DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
KAD ČEKANJE DOSADI..... BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
KAD ČEKANJE DOSADI..... BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 KAD ČEKANJE DOSADI.....

Ići dole 
+13
Orhideja
montoya
Kijara-brm
Draganna
Schveca
Crna_ovca
Storm_z
Slovenska
Astra
anja007
doctorr67
PJER
Danubius
17 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptyPon Nov 03, 2008 10:08 pm

Da li ste se nakada upustili u neku vezu, bez prevelikih emocija, jednostavno zbog toga što ste u tom trenutku bili sami , a neko je "naišao" , zato što ste došli u "neke godine" , što ste trebali društvo, nekoga za izlaske, razgovor , sex , što ste upravo prekinuli vezu , iz nekog drugog razloga ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
PJER
Pjer
PJER


Datum upisa : 13.10.2008

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptyPon Nov 03, 2008 10:10 pm

NE
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptyPon Nov 03, 2008 10:17 pm

Da
Nazad na vrh Ići dole
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptyPon Nov 03, 2008 10:49 pm

Ne bre Dany ne budi tako patetican.Pogotovu zene ne ulaze u tako povrsne veze.
Ajde da ne preciziram puno ne znam za druge , ali meni to jako jeftino deluje ako neko ne ulozi vreme trud i paznju u mene.Na takve veze pre bih sebe osudila na glad nego da ulazim povrsno u nesto sto je nekome samo hir.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptyPon Nov 03, 2008 10:52 pm

anja007 ::
Ne bre Dany ne budi tako patetican.Pogotovu zene ne ulaze u tako povrsne veze.
Ajde da ne preciziram puno ne znam za druge , ali meni to jako jeftino deluje ako neko ne ulozi vreme trud i paznju u mene.Na takve veze pre bih sebe osudila na glad nego da ulazim povrsno u nesto sto je nekome samo hir.


Eee, varas seeeee....tu su zene i muskarci skoro isti...Kod muskaraca je primarni motiv sex, naravno,,,kod zena...pa koliko puta si cula ono" ma nije nesto, ali posluzice dok ne naidje nesto bolje"?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptyPon Nov 03, 2008 10:57 pm

Pa to se zene samo medju sobom foliraju.Naravno da mi je vazno nesto posebno nikada nisam volela povrsnost.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptyPon Nov 03, 2008 11:24 pm

Dany,prije dva dana slusam u autu neke statistike i izmedju ostalog i ovo:
Zasto muskarci i zene stupaju u seksualne odnose,mislim kojim povodom i ciljem.
Vecina muskaraca je odgovorila prvo jer ju volim,a drugo jer me uzbudjuje,napaljen sam i zato.
Zene su odgovorile ovako:
Prvo,vecina jer ga volim,a poslije toga procentualno ,da mu pokazem da ga volim.
Pa ti sad vidi jesu li zene i muskarci isti.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Slovenska

Slovenska


Datum upisa : 05.01.2008

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptyPon Nov 10, 2008 2:08 pm

danubius ::
Da li ste se nakada upustili u neku vezu, bez prevelikih emocija, jednostavno zbog toga što ste u tom trenutku bili sami , a neko je "naišao" , zato što ste došli u "neke godine" , što ste trebali društvo, nekoga za izlaske, razgovor , sex , što ste upravo prekinuli vezu , iz nekog drugog razloga ?

DA

Moj andjeo je rodjen iz takve veze...upashena da cu ostati sama celog zivota,a duboko svesna greske koju chinim,zapochela vezu sa chovekom sa kojim nisam imala bash ni jednu dodirnu tachku...bili smo,shto bi se reko "suprotni svetovi"...Trajalo je 6 meseci,a kao da je trajalao 6 vekova...Elem,moj ANDJEO je pored mene,moj ZIVOT i SVE moje...tako da se sada svega ruznog,tek ponekad setim,nema vise gorchine,samo se osmehnem kad zavirim u kutiju uspomena,u kojoj nisu lepo upakovane samo lepe...

Slovenska
Nazad na vrh Ići dole
Storm_z

Storm_z


Godina : 54
Location : Olujna polja
Datum upisa : 07.02.2008

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptyNed Nov 30, 2008 11:51 pm

Naisao neki momenat-DA.Samo sutradan to i ne izgleda bas kao dobar postupak.Treba se izvucu iz toga a da ne povredis drugu stranu ako si vec sebe.
Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca
Princ od tora
Crna_ovca


Datum upisa : 21.12.2007

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptyPon Dec 01, 2008 12:24 am

Zar ces vise da mislis o drugoj strani nego o sebi?Ako si sebe povredila sta te zabole kako ce tom nekom biti?
Nazad na vrh Ići dole
Schveca

Schveca


Godina : 39
Location : www.odmorise.com
Datum upisa : 04.09.2008

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptyUto Dec 02, 2008 11:20 pm

mislish ono ako padash, pvuci koga god mozesh sa sobom? mislim... ajde molim te....

da... ali nije dugo trajalo, bash zato shto nije vredelo :)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.oaza.in.rs
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptySub Dec 13, 2008 12:56 pm

Znam upravo aktuelan slucaj i rekla sam toj osobi da nista gluplje nije mogla napraviti.........a jeste,Ovco,bitno je i ne povrijediti drugoga....vrati nam se to kad tad.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Crna_ovca
Princ od tora
Crna_ovca


Datum upisa : 21.12.2007

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptySub Dec 13, 2008 1:58 pm

Ma daj molim te Astra.To kako ti pricas meni lici na ono kupiranje(odsecanje) repa psima.Da secemo lagano da ga manje boli?Ako se sa nekim ne moze zar stvarno mislis da taj neko ko ide razmislja da ne povredi tog koga ostavlja?Ako je tako osecajna osoba zasto ga ostavlja?Pa povredice ga odlaskom.Zar onda ne bi trebalo da ostane sa njim/njom samo iz razloga da ga ne povredi.Kako si zamislila da sa nekim prekines ljubav,vezu,a da ga ne povredis?Nemoguca stvar.I to nema veze sa tim sto se sve u zivotu vraca.Odgovorno tvrdim da osoba koja ostavlja ne razmislja ni o onom koga ostavlja,niti o tome da ce joj se jednog dana mozda to vratiti.Misli samo i iskljucivo na sebe u datom momentu i tezi ka tome da sebi napravi bolje.A za drugu stranu ga/je zabole ona stvar.Ne bih vise da sirim temu,a imao bih o ovome dosta da pisem.Povukla si me za jezik,a to nije dobro.Cutim.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptySub Dec 13, 2008 2:06 pm

Ovco,u pravu si sto se tice ostavljanja,ja sam pricala na temu ulaska u neku povrsnu vezu bez emocija samo da se popuni vrjeme dok cekas pravog.Tu mozes da sprijecis da neko bude povrijedjen,evo ja bih mu otvoreno rekla,nema ljubavi,zelim da me zadovoljis po potrebi ,ako ti ne predstavlja problem i ne ocekujes da te zavolim,moze,jer volim i cekam drugoga,pravoga,Tad on nije povrijedjen,zna da ne moze ocekivati buducnost i kad bude ostavljen,znao je da ce do toga doci.
Ne mislim o razvodima,o raskidima dugackih veza,pa zaboga,uvijek pate obe strane,ako nista drugo,javi se ponekad misao,zar je moralo tako da bude.

Primjer iznad sam i navela zenske koja ludo voli svoda dragog kojeg ceka a pocela je vezu sa nekim koga ne voli a on nju voli,tad je on povrijedjen a ona je svjesna da ga samo koristi da ublazi neke gubitke ili sta vec.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Crna_ovca
Princ od tora
Crna_ovca


Datum upisa : 21.12.2007

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptySub Dec 13, 2008 2:12 pm

E bas me vuces za jezik danas,a nisam bas dobre volje bas iz tih nekih razloga.Ona nekog ludo voli i ceka ga?A sa drugim je usla u sexualnu vezu da bi prekratila vreme.Kako nije uzela da veze goblen dok ceka?Ja bas i ne bih bio presrecan da me neka tako ceka.I ima li ona ljubavi za bilo kojeg od njih dvojice?Ili samo za sebe?Da nije malo egoista koji ugadja sebi.Nije stvar da li je rekla ovom drugom da ima nekog u koga je zaljubljena,nego u tome da normalno ovome nije jasno da moze voleti tamo nekoga,a za to vreme ici u krevet sa njim.Pa vi zene ste uvek te koje propagiraju da bez emocija ne mogu ni u vezu,a kamoli u krevet.Koga ona ustvari laze?njih ili sebe?E da,i na kraju ostace ona i bez jednog i bez drugog.A tako joj i treba.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptySub Dec 13, 2008 2:17 pm

Ovco,opet si u pravu........zato joj i rekoh da od sebe pravi budalu i da nista gore nije mogla da smisli kao lijek za ljubavnu patnju.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptySub Dec 13, 2008 3:19 pm

Pročitao sam sve postove do sada , pa da i ja kažem svoje DA , više puta sam ulazio u vezu-bez veze .Takav je bio i moj brak (Slovenska, razumem te -ali bar imamo našu decu) No ova Astrina je zaista ....neverovatno koje će teorije žene izneti kod najjasnijih stvari Koliko glup moras biti za ono"samo tebe volim, ali sam spavala sa drugim"...u medjuvremenu---i da to još i poverujes ??? Mislim da nas strah od samoće najviše tera u takve veze -možda i podsvesni strah .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Draganna

Draganna


Location : Istra
Datum upisa : 25.11.2009

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptyPet Jan 22, 2010 11:10 pm

Danubius ::
Da li ste se nakada upustili u neku vezu, bez prevelikih emocija, jednostavno zbog toga što ste u tom trenutku bili sami , a neko je "naišao" , zato što ste došli u "neke godine" , što ste trebali društvo, nekoga za izlaske, razgovor , sex , što ste upravo prekinuli vezu , iz nekog drugog razloga ?

Nisam . Ne bih nikada zavaravala ni sebe ni drugoga . Mislim da nije dobro biti bilo sa kim , tek tako , iz čistog razloga da se ubije samoća ... Takvi trenuci u kojima bismo bili sa nekim bez emocija ne bi dovelo ničemu osim još većemu nezadovoljstvu ...
Svakako je bolje i pametnije malo pričekati kako bismo provesli vrijeme sa pravom osobom ... Ne postoji razlog za nestrpljivost i žurbu pa ni tada kada nam se čini da smo došli u ,, neke godine ,, ...
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptyPet Jan 22, 2010 11:22 pm

Ne,i još nisam ušla u te neke godine..I ne bi to uradila.Čisto zavaravanje.Još uvek razmišljam,da bi samo sebe razočarala...Nikoga drugoga...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptyPet Jan 22, 2010 11:27 pm

Ne radi se o zavaravanju,imas nekoga da se provedes,da imas pratnju za izlazak,jer ne mozes uci sama u restoran da veceras,da mozes otici na muziku,pa i da se obave neke radnje koje ocekuje nase tijelo(naravno ko koze bas bez emocije,jer pricam uopsteno,ne o sebi samoj licno)taj neko je svjestan da ti je tu kao dobar prijatelj,recimo,zasto bi bio povrijedjen ako je svjesno usao u to sve.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptyPet Jan 22, 2010 11:42 pm

Naziv teme sam uzeo na osnovu naslova knjige pesama jedne moje ex.
No kako sam ja postavio temu -nije ono sto pise u tim stihovima .
Opet -rezultat je isti.
Ima naravno , u mitologiji i poeziji tih slučajeva "čekanja" godinama ,no i pored mnogo izgubljenog vremena, u odnosu na duzinu (kratkoću ) života -čovek kaze jednom-dosta.
Ako ga neko zavlači, prolongira , okleva .......(a mozda i pravi budalom ) dešava se upravo to o čemu pričamo na temi.
Zaboravi se iluzija , zabluda , ideal....kako god ...i prihvati , jednom nesto drugo . A onda vreme i zaborav učine svoje.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptyPet Jan 22, 2010 11:46 pm

Kako moze vrijeme da djeluje na nesto sto se i nije desilo.....to se obrise gumicom i nema vise ni na papiru.
Cekanje nije vezano samo za NEKE godine,ima i mladih,vrlo mladih koje nesto cekaju.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptyPet Jan 22, 2010 11:49 pm

zato što ste došli u "neke godine" , što ste trebali društvo, nekoga za izlaske, razgovor ,Tako piše gore,a te neke godine baš i nisu definisane,ali to po meni ispada te neke(usedelice)Ne ,znam šta je u biti pesnik hteo da kaže..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptyPet Jan 22, 2010 11:53 pm

RECIMO-zbog toga što ste u tom trenutku bili sami

jedan od razloga koji vazi i za mladje osobe,iznad je samo nabrojano sta sve moze da uslovi da budete sami i cekate,pa se odlucite da je dosta cekanja.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptyPet Jan 22, 2010 11:55 pm

PONEKAD JE BOLJE BITI SAM ,NEGO U LOŠEM DRUŠTVU.OSOBE KOJA TI NE PAŠE..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptyPet Feb 12, 2010 12:22 am

Ima jedan moj prijatelj koji čeka , da ne preteram , najmanje Pamelu Anderson (nije najbolji primer , ali razumete ) da bi se ozenio . Sad ima negde 30 tak godina ,i pored tog čvrstog stava kako ta osoba treba da izgleda ,povremeno se upušta u neke sačuvaj bože veze .

Kada ga pitamo , šta će ti to, čoveče , ima lakonski odgovor "Ma to samo da prezimim" Rečenica ne izgleda mnogo pametno-ali objašnjava vrlo jasno sve .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptyPet Feb 12, 2010 12:33 am

Kijara-brm ::
PONEKAD JE BOLJE BITI SAM ,NEGO U LOŠEM DRUŠTVU.OSOBE KOJA TI NE PAŠE..

naravno, ali kad pupak na pupak pashe valja da se ondak odma jashe.... [You must be registered and logged in to see this image.]










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Orhideja

Orhideja


Location : u tvom srcu
Datum upisa : 22.11.2009

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptyČet Feb 18, 2010 2:11 pm

Danubius ::


Rečenica ne izgleda mnogo pametno-ali objašnjava vrlo jasno sve .

A onda će da naleti neka koja će ga obrlatiti i neće znati ni ko je.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.kako-do.co.cc
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptyČet Feb 18, 2010 2:16 pm

Ko cheka taj doceka ali ima i ona : I pevcu vreme ide
Aj sad budi pametan ??!










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptyČet Feb 18, 2010 2:19 pm

Iz tog rezervnog igraca moze da postane i prvoligas,pa sto ne pokusati....niko ne zna puteve Bozije!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptyČet Feb 18, 2010 2:47 pm

Orhideja ::
Danubius ::


Rečenica ne izgleda mnogo pametno-ali objašnjava vrlo jasno sve .

A onda će da naleti neka koja će ga obrlatiti i neće znati ni ko je.
To slušam bar jedno 20 godina.....pa se još nije desilo [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptyČet Feb 18, 2010 2:49 pm

Kad ti dosadi cekanje,naces ti adekvatnu ....samo treba da ti dosadi!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Crna_ovca
Princ od tora
Crna_ovca


Datum upisa : 21.12.2007

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptyČet Feb 18, 2010 2:55 pm

Usedelica je ona koja ceka.....i ne doceka
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptyČet Feb 18, 2010 3:01 pm

Crna_ovca ::
Usedelica je ona koja ceka.....i ne doceka

A sedi
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptyČet Feb 18, 2010 3:11 pm

i pri tome sijedi(bijeli joj kosa,da pojasnim)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptyČet Feb 18, 2010 3:16 pm

Bude sve ćosavija [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptyNed Mar 06, 2011 10:56 am

Neverovatno kako su ljudi skloni da prihvate sve i svakoga -čak i onda kada sasvim tačno znaju sa kim se upuštaju -samo da ne budu sami .
Ok je kod mnogo mladih i prilično starih osoba , prvi iz neiskustva , a drugi zbog čisto praktičnih razloga , pa da se još i razume....
No osobe koje su zrele , ne bi smele da prave takve greške , jer ma kako izgledalo naoko (ima vremena ) vreme jako brzo prolazi...i onda se samo jednog dana probudiš i shvatiš da si protratio život sa nekom budalom.
Čekati , ako treba godinama ...sve što je vredno, ne pada sa neba , niti je lako i brzo...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Slovenska

Slovenska


Datum upisa : 05.01.2008

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptyNed Mar 06, 2011 11:52 am

Danubius ::

Čekati , ako treba godinama ...sve što je vredno, ne pada sa neba , niti je lako i brzo...

Cekas...a nikada ne docekas. Ima i toga Dany.
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptySub Apr 23, 2011 7:00 pm

Danubius ::
Ima jedan moj prijatelj koji čeka , da ne preteram , najmanje Pamelu Anderson (nije najbolji primer , ali razumete ) da bi se ozenio . Sad ima negde 30 tak godina ,i pored tog čvrstog stava kako ta osoba treba da izgleda ,povremeno se upušta u neke sačuvaj bože veze .

Kada ga pitamo , šta će ti to, čoveče , ima lakonski odgovor "Ma to samo da prezimim" Rečenica ne izgleda mnogo pametno-ali objašnjava vrlo jasno sve .

Oženi li se taj tvoj prijatelj?
migg
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptyUto Apr 26, 2011 1:23 am

Dani@
Citat :
No osobe koje su zrele , ne bi smele da prave takve greške , jer ma kako izgledalo naoko (ima vremena ) vreme jako brzo prolazi...i onda se samo jednog dana probudiš i shvatiš da si protratio život sa nekom budalom.
Čekati , ako treba godinama ...sve što je vredno, ne pada sa neba , niti je lako i brzo...

...

Jaoooo..ljudi moji, sta sve na ovoj temi ne pisaste..ali dobro..misljenja su takva ,kakva jesu i sva za postovanje...ali.....
Osobe koje su zrele...''Ma ko je to danas zreo''!!!???... affraid ...O cemu se ovde radi???
Koja veza,koji brak ..koja porodica ...institucija u totalnom urusavanju..zajednicki zivot ..ekonomske veze...ili sta.....
Zelim dete,pa daj nekog baju da :ita zavese : ..da mi ne pobegnu godine...
A,ti sto cekaju Pamele ...divno racionalizuju svoju nemoc u uspostavljanju veza ...
Ali,ima nesto..postoje zaista oni..koji su pokusali da ''vise ne cekaju''..zarad godina,raznih zelja,uticaja porodice,sire sredine..drustva u celini ..pa su se ''bezveze '' vezali .......Samo ima nesto jace od svega toga....
A,to je ta pusta, snazna i mocna ''njihova'' PRIRODA,koja im(uprkos svemu...) nije dozvolila da opstanu ......njihov senzibilitet,emocionalni sklop,dusevna tananost ..nadjacali su sve...i uspeli da pokazu da je ''samoca''..puniji sadrzaj od te posasti koja predstavlja vezu iz nuzde ...

Susretala sam se sa takvim senzibilitetima(umetnici posebno..)koji su glavom bez obzira bezali od veoma lepih i mocnih dama...' sa 'kofercetom u rukama..''bez igde icega ,samo da se izmeste iz ''takve stvarnosti...'' A,bogami ima ih i medju obicnim svetom..zena koje placu...sto su zarobljene...(bez fizickog zlostavljanje...na delu su ''tantalove muke''...i mentalna erozija..)
''Upoznala sam sebe kada sam posla za njega''...rece ona...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptyUto Apr 26, 2011 1:46 am

Nut ::
Dani@
Citat :
No osobe koje su zrele , ne bi smele da prave takve greške , jer ma kako izgledalo naoko (ima vremena ) vreme jako brzo prolazi...i onda se samo jednog dana probudiš i shvatiš da si protratio život sa nekom budalom.
Čekati , ako treba godinama ...sve što je vredno, ne pada sa neba , niti je lako i brzo...

...

Jaoooo..ljudi moji, sta sve na ovoj temi ne pisaste..ali dobro..misljenja su takva ,kakva jesu i sva za postovanje...ali.....
Osobe koje su zrele...''Ma ko je to danas zreo''!!!???... affraid ...O cemu se ovde radi???
Koja veza,koji brak ..koja porodica ...institucija u totalnom urusavanju..zajednicki zivot ..ekonomske veze...ili sta.....
Zelim dete,pa daj nekog baju da :ita zavese : ..da mi ne pobegnu godine...
A,ti sto cekaju Pamele ...divno racionalizuju svoju nemoc u uspostavljanju veza ...
Ali,ima nesto..postoje zaista oni..koji su pokusali da ''vise ne cekaju''..zarad godina,raznih zelja,uticaja porodice,sire sredine..drustva u celini ..pa su se ''bezveze '' vezali .......Samo ima nesto jace od svega toga....
A,to je ta pusta, snazna i mocna ''njihova'' PRIRODA,koja im(uprkos svemu...) nije dozvolila da opstanu ......njihov senzibilitet,emocionalni sklop,dusevna tananost ..nadjacali su sve...i uspeli da pokazu da je ''samoca''..puniji sadrzaj od te posasti koja predstavlja vezu iz nuzde ...

Susretala sam se sa takvim senzibilitetima(umetnici posebno..)koji su glavom bez obzira bezali od veoma lepih i mocnih dama...' sa 'kofercetom u rukama..''bez igde icega ,samo da se izmeste iz ''takve stvarnosti...'' A,bogami ima ih i medju obicnim svetom..zena koje placu...sto su zarobljene...(bez fizickog zlostavljanje...na delu su ''tantalove muke''...i mentalna erozija..)
''Upoznala sam sebe kada sam posla za njega''...rece ona...

Pun pogodak!

aplauseee

Imam prijateljicu, umjetnica (slucajnost), razvedena, davno...Pokusavala je da se povinuje normama, da pronadje nekoga, medjutim kako je vrijeme vise prolazilo sve vise je spoznavala bas ovo sto si opisala.
Nakon dugih osam godina, ipak je priznala samoj sebi da ne zeli da kompromira svoju slobodu, svoj nacin, i da se definise prema nekom drugom. Naravno, svjesna je da negdje, postoji neko ko to ne bi ni zahtijevao, ali je u redu sa mogucnosti da tog nekog nikada ne pronadje.
leptir
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptyUto Apr 26, 2011 12:37 pm

AstrinaKomsinica ::

Nakon dugih osam godina, ipak je priznala samoj sebi da ne zeli da kompromira svoju slobodu, svoj nacin, i da se definise prema nekom drugom.

To se drugim rečima zove samoživost, konformizam ,itd...i omiljeni je izgovor . U stvari se radi o običnom nedostatku hrabrosti da se bilo šta promeni u životu .
U isti koš spadaju i one "izreke" o slobodi .
Odgovorno tvrdim da nema ništa gore od samoće -a to je na kraju rezultat svih ovih "pogodnosti" koje smo pomenuli.
No ipak....veza radi veze, ok.....to ide do odredjenih godina ...u nekim zrelijima , to je velika greška -ukoliko se ne završi u vremenskom roku recimo, koliko traje dejstvo boljeg dezodoransa.
Na takve stvari sam ja lično potrošio nekoliko godina -od ne puno preostalih .
Think !










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptyUto Apr 26, 2011 1:19 pm

Danubius ::
AstrinaKomsinica ::

Nakon dugih osam godina, ipak je priznala samoj sebi da ne zeli da kompromira svoju slobodu, svoj nacin, i da se definise prema nekom drugom.

To se drugim rečima zove samoživost, konformizam ,itd...i omiljeni je izgovor . U stvari se radi o običnom nedostatku hrabrosti da se bilo šta promeni u životu .
U isti koš spadaju i one "izreke" o slobodi .
Odgovorno tvrdim da nema ništa gore od samoće -a to je na kraju rezultat svih ovih "pogodnosti" koje smo pomenuli.
No ipak....veza radi veze, ok.....to ide do odredjenih godina ...u nekim zrelijima , to je velika greška -ukoliko se ne završi u vremenskom roku recimo, koliko traje dejstvo boljeg dezodoransa.
Na takve stvari sam ja lično potrošio nekoliko godina -od ne puno preostalih .
Think !

U prvom dijelu teksta nisi u pravu, bar ne za ovu osobu. Ona je uradila bas kao sto opisujes u drugom dijelu teksta, i jednostavno dosla da zakljucka da nije vrijedno. Kao sto kazes, potrosi se covjek, ni u sta.
Ona je jednostavno odlucila da "moze da bude, a i ne mora", sto ne treba da definise njen svaki dan:)

p.s. molim lijepo, u "slobodu" ne diraj migg
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptySre Apr 27, 2011 12:52 am

Danubius ::
AstrinaKomsinica ::

Nakon dugih osam godina, ipak je priznala samoj sebi da ne zeli da kompromira svoju slobodu, svoj nacin, i da se definise prema nekom drugom.

To se drugim rečima zove samoživost, konformizam ,itd...i omiljeni je izgovor . U stvari se radi o običnom nedostatku hrabrosti da se bilo šta promeni u životu .
U isti koš spadaju i one "izreke" o slobodi .
Odgovorno tvrdim da nema ništa gore od samoće -a to je na kraju rezultat svih ovih "pogodnosti" koje smo pomenuli.
No ipak....veza radi veze, ok.....to ide do odredjenih godina ...u nekim zrelijima , to je velika greška -ukoliko se ne završi u vremenskom roku recimo, koliko traje dejstvo boljeg dezodoransa.
Na takve stvari sam ja lično potrošio nekoliko godina -od ne puno preostalih .
Think !

To se drugim recima zove .... da smo usamljenost pomesali sa samocom...
I to sto se ovde ''odgovorno tvrdi da nema nista gore od samoce...ima gore ,a to je ''samoca u drustvu''...koja nastaje tako sto uporno nase emocionalne probleme zatrpavamo drustvom sa pogresnim ljudima.....(da ne bismo bili samozivi,sebicni..a i sta da radimo sami sa sobom..kada prodju godine i ''krv vise nije tako vrela'')..Ali,postoje i oni koji su uvek sami,ma gde da se nalaze i kakav god da im je status(ozenjen..udata...)
Usput,ovako..vec pisano vise puta ...usamljenost..odnos prema sebi..samoca odnos prema drugima...
I sad po ko zna koji put ona Geteova''Ako samo jednom mogu da budem na pravi nacin sam,tada necu biti vise usamljen''...

Samoca-eminentna crta zivota,koja moze,ali ne mora postati covekova sansa...

I jos sam napisala...da umetnici,stvaraoci, Bogovi kreativnosti...koji trazeci uporno i namerno samocu,kroz slobodne nacine komunikacije svesnog i nesvesnog dela licnosti,putuju, ne bi li se u miru ili u usaglasenosti susretali sa sobom...i darovali...

I ovo tad napisah...

''Covek,moze prinudno da bude izolovan od drugih ljudi i gurnut...protiv svoje volje,u usamljenost,ali moze i samog sebe da izoluje zbog prazne sujete,povredjenog samoljublja i uskracenih umisljenih prava..

Opasna zahuktalost savremene civilizacije,preti , vodi coveka u razne oblike patoloskih strahova i neizbezne usamljenost i to vise nego ikada...

Setih se jednog Jungovog pisma njegovoj prijateljici ,koja se zalila na to strasno stanje jos onda i te kako...''Ako ste usamljeni,to je zbog toga sto ste sami sebe izolovali....ako ste dovoljno skromni necete nikada ostati usamljeni...Nista nas ne izoluje vise od moci i prestiza...Pokusajte da sidjete i naucite skromnost i necete nikada vise biti sami''......

Ali,na kraju, zaista postoje tako tanane duse ciji mentalni sklop,i zivot i ljude u njemu, dozivljava kao tamnicu i radije bira fizicku osamu...pa cak i smrt...(mnogi stvaraoci..ali i obicni ljudi...)....










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptySre Apr 27, 2011 1:30 am

Nut ::
Danubius ::
AstrinaKomsinica ::

Nakon dugih osam godina, ipak je priznala samoj sebi da ne zeli da kompromira svoju slobodu, svoj nacin, i da se definise prema nekom drugom.

To se drugim rečima zove samoživost, konformizam ,itd...i omiljeni je izgovor . U stvari se radi o običnom nedostatku hrabrosti da se bilo šta promeni u životu .
U isti koš spadaju i one "izreke" o slobodi .
Odgovorno tvrdim da nema ništa gore od samoće -a to je na kraju rezultat svih ovih "pogodnosti" koje smo pomenuli.
No ipak....veza radi veze, ok.....to ide do odredjenih godina ...u nekim zrelijima , to je velika greška -ukoliko se ne završi u vremenskom roku recimo, koliko traje dejstvo boljeg dezodoransa.
Na takve stvari sam ja lično potrošio nekoliko godina -od ne puno preostalih .
Think !

To se drugim recima zove .... da smo usamljenost pomesali sa samocom...
I to sto se ovde ''odgovorno tvrdi da nema nista gore od samoce...ima gore ,a to je ''samoca u drustvu''...koja nastaje tako sto uporno nase emocionalne probleme zatrpavamo drustvom sa pogresnim ljudima.....(da ne bismo bili samozivi,sebicni..a i sta da radimo sami sa sobom..kada prodju godine i ''krv vise nije tako vrela'')..Ali,postoje i oni koji su uvek sami,ma gde da se nalaze i kakav god da im je status(ozenjen..udata...)
Usput,ovako..vec pisano vise puta ...usamljenost..odnos prema sebi..samoca odnos prema drugima...
I sad po ko zna koji put ona Geteova''Ako samo jednom mogu da budem na pravi nacin sam,tada necu biti vise usamljen''...

Samoca-eminentna crta zivota,koja moze,ali ne mora postati covekova sansa...

I jos sam napisala...da umetnici,stvaraoci, Bogovi kreativnosti...koji trazeci uporno i namerno samocu,kroz slobodne nacine komunikacije svesnog i nesvesnog dela licnosti,putuju, ne bi li se u miru ili u usaglasenosti susretali sa sobom...i darovali...

I ovo tad napisah...

''Covek,moze prinudno da bude izolovan od drugih ljudi i gurnut...protiv svoje volje,u usamljenost,ali moze i samog sebe da izoluje zbog prazne sujete,povredjenog samoljublja i uskracenih umisljenih prava..

Opasna zahuktalost savremene civilizacije,preti , vodi coveka u razne oblike patoloskih strahova i neizbezne usamljenost i to vise nego ikada...

Setih se jednog Jungovog pisma njegovoj prijateljici ,koja se zalila na to strasno stanje jos onda i te kako...''Ako ste usamljeni,to je zbog toga sto ste sami sebe izolovali....ako ste dovoljno skromni necete nikada ostati usamljeni...Nista nas ne izoluje vise od moci i prestiza...Pokusajte da sidjete i naucite skromnost i necete nikada vise biti sami''......

Ali,na kraju, zaista postoje tako tanane duse ciji mentalni sklop,i zivot i ljude u njemu, dozivljava kao tamnicu i radije bira fizicku osamu...pa cak i smrt...(mnogi stvaraoci..ali i obicni ljudi...)....

Razumjela si:) leptir s40
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptySre Apr 27, 2011 8:49 am

Nut ::
..Nista nas ne izoluje vise od moci i prestiza...Pokusajte da sidjete i naucite skromnost i necete nikada vise biti sami''...[/b]...

Ali,na kraju, zaista postoje tako tanane duse ciji mentalni sklop,i zivot i ljude u njemu, dozivljava kao tamnicu i radije bira fizicku osamu...pa cak i smrt...(mnogi stvaraoci..ali i obicni ljudi...)....

Gospodin Jung ne živi u današnjem svetu . Niko nije više okužen društvom , nego onaj koji poseduje moć, prestiž i samim tim i -novac. Ne ulazim u kvalitet i stvarne namere takvog "druženja" -ali jeste činjenica da za takve ne fali interesovanja . Žene impresioniraju moćni muškarci .
Moć, prestiž , novac nadalje daje mogućnost prisustvovanja svim javnim i kulturnim dogadjajima , aktivan život -što sasvim normalno daje mogućnost komunikcije sa puno ljudi , i to sa dobre početne pozicije -a onda je mnogo lakše izvršiti trijažu.
Neki siromah koji živi skromno, nema novac za to, nema auto , ne putuje , nema "biznis" u kome se stalno sreće sa ljudima -ima mnogo manje šanse da se "druži" -sem na nekim populističkim mestima . Koga i gde da upozna neka mastiljara što udje u kancelariju u 07 a izadje u 14 h ? U današnje vreme i inače neko "upoznavanje " ide teško, ljudi su nepoverljivi .
Svaka žena će radije prihvatiti uljudan i sa stilom poziv za večeru u nekom elitnom restoranu ,ili posetu pozorištu , koncertu ili nešto slično, u cilju "bližeg upoznavanja" -nego što će sa neznancem ući u srdačan razgovor na Sajmu knjige . Pogotovu ako zainetersovani odaje utisak elegantnog i situiranog čoveka koji ima manire , zar ne ?
A za ove "tanane duše "koje pominješ ...to su ionako pesnici , muzičari , umetnici ...njih u principu njihovo stvaranje ispunjava ,a usamljenost , tuga je obično i sama inspiracija . Prilično često pate i od raznih latentno narcisoidnih poremećaja ličnosti,žive u "svom svetu" .
John Lee Hooker je jednom rekao da se ne može dobro svirati bluz ako nisi sam, gladan i bez novca .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptySre Apr 27, 2011 1:04 pm

Danubius ::
Nut ::
..Nista nas ne izoluje vise od moci i prestiza...Pokusajte da sidjete i naucite skromnost i necete nikada vise biti sami''...[/b]...

Ali,na kraju, zaista postoje tako tanane duse ciji mentalni sklop,i zivot i ljude u njemu, dozivljava kao tamnicu i radije bira fizicku osamu...pa cak i smrt...(mnogi stvaraoci..ali i obicni ljudi...)....

Gospodin Jung ne živi u današnjem svetu . Niko nije više okužen društvom , nego onaj koji poseduje moć, prestiž i samim tim i -novac. Ne ulazim u kvalitet i stvarne namere takvog "druženja" -ali jeste činjenica da za takve ne fali interesovanja . Žene impresioniraju moćni muškarci .
Moć, prestiž , novac nadalje daje mogućnost prisustvovanja svim javnim i kulturnim dogadjajima , aktivan život -što sasvim normalno daje mogućnost komunikcije sa puno ljudi , i to sa dobre početne pozicije -a onda je mnogo lakše izvršiti trijažu.
Neki siromah koji živi skromno, nema novac za to, nema auto , ne putuje , nema "biznis" u kome se stalno sreće sa ljudima -ima mnogo manje šanse da se "druži" -sem na nekim populističkim mestima . Koga i gde da upozna neka mastiljara što udje u kancelariju u 07 a izadje u 14 h ? U današnje vreme i inače neko "upoznavanje " ide teško, ljudi su nepoverljivi .
Svaka žena će radije prihvatiti uljudan i sa stilom poziv za večeru u nekom elitnom restoranu ,ili posetu pozorištu , koncertu ili nešto slično, u cilju "bližeg upoznavanja" -nego što će sa neznancem ući u srdačan razgovor na Sajmu knjige . Pogotovu ako zainetersovani odaje utisak elegantnog i situiranog čoveka koji ima manire , zar ne ?
A za ove "tanane duše "koje pominješ ...to su ionako pesnici , muzičari , umetnici ...njih u principu njihovo stvaranje ispunjava ,a usamljenost , tuga je obično i sama inspiracija . Prilično često pate i od raznih latentno narcisoidnih poremećaja ličnosti,žive u "svom svetu" .
John Lee Hooker je jednom rekao da se ne može dobro svirati bluz ako nisi sam, gladan i bez novca .

Auuuu Shefe! Razocara me; toliko gorcine prema zenama :vampire:

Hooker was wrong! migg
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptySre Apr 27, 2011 4:47 pm

Deni@...
Citat :
Gospodin Jung ne živi u današnjem svetu . Niko nije više okužen društvom , nego onaj koji poseduje moć, prestiž i samim tim i -novac. Ne ulazim u kvalitet i stvarne namere takvog "druženja" -ali jeste činjenica da za takve ne fali interesovanja . Žene impresioniraju moćni muškarci ...


Jaooo..Deni,ja ne znam u koje si ti doba ''skliznuo'',i sta govori iz tebe...svakako da jesi i sigurno ti se tu svidja ,cim se ne pomeras.

.Koje razmisljanje...!
Sta Jung nije ziveo..pa ,nije..ali nisu ni mnogi drugi,velikani,pa sta..a,mnogi su pisali o vremenima koja ce doci,opisavsi coveka ,narocito njegov unutrasnji svet..
I pisali su, ako si citao mnoge od njih,a verujem da jesi, kao da su medju nama...
I sada ti pises,kao da ja zivim na pustom ostrvu i ne znam kako ljudi..pa iz moje neposredne blizine,a i licnog zivota,poznajem par ljudi koji su okruzeni stalno drystvom,ali su tuzni,nesrecni i pate ..jer tada njihova usamljenost jos vise dolazi do izrazaja...
Zena ,ako je mocna..ali i ''kvalitetna''..apriori ,nece traziti mocnog muskarca..ako ga sretne,srela ga je..ako ne..Boze moj...!!!
Zna se za koga su mocni interesantni...!
Na drugoj strani,muskarci koji su sami (bez zene...)imaju teorije ,koje zaista ne stoje...
Kako ne mozes shvatiti da postoje ljudi dovoljni sami sebi..koji uzivaju u samoci...ne silom,nago prosto zato sto im je priroda toliko raskosna da ce im pruziti sve ono sto ne mogu naci medju ljudima...
Ali opet ovde se mesa usamljenost i samoca..sto su razlicite stvari...
Ako je covek usamljen..''sam sebi nedostaje''i on je uvek takav i u drustvu i bez njega.. ...
Ako je u samoci...ona ne mora znaciti puku usamljenost..vec ispunjenost i inspiraciju za mnoge stvari...
Ali,ima i ovo...
Nedostatak ljubavi najvazniji razlog i zna se pre svega koji,- je prva odlucna karika u nizu kasnijih ,mahom determinisanih zbivanja u covekovom zivotu ,koja samocu pretvara u usamljenost ,a meditativnu zagledanost u sebe, u neuroticni strah od sebe samog..

Slazem se da imucniji svet lakse odgovara savremenim izazovima u vidu druzenja,odlazenja na posebna mesta ,susreta sa vaznim i znamenitim ljudima ...sto opet ne znaci da medju njima nema usamljenika...

Samo ,ne znam zasto Astrina komsinica i jos neki ovde misle da ti o zenama govoris sa prilicno gorcine...
Ti prosto imas svoje misljenje o nekim stvarima,pa tako i o zenama..ali svi mi (da ne pricam sada o tebi...jer te zapravo i ne poznajem tek onako preko pisanja..)znaci,svi mi..kroz svoja iksustva iskazujemo svoja misljenja ..ali u korenu nasih suprotnosti(jer svi ih imamo...)je strah...od zivota ..a,malo dublje, onaj cuveni strah od smrti...''Tako vele psihoanaliticari''...
Jos i ovo..Sto je covek osetljiviji,a,bogatiji dusom...''zivot kao kazna '..ce ga proganjati da nastavi onaj cuveni put odvajanja(prvi od majke.).. do onog zadnjeg-odvajanja od zivota...
Jesenjin je napisao pesmu u kojoj govori o tome ''kako mu je tesko da zivi medju ljudima''...
Ne moramo biti pesnici,da bismo se osecali''uzasno'' sa drugima...mozemo biti samo malo senzibilniji i sa posebnim osetom za zivotne tegove...
Po legendi,covek je kaznjen da ispasta...po njoj, on je ''bacen u zivot jer je bio neposlusan''..po ugledu na prve ljude koji su prognani iz raja...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... EmptyČet Okt 31, 2013 10:33 pm

Covjek je osudjen na cekanje ,sa ili bez partnera...sa ili bez djece...uvijek nesto cekamo,a zalosno sto veliki broj ceka bolje sutra.
Ja cekam da izadje Kredit smehsmeh smehsmeh smehsmeh 
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sponsored content





KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KAD ČEKANJE DOSADI.....   KAD ČEKANJE DOSADI..... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
KAD ČEKANJE DOSADI.....
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: SVAŠTA NEŠTO :: SVAŠTARA-
Skoči na: