo..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyČet Okt 17, 2013 12:15 am

Konzervativci su ljuti na Papu: Obraća se svima umjesto Crkvi
Poruke pape katolicima da ne budu opsjednuti doktrinama, oklijevanje da osuđuje gay ljude i njegova spremnost da razumije sve pa i ateiste zapanjuje konzervativce

[You must be registered and logged in to see this image.]

REUTERS


Poruke pape Franje katolicima da ne budu opsjednuti doktrinama, njegovo oklijevanje da osuđuje gay ljude i njegova spremnost da razumije sve pa i ateiste zapanjuje konzervativce u katoličkoj Crkvi. Rade ono što se donedavno činilo nezamislivim - otvoreno propituju Papino vođenje Crkve, piše Washington Post.

Zabrinutost je među konzervativcima počela rasti odmah nakon Franjinog izbora kada je novi Papa odlučio blagosloviti novinare ateiste i one koji nisu katolici. Ubrzo nakon toga u obred pranja nogu na Veliki četvrtak uključio je žene. 
Brine ih zbog svojih izjava o gayevima i pobačaju
Oprezniji tradicionalisti postali su kritični kada je u intervjuu prije nekoliko tjedana Papa rekao da Crkva ne bi trebala biti opsjednuta doktrinama, pa ni onima o gay brakovima i pobačaju. Također, u intervjuu koji je ovo ljeto dao novinarima u zrakoplovu rekao je kako njegova uloga nije suditi nekome tko je gay, ako prihvati Gospodina i ima dobru volju.
Iza rastućeg skepticizma strah je nekih krugova kako bi stil papa Franje koji se proteže na sve i njegov spontani govor, koji je otvoren za razne interpretacije, mogli uništiti desetljeća crkvenih nastojanja da se katolički nauk jasno prenosi. Neki konzervativci smatraju da ih Papa podriva u vrijeme kada su već marginalizirani od strane sekularne kulture. 
Prijašnji pape obraćali se crkvi, Franjo se obraća javnosti
- Kada vam skupina koja se bori za pravo na pobačaj Naral šalje zahvalnicu, jasno je da je nešto pogrešno iskomunicirano - rekao je Robert Royal, predsjednik centra Faith & Reason. 
- Franjo je izvanredan čovjek, nitko to ne poriče, ali nisam siguran da se brine oko toga je li precizan -  dodao je. 
Protekla tri desetljeća papa Ivan Pavao II. i Benedikt XVI. bili su usredotočeni na to kako ortodoksna učenja učiniti kristalno jasnima kako se katolici ne bi izgubili u sve većem neredu. 
Katolici su navikli da se papa obraća Crkvi, a ne kao Franjo javnosti. Dok su njegovi prethodnici govorili jezikom katoličke teologije i njihove objave su bile pripremljene, papa Franjo daje intervjue, a i to konzervativci vide kao 'grijeh', piše WP.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyNed Nov 10, 2013 9:41 pm

Papa se pomolio za žrtve tajfuna
nedelja 10.11.2013 | 14:15 | Izvor: Tanjug | 
Vatikan -- Poglavar Rimokatoličke crkve, papa Franja, pred desetinama hiljada vernika u Vatikanu, pomolio se danas za žrtve tajfuna Haijan na Filipinima.

________________
Neka mi vernici oproste -ali bi veći efekat bio da Vatikan pošalje neku pomoć ugroženima -ima odakle .
Ali jeste činjenica da Franjo zna "pos*o" .
Neki dan je poljubio nekog bolesnika sa groznim čirevima (ja bih zlobno rekao ,odličan marketing ,to posle Isusa i par sveštenika koji su se brinuli o obolelima od kuge ,i naravno ,Majke Tereze -vekovima tako nešto nije viđeno od katoličkih poglavara ) i verovatno je jedini koji zaista odaje utisak "narodnog čoveka" .

[You must be registered and logged in to see this image.]
No ,možda grešim dušu ,jer imam (opravdane) predrasude prema Vatikanu i crkvenim performansima ,ali ....jeste činjenica da ima poteze koji jesu potpuno drugačiji  od uhodane prakse .
Možda je i iskren ,ali sve dok ne otvori vatikanske blagajne kao znak dobre volje i iskrene želje da pomogne nevoljnima -uzdržavam se od procena .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyNed Nov 10, 2013 9:50 pm

Ovo je dobro sta Danubius napisao. Samo..ako zelis biti i dalje bogat moras cuvati svoje bogatstvo a ne djeliti sa drugima, inace neces vise biti bogat.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyČet Nov 28, 2013 3:12 pm


  • Papa Franjo se susreo s volonterima inicijative 'U ime obitelji'
Papa Franjo se susreo s volonterima inicijative 'U ime obitelji'
Tom prigodom su mu darovali majicu Inicijative te ga informirali o nastojanjima da se u Hrvatskoj brak zaštiti kao zajednica žene i muškarca, objavili su na svojoj službenoj stranici uimeobitelji.net.
Volonteri građanske inicijative "U ime obitelji" susreli su se u srijedu, 27.studenog s papom Franjom tijekom opće audijencije na Trgu sv.Petra u Vatikanu. Tom prigodom su mu darovali majicu Inicijative te ga informirali o nastojanjima da se u Hrvatskoj brak zaštiti kao zajednica žene i muškarca, objavili su na svojoj službenoj stranici uimeobitelji.net.

------------------------------










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyPet Jan 03, 2014 11:13 pm

POZIV NA SILVESTROVOPapa redovnicama: Što li radite kad se ne možete javiti na telefon?
[You must be registered and logged in to see this image.]
Časne sestre u jednom samostanu u Španjolskoj ostale su iznenađene kada su na telefonskoj sekretarici čule poruku koju im je ostavio papa Franjo. "Što bi mogle raditi časne sestre kad se ne javljaju na telefon?", upitao je papa.
Papa Franjo samostan karmelićanki koji se nalazi u gradu Luceni na jugu Španjolske nazvao je na Silvestrovo. Kako mu se nitko nije javljao, našalio se u svom stilu. 

"Što bi časne sestre mogle raditi kad se ne javljaju na telefon?", pitao je smijući se papa Franjo. 

"Ovdje papa Franjo. Želio sam vam uputiti novogodišnje čestitke. Vidjet ću hoću li opet moći nazvati kasnije. Bog vas blagoslovio!", kazao je papa u telefonskoj poruci koju je prenijela agencija AFP. 

Časna sestra Adriana za jednu španjolsku radio postaju kazala da se nitko nije javio na telefon jer su ona i još četiri druge redovnice bile na popodnevnoj molitvi. 

Ponovio poziv

Otkrila je zašto je papa nazvao baš njihov samostan. Naime, jedna od karmelićanki je stara papina prijateljica, koja je u Španjolsku došla iz Argentine. 

Kada je čula papinu poruku, kaže bilo joj je jako teško što je propustila poziv. Poruku je "skinula" i pustila drugim redovnicama. 

"Nikada nismo ni pomislile da bi se papa baš nas mogao sjetiti", kazala je časna Adriana. Preko biskupa i njegovih kontakata mahnito su pokušavale uspostaviti vezu s Vatikanom, ali to im nije uspjelo. Ali, papa Franjo je opet zvao te je s redovnicama samostana u Luceni razgovarao u večernjim satima. 

Razgovor možete poslušati ovdje


Net.hr
03.01.2014.


------------------------------------
zaigrale se..hahaha..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyNed Jan 05, 2014 7:25 pm

Kijara-brm ::
POZIV NA SILVESTROVOPapa redovnicama: Što li radite kad se ne možete javiti na telefon?
[You must be registered and logged in to see this image.]
Časne sestre u jednom samostanu u Španjolskoj ostale su iznenađene kada su na telefonskoj sekretarici čule poruku koju im je ostavio papa Franjo. "Što bi mogle raditi časne sestre kad se ne javljaju na telefon?", upitao je papa.



Čuj ,šta bi mogle raditi .Pa nova godina je ,valjda se malo i one zabavljaju ? :ziveli1: 

[You must be registered and logged in to see this image.]

A "dežurna" ...boli je uvo ko zove

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyPon Jan 06, 2014 1:26 am

A Papa smeta..cccc  ironic3 .
Ovo dole ne smijem komentarisati...  pacov .


Vatikan se uzbudio zbog papine izjave o gejevima

[You must be registered and logged in to see this image.]

Vatikan je u nedjelju opovrgnuo pisanje talijanskih medija da je papa nedavnim izjavama signalizirao otvorenost za legaliziranje istospolnih zajednica u Italiji.
Papa je u govoru pred članovima Međunarodne unije redovničkih poglavara, čije su dijelove objavili talijanski mediji, rekao da Katolička crkva ne smije tjerati od sebe djecu koja žive u složenim obiteljskim prilikama, poput djece rastavljenih roditelja ili onu koja žive s istospolnim parovima.

"S obrazovnog stajališta homoseksualni brakovi pred nas stavljaju izazov koji nam je ponekad teško razumjeti", rekao je Franjo i dodao da se svi odgovorni za obrazovanje trebaju zapitati "na koji način širiti Kristov nauk među generacijom koja proživljava promjene".

"Moramo voditi računa o tomu da im ne damo cjepivo protiv vjere", smatra Papa.

Te su izjave osvanule na naslovnicama talijanskih medija koji tumače kako su one znak papine otvorenosti za legaliziranje istospolnih zajednica o čemu se trenutno raspravlja u Italiji.

No, glasnogovornik Vatikana, otac Federico Lombardi izjavio je za Radio Vatikan da su medijske interpretacije "paradoksalne" i predstavljaju "manipulaciju" papinim riječima.

Lombardi je istaknuo da je papa samo "aludirao na patnje djece" i nije zauzimao stajalište u političkoj raspravi u Italiji.

Unatoč tomu što je Crkva često bila u sukobu s osobama istospolne orijentacije i biseksualnim osobama te se protivi vjenčanju između homoseksualaca, javnost cijeni nastojanja pape Franje da bude otvoreniji prema ovome problemu. U srpnju je kazao: "Ako je netko gay i istinski traži Gospodina, tko sam ja da mu sudim?", a prošle je godine sazvao izvanrednu sjednicu biskupa čija je glavna tema bila stajalište Katoličke crkve prema obitelji, kao i o problemima razvedenih i ponovno vjenčanih roditelja te problemima u kojima se nakon toga nađu djeca razvedenih roditelja.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptySre Mar 05, 2014 9:09 pm

E do k....ca (što bi rekli u Srbiji)   smehsmeh 

________________


KAKAV GAF: Papa Franja opsovao tokom blagoslova!


Ludi svet 16:19, 03.03.2014.
Autor: Danas.net.hr,Foto: Printscreen



Papa Franjo je prilikom blagoslova slučajno izgovorio reč ''cazzo'' na italijanskom, što u prevodu znači ''ku*ac''
[You must be registered and logged in to see this image.]

Papa Franja je umesto reči ''primer'', na italijanskom jeziku ''caso'', rekao reč ''ku*ac'', na italijanskom ''cazzo'', tokom svog nedeljnog blagoslova u Vatikanu.
Vest o velikom gafu popularnog Argentinca brzinski je obišla svet,a pojavio se i snimk tog govora. Naime, papa Franja je prilikom blagoslova slučajno izgovorio reč ''cazzo'' na italijanskom, što u prevodu znači ''ku*ac''.
Iako se odmah ispravio, zbog svoje neugodne greške našao se u središtu medijske pažnje. Između ostaloga 77-godišnji papa pozvao je na mirno rešavanje krize u Ukrajini.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyUto Maj 13, 2014 12:38 am

NEMA PODELE NA BOJU, NACIJU ILI PLANETU
Papa Franja: Ako vanzemaljci slete na Zemlju imaju pravo da budu kršteni!


Hrišćani ne mogu da "zatvore vrata" bilo kome ko traži da bude kršten, čak i ako su to "zelena bića s dugačkim nosevima i velikim ušima, kao što ih deca predstavljaju na crtežima, poručio papa
VATIKAN - Papa Franja izjavio je da svako ima pravo na krštenje i da bi čak i vanzemaljci mogu da dođu i zakucaju na vrata crkve, tražeći da budu kršteni!

Hrišćani ne mogu da "zatvore vrata" bilo kome ko traži da bude kršten, čak i ako su to "zelena bića s dugačkim nosevima i velikim ušima, kao što ih deca predstavljaju na crtežima", poručio je papa Franja na današnjoj misi, a prenosi Vatikanski radio.

"Ako sutra, na primer, stigne ekspedicija Marsovaca i neki od njih dođu kod nas, a jedan kaže:"Ja želim da se krstim!", šta će onda biti?", zapitao se poglavar Rimokatoličke crkve. On je istakao da krštenje ne sme biti odbijeno, naročito kad su u pitanju deca čiji su roditelji možda prekršili zakone crkve, recimo, živeći u nevenčanoj zajednici, preneo je Frans pres.

O božeeeeeeeeeee....  krsti se










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyUto Maj 27, 2014 7:54 pm

Papa Franjo: Seksualno zlostavljanje je težak zločin, to je kao crna misa
NEMA TOLERANCIJE ZA TAKAV ČIN


Papa Franjo ponovno je oštro osudio seksualno zlostavljanje djece koje su počinili svećenici i najavio da će se početkom lipnja sastati sa žrtvama dodavši pritom da neće imati tolerancije ni za koga u Katoličkoj crkvi tko zlostavlja djecu, izvijestile su agencije.
Papa je na pitanje novinara hoće li nešto poduzeti protiv biskupa optuženih za seksualno zlostavljanje, odgovorio da "neće biti privilegiranih" te da se vodi istraga protiv trojice biskupa od kojih je jedan već kažnjen.

Seksualno zlostavljanje je težak zločin

Najavio je da će se početkom lipnja sastati s osam žrtava zlostavljanja i s bostonskim kardinalom Seanom Patrickom O'Malleyem koji je na čelu komisije imenovane za istragu slučajeva zlostavljanja djece i kažnjavanje svećenika krivih za pedofiliju.

"Seksualno zlostavljanje je težak zločin... jer svećenik koji to čini izdaje Gospodina. To je kao crna misa", rekao je papa Franjo.

Povratak s Bliskog istoka

Prilikom povratka iz posjeta Bliskom istoku Papa je u zrakoplovu gotovo jedan sat odgovarao na pitanja novinara i potvrdio da je pozvao izraelskoga predsjednika Shimona Peresa i palestinskoga predsjednika Mahmuda Abasa da idući mjesec posjete Vatikan. Napomenuo je da neće biti riječ o posredovanju nego o zajedničkoj molitvi za koju se nada da će potaknuti mirovni proces.

Na pitanje postoji li mogućnost da se i on jednoga dana odrekne službe kao njegov prethodnik Benedikt XVI., odgovorio je da bi koncept "umirovljenoga pape" mogao jednoga dana biti normalan unutar Crkve, rekao je. "Mislim da slučaj Benedikta XVI. nije jedinstven. Mislim da je on odškrinuo vrata, vrata umirovljenju pape", rekao je Papa Franjo.

Uz ostalo je rekao i kako vjeruje da rimokatolički svećenici moraju živjeti u celibatu, ali je dodao da to pravilo nije nepromjenjiva dogma te da su "vrata uvijek otvorena" za promjene.
Hina/Danas.hr
27.05.2014.

-------------------
da vidimo šta će uraditi....ili su ovo samo prazne reči i obećanja...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyPet Jun 13, 2014 10:54 pm

IZNEO STAV
PAPA FRANJA: Raspad SFRJ je bio razumljiv!

Secesija u bivšoj Jugoslaviji bila razumljiva pošto su to mesta s kulturama toliko različitim da ih niste mogli zadržati zajedno bez lepka, rekao je papa

VATIKAN - Poglavar Rimokatoličke crkve papa Franja ocenio je da je raspad Jugoslavije bio razumljiv pošto je reč, kako je rekao, o toliko različitim kulturama da nisu mogle opstati zajedno "bez lepka".

"Secesija u bivšoj Jugoslaviji bila razumljiva pošto su to mesta s kulturama toliko različitim da ih niste mogli zadržati zajedno bez lepka", rekao je papa.

On je u intervju za list iz Barselone Vangvardija izrazio zabrinutost zbog secesionističkih incijativa u Škotskoj i Kataloniji i italijanskoj oblasti Padania.

"Slučaj Jugoslavije je bio veoma jasan, ali pitam se da li je toliko jasno u drugim slučajevima. Morate ih ispitati slučaj po slučaj", dodao je papa.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyNed Jul 27, 2014 8:06 pm

POZIV NA MIR I MUDROST
Papa Franjo: Prestanite, molim vas iz svega srca!

Papa Franjo pozvao je u nedjelju zaraćene strane da sklope mir na Bliskom istoku, u Iraku te Ukrajini i da prestanu djecu ubijati, ranjavati, sakatiti, ubijati im roditelje

'Prestanite! Molim vas, iz svega srca molim vas, vrijeme je da prestanete', pozvao je papa Franjo sa svog balkona na Trgu sv. Petra u nedjeljnom Angelusu.

'Ponajprije mislim na djecu kojima se oduzima nada u dostojanstven život, u budućnost, na djecu koju ubijaju, ranjavaju, sakate', na djecu 'koja postaju siročad, djecu koja više ne znaju za osmijeh', dodao je Papa.

'Prisjetimo se da se u ratu gubi sve, dok mir ne donosi gubitke', rekao je Jorge Mario Bergoglio i pozvao i narode i vlasti da pokažu 'mudrost' i 'odlučno odaberu put mira'.

U prigodi 100. godišnjice atentata na nadvojvodu Franju Ferdinanda u Sarajevu, što je bio povod za Prvi svjetski rat, papa Franjo je izrazio nadu da 'se greške iz prošlosti neće ponavljati te da iz Povijesti valja učiti tako da uvijek pobijede razlozi za mir koji se gradi dijalogom, strpljivim i hrabrim'.

[You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyNed Avg 10, 2014 11:16 pm

PORUKA IZVIĐAČIMA
Papa: ‘Trebaju nam hrabri mladi ljudi’



Papa Franjo u petak je u izravnoj telefonskoj poruci mladim talijanskim izviđačima koji su se okupili u San Rossoreu bilzu Pise poručio kako se 'mlado čeljade nikada ne smije opustiti, nego ići odvažno naprijed'
'Mladi ljudi ne smiju se uspavati ni opustiti. Žalosno je vidjeti mladoga čovjeka bez životne snage', rekao je Papa dodavši potom ironično: 'Sjetite se - u mirovinu se odlazi tek sa 65 godina, a mladi moraju odvažno ići naprijed'.

'Odvažnost je vrlina i stav mladog čovjeka, a hrabri mladi ljudi nam trebaju', kazao je Papa u izravnom telefonskom javljanju iz Vatikana. U San Rossoreu se okupilo više od 30.000 talijanskih izviđača.

'Vaša je zadaća pridonijeti promjenama u svijetu, učiniti ga boljim mjestom. Oči svijeta uprte su u vas i vide vas upravo na tom odvažnom putu', rekao je papa Franjo mladima koji su njegovu poruku popratili uzvicima oduševljenja i dugim pljeskom.

'Ne bojte se, život je pred vama. I ne dopustite da vam ukradu nadu', kazao je Franjo blagoslovivši okupljene izviđače i pozvavši ih da se pomole zajedno s njim.
...............
trebaju mladi ljudi..  kush 










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 EmptyUto Avg 19, 2014 10:15 pm

'ZNAM DA ĆE TO TRAJATI KRATKO VRIJEME'
I papa Franjo najavio da bi mogao u mirovinu, rekao da će živjeti još dvije-tri godine

77-godišnji Franjo prvi je put prognozirao vlastitu smrt, koja bi se, po njegovom sudu, mogla dogoditi za dvije do tri godine. U istom je razgovoru spomenuo i odlazak u mirovinu.

Rekao je to u Vatikanu nakon povratka iz Južne Koreje kada su ga novinari upitali kako objašnjava svoju globalnu popularnost, koja je bila evidentna i tijekom njegovog petodnevnog boravka u Južnoj Koreji.

''Ja to promatram kao velikodušnost Božjeg naroda. Trudim se misliti na svoje grijehe i pogreške, i ne biti ponosan. Znam da će to trajati kratko vrijeme. Dvije ili tri godine i onda ću biti u 'Očevoj kući''', rekao je papa Franjo.

Iako se na početku uplašio popularnosti, sada se već mnogo ''prirodnije'' nosi s njom.

Omiljeni argentinski papa priznao je da ima neke ''nervne probleme'', koje zahtijevaju liječenje, no zasad ih uspijeva držati pod kontrolom.  55555 
Danas.hr/ Guardian
19.08.2014.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Sponsored content





NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?    NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?  - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
NOVI PAPA -hoće li sem toga biti nešto novo?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DUHOVNOST I EZOTERIJA :: RELIGIJA :: INTERKONFESIONALNE DILEME-
Skoči na: