DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Krvni pritisak (tlak) BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Krvni pritisak (tlak) BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Krvni pritisak (tlak)

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Krvni pritisak (tlak) Empty
PočaljiNaslov: Krvni pritisak (tlak)   Krvni pritisak (tlak) EmptyPet Dec 12, 2014 11:18 pm

Vrednost pritiska je promenljiva, zavisi od doba dana i podložna je uticaju spoljašnjih i unutarnjih faktora. Te promene su posledica aktiviranja brojnih mehanizama kojima organizam pokušava da održi odgovarajući protok krvi zavisno od trenutnih potreba organizma.

Neposredno nakon rođenja sistolni pritisak obično iznosi oko 40 mmHg, a tokom prvog meseca života raste na približno 70 mmHg. Kod prosečnog zdravog mladog čoveka, u periodu mirovanja, sistolni pritisak se kreće oko 120 a dijastolni oko 80 mmHg. Ove vrednosti ostaju uglavnom nepromenjene do sredine dvadesetih godina, a onda se obično postepeno penju. Kod prosečnog šezdesetogodišnjaka sistolni pritisak iznosi oko 140, a kod prosečnog osamdesetogodišnjaka oko 160 mmHg.

Smatra se da „normalan“ krvni pritisak iznosi oko 120/80 mmHg. Ipak, ono što je normalno za jednu ne mora biti normalno za drugu osobu iste starosti. Neki pojedinci imaju nešto niže ili više vrednosti pritiska što je posledica građe njihovog tela. To je fiziološko stanje i samo po sebi ne znači bolest.

Kategorizacija pacijenata na osnovu vrednosti krvnog pritiska
Kategorija           Sistolni pritisak (mmHg) Dijastolni pritisak (mmHg)
Optimalan pritisak <120                        <80
Normalan pritisak 120-129                         80-84
Povišen pritisak   130–139                         85–89
Blaga hipertenzija 140–159                         90–99
Umerena hipertenzija 160–179                         100–109
Teška hipertenzija ≥180                         ≥110
Izolovana sistolna hipertenzija ≥140         <90
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Krvni pritisak (tlak) Empty
PočaljiNaslov: Re: Krvni pritisak (tlak)   Krvni pritisak (tlak) EmptyPet Dec 12, 2014 11:21 pm

Ovu temu otvorih da bih vam pokazala kako se u par sekundi na najlaksi nacin stabilizuje pritisak.
Naime ,sve je u polozaju prstiju na ruci,a oprobano i funkcionise garantovano....pa nekad je potrebno i spasiti sebe pritiska i stezanja u grudima do sljedece posjete doktoru.
Ovako postavite prste ruke i sigurno ce pritisak da padne na relativno dobre vrijednosti

1. Krvni pritisak (tlak) 2cpdc8h

2. Krvni pritisak (tlak) And0z9
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Krvni pritisak (tlak) Empty
PočaljiNaslov: Re: Krvni pritisak (tlak)   Krvni pritisak (tlak) EmptySub Dec 13, 2014 1:16 am

Normalan pritisak 120-129 80-84

Tu sam negde...

Jedva sam *postavila prste* od noktiju(čisto da probam)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

Krvni pritisak (tlak) Empty
PočaljiNaslov: Re: Krvni pritisak (tlak)   Krvni pritisak (tlak) EmptySub Dec 13, 2014 10:50 am

Redovno sam imao 140 dok nisam otišao kod interniste pred operaciju . Žena mi objasnila da sam na gornjoj granci normalnog pritiska i prepisala mi lilule . Sad sam na 120 - 125 . Čini mi se da se osećam isto 'bem li ga . :ritam:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Krvni pritisak (tlak) Empty
PočaljiNaslov: Re: Krvni pritisak (tlak)   Krvni pritisak (tlak) EmptySub Dec 13, 2014 11:19 am

Trenutno "kuvam" vrag -a aparat pokazuje 131 /84 ,66 otkucaja . 
Znači ,ok....










Krvni pritisak (tlak) 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Krvni pritisak (tlak) Empty
PočaljiNaslov: Re: Krvni pritisak (tlak)   Krvni pritisak (tlak) EmptySub Dec 13, 2014 11:23 am

Danubius ::
Trenutno "kuvam" vrag -a aparat pokazuje 131 /84 ,66 otkucaja . 
Znači ,ok....

provjeri baterije u aparatu smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Krvni pritisak (tlak) Empty
PočaljiNaslov: Re: Krvni pritisak (tlak)   Krvni pritisak (tlak) EmptySub Dec 13, 2014 12:24 pm

Uffffff, ne smem ni da reknem kol'ki mi je. No, poslednje merenje pre 5-6 dana 90/140. Nemate pojma kol'ko sam se obradov'o. Inače, varira mi od 125-135/ 160-180. Počeću da primenjujem metodu sa 3 prsta il' je 4 u pitanju?
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Krvni pritisak (tlak) Empty
PočaljiNaslov: Re: Krvni pritisak (tlak)   Krvni pritisak (tlak) EmptyUto Jan 13, 2015 2:06 am

Je li nizak tlak razlog za brigu?

Koji su uzroci niskog tlaka? Koji su simptomi, treba li ga i kako liječiti?
I dok visoki krvni tlak može izazvati posljedice opasne za život, nizak tlak ne uzrokuje veće zdravstvene tegobe, no, svejedno, nije ni potpuno bezazlen niti ga se smije ignorirati – iscrpljuje organizam i otežava svakodnevne aktivnosti. Nizak tlak u nekim situacijama može ipak biti vrlo opasan i to kod većih ozljeda s krvarenjem, zatim kod jakih alergija i kod teških infekcija.

Nizak tlak ili hipotenzija utvrđuje se kad su vrijednosti niže od 110/60 mmHg, odnosno, osciliraju između 100 – 110 sa 60 – 70. Najviše pogađa osobe između 18 i 25 godina. Sportaši i osobe koje svakodnevno vježbaju imaju nizak tlak jer pojačan fizički napor smanjuje tlak. Tegobe uzrokovane niskim tlakom u pravilu češće pogađaju žene nego muškarce. Trudnice često u prva dva tromjesečja imaju sniženi tlak koji se u zadnjem tromjesečju vrati na normalne vrijednosti. Nizak tlak ponekad se može javiti i kao posljedica naglih dijeta.


Kada posumnjati na probleme s tlakom?

Često ste umorni, osjećate se iscrpljeno, pospano, nemate energije, a imate vrtoglavicu prilikom naglog ustajanja? Također primjećujete nedostatak koncentracije, gubitak apetita, ponekad vam je otežano disanje i kretanje?

Sve su to simptomi koji upućuju na niski tlak, a uključuju i pomućenje vida, mučninu, hladnu i blijedu kožu. Svi ti simptomi javljaju se jer prilikom smanjenog tlaka u krvnim žilama dolazi i do smanjenog dotoka krvi zbog čega tijelo ne dobiva dovoljno kisika.

VIŠE  link


znam devojku koja uvek ima pritisak 90/60  pacov
mnogo je to nizak tlak...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



Krvni pritisak (tlak) Empty
PočaljiNaslov: Re: Krvni pritisak (tlak)   Krvni pritisak (tlak) EmptySub Jul 04, 2015 11:52 pm

Ima li neko od vas probleme sa niskim pritiskom i ako imate kako se nosite s tim?
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Krvni pritisak (tlak) Empty
PočaljiNaslov: Re: Krvni pritisak (tlak)   Krvni pritisak (tlak) EmptyNed Jul 05, 2015 12:01 am

Ja imam nizak pritisak. Kad osetim glavobolju, zujanje u ušima, znam da mi pada pritisak ili se menja.

Kad je jako nizak, pijem puno vode, uzmem kašikicu začina C ili pojedem neki slani kreker..i legnem i čekam da se smiri.

Jednom sam zbog niskog pritiska pala u prevozu. Iskustvo je bilo grozno.










https://dnevnikslucajnedomacice.wordpress.com/     vrti
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Krvni pritisak (tlak) Empty
PočaljiNaslov: Re: Krvni pritisak (tlak)   Krvni pritisak (tlak) EmptyNed Jul 05, 2015 12:05 am

Meni je najveći problem poslije obroka kad se sjuri krv u stomak. Tada jedva održavam glavu uspravno.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Krvni pritisak (tlak) Empty
PočaljiNaslov: Re: Krvni pritisak (tlak)   Krvni pritisak (tlak) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Krvni pritisak (tlak)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: LEKARSKA ORDINACIJA-
Skoči na: