DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Pristup i korišćenje neta na radnom mestu?

Ići dole 
+7
AstrinaKomsinica
Lakota
zoran1970
montoya
Astra
Danubius
ZoxZoja
11 posters
AutorPoruka
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? Empty
PočaljiNaslov: Pristup i korišćenje neta na radnom mestu?   Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? EmptyČet Dec 05, 2013 3:09 pm

Dragi prijatelji,
potrebne su mi neke informacije za blog koji pišem, pa molim one koji žele da mi napišu ovde kakva su njihova iskustva sa pristupom internetu i društvenim mrežama tokom radnog vremena?
Naravno, sve je anonimno, samo mi znači da mi kažete ima li kontrole od strane poslodavca, udjete li krišom, je li bilo neprijatnih situacija i uopšte kako na to gledate?
Slobodno je i proširiti priču.
Hvala unapred :)
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pristup i korišćenje neta na radnom mestu?   Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? EmptyČet Dec 05, 2013 5:30 pm

Sibila, radila sam u državnoj upravi. Po prirodi posla, morala sam da imam Internet.

Dozvolu za Facebook, Twitter i slične društvene mreže nemaju svi, samo oni koji su u dobrim odnosima sa šefom ERC-a i za koga on proceni da taj pristup neće zloupotrebljavati.

Svi smo umreženi, tako da iz IT odseka znaju ko šta radi u nekom trenutku, na svom računaru.

Lično, nisam imala problema, koristila sam Fejs, ali kratko, ne više od desetak minuta dnevno.

Nije bilo neprijatnosti.

Mogu da iznesem svoje mišljenje samo za državnu upravu, i za firme koje su na budžetu države, jer ne znam kako je u "običnim" preduzećima i privatnim firmama.

Državni organi treba još bolje da se elektronski umreže, time bi se smanjila birokratija i broj papira koje stranka mora da pribavi.

Ovo važi za opštine, zdravstvene ustanove..

Takođe, zaposleni treba da imaju Internet i društvene mreže. "Zabranjeno voće" iliti Facebook i ostale mreže, kada bi bili dostupni tokom radnog vremena, ne bi se zloupotrebljavali..znam iz iskustva. Uvek se zloupotrebljava ako se nešto zabranjuje. Inat je čudo.

Nadam se da sam ti malo pomogla, a volela bih da pročitam tvoj tekst kada ga napišeš.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pristup i korišćenje neta na radnom mestu?   Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? EmptyČet Dec 05, 2013 5:40 pm

Trenutno sam nezaposlena ali možda može da ti pomogne moje iskustvo iz firme gde sam radila. Reč je o slovenačkoj firmi CIMOS iz Kopra a fabrika je u Kikindi (bivši LŽTK).

Postojalo je više nivoa pristupa mreži u zavisnosti od radnog mesta i odgovornosti koju je neko imao. Na najnižoj (gde sam ja bila) sam mogla da koristim mail adresu koju sam imala otvorenu i pristup firminoj mreži. Niko mi nije pravio problem ako sam sa službene adrese poslala privatan mail. Jedino gde su Sistem Admini pravili problem je bilo slanje onih trakalica tipa "pošalji ovo na 285 adresa inače će izumreti plavorepe beloruske veverice". U principu ni šefovi ni Administratori nisu pravili problem ako se skinulo par pesama ili nešto slično.  

Na višim pozicijama (šefovi i direktori i neka specifična radna mesta) su imali i pristup globajnoj mreži. Znam da je bilo i zloupotreba zbog pristupa određenim sajtovima. Konkretno nekim šefovima je ograničen pristup jer nisu znali da "neko tamo" može da zna da su išli na XXX sajtove.

Pristup društvenim mrežama za vreme pauza i sa sopstvenih telefona niko nije branio.

Koliko ja imam informacije i dalje je slična situacija. Dok se ne zloupotrebljava nema nekih problema.

Nadam se da ti je ovo bar malo pomoglo.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pristup i korišćenje neta na radnom mestu?   Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? EmptyČet Dec 05, 2013 5:42 pm

Naravno da nam je pristup onemogućen -sem za slanje faktura ministarstvu zdravlja i za poslovni mail .
Verovatno se može "premostiti" ali me mrzelo da uopšte pokušavam .Danas se može "ući" sa tableta ili mobilnog ,a pošto mi je firma u strogom centru grada ,wirelesa koliko hoćeš .
No,nemam naviku da koristim net na radnom mestu ,niti mislim da treba .
Dokone mastiljare iz "uprave"  naravno imaju pun pristup netu ,i verovatno ga i koriste .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pristup i korišćenje neta na radnom mestu?   Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? EmptyČet Dec 05, 2013 5:44 pm

Ovdje ne radima a dole jos nije bilo poplave kompova...tek u naznakama,ali mogu ti reci iskustvo sa mojom kcerkom,koja ,kako kaze i Dzudi,mora zbog prirode posla da bude na internetu i raznim sajtovima.Sad radi za BMW,cak je i pozeljno da svrlja svuda,jer ujedno pravi i reklamu za njih,tako da se cujemo preko FB svaki dan...sto znaci nema zabrane.U ranijoj firmi recimo nije smjela,firma je pripadala Amerikancima i vjerujem da je postojala provjera.Cak sam se ustrucavala i da ju nazovem na radno mjesto...nekako sve ustogljeno bilo.Prije toga je radila jos u jednoj firmi,e tu je sef toliko skrt bio da nije dozvolio ni daleko banalnije stvari,sreca napustila je odmah po isteku ugovora na 2 godine.Zavisi od same firme moze da se koristi sve i svasta,ne znam da postoji neki pisani zakon o tome.
Mladja kcer ima takodjer na poslu pristup netu,ali nikad se nismo cule u radno vrijeme,cak ako ju trebam,napise mi sms kad ima pauzu,pa onda se cak javi na FB,mislim preko mobilnog.Mnogo mladih djevojaka radi na tom mjestu i mislim da bi pacijenti ili sticenici ustanove bili zapostavljeni kad bi one catovale...hahah ko bi tu stao u kraj.
Nisam ju nikad pitala da li postoji zabrana ili je to tako po njenom nahodjenju.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pristup i korišćenje neta na radnom mestu?   Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? EmptyČet Dec 05, 2013 6:07 pm

Malo samo da pojasnim, imam zvanične stavove dve gradske opštinske uprave i jasno mi je kako to zvanično funkcioniše. Naravno da je internet osnov komunikacije u današnje vreme, a naročito u razmeni informacija ali kako sam primetila da u radno vreme ima zaista mnogo onih koji su na društvenim mrežama, zanimalo me je da li to i ko kontroliše i ima li nekih sankcija.
Moj stav je da ne može da škodi ako povremeno razmeniš koju sa prijateljima i u radno vreme. Naprotiv, to podiže i radni elean, a nekreativni radni dan osveži. Bolje je raditi bilo šta nego ne raditi ništa.
Kad prikupim materijal i napišem taj tekst, naravno da ću vama pokazati jer ste mi do sada zaista pomogli.
Naročito mi je zanimljivo kako se to u inostranstvu reguliše, o čemu je Astra pisala.

Hvala i možemo još, ako želite :)

P.S. moj muž radi u francuskoj firmi, imaju službeni lap top i naravno instaliran softver ali im je pristup internetu ograničen, na primer. Nema youtube, nema download i sl.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pristup i korišćenje neta na radnom mestu?   Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? EmptyČet Dec 05, 2013 6:20 pm

Mislim da je ranije firmama najveci problem bio MSN,jer prica se otegne i znam da nije smio biti instaliran na firminom kompu,a i logicno je,on je i sluzio samo za pricanje sa prijateljima,porodicom i shvatam takvu zabranu.
Dosla su takva vremena da je saranje po FB i pozeljno jer ...pogledajte temu izgooglaj svoje ime...svaki sef ili vlasnik ima veci uvid u ono sto ne samo radite vec i u mnoge sfere interesovanja,pa tako stvaraju dodatno misljenje o osobi koja im je u firmi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pristup i korišćenje neta na radnom mestu?   Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? EmptyČet Dec 05, 2013 6:32 pm

Iako smo skloni da se izrugujemo menadžerstvu danas, savremeni pristup profilisanju kadrova ima svoje prednosti, naročito za one koji traže sasvim određeni tip saradnika. Društvene mreže, a naročito fejs i tviter govore mnogo o nama, pa mi je s te strane jasno što se sve češće stimulišu zaposleni da koriste ove mreže.
Nravno, tu je i marketing, promovisanje preduzeća i kroz direktne kontakte, lilčnom preporukom itd...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pristup i korišćenje neta na radnom mestu?   Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? EmptyČet Dec 05, 2013 7:21 pm

Malo odlutasmo,ali cula sam jedna firma ovdje trazi radnike,u upravi,ali uslov je izmedju ostalog i FB profil...pa ti sad vidi...bice to jos malo vaznije od diplome...ahahha
Iz tog razloga ovom malom tupim stalno,pazi sta stavljas na FB i kakve slike i sadrzaje...dok ti zavrsis,bice obavezno u podacima i FB profil ,najozbiljnije.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pristup i korišćenje neta na radnom mestu?   Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? EmptyČet Dec 05, 2013 7:51 pm

internet je ovde kod nas kao "dobar dan" i u širokoj je primeni, i može ga svako koristiti na poslu ukoliko ima tehnički pristup i ukoliko to ne ometa njegov posao.Druga star je koliko ti poslodavac ograniči to korišćenje.Danas je to glavni vid komunikacije vezana za posao, a i tel.linije su dostupnije preko interneta...










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
zoran1970
Mejac
Mejac
zoran1970


Godina : 53
Datum upisa : 03.09.2011

Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pristup i korišćenje neta na radnom mestu?   Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? EmptyČet Dec 05, 2013 9:10 pm

radim u jednoj privatnoj kompaniji , sa gazdom nikada nisam imao ni jednu lošu reč oko interneta ne samo ja nego kompletna firma,dešava se dok sam na radnom mestu da sam puno radno vreme logovan na danubius ili uopšteno na mejlu . nemamo ograničen sajt tako gde pomisliš možeš da se kačiš.uopšteno svi naši radnici koji su po celoj evropi pa i dalje ,svi kontaktiramo preko interneta,stim da kompletna satelicka pratnja opet preko neta radi.ali uopšteno prvo treba raditi za ono za šta si plaćen , a posle toga luduj... tongue 
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pristup i korišćenje neta na radnom mestu?   Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? EmptyČet Dec 05, 2013 9:17 pm

Moja firma je isto tolerantna,narocito gazdarica smehsmeh ...nista mi ne brani..
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pristup i korišćenje neta na radnom mestu?   Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? EmptyČet Dec 05, 2013 9:31 pm

Lakota ::
Moja firma je isto tolerantna,narocito gazdarica smehsmeh ...nista mi ne brani..
:zubi3: 
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pristup i korišćenje neta na radnom mestu?   Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? EmptyČet Dec 05, 2013 10:29 pm

Astra ::
Malo odlutasmo,ali cula sam jedna firma ovdje trazi radnike,u upravi,ali uslov je izmedju ostalog i FB profil...pa ti sad vidi...bice to jos malo vaznije od diplome...ahahha
Iz tog razloga ovom malom tupim stalno,pazi sta stavljas na FB i kakve slike i sadrzaje...dok ti zavrsis,bice obavezno u podacima i FB profil ,najozbiljnije.
I ne samo fb, nego i sve ostale soc media. Specijalno za marketing. Naravno, reci djetetu da se za business pravi poseban profil u koji niko sem poslovnih partnera nema pristup:)
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pristup i korišćenje neta na radnom mestu?   Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? EmptyČet Dec 05, 2013 10:34 pm

AstrinaKomsinica ::
Astra ::
Malo odlutasmo,ali cula sam jedna firma ovdje trazi radnike,u upravi,ali uslov je izmedju ostalog i FB profil...pa ti sad vidi...bice to jos malo vaznije od diplome...ahahha
Iz tog razloga ovom malom tupim stalno,pazi sta stavljas na FB i kakve slike i sadrzaje...dok ti zavrsis,bice obavezno u podacima i FB profil ,najozbiljnije.
I ne samo fb, nego i sve ostale soc media. Specijalno za marketing. Naravno, reci djetetu da se za business pravi poseban profil u koji niko sem poslovnih partnera nema pristup:)
A kako je kod vas to uredjeno?
Ima li kontrole ili od previše posla nema vremena za privatne razgovore?
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pristup i korišćenje neta na radnom mestu?   Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? EmptyČet Dec 05, 2013 10:37 pm

Sibila_ ::
AstrinaKomsinica ::
Astra ::
Malo odlutasmo,ali cula sam jedna firma ovdje trazi radnike,u upravi,ali uslov je izmedju ostalog i FB profil...pa ti sad vidi...bice to jos malo vaznije od diplome...ahahha
Iz tog razloga ovom malom tupim stalno,pazi sta stavljas na FB i kakve slike i sadrzaje...dok ti zavrsis,bice obavezno u podacima i FB profil ,najozbiljnije.
I ne samo fb, nego i sve ostale soc media. Specijalno za marketing. Naravno, reci djetetu da se za business pravi poseban profil u koji niko sem poslovnih partnera nema pristup:)
A kako je kod vas to uredjeno?
Ima li kontrole ili od previše posla nema vremena za privatne razgovore?
Ovisno o poslu, a i radniku ;)))))) Licno imam sve slobode, a i radno vrijeme koje sama odredjujem:)
Postoje kompanije koje ne dopustaju da se ista privatno obavlja, moja kcer radi za jednu, doduse, njen sef je ok, pa nema problema. Ako si vrijedan truda, dobijes sve sto trazis:)
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pristup i korišćenje neta na radnom mestu?   Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? EmptyČet Dec 05, 2013 11:06 pm

Danubius ::
Naravno da nam je pristup onemogućen -sem za slanje faktura ministarstvu zdravlja i za poslovni mail .
.
Na ovo sam i mislila kada sam spomenula zdravstvo. Bilo bi logično da su domovi zdravlja umreženi sa apotekama, i međusobno..i da se konačno ukine "običan zdravstveni karton" a da svaki pacijent dobije elektronski, tj da izabrani lekar sve piše-kuca na monitoru..a da pacijent dobije svoju šifru i ima mogućnost samo pregleda kartona...

Možda će se to i desiti kada se uvedu nove zdravstvene knjižice.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pristup i korišćenje neta na radnom mestu?   Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? EmptyPet Dec 06, 2013 11:16 am

Sama sam sebi gazda i sve mi je dozvoljeno zlz
No, i kad sam imala radnicu, nikakvih zabrana nije imala. Ako se posao obavi valjano, slobodno moze da surfuje netom.
Za moj posao je to cak i neophodno.
Moj muz je takodje privatnik i ima dosta zaposlenih i kod njega nista nije uskraceno.
No, sigurna sam da ne bi tolerisao da vidi kako mu radnici vise na fb ili nekom drugom sajtu, dok posao ceka.
Prijateljica radi u jednoj stranoj banci, osim sluzbenog mejla, sve im je drugo ukinuto.
Kum radi u americkoj firmi i sve im je dozvoljeno.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pristup i korišćenje neta na radnom mestu?   Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? EmptyPet Dec 06, 2013 11:19 am

Džudi ::
Danubius ::
Naravno da nam je pristup onemogućen -sem za slanje faktura ministarstvu zdravlja i za poslovni mail .
.
Na ovo sam i mislila kada sam spomenula zdravstvo. Bilo bi logično da su domovi zdravlja umreženi sa apotekama, i međusobno..i da se konačno ukine "običan zdravstveni karton" a da svaki pacijent dobije elektronski, tj da izabrani lekar sve piše-kuca na monitoru..a da pacijent dobije svoju šifru i ima mogućnost samo pregleda kartona...

Možda će se to i desiti kada se uvedu nove zdravstvene knjižice.
Niste umreženi?
Ko nema na poslu dozvoljen internet..tu je mob:)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Sponsored content





Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pristup i korišćenje neta na radnom mestu?   Pristup i korišćenje neta na radnom mestu? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pristup i korišćenje neta na radnom mestu?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» SEKSUALNO UZNEMIRAVANJE na radnom mestu?
» DOJENJE -na javnom mestu ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: SVAŠTA NEŠTO :: SVAŠTARA-
Skoči na: