DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Movember (  novembar i mustaci- Rak prostate ) BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Movember (  novembar i mustaci- Rak prostate ) BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Movember ( novembar i mustaci- Rak prostate )

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Movember (  novembar i mustaci- Rak prostate ) Empty
PočaljiNaslov: Movember ( novembar i mustaci- Rak prostate )   Movember (  novembar i mustaci- Rak prostate ) EmptyUto Nov 04, 2014 10:00 am

Movember ( spoj reci "Novembar" i " brkovi " ) je godisnji mesecni dogadjaj kad muskarci pustaju brkove da slobodno rastu u toku meseca novembra radi podizanja  svesti o raku prostate  i prikupljanja sredstava u dobrotvorne svrhe .  
Fenomen je počeo u Australiji , prosirio se na neke delove sveta.
Brkovi su simbol akcije i njima se skrece paznja na akciju.




Movember (  novembar i mustaci- Rak prostate ) Movember










Movember (  novembar i mustaci- Rak prostate ) CfsOgIw


Poslednji izmenio sonia dana Uto Nov 04, 2014 12:55 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Movember (  novembar i mustaci- Rak prostate ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Movember ( novembar i mustaci- Rak prostate )   Movember (  novembar i mustaci- Rak prostate ) EmptyUto Nov 04, 2014 11:34 am

... onda ide Naicembar, kada ćemo puštati nokte za podršku dojenja a u Kenguaru ćemo se svući na golo i sat vremena mirno ležati u snegu za podršku gladnima u Africi... mis'iiim...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Movember (  novembar i mustaci- Rak prostate ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Movember ( novembar i mustaci- Rak prostate )   Movember (  novembar i mustaci- Rak prostate ) EmptyUto Nov 04, 2014 11:44 am

John Doe ::
... onda ide Naicembar, kada ćemo puštati nokte za podršku dojenja a u Kenguaru ćemo se svući na golo i sat vremena mirno ležati u snegu za podršku gladnima u Africi... mis'iiim...

rasta

Hahhaha, pa misliiim, podizanje svesti, na bilo koji nacin, je sasvim ok, a konkretno ( uplatiti na racun ) je jos i najbolje. Brkovi su samo simbol, nacin da se skrene paznja, a cilj je da se sto vise muskaraca pregleda i da drustvo za prevenciju karcinoma prostate sakupi dovoljno novca za rad.
To sto ljudi od neceg pozitivnog ponekad naprave sranje ( setimo se onih polivanja i sl..) prica je za sebe, ali ideja nije losa.
Svi muskarci preko 50 bi trebalo da imaju predstavu, svest o ovoj bolesti , otprilike kao zene o raku grlica materice...
A mi ne bi bili mi ako ne pogledamo to sa malo ''sarkazam, Saro'' ...










Movember (  novembar i mustaci- Rak prostate ) CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Movember (  novembar i mustaci- Rak prostate ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Movember ( novembar i mustaci- Rak prostate )   Movember (  novembar i mustaci- Rak prostate ) EmptyUto Nov 04, 2014 12:01 pm

U Hr imaju predstavu .Dobiju poziv kući za pregled prostate. (ko želi)
Upravo je za tatu stiglo.
Pošto je pre par meseci bio,mislim da bi mu bilo previše.
Za mamu je prošli mesec stigao poziv za mamografiju.(termin dobiješ i obavila za čas)

Moj doprinos je ogrlica movember :D

Movember (  novembar i mustaci- Rak prostate ) Ogrlica-movember










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



Movember (  novembar i mustaci- Rak prostate ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Movember ( novembar i mustaci- Rak prostate )   Movember (  novembar i mustaci- Rak prostate ) EmptyUto Nov 04, 2014 12:02 pm

sonia ::
John Doe ::
... onda ide Naicembar, kada ćemo puštati nokte za podršku dojenja a u Kenguaru ćemo se svući na golo i sat vremena mirno ležati u snegu za podršku gladnima u Africi... mis'iiim...

rasta

Hahhaha, pa misliiim, podizanje svesti, na bilo koji nacin, je sasvim ok, a konkretno ( uplatiti na racun ) je jos i najbolje. Brkovi su samo simbol, nacin da se skrene paznja, a cilj je da se sto vise muskaraca pregleda i da drustvo za prevenciju karcinoma prostate sakupi dovoljno novca za rad.
To sto ljudi od neceg pozitivnog ponekad naprave sranje ( setimo se onih polivanja i sl..) prica je za sebe, ali ideja nije losa.
Svi muskarci preko 50 bi trebalo da imaju predstavu, svest o ovoj bolesti , otprilike kao zene o raku grlica materice...
A mi ne bi bili mi ako ne pogledamo to sa malo ''sarkazam, Saro'' ...

... majke ti, o kakvom podizanju svesti ti govoriš??? ko ima svest, ima, ko je nema, nećeš mu je usaditi, makar ga lično odvela urologu il' već, bilo gde... sakupiti dovoljno novaca??? novaca nikada neće biti dovoljno jer nije ni u čijem interesu da ga neka institucija poseduje, osim obolelima...
... prvo ću ja da jebem a ti ćeš da gledaš... posle ćeš ti ga gledaš a ja ću da jebem...
... tako odprilike to funkcioniše...
... puštam dlake ispod pazuha još 2 dana...


rasta
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Movember (  novembar i mustaci- Rak prostate ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Movember ( novembar i mustaci- Rak prostate )   Movember (  novembar i mustaci- Rak prostate ) EmptyUto Nov 04, 2014 12:20 pm

John Doe ::
sonia ::
John Doe ::
... onda ide Naicembar, kada ćemo puštati nokte za podršku dojenja a u Kenguaru ćemo se svući na golo i sat vremena mirno ležati u snegu za podršku gladnima u Africi... mis'iiim...

rasta

Hahhaha, pa misliiim, podizanje svesti, na bilo koji nacin, je sasvim ok, a konkretno ( uplatiti na racun ) je jos i najbolje. Brkovi su samo simbol, nacin da se skrene paznja, a cilj je da se sto vise muskaraca pregleda i da drustvo za prevenciju karcinoma prostate sakupi dovoljno novca za rad.
To sto ljudi od neceg pozitivnog ponekad naprave sranje ( setimo se onih polivanja i sl..) prica je za sebe, ali ideja nije losa.
Svi muskarci preko 50 bi trebalo da imaju predstavu, svest o ovoj bolesti , otprilike kao zene o raku grlica materice...
A mi ne bi bili mi ako ne pogledamo to sa malo ''sarkazam, Saro'' ...

... majke ti, o kakvom podizanju svesti ti govoriš??? ko ima svest, ima, ko je nema, nećeš mu je usaditi, makar ga lično odvela urologu il' već, bilo gde... sakupiti dovoljno novaca??? novaca nikada neće biti dovoljno jer nije ni u čijem interesu da ga neka institucija poseduje, osim obolelima...
... prvo ću ja da jebem a ti ćeš da gledaš... posle ćeš ti ga gledaš a ja ću da jebem...
... tako odprilike to funkcioniše...
... puštam dlake ispod pazuha još 2 dana...


rasta


Mozda ti i ne verujes u metode podizanja svesti, ali ja sam zdravstveni radnik, i znam, da je polazna tacka, prevencija, za lecenje svake bolesti.
 Isto kao sto znam odakle dolazim, i koji je nivo svesti kod nas. Vidis, nismo mi bez razloga vodeci u Evropi po oboljevanju od mnogih bolesti, ali lakse je okriviti HAARP, zar ne, nego otici ebenom lekaru i pregledati se, i u startu otkriti nesto sto onda jos uvek moze da se izleci.
Da, znam, i da je zdravstvo otislo u q, kao i mnogo sta u nasoj drzavi, ali ne moramo svi da umremo zbog toga, nego da mrdnemo guzice i uradimo nesto...Zamisli, postoje institucije koje ozbiljno rade, i sva svoja sredstva  usmeravaju na obolele, prevenciju da do oboljenja ne dodje, i jako uticu na svest okoline koja aktivno ucestvuje u svemu tome...Pa i sms je dovoljan kad nas je dovoljno...

Ne ja, ti, ali mozda nasa deca ce moci, a da bi mogla, ne treba ih zadojiti ovakvim razmisljanjem- ne vredi nista, nego ih uciti da nesto urade sutra, promene ono sto mi nismo mogli...
Jbg. ja sam zbog takvog razmisljanja da nista ne moze i otisla iz drzave... I, ma koliko na mene pozitivno uticala ljudska motivacija i optimizam ovde, ja ipak u sebi nosim ...tesko je opisati taj osecaj koji na neki nacin pritiska - ''a sto i mi ne mozemo tako, kad znam da smo bolji od njih? ...vidim da jesmo...''

( Nego, sto se ti bunis, kad, cini mi se , nosis mustace? zlz  )










Movember (  novembar i mustaci- Rak prostate ) CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Movember (  novembar i mustaci- Rak prostate ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Movember ( novembar i mustaci- Rak prostate )   Movember (  novembar i mustaci- Rak prostate ) EmptyUto Nov 04, 2014 12:37 pm

sonia ::


Mozda ti i ne verujes u metode podizanja svesti, ali ja sam zdravstveni radnik, i znam, da je polazna tacka, prevencija, za lecenje svake bolesti.
 Isto kao sto znam odakle dolazim, i koji je nivo svesti kod nas. Vidis, nismo mi bez razloga vodeci u Evropi po oboljevanju od mnogih bolesti, ali lakse je okriviti HAARP, zar ne, nego otici ebenom lekaru i pregledati se, i u startu otkriti nesto sto onda jos uvek moze da se izleci.
Da, znam, i da je zdravstvo otislo u q, kao i mnogo sta u nasoj drzavi, ali ne moramo svi da umremo zbog toga, nego da mrdnemo guzice i uradimo nesto...Zamisli, postoje institucije koje ozbiljno rade, i sva svoja sredstva  usmeravaju na obolele, prevenciju da do oboljenja ne dodje, i jako uticu na svest okoline koja aktivno ucestvuje u svemu tome...Pa i sms je dovoljan kad nas je dovoljno...

Ne ja, ti, ali mozda nasa deca ce moci, a da bi mogla, ne treba ih zadojiti ovakvim razmisljanjem- ne vredi nista, nego ih uciti da nesto urade sutra, promene ono sto mi nismo mogli...
Jbg. ja sam zbog takvog razmisljanja da nista ne moze i otisla iz drzave... I, ma koliko na mene pozitivno uticala ljudska motivacija i optimizam ovde, ja ipak u sebi nosim ...tesko je opisati taj osecaj koji na neki nacin pritiska - ''a sto i mi ne mozemo tako, kad znam da smo bolji od njih? ...vidim da jesmo...''

( Nego, sto se ti bunis, kad, cini mi se , nosis mustace? zlz  )

... uopšte nisam govorio o zdravstvu sa prostora Balkana, nego uopšteno... u principu, moj komšija, Pera, Mika, Žika, ja i gomila anonimusa će poslati SMS za podršku bilo čega a licemeri poput uvaženih ličnosti će pustiti brke, slikati se i vikati na sav glas o podršci a neće dati jebenog marijaša... da, komšija, Pera, Mika, Žika, ja i gomila anonimusa, neće pustiti brkove... navedi mi par pravih lovarnih filantropa a da ne razmišljaju kako će im se to računati kao olakšica u oporezivanju... jadno, jadno, tužno, tužno, sramotno, sramotno...
:smajlibezsmajlija:
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Movember (  novembar i mustaci- Rak prostate ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Movember ( novembar i mustaci- Rak prostate )   Movember (  novembar i mustaci- Rak prostate ) EmptyUto Nov 04, 2014 12:50 pm

John Doe ::
sonia ::


Mozda ti i ne verujes u metode podizanja svesti, ali ja sam zdravstveni radnik, i znam, da je polazna tacka, prevencija, za lecenje svake bolesti.
 

... ... da, komšija, Pera, Mika, Žika, ja i gomila anonimusa, neće pustiti brkove... navedi mi par pravih lovarnih filantropa a da ne razmišljaju kako će im se to računati kao olakšica u oporezivanju... jadno, jadno, tužno, tužno, sramotno, sramotno...
:smajlibezsmajlija:

To je tacno... Sramotno, jadno i tuzno je to sto rade poznati, ili oni na vlasti, slazem se, ali ja na to gledam kao na kolateralnu stetu zlz 
Medjutim ovako bar ta udruzenja dobiju neku paru,pa da se i samo delic upotrebi svrsishodno, vredelo je...

Inace, za ovu akciju sam saznala, videvsi da kolege coporativno pocinju dolaziti na posao dlakavi zlz 
I, sustina teme je da govorimo, ne o brkovima, nego o RAKU PROSTATE Movember (  novembar i mustaci- Rak prostate ) 686218










Movember (  novembar i mustaci- Rak prostate ) CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Movember (  novembar i mustaci- Rak prostate ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Movember ( novembar i mustaci- Rak prostate )   Movember (  novembar i mustaci- Rak prostate ) EmptyUto Nov 04, 2014 12:59 pm

... svakom dojde smrtna ura...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Movember (  novembar i mustaci- Rak prostate ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Movember ( novembar i mustaci- Rak prostate )   Movember (  novembar i mustaci- Rak prostate ) EmptyPet Nov 14, 2014 11:42 pm

http://zena.blic.rs/Lepota/27985/Ove-je-mesec-bez-brijanja-Najlepse-bradeu-Indiji



Akcija promovisanja brada ima svoju humanitarnu stranu, podržava borbu protiv raka. Njen sporedni efekat je to što nas podseća da su brade svuda oko nas. ;)










Movember (  novembar i mustaci- Rak prostate ) CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Movember (  novembar i mustaci- Rak prostate ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Movember ( novembar i mustaci- Rak prostate )   Movember (  novembar i mustaci- Rak prostate ) EmptyNed Nov 01, 2015 8:55 pm

Movember.com... registarica, fotka 01.11. i na kraju meseca...

''Sto duzi brk, to veca volja'' :948208144:


Movember (  novembar i mustaci- Rak prostate ) Images?q=tbn:ANd9GcR2CNjo5MDbvfNygsmhpahr7HKr5wsQrxvJ3HaDa5RxTxOmUIq2gQ










Movember (  novembar i mustaci- Rak prostate ) CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Movember (  novembar i mustaci- Rak prostate ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Movember ( novembar i mustaci- Rak prostate )   Movember (  novembar i mustaci- Rak prostate ) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Movember ( novembar i mustaci- Rak prostate )
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» 29 novembar -DAN REPUBLIKE ex YU

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: LEKARSKA ORDINACIJA-
Skoči na: